تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:15675762
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۰۳:۰۶

قوه قضائیه از هر اقدامی در جهت صیانت از ارزش پول ملی حمایت می‌کند

ميزان: رئيس قوه قضائيه روز گذشته در جلسه مسئولان عالي قضائي، با اشاره به التهابات اخير در بازار ارز و تدابير دولت براي مديريت بازار، گفت: «بحمدالله با تدبير دولت محترم، تلاطم‌هاي موجود در بازار ارز تا حدي حل شده است گرچه توقع داشتيم که دولت محترم و بانک مرکزي زودتر وارد عمل شوند؛ اما به‌هرحال قوه قضائيه از هر اقدامي در جهت صيانت از ارزش پول ملي و ايجاد ثبات در بازار ارز که لازمه کار اقتصادي است حمايت همه‌جانبه مي‌کند». آيت‌الله آملي‌لاريجاني با تأکيد بر پشتيباني از تعادل در بازار ارز و مجموعه اقدامات براي بستر‌سازي اين امر، عنوان کرد: «نيروي انتظامي و ساير نهاد‌هاي امنيتي نيز براي اجراي سياست‌هاي دولت در ساماندهي و مديريت بازار ارز همکاري کامل را خواهند داشت و اميدواريم که دولت نيز برخي کاستي‌هاي موجود را اصلاح کند تا تجار و بازرگانان نيز نگران فعاليت‌هاي خود نباشند. در بحث مبارزه با قاچاق کالا نيز اميدواريم که همه دستگاه‌ها با انجام وظايف قانوني خود تلاش کنند که اقتصاد ملي از اين ناحيه آسيب نبيند».
نيرو‌هاي مسلح در کمال عزت در کنار مردم هستند
آيت‌الله آملي‌لاريجاني با اشاره به در‌پيش‌بودن ۲۹ فروردين، روز ارتش، گفت: «امروز نيرو‌هاي مسلح جمهوري اسلامي اعم از سپاه و ارتش موجب افتخار ملت بزرگ ايران هستند و از مرز‌هاي اقتدار داخلي و خارجي کشور حراست مي‌کنند. وحدت نيرو‌هاي مسلح و افتخاراتي که در طول سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب به دست آورده‌‌اند، در منطقه و جهان مثال‌زدني است. زماني در اين کشور نيرو‌هاي مسلح تحت سيطره مستشاران آمريکايي بودند؛ اما امروز به برکت انقلاب و رهنمود‌هاي داهيانه امام راحل و مقام معظم رهبري، نيرو‌هاي مسلح در کمال عزت و استقلال راه خود را در کنار مردم طي مي‌کنند و دوست و دشمن به اين موضوع اذعان دارند».رئيس قوه قضائيه، يکي از علل هجمه‌هاي روزافزون کشور‌هاي سلطه و اذناب منطقه‌اي آنها به کشورمان را اقتدار نيرو‌هاي مسلح جمهوري اسلامي دانست و عنوان کرد: «اين اقتدار، آنها را به هراس افکنده و موجب شده که مدام در جهت ايران‌هراسي گام بردارند؛ اما به خوبي مي‌دانند که جمهوري اسلامي در مقام دفاع از خود به‌هيچ‌عنوان کوتاه نخواهد آمد».
او افزود: «شاخصه مهم نيرو‌هاي مسلح جمهوري اسلامي، ايمان، تعهد و پايبندي به ارزش‌هاي الهي است. در کجا مي‌توان نيروي مسلحي پيدا کرد که شهادت را براي خود افتخار بداند و زماني که استغاثه مظلومي را مي‌شنود، در دفاع از او سر از پا نشناسد. نيرو‌هاي مسلح ما به دعوت برادران عراقي و سوري خود به کمک آنها شتافتند و با جانفشاني و ايثار، بساط تروريست‌ها را از عراق و بخش عمده‌اي از سوريه برچيدند. چنين افتخارآفريني‌هايي بدون شهادت‌طلبي و ايثار ممکن نيست». رئيس قوه قضائيه با اشاره به ادعا‌هاي آمريکا در زمينه مقابله با داعش نيز گفت: «امروز آمريکايي‌هاي فريبکار و حيله‌گر که خود، داعش را ايجاد، تسليح و تشويق کرده‌‌اند، ادعاي مقابله با آن را دارند. دروغ و‌ فريبي بزرگ‌تر از اين در روزگار معاصر ما وجود ندارد. ترامپ در کارزار رقابت‌هاي انتخاباتي به‌صراحت اذعان کرد که دولت آمريکا داعش را به وجود آورده و با مسلح‌ساختن آن، اين گروه تروريستي را به منطقه ما گسيل داشته است».
آيت‌الله آملي‌لاريجاني، نيرو‌هاي مسلح جمهوري اسلامي را بزرگ‌ترين افتخار ملل مسلمان در عصر حاضر دانست و افزود: «اميدواريم حق تعالي بيش‌از‌پيش بر کمال، سلامت، ايثار و پايبندي نيرو‌هاي مسلح به ارزش‌ها بيفزايد و ما بتوانيم قدردان ايثارگري‌ها و جانبازي‌هاي اين عزيزان و خانواده‌هاي بزرگوارشان باشيم».
پس‌ِ پرده تروريست‌هاي منطقه مشخص است
رئيس قوه قضائيه با اشاره به حمله اخير آمريکا، انگليس و فرانسه به مناطقي از سوريه، عنوان کرد: «در روز‌هاي اخير شاهد هجمه جنايتکارانه محور شرارت و جنايت در منطقه عليه سوريه بوديم. آمريکا با همدستي انگليس و فرانسه برخلاف تمام موازين بين‌المللي، اخلاقي و انساني بيش از صد موشک به سوريه شليک کرد. چنين اقدامي را نه سازمان ملل تجويز کرده بود و نه موازين حقوق بين‌الملل چنين اجازه‌اي را مي‌داد؛ اما آمريکا و متحدانش موازين بين‌المللي را به سخره گرفتند و با طرح دروغ تکراري استفاده از سلاح‌هاي شيميايي به اين منطقه حمله کردند». آيت‌الله آملي‌لاريجاني با ابراز تأسف شديد از اقدام برخي حاکمان خودفروخته جهان اسلام که در شب مبعث پيامبر، از حمله جنايتکارانه به سوريه حمايت کردند، گفت: «خوشبختانه اين اقدامات موجب بصيرت‌افزايي و نزديکي هرچه بيشتر ملت‌هاي مسلمان مي‌شود و آنها به‌خوبي متوجه مي‌شوند که امثال آمريکا و متحدانش به‌هيچ‌عنوان قابل اعتماد نيستند».
او با اشاره به برخي زياده‌خواهي‌هاي آمريکا مبني بر مذاکره با ايران درباره توانمندي موشکي نيز افزود: «در چنين فضايي بحث مذاکرات در حوزه موشکي را مطرح مي‌کنند. بايد از آنها پرسيد که چگونه گمان مي‌بريد ملت‌هاي مسلمان و کشور‌ها به شما اعتماد کنند. با رفتاري که در قبال برجام داشتيد و اخيرا نيز اين حملات جنايتکارانه، آيا توقع مذاکره با جمهوري اسلامي داريد؟». آيت‌الله آملي‌لاريجاني گفت: «آمريکا و متحدان بين‌المللي و منطقه‌اي آن به محض آنکه مي‌بينند تروريست‌ها در معرض زوال قرار دارند و ارتش سوريه پيشروي‌هايي در مبارزه با تروريست‌ها داشته است، فورا با اتخاذ سياست‌هايي خبيثانه، نيرو‌هاي مسلح سوريه را تحت فشار قرار مي‌دهند و همين مسئله به‌خوبي مشخص مي‌کند که چه کساني در پسِ پرده فعاليت‌هاي تروريست‌ها در منطقه قرار دارند». رئيس قوه قضائيه بابيان اينکه چنين اقداماتي موجب منسجم‌ترشدن هرچه بيشتر ملت‌هاي منطقه در مبارزه با آمريکا و متحدانش مي‌شود، عنوان کرد: «امروز حاکمان سعودي و برخي همدستان آنها براي اقدام عليه برادران عرب و مسلمان خود و حمايت از کشور‌هاي استعمارگر و سلطه‌جو چه توجيهي دارند؟ ما مطمئنيم که پيروزي نهايي متعلق به محور مقاومت است. آمريکا نيز اذعان کرده که هفت تريليون دلار در منطقه هزينه کرده؛ اما چيزي به دست نياورده است. بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب آمريکايي‌ها مطمئن باشند که بعد از اين هم چيزي در منطقه به دست نخواهند آورد».

این خبر را به اشتراک بگذارید


سرنوشت نامادری سنگدل در ماهشهر اعتراف برادر ولی‌عهد عربستان درباره ترور مقام بلندپایه یمنی همزمان با انتخابات زودهنگام ترکیه قانون انتخاباتی این کشور تغییر یافت واشنگتن هم درباره ناآرامی‌های ارمنستان واکنش نشان داد کار نکونام با مالک پولدار تیم رقیب به شکایت کشید تیم ملی فوتبال ایران به مصاف امریکا خواهد رفت امضای تفاهم‌نامه همکاری توسعه زیست فناوری دامپزشکی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 9 عبارتی که هنگام صحبت کردن باید از آن‌ها اجتناب کرد شورا و هاشمی پایبندی بر میثاق با مردم افتتاح 764 پروژه بهداشتی و درمانی و آموزشی در کشور با حضور وزیر بهداشت آلمان نمی‌تواند محافظ سابق بن لادن را از این کشور اخراج کند نحوه پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد برخورد 2 خودرو نیسان با پژو پارس در محور کازرون - شیراز + عکس ادعای مقام آمریکایی: واشنگتن به دنبال رفع نواقص برجام است تکذیب پناهندگی سخنگوی انصارالله یمن به عمان پیشنهادهای نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس به جشنواره جهانی فیلم فجر «تحقیر شدن» عامل اصلی بروز خشم در مردم است/ لزوم تقویت عوامل ایجاد آرامش در خود علیرضا قربانی از خوانندگی در پروژه جام جهانی انصراف داد باران 15 استان کشور را در برمی‌گیرد اجرای طرح آزمایشی اچ آی وی از زنان باردار در اصفهان نقل مکان استکی‌ها از دیناموبخارست به چی اس ام بخارست خبرنگار مجروح فلسطینی بر اثر شدت جراحات شهید شد ایران چهارمین کشور زنبوردار دنیا+فیلم نشست دهیاران بخش مرکزی مهاباد با موضوع تشدید نظارت بهداشتی تاکید امام جمعه قزوین بر یافتن راه حل مشکلات کارگری انتصاب در وزارت نفت طرح سفیران سلامت: آموزشهای خود مراقبتی به دانش آموزان همدانی +گزارش بازداشت 7 داعشی در موصل حاشیه‌های عجیب زن و شوهری که آمریکا را اداره می‌کنند /فیلم «پورمحمدی» از شبکه سه سیما رفت/ علی فروغی مدیر شد + بیوگرافی قم| تجمع نانوایان قم در اعتراض به افت کیفیت آرد و عدم افزایش حقوق در 7 سال اخیر فروش آبمیوه‌های قاچاق در سوپرمارکت‌ها کویت سفیر فیلیپین را اخراج کرد واشنگتن: برجام یک توافقنامه الزام‌آور نیست حذف دفترچه بیمه سلامت در کلیه بیمارستان‌ها تصاویر/ امدادرسانی به عشایر گرفتار در سیل -چهارمحال و بختیاری استارت 3 مصدوم استقلال برای خونه به خونه + عکس شما نظر دهید/ عامل اصلی افزایش اخیر قیمت خودرو چیست؟ باور مردم نقش اصلی را در توسعه کشورها دارد علی فروغی مدیر شبکه سه شد نرخ تورم سال گذشته 8.2 درصد شد افشای اهانت جدید ترامپ به ولی‌عهد عربستان شب ایتالیایی‌ها در تهران؛ لودیکو اینائودی تماشاچیان ایرانی را مسحور کرد (+فیلم و بخش‌هایی از کنسرت) ساری: هدف ما قهرمانی است چاووش‌اوغلو در شورای امنیت: انتخابات ترکیه نباید "خوراک سیاسی" کشورهای اروپایی شود جزئیات جدید از مهاجم تورنتو عاشق غذای ایرانی، دلتنگ برای هات داگ! / خدا شفر را برای استقلال فرستاد!
کودک آزاری دلخراش در ماهشهر/ تشریح وضعیت 3 کودکی که شکنجه شدند/ بازداشت پدر کودکان خلاصه بازی لیورپول و آ اس رم در 4 اردیبهشت 97 +فیلم کنایه ظریف به نیکی هیلی: آن لوگوی پفک پنیری بود نه موشک! خبرنگار هتاک حین فرار از کشور بازداشت شد بیانیه رضا پهلوی درباره مومیایی منتسب به رضاشاه گزارش تصویری از افتتاحیه رویداد تبریز 2018 با حضور رئیس جمهور حزب الله عراق: ترور "الصماد" سرآغاز مرحله جدیدی در مقابله با عربستان است تیغ در نان سنگک! مراسم افتتاح تبریز 2018 با حضور رئیس جمهوری/ تصاویر طرح چهار مرحله‌ای ماکرون برای توافق هسته‌ای نقشه ماهواه‌ای می‌گوید: مومیایی رضاخان است؟ +عکس خبرنگار اصلاح‌طلب هتاک دستگیر شد دیدارهای امروز ظریف در نیویورک فراگیر شدن فرهنگ انتظار مستلزم توجه جدی به تمام ابعاد زندگی امام عصر عجل ا … تعالی فرجه است 4 علامت اصلی تبدیل خال به سرطان/توضیح در مورد کرم‌های ضدآفتاب تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت سخنگوی سپاه شهادت" صالح علی الصماد" را به عموم مردم یمن تبریک و تسلیت گفت تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت جایگزین‌های پیشنهادی رشیدپور برای سامانه نیما! کاری نکنیم معلم فقط به بازنشستگی فکر کند مظنون حادثه دیروز کانادا دستگیر شد بایرن- رئال؛ دیداری با طعم همه چیز تیم راگبی ایران قطر را با اقتدار شکست داد رونمایی از گواهی ثبت جهانی فرش و گبه فارس 2 زن عشایری در بازفت براثر سیلاب جان باختند خبرنگار هتاک به ساحت رضوی دستگیر شد پشت پرده شکایت خسرو حیدری از استقلال آیین رونمایی از کتاب رویای آمریکایی شکنجه وحشتناک کودکان ماهشهری توسط پدر و نامادری /فیلم نوبخت از دریاچه ارومیه بازدید کرد رونمایی از کتاب رویای آمریکایی در هر ساعت چند «طلاق» در کشور رخ می‌دهد؟ «علیرضا رضایی»؛ امید کسب رتبه برای افغانستان خلاصه بازی لیورپول - آ اس رم چهارم اردیبهشت 97 +فیلم نشست خبری یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران در تهران برگزار شد فرد توهین کننده به امام رضا دستگیر شد عربستان: قطر باید هزینه نظامی آمریکا در سوریه را بپردازد! دبیرکل نُجَباء: شهادت «الصماد» قلب‌هایمان را به‌درد آورد/ کنار ملت شریف یمن ایستاده‌ایم رنگ همچنان روسی ایروان بدرقه با شکوه مرحوم آیت ا … مهمان نواز دربجنورد پیدا شدن جسد تکه تکه یک زن در سطل آشغالی عکس/ مراسم افتتاح "تبریز 2018" وزیر اقتصاد: 13 هزار و 500 میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌های دولتی به فروش رفت اسماعیلی: حکم محمد ثلاث تایید شد آخرین جزئیات از دستگیری خبرنگار توهین کننده به امام رضا (ع) در پیامی؛ رهبر معظم انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام مهمان‌نواز را تسلیت گفتند تاکید وزیر نیرو بر اصلاح الگوی مصرف آب دریابان شمخانی: واکنش ایران به حمله رژیم صهیونیستی به تی 4 قطعی است برپایی موزه دین و دنیا درقم کار ارزشمندی است دستگیری خبرنگار هتاک در فرودگاه امام خمینی (ره)

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me