تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:()
کد خبر:15669175
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۱۸:۳۴

حواشی پیرامون لباس تیم ملی فوتبال و چندین سوال مهم

به گفته کارشناسان ورزشی این میزان بی توجهی به شکل و کیفیت البسه ورزشی تیم ملی بزرگسالان در سطح بیرون یعنی مسابقات جام جهانی و بین‌المللی بی‌تردید اعتبار ورزشی کشور را تضعیف می‌کند. این موضوع نه تنها جدید نیست بلکه مسبوق به سابقه و نیز در تیم‌های ملی پایه و حتی بانوان اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ فوتبال شاید متمایزترین حوزه‌ای در یک اجتماع جهانی باشد که لایه‌های پنهان بی‌شماری دارد علاوه بر اهمیت جهانی این ورزش خاصه در سطح مسابقات جام جهانی، همواره علاوه بر کیفیت فنی و نمایش تیم‌ها و هنرنمایی ستاره‌ها در زمین فوتبال و صعود یا حذف از مسابقات نکات دیگری هم هست که از چشم دوربین‌های ورزشی جهان پنهان نخواهد ماند مثل اخلاق بازیکنان در زمین مسابقه که خود نمودی از فرهنگ یک ملت را به تصویر می‌کشد. یکی دیگر از شاخص‌های با اهمیت این روایت، لباس ورزشی بازیکنان تیم‌های مختلف است که عموما کشورها و فدراسیون‌های فوتبال با یک برند جهانی جهت طراحی و ... به توافق می‌رسند.

در چند ماه گذشته خبری منتشر شد پیرامون توافق فدراسیون فوتبال ایران با برند نام آشنای «آدیداس» برای حضور در جام جهانی که خود در ظاهر خبر خوبی به نظر می‌رسید. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و فرید چاسبی مدیر بخش خاورمیانه آدیداس قراردادی یک ساله منعقد کردند. به این ترتیب تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، پیراهن‌های جدید آدیداس را به تن خواهد کرد. این در حالی است که تیم ملی پیش از این در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی از البسه این برند مشهور استفاده کرده بود، در نهایت مجددا با این شرکت به توافق رسید و آخرین تیم ملی است که حامی البسه خود را برای جام جهانی معرفی می‌کند و به سیزدهمین تیم ملی تبدیل می‌شود که البسه آدیداس را در جام جهانی استفاده خواهد کرد.

با رونمایی غیر رسمی از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران و با انتشار چندین عکس از این لباس، شاهد واکنش‌های مختلفی به آن بودیم. هر کسی که صرفا یک بار به فروشگاه ورزشی برای خرید لباس رفته باشد، حتما شباهت‌هایی میان لباس‌های پشت ویترین مغازه با لباس فعلی تیم ملی که ظاهرا قرار است در جام جهانی روسیه بر تن کنند، را میبیند جدا از کیفیت از منظر شکلی بسیار تاسف بار است که چرا این طرح و مدل برای تیم ملی در بالاترین مسابقات جام جهانی انتخاب شده است که بسی جای سوال دارد که این طرح با چه هدفی و یا با الگوبرداری از چه پیراهن مشابهی در جهان تولید شده است.

علی کریمی بازیکن اسبق تیم ملی در کانال تلگرامی خود نسبت به این پیراهن تیم ملی واکنش جالب و معناداری از خود نشان داد و آن را با پیراهن یکی از بازیگران طنز تلویزیون مقایسه کرد.

ظاهرا بی‌اعتبار کردن پیراهن تیم ملی بعنوان یک اصل در میان مسئولین وزارت ورزش و فدراسیون و سایر عوامل دخیل در این موضوع، پذیرفته شده است.

به گفته کارشناسان ورزشی این میزان بی توجهی به شکل و کیفیت البسه ورزشی تیم ملی بزرگسالان در سطح بیرون یعنی مسابقات جام جهانی و بین‌المللی بی‌تردید اعتبار ورزشی کشور را تضعیف می‌کند. این موضوع نه تنها جدید نیست بلکه مسبوق به سابقه و نیز در تیم‌های ملی پایه و حتی بانوان هم اتفاق افتاده است.

داستان سریالی البسه تیم ملی یک اتفاق دیگری را هم رقم زده بود، با سیاست‌های عجیب فدراسیون، تیم ملی جوانان سال پیش وقتی درگیر جام ملت‌های جوانان آسیا در منامه بود، با لباس‌هایی در تمرینات و همچنین بازی‌ها حاضر شد که روی لوگوی شرکت تولیدکننده لباس با برچسب پوشانده بود!

اما این سناریوی فدراسیون نمونه‌های زیاد دیگر هم دارد سال 95 بود که رئیس وقت فدراسیون علی کفاشیان کنار مجسمه‌ای ایستاد که از هنرنمایی شرکت ایتالیایی رونمایی شود اما با بازتاب منفی و واکنش‌های تند اهالی فوتبال روبرو شد چرا که این بار هم در انتخاب شکل(بخوانید کیفیت) دچار بی دقتی شده بود!

برخی از کاربران هم به طنز نسبت به این سوژه واکنش‌های مختلفی را نشان دادند.

این در حالی است که زمانی که بحث همکاری ایران با برند آدیداس صورت گرفت مسئولان فدراسیون فوتبال می‌خواستند هرطور شده نقش یوز ایرانی روی پیراهن تیم ملی نقش ببندد که این کمپانی ادعا کرد حک کردن این یوز کیفیت پیراهن را پایین می‌آورد، به همین دلایل یوز از پیراهن تیم ملی حذف شد. بهانه آدیداس برای حذف یوز روزنه‌های تنفسی و بسته شدن روزنه‌های تنفسی بود. آیا تیم‌هایی مانند اسپانیا، آرژانتین، آلمان و سایر تیم‌های طرف قرارداد با آدیداس روزنه‌های تنفسی برایشان مهم نیست و قید کیفیت پیراهن‌های خود را زده اند؟ آیا کیفیت لباس‌های تیم‌های ملی که با آدیداس قرار دارند و از پیراهن طرح‌دار استفاده می‌کنند پایین تر از کیفیت لباس ایران است؟ آیا فدراسیون‌های کشورهای با کیفیت بالای فوتبال قید استانداردهای لباس را زدند؟

در پایان باید چند سوال را از جناب تاج پرسید که آیا چهار سال زمان کمی برای طراحی لباس تیم ملی در جام جهانی بود؟ آن هم تیمی که به عنوان دومین تیم صعودکننده به جام جهانی شناخته شد و شاید از مدت‌ها قبل از صعود قطعی، همه اهالی فوتبال می‌دانستند که این تیم عازم روسیه خواهد شد. در این مدت فدراسیون چه کاری برای طراحی لباس تیم ملی در بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال انجام داد؟ آیا در قراردادی که بین فدراسیون فوتبال و آدیداس منعقد شده طراحی لباس درج نشده است؟ چرا وقتی 11 تیم ملی که به آدیداس قرارداد دارند(روسیه، مصر، اسپانیا، مراکش، آرژانتین، آلمان، مکزیک، سوئد، بلژیک، کلمبیا و ژاپن) به صورت رایگان از امکانات و البسه این شرکت استفاده می کنند و ایران با تخفیف 70 درصدی به عقد قرارداد می رسد؟

#تیم ملی ایران #جام جهانی فوتبال #مهدی تاج #جام جهانی 2018 #جام جهانی روسیه #کارلوس کی روش #عکس
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


سخنگوی ناجا: به کسی اجازه زیر سوال بردن تلاش‌های پلیس را نخواهیم داد حمایت رئیس کمیسیون امنیت ملی از پلیس خودداری اتحادیه فوتبال انگلیس از برخورد با احمد حجازی در پی درگیری با دنی اینگز سیمونه اینزاگی: یوونتوس با همه قدرتش به مصاف اینتر و رم می‌رود؛ باید روی کار خودمان تمرکز کنیم حضور محمدرضا نوبخت در مسابقات بین‌المللی قرآن عکس «ممنوعه» نیکی کریمی لو رفت +عکس توصیه «ساش» به ترامپ برای خروج از سوریه دشمن از اتحاد ارتش و سپاه آزرده خاطر می‌شود کدام رسانه‌ها و دستگاه‌های دولتی همچنان در تلگرام فعالیت می‌کنند؟ سخنگوی کاخ سفید: رئیس‌جمهور آمریکا نفرتش از برجام را به روشنی بیان کرده است/ترامپ می‌خواهد از دستیابی به توافقی بهتر اطمینان حاصل کند برگزاری برنامه فرهنگی قرآنی ویژه اعیاد شعبانیه در استان بوشهر نهال‌کاری 1450 هکتار از اراضی استان یزد برگزاری آئین اختتامیه این کنگره منطقه‌ای شعر اهل بیت شریعتمداری: «نیما» بانک ارزی کشور می‌شود پیشنهاد ویژه برای تمدید قرارداد محرمی ساخت بزرگترین کنسولگری آمریکا در کردستان عراق آغاز شد نخست وزیر جدید ارمنستان کیست؟ شریعتمداری: «نیما» بانک ارزی کشور می‌شود ایران به تعهدات خود در «برجام» پایبند است حمله رژیم‌صهیونیستی به خاک سوریه واکنش شفر به خداحافظی غیرمنتظره حسینی همه برای پربار شدن شبکه‌های مجازی داخلی تلاش کنند فعالیت سفارت آمریکا در نیکاراگوئه محدود شد ناجا: اجازه نمی‌دهیم خدمات پلیس را زیر سوال ببرند رهبر جنبش انصارالله یمن: عربستان و آمریکا را مسئول شهادت الصماد می‌دانیم تجاوز به‌سوریه مانع‌جنگ باتروریسم‌نمی‌شود مجری طرح دانه‌های روغنی: مراقب دستاوردهای خودکفایی باشیم ایران منادی امنیت منطقه بدون دخالت بیگانگان غروب 33 ماه سفیدنمایی از اروپا طرح تحول در بیمه سلامت! بیمه سلامت، از بی‌هدفی تا هدفمندی "سیاوش سپهوند" به عنوان رییس هیئت دو ومیدانی لرستان انتخاب شد پرداخت حق بیمه معوقه پرسنل شهرداری/ حمایت از جذب سرمایه گذار الحوثی: شهادت الصماد بی‌پاسخ نمی‌ماند/ وزارت دفاع: متجاوزان طعم امنیت را نخواهند چشید رهبر انصارالله: ترور الصماد بی‌پاسخ نمی‌ماند نتایج کامل هفته 33 لیگ یک؛ تکلیف صعود به روز آخر کشید+جدول رئیس شورای عالی سیاسی یمن کشته شد/ انصارلله: عربستان و آمریکا را مسئول می‌دانیم لندن به دنبال ماندن در اتحادیه اروپا نیست قرارداد اپل و «شازم» زیر ذره بین اتحادیه اروپا/بررسی عمیق شرایط کاربران/احترام به حقوق رقبا رسول خضری: چه اشکالی دارد شورای شهر تهران از تکصدایی خارج شود؟ تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 رئیس شورای عالی سیاسی یمن به شهادت رسید اسلامی: عصبانی شدم، اما حرکت زشتی انجام ندادم جریان‌های دانشجویی جهت‌گیری سیاسی را کنار بگذارند/کاغذبازی و بروکراسی اداری از موانع تحقق عدالت/بخشی از جامعه روحانیت سادگی خود را فراموش کرده است قم| نخستین همایش شورای هئیات مذهبی استان قم برگزار می‌شود برانکو: فصل بعد فقط از داوران می‌ترسیم! مقام ارشد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران به تعهدهای خود پایبند است آمادگی شورای اسلامی شهر اصفهان برای همکاری با مسئولان در کاهش مصرف آب بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر
نامه سرگشاده رحیمی به احمدی‌نژاد کشف مومیایی جسد رضاشاه در شهر ری؟ مستند دوما، دور اما نزدیک بارش ماهی از آسمان گلپایگان+فیلم "محمود عباس" محکم ایستاد محلی که جسد منسوب به رضاشاه کشف شد/عکس واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی علیه «خبرنگار هتاک» بچه فیل زیر گنبد کبود به خاطره‌ها پیوست قیمت طلا، دلار و سکه 3 اردیبهشت 97 کشف یک مومیایی در شهر ری؛ شاید متعلق به رضا شاه باشد کشف یک مومیایی در شهرری؛ احتمال دارد جنازه رضا شاه باشد / آستان حضرت عبدالعظیم تکذیب کرد پرنده 8 میلیون دلاری! +فیلم نتیجه انتخابات ریاست جمهوری پاراگوئه واقعیت ماجرای دستمزد 5 میلیاردی بازیگران پایتخت! +عکس پلیس افتخاری در کرمان به شهادت رسید تیپ خاص "مریلا زارعی" در فستیوال جهانی/عکس واریز اشتباه 35 میلیارد دلار به یک حساب! احتمال بارش برف در برخی استان‌های کشور وام 100 میلیونی با قسط 900 هزار تومانی در راه است خودرو شخصی مدیرعامل ایران خودرو چیست؟ آیت الله جنتی درگذشت آیت الله مهمان نواز را تسلیت گفت خبر جزئیات کشف جنازه مومیایی در اطراف حرم شاه‌عبدالعظیم الفرار مستند/ «دوما»؛ دور، اما نزدیک واریز سود سهام عدالت مشمولان هفته آینده پایان می‌یابد قطع روند گل‌ها و پاس گل‌های علیرضا مقابل کی‌روش؛ / ناکامی دوباره جهانبش و آلکمار در قهرمانی سپاه از ناملایمات نرنجد، نیروی انتظامی عقب‌نشینی نکند/ مأموریت معاون اول قوه قضائیه برای تهیه طرح تأمین امنیت اقتصادی الدحیل 6-1 الغرافه؛ یاران طارمی در جام حذفی قطر تحقیر شدند سکه بازهم ارزان شد/ قیمت سکه امروز 3 اردیبهشت 97 تظاهرات در ارمنستان همچنان ادامه دارد چرا کره شمالی تصمیم به مذاکره گرفته؟ آخرین مهلت برای ثبت‌نام متقاضیان طرح ترافیک اعلام شد عکس/ بزرگترین اجلاس نظامی تاریخ ایران «آیونس» و ائتلاف نظامی در اقیانوس هند حضور صدها تن با لباس نظامی در تظاهرات ضد دولتی ارمنستان کشف جنازه مومیایی در شهرری؛ شاید متعلق به رضاشاه باشد ناکامی دوباره جهانبش و آلکمار در قهرمانی برداشت باقلا در 300 هکتار از اراضی شهرستان پلدختر کشف جسد مومیایی رضاخان در شهرری؟ مراسم تشییع جنازه مادر بوش با حضور کلینتون و اوباما + تصاویر جزئیات حادثه کودک آزاری در بندر ماهشهر واقعیت ماجرای دستمزد 5 میلیاردی بازیگران پایتخت! +عکس الفرار واکنش عجیب بی بی سی به شب آشفته شاه عربستان +فیلم طرح/ 10 روز تا نیمه شعبان دستمزد نجومی بازیگران «پایتخت» تکذیب شد کشف مومیایی منتسب به رضا شاه شایعه پیداشدن جنازه رضاشاه در شهر ری! تظاهرات، نخست‌وزیر ارمنستان را ناچار به استعفا کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me