تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:رسا
دسته:متفرقه-فرهنگی()
کد خبر:15669035
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۸:۲۳

نگاهی به رابطه بهائیت و صهیونیسم

دهنوی در کتاب خود نوشته است: رابطه بهائیت و صهیونیسم و یهودیت دنیاگرا همواره استوار بوده و هست و همچنین یهودیان در گسترش بابی‌گری و بهایی‌گری نقش مهمی داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، انتشارات تسنیم اندیشه با همکاری خبرگزاری رسا،کتاب «فرقه‌ها، عرفان‌واره‌ها و مکاتب صهیونیستی» را به قلم مهدی دهنوی و با نظارت علمی محمدحسین فرج‌نژاد منتشر کرده است. بنابراین از این پس مطالب این کتاب را در قالب برشی از کتاب خدمت خوانندگان عزیز تقدیم می‌کنیم:

رابطه بهائیت و صهیونیسم

رابطه بهائیت و صهیونیسم و یهودیت دنیاگرا همواره استوار بوده و هست. در گذشته نه چندان دور، از هشتصد خانواده يهودي همدان، 150 خانواده آن بهايي بودند! در حالي كه حبيب لِوي، تاریخ‌نگارِ یهودی، با توجّه به روحیه نژادپرستی خود، در كتابِ تاریخ یهود ایران، يهودیان را برترین انسانها می‌داند! او باور دارد که ديگر ملت‌های جهان نسبت به یهودیان به دليل اعتقاد به وحدانيّت و برگزیده بودنشان حسادت میکنند. وی آنان را اوّلين و بلكه آخرين قوم موحّد دنيا معرفی می‌کند.

او در کتاب خود مفصل به صهیونیسم و هرتزل و سران صهيونيسم و مهاجرت يهوديان به فلسطين می‌پردازد و آنگاه از «عبد البهاء» به بزرگی، یاد و با نهایت تعجب، بهايي شدن یهودیان را توجيه مي‏كند!

   برای ریشه‌یابی دقیق‌تر فرقه بهائیت باید توجّه داشته باشیم که تشکیل این فرقه در ایران با حضور جاسوسان انگلیسی – یهودی ارتباط دارد؛ هر چند که روسها هم در شکلگیری آن نقش مهمی داشتند. برای این کار، نخست مأمور اطلاعاتي حكومت هند- بريتانيا به نام «مانكجي‏ ليمجي‏هاتريا» در ايران مستقر شد؛ مانكجي، از پارسيان هند بود و با عنوان رئيس شبكه اطلاعاتي‏ حكومت هند- بريتانيا در ايران كار مي‏كرد و با ديپلمات‏هاي سرشناس دولت‏ انگليس در ايران، يعني «سِر رونالد تامسون»، «ادوارد ايستويك» و «سِر هِنري راولينسون» روابط نزديكي داشت.

اين‏ دوران، سرآغاز، نفوذ بسيار جدّي استعمار انگليس در ايران است و پيامد فعاليت‏هاي‏ مانكجي و شبكه او به قدرت رسیدن «ميرزا حسين خان مشيرالدوله» (سپهسالار) در مقام صدراعظم ايران بود و در دوران صدارت او فعاليت‏هاي فرهنگي و سياسي اين‏ كانون خبیث و وطن‌فروش در ايران به اوج خود رسید.

فعاليتهای فرهنگي مانكجي در چهار شاخه صورت گرفت: نخست، حمايت از بابي‏گري و تقويت آن؛ دوّم، تأسيس و گسترش فراماسونري در ايران؛ سوم، اشاعه باستان‏گرايي در فرهنگ ايراني و چهارم، تقويت برخي از فرقه‏هاي اهل تصوّف در ايران.

حدود سه سال قبل از استقرار مانكجي در ايران، علي‌محمد باب به دستور امیرکبیر اعدام شده بود و حركت باب از همين كانون استعماري سرچشمه مي‏گرفت. پس، ادّعاي محققاني كه بابي‏گري را به صورت جنبشی ديني- مردمي مطرح کرده، سرآغاز پيوند اين جنبش را با استعمار انگليس از زمان تبديل آن به دو فرقه ازلي و بهايي مي‏دانند، مبنائي‏ ندارد. دلايل متعددي هست كه بابي‏گري، از آغاز، به صورت حركتی مشكوك و مرتبط با كانون‏هاي استعماري جلوه مي‌کرد.

در این باره، دوره اقامت علي‌محمدشيرازي (باب) در بندر بوشهر قابل تأمل است. باب از 18 تا 21 سالگي در بوشهر به‏ تجارت مشغول بود و سپس به كربلا رفت و شاگرد سيدكاظم رشتي، از سران شيخيه، شد. وی پس از مرگ سيدكاظم ‌رشتي، ادّعاهاي خود را مطرح کرده و در سال‏هاي اقامت او در بوشهر، اين بندر، مركز مهم فعاليت كمپاني‏هاي انگليسي، اروپايي و يهودي- پارسي   بود. در آن هنگام، مهم‏ترين‏ كمپاني مستقر در اين بندر، از آن خانواده يهودي «ساسون» بود كه رهبر يهوديان بغداد‏ بودند. 

بعدها، يهوديان در گسترش بابي‏گري و بهايي‏گري نقش مهمی داشتند، تا حدّي كه‏ مي‏توانيم ادّعا كنيم گسترش بابي‏گري و بهايي‏گري، تنها با حمايت يك شبكه فعال يهوديِ‏ وابسته به خانواده زرسالارِ «ساسون» ممکن بود. يهوديان و تازه مسلمانانهای يهودي که به «دونمه» معروف بودند، بابي‏گري و بهايي‏گري را در بسياري از نقاط ايران،‏ همچون سمّی به شریان جامعه اسلامی وارد کردند که شهر همدان، در جایگاه یکی از‏ كانون‌های مهم يهودي‌نشين در آن سال‌ها نمونه گويايي برای این کار است.

گفتنی است، انتشارات تسنیم اندیشه با همکاری خبرگزاری رسا، کتاب «فرقه‌ها، عرفان‌واره‌ها و مکاتب صهیونیستی» را در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه، در ۱۵۶ صفحه  به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان  منتشر کرده است و علاقه مندان برای  خرید این کتاب به مدیریت توسعه علمی و ارتباطات خبرگزاری رسا مراجعه کنند و یا با شماره تقلن تلفن: ۰۲۵۳۲۹۰۴۰۲۶--داخلی ۱۰۸ تماس بگیرند./۹۹۸/ن ۶۰۴/ش

 

#صیهونیست #انتشارات تسنیم اندیشه #کتاب «فرقه‌ها، عرفان‌واره‌ها و مکاتب صهیونیستی» #بهائیت
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


هشدار وزارت بهداشت درباره مصرف افراطی لبنیات سنتی در ایران و شیوع درباره "تب مالت"/ راه‌های انتقال گل گریزمان به آرسنال (آرسنال 1-1 اتلتیکومادرید) تعداد بیت کوین‌های جهان به 17 میلیون واحد می‌رسد 16 مصدوم در محور شیراز- اصفهان خلیفه حفتر به بنغازی لیبی برگشت چهارمین ایثار ماندگار در یزد اسبقیان: امکان احراز صلاحیت کاندیداها تا روز انتخابات وجود دارد ادامه سریال عادی‌سازی روابط آل سعود با اسرائیل، "ایلاف" بلندگوی لیبرمن می‌شود سانتی کازورلا پس از 18 ماه روی چمن ورزشگاه امارات به تمرین پرداخت (عکس) آتش‌سوزی بزرگ در پالایشگاهی در غرب آمریکا + فیلم و عکس کدام سیرک آقای برانکو؟ /چرا این همه سکوت رسانه‌ای برای این واژه؟ 20 زخمی در انفجار یک پالایشگاه در آمریکا ارائه خدمات بانکی با سامانه ارزی نیما در بانک توسعه صادرات حمایت بورس و بانک از کالای ایرانی با تامین مالی شرکت‌ها بررسی نقش پوشش ریسک‌های خاص بانکیِ بانکداری بدون ربای ایران، در تحقق اهداف بند نهم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گفتگوی تلفنی اردوغان و گوترش درباره تحولات سوریه و فلسطین مسمومیت دانش آموزان با گاز کلر در گردنه «نعل بندان» زمین‌لرزه 4 ریشتری نجف‌شهر کرمان را لرزاند هفته فرهنگی اصفهان//کارگاه ساخت مجسمه‌های چوبی گزارش تازه‌های انتشارات برای نمایشگاه/بهار ادبی ایران در راه است سیدحسن خمینی: اگر دینداران در تصدی امور ناموفق باشند، مردم از دین برمی‌گردند مسمومیت دانش آموزان با گاز کولر در گردنه «نعل بندان» عدم همکاری تلگرام دلیل لغو مجوز استقرار سرورها در ایران تصاویر تازه منتشر شده از دیدار مایک پمپئو و رهبر کره شمالی ایران 60 هزار رأس اسب دارد تجلیل از فرمانده ناحیه مقاومت برتر استان خوزستان «خرید ارز صادرکنندگان و افتتاح حساب ارزی» در صدر اخبار پربازدید بانک ملی ایران اولویت‌های بانک صادرات ایران در استان آذربایجان شرقی اعلام شد جشنواره جهانی فیلم فجر (4) شورای امنیت به سیاست مستثنی بودن رژیم صهیونیستی پایان دهد دانلود؛ بوسه مسوت اوزیل به نانی که به سمت او پرتاب شد سهم 30 درصدی مترو از بودجه شهرداری نخستین مرکز معاینه فنی موتورسیکلت راه‌اندازی می‌شود اتهام‌زنی مجدد هیلی به ایران کاخ سفید تصاویر دیدار وزیر خارجه جدید آمریکا با رهبر کره شمالی را منتشر کرد حکایت ادیبی که سنگ بنای دانشگاه اصفهان را نهاد مذاکرات دو کره به ابتکار کیست؟ برگزاری قرعه کشی هندبال ساحلی آقایان تداوم جنگ نیابتی سعودی‌ها و اماراتی‌ها در جنوب یمن پمپئو به عربستان، اردن و سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند تقدیر فرمانده نیروی انتظامی از مدیر عامل بانک سپه کانال‌های پر مخاطب تلگرامی هم به انتخاب مردم «بله» گفتند سرپرست معاونت منابع انسانی و مدیر جدید امور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک ملی ایران معارفه شدند بیرجند ظرفیت بزرگی برای برگزاری مسابقات کشوری دارد تیم 2020 بسکتبال، پشتوانه تیم ملی بزرگسالان است پست اینستاگرامی سفیر ایران در لندن پس از دیدار با وزیر خارجه دولت در سایه انگلیس سلیمانی دشتکی به شهرستان دره شهر سفر می‌کند لیونل حق کپی رایت را از شرکت اسپانیایی گرفت/مسی برنده رای پرونده دادگاه مقابل ماسی ممکن است شفافیت در اوایل مسیر دردهایی داشته باشد ولی مردم واقعیات را می‌فهمند/ مدیران شهرداری از اتاق‌های خود بیرون بیایند/ هاشمی: امیدواریم شهرداری انتخاب شود که در آن مسیر حرکت کند
تلگرام کند می‌شود درمان دندان‌های دختر شکنجه شده ماهشهری توسط دندانپزشک نیکوکار / دندان‌ها با چکش شکسته بودند + عکس بازدید دکتر رشیدیان استاندارخراسان رضوی از دو واحد تولیدی همزمان با نخستین روز‌های هفته کار و کارگر. ترامپ: بن سلمان شپش دارد! کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز در خورستان (+عکس) / ضارب متواری شد دندانپزشک نیکوکار هزینه‌های درمان کودک آزاردیده ماهشهری را تقبل کرد+تصاویر درگذشت بازیگر سریال گلشیفته بازدید وزیر بهداشت و سرپرست شهرداری تهران از مرکز بهداشتی منطقه 17 و پرتو در تهران درگذشت بازیگر سریال گلشیفته+فیلم کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز +عکس عاملان جنایت باقرشهر دستگیر شدند آیت‌الله آملی: اگر ملت قیام کند، همه ما را به دریا خواهد ریخت تحویل نخستین بوئینگ 777 برجامی به تعویق افتاد اسامی سران مفاسد اقتصادی کشور به قوه قضاییه ارسال شده است عاملان جنایت باقرشهر دستگیر شدند ناگفته‌های تکان دهنده عموی کودکان شکنجه شده ماهشهری جزییات ضرب و شتم دبیر فیزیک توسط ولی دانش‌آموز آخرین وضع کودکان آزار دیده ماهشهری/پدر و نامادری در زندان محسن رضایی: آمریکا از برجام خارج شود، ما از npt خارج می‌شویم رونمایی از تندیس استاد نادر الهی عکس/ «الهام چرخنده» در بین شرکت کنندگان دیدار امروز با رهبر معظم انقلاب ادامه اعتراضها در ارمنستان علیه حزب حاکم ناگفته‌های تکان دهنده درباره شکنجه وحشتناک سه کودک ماهشهری قتل هولناک دختر بچه 5 ساله در گلستان رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن: کشورهای اسلامی در اثر تمسک‌نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ … سرکیسیان رفت شرایط برای انتخاب پاشینیان بعنوان نخست وزیر فراهم شد مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران لغو شد آمار تلخ از طلاق در ایران هواشناسی برای استان بوشهر احتمال آبگرفتگی معابر پیش بینی کرد غول‌های خودرو سازی در نمایشگاه اتومبیل پکن 2018 حضور نخستین بانوی وزنه بردار تاریخ ایران روی تخته مسابقات بین المللی + عکس مکرون: ترامپ به نظر علاقه‌ای به حفظ برجام ندارد کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز+عکس اجرای طرح ترافیک جدید از 15 اردیبهشت دیدار شرکت‌کنندگان در سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر معظم انقلاب واژگونی مینی بوس در محور فسا - داراب/2 نفر فوت و 12 نفر مصدوم شدند "اون" با پای پیاده به کره‌جنوبی می‌رود ترامپ: بن سلمان شپش دارد /فیلم تلگرام کند می‌شود عکس: بازیگر معروف در دیدار قاریان قرآن با رهبر انقلاب افتتاح دو واحد نیروگاهی سد داریان چهل سال است که در مقابل زورگویی‌های استکبار ایستاده‌ایم/کشورهای اسلامی دچار "بیماری ذلت شده‌اند آیت‌الله جوادی‌آملی: اگر باوجود مشکلات ملت قیام کند، همه مارا به دریا خواهد ریخت/ دیدار ربیعی با مراجع گام بلند دولت برای اجرای عدالت در دسترسی به خدمات سلامت اول مه نخست وزیر جدید ارمنستان تعیین می‌شود شمخانی: نگذاریم کشورهای ثالث بر روابط ایران و پاکستان تاثیر منفی داشته باشند "اون" با پای پیاده به کره‌جنوبی می‌رود تشییع و تدفین دو شهید در کرمان ماجرای ضرب و شتم یک معلم در کلاس درس! + عکس پاسخ وزارت خارجه به انتقادات و اتهامات برخی رسانه‌ها درباره سفر ظریف به نیویورک

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me