تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:15683624
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۱:۵۳

نزدیکی به ترامپ، موقعیت مکرون را تهدید می‌کند

تهران- ایرنا- اندیشکده شورای آتلانتیک در گزارشی نوشت: نزدیکی مکرون به ترامپ که به هیچ وجه در فرانسه محبوب نیست، موقعیت وی را تهدید می‌کند؛ از سوی دیگر، اصلاحات اقتصادی که پیش از دولت مکرون آغاز شده و نیز اصرار وی برای تغییر در قانون کار، تزلزل فراوانی در موقعیت وی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، 'اشیش کومار سن' از اعضای ارشد اندیشکده شورای آتلانتیک با انتشار گزارشی با عنوان 'آیا مکرون زیر گوش ترامپ نجوا می کند؟' آورده است:
'' امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، روز 15 آوریل در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که دونالد ترامپ را متقاعد کرده نیروهای خود را از سوریه خارج نکند؛ این در حالی است که ده روز پیش، ترامپ گفته بود ایالات متحده باید نیروهای خود را از سوریه خارج کند.
مکرون همچنین در این مصاحبه افزوده که ترامپ را متقاعد کرده است تا حمله به سوی تأسیسات ساخت سلاح های شیمیایی را محدود کند؛ این سخنان در پی توئیت های ترامپ و در پاسخ به روسیه پیش از حمله به سوریه که نوشته بود 'موشک های ما آماده اند؛ زیبا، جدید و هوشمند' بیان شده است اما یک روز بعد، ترامپ در توئیتی دیگر نوشت: من هرگز زمان حمله به سوریه را اعلام نکردم. ممکن است خیلی زود یا نه چندان نزدیک باشد!
ترامپ و مکرون یک پیوند منحصر به فرد ایجاد کرده اند؛ این دو بارها پیش از حمله مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به تأسیسات مشکوک به ساخت سلاح های شیمیایی سوریه، با یکدیگر صحبت کردند. باید بدانیم ترامپ و مکرون یک زوج نامتناسب به نظر می رسند و آنچه میان آنها مشترک است، احساسات عوام گرایانه و شیوه انتخاب الکترال آنهاست که سبب پیروزی شگفت انگیز این دو شد. از سوی دیگر، هر دوی آنها نظم سیاسی موجود را برهم زده اند.
'ژرارد آرود' سفیر فرانسه در ایالات متحده که روز 12 آوریل (23 فروردین) به محل اندیشکده شورای آتلانتیک آمده بود، در میزگردی در همین خصوص گفته است: برای رئیس جمهوری فرانسه، هر گونه جهت گیری سیاسی هم که داشته باشد، وجود رابطه خوب با رئیس جمهوری ایالات متحده که قدرتمند ترین مرد جهان به شمار می رود، از اهمیت فراوانی برخوردار است و مکرون تاکنون در دستیابی به این هدف موفق بوده است.
با این حال، این دیپلمات اظهار کرده که این رابطه به هیچ وجه یک رابطه نزدیک، آنگونه که در رسانه ها نشان داده می شود، نیست و هر دوی آنها تنها بر اساس منافع مشترک است که به یکدیگر نزدیک شده اند. ترامپ و مکرون اختلافاتی نیز با هم دارند؛ از جمله توافق هسته ای ایران که ترامپ می خواهد آن را زیر پا بگذارد و نیز پیمان پاریس در خصوص تغییرات اقلیمی که ترامپ از آن خارج شده است؛ اما مکرون حامی هر دو توافق است.
آرود افزود: 'بسیار مهم است که دو رئیس جمهوری توانسته اند با وجود این اختلاف ها، با یکدیگر گفتمان منطقی در پیش بگیرند.'
'دیمون ویلسون' معاون اجرایی برنامه ها و استراتژی در شورای آتلانتیک نیز گفته است: 'با توجه به اینکه اروپا با چالش های داخلی و خارجی روبروست و ایالات متحده با بحث های بی سابقه ای در مورد نقش خود در جهان دست به گریبان است، پیچیدگی های بسیاری در انتظار آنهاست. به گفته وی، در میان این عدم قطعیت، فرانسه به عنوان یکی از قدیمی ترین متحدان ایالات متحده و از مهمترین بازیگران بین المللی، نقش مهمی ایفا می کند.
ویلسون معتقد است: مکرون در نخستین روزهای ریاست جمهوری، خود را شریک مستقل برای ترامپ معرفی کرد. او در این مسیر با ایجاد اعتماد در مسیر تحولات سیاسی پیش رو، کمک شایانی در اتحادیه اروپا کرده است. از سوی دیگر در حالی که انگلیس همچنان با چالش ترک اتحادیه اروپا دست و پنجه نرم می کند، 'آنگلا مرکل' صدراعظم آلمان به دنبال ایجاد یک ائتلاف است. علاوه بر این، بر خلاف مکرون که آغاز ریاست جمهوری وی با باراک اوباما مقارن نبود، روابط قوی مرکل با رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، او را در مقابل تشکیل پیوندی محکم با ترامپ قرار می دهد.
'گلسر' از اعضای اندیشکده شورای آتلانتیک نیز در مورد مخاطرات پیش روی مکرون به دلیل نزدیکی به ترامپ که در فرانسه چندان محبوب نیست از سفیر فرانسه در ایالات متحده سوال کرد.
وی به نظرسنجی تازه ای که در فیگارو منتشر شده، اشاره و اظهار کرد: بر اساس این نظرسنجی از هر 10 فرانسوی، 9 نفر نظر ناخوشایندی نسبت به ترامپ دارند.
به گفته گلسر، همچنین اگر مکرون در برابر خواست ترامپ برای بیرون آمدن از برجام مقاومت نکند و نسبت به تعرفه های جدید وضع شده ایالات متحده در خصوص فولاد و آلومینیوم واکنشی نشان ندهد، مردم فرانسه از مکرون خواهند پرسید که از رابطه با ترامپ چه نفعی خواهد برد.
آرود در پاسخ گفت: مکرون هم جواب خواهد داد که 'همه با هم؛ اروپا در کنار ایالات متحده'.
وی ادامه داد: این احساس از سوی جامعه آمریکا حس می شود که می خواهد تنها بماند اما ما باز هم تکرار خواهیم کرد؛ با هم در کنار هم.
سفیر فرانسه در آمریکا با بیان اینکه ترامپ از چند جانبه گرایی گریزان است، ادامه داد: هرچند مدل مذکور به طور قطع نمونه مؤثری نبوده اما در زمان حاضر چاره ای غیر از ماندن در کنار یکدیگر نیست.''
نگارنده این مطلب در پایان گزارش خود آورده است: اما نزدیکی مکرون به ترامپ که به هیچ وجه در فرانسه محبوب نیست، موقعیت رئیس جمهوری فرانسه را تهدید می کند؛ از سوی دیگر، اصلاحات اقتصادی که پیش از دولت مکرون آغاز شده و اصرار وی برای تغییر در قانون کار، می تواند تزلزل فراوانی در موقعیت وی ایجاد کند. اما مکرون همچنان به اصلاحات، از جمله تغییر در قوانین کار ادامه خواهد داد تا به زعم خود، فرانسه را به رقیبی قوی در سطح بین المللی تبدیل کند. حال اگر مکرون در اجرای اصلاحات اقتصادی موفق نشود و به قشر کارگر آسیب بزند، بسیار تضعیف خواهد شد و موقعیت او بشدت در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
اندیشکده شورای آتلانتیک در سال 1961 در واشنگتن دی سی بنیانگذاری شد. تمرکز این اندیشکده بر روابط بین الملل است. هدف از شکل گیری این اتاق فکر، همکاری بیشتر آمریکای شمالی با اروپا پس از جنگ جهانی دوم عنوان شده است. هم اکنون رئیس هیأت مشاوران شورای آتلانتیک را 'جان هاتسمن' برعهده دارد.
اروپام***7276**1504

نزدیکی به ترامپ، موقعیت مکرون را تهدید می کند #سياسي #مكرون #ترامپ #نزديكي فرانسه و آمريكا
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


احتمال لغو ممنوعیت ثبت‌نام اعضای شورا در انتخابات اتاق‌های اصناف دلار 4200 تومانی جزء رویاهاست/ بی‌اعتمادی مردم به بازار عامل کسادی طلافروشی‌ها اجرای بازدید هدفمند از کارگاه‌های پرخطر مازندران/ کاهش 8 درصدی فوتی حوادث ناشی از کار در استان نام‌گذاری شعار سال توسط رهبری برگرفته از آیات قرآن است پیشنهادبازگشایی مدارس از اواسط شهریوربه کجا رسید؟ قتل فجیع یک کودک 10 ساله در مشهد اوقات شرعی جمعه به افق قزوین + فیلم جدول پخش برنامه‌های سیمای چهارمحال و بختیاری مقاومت «شیخ نور» و راه میانبر بازی برد - برد فضای مجازی و سواد رسانه‌ای از ضروریات امروز جامعه اسلامی است از «بفرمایید شام» تا جلوه‌ای دیگر از احمدرضا احمدی چرا برندها در ایران ماندگار نیستند؟ وزیر دفاع آمریکا و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره «نفوذ شرورانه ایران» حرف زدند توصیه بانک مرکزی به سپرده‌گذاران ارزی از دست‌اندازی دولت اصلاح‌طلبان و اصول‌گریان در اموال بیمارستانی کارگران تا نگرانی از دستمزدی که جوابگوی معیشت نیست پانزدهمین همایش سراسری روسای کل دادگستری و دادستان‌های سراسر کشور/ تصاویر کاخ سفید تصاویر دیدار پامپئو و کیم جونگ اون را منتشر کرد ائتلاف آمریکایی در سوریه به کشته شدن 28 شهروند دیگر در حملات هوایی جنگنده‌های آمریکا اعتراف کرد. میلواکی باکس 97-86 بوستون سلتیکس؛ کار به بازی هفتم کشید تمرکز بر تولیدات صادرات‌محور و افزایش کیفیت‌گرایی محصولات داخلی مافیای روغن اجازه بروز قابلیت‌های تولید داخل را نمی‌دهد/ سلامت روغن‌های خارجی تایید شده نیست کارگران مازندران کارخانه‌دار می‌شوند سهم اندک پوشش بیمه‌ای محصولات کشاورزی در مازندران فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باید حفظ شود نمره 15 "آقای رئیس" به عملکرد شورا/ بیش از تصوراتم جایگاه شورا، تشریفاتی و تبلیغاتی است شورای امنیت به استثنا بودن رژیم اسرائیل پایان دهد آخر هفته‌های عاشقانه علی ضیا/ عکس تهدیدات آمریکا پوچ و بی‌ارزش است/ ادامه راه شهدا مایه افتخار و غرور هر ایرانی است رمزگشایی از ادبیات برجامی روحانی محاکمه «فوجی موری» به اتهام عقیم‌سازی زنان دیدار تاریخی / رهبر کره شمالی وارد خاک کره جنوبی شد/ دیدار سران دو کره در روستای مرزی (+عکس و فیلم) اتحادیه اروپا: مایل به همکاری با ترامپ علیه ایران هستیم مسمومیت 20 دانش آموز با گاز کولر اتوبوس! چرا حراج سکه متوقف شد؟ درخواست 26 مقام ارشد امنیتی و نظامی سابق صهیونیست از ترامپ برای خارج نشدن از برجام اولین عمل سرطان پستان با تکنیک گاماپروب در غرب کشور مصدومیت 16 تن در برخورد 2 خودرو تازه‌ترین تصاویر از دیدار تاریخی "این" و "اون" مقام آمریکایی: بیش از 460 هزار کودک در یمن دچار سوء تغذیه حاد هستند نیروهای انصار الله یمن تلفات سنگینی به مزدوران منصور هادی وارد کردند 43.5 میلیون دلار تولیدات دامی خراسان رضوی صادر شد بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغالزا اهتمام ورزند دانش آموزان دچار مسمومیت اتوبوس کاشان از بیمارستان مرخص شدند فضاهای فروشگاهی برای حمایت از کالای ایرانی توسعه می‌یابد همایش پیاده روی خانواده در محمدیه برگزار شد آغاز رقابت داوطلبان کنکور ارشد خوزستان| اختتامیه کنگره سید نورالله شوشتری در قم برگزار می‌شود بیلبائو مشتری جدید هررا فردا آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان دکتری 35 هزار کارگر صنعت نفت قراردادی هستند/سکوت در مقابل حق کشی، شِرک است
درمان دندان‌های دختر شکنجه شده ماهشهری توسط دندانپزشک نیکوکار / دندان‌ها با چکش شکسته بودند + عکس تلگرام کند می‌شود بازدید دکتر رشیدیان استاندارخراسان رضوی از دو واحد تولیدی همزمان با نخستین روز‌های هفته کار و کارگر. ترامپ: بن سلمان شپش دارد! کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز در خورستان (+عکس) / ضارب متواری شد دندانپزشک نیکوکار هزینه‌های درمان کودک آزاردیده ماهشهری را تقبل کرد+تصاویر درگذشت بازیگر سریال گلشیفته بازدید وزیر بهداشت و سرپرست شهرداری تهران از مرکز بهداشتی منطقه 17 و پرتو در تهران درگذشت بازیگر سریال گلشیفته+فیلم عاملان جنایت باقرشهر دستگیر شدند آیت‌الله آملی: اگر ملت قیام کند، همه ما را به دریا خواهد ریخت کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز +عکس تحویل نخستین بوئینگ 777 برجامی به تعویق افتاد جزییات ضرب و شتم دبیر فیزیک توسط ولی دانش‌آموز ترامپ: بن سلمان شپش دارد /فیلم اسامی سران مفاسد اقتصادی کشور به قوه قضاییه ارسال شده است ناگفته‌های تکان دهنده عموی کودکان شکنجه شده ماهشهری عاملان جنایت باقرشهر دستگیر شدند محسن رضایی: آمریکا از برجام خارج شود، ما از npt خارج می‌شویم قتل هولناک دختر بچه 5 ساله در گلستان عاملان قتل زن جوان در باقر شهر دستگیر شدند ناگفته‌های تکان دهنده درباره شکنجه وحشتناک سه کودک ماهشهری استقلالی‌ها از تلویزیون دیدار سپاهان و استقلال را ببینند حضور نخستین بانوی وزنه بردار تاریخ ایران روی تخته مسابقات بین المللی + عکس عکس/ «الهام چرخنده» در بین شرکت کنندگان دیدار امروز با رهبر معظم انقلاب رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن: کشورهای اسلامی در اثر تمسک‌نجستن به قرآن دچار «بیماری ذلت» شده‌اند/ … رونمایی از تندیس استاد نادر الهی غول‌های خودرو سازی در نمایشگاه اتومبیل پکن 2018 ادامه اعتراضها در ارمنستان علیه حزب حاکم مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران لغو شد هواشناسی برای استان بوشهر احتمال آبگرفتگی معابر پیش بینی کرد آمار تلخ از طلاق در ایران سرکیسیان رفت شرایط برای انتخاب پاشینیان بعنوان نخست وزیر فراهم شد گام بلند دولت برای اجرای عدالت در دسترسی به خدمات سلامت عکس: بازیگر معروف در دیدار قاریان قرآن با رهبر انقلاب چهاردهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت - قم دیدار شرکت‌کنندگان در سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر معظم انقلاب رئیس مخالفان دولت ارمنستان خود را تنها نامزد مقام نخست‌وزیری این کشور اعلام کرد تلگرام کند می‌شود اگر سپاه نبود جمهوری اسلامی، انقلاب و اسلام هم نبود/ منکر مشکلات اقتصادی مردم نیستیم سربازان نمونه نیروهای مسلح با آرمان‌های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند "اون" با پای پیاده به کره‌جنوبی می‌رود اول مه نخست وزیر جدید ارمنستان تعیین می‌شود واژگونی مینی بوس در محور فسا - داراب/2 نفر فوت و 12 نفر مصدوم شدند کتک زدن یک معلم توسط والدین دانش آموز+عکس اجرای طرح ترافیک جدید از 15 اردیبهشت مکرون: ترامپ به نظر علاقه‌ای به حفظ برجام ندارد یادواره شهید آیت الله شاه آبادی "اون" با پای پیاده به کره‌جنوبی می‌رود اتخاذ راهبرد مشترک ایران، چین و روسیه برای مقابله با اقدامات آمریکا اجتناب‌ناپذیر است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me