تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مهر
دسته:ورزشی()
کد خبر:15651667
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۰۸:۳۴

استقلال - الهلال تقابل غول آسیا و رییس آسیا

تیم استقلال تهران در حالی امروز در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم الهلال عربستان می‌رود که صعود این تیم به مرحله بعدی مسابقات و حذف الهلال از مرحله گروهی قطعی شده است.

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: غول آسیا و رییس آسیا، لقبی که به دو تیم پر افتخار آسیا داده شده است. استقلال با ۴ بار حضور در فینال آسیا و دو بار قهرمانی و الهلال با ۲ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی از پر افتخار ترین تیم های آسیا هستند که باید در آخرین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان به مصاف هم بروند. دو تیم در حالی در این دیدار یکدیگر را ملاقات می‌کنند که هدف آبی‌پوشان تهران تثبیت جایگاه خود در صدر جدول این مسابقات در آخرین روز مرحله گروهی و هدف آبی پوشان عربستان کسب حیثیت در آخرین روز است.

* شکست ناپذیر و عاجز از برد
دو تیم در حالی به مصاف هم می روند که استقلال تنها تیم شکست ناپذیر در این گروه است و الهلال تنها تیم گروه چهارم است که حتی یک پیروزی هم در این مرحله از مسابقات به دست نیاورده است. آبی پوشان تهران با ۲ پیروزی و سه مساوی و کسب ۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارند و الهلال ۲ مساوی و ۳ شکست و کسب تنها ۲ امتیاز در رده آخر جدول حضور دارد.

* مسن ترین بازیکنان دو تیم
سید مهدی رحمتی و سرور جباروف با ۳۵ سال سن مسن ترین بازیکنان استقلال هستند. در این میان جباروف با حضور در ۵ بازی استقلال و مجموع ۴۳۰ دقیقه بازی یکی از بازیکنان ثابتی است که دقایق حضور زیادی در این تیم دارد. رحمتی تنها یکبار در این مسابقات برای استقلال به میدان رفته که دست بر قضا در اولین بازی آسیایی آبی پوشان مقابل همین الهلال بود که با پیروزی یک بر صفر استقلال به پایان رسید و منجر به ثبت یک کلین شیت آسیایی برای کاپیتان آبی‌ها شد.

در تیم الهلال محمد شلهوب ملی پوش سابق این تیم با ۳۷ سال سن مسن ترین بازیکن است که کلا در ۲ بازی از ۵ بازی این تیم به میدان رفته و ۱۵۰ دقیقه برای تیمش بازی کرده است. بعد از شلهوب، علی الحبسی و یاسر القحطانی با ۳۶ سال سن دو بازیکن مسن دیگر این تیم هستند.

* جوان ترین بازیکنان دو تیم
سید مجید حسینی و امید نورافکن هر کدام با ۲۱ سال سن جوان ترین بازیکنان استقلال هستند. حسینی تنها در سه بازی نخست آبی ها حضور داشت و دو بازی دیگر این تیم را به دلیل مصدومیت از دست داد و قطعا دیدار با الهلال را هم به همین دلیل از دست خواهد داد. اما نورافکن در ۴ بازی برای تیمش به میدان رفته و در مجموع ۳۶۰ دقیقه برای تیمش بازی کرده است.

فهد الرشیدی هافبک ۲۰ ساله و عربستانی تیم الهلال جوان ترین بازیکن این تیم به حساب می‌آید. این بازیکن تنها یکبار برای تیمش به میدان رفته و در همان یک بازی نیز به صورت کامل و ۹۰ دقیقه بازی کرده است. 

* بهترین گلزنان و گل سازان دو تیم
مامه تیام مهاجم آبی پوشان با ۴ گل زده بهترین گلزن استقلال و بهترین گلزن در بین بازیکنان دو تیم است. وی تنها بازیکنی در بین بازیکنان دو تیم است که بیشتر از یک بار موفق به گلزنی شده است. 

فرشید اسماعیلی با ۴ پاس گل نه تنها گلساز ترین بازیکن استقلال، بلکه گلسازترین بازیکن لیگ قهرمانان تا پایان هفته پنجم است.

* بازیکنان خارجی دو تیم
تنها نام ۲ بازیکن غیر ایرانی در لیست آسیایی استقلال به چشم می خورد. مامه تیام مهاجم ۲۵ ساله و سنگالی به همراه سرور جباروف مهاجم ۳۵ ساله و ازبکستانی تنها بازیکنان خارجی آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

در لیست آسیایی الهلالی‌ها نام ۴ بازیکن خارجی به چشم می‌خورد. اشرف بن شرقی مهاجم ۲۳ ساله و اهل کشور مراکش، علی الحبسی دروازه بان عمانی و ۳۶ ساله، نیکولاس میلیسی هافبک ۲۵ ساله و اهل کشور اروگوئه به همراه ایزیکیل سروتی مهاجم ۲۶ ساله و اهل کشور آرژانتین جمع بازیکنان خارجی الهلال را در لیگ قهرمانان آسیا تشکیل می دهند.

در میان بازیکنان خارجی الهلال اشرف بن شرقی با حضور در هر ۵ بازی این تیم و ۴۵۰ دقیقه حضور دارای بیشترین دقایق بازی در بین بازیکنان خارجی است و با یک پاس گل دارای بهترین عملکرد در بین خارجی های این تیم است.

* بیشترین و کمترین دقایق حضور
در تیم استقلال تنها یک بازیکن حضور دارد که همه بازی‌های این تیم را به صورت ۹۰ دقیقه کامل بازی کرده بود. امید ابراهیمی با ۴۵۰ دقیقه حضور در ۵ بازی دارای رکورد بیشترین دقایق حضور در این تیم بود که به دلیل محرومیت بازی ششم آبی پوشان را از دست داد. بعد از ابراهیمی، روزبه چشمی با ۵ بازی و ۴۴۳ دقیقه حضور در رده دوم قرار دارد و این بازیکن هم دیگر محروم آبی پوشان در این بازی است.

سرور جباروف که با ۵ بازی و ۴۳۰ دقیقه حضور و داریوش شجاعیان که با ۵ بازی کامل و ۴۲۷ دقیقه حضور در میدان بعد از ابراهیمی و چشمی در رده‌های بعدی قرار دارند، این فرصت را دارند که در هفته ششم لیگ قهرمانان صاحب رکورد بیشترین دقایق حضور در ترکیب آبی پوشان در مرحله گروهی باشند. وریا غفوری دیگر بازیکن استقلال است که در هر ۵ بازی گذشته این تیم حضور داشته و ۴۰۵ دقیقه برای این تیم بازی کرده است.

در بین بازیکنان الهلال نیز اشرف بن شرقی با ۵ بازی و ۴۵۰ دقیقه حضور دارای بیشترین دقایق حضور در ترکیب این تیم است.

* کمترین دقایق حضور
در تیم استقلال محسن کریمی با یک، بهنام برزای با ۸، میلاد زکی پور با ۱۲ و جابر انصاری با ۵۷ دقیقه حضور در میدان دارای کمترین دقیقه حضور هستند و در تیم الهلال عبدالله الحافظ با ۶۱ دقیقه حضور دارای کمترین دقایق حضور است. 

* الهلال، مالک ترین تیم آسیا
الهلال عربستان علیرغم نتایج ضعیفی که در لیگ قهرمانان آسیا گرفت و حذف شده زودهنگام در گروه مرگ بود، اما به لحاظ ارائه بازی مالکانه در آسیا حرف اول را زد. این تیم در پایان هفته پنجم با متوسط ۶۵ درصد مالکیت مالکانه ترین بازی در بین ۳۲ تیم آسیا را ارائه داد. الهلال در دیدارهای خانگی‌اش به طور متوسط ۷۰ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته و این آماری بسیار جالب برای این تیم است. 

* استقلال پرخطاترین تیم آسیا
تیم فوتبال استقلال تهران با انجام ۸۹ خطا در ۵ دیدار گذشته‌اش در لیگ قهرمانان پر خطاترین تیم در آسیا محسوب می‌شود. چونبوک موتورز با ۸۷ و پرسپولیس با ۸۳ خطا از این نظر بعد از استقلال در رده‌های بعدی قرار دارند. 

* دیدار برگشت دو تیم
دیدار برگشت دو تیم که آخرین دیدار از مرحله گروهی رقابتهای این فصل لیگ قهرمانان آسیا می باشد از ساعت ۲۰:۱۵ روز دو شنبه ۲۷ اردیبهشت به میزبانی تیم الهلال در کشور کویت برگزار می شود.

#الهلال عربستان #تیم فوتبال استقلال تهران #لیگ قهرمانی فوتبال آسیا #نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


دروازه‌بان استقلال از چه کسانی دلخور است؟ +عکس 7 هزار نفر زیر پوشش طرح پیمان هلال احمر قرار می‌گیرند افزایش جرائم تروریستی در 6 ماه گذشته در عربستان سعودی افزایش 10 درجه‌ای دما در سیستان و بلوچستان/ طوفان در راه است دولت با موتورسیکلت سازان کنار آمد قهرمانی آ اِ ک با شجاعی در سوپر لیگ یونان استراحت دو روزه به بازیکنان تراکتورسازی ناکامی دوباره جهانبش و آلکمار در قهرمانی شکست بدموقع المپیاکوس با ایرانی‌ها فال روزانه 03 / 02/ 1397 آژانس ویژه جانبازان در قزوین راه اندازی می‌شود دانشگاه‌ها باید تحقق اقتصادمقاومتی را به گفتمانی عمومی تبدیل کنند سردار فدوی: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هیچ کلمه‌ای را در ادامه خود ندارد حتی ایران/آیت‌الله مکارم شیرازی: قم واتیکان نیست تاکید رئیس جمهور بر توقف اعتراضات علیه بد حجابی بارش‌های اخیر ایران را از خشکسالی نجات نمی‌دهد عطوان: اگر ترکیه با عراق و سوریه همکاری نکند، تجزیه خواهد شد کشته شدن بیش از 90 شبه‌نظامی طرفدار امارات در جنوب غربی یمن توقف اوستنده در نبود رضاییان من اسیر داعش بودم تارتار: اولویتم پارس جنوبی است مسابقات قایقرانی اسلالوم بانوان (عکس) پیروزی بزرگ برای حفظ سرمربی بارسلونا ناکامی یاران جهانبخش در فینال جام حذفی از دوبار شهادت تا شکار تانک‌های دشمن خروج آمریکا از برجام به اشاعه هسته‌ای در منطقه منجر می‌شود صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی 3 اردیبهشت ماه چهارمین روز سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی کابل به 176 کشته و زخمی توصیه‌های پیامبراسلام در مورد بهداشت دهان و دندان بیانیه حوزه‌های علمیه درباره پیام‌رسان‌های ایرانی مخالفت آلمان با پیوستن مجدد روسیه به گروه 7 موتو جی پی آمریکا؛ مارک مارکز با نمایشی مقتدرانه در تگزاس به اولین پیروزی فصل رسید دانلود؛ گلزنی مهدی طارمی برای الغرافه (الغرافه - الدحیل) رونمایی خزانه‌داری از طنز سال 97 حدادی‌فر: نایب قهرمانی کمی از قهرمانی ندارد/ از شرایط سپاهان ناراحتیم شفیعی: از هیچ تیمی پیشنهاد ندارم / اهل بازارگری نیستم شکست المپیاکوس در حضور حاج صفی و انصاری فرد جزئیات واریز حقوق و مزایای 1577 دستگاه اداری در فروردین + سند پُرکردن سالن نباید مبنای جشنواره‌ها باشد/ ارائه همزمان بلیت و کارت در جشنواره درست نیست مرگ 128 هزار نفر در سال بر اثر بلایای طبیعی/ بیمارستان‌ها خط مقدم ارائه خدمات به مصدومین پرداخت بیش از 4 میلیارد تومان حقوق توسط وزارت اقتصاد/ سازمان امور مالیاتی بیشترین دریافتی را داشته است راه حل معضل مقاومت به آنتی بیوتیک چهره زخمی سوپراستار ایرانی/عکس 17 کشته در پی واژگونی قایق در چین+عکس خداحافظی انگلیسی‌ها با خطوط تلفن ثابت سنتی مرگ یکی از پیرترین‌های جهان در سن 117 سالگی+عکس شناسایی بقایای وال 27.5 میلیون ساله در نیوزلند
همایش سراسری سفیران سلامت دانش آموزی انفجار در منطقه خاک سفید اعتراف هولناک خاله به قتل خواهرزاده 3 ساله‌اش + عکس توضیحات پزشکیان درباره جنجال «دختر خوشگلا» نامه سرگشاده رحیمی به احمدی‌نژاد عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 اردیبهشت 97/ جنگ نایب قهرمانی و بقا +تصاویر آیا در عربستان کودتا شده است؟ / تیراندازی در کاخ پادشاه در ریاض + فیلم اختتامیه نخستین جشنواره "سین سیما" /گزارش تصویری انفجار در خاک سفید تهران/ اعزام 3 آمبولانس به محل حادثه در حاشیه اختتامیه نخستین جشنواره مردمی برنامه‌های نوروز 97 اعتراف خاله بیرحم به قتل خواهرزاده آخرین وضعیت حمله به کاخ محمد بن سلمان / درگیری در کاخ بن سلمان ادامه دارد خلاصه بازی سویا و بارسلونا در 1 اردیبهشت 97 +فیلم مستند دوما، دور اما نزدیک، امشب بعد از خبر 21 شبکه اول اختتامیه نخستین جشنواره مردمی برنامه‌های نوروزی 1397/ تصاویر قلعه‌نویی با کی‌روش پرسپولیس را برد/ برتری استقلال 10 نفر در دقایق پایانی و سقوط نفت +جدول و فیلم سیف: بانک مرکزی حباب نرخ سکه را از بین می‌برد اسیدپاشی مرد خشمگین روی همسرش ادامه اعتراضات در ارمنستان آیین پایانی نخستین جشنواره مردمی برنامه‌های نوروز 97 اخبار ضد و نقیض از تیراندازی در حوالی کاخ بن سلمان عکس: پسر بچه 60 سانتی میهمان برنامه حالا خورشید مدیرکل جدید اطلاعات استان ایلام معرفی شد چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند کودتا در عربستان سعودی: شاه و ولیعهد تحت حفاظت آمریکایی‌ها قرار گرفتند جزئیات جدید از تیراندازی در کاخ پادشاه حواشی سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر به روایت تصویر مالزی: عاملان تروراستادفلسطینی با سرویس اطلاعاتی خارجی مرتبط بودند دستمزد نجومی بازیگران سریال پایتخت تکذیب شد +عکس فروش آثار تاریخی در سایت‌های خرید و فروش آنلاین آیت‌الله مهمان‌نواز دار فانی را وداع گفت انفجار گاز شهری علت صدای مهیب در خاک سفید چرا "اون" دست آشتی به ترامپ داد؟ واقعیت ماجرای دستمزد 5 میلیاردی بازیگران پایتخت چیست؟ +عکس همایش سراسری سفیران سلامت آغاز شد نماینده خراسان شمالی در مجلس خبرگان درگذشت نخست‌وزیر ارمنستان خواستار مذاکره با مخالفان شد رقابت بانوان وزنه بردار پس از 70 سال/ اعلام برنامه نمایندگان ایران+عکس سکه ارزان شد/ قیمت سکه امروز 2 اردیبهشت 97 اخبار تائید نشده از وقوع تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاه عربستان سعودی سد راه سرکیسیان مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات قرآن طلاب جهان اسلام در قم انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ سلطنتی در ریاض+ فیلم سرانجام عشق داماد و مادرزن چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (671) هنیه: موساد مسئول ترور دانشمند فلسطینی درمالزی است درگذشت مهرداد ابروان، هنرمند شیرازی تئاتر کشور ابلاغ ممنوعیت خریدوفروش ارزهای مجازی هنوز فاصله زیادی بین صنعت و دانشگاه وجود دارد/برنامه دانشگاه سمنان برای ایجاد درآمدهای پایدار احتمال بارش برف در برخی استان‌های کشور

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me