تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مهر
دسته:مذهبی()
کد خبر:15635548
۱۳۹۷/۰۱/۲۶ ۱۲:۵۵

اجرای طرح مهارت آموزی 2020/ راه اندازی دوره مشترک با اتریش و آلمان

سرپرست دانشگاه خوارزمی با نزدیک شدن به یکصد سالگی این دانشگاه آخرین اقدامات صورت گرفته در این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرحیم نوه ابراهیم صبح امروز در نشست مطبوعاتی که در دفتر ریاست  دانشگاه خوارزمی برگزار شد با اشاره به برنامه های صدمین سال تاسیس این دانشگاه و سابقه تاریخی دانشگاه خوارزمی گفت: این دانشگاه در سال ۱۲۹۶ قبل تر از دانشگاه تهران تاسیس شد تا ۵، ۶ سال گذشته رسالت این دانشگاه تربیت معلم بود اما در سال ۹۰ یا ۹۱ اسم دانشگاه به دانشگاه خوارزمی تغییر کرد و به عنوان دانشگاه جامع شناخته شد.

تربیت شخصیت های برجسته کشور

وی به شخصیت های برجسته ای از جمله پروین اعتصامی، شهید رجایی اشاره کرد که در این دانشگاه تحصیل کرده اند و افزود: یکی از شاخص ها برای اینکه دانشگاهی در زمره  دانشگاه های بین الملل قرار بگیرد این است که شخصیت های برجسته ای را تربیت کرده باشد، که خوشبختانه شخصیت های برجسته زیادی در این دانشگاه تربیت شده اند.

آغاز برنامه های ۱۰۰ سال تاسیس دانشگاه خوارزمی از هفته آینده

سرپرست دانشگاه خوارزمی ادامه داد: با توجه به این سابقه و اینکه ما وارد صدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی می شویم اولین برنامه ما به مناسبت صدمین سال تاسیس دانشگاه، برگزاری کنفرانسی است که هفته آینده در این دانشگاه برگزار خواهد شد و تمام دستاوردهای دانشگاه در این کنفرانس ارائه خواهد شد. همچنین اساتیدی از کشورهای هلند و آلمان که از اساتید برجسته ریاضیات هستند در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.

وی به برنامه های دانشگاه خوارزمی در راستای ماموریت گرایی اشاره کرد و گفت: ماموریت های محلی، ملی و بین المللی برای دانشگاه خوارزمی در نظر گرفته شده، این دانشگاه در زمینه ماموریت ملی و محلی باید پاسخگوی نیازهای جامعه و محلی که درآن هست باشد.  

مسئولیت ارتباط با دانشگاه های کشور اتریش

نوه ابراهیم ادامه داد: در سطح بین المللی نیز فعالیت های چشمگیری طی سه، چهار سال گذشته در دانشگاه خوارزمی انجام شده و این دانشگاه مسئولیت ارتباط با دانشگاه‌های کشور اتریش را بر عهده گرفته است و ۱۷ طرح پژوهشی توسط محققان دو کشور انجام خواهد شد.

حضور ۲۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه خوارزمی

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر دانشگاه های اتریش، دانشگاه خوارزمی  با چند دانشگاه اروپایی و آسیایی نیز همکاری دارد و در حال حاضر ۲۰۰ دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دراین دانشگاه در حال تحصیل هستند.

اجرای طرح ۲۰۲۰در راستای مهارت آموزی دانشجویان

سرپرست دانشگاه خوارزمی در ادامه به طرح ۲۰۲۰ اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای مهارت آموزی دانشجویان طراحی شده و دانشجویان در دوره تحصیل با ۲۰ مهارت آشنا می شوند که در آینده به اشتغال زایی آنها کمک می کند.

اجرای طرح بالندگی اعضای هیات علمی

نوه ابراهیم به طرح دیگری که در این دانشگاه در حال اجراست اشاره کرد و گفت: طرح بالندگی اعضای هیات علمی ابلاغ شده است که به واسطه آن اعضای هیات علمی در جریان برنامه توسعه کشور قرار می گیرند و کارگاه های مختلفی برای آن در نظر گرفته شده است.

کتاب «تاریخ توسعه خوارزمی» تدوین شد

وی در ادامه تالیف چند کتاب به مناسبت صدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی اشاره کرد و گفت:‌ کتاب «تاریخ توسعه خوارزمی» سفارش داده شده و تا یک ماه آینده رونمایی می شود همچنین کتاب حکیم خوارزمی تدوین شده و آماده رونمایی است. همچنین تندیس خود حکیم خوارزمی و ۵ شخصیت بزرگ دانشگاه طراحی و آماده شده و رونمایی خواهد شد.

تشکیل باشگاه  ۱۹۱۹

سرپرست دانشگاه خوارزمی ادامه داد: همچنین با دانشگاه هایی از سطح جهان که در سال ۱۲۹۶ همزمان با تاسیس دانشگاه خوارزمی، تاسیس شده اند، تماس گرفته شده و دعوت کرده ایم در مراسمی که در شهریور ماه برگزار می شود شرکت کنند. همچنین باشگاه ۱۹۱۹ ایجاد شده و با این دانشگاه ها تبادل علمی انجام می دهیم.

بازسازی ساختمان میراثی پروین اعتصامی

نوه ابراهیم ادامه داد: ساختمان پروین اعتصامی که جزو ساختمان های میراث این دانشگاه است نیز درحال بازسازی است و بودجه آن را شهرداری تقبل کرده است.

سرود دانشگاه خوارزمی آماده شد

وی افزود: سرود خاص دانشگاه خوارزمی تهیه شده و یک روز نیز به دانشجویان بین الملل دانشگاه به عنوان روز بین الملل اختصاص داده شده و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه به مناسبت صدمین سال دانشگاه گرد هم خواهند آمد.

دانشگاه خوارزمی دانشگاهی جامعه محور و پاسخگو

سرپرست دانشگاه خوارزمی تاکید کرد: دانشگاه ما یک دانشگاه جامعه محور و پاسخگو است و همچنین مروج فرهنگ ایرانی اسلامی بوده و متخصصان متعهد زیادی تربیت کرده و به جامعه تحول داده است.

راه اندازی دوره مشترک در مقطع کارشناسی ارشد با دانشگاه های اتریش و آلمان

وی در ادامه از برگزاری دوره مشترک در مقطع کارشناسی ارشد  با کشورهای اتریش و آلمان خبر داد و گفت: راه اندازی این دوره در راستای فعالیت های بین المللی دانشگاه است که دانشجویان ما از دانشگاه های آلمان و اتریش بازدید کرده و دوره ای را در آنجا می گذرانند و همچنین از آنها دعوت می شود که به دانشگاه ما آمده و بازدید داشته باشند.

پرداخت بدهی معوق کارکنان و اعضای هیات علمی تا پایان سال

نوه ابراهیم درباره وضعیت بودجه دانشگاه نیز گفت: یک کار خوبی که دولت انجام داد این بود که بودجه جاری دانشگاه ئر سال ۹۶ را به صورت صددرصد پرداخت کرد و برنامه ما این است که بدهی معوقه کارکنان و اعضای هیات علمی را تا پایان سال پرداخت کنیم.

افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی بودجه دانشگاه خوارزمی

وی درباره اینکه آیا بودجه دانشگاه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: بین ۲۰ تا ۳۰ درصد همانند دانشگاه های دیگر با افزایش بودجه مواجه هستیم.

وی همچنین از برنامه ریزی برای ایجاد خوابگاه های متاهلی خبر داد.

#دانشگاه خوارزمی #عبدالرحیم نوه ابراهیم #وزارت علوم تحقیقات و فناوری
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


برنامه ویژه برای علی کریمی در آزادی معترضان کره جنوبی خواستار بمباران کره شمالی شدند جام قهرمانی پرسپولیس را این فردا بالای سر می‌برد + عکس شب ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) هیئت کجا برویم؟ گزارشی از آخرین وضعیت بقایی و مرتضوی در زندان آیت الله مصباح: استراتژی در تبلیغ باید بیان حقایق باشد ایران و برزیل روابط خوبی با هم دارند سکوهای المپیک منتظر درخشش بانوان تیرانداز کردستانی حیدرالعبادی: اجازه تقسیم عراق به شمال و جنوب را نمی‌دهیم عامل ضرب‌وشتم معلم اهل حمیدیه بازداشت شد آزمون ورودی حوزه علمیه در دو حوزه امتحانی استان بوشهر برگزار شد سفیر برزیل عضو افتخاری تیم بدمینتون آبادان شد دیپلماسی ورزشی فعال در بدمینتون سکوهای المپیک منتظر درخشش بانوان تیرانداز کردستانی آیت الله مصباح: استراتژی در تبلیغ باید بیان حقایق باشد ایران و برزیل روابط خوبی با هم دارند 10 ستاره فوتبال که در کارهای خیرخواهانه مشهورترند + تصاویر جزئیات کامل دیدار تاریخی «این» و «اون» رهبران دو کره+ تصاویر ورود به زندگی خصوصی اشخاص در شبکه‌های اجتماعی مجاز نیست/مگر امکان دارد این حجم عظیم از قاچاق و ارز بدون تبانی وارد کشور شود؟ /عده‌ای روحانی نما دنبال حذف موضوع ولایت فقیه از قانون اساسی هستند/دادستان نباید ساعت کار داشته باشد آخرین وضعیت صیادان مفقود شده در خلیج فارس بسکتبال nba؛ خبر خوب برای تیم گلدن استیت وریرز؛ مصدومیت استفن کری برطرف شد اتحادیه مشاوران املاک: نرخ سود 8 درصد خوشحالی ندارد اخطار هواشناسی برای بارش باران و رگبار در 17 استان اعزام نیروهای عربی به سوریه اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند رونالدو مقابل لگانس استراحت خواهد کرد اسرائیل با برجام امن‌تر شده است همایش مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاههادر مشهد حدود نیمی از فرانسویان وزرای کابینه را نمی‌شناسند اخطار شهرداری به مجتمع دنیای نور/ زمان بازگشایی خط 7 مترو/ تمهیدات شهرداری برای برگزاری نمایشگاه کتاب شیاد سیم کارت‌های جعلی در قم به دام افتاد آغاز مسابقات رنکینگ کشوری تیراندازی با کمان در بیرجند وحدت و همبستگی ملی مهمترین نیاز امروز نظام است راهبرد دفاعی جمهوری اسلامی غیرقابل تغییر است عبور دوباره کیم جونگ اون از مرز میان دو کره برای آغاز دور دوم مذاکرات تاریخی سقف مجاز سود سپرده‌گذاری؛ 5 درصد آزمون ورودی حوزه علمیه استان ایلام برگزار شد نگاهی کلی به روند عدالت در پرونده جنایت کهریزک + فیلم ناامیدی «آسمان» از آمریکایی‌ها 6 ساعت قبل از بازی جشن قهرمانی/ 3 هزار نفر در آزادی سخنرانی پیش از خطبه‌های وزیر اطلاعات لغو شد برنامه ویژه پرسپولیسی‌ها برای جادوگر سورپرایز ویژه کاپیتان پرسپولیس برای هواداران روایت قتل عطار نیشابوری چه بود؟ توضیح آخوندی درباره وام 200 میلیونی مسکن آخرین وضعیت فیلتر تلگرام از زبان وزیر خوزستان| سفیر برزیل در ایران از منطقه آزاد اروند دیدار کرد گوشه‌ای از معرفت علی اکبر (ع) در روایتی از عاشورا رئیس سازمان تعزیرات: همه کالاها از ایکس ری عبور داده نمی‌شوند احتمال حضور این بازیکن استقلال مقابل سپاهان قوت گرفت مسمومیت 20 دانش‌آموز با گاز کولر اتوبوس! عرضه محصولات و کالاهای ایرانی درنمایشگاه 'گوانگ نین' ویتنام
بازدید دکتر رشیدیان استاندارخراسان رضوی از دو واحد تولیدی همزمان با نخستین روز‌های هفته کار و کارگر. کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز در خورستان (+عکس) / ضارب متواری شد دندانپزشک نیکوکار هزینه‌های درمان کودک آزاردیده ماهشهری را تقبل کرد+تصاویر بازدید وزیر بهداشت و سرپرست شهرداری تهران از مرکز بهداشتی منطقه 17 و پرتو در تهران درگذشت بازیگر سریال گلشیفته درگذشت بازیگر سریال گلشیفته+فیلم آیت‌الله آملی: اگر ملت قیام کند، همه ما را به دریا خواهد ریخت کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز +عکس جزییات ضرب و شتم دبیر فیزیک توسط ولی دانش‌آموز ترامپ: بن سلمان شپش دارد /فیلم آمریکا یک طرح ضدایرانی دیگر به تصویب رساند محسن رضایی: آمریکا از برجام خارج شود، ما از npt خارج می‌شویم دستور وزیر آموزش و پرورش در پی ضرب و شتم یک معلم در خوزستان قتل هولناک دختر بچه 5 ساله در گلستان عاملان قتل زن جوان در باقر شهر دستگیر شدند عکس/ «الهام چرخنده» در بین شرکت کنندگان دیدار امروز با رهبر معظم انقلاب استقلالی‌ها از تلویزیون دیدار سپاهان و استقلال را ببینند رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن: کشورهای اسلامی در اثر تمسک‌نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ … حضور نخستین بانوی وزنه بردار تاریخ ایران روی تخته مسابقات بین المللی + عکس اون با پای پیاده به استقبال آشتی تاریخی رفت آمار تلخ از طلاق در ایران هواشناسی برای استان بوشهر احتمال آبگرفتگی معابر پیش بینی کرد سرکیسیان رفت شرایط برای انتخاب پاشینیان بعنوان نخست وزیر فراهم شد لحظه دیدار تاریخی سران دو کره + فیلم رئیس مخالفان دولت ارمنستان خود را تنها نامزد مقام نخست‌وزیری این کشور اعلام کرد کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز+عکس عکس: بازیگر معروف در دیدار قاریان قرآن با رهبر انقلاب اول مه نخست وزیر جدید ارمنستان تعیین می‌شود چهاردهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت - قم لحظه تاریخی؛ رهبر کره شمالی وارد خاک کره جنوبی شد/فیلم اگر سپاه نبود جمهوری اسلامی، انقلاب و اسلام هم نبود/ منکر مشکلات اقتصادی مردم نیستیم اجرای طرح ترافیک جدید از 15 اردیبهشت مکرون: ترامپ به نظر علاقه‌ای به حفظ برجام ندارد اگر سپاه نبود انقلاب، جمهوری اسلامی ایران و اسلام هم نبود اعتراض‌ها در ارمنستان از سر گرفته شد تشییع و تدفین دو شهید در کرمان هشدار 26 نظامی سابق رژیم صهیونیستی به ترامپ درباره لغو برجام چهل سال است که در مقابل زورگویی‌های استکبار ایستاده‌ایم/کشورهای اسلامی دچار "بیماری ذلت شده‌اند دستگیری "عباس عدالت" تایید شد/ دستگیری وی همراه یک شبکه انگلیسی نفوذ یادواره شهید آیت الله شاه آبادی آیت‌الله جوادی‌آملی: اگر باوجود مشکلات ملت قیام کند، همه مارا به دریا خواهد ریخت/ دیدار ربیعی با مراجع شمخانی: نگذاریم کشورهای ثالث بر روابط ایران و پاکستان تاثیر منفی داشته باشند آیت الله جوادی آملی: دانشگاه‌های ما کارگر متخصص به جامعه تحویل دهند بازیگر «گلشیفته» درگذشت پاسخ وزارت خارجه به انتقادات و اتهامات برخی رسانه‌ها درباره سفر ظریف به نیویورک ثبت نام طرح ترافیک تا پایان امسال ادامه دارد ضرب و شتم معلم فیزیک توسط ولی دانش‌آموز ماجرای ضرب و شتم یک معلم در کلاس درس! + عکس از تأکید رهبر انقلاب بر لزوم توجه به علوم عقلی تا رونمایی از آثار مدرس زنوزی کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ایران با عمل به قرآن مقابل آمریکا ایستاده و پیشرفت کرده است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me