تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:15675804
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۰۳:۰۶

رسول این‌بار به شورای امنیت ملی نامه نوشت

«ما از «مفت‌بازي» بيزاريم»؛ رسول خادم همچنان بر مواضعي که در قبال رويارونشدن کشتي‌گيران ايراني با نماينده‌هاي رژيم صهيونيستي دارد، تأکيد مي‌کند. 
رئيس فدراسيون کشتي نخستين‌بار دو ماه پيش بود که بي‌پرده و باصراحت تمام از سياست کشور در قبال تبعات اين موضوع انتقاد کرد. او از مسئولان مربوطه خواست با توجه به درنظرگرفتن همه جوانب، تدبيري اساسي براي اين معضل بينديشند تا کشتي ايران بيش از اين در ميادين بين‌المللي با محروميت مواجه نشود. صحبت‌هاي قهرمان المپيک آتلانتا، به جنجالي بزرگ در رسانه‌هاي داخلي تبديل شد که در نهايت استعفاي ناگهاني خادم را از رياست فدراسيون و سرمربيگري تيم ملي کشتي آزاد به دنبال داشت. 
عضو هيئت‌رئيسه اتحاديه جهاني کشتي که 42 روز از فدراسيون کشتي دور بود، در نهايت چاره‌اي نديد جز اینکه به اصرار اعضاي مجمع فدراسيون کشتي و ديگر خانواده اين رشته، به فدراسيون بازگردد. او که از هفته پيش کار خود را دوباره در اين فدراسيون شروع کرده، اين‌بار خطاب به مسئولان شوراي امنيت ملي نامه نوشته است تا نشان دهد نمي‌خواهد اين موضوع بسيار مهم را رها کند. رئيس فدراسيون کشتي با ارسال نامه به اعضاي شوراي امنيت ملي از آنها درخواست کرد با ورود تيم ديپلماسي کشور در برابر مناسبات آمريکايي- صهيونيستي کميته بين‌المللي المپيک، مانع از محروميت کشتي‌گيران و تعليق کشتي ايران شوند.
سرمربي تيم ملي کشتي آزاد با اشاره به محروميتي که اتحاديه جهاني در مسابقات اخير کشتي آزاد قهرماني اميدهاي جهان براي عليرضا کريمي و مربي‌اش در نظر گرفته (باخت عامدانه مقابل کشتي‌گير روس براي مسابقه‌ندادن با حريف اسرائيلي) مي‌نويسد: «نزديک به چهار ماه است که ورزش ملي کشور، کشتي، در مواجهه با مناسبات حاکم بر «کميته بين‌المللی المپيک»، دچار مسئله و مشکل جديدي شده که پيش از اين مواجه نبود. مطمئن هستم در جريان مسئله افزايش محروميت‌هاي قهرمانان ملي کشتي در مواجهه با نمايندگان رژيم صهيونيستي هستيد. موضوعي که فراتر از محروميت قهرمانان ملي اين رشته که پرچم‌دار کسب افتخار و آبروي ملي در ميادين بزرگ المپيک و جهاني براي کشور بوده و هستند، کشتي کشور را نيز با خطر تعليق مواجه ساخته است. پس از تلاش خاموش براي متوجه‌ساختن دوستاني که مسئولان اصلي پيگيري اين مسئله هستند و گريز ايشان از انجام پيگيري‌هاي جدي و لازم، به‌ناچار حدود دو ماه است که خانواده بزرگ کشتي ايران براي حمايت از قهرمانان ملي کشتي کشور، به‌طور مستقيم از شما رجال محترم سياسي که تصميم‌گيران اصلي درباره مواضع سياسي و فعاليت‌هاي ديپلماتيک کشور در عرصه بين‌المللي هستيد، تقاضاي کمک نموده‌اند».
 در اين نامه تيرگي رابطه خادم با مديريت ورزش کشور مشخص است. اين نبود رابطه مناسب باعث شده رئيس فدراسيون مستقيما به شوراي امنيت ملي نامه بنويسد و وزارت ورزش را ناديده بگيرد؛ موضوعي که مي‌تواند اميدواري به ايجاد تعامل بين فدراسيون کشتي و وزارت ورزش را از بين ببرد.
در بخش ديگري از نامه خادم به شوراي امنيت ملي، انتقاد شديد از مديران ورزشي نیز به چشم مي‌خورد: «لازم به توضيح مي‌داند در کارنامه مديريتي «کميته بين‌المللي المپيک»، ده‌ها مصداق از چشم‌بستن در برابر مواضع سياسي کشورهاي دنيا وجود دارد. در برابر اين چشم‌پوشي‌ها، مثال‌هاي متعددي نيز از اختصاص جرائم و محروميت‌هاي مختلف در قبال رفتارهاي سياسي ورزشکاران به چشم مي‌خورد. اين برخوردهاي دوگانه از سوي اين نهاد بين‌المللي، نشان از آن دارد که مناسبات ديپلماتيک در درون کميته بين‌المللي المپيک، کاربردی جدي داشته و مي‌تواند در سرنوشت قهرمانان ملي ما در مواجهه با سياست‌هاي جديد آن، به‌شدت مؤثر باشد. رجال محترم سياسي، قهرمانان ملي ما از شکست در برابر حريفان هراسي ندارند، ما از «مفت‌بازي» بيزاريم... از تيرماه تا آبان‌ماه سال جاري، قهرمانان ملي کشتي ايران مي‌بايد در هشت مسابقه جهاني شرکت کنند. در تک‌تک اين مسابقات، خطر محروميت‌هايي که ذکر شد، کشتي‌گيران تيم‌هاي ملي و به‌طور کلي کشتي کشور را تهديد مي‌کند.
 زمان بسيار محدود است و فعاليت ديپلماتيک کاري است که نياز به زمان دارد. متأسفانه عدم دغدغه مديراني که که بايد در اين مدت پيگير اين مسئله مهم و حياتي ورزش ملي کشور مي‌بودند و شايد دغدغه «معاش سياسي» از سوي ايشان، چهار ماه زمان را از ما گرفت. گمان نمي‌شود «سکوت» و «سکون» پاسخي مناسب براي درخواست منطقي و کاملا کاربردي قهرمانان ملي کشور باشد. منتظر اقدام عاجل و اجرائي شما در حمايت از قهرمانان ملي کشور هستيم».
 بار قبل، تـأکيد خادم بر روشن‌شدن چگونگي رویارویی با ورزشکاران اسرائيلي با همراهي خانواده ورزش روبه‌رو نشد و کار را به استعفاي خادم و انتقاد از او از سوی چندين فرد سياسي کشاند. به نظر مي‌رسد خادم تلاش مي‌کند اين موضوع پيچيده را همچنان پيگيري کند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید


فراخوان بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی اعلام شد گزارش از تالار شیشه ای/ شاخص بورس 219 واحد رشد کرد حضور دانشجویان در محیط دانشگاه موجب پویایی این مجموعه آموزشی است سه پرسپولیسی سپید رود بر علیه تیم برانکو حمله هوایی جنگنده‌های عربستان به صنعا/پایتخت یمن در چندین نوبت بمباران شد 720 دستگاه چرخ خیاطی متوقف شد کابوس سونامی جدایی در کشور/چالش کوتاه شدن عمر زندگی مشترک! مومیایی‌ها چگونه رازگشایی می‌شوند؟ + تصاویر تصویب لایحه ضدسوری جدید در مجلس نمایندگان آمریکا سارق قطعات خودرو به دام افتاد دولت باید دنباله رو دغدغه مقام معظم رهبری پیرامون اشتغال جوانان باشد در کربلا پیروزی خون بر شمشیر را دیدم فشار امروز به ایران، از جنگ فردا جلوگیری می‌کند مصر برای اعزام نیرو به سوریه در قالب ائتلاف موسوم به «اسلامی» اعلام آمادگی کرد رویای آشپزهای چینی با ورود ربات‌ها به پایان می‌رسد؟ / طبخ غذای سنتی «ووک هی» توسط ماشین‌های صنعتی روایتی از خفت آمریکا در عملیات «پنجه عقاب» آخرین وضعیت آماده‌سازی نمایشگاه کتاب «ارواح ملموسی» که تا امروز باقی مانده‌اند وحشی‌گری ائتلاف سعودی در یمن صدای سازمان ملل را درآورد برگزاری همایش «کی می‌توانیم ازدواج کنیم» در همدان ضرورت ایجاد مرکز مطالعه و پژوهش ویژه کودکان و نوجوانان سفیر برزیل مهمان ویژه صنعت نفت همدان| تغییر الگوی کشت در همدان عملیاتی شد؛ 55 هکتار گلخانه احداث می‌شود ویژگی‌های افرادی که به اخطارهای الهی توجه نمی‌کنند حجت‌الاسلام رئیسی: هیچ آموزه الهی ظلم آمریکایی‌ها به مردم عراق را مشروع نمی‌داند «پرسه در حوالی من» نامزد سه جایزه از جشنواره لندن شد وان پلاس 6 در تاریخ 26 اردیبهشت رونمایی می‌شود فیلم/روحانی: عده‌ای هنوز شک دارند ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی عرضه می‌شود فرصت یک هفته‌ای مجلس به معاونان روحانی برای حضور در مجلس/ طرح سوال از رئیس جمهور به قوت خود باقی است ساخت بیش از 150 واحد مسکونی افراد تحت پوشش بهزیستی شهرستان توسط بسیج سازندگی 3 هزار معلول، تحت پوشش بهزیستی جشن بزرگ جوانان برگزار میشود طرح ضربتی تولید و اشتغال را در روستاهای هدف گردشگری دریابید کاهش 16 درصدی سرقت در اسلام آبادغرب 2 وقف جدید در سردشت ثبت شد عطوان: تابستان ملتهبی در انتظار خاورمیانه است دولت بازار مسکن را رها کرده است؟ انصراف علیرضا قربانی از خواندن سرود جام جهانی چیزکیک تک نفره مجلسی درست کنید پاسخ ایران و انصارالله به صهیونیست‌ها و سعودی‌ها چیست؟ / غافلگیری‌های بزرگ نظامی در راه است چرا اروپا برای توقف جنگ در یمن تلاش نمی‌کند؟ نجفی: با لباس نظامی به استقبال همسرم رفتم! گرفتاری‌های بانکی بخاطر ضعف روحیه انقلابی است/ لزوم حمایت از ناجا مراسم واگذاری 27 واحد مسکونی در سرپل ذهاب بازدید خادمین شهدای بوشهر از یادمان شهدای پاوه سپرده گذاری ارزی نزد بانک ملی ایران فرصتی برای سرمایه گذاری مطمئن با بازدهی بالا بیرجند میزبان نخستین مسابقه رنکینگ کشوری تیراندازی با کمان 6 فرنگی‌کار مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی را گرفتند دستگیری 2 هوادار رم به اتهام اقدام به قتل هوادار لیورپول
تصویر جنجالی مسی؛ اعجوبه 6 انگشتی است؟ + عکس جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ / شکستگی بدن و دندان‌ها / پدر بازداشت شد +عکس و فیلم واکنش‌ها به ماجرای مومیایی منسوب به رضاخان خبر فوت "حمید بقایی" تکذیب شد نامادری شکنجه گر در ماهشهر به دام افتاد چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (673) کودک آزاری دلخراش در ماهشهر/ تشریح وضعیت 3 کودکی که شکنجه شدند/ بازداشت پدر کودکان خلاصه بازی لیورپول و آ اس رم در 4 اردیبهشت 97 +فیلم یک جسد و چند نشانه؛ آیا مومیایی کشف شده در نزدیکی حرم حضرت عبدالعظیم، رضا شاه است؟ (+فیلم) برخورد دو دستگاه خاور 4 کشته و مصدوم برجای گذاشت حزب الله عراق: ترور "الصماد" سرآغاز مرحله جدیدی در مقابله با عربستان است تصاویر تلخ از نجات کودکان آزار دیده در ماهشهر بیانیه رضا پهلوی درباره مومیایی منتسب به رضاشاه مراسم افتتاح تبریز 2018 با حضور رئیس جمهوری/ تصاویر کنایه ظریف به نیکی هیلی: آن لوگوی پفک پنیری بود نه موشک! ترامپ برجام را با تعلل مواجه کند، خویشتن‌داری نمی‌کنیم طرح چهار مرحله‌ای ماکرون برای توافق هسته‌ای خبرنگار اصلاح‌طلب هتاک دستگیر شد خبرنگار هتاک حین فرار از کشور بازداشت شد عکس‌نوشت| نقشه‌ماهواه‌ای می‌گوید؛ مومیایی، رضاشاه است! حزب الله: "الصماد" مردی استثنائی بود که با شدیدترین تجاوز در منطقه مقابله کرد دیدارهای امروز ظریف در نیویورک تیغ در نان سنگک! گزارش تصویری از افتتاحیه رویداد تبریز 2018 با حضور رئیس جمهور حسن زاده: سرمربی تیم همسایه، داور بازی‌های ما را انتخاب می‌کند! / نکونام نمک خورد، اما نمکدان شکست نامادری سنگدل در ماهشهر دستگیر شد نقشه ماهواه‌ای می‌گوید: مومیایی رضاخان است؟ +عکس تخریب 171 مورد ساخت وساز غیرمجاز سخنگوی سپاه شهادت" صالح علی الصماد" را به عموم مردم یمن تبریک و تسلیت گفت تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت اعتراض دانشجو معلمان گرگان به کیفیت پایین غذا +عکس و فیلم شایعه فوت بقایی تکذیب شد «مومیایی» منسوب به رضا شاه شیادی است +عکس تشییع پیکر آیت الله حبیب الله مهمان نواز خبرنگار هتاک بازداشت شد تیم راگبی ایران قطر را با اقتدار شکست داد رونمایی از گواهی ثبت جهانی فرش و گبه فارس 4 کشته و مصدوم در برخورد 2 خاور فراگیر شدن فرهنگ انتظار مستلزم توجه جدی به تمام ابعاد زندگی امام عصر عجل ا … تعالی فرجه است بیانیه 246 نماینده مجلس در حمایت از سپاه پشت پرده شکایت خسرو حیدری از استقلال زنگنه: اگر کار "غیر قانونی" انجام می‌دهم خیانت کارم! مظنون حادثه دیروز کانادا دستگیر شد آیین رونمایی از کتاب رویای آمریکایی نخست‌وزیر ارمنستان استعفا داد تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ / شکستگی بدن و دندان‌ها / پدر بازداشت شد (+عکس و فیلم لحظه نجات کودکان) خبرنگار هتاک به ساحت رضوی دستگیر شد پیدا شدن جسد تکه تکه یک زن در سطل آشغالی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me