تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایمنا
دسته:اجتماعی()
کد خبر:15684094
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۲:۰۱

سرطان در مراحل ابتدایی قابل علاج است

یک فوق تخصص خون و آنکولوژی گفت: بیش از 96 درصد از روش‌های تشخیصی سرطان در استان اصفهان وجود دارد و سرطان در مراحل ابتدایی قابل علاج است.

فریبرز مکاریان  در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به مشکلات بیماران سرطانی، اظهار کرد: افرادی که با بیماری سرطان خون یا نوع دیگری از سرطان ها دست و پنجه نرم می کنند با مشکلاتی مواجه هستند که ترس از سرطان را می توان از عمده ترین این مشکلات دانست، به گونه ای که همین ترس باعث سخت‌تر شدن درمان بیماری می شود در حالی که  سرطان در همان مراحل ابتدایی قابل علاج است.

وی افزود: ضروری است که مردم و افراد عادی جامعه ترسی از بیماری سرطان نداشته باشند. بسیاری از افراد تغییرات جدید در  بدن خود را متوجه می شوند اما به دلیل ترس از وجود سرطان به پزشک مراجعه نمی کنند و زمان طلایی برای تشخیص را از دست می دهند.

این فوق تخصص خون و آنکولوژی گفت: یک اشتباه رایج بین مردم وجود دارد و بر این باورهستند که برای تشخیص، توده سرطانی دست‌کاری و نمونه برداری شده و همین امر موجب پخش شدن توده در بدن خواهد شد و به دلیل همین ترس، از درمان و تشخیص به موقع بیماری امتناع می کنند.

وی گفت: سرطان یا خوش خیم است و یا بدخیم اما معمولا با یک معاینه ساده و شرح حال و یا با استفاده از روش های رادیولوژی، توده سرطانی در بدن بیمار اثبات می شود. قدم بعدی به عنوان یک استاندارد طلایی، خارج کردن یک نمونه پاتولوژی از توده است و این نمونه ممکن است به وسیله یک سوزن کوچک یا بزرگ و یا یک جراحی ساده به دست آید. سپس این نمونه پاتولوژی به آزمایشگاه تحویل داده می شود و نوع بیماری مشخص خواهد شد.

مکاریان افزود: بعد از تشخیص نوع بیماری در یک، دو و یا سه مرحله پاتولوژی نوع سرطان، میزان تهاجم پذیری و درمان و روش های درمانی تعیین می شود و همین مبنا با نمونه برداری به نتیجه مورد نظر منتهی می شود، ولی چنانچه پزشک نتواند اطلاعات اولیه را به دست آورد ممکن است که درمان بیماری، کور و بر اساس روش های علمی صورت نگیرد.

 این فوق تخصص خون و آنکولوژی با اشاره به روش های تشخیصی سرطان در استان اصفهان، تصریح کرد: بیش از ۹۶ درصد از تمام روش های تشخیصی سرطان در استان اصفهان نیز وجود دارد و چند درصد باقی مانده نیز برای تشخیص  برخی از انواع انگشت شمار سرطان مورد نیاز است که این روش ها در استان تهران در دسترس است که انجام این موادر نیز با هماهنگی لازم، بسیار سهل است.

وی با اشاره به غربالگری سرطان ها گفت: غربالگری سرطان در مورد سرطان پستان و رحم در خانم ها، پروستات در آقایان و هم‌چنین سرطان روده بزرگ و سرطان پوست در خانم ها و آقایان صورت می گیرد و در سایر سرطان ها به هیچ عنوان روش غربالگری روتین استاندارد بر اساس آزمایش خون ندارند. اما ممکن است بیمار به ندرت نوعی سرطان خونی داشته باشد و به طور اتفاقی با انجام آزمایش خون در همان روزهای اول مبتلا به سرطان شده باشد که انجام روش های روتین دوره ای برای سرطان خون این گروه از بیماران توصیه نمی شود.

مکاریان ادامه داد: هنگامی که فردی به سرطان خون مبتلا می شود و تشخیص ها نشان می دهد که بیماری در زمان کوتاهی ایجاد شده است، در این موقعیت آزمایشات دوره ای نمی تواند به بهبود درمان بیماری کمک  کند، البته در دنیا  بر روی این موضوع تحقیقات بسیاری درحال انجام است و حتی در ایران نیز بر روی این برنامه پژوهش صورت گرفته است.

این فوق تخصص خون و آنکولوژی گفت: امیدوار هستیم که در چند سال آینده بتوان سرطان را در مراحل ابتدایی و قبل از معاینات طولانی مدت تشخیص داد، البته هنوز بر اساس آزمایش خون نمی توان سرطان را تشخیص داد  بنابراین به عنوان یک روش چکاپ یا غربالگری توصیه نمی شود.

انکار طولانی مدت، از دست دادن زمان درمان

وی خاطر نشان کرد: بیمار از نظر علمی چهار مرحله را می گذراند که انکار، اولین مرحله است یعنی بیمار وجود بیماری در بدن خود را انکار می کند اما نباید بیمار را در این مرحله انکار نگه داشت. هنگامی که بیمار مرحله انکار را که پشت سر گذاشت، باید خانواده و پزشک از این مرحله استفاده کرده و بیمار را به سمتی نبرند که در همان مرحله بماند اما متاسفانه برخی از  بیماران با انکار طولانی بیماری، مدت زمان مناسب درمان را از دست می دهند.

مکاریان ادامه داد: از نظر علمی، بیمار در مرحله دوم، تهاجمی می شود یعنی بیمار پرخاشگر  شده و  با آوردن دلایل مختل، علت بیماری خود را جستجو می کند که در این مرحله نیز باید خانواده و پزشک از روش های علمی بریا پشت سر گذاشتن این مرحله استفاده کنند.

این فوق تخصص خون و آنکولوژی گفت: مرحله سوم، افسردگی است که واکنش طبیعی بدن به یک خبر بد است. مرحله چهارم نیز مرحله سازگارشدن است و در صورتی که بیماری این سه مرحله را پشت سر بگذارد سریع‌تر به مرحله پذیرش بیماری می رسد و واکنش طبیعی‌تری نشان خواهد داد.

وی افزود: چنانچه با برخوردهای اشتباه، بیمار در یک مرحله  نگه داشته شود، در این صورت باید از یک تیم روانپزشک و روانشناس برای خروج بیمار از آن مرحله  استفاده کرد و حقایق با استفاده از روش های علمی به صورت مرحله به مرحله به بیمار بیان شود تا برای او قابل پذیرش باشد. در این خصوص توصیه می شود که پزشکان به عنوان یک تیم درمان‌گر، رفتار سازنده ای با بیمار داشته باشند تا در خدمات رسانی به بیماران با خللی مواجه نشوند.

#درمان #سرطان #غربالگری #شهردار اصفهان #ریاست جمهوری #ورزشگاه نقش جهان #فناوری های نوین #مدیریت شهری #اصفهان فردا #زاینده رود #کشاورزی #حمل و نقل عمومي #اصفهان در مسیر امید
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


طمع ذخایر منطقه عقل از سر استعمارگران ربوده است/ تهدید بانک‌های دنیا و سرمایه‌گذاران خلاف برجام است/ تبریز برای همیشه تاریخ جاذبه خواهد داشت سرسپردگی فرانسه به آمریکا +عکس 2 هزار مسکن برای مددجویان باهمکاری استانداری و کمیته امداد خوزستان ساخته می‌شود 70 هکتار از کشت محصول کلزا در استان سمنان به‌صورت کشت بهاره است خلیج فارس طوفانی می‌شود/ لزوم پرهیز از ترددهای دریایی غیرضروری شهرستان اهر با قابلیت‌های بالقوه نیازمند کمک‌های دولت است از مذاکره با مربی خارجی تا جذب اسپانسر برای سرمایه‌گذاری در لیگ والیبال بانوان صبا تنها قربانی هیات فوتبال قم نبود! تراز تجاری فروردین ماه مثبت شد مالاریای 'فالسیپاروم' احتمال مرگ زنان باردار را افزایش می‌دهد سارقان با 20 فقره دزدی در بینالود دستگیر شدند همکاری‌های ایران و کمیسیون تون ماهیان اقیانوس هند گسترش می‌یابد مقام‌های ارشد اقتصادی آمریکا در راه چین هستند درمان رتینوپاتی دیابتی با لنز تماسی همدان چهار راه ریلی کشور می‌شود جشنواره بادبادک‌ها در برج آزادی تهران برگزار شد طرح نشاط روستایی با محوریت برنامه‌های فرهنگی و هنری در ورامین اجرا می‌شود دوره کارگاهی عکس‌نوشت برای اولین بار در اهواز برگزار می‌گردد کرمانشاه| 23 واحد مسکونی توسط سپاه تحویل زلزله‌زدگان شد لزوم تداوم مدارس سمپاد برای دانش‌آموزان نخبه اعلام جزئیات نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال 97 +جدول آغاز خزانه‌گیری برنج در شالیزارهای شهرستان قزوین دستگیری یک سارق و کشف 7 فقره سرقت 110 کیلوگرم تریاک در قزوین کشف شد سومین برد متوالی ایران و صعود به یک چهارم نهایی مسابقات فوتوالی قهرمانی جهان- بانکوک امضای رییس‌جمهوری پای سرنوشت جاده مرگ انصاری فرد: سخت‌ترین بازی ما در جام جهانی دیدار برابر مراکش است موندو: بارسلونا نسبت به خرید آرتور ملو تردید دارد هشدار نیروهای مسلح یمن به عربستانی‌ها برای دوری از اماکن دولتی و وزارتخانه‌ها مظفر: تیممان پیر نیست/ جوانگرایی یک پروسه است بار بی کیفیتی خودروهای داخلی روی دوش مردم توزیع سراسری گازوئیل یورو 4 تا دو ماه آینده سرپرستی کودکان آزار دیده ماهشهری توسط فرماندار و استاندار خوزستان همکاریهای ایران و کمیسیون تون ماهیان اقیانوس هند (iotc) گسترش می‌یابد گروه بهنا در برج آزادی کنسرت می‌دهد آیت‌الله جنتی: باید از مأموران نیروی انتظامی در زمینه برخورد با منکرات حمایت کنیم داستان تصویری مومیایی در ایران! رجایی باغسیایی عنوان کرد: حمایت از کالای ایرانی در گرو تحقق بانکداری اسلامی ساداتیان عنوان کرد: خلع سلاح جنگ‌طلبان با تحقق ایده «مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای» اعلام نرخ تورم فروردین 97 قتل عام "زنبورخوارها" در دزفول/ عکس تاریخ پایان پرداخت جریمه غیبت سربازی اعلام شد جایزه بهترین کارگردانی جشنواره آمریکا برای فیلم ایرانی زمان ابلاغ مصوبه کاهش نرخ سود وام مسکن به بانک‌ها اعلام شد بازرس ویژه قلابی دستگیر شد صادرات روزانه 700 هزار بشکه نفت ایران به هند یک هزار و 100 سکونتگاه غیررسمی در کشور وجود دارد رفع کمبود‌های بهداشتی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه 50 درصد فارغ التحصیلان آی سی تی زنان هستند اراک| مسئولان برنامه عملیاتی برای مقابله با قاچاق و تحقق شعار سال ارائه کنند
تصویر جنجالی مسی؛ اعجوبه 6 انگشتی است؟ + عکس جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ / شکستگی بدن و دندان‌ها / پدر بازداشت شد +عکس و فیلم واکنش‌ها به ماجرای مومیایی منسوب به رضاخان خبر فوت "حمید بقایی" تکذیب شد نامادری شکنجه گر در ماهشهر به دام افتاد چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (673) کودک آزاری دلخراش در ماهشهر/ تشریح وضعیت 3 کودکی که شکنجه شدند/ بازداشت پدر کودکان خلاصه بازی لیورپول و آ اس رم در 4 اردیبهشت 97 +فیلم یک جسد و چند نشانه؛ آیا مومیایی کشف شده در نزدیکی حرم حضرت عبدالعظیم، رضا شاه است؟ (+فیلم) برخورد دو دستگاه خاور 4 کشته و مصدوم برجای گذاشت حزب الله عراق: ترور "الصماد" سرآغاز مرحله جدیدی در مقابله با عربستان است تصاویر تلخ از نجات کودکان آزار دیده در ماهشهر بیانیه رضا پهلوی درباره مومیایی منتسب به رضاشاه مراسم افتتاح تبریز 2018 با حضور رئیس جمهوری/ تصاویر کنایه ظریف به نیکی هیلی: آن لوگوی پفک پنیری بود نه موشک! ترامپ برجام را با تعلل مواجه کند، خویشتن‌داری نمی‌کنیم طرح چهار مرحله‌ای ماکرون برای توافق هسته‌ای خبرنگار اصلاح‌طلب هتاک دستگیر شد خبرنگار هتاک حین فرار از کشور بازداشت شد عکس‌نوشت| نقشه‌ماهواه‌ای می‌گوید؛ مومیایی، رضاشاه است! حزب الله: "الصماد" مردی استثنائی بود که با شدیدترین تجاوز در منطقه مقابله کرد دیدارهای امروز ظریف در نیویورک تیغ در نان سنگک! گزارش تصویری از افتتاحیه رویداد تبریز 2018 با حضور رئیس جمهور حسن زاده: سرمربی تیم همسایه، داور بازی‌های ما را انتخاب می‌کند! / نکونام نمک خورد، اما نمکدان شکست نامادری سنگدل در ماهشهر دستگیر شد نقشه ماهواه‌ای می‌گوید: مومیایی رضاخان است؟ +عکس تخریب 171 مورد ساخت وساز غیرمجاز سخنگوی سپاه شهادت" صالح علی الصماد" را به عموم مردم یمن تبریک و تسلیت گفت تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت اعتراض دانشجو معلمان گرگان به کیفیت پایین غذا +عکس و فیلم شایعه فوت بقایی تکذیب شد «مومیایی» منسوب به رضا شاه شیادی است +عکس تشییع پیکر آیت الله حبیب الله مهمان نواز خبرنگار هتاک بازداشت شد تیم راگبی ایران قطر را با اقتدار شکست داد رونمایی از گواهی ثبت جهانی فرش و گبه فارس 4 کشته و مصدوم در برخورد 2 خاور فراگیر شدن فرهنگ انتظار مستلزم توجه جدی به تمام ابعاد زندگی امام عصر عجل ا … تعالی فرجه است بیانیه 246 نماینده مجلس در حمایت از سپاه پشت پرده شکایت خسرو حیدری از استقلال زنگنه: اگر کار "غیر قانونی" انجام می‌دهم خیانت کارم! مظنون حادثه دیروز کانادا دستگیر شد آیین رونمایی از کتاب رویای آمریکایی نخست‌وزیر ارمنستان استعفا داد تشکیل کارگروه "مقابله با خشکسالی" در دولت جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ / شکستگی بدن و دندان‌ها / پدر بازداشت شد (+عکس و فیلم لحظه نجات کودکان) خبرنگار هتاک به ساحت رضوی دستگیر شد پیدا شدن جسد تکه تکه یک زن در سطل آشغالی

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me