تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:15559223
۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۰۹:۰۶

پایان پرابهام شهردار اصلاح‌طلبان

تهران- روزنامه شرق در شماره امروز - چهارشنبه - با درجه مطلبی تحت عنوان محمدعلی نجفی، شهردار تهران، بعد از حدود شش ماه فعالیت، در فاصله یک ماه (22 اسفند تا 22 فروردین) بنای رفتن گذاشت و در سؤال‌برانگیزترین حالت ممکن و درحالی‌که ابهامات زیادی را برای عملکرد خود، شورای شهر اصلاح‌طلب تهران و اصلاح‌طلبان ایجاد کرد

درادامه این مطلب آمده است : در نهایت بعد از دوبار استعفا، روز گذشته با موافقت اکثریت شورای شهر پایتخت از سمت خود کناره‌گیری کرد.
شهردار تهران اقداماتی جدید و اصلاحی را به‌خصوص در حوزه شهرسازی و مبارزه با فساد انجام داد و البته به‌جز گزارش و تحویل و تحول در شهرداری تهران که خیلی‌ها را ناراحت کرد و تکان داد، گزارش‌های کم‌سابقه‌ای را هم برای قوه قضائیه ارسال کرد که هنوز خبری از رسیدگی به آنها نیست. نجفی پیش از این هم تجربه ترک مسئولیت به دلیل بیماری را داشت و شائبه رفتن با این دلیل پشت‌سر او بود و این‌بار هم با وجود دلایلی دیگر ترجیح داد با پیش‌کشیدن بیماری جدید خود، این مسئولیت حساس و مهم و دیریافته را رها کند.
شورای‌پنجمی‌ها شبیه تیمی که به خودی گل زده است تا مدتی به تکذیب و سکوت روی آوردند، اما تعطیلات نوروزی به کمکشان آمد تا کمی درباره وضعیت به‌وجودآمده هم‌فکری کنند. شروع سال ٩٧ که می‌توانست شروع اتفاقاتی جدید و خوشایند با خبرهای خوش برای مردم تهران باشد، تبدیل به جلسه بررسی استعفای شهردار شد. شورای‌پنجمی‌ها به زعم نگارنده برای مقابله با برخی دستورات و تأکیدات دیکته‌شده و فشارها و برای اینکه نشان دهند می‌خواهند کار خودشان را انجام دهند و به زعم برخی و بنا به گفته خودشان، بی‌اطلاع از فشارها و حواشی، بیماری بهانه‌شده برای استعفا را دلیلی منطقی و کافی برای کناره‌گیری از مسئولیت ندانستند، در اولین جلسه رسیدگی به استعفای شهردار منتخبشان با ١٦ رأی به نجفی گفتند که بماند. شورایی‌های غافل از فشارهای شدید بیرونی و غافل از عمق تأکیداتی که ریشه خودی (در میان اصلاح‌طلبان) داشت، این تصمیم را گرفتند و نجفی چندساعت بعد استعفای مجدد خود را به محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، تحویل داد. اصرار شورای‌پنجمی‌ها در نگه‌داشتن نجفی با وجود اصرار او برای رفتن این شائبه را که شورایی‌ها یا از فشار و حجم فشار و برخی دلایل مهم دیگر خبر ندارند یا تصور نمی‌کنند موضوع این‌قدر جدی شده باشد، در غیر این صورت باید همان روز داستان استعفا را تمام می‌کردند. شورایی‌ها همچنین تصور نمی‌کردند دادستان کل این‌گونه با ادبیاتی آمرانه و مؤکد در کارشان دخالت و تهدیدشان کند. این‌گونه بود که پس از اظهارات دادستان کل کشور که به نجفی گفت: «هرچه زودتر استعفای مجدد بدهد و اگر این‌گونه نشود عواقب ادامه این وضعیت با شورای شهر خواهد بود»، شورایی‌ها قبل از تعیین‌تکلیف برای استعفای شهردار در جلسه دوم که روز گذشته برگزار شد، واکنش‌های تندی را نسبت به دادستان نشان دادند تا اول از حق نمایندگی خودشان دفاع کنند.
در این جلسه محمدجواد حق‌شناس از رئیس و هیئت‌رئیسه شورا که واکنشی نداشته اظهار دلخوری کرد و حسن رسولی خطاب به دادستان گفت که باید حرف‌هایش را تغییر دهد و از شورا عذرخواهی کند. او گفت: «دستگاه قضائی که ١٦‌میلیون پرونده روی دستش مانده و به هیچ‌کدام از فسادهایی که شهردار گزارش داده است رسیدگی نکرده، بهتر است به کارهای خودش بپردازد».
تعدادی از اعضا موافق عجله‌کردن درباره بررسی استعفا و انتخاب سرپرست، آن هم پس از این اظهارات آمرانه دادستان کل کشور نبودند و پیشنهاد تعویق این بررسی تا یکشنبه هفته بعد را مطرح کردند. این پیشنهاد را الویری، خداکرمی، آروین، نظری و میرلوحی مطرح کردند که مسجدجامعی و چند نفر دیگر هم با آن موافق بودند، اما این پیشنهاد رأی نیاورد و اعضا در ادامه با ١٥ رأی موافق و پنج رأی مخالف و یک رأی سفید به رفتن نجفی از بهشت رأی دادند و در این میان آن پنج رأی مخالف و آن یک رأی سفید با وجود آشکارشدن بیشتر جنبه‌های رفتن نجفی قابل‌توجه بود. در همین جلسه اعضای شورا خیلی زود برای انتخاب سرپرست اقدام کردند؛ سمیع‌الله حسینی‌مکارم که نجفی او را به‌عنوان معاون مالی و اقتصادی انتخاب کرد، درحالی‌که حواشی زیادی داشت، چراکه نام حسینی‌مکارم‌ در فهرست معروف به املاک نجومی مدیران شهرداری تهران بود و از آنجایی که هیچ‌گاه مشخص نشد کدام‌یک از آن اسامی تبرئه و کدام متهم شده‌اند، ابهام درباره آن فهرست تا همین حالا ادامه دارد. حسینی‌مکارم پس از انتخابش به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران خیلی زود به جلسه شورا رسید که محسن هاشمی با کنایه به او گفت: «چقدر زود رسیدید، انگار پشت در منتظر بودید» و این‌گونه بود که محمدعلی نجفی با انبوهی از سؤالات و ابهاماتی که خودش، اعضای شورای همراهش و البته جریان سیاسی پشت‌سرش ترجیح دادند همین‌طور بماند، از بهشت رفت. او در آخرین اقدام خود عصر دیروز در سومین همایش فصلی مدیران شهرداری تهران و در مراسم شروع به کار سامانه شفافیت به‌همراه حسینی‌مکارم، سرپرست شهرداری تهران، حضور یافت و در کنایه‌ای که حاکی از تبدیل‌شدن این مراسم به تودیع و معارفه خود بود، گفت: «تودیع و معارفه هم شبیه مراسم ختم است با این فرق که در مراسم تودیع و معارفه میت هم حضور دارد و حرف می‌زند».
محمدعلی نجفی با بیان اینکه خوشحالم که شورای شهر تهران ضمن اینکه به تقاضای من نظر مثبت نشان داد با یک تصمیم ‏بسیار هوشمندانه، آقای حسینی‌مکارم را به‌عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کرد، افزود: مطمئن هستم در زمان ایشان هیچ ‏رکود و رخوتی در کار شهرداری ایجاد نمی‌شود، چراکه ایشان جزء دوستانی بودند که از اول مسئولیت بنده کنار من بودند و در ‏تنظیم برنامه من برای شورا و انتخاب مدیرانی که دعوت به همکاری شدند، همیشه و در همه ایام حضور داشتند. بنابراین فکر می‌کنم ایشان تسلط کافی دارند و دوستان در شهرداری با ایشان کاملا آشنا هستند.
نجفی با بیان اینکه عذرخواهی می‌کنم از کسانی که از داخل و بیرون شهرداری در ایام مطرح‌شدن استعفای من خواستند تا استعفا ‏را پس بگیرم، تصریح کرد: اما بنده به دلایلی که بارها گفته شد، نتوانستم این درخواست یا دستور را بپذیرم. به همین دلیل بنده از ‏همه همکاران و دوستانی که چنین تقاضایی کردند و من نیز جسارت کردم، عذرخواهی می‌کنم. او درعین‌حال از کسانی که به دلیل ارتباط و علاقه به همکاری با او در این مدت مسئولیتی ‏را پذیرفتند، تشکر و عذرخواهی کرد و گفت: به اغلب آنها گفته بودم که با یکدیگر یک همکاری چهارساله را پیگیری می‌کنیم و عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم تا پایان ‏ادامه دهم، البته این موضوع خارج از توان و اراده من بود. ‏
در این مراسم که رئیس شورا و تعداد زیادی از اعضای شورای شهر تهران حضور داشتند، تصویری نقاشی‌شده از نجفی به او هدیه داده شد و عکس‌های یادگاری هم گرفته شد.
روزنامه شرق
1539

پایان پرابهام شهردار اصلاح‌طلبان #فرهنگي #روزنامه شرق #پايان پر ابهام #اصلاح طلبان
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


مناظره داغ موسویان و ترکی الفیصل درباره ایران و عربستان درمان قطع عضو انسان با کمک یک موجود آبزی شهرداري كمبود آب ندارد مستند انقلاب جنسيتي طغيان دوباره «ماتيلدا» يك حقيقت تلخ منتظر آينده مساله كشاورزي صحبت‌هاي كي‌روش درباره حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها خبر كوتاه محروميت ‌اسپانيا از ميزباني وزنه‌برداري به دليل مسائل سياسي خادم: شوراي عالي امنيت ملي سكوت خود را پايان دهد سوپر صلاح مرثيه‌اي براي باشگاه‌داري ايران سنگ سنگين كيسه صفرا استراق‌ سمع صداي ذهن فرضيه كوانتوم فضايي چرا كتاب خواندن مهم است استعفاي مديران آموزش و پرورش استان كرمان در نامه به وزير الو ... اعتماد بارش‌هاي اخير ايران را از خشكسالي نجات نمي‌دهد كشف يك جسد و شايعه رضاخان موميايي شده رشد كشفيات ، رشد تعداد زندانيان رشد بروز مصرف در دانش‌آموزان A Film In Admiration of Man FIFF Will Be Put on the First List of FIAP اثري در ستايش انسان جشنواره جهاني در فهرست اول فياپ قرار مي‌گيرد رونمايي از سامانه زيرساختي نرم‌افزارهاي تخصصي صنعت آب در سازمان آب و برق خوزستان بهره‌برداري فاز اول و كلنگ‌زني فاز دوم طرح جامع آبرساني به شهرستان دزفول با حضور وزير نيرو با حضور وزير نيرو، طرح آبرساني به مناطق شمال شرق استان در شهرستان ايذه كلنگ زني شد افتتاح طرح آبرساني شوشتر و تامين آب ۹۱ روستاي سيد حسن تا نمره يك با حضور وزير نيرو سد تنظيمي آريوبرزن در بهبهان آبگيري و به بهره ‌برداري رسيد اخبار بنگاه‌ها نقشه راه مسكن تا پايان بهار گام بزرگ دولت براي شفاف‌سازي خزانه جهانگيري: دولت از سياست ارزي عقب‌نشيني نخواهد كرد بي‌مهري مسكن به بازار نواي جهاني در ايران و ادامه جنگ لفظي دنيرو- ترامپ كودكان و نوجوانان در نقاشي درخشيدند، عكاس ايراني در چين جايزه گرفت زندان؛ بهاي ساخت فيلم شجاعانه در مسير دشوار تقليل‌ سد راه تحليل‌ آينده را قرباني گذشته نكنيم فقر گفت‌وگو و آينده‌نگري دستور وزير كشور براي بررسي مشكلات كولبران مشكل مرزنشينان را با گفت‌وگو حل كنيد دولت براي ساماندهي تجارت مرز نشينان عجله كرد خلأ تحليل‌هاي جامعه‌شناختي تبريز 2018، پيشاني گردشگري شهادت رييس شوراي عالي سياسي يمن
محلی که جسد منسوب به رضاشاه کشف شد/عکس کشف مومیایی جسد رضاشاه در شهر ری؟ بارش ماهی از آسمان گلپایگان+فیلم فیلمی از وقوع سیل در شهرستان کوهرنگ "محمود عباس" محکم ایستاد قیمت طلا، دلار و سکه 3 اردیبهشت 97 واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی علیه «خبرنگار هتاک» کشف یک مومیایی در شهر ری؛ شاید متعلق به رضا شاه باشد پرنده 8 میلیون دلاری! +فیلم کشف یک مومیایی در شهرری؛ احتمال دارد جنازه رضا شاه باشد / آستان حضرت عبدالعظیم تکذیب کرد واریز اشتباه 35 میلیارد دلار به یک حساب! مستند/ «دوما»؛ دور، اما نزدیک نتیجه انتخابات ریاست جمهوری پاراگوئه واقعیت ماجرای دستمزد 5 میلیاردی بازیگران پایتخت! +عکس وام 100 میلیونی با قسط 900 هزار تومانی در راه است تیپ خاص "مریلا زارعی" در فستیوال جهانی/عکس عوارض جایگزین نقل و انتقال املاک ابطال شد جزئیات کشف جنازه مومیایی در اطراف حرم شاه‌عبدالعظیم آیت الله جنتی درگذشت آیت الله مهمان نواز را تسلیت گفت رونمایی از سامانه نیما واریز سود سهام عدالت مشمولان هفته آینده پایان می‌یابد سکه بازهم ارزان شد/ قیمت سکه امروز 3 اردیبهشت 97 طرح/ 10 روز تا نیمه شعبان حضور صدها تن با لباس نظامی در تظاهرات ضد دولتی ارمنستان آخرین مهلت برای ثبت‌نام متقاضیان طرح ترافیک اعلام شد شایعه پیداشدن جنازه رضاشاه در شهر ری! سپاه از ناملایمات نرنجد، نیروی انتظامی عقب‌نشینی نکند/ مأموریت معاون اول قوه قضائیه برای تهیه طرح تأمین امنیت اقتصادی کشف مومیایی منتسب به رضا شاه ثبت نام در سامانه «بچه‌های مسجد» آغاز شد فیلم/ جهنم وطنی، میزبان فجرسپاسی شایعه پیداشدن جنازه رضاشاه در شهر ری! تظاهرات در ارمنستان همچنان ادامه دارد عکس/ بزرگترین اجلاس نظامی تاریخ ایران چرا کره شمالی تصمیم به مذاکره گرفته؟ تایمز: هشدار ظریف محاسبات ترامپ را در مذاکره با کره شمالی پیچیده کرد /دونالد ترامپ اطراف خود را با مشاورانی جنگ‌طلب احاطه کرده /ظریف گفته است که ایران زیر بار محدودیت‌های جدید نخواهد رفت چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (672) تظاهرات، نخست‌وزیر ارمنستان را ناچار به استعفا کرد برداشت باقلا در 300 هکتار از اراضی شهرستان پلدختر کشف جنازه مومیایی در شهرری؛ شاید متعلق به رضاشاه باشد طوفان توییتری طیف‌های مختلف فکری علیه خبرنگار هتاک کشف جسد مومیایی رضاخان در شهرری؟ واقعیت ماجرای دستمزد 5 میلیاردی بازیگران پایتخت! +عکس نخست وزیر جدید ارمنستان کیست؟ مراسم تشییع جنازه مادر بوش با حضور کلینتون و اوباما + تصاویر جزئیات حادثه کودک آزاری در بندر ماهشهر مهمترین پیام سیاست ارزی دولت شفافیت کامل در بازار ارز است/ دولت از سیاست ارزی عقب نشینی نخواهد کرد شرایط جذب سرباز معلمان افت شدید پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان جزئیات مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت‌الله مهمان‌نواز توهین روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب به ساحت مقدس امام رضا (ع)

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me