تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نسیم
دسته:ورزشی()
کد خبر:15659001
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۲:۱۸

استقلال - الهلال تقابل غول آسیا و رییس آسیا

تیم استقلال تهران در حالی امروز در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم الهلال عربستان می‌رود که صعود این تیم به مرحله بعدی مسابقات و حذف الهلال از مرحله گروهی قطعی شده است.

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: غول آسیا و رییس آسیا، لقبی که به دو تیم پر افتخار آسیا داده شده است. استقلال با ۴ بار حضور در فینال آسیا و دو بار قهرمانی و الهلال با ۲ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی از پر افتخار ترین تیم های آسیا هستند که باید در آخرین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان به مصاف هم بروند. دو تیم در حالی در این دیدار یکدیگر را ملاقات می‌کنند که هدف آبی‌پوشان تهران تثبیت جایگاه خود در صدر جدول این مسابقات در آخرین روز مرحله گروهی و هدف آبی پوشان عربستان کسب حیثیت در آخرین روز است.

* شکست ناپذیر و عاجز از برد
دو تیم در حالی به مصاف هم می روند که استقلال تنها تیم شکست ناپذیر در این گروه است و الهلال تنها تیم گروه چهارم است که حتی یک پیروزی هم در این مرحله از مسابقات به دست نیاورده است. آبی پوشان تهران با ۲ پیروزی و سه مساوی و کسب ۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارند و الهلال ۲ مساوی و ۳ شکست و کسب تنها ۲ امتیاز در رده آخر جدول حضور دارد.

* مسن ترین بازیکنان دو تیم
سید مهدی رحمتی و سرور جباروف با ۳۵ سال سن مسن ترین بازیکنان استقلال هستند. در این میان جباروف با حضور در ۵ بازی استقلال و مجموع ۴۳۰ دقیقه بازی یکی از بازیکنان ثابتی است که دقایق حضور زیادی در این تیم دارد. رحمتی تنها یکبار در این مسابقات برای استقلال به میدان رفته که دست بر قضا در اولین بازی آسیایی آبی پوشان مقابل همین الهلال بود که با پیروزی یک بر صفر استقلال به پایان رسید و منجر به ثبت یک کلین شیت آسیایی برای کاپیتان آبی‌ها شد.

در تیم الهلال محمد شلهوب ملی پوش سابق این تیم با ۳۷ سال سن مسن ترین بازیکن است که کلا در ۲ بازی از ۵ بازی این تیم به میدان رفته و ۱۵۰ دقیقه برای تیمش بازی کرده است. بعد از شلهوب، علی الحبسی و یاسر القحطانی با ۳۶ سال سن دو بازیکن مسن دیگر این تیم هستند.

* جوان ترین بازیکنان دو تیم
سید مجید حسینی و امید نورافکن هر کدام با ۲۱ سال سن جوان ترین بازیکنان استقلال هستند. حسینی تنها در سه بازی نخست آبی ها حضور داشت و دو بازی دیگر این تیم را به دلیل مصدومیت از دست داد و قطعا دیدار با الهلال را هم به همین دلیل از دست خواهد داد. اما نورافکن در ۴ بازی برای تیمش به میدان رفته و در مجموع ۳۶۰ دقیقه برای تیمش بازی کرده است.

فهد الرشیدی هافبک ۲۰ ساله و عربستانی تیم الهلال جوان ترین بازیکن این تیم به حساب می‌آید. این بازیکن تنها یکبار برای تیمش به میدان رفته و در همان یک بازی نیز به صورت کامل و ۹۰ دقیقه بازی کرده است. 

* بهترین گلزنان و گل سازان دو تیم
مامه تیام مهاجم آبی پوشان با ۴ گل زده بهترین گلزن استقلال و بهترین گلزن در بین بازیکنان دو تیم است. وی تنها بازیکنی در بین بازیکنان دو تیم است که بیشتر از یک بار موفق به گلزنی شده است. 

فرشید اسماعیلی با ۴ پاس گل نه تنها گلساز ترین بازیکن استقلال، بلکه گلسازترین بازیکن لیگ قهرمانان تا پایان هفته پنجم است.

* بازیکنان خارجی دو تیم
تنها نام ۲ بازیکن غیر ایرانی در لیست آسیایی استقلال به چشم می خورد. مامه تیام مهاجم ۲۵ ساله و سنگالی به همراه سرور جباروف مهاجم ۳۵ ساله و ازبکستانی تنها بازیکنان خارجی آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

در لیست آسیایی الهلالی‌ها نام ۴ بازیکن خارجی به چشم می‌خورد. اشرف بن شرقی مهاجم ۲۳ ساله و اهل کشور مراکش، علی الحبسی دروازه بان عمانی و ۳۶ ساله، نیکولاس میلیسی هافبک ۲۵ ساله و اهل کشور اروگوئه به همراه ایزیکیل سروتی مهاجم ۲۶ ساله و اهل کشور آرژانتین جمع بازیکنان خارجی الهلال را در لیگ قهرمانان آسیا تشکیل می دهند.

در میان بازیکنان خارجی الهلال اشرف بن شرقی با حضور در هر ۵ بازی این تیم و ۴۵۰ دقیقه حضور دارای بیشترین دقایق بازی در بین بازیکنان خارجی است و با یک پاس گل دارای بهترین عملکرد در بین خارجی های این تیم است.

* بیشترین و کمترین دقایق حضور
در تیم استقلال تنها یک بازیکن حضور دارد که همه بازی‌های این تیم را به صورت ۹۰ دقیقه کامل بازی کرده بود. امید ابراهیمی با ۴۵۰ دقیقه حضور در ۵ بازی دارای رکورد بیشترین دقایق حضور در این تیم بود که به دلیل محرومیت بازی ششم آبی پوشان را از دست داد. بعد از ابراهیمی، روزبه چشمی با ۵ بازی و ۴۴۳ دقیقه حضور در رده دوم قرار دارد و این بازیکن هم دیگر محروم آبی پوشان در این بازی است.

سرور جباروف که با ۵ بازی و ۴۳۰ دقیقه حضور و داریوش شجاعیان که با ۵ بازی کامل و ۴۲۷ دقیقه حضور در میدان بعد از ابراهیمی و چشمی در رده‌های بعدی قرار دارند، این فرصت را دارند که در هفته ششم لیگ قهرمانان صاحب رکورد بیشترین دقایق حضور در ترکیب آبی پوشان در مرحله گروهی باشند. وریا غفوری دیگر بازیکن استقلال است که در هر ۵ بازی گذشته این تیم حضور داشته و ۴۰۵ دقیقه برای این تیم بازی کرده است.

در بین بازیکنان الهلال نیز اشرف بن شرقی با ۵ بازی و ۴۵۰ دقیقه حضور دارای بیشترین دقایق حضور در ترکیب این تیم است.

* کمترین دقایق حضور
در تیم استقلال محسن کریمی با یک، بهنام برزای با ۸، میلاد زکی پور با ۱۲ و جابر انصاری با ۵۷ دقیقه حضور در میدان دارای کمترین دقیقه حضور هستند و در تیم الهلال عبدالله الحافظ با ۶۱ دقیقه حضور دارای کمترین دقایق حضور است. 

* الهلال، مالک ترین تیم آسیا
الهلال عربستان علیرغم نتایج ضعیفی که در لیگ قهرمانان آسیا گرفت و حذف شده زودهنگام در گروه مرگ بود، اما به لحاظ ارائه بازی مالکانه در آسیا حرف اول را زد. این تیم در پایان هفته پنجم با متوسط ۶۵ درصد مالکیت مالکانه ترین بازی در بین ۳۲ تیم آسیا را ارائه داد. الهلال در دیدارهای خانگی‌اش به طور متوسط ۷۰ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته و این آماری بسیار جالب برای این تیم است. 

* استقلال پرخطاترین تیم آسیا
تیم فوتبال استقلال تهران با انجام ۸۹ خطا در ۵ دیدار گذشته‌اش در لیگ قهرمانان پر خطاترین تیم در آسیا محسوب می‌شود. چونبوک موتورز با ۸۷ و پرسپولیس با ۸۳ خطا از این نظر بعد از استقلال در رده‌های بعدی قرار دارند. 

* دیدار برگشت دو تیم
دیدار برگشت دو تیم که آخرین دیدار از مرحله گروهی رقابتهای این فصل لیگ قهرمانان آسیا می باشد از ساعت ۲۰:۱۵ روز دو شنبه ۲۷ اردیبهشت به میزبانی تیم الهلال در کشور کویت برگزار می شود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

#الهلال عربستان #تیم فوتبال استقلال تهران #لیگ قهرمانی فوتبال آسیا #نسیم آنلاین
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


اطلاعیه شورای نگهبان در سالروز تاسیس سپاه فیروزآبادی: ترافیک پیک تلگرام 10 درصد افت کرد کشته شدن بیش از 90 شبه‌نظامی طرفدار امارات در جنوب غربی یمن+فیلم و عکس برنامه هوش مصنوعی هواوی باهدف درک احساسات انسانی حیواناتی که برخلاف ظاهرشان بسیار خطرناک هستند/پرونده قاچاق بیش از 6400 خودرو امنیتی شد/توصیه‌های جدی به حجاج بیت الله الحرام عضو کابینه لبنان: مثلث ارتش، مردم و مقاومت موفق بوده است افزایش جرائم تروریستی در شش ماه گذشته در عربستان سعودی 100 هزار تومان؛ حباب قیمتی سکه طلا 50 درصد؛ حداقل مالیات بر اجاره خانه‌های خالی 60 هزار نفر؛ فرهنگیان مشمول بازنشستگی در سال 97 16 درصد؛ مالیات واردات گوشی همراه 73 درصد؛ کاهش واردات خودرو چالش اقتصادی با همدلی بین حاکمیت و مردم حل می‌شود مرورگر اینترنت اکسپلورر قربانی می‌گیرد مخالفت با تغییر کاربری فضای سبز در سطح 5 شهر لرستان عکس روز: لاله‌زار هلندی مزیت‌های گردشگری شهرستان‌های استان تهران تقویت شود تاکید روسای قوه مقننه و قضائیه بر توجه به مشترکات میان قوا کارگروهی برای کم آبی تشکیل دادیم/دولت برای ارز پیش قدم شد تست تفنگ تک‌تیرانداز ددپول فراخوان تویوتا برای حل مشکل کیسه‌های هوای تاکاتا بیانیه اتحادیه‌اروپا درباره ادامه اعتراضات در کشور ارمنستان مرکل: پناهجویان شکل نوینی از یهودی‌ستیزی را به آلمان آورده‌اند! وزیر خارجه ترکیه به آمریکا رفت امارات از مزاحمت جنگنده‌های قطری برای یک هواپیمای غیرنظامی خود خبر داد سفارت ایران حمله انتحاری در کابل را محکوم کرد تجلیل از ایکنا و حضور رئیس جهاد دانشگاهی در سومین روز مسابقات / وزیر ارشاد نیامد لایحه اصلاح قانون مبارزه باپولشویی در کمیسیون قضایی مجلس بررسی شد رابطه رئیس‌جمهور و مجموعه نیروهای مسلح نزدیک‌تر از همیشه است خوشبختانه نگاه‌ها برای حل مسائل مردم به هم نزدیک است جزییات بیشتری از حادثه تیراندازی نزدیک کاخ ملک سلمان 33 درصد پرونده‌ها در قزوین سال گذشته به صلح و ساز منجر شد مطالعات شیعه شناسی در فرانسه در ده شاخه با جدیت صورت می‌گیرد صلح مدنظر ادیان الهی همراه با تحقق عدالت است نیم صفحه نخست روزنامه‌های آذربایجان غربی دوشنبه 3 اردیبهشت ماه مهم‌ترین چالش‌های کشور چیست؟ اهدای 100‌هزار درخت صبور درباره قیمت ارز (تصاویر) انفجار انتحاری کابل با 52 کشته و 119 زخمی کمپین حمایت از دستان قطع شده راه اندازی شد طارمی و الغرافه 6 تایی و حذف شدند خودرو شخصی مدیرعامل ایران خودرو چیست؟ بی‌احتیاطی تراکتور، جان کودک 2 ساله را گرفت سران فعلی و سابق آمریکا و همسران آنها در یک مراسم ختم (عکس) دولت با موتورسیکلت‌سازان کنار آمد عطوان: اگر ترکیه با عراق و سوریه همکاری نکند، تجزیه خواهد شد رسوایی جنسی یک مقام صهیونیستی؛ شهردار دیمونا به اداره پلیس احضار شد چطور خمیردندان انتخاب کنیم؟ ترابیان: بیرانوند قابل اعتماد نیست و اشتباهات فاحشی دارد/موفقیت پرسپولیس در آسیا دور از دسترس نیست روزنامه قانون مجرم شناخته شد
همایش سراسری سفیران سلامت دانش آموزی انفجار در منطقه خاک سفید اعتراف هولناک خاله به قتل خواهرزاده 3 ساله‌اش + عکس توضیحات پزشکیان درباره جنجال «دختر خوشگلا» عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 اردیبهشت 97/ جنگ نایب قهرمانی و بقا +تصاویر آیا در عربستان کودتا شده است؟ / تیراندازی در کاخ پادشاه در ریاض + فیلم اختتامیه نخستین جشنواره "سین سیما" /گزارش تصویری انفجار در خاک سفید تهران/ اعزام 3 آمبولانس به محل حادثه در حاشیه اختتامیه نخستین جشنواره مردمی برنامه‌های نوروز 97 اعتراف خاله بیرحم به قتل خواهرزاده آخرین وضعیت حمله به کاخ محمد بن سلمان / درگیری در کاخ بن سلمان ادامه دارد خلاصه بازی سویا و بارسلونا در 1 اردیبهشت 97 +فیلم نامه سرگشاده رحیمی به احمدی‌نژاد مستند دوما، دور اما نزدیک، امشب بعد از خبر 21 شبکه اول اختتامیه نخستین جشنواره مردمی برنامه‌های نوروزی 1397/ تصاویر اخبار ضد و نقیض از تیراندازی در حوالی کاخ بن سلمان سیف: بانک مرکزی حباب نرخ سکه را از بین می‌برد اسیدپاشی مرد خشمگین روی همسرش نشانه هایی از کودتا در عربستان!؟ آیین پایانی نخستین جشنواره مردمی برنامه‌های نوروز 97 جزئیات جدید از تیراندازی در کاخ پادشاه مدیرکل جدید اطلاعات استان ایلام معرفی شد ادامه اعتراضات در ارمنستان حواشی سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر به روایت تصویر چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند کودتا در عربستان سعودی: شاه و ولیعهد تحت حفاظت آمریکایی‌ها قرار گرفتند عکس: پسر بچه 60 سانتی میهمان برنامه حالا خورشید فوری/ شایعه کودتا در عربستان / تیراندازی در اطراف کاخ پادشاهی سعودی / ملک سلمان به پناهگاه منتقل شد / پرواز جت‌های ارتش سعودی در سطح پایین بر فراز اسمان ریاض / ادعای برخی منابع در مورد کودتا+ویدیو فروش آثار تاریخی در سایت‌های خرید و فروش آنلاین اعلام آمادگی سپاه برای واگذاری تراکتور دستمزد نجومی بازیگران سریال پایتخت تکذیب شد +عکس مالزی: عاملان تروراستادفلسطینی با سرویس اطلاعاتی خارجی مرتبط بودند قلعه‌نویی با کی‌روش پرسپولیس را برد/ برتری استقلال 10 نفر در دقایق پایانی و سقوط نفت +جدول و فیلم آیت‌الله مهمان‌نواز دار فانی را وداع گفت واقعیت ماجرای دستمزد 5 میلیاردی بازیگران پایتخت چیست؟ +عکس نخست‌وزیر ارمنستان خواستار مذاکره با مخالفان شد همایش سراسری سفیران سلامت آغاز شد نماینده خراسان شمالی در مجلس خبرگان درگذشت انفجار گاز شهری علت صدای مهیب در خاک سفید رقابت بانوان وزنه بردار پس از 70 سال/ اعلام برنامه نمایندگان ایران+عکس سرانجام عشق داماد و مادرزن چرا "اون" دست آشتی به ترامپ داد؟ اخبار تائید نشده از وقوع تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاه عربستان سعودی سد راه سرکیسیان مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات قرآن طلاب جهان اسلام در قم انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ سلطنتی در ریاض+ فیلم عکس/ مرکز دایره‌ای «کانجو» در چین هنیه: موساد مسئول ترور دانشمند فلسطینی درمالزی است عکس / عجیب‌ترین تصادف زنجیره‌ای در جاده فیروزکوه / زانتیا به پرواز در آمد! هنوز فاصله زیادی بین صنعت و دانشگاه وجود دارد/برنامه دانشگاه سمنان برای ایجاد درآمدهای پایدار

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me