تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:15684057
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۲:۰۱

یک بام و دو هوای اروپایی‌ها دربرجام

تهران- ایرنا- روزنامه‌های امروز مواضع «فدریکو موگرینی» در قبال برجام در حاشیه نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ را مورد ارزیابی‌های متفاوتی قرار دادند. برخی این مواضع را در حمایت از برجام و تقابل با آمریکا دانستند و برخی نیز کوشیدند رویکرد اتحادیه اروپا را در جهت رضایتمندی ترامپ تحلیل کنند.

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، تازه ترین مواضع اتحادیه اروپا و شخص فدریکا موگرینی در قبال برجام در حاشیه نشست شورای روابط خارجی این اتحادیه در لوکزامبورگ، بازتاب گسترده ای در روزنامه های امروز سه شنبه 28 فروردین ماه 1397 داشت.
روزنامه ها هر یک بسته به نگاهی که به برجام دارند به تحلیل و ارزیابی این مواضع پرداختند. برخی اظهارات موگرینی را در حمایت از برجام توصیف کردند و برخی نیز رویدادهای نشست اخیر شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا را همراستا با رویکرد «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در قبال برجام دانستند.
بازار ارز و رویدادهای مربوط به آن در هفته های اخیر هم بخش مهمی از تحلیل های امروز روزنامه ها را به خود اختصاص داد. روزنامه ها همچنین به ارایه راهکارهایی برای انتخاب هر چه بهتر شهردار آتی پایتخت پرداختند.

** اتحادیه اروپا حامی برجام یا مجری سیاست های ترامپ
رویکرد «فدریکا موگرینی» رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به برجام، در حاشیه نشست اخیر وزرای امور خارجه این اتحادیه، دستمایه گزارش ها و تحلیل های بسیاری در روزنامه های امروز بود.
«منتظر تحریم جدید علیه ایران نباشید»، عنوان گزارش خبری روزنامه «ایران» به نقل از موگرینی است. ایران مواضع جدید موگرینی را اعلام حمایت مجدد اروپا از برجام نامید.
این روزنامه در ادامه به پیام توییتری موگرینی در حاشیه نشست شورای روابط خارجی اروپا در لوکزامبورگ اشاره کرد و به نقل از وی در این پیام نوشت: «شرکت‌کنندگان در این جلسه درباره ادامه حمایت از اجرای توافق هسته‌ای با ایران گفت‌وگو کردند.»
به نوشته ایران، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از نشست لوکزانبورگ نیز در گفت ‌وگو با خبرنگاران گفت: در بحث درباره ایران، انتظار حمایت کامل از توافق هسته‌ای را داشته باشید. ما تمام آنچه در توان داریم را انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که توافق کماکان اجرا می‌ شود. انتظار هیچ تصمیم جدیدی درخصوص اعمال تحریم‌های هدفمند علیه ایران را نداشته باشید.
روزنامه «مردم سالاری» هم در گزارشی در همین زمینه نوشت: وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در جلسه‌ای جداگانه از نشست اصلی درباره فعالیت‌های ایران در سوریه با هم گفت‌وگو کردند. پیش از برگزاری این جلسه گفته شد که قرار است تحریم ایران به دلیل فعالیت‌های منطقه‌ای و آزمایش‌های موشکی بررسی شود که در پایان جلسه اعلام شد اعضا بر سر چنین تحریم‌هایی با هم به توافق نرسیده‌اند.
به گزارش مردم سالاری، در میان اروپایی‌ها، ایتالیا با اعمال تحریم‌های جدید به بهانه برنامه موشکی ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور مخالف بوده و استدلالش هم این بود که شاید این اقدامات تنبیهی، نتواند ترامپ را به ماندن در برجام متقاعد کند. چند دیپلمات در بروکسل به خبرنگاران رویترز گفته‌اند که این تصمیم می‌تواند به معنای بی‌اعتنایی اروپا به ضرب‌الاجل 22 اردیبهشت ترامپ باشد.
روزنامه «خراسان» هم در گزارشی با عنوان «توپ برجام در زمین اروپا»، نوشت: نقش اروپا در حفظ برجام به مرحله ای رسیده که ظریف تأکید دارد واکنش ایران به خروج آمریکا از برجام به اروپا بستگی دارد، قاره سبز از یک سو گزینه تحریم ایران را روی میز دارد تا ترامپ را برای ماندن در برجام راضی کند و از سویی دیگر زمزمه ها از توافقش با آمریکا به گوش می رسد؛ در حالی که گفته شده بود روز گذشته در جلسه وزیران اتحادیه اروپا موضوع تحریم های ایران بررسی می شود بلکه رئیس جمهور آمریکا به ماندن در برجام متقاعد و ترغیب شود، برخی از وزیران خارجه اروپایی تصریح کردند در جلسه دیروز چنین بحثی مطرح نشده است.
در این میان روزنامه «جوان» در یادداشتی با عنوان «غروب برجام در راه است؟»، تلاش های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام را بی نتیجه توصیف کرد و آورد: می‌توان گفت که برنامه سفر سه اروپایی به واشنگتن و دیدار آنها با ترامپ بیشتر از هر چیز جلب رضایت او برای کوتاه آمدن بر سر شرط چهارم یا «مقررات غروب» است تا با این کار مانع خروج او از برجام و احتمال غروب اصل برجام بشوند. مشکل کار اینجا است که خلق و خوی ترامپ و غیرقابل پیش‌بینی بودن او باعث می‌شود نتیجه سفرهای این سه نامعلوم باشد و نتوان انتظار جدی برای تلاش این سه و نجات برجام از غروب آن داشت.
تصمیم ترامپ برای آوردن جان بولتون و مارک پمپئو در پست‌های مشاور امنیت ملی و وزارت خارجه امریکا یکی از مهم‌‌ترین دلایلی است که نشان می‌دهد ترامپ مشغول صف‌آرایی جدی در مقابل برجام و هر تلاشی از سوی اروپایی‌‌‌‌ها است. با توجه به این واقعیت و عزم جدی ترامپ است که در میان اعضای اتحادیه اروپا هم آن صف واحد قبلی هم دیده نمی‌شود.
روزنامه «کیهان» هم در گزارشی رویدادهای مربوط به نشست اخیر وزیران خارجه اتحادیه اروپا در لوکزانبورگ را به همراهی اروپا با آمریکا برای تغییر برجام و افزایش تحریم‌ ها تعبیر کرد.

** نگاهی به تحولات نرخ ارز
تحولات بازار ارز در هفته های اخیر یکی دیگر از مهمترین محورهای تحلیلی در روزنامه های امروز بود.
روزنامه «آرمان» در یادداشتی با عنوان «تامین تقاضای بازار شرط تک نرخی شدن ارز»، با اشاره به اعلام تک نرخی شدن ارز از سوی دولت آورد: این سوال در ذهن مردم و کارشناسان اقتصادی وجود دارد که چرا دولت اقدامات اخیر خود در حوزه ارز را در زمان زودتری انجام نداد تا از ایجاد بحران افزایش نرخ ارز در چندروز گذشته پیش ‌گیری شود.
حدود سه ماه پیش هم بحران افزایش نرخ داشتیم و علائم این بیماری وجود داشت و دولت باید زودتر به فکر این اقدام می‌افتاد که بازار ارز را سازماندهی‌کند.
این روزنامه افزود: ارز هنگامی تک‌ نرخی می‌شود که تمامی تقاضاهای ارز در کشور اعم از واردات کالا، ارز مسافرتی و ارز بیمار به وفور در اختیار همه باشد و تا زمانی که این امکان وجود ندارد به طور طبیعی ارز چند نرخی است. تک نرخی شدن ارز بدین معناست که هرکس مایل به خرید ارز از هر مرکزی اعم از صرافی ‌ها یا چهارراه استانبول باشد به ارز تک‌نرخی با قیمت ثابت دسترسی داشته باشد در حالی که اکنون این طور نیست.
به نوشته اعتماد، تقاضاهایی برای ارز وجود دارد و دولت توان پاسخگویی به آنها را ندارد و برای همین یک نرخ رسمی ارز در بازار ارز داریم و یک نرخ غیررسمی. بنابراین اگر دولت بتواند به میزان مورد نیاز کشور ارز تامین کند بدون هیچ دستورالعملی ارز تک نرخی خواهد شد.
روزنامه «همدلی» هم گفت وگویی با «سیدمصطفی هاشمی ‌طبا» فعال سیاسی اصلاح‌ طلب منتشر کرد.
هاشمی طبا در این گفت و گو با اشاره به وضعیت اقتصاد و بازار ارز در کشور گفت: ام الفساد اقتصاد ما نقدینگی است که همین طور در حال افزایش است، ‌این نقدینگی از گذشته هم بوده که با اضافه شدن بهره بانکی و چاپ اسکناس ایجاد شده است که برای اقتصاد یک پاشنه آشیل محسوب می‌شود.
افرادی که نقدینگی را در اختیار دارند هر زمان که بخواهند به سمت هر چیزی هجوم می‌آورند و در آن بحران ایجاد می‌کنند که یکی از آن‌ها هم ارز است. بحران‌هایی که در بازار ارز مشاهده می‌کنیم ناشی از توانایی مالی افراد و گروه‌هایی است که نقدینگی در اختیار دارند و وارد بازار می‌شوند.
به گفته این فعال سیاسی، فشارهای اقتصادی همیشه بر دوش اقشار ضعیف جامعه بوده است نه صاحبان سرمایه و نقدینگی. امکان دارد اعتراضات دی ماه بازگردد. باید مراقب باشیم همه چیز به یکدیگر مرتبط است.
روزنامه «شرق» هم در یادداشتی با عنوان «سوداگری؛ پاشنه ‌آشیل ارز»، نوشت: اگر مدیریت سیاسی- فرهنگی کشور دافع سرمایه نبود و نگاه سوداگرانه و کوتاه‌مدت به اقتصاد وجود نداشت، سناریوی تکراری و کشدار خروج بی‌ بازگشت و یک ‌طرفه ارز از کشور حادث نمی‌شد و نوسانات ارز جامعه را این ‌چنین دچار التهاب نمی‌ کرد.
بحران گران ‌شدن ناگهانی ارز، داستانی تکراری با ریشه‌ ای مشابه است. با آنکه سررشته چندانی از علم اقتصاد و بازار سرمایه ندارم، با نگاهی به رویداد‌های اجتماعی، گفت‌وگو با کارشناسان این حوزه و مرور نوسانات پولی اخیر، مشاهده می‌ شود که در دو دهه گذشته بر اثر فعالیت غیرمسئولانه دولت‌ها، بانک‌ها، سازمان‌ها و نهاد‌های سهام ‌دار، رشد نقدینگی نزدیک به صد برابر افزایش داشته است که این گویای ناکارآمدی ساختاری نظام بانکی کشور است که منجر به خلق این حجم از نقدینگی شده است. به همین دلیل، هر چند سال یک بار منجر به از کنترل خارج ‌شدن نرخ ارز می‌شود.
شرق افزود: به نظر می‌رسد مسئولان اقتصادی که اغلب حاضر به خروج از دهلیز شیوه‌های آزمون و خطای اسلاف خود نیستند، چشم خود را روی این عوامل بنیادی بسته‌اند و گزارش شفافی نیز به مقامات ارشد نمی‌دهند و بازخوانی سناریوی عوامل داخلی و خارجی موهوم را دلیل بی‌ارزش‌شدن پول ملی جلوه می‌دهند.

** انتخاب شهردار
به دنبال استعفای مجدد «محمدعلی نجفی» شهردار تهران، برخی روزنامه ها یادداشتی هایی را در خصوص الزامات شهرداری آتی منتشر کردند.
روزنامه ایران در یادداشتی با عنوان «الزامات انتخاب شهردار تهران» آورد: این روزها بحث انتخاب شهردار پایتخت به بحث داغ محافل شهری بدل شده است و گمانه زنی‌ها برای کاندیداهای این پست مهم در رسانه‌ها و فضای مجازی ادامه دارد اما فارغ از این مسائل آنچه حائز اهمیت است اداره مطلوبِ شهرداری تهران است زیرا مدیریت چنین نهاد اجرایی غیردولتی از بسیاری از وزارتخانه‌ها سخت‌تر است. شما در یک وزارتخانه می‌دانید که ذینفعان مشخص و محدودی را باید راضی کنید.اما در شهرداری تهران اینگونه نیست.
شهردار تهران به واسطه استقرار پایتخت کشور در این شهر، باید همه مردم و نهادهای موجود در کشور را راضی نگه دارد. هم شهروندان عادی، هم بخش خصوصی، هم سازمان‌های مردم نهاد و هم دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی باید از عملکرد شهرداری تهران رضایت نسبی داشته باشند و به نظر من این موضوع در شرایط کنونی پُر رنگ‌تر شده است.
ایران در ادامه افزود: به عقیده من اگر شورا به سراغ گزینه‌ای مقتدر و توانا در زمینه تعامل با نهادهای حاکمیتی برود، انتخاب چنین فردی اولاً باعثِ افزایش محسوس کارآیی مدیریت شهری، ثانیاً باعث بهبود روابط سازمانی شهرداری تهران با دیگر دستگاهای ذی مدخل در امور شهری و ثالثاً منجر به بهبود روابط مدیریت شهری و جریان اصلاحات با نهادهای حاکمیتی خواهد شد.
روزنامه «اعتماد» هم در یاددداشتی با عنوان «توصیه برای انتخاب شهردار»، آورد: انتخاب شهردار برای پایتخت کشور اهمیت بسیار زیادی دارد و فکر نمی‌ کنم در میزان اهمیت نحوه انتخاب شهردار تهران اختلافی وجود داشته باشد اما با توجه به شرایط کنونی سه توصیه به کسانی دارم برای کسانی که می‌خواهند ظرف چند روز آینده دست به انتخاب شهردار بزنند. به نظرم اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد پذیرش شرایط موجود و تلاش برای فعالیت در همین شرایط است.
به روشنی مشخص است که ما از زمان وقوع اتفاقات سال ٨٨، برای اینکه بتوانیم با نهادهای بالادست نظام به مفاهمه برسیم، با محدودیت‌هایی مواجه بوده‌ایم اما به هر حال پذیرفته‌ایم که با وجود این مشکل، در مسیر اعتلای ایران و خدمت به مردم قدم‌برداریم.
این روزنامه افزود: دومین نکته‌ای که باید در انتخاب شهردار به آن توجه کرد قابلیت‌های مدیریتی فرد منتخب است. دوستان ما باید توجه کنند و کسی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کنند که جسارت، توان و قابلیت اجرای وظایفی که بر عهده‌اش گذاشته می‌شود داشته باشد.
سومین مساله که باید مد نظر قرار گیرد، خوشنامی شهردار منتخب است. با توجه به آنچه که در شهرداری تهران گذشته است، باید فردی به عنوان شهردار جدید انتخاب شود که به پاکدستی و شفافیت مالی معروف باشد و این خصوصیاتش برای همه مسجل شده باشد.

پژوهشم**9282** 3050**
ایرنا پژوهش، کانالی برای انعکاس تازه ترین تحلیل ها، گزارش ها و پژوهش های خبری ایران و جهان، با ما https://t.me/Irnaresearch همراه شوید.

یک بام و دو هوای اروپایی ها دربرجام #سياسي #بررسي روزنامه ها #اتحاديه اروپا برجام #28 فروردين 97
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


ارتش سوریه مسیرهای کمک‌رسانی لجستیک تروریست‌ها در «الحجر الاسود» را منهدم کرد بانک پایان‌نامه در پایگاه اطلاعات دریایی ایران راه‌اندازی شد خودروهای شهرهای آلوده باید از سوخت‌های زیستی استفاده کنند نود و چهارمین محفل هفتگی قرآن شادگان برگزار شد مکرون موضوع توافق هسته‌ای ایران را به کنگره آمریکا می‌برد ساکی: باز هم یوونتوس قهرمان خواهد شد مسکو: ارسال اس 300 به سوریه ارتباطی با اسرائیل ندارد مسکو مخالف اعزام نیروی عربی به سوریه است رئیس جدید شورای عالی سیاسی یمن سوگند یاد کرد مشکلات اجتماعی باید سیستماتیک حل شود/ لزوم تعریف کارکردهای بیشتری برای مددکاری اجتماعی سرمربی تیم کاراته امید منصوب شد قاچاق، زیتون‌کاران کشور را فلج کرده است ارتقا همکاری با اروپایی‌ها با تصویر حقیقی‌تر وضعیت مالی بانک‌ها برگزاری همایش روسای شعب استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل بانک ایران زمین برگزاری جلسه بررسی عملکرد شعب بانک ایران زمین در استان‌های البرز، قزوین و زنجان تهران|مقیمی: ستاد اربعین استان تهران آمادگی لازم برای ارائه خدمات به زائران را دارد گرگان|خوشه‌های صنعتی مبلمان و پوشاک در گلستان ایجاد می‌شود زاهدان| آب 410 روستای بخش دشتیاری چابهار از برکه تامین می‌شود تصاویری از نشست خبری الیور استون در تهران تراز تجاری فروردین ماه مثبت شد روحانی: اروپا از جیب خودش ترامپ را راضی کند نه جیب ما /حرف ما روشن است برجام یا برای همه می‌ماند و یا اینکه نمی‌ماند/سیاست ارزی دولت، یک تیر و چند نشان بود/ درآمد ارزی به مقدار لازم داریم /ایران به کدام کشورها حمله کرده است که چنین اتهامی را وارد می‌کنید خسارت ناشی از سرمازدگی باغات چای گیلان پرداخت می‌شود واکنش ملی‌پوش فوتبال ایران درباره پیوستنش به پرسپولیس پیش بینی افزایش دما برای پنجم اردیبهشت 97 استان مرکزی دستگیری قاتل فراری در زاهدان ابرار ورزشی - 5 اردیبهشت ایران ورزشی - 5 اردیبهشت روزنامه استقلال - 5 اردیبهشت روزنامه پیروزی - 5 اردیبهشت روزنامه گل - 5 اردیبهشت برگزاری جشنواره غذای محلی در چوئبده افزایش کشفیات سرقت در مازندران کشف 280 عدد قرص مخدر در ایلام زورگیر مسافربرنما دستگیر شد 11 سال تلاش در مسیر قرآن کریم همایش بین المللی علامه سید قاضی نورالله شوشتری در اهواز تور جهانی جودو در مجتمع تفریحی گردشگری شهرستان نور تعطیلی مراکز غیرمجاز زیبایی زنگنه: ترامپ اتهامات بیخودی به اوپک می‌زند اعلام جزئیات نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال 97 +جدول سرمربی تیم کاراته امید منصوب شد مهلت پرداخت جریمه غیبت سربازی اعلام شد زاهدان رکوردار چاله چوله‌ها! /رونق جلوبندی سازی در هفدهمین کلان شهر کشور نابودی شش ماه تلاش آمریکایی‌ها، توسط امداد غیبی در طبس مدرسه سازی نوعی انفاق و صدقه جاریه است سرانه مصرف آب در مناطق یک و 6 شهر قم بیشتر از مناطق دیگر است تکمیل پروژه باغ بانوان در اولویت کاری شهرداری دولت آباد است بلایی که تکفیری‌ها بر سر خانه‌های شیعیان «الفوعه و کفریا» آوردند+ تصاویر نداشتن وحدت و کوبیدن بر طبل تفرقه عمده مشکل جهان اسلام/ حضرت مهدی (عج) محور اصلی وحدت بین مسلمانان است
تصویر جنجالی مسی؛ اعجوبه 6 انگشتی است؟ + عکس جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ / شکستگی بدن و دندان‌ها / پدر بازداشت شد +عکس و فیلم واکنش‌ها به ماجرای مومیایی منسوب به رضاخان خبر فوت "حمید بقایی" تکذیب شد نامادری شکنجه گر در ماهشهر به دام افتاد چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (673) کودک آزاری دلخراش در ماهشهر/ تشریح وضعیت 3 کودکی که شکنجه شدند/ بازداشت پدر کودکان خلاصه بازی لیورپول و آ اس رم در 4 اردیبهشت 97 +فیلم یک جسد و چند نشانه؛ آیا مومیایی کشف شده در نزدیکی حرم حضرت عبدالعظیم، رضا شاه است؟ (+فیلم) برخورد دو دستگاه خاور 4 کشته و مصدوم برجای گذاشت حزب الله عراق: ترور "الصماد" سرآغاز مرحله جدیدی در مقابله با عربستان است تصاویر تلخ از نجات کودکان آزار دیده در ماهشهر بیانیه رضا پهلوی درباره مومیایی منتسب به رضاشاه مراسم افتتاح تبریز 2018 با حضور رئیس جمهوری/ تصاویر کنایه ظریف به نیکی هیلی: آن لوگوی پفک پنیری بود نه موشک! ترامپ برجام را با تعلل مواجه کند، خویشتن‌داری نمی‌کنیم طرح چهار مرحله‌ای ماکرون برای توافق هسته‌ای خبرنگار اصلاح‌طلب هتاک دستگیر شد خبرنگار هتاک حین فرار از کشور بازداشت شد عکس‌نوشت| نقشه‌ماهواه‌ای می‌گوید؛ مومیایی، رضاشاه است! حزب الله: "الصماد" مردی استثنائی بود که با شدیدترین تجاوز در منطقه مقابله کرد دیدارهای امروز ظریف در نیویورک تیغ در نان سنگک! گزارش تصویری از افتتاحیه رویداد تبریز 2018 با حضور رئیس جمهور حسن زاده: سرمربی تیم همسایه، داور بازی‌های ما را انتخاب می‌کند! / نکونام نمک خورد، اما نمکدان شکست نامادری سنگدل در ماهشهر دستگیر شد نقشه ماهواه‌ای می‌گوید: مومیایی رضاخان است؟ +عکس تخریب 171 مورد ساخت وساز غیرمجاز سخنگوی سپاه شهادت" صالح علی الصماد" را به عموم مردم یمن تبریک و تسلیت گفت تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت اعتراض دانشجو معلمان گرگان به کیفیت پایین غذا +عکس و فیلم شایعه فوت بقایی تکذیب شد «مومیایی» منسوب به رضا شاه شیادی است +عکس تشییع پیکر آیت الله حبیب الله مهمان نواز خبرنگار هتاک بازداشت شد تیم راگبی ایران قطر را با اقتدار شکست داد رونمایی از گواهی ثبت جهانی فرش و گبه فارس 4 کشته و مصدوم در برخورد 2 خاور فراگیر شدن فرهنگ انتظار مستلزم توجه جدی به تمام ابعاد زندگی امام عصر عجل ا … تعالی فرجه است بیانیه 246 نماینده مجلس در حمایت از سپاه پشت پرده شکایت خسرو حیدری از استقلال زنگنه: اگر کار "غیر قانونی" انجام می‌دهم خیانت کارم! مظنون حادثه دیروز کانادا دستگیر شد آیین رونمایی از کتاب رویای آمریکایی نخست‌وزیر ارمنستان استعفا داد تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ / شکستگی بدن و دندان‌ها / پدر بازداشت شد (+عکس و فیلم لحظه نجات کودکان) خبرنگار هتاک به ساحت رضوی دستگیر شد پیدا شدن جسد تکه تکه یک زن در سطل آشغالی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me