تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:میزان
دسته:سیاسی()
کد خبر:15685754
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۲:۴۶

از افزایش 500 درصد هزینه درمانی کارگران تا حقوق 3 میلیون تومانی وزیر/ در جلسه سوال از وزیر بهداشت چه گذشت؟

در ادامه جلسه علنی امروز مجلس، این موضوع که آیا نمایندگان مجلس، سوال نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه از وزیر بهداشت پیرامون واردات صافی دیالیز را وارد می‌دانند یا خیر؟ به رای گذاشته شد که از مجموع 206 نماینده حاضر در جلسه، آرای 115 نماینده ناظر بر وارد نبودن سوال از وزیر بهداشت بود.

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر بهداشت به سوال قاضی‌پور قانع شدند /به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، سؤالات «نادر قاضی‌پور» و «علیرضا محجوب» نمایندگان ارومیه و تهران از «حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مطرح شد.

افزایش واردات صافی دیالیز خیانت به کشور محسوب می‌شود
طبق گزارش خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز مجلس ، در مورد آمار ارائه شده از سوی وزیر بهداشت در رابطه با واردات صافی دیالیز گفت: آنچه وزیر در مورد صافی دیالیز ارائه داد کذب محض است، آمار غلط بوده و صحبت‌های وی قابل استناد نیست، کما اینکه در این مورد مدارک مستندی در کمیسیون بهداشت وجود دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش واردات صافی دیالیز خیانت به کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: تولید ناموس مملکت است، به همین دلیل مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده است و این در حالی است که متاسفانه برخی از مسئولان کشور به ویژه وزیر بهداشت در خلاف آن و نابودی کالای داخلی اقدام می‌کنند.

قاضی پور تصریح کرد: مسئولان باید بدانند حذف تولید داخل در این شرایط خط قرمز ما است؛ آنهم در جایی که کارگران اقدام به تولید کالا‌های باکیفیتی می‌کنند که به خارج از کشور صادر می‌شود و این از افتخارات ما است؛ بنابراین جای شرم دارد که به جای کمک به آن‌ها و پرداخت میلیارد‌ها طلبی که دارند، ارز کشور را صرف واردات کالایی کنیم که آن‌ها اقدام به تولید آن می‌کنند.

کسی نباید از شعار حمایت از تولید داخل سوء استفاده کند
پس از نطق و طرح سوال نادر قاضی‌پور،  سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، گفت: این نماینده معتقد است در حال حاضر ۱۰ میلیون صافی دیالیز در کشور تولید می‌شود و نباید مشابه آن وارد شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با بیان اینکه صافی‌های دیالیز در داخل تولید نبوده بلکه مونتاژ است، عنوان کرد: مهمترین نکته در صافی‌های دیالیز قسمت صاف کننده سموم است که در داخل کشور تولید نمی‌شود و باید از خارج وارد کنیم.

وی افزود:در حال حاضر مصرف صافی دیالیز در کشور ۴.۵ میلیون در سال است که دو شرکت در داخل ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار صافی تولید می‌کند که ۲۸ درصد آن بخش خصوصی و مابقی متعلق به وزارتخانه است؛ ضمن اینکه این مورد به سلامت مردم بازگشته و مهم است.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه با بیان اینکه کسی نباید از شعار حمایت از تولید داخل سوء استفاده کند، اظهار داشت: برخی افراد با سوء استفاده از این شعار کالای کم کیفیت را با دو برابر قیمت به فروش می‌رسانند که این درست نیست.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه با حمایت داخلی تاکنون بازار داخلی در بخش دارو را از ۶۰ به ۷۰ درصد رسانده‌ایم، عنوان کرد: در طول ۵ سال گذشته ۲۰ میلیون صافی دیالیز استفاده شده که تنها ۵۰۰ هزار صافی را وارد کردیم و آن نیز از اختیارات قانونی بنده است که اجازه ۱۰ درصد واردات دارم.

وی در ادامه با بیان اینکه وزارت بهداشت، شرکت‌های تولیدکننده داخلی را تشویق می‌کنند تا کالای با کیفیت تولید کنند، خاطر نشان کرد:، اما درحال حاضر نمی‌توانیم صرفاً از محصولات داخلی در این بخش استفاده کنیم که جایی در بازار خارجی ندارند.

وی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز از این مدل تولید داخلی که کیفیت پایین و دوبرابر قیمت باشد، حمایت نمی‌کنند، اظهار داشت:تأکید ایشان بر قرارگرفتن استاندارد‌های تولید‌کنندگان در بالاترین سطح آن است که این موضوع را به جهاد دانشگاهی نیز خاطر نشان کرده‌اند.

وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه طبق قانون اجازه ۱۰ درصد واردات به بنده داده شده است، تصریح کرد: وزارتخانه کالا‌هایی با کیفیت و با قیمت پایین‌تر در حیطه ۱۰ درصد مجوز داده شده وارد می‌کند؛ لذا نباید افراد به گونه‌ای صحبت کنند که این تعبیر ایجاد شود که مسئولان دزد هستند.

قاضی‌زاده این را هم گفت که بنده در حال حاضر حدود ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم در حالی که می‌توانستم روزانه با ۱۰ عمل پیوند چشم درآمد بیشتری داشته باشم؛ با این حال برای خدمتگذاری در این پست قرار گرفته‌ام.

نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت به سوال قاضی‌پور قانع شدند
در ادامه جلسه علنی امروز مجلس، این موضوع که آیا نمایندگان مجلس، سوال نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه از وزیر بهداشت پیرامون واردات صافی دیالیز را وارد می‌دانند یا خیر؟ به رای گذاشته شد که از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در جلسه، آرای ۱۱۵ نماینده ناظر بر وارد نبودن سوال از وزیر بهداشت بود.

هزینه درمانی کارگران ۵۰۰ درصد افزایش داشته است
در ادامه نشست علنی امروز مجلس ، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران ، در جریان بررسی سوال خود از سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره علت مطالبه ۹ درصد حق بیمه جهت واریز به وزارت بهداشت گفت: این سوال برای سال ۹۵ بود که ۱۰ روزه باید رسیدگی می‌شد، اما از زمان آغاز ۷۰۰ روز گذشته که تبعات بعدی دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه وصول مطالبات حق وزارت بهداشت است، عنوان کرد: با این حال باید دید در این مدت بر کارگران چه گذشته، چنانچه در سال ۹۱ به همراه آقای قاضی‌پور و ۱۳ تن از نمایندگان دیگر از تأمین اجتماعی تحقیق و تفحص کردیم که بر این اساس در سال ۹۰ در بخش درمان ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۱، ۵ هزار و ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص یافت که این میزان در سال ۹۶ به ۲۳.۸۸۵ میلیارد تومان رسید که باید دید از کل این میزان چقدر حق بیمه وصول شده و آیا دو سوم آن صرف درمان شده است یا خیر.

وی در ادامه با بیان اینکه هزینه‌ها به گردن کارگران انداخته شده است، اظهار داشت: امروز جای طلبکار و بدهکار تغییر کرده و درحالی که حوزه درمان بابت سرانه درمان از سال ۶۸ به کارگران بدهکار است امروز وزارتخانه از آن‌ها مطالبه دارد؛ لذا این سوال مربوط به ۴۰ میلیون نفر جامعه کارگری است که مگر افزایش حقوق ۵ برابر شده که شاهد افزایش ۵۰۰ درصدی هزینه‌های درمان هستیم.

محجوب در ادامه با تأکید بر اینکه نظام مالی باید براساس قدرت واقعی مردم تنظیم شود و نه توان مالی شما، یادآور شد:وزارت بهداشت درباره سرانه درمان به کارگران بدهکار است.

وزارت بهداشت تاکنون مصادره اموالی انجام نداده است
در ادامه جلسه علنی امروز مجلس ، حسن قاضی‌زاده هاشمی  در جریان پاسخ به سوال علیرضا محجوب مبنی بر اینکه علت مطالبه ۹ درصد حق بیمه جهت واریز به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چیست، گفت: این سوال ابعاد مختلفی دارد که در بخش ابتدایی آن اشاره به مصادره اموال شده در حالی که باید اذعان کرد وزارت بهداشت و درمان تاکنون اموال بیمه شدگان را مصادره نکرده است، زیرا تأمین اجتماعی زیرمجموعه وزارت بهداشت نیست.

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارکرد:اینکه دولت به بخش‌های مختلف از جمله تأمین اجتماعی و ... بدهی دارد؛ تقصیر وزیر بهداشت نیست؛ علیرغم اینکه حق بیمه را تأمین اجتماعی دریافت می‌کند وزارتخانه برای ارائه خدمات هزینه می‌کند و به نوعی عمل‌های مهم در مراکز دولتی در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی افزود:رئیس جمهور در تاریخ ۵ دی ماه ۹۵ خطاب به وزیرامور اقتصادی وقت نامه نوشتند؛ خزانه حساب جداگانه‌ای برای ۹ بیست و هفتم سهم درمان بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی اختصاص دهد و این مبلغ صرفاً به امر سلامت اختصاص یابد.

قاضی زاده هاشمی گفت:پیش از اینکه وزیر وقت بخواهد این اقدام را انجام دهد؛ سوال کنونی مطرح شد؛ براین اساس عده‌ای از بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی علیه حکم رئیس جمهور به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز به این قضیه وارد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:براین اساس، برداشتشان از بند (ز) تبصره ۷ که نمایندگان سال قبل از آن تصویب کرده بودند و براساس آن سازمان تأمین اجتماعی موکلف به تمامی سهم درمان از مجموع کسر حق بیمه، موضوع مواد ۲۸ و ۲۹ قانون تأمین اجتماعی را در این حساب واریز کند و طبق قانون تأمین اجتماعی هزینه کند، گفته شد رئیس جمهور بر این اساس حکم صادرکرده که این مهم در دیوان عدالت اداری معلق ماند.

انتهای پیام/

#مجلس #صحن علنی #قاضی پور #محجوب #قاضی زاده هاشمی #وزیر بهداشت
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


تصرف زمین‌های گچساران به اسم طرح های اجرا نشده برگزاری نشست مشترک استانداران کرمانشاه وآذربایجان غربی در کردستان افشای سفارش «حمایت مالی ابوظبی از نامزدهای مخالف حزب‌الله» در انتخابات پارلمانی مراسم روز جانباز در مجتمع معراج تالش برگزار شد قیمت پژو 207 کارکرده در بازار چند؟ فقر ویتامین سی و 7 نشانه شگفت انگیز ابتلا به آن! برگزاری نشست آمریکا و کره جنوبی در اواسط ماه می درخواست سازمان ملل برای بازخواست عاملین حمله به غیر نظامیان یمن پوشش جالب بانوان خارجی در حرم حضرت معصومه (س) /عکس سرمقاله روزنامه‌های امروز/ مومیایی در شاه عبدالعظیم انجام زایمان طبیعی رایگان در طرح تحول سلامت نام‌های محبوب تهرانی‌ها جوونتون رو دادین چند گرفتین؟ فرانسه حمله ائتلاف عربستان به مراسم عروسی در یمن را محکوم کرد دعوت از شهروندان تهرانی برای مشارکت در انتخاب شهردار آقاخانی: احداث خوابگاه مناسب ورزشی از نیازهای ضروری منطقه است محمدرضا خاتمی: از شنود خوشحال می‌شویم! آیا مومیایی کشف شده واقعا متعلق به رضاشاه است؟ / چقدر احتمال دارد جنازه در ایران نباشد؟ / راه حل علمی کشف حقیقت در این باره چیست؟ به راحتی سفر بعدی خود را برنامه‌ریزی کنید: جستجو و مقایسه قیمت بهترین تورهای مسافرتی برخی امروز جریان مذاکره با آمریکا را تقویت می‌کنند/ ایجاد جریان فکری مقابل ولی‌فقیه، راه سفیانی رفتن است افزایش 229 درصدی واردات گوشی/واردات تلفن همراه از خودرو پیشی گرفت موزه نوین پاریس را تماشا کنید کسی حق توهین به هویت آذربایجان را ندارد/ ضرورت اجرای اصل 15 قانون دستگیری قاضی مرتضوی به روایت شاهدان عینی؛ حکم را پاره کرد/دست‌وپایش را گرفتند، دستش را زنجیر کردند و بردنش خلق اثری ماندگار توسط هنرمند یزدی/اثر قرآنی که مورد کم لطفی قرار گرفت مجتمع صنایع غذایی غدیر در نجف اشرف افتتاح شد برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز در ایرانشهر ششمین جام در انتظارپرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران فرجی: درصورت حمایت کامل، کاراته اندازه کل رشته هادرالمپیک 2020 مدال می‌آورد کاوه مدنی: برای چهار قطعه عکس استعفا نداده‌ام! ماکرون: به دنبال توافقی جدید با چهار ستون درباره ایران هستیم/ترامپ: ایران ما را تهدید کند هزینه کم‌سابقه‌ای خواهد پرداخت/ ظریف: با خروج آمریکا، ایران هم به احتمال قوی از برجام خارج‌می‌شود/ درخواست عربستان از قطر برای پرداخت هزینه‌های آمریکا در سوریه کشف تریاک از دم کنی قابلمه! بهبود کارایی آنزیم‌های استخراج شده از میگو به کمک نانوذرات هفت خوان دریافت وام 15 میلیون تومانی ازدواج لحظه نجات سه کودک شکنجه شده در ماهشهر /فیلم تمهیدات حمل و نقلی برای نمایشگاه کتاب برپایی بیمارستان صحرایی صاحب الزمان (عج) بمناسبت نیمه شعبان دیدار فرمانده سپاه مریوان با کاتب قرآن نفیس شهید حججی‌ها مؤید عملکرد سپاه پاسداران هستند برگزاری همایش دوچرخه سواری کارکنان تیپ 36 انصارالمهدی (عج) زنجان پاسخ به شبهاتی درباره کوچ از"تلگرام" چرا اجرای قانون برای جانبازان کُند است؟ اصلاح سیاست ارزی دولت تا پایان اردیبهشت عکس/ دیدار زلاتان با الگوی فوتبالش انتقاد از معطل کردن تهران به دلیل اختلافات سیاسی حراج سکه به دلیل قیمت‌سازی سودجویان متوقف شد
درددل‌های یک نخبه که انبار شرکت نفت را جارو می‌زند! تصویر جنجالی مسی؛ اعجوبه 6 انگشتی است؟ + عکس همه چیز درباره "جسد مومیایی شده" شهر ری / رضا شاه یا دیگری؟! واکنش‌ها به ماجرای مومیایی منسوب به رضاخان خبر فوت "حمید بقایی" تکذیب شد چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (673) کودک آزاری دلخراش در ماهشهر/ تشریح وضعیت 3 کودکی که شکنجه شدند/ بازداشت پدر کودکان نامادری شکنجه گر در ماهشهر به دام افتاد تشییع پیکر آیت الله مهمان نواز در بجنورد گفتگو جذاب با شوماخر ایران در برنامه "وقتشه" + فیلم جایزه ملی ایثار ساعت دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر تغییر کرد نامادری سنگدل در ماهشهر دستگیر شد تجمع در ماهشهر برای برخورد با کودک آزاران فیلم: محبوب هر ایرانی "تراختور تراختور" بارش ماهی در آسمان گلپایگان! +فیلم حزب الله عراق: ترور "الصماد" سرآغاز مرحله جدیدی در مقابله با عربستان است تشییع پیکر آیت الله حبیب الله مهمان نواز چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه نیست؟ حزب الله: "الصماد" مردی استثنائی بود که با شدیدترین تجاوز در منطقه مقابله کرد یک ری‌شناس: اگر جسد کشف شده مومیایی باشد، رضا شاه است خبرنگار هتاک حین فرار از کشور بازداشت شد درددل‌های یک نخبه که انبار شرکت نفت را جارو می‌زند! / آقای جهانگیری به من گفت اولین فردی هستم که شخصا با او تماس گرفته‌اند حضور دختر امام (س) در جشنواره فیلم فجر + تصاویر بیانیه رضا پهلوی درباره مومیایی منتسب به رضاشاه حسن زاده: سرمربی تیم همسایه، داور بازی‌های ما را انتخاب می‌کند! / نکونام نمک خورد، اما نمکدان شکست وداع دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با پیکر مرحوم مهرداد ابروان سخنگوی سپاه شهادت" صالح علی الصماد" را به عموم مردم یمن تبریک و تسلیت گفت آغاز مراسم تشییع آیت الله مهمان نواز در خراسان شمالی + تصاویر دیدارهای امروز ظریف در نیویورک خلخالی درباره جسد رضا خان چه گفت؟ تصاویر تلخ از نجات کودکان آزار دیده در ماهشهر تخریب 171 مورد ساخت وساز غیرمجاز خلاصه بازی لیورپول و آ اس رم در 4 اردیبهشت 97 +فیلم وحدت سپاه و ارتش نمایانگر اقتدار نظام است/ نیروی انتظامی اقتدار خود را حفظ کند و از مواضع خود عقب‌نشینی نکند عکس‌نوشت| نقشه‌ماهواه‌ای می‌گوید؛ مومیایی، رضاشاه است! خبرنگار اصلاح‌طلب هتاک دستگیر شد هفت گزینه شهرداری تهران انتخاب شدند نامادری سنگدل در ماهشهر دستگیر شد ادعای جدید درباره پیدا شدن جسد منسوب به رضا شاه در شهر ری اعتراض دانشجو معلمان گرگان به کیفیت پایین غذا +عکس و فیلم ترامپ برجام را با تعلل مواجه کند، خویشتن‌داری نمی‌کنیم رونمایی از نخستین بالگرد بدون سرنشین زنده یاب کشور برگزاری تجمع ارامنه مقابل سفارت ترکیه خبرنگار هتاک بازداشت شد جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ / شکستگی بدن و دندان‌ها / پدر بازداشت شد +عکس و فیلم درددل‌های یک نخبه که انبار شرکت نفت را جارو می‌زند! / آقای جهانگیری به من گفت اولین فردی هستم که شخصا با او تماس گرفته‌اند 4 کشته و مصدوم در برخورد 2 خاور کشف تریاک از دم کنی قابلمه! +عکس تیم راگبی ایران قطر را با اقتدار شکست داد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me