تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اقتصادی-متفرقه()
کد خبر:15688551
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۴:۱۵

کارگاه‌ها و کارخانه‌ها خط مقدم دفاع اقتصادی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین: اگر اصناف پای کار فرمایش مقام معظم رهبری در سال 97 بیایند، 80 درصد از مشکلات اقتصاد برطرف خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش اصناف و بسیجیان که با موضوع حمایت از کالای ایرانی در این سازمان برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری طی سالیان متمادی که همواره شعار سال را اقتصادی انتخاب کرده‌اند، گفت: این موضوع نشان‌دهنده دغدغه مقام معظم رهبری است و من باید عرض کنم همواره انقلاب‌های بزرگ چه انقلاب پیامبران از ابراهیم خلیل تا موسی کلیم‌الله و انقلاب پیامبر خاتم و حتی مجموعه معصومین(ع) از دو آفت مصون نبودند که یکی از آنها آفت فرهنگی و دیگری آفت اقتصادی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) هم اگر نهضتی انجام داد، این دو آفت همواره وجود داشته است، گفت: قارون یکی از آفت‌های اقتصادی و سامری یکی دیگر از آفت‌های فرهنگی است که باید تأکید کنم انقلاب‌ها از این دو آفت دچار مشکل شده‌اند و این یک نسخه واحد است و هیچ تفاوتی هم نمی‌کند که انقلاب اسلامی ایران باشد یا انقلاب‌های صدر اسلام؛ بنابراین اگر مردم و مسئولان دچار غفلت و بی‌خردی شوند، انقلاب‌ها حتماً از پا درمی‌آیند.

غیب‌پرور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک تحفه و هدیه بی‌بدیل است که بعدازآن نیز هیچ حرکت روح‌بخشی در این سطح وجود نداشته است، گفت: طی قرن‌های متمادی خیلی از بزرگان تصمیم گرفتند که چنین حرکت انقلابی را انجام دهند، اما موفق نبودند، ولی خداوند عالم تفضل کرد و به واسطه انسانی والامقام که همان امام راحل است این انقلاب به ثمر نشست که امام(ره) نیز همه وجودش را وقف اسلام کرد و البته نباید از نقش مردم فهیم و ایثارگر نیز به‌سادگی عبور کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: این دو عامل موجب شد که انقلاب اسلامی پیروز شود، بنابراین مشخص است که دشمن نخواهد این انقلاب را بپذیرد و این دشمنی‌ها از همان روز اول ادامه داشته و تا فرداها نیز ادامه خواهد شد.

غیب‌پرور گفت: یک روز دشمن از جنگ ۸ ساله آغاز می‌کند، یک روز جنگ فرهنگی، روزی جنگ اقتصادی، روزی فتنه ۷۸ و ۸۸ و از فتنه دی‌ماه ۹۶ هم نمی‌گذرد.

وی افزود: مورد سخن من در این جلسه به هیچ‌وجه موضوعات گذشته نیست، بلکه فقط می‌خواهم در موضوع جنگ اقتصادی که دشمن آغاز کرده است سخن بگویم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اقتصاد شقوق مختلف دارد، گفت: اصناف و دروازه‌های واردات و صادرات از شقوق این اقتصاد هستند، به‌طوری‌که می‌توانند اقتصاد یک کشور را شکل دهند و سمت و سوی آن را مشخص کنند. واقعیت امروز انقلاب اسلامی این است که دروازه‌های اقتصاد ایران سال‌های متمادی است که مورد هجمه دشمن قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به عنوان مثال گفت: البته یک ایرانی در گذشته رشد و شکوفایی مثال‌زدنی داشت، اما امروز شاهد یک رکود بی‌سابقه در صنعت البسه و نساجی ایران هستیم و متأسفانه می‌بینیم که تولیدکنندگان ایرانی، کالای ایرانی تولید می‌کنند اما با برندهای ترک می‌فروشند و این موضوع برای سایر کالاها نیز وجود دارد، بنابراین باید گفت که دشمن به اقتصاد ایران امید بسته است و می‌خواهد از این طریق به اقتصاد ضربه بزند.

غیب‌پرور با اشاره به اینکه مردم فهیم ایران باید متوجه این قضیه باشند، گفت: دشمن به دنبال وابسته کردن اقتصاد ایران است و وابسته‌گرایی یعنی گداپروری. دشمن می‌خواهد ایران در ابتدایی‌ترین چیزها وابسته باشد و جامعه‌ای که دستش دراز باشد، همیشه بله قربان‌گوی قدرت‌های عالم است.

به گفته این مقام مسئول، امروز ما مدیون جان‌فشانی‌های شهدا هستیم، اما مسئله امروز ما مسئله اقتصاد است،اگر برای عده‌ای خط مقدم دفاع از انقلاب منطقه حلب و تدمر است، ولی برای عده‌ای که در جبهه اقتصادی می‌جنگند، خط مقدم دفاعشان کارگاه و کارخانه اقتصادی است و اصناف باید این موضوع را خوب درک کنند.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم مسئولان دولت نیز موضوع اقتصاد مقاومتی را باور کنند، گفت: اگر مسئولان ما به این باور برسند که دشمن از جبهه اقتصادی وارد شده است و برخی از سنگرهای ما را فتح کرده و می‌خواهد تمام اقتصاد را به دست آورد، ساکت نخواهند نشست. من امیدوارم این جلساتی که برگزار می‌شود، خروجی خوبی داشته باشد و فقط به سخنرانی امثال من اکتفا نشود و این جلسات باید اثربخش باشد که اثربخشی نیز منجر به اقدام خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: هجمه اقتصادی از یک دندان‌درد سخت‌تر است. ما کشوری هستیم که دارای ذخایر ارزشمند و بزرگی است. اگر کشورهایی مانند لیبی، نیجریه و عربستان کمتر از ۱۰۰ سال آینده ذخایر هیدروکربنی دارند، قطعاً ذخایر هیدروکربنی ایران به گفته مقاله‌های علمی به‌روز بیشتر از این کشورها است، اما تنها ذخیره ایران ذخایر هیدروکربنی نیست، بلکه ما سرمایه‌ اصلی‌مان هزاران هزار جوان تحصیل‌کرده، مؤمن و معتقد به انقلاب اسلامی داریم و باید سؤال کرد که چرا از این جوان‌ها استفاده نمی‌شود.

غیب‌پرور با اشاره به این‌که در جلسه بسیج مهندسین این موضوع را اعلام کردم، گفت: مشکل ما درجایی است که نظام مدیریتی ما باور ندارد که باید یک حرکت انقلابی و اثربخش انجام دهیم و این روال بروکراسی اداری هرگز جواب نخواهد داد.

وی گفت:‌اگر اقتصاد مقاومتی را اجرا می‌کردیم امروز به قله‌های افتخار اقتصادی نزدیک می‌شدیم، بنابراین مشکل ما در نگاه‌های مدیریتی است که نمی‌توانیم خوب سازماندهی کنیم. شاید بعضی‌هایمان به داخل باور نداریم و دلبستگی ما بیرون از کشور است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: چرا باید کالاهایی را که به دردمان نمی‌خورد وارد کنیم و دستگاه محترم قضایی باید به این مسئله ورود کند. متأسفانه برخی از گمرک‌های ایران واردکننده کالای قاچاق است و این ضعف بزرگی برای اقتصاد ایران است.

به گفته این مقام مسئول ما هزاران نفر در سرتاسر کشور داریم که متصدی امر بازار هستند و اگر یک زمانی تصور شود که این افراد بخواهند با یک انسجام ملی پشت سر فرمان رهبری حرکت کنند و دستور آقا را اجرا کنند، به جرأت می‌توانم بگویم ۸۰ درصد از مشکلات اقتصادی کشور برطرف خواهد شد، اما پیش از آن باید اتاق اصناف سالم‌سازی و انقلابی شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر امسال هم تعارف کنیم و شعار سال ۹۷ را فقط بالای سربرگ‌های اداری خودمان بیاوریم، ‌قطعاً خیانت کرده‌ایم و ما نباید صحبت‌های رهبری را روی زمین بگذاریم و انتظار من از اصناف این است که بنشینند و راهکار عملی پیدا کنند و صد البته نیز نظام بانکی امروز باد به اصناف کمک کنند.

غیب‌پرور گفت: امروز متأسفانه بانک‌های ما تبدیل به مراکز انباشت ثروت در کشور شده‌اند که این جای تأسف دارد. من همین جا اعلام می‌کنم بسیجیان خط‌شکن باید طلایه‌داران مبارزه با دشمن در جبهه اقتصادی باشند و همواره طی جلسات مختلف و در سخنرانی‌های متعددم گفته‌ام که بسیج آماده است تا برای تحقق کلام رهبری در خدمت دولت باشد و این راه باز است و دولت می‌تواند روی ما حساب کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری اعلام کرده‌اند حمایت از کالای ایرانی، این با حمایت از مونتاژ و مونتاژکاری متفاوت است و کالای ایرانی تعریف خود را دارد. ما سال‌های سال است که غفلت کرده‌ایم و من نگرانم امسال هم غفلت کنیم و قطعاً خدا از ما نخواهد گذشت.

#اصناف #خط مقدم #اقتصادی #کارخانه #کارگاه
این خبر را به اشتراک بگذارید


نشست "گروه کوچک" برای حل بحران سوریه در پاریس رسانه‌های جهان عرب درباره ایران چه می‌گویند؟ رایزنی ظریف با وزیران خارجه عراق، ایتالیا و ژاپن تحویل نخستین بوئینگ 777 برجامی یک سال به تأخیر افتاد وزیر نیرو: امسال خشک‌ترین سال طی 50 سال اخیر واردات سالانه 2.5 میلیارد دلار پوشاک قاچاق به کشور یک مرکز آمریکایی مدعی بازداشت «یک بریتانیایی-ایرانی» شد هاینکس: دو گل را به رئال مادرید هدیه دادیم؛ می‌توانیم کامبک بزنیم افزایش اختلافات در انگلیس بر سر لایحه برگزیت تجمع مسلحانه در پی شهادت صالح الصماد در الحدیده یمن دستور مهاجرتی ترامپ هنوز در دادگاه می‌چرخد هفتمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر حمله به دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا تایید شد مادر صنایع دستی ایران درگذشت آذربایجان غربی| پروژه غیر هم‌سطح آذربایجان در ارومیه تا پایان سال افتتاح می‌شود جزئیات قتل 4 عضو یک خانواده رکورد بی سابقه تیم کلوپ در لیگ قهرمانان گوجه سبز چه ویتامین‌هایی دارد؟ برگزاری مرحله دوم استانی دوازدهمین دوره جشنواره هنری کاردانش گل‌های بازی رئال و بایرن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان هند؛ بزرگترین سانسورچی فیلم در جهان کاهش نرخ سکه و رشد پوند و یورو/ تاثیر نشست رهبران دو کره بر اونس جهانی طلا پیام سید حسن نصرالله به رهبر انصار الله یمن هشدار یک مرکز اسرائیلی به بن سلمان حجاب مثال زدنی خانم مجری/عکس دادکان؛ نماینده فدراسیون فوتبال در نشست کنفدراسیون فوتبال آسیا افسانه امیر کنسرت پیووانی در تالار وحدت شیرین کننده‌های مصنوعی خطرناکتر از شکر سازمان «اتا» چندین جهبه مهمات را به دستگاه قضایی فرانسه تحویل داد هاینکس: از دست دادن این همه موقعیت عجیب بود؛ پیروزی را به رئال مادرید تقدیم کردیم عتیقه آمریکایی در تهران/ عکس جانشین «صالح الصماد» سوگند یاد کرد هامس رودریگز: رئال مادرید از دو موقعیتش دو گل ساخت؛ کسی از آینده خبر ندارد سرمایه‌گذاری جشنواره‌های غربی روی مهره‌های سیاسی پیکر شهید «صالح الصماد» صبح شنبه در صنعاء تشییع می‌شود البته‌که باید مشکی پوشید جزییات اختتامیه جشنواره جهانی فیلم فجر | اجرای ویژه شهرام ناظری بهروان: هر دو تیم مازندرانی شایسته حضور در لیگ برتر هستند/مگر ظرفیت ورزشگاه پارس جنوبی چقدر است؟ حامد همایون جایگزین علیرضا قربانی خواهد شد؟ ایران 40 فروند سوپرجت روسی خرید ظریف با وزیران امور خارجه عراق، ایتالیا و ژاپن رایزنی کرد مولر: حق ما اصلا باخت نبود؛ فصل پیش نشان دادیم که می‌توان در مادرید پیروز شد دقایق نفس‌گیر جدال‌های استقلال، ذوب‌آهن و سایپا کیلور ناواس: از بازی برگشت هم برد می‌خواهیم؛ آسنسیو فوق العاده است شبکه آمریکایی: ترامپ دیگر بهانه‌ای برای خروج از برجام ندارد حمایت ویژه‌ای از هیئت‌های ورزشی استان بوشهر صورت می‌گیرد دومین المپیاد ورزشی بانوان استان بوشهر آغاز شد
شکنجه وحشتناک کودکان ماهشهری توسط پدر و نامادری /فیلم جزییاتی هولناک از 3 کودک آزاری در ماهشهر مراسم افتتاح تبریز 2018 با حضور رئیس جمهوری/ تصاویر گزارش تصویری از افتتاحیه رویداد تبریز 2018 با حضور رئیس جمهور 4 علامت اصلی تبدیل خال به سرطان/توضیح در مورد کرم‌های ضدآفتاب کنایه ظریف به نیکی هیلی: آن لوگوی پفک پنیری بود نه موشک! اولین شماره مجله بین المللی وب پژوهی رونمایی شد طرح چهار مرحله‌ای ماکرون برای توافق هسته‌ای بازداشت نامادری سه کودک ماهشهری اعتراف پدر شکنجه‌گر ماهشهری به فرزندآزاری مناطق حیاتی عربستان هدف حملات موشکی لحظه نجات سه کودک شکنجه شده در ماهشهر /فیلم تیغ در نان سنگک! چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (674) کاری نکنیم معلم فقط به بازنشستگی فکر کند تا آخر عمر مراقبشان هستم نخست‌وزیر موقت ارمنستان استعفا کرد رونمایی از گواهی ثبت جهانی فرش و گبه فارس عناوین روزنامه‌های ورزشی 6 اردیبهشت 97/ جشن سرخ‌ها در آزادی +تصاویر عکس/جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ دختر ماهشهری: نامادری‌ام دندانم را با چکش شکست! «حکیمه نصیری» به مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان دست یافت جنازه رضا شاه را در سال 57 از ایران خارج کرده اند/فتونیوز (تصاویر) از بوسیدن دست ملانیا تا شوخی با مکرون دختر ماهشهری: دندانم را با چکش شکستند! جشنواره تجلیل از خیران مدرسه دار استان سمنان + عکس حمله مهاجم مسلح به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن علت ضرب و شتم یک جوان توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مشخص شد + فیلم عکس/ مراسم افتتاح "تبریز 2018" حضور سرزده رئیس جمهور در بازار کفش تبریز در هر ساعت چند «طلاق» در کشور رخ می‌دهد؟ آخرین وضعیت پرونده کودک آزاری ماهشهر از شکستن دندان با چکش تا بستن لب‌های دختر بچه 12 ساله با چسب حراراتی+عکس کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم تلاش برای‌یافتن کودک‌غرق‌شده در رودخانه چم بشیر نشست خبری یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران در تهران برگزار شد خلاصه بازی لیورپول - آ اس رم چهارم اردیبهشت 97 +فیلم ماجرای فیلم پدر شکنجه گر ماهشهری در شبکه‌های مجازی چیست؟ شوخی جالب روحانی با آدرس دادن تبریزی‌ها + فیلم روسیه اهداف ناشناس بر فراز پایگاه حمیمیم در سوریه را منهدم کرد اولیور استون: نمی‌خواستم فیلم احمدی‌نژاد را بسازم عربستان: قطر باید هزینه نظامی آمریکا در سوریه را بپردازد! دبیرکل نُجَباء: شهادت «الصماد» قلب‌هایمان را به‌درد آورد/ کنار ملت شریف یمن ایستاده‌ایم ده‌ها هزار نفر در ارمنستان خواهان نخست‌وزیری رهبر مخالفان شدند تجلیل از پیشکسوتان اهل قلم کهگیلویه و بویر احمد افزایش تولید نفت آمریکا از رشد قیمت جلوگیری کرد بوسه ماکرون به دست ملانیا بانوی اول آمریکا/ عکس حمله یک مهاجم مسلح به دفتر حافظ منافع ایران در پایتخت آمریکا صدای ظریف چگونه به گوش جهان رسید؟ گفت‌وگوی مجدد درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران به معنای نابودی برجام است/آمریکا اصول اولیه بین‌المللی را در توافق هسته‌ای زیر پا گذاشته؛ هر توافق اروپا و آمریکا درباره آینده برجام بی‌اعتبار است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me