تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:صراط
دسته:اقتصادی()
کد خبر:15689728
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۴:۵۲

عزم جدید خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو

عزم جدید خودروسازان برای افزایش قیمت خودروهای تولید داخل و توجه به بازار خودرو در سایر کشورها نشان می‌دهد که مصرف کننده ایرانی با چه وضعیت نامناسبی دست به گریبان است.
صراط:

خودروسازان داخلی و شورای رقابت برای افزایش احتمالا ۲۰ درصدی قیمت محصولات داخلی دست به کار شده و در حال زمینه سازی برای ایجاد جهشی مجدد هستند. اگرچه نیاز به زمینه سازی هم نیست و انحصار بی سابقه‌ای که در خودروسازی ایران حاکم شده و آزادی بی حد و حصری که دو شرکت بزرگ خودرویی دارند باعث شده است هرگونه که بخواهند با مصرف کننده رفتار کنند.

به گزارش تسنیم بعد از ۵۴ سال انحصار بی سابقه و چتر حمایتی تمام عیار برای خودروسازان دخلی نتیجه‌ای به دست آمده است که بهترین شیوه توصیف آن نگریستن همراه با سکوت به پژو ۴۰۵ و پراید است. خودرو‌هایی که در هیچ جای جهان یافت نمی‌شوند، اما ایران خودرو و سایپا هر روز برای فروش آن‌ها شرایطی بدتر از دیروز اعلام می‌کنند.

از نظر خودروسازان داخلی پدیده‌هایی مانند خودروی قسطی بدون بهره و یا کاملا قسطی پدیده‌هایی ناشناخته هستند. از نظر خودروسازان داخلی واحد‌هایی به اسم تحقیق و توسعه زائد بوده و در صنعت خودرو نیازی به نوآوری وجود ندارد و می‌توان یک خودرو را برای سال‌های متمادی با همان شکل و شمایل تولید کرد. ایران تنها کشور دنیا است که در آن پژو ۴۰۵ مدل تولیدی سال ۱۹۸۷ را می‌توان بعد از چهار دهه با کیفیتی بدتر از زمان تولید اولیه به مردمبا قیمتی به بیش از گذشته فروخت.

ایران خودرو و سایپا با جایگزین کردن خودرو‌های روز دنیا به جای مونتاژ پراید، ۴۰۵، ۲۰۶، سمند و سایر خودرو‌هایی که عمده قطعات آن‌ها وارداتی است و شاهد اینکه بعد از هر افزایش نرخ ارز به فکر افزایش قیمت می‌افتند و وارداتی بودن این تولیدات ملی لو می‌رود، با استاندارد‌های روز، می‌توانند کالا‌های بهتر و با کیفیت تری به مردم عرضه کنند.

برای فهم بهتر موضوع بد نیست ببینیم هزینه تولید خودرو از چه اجزائی تشکیل شده است و با پولی که مردم ایران برای خودرو پرداخت می‌کنند چه گزینه‌هایی در بازار‌های جهانی وجود دارد و اگر خودروسازان داخلی به جای مونتاژ پراید خودرو‌های روز دنیا را مونتاژ کنند مردم با چه قیمتی به محصولات با کیفیت روز دسترسی پیدا می‌کنند.

برآورد‌های کارشناسی نشان می‌دهد که به طور میانگین و با ترکیب برآورد‌های مختلف، هزینه ساخت خودرو از اجزا زیر ترکیب شده است:

هزینه نیروی کار در صنعت خودرو ۱۰ تا ۱۵ درصد از هزینه کل را شامل می‌شود.
۲۰ تا ۳۰ درصد از هزینه ساخت خودرو صرف مواد اولیه می‌شود.
۵۰ تا ۶۰ درصد از هزینه ساخت خودرو به هزینه‌های سربار اختصاص دارد.
۱۰ تا ۲۰ درصد از هزینه کل صرف هزینه توسعه می‌شود.
میانگین سود در صنعت خودروسازی ۵ درصد است.

سود ۵ درصدی در اقتصاد‌های توسعه یافته عدد قابل توجهی است. زیرا در عمده صنایع سود کمتری حتی کمتر از ۱ درصد به دست می‌آید و البته رقابت در صنعت خودروسازی بسیار سنگین و نفسگیر است و کشور‌هایی مانند انگلیس از این صنعت کنار کشیده و در تولید خودرو حضور ندارند. به طور کلی و در مقیاس جهانی تنها دو کشور آلمان و ژاپن خودروساز هستند و چند کشور محدود مانند آمریکا با حمایت سنگین در بازار داخل، ایتالیا با تمرکز بر خودرو‌های گران قیمت و لوکس و یا شرکت ولوو سوئد با تمرکز بر ایمنی و تیراژ پایین حدود ۵۰۰ هزار دستگاه در سال در حاشیه بازار خودرویی جهان قرار گرفته اند.

مرور قیمت‌ها در بازار جهانی نشان می‌دهد که ایران خودرو و سایپا یک بازار یکسویه شدید به زیان مصرف کننده بینوای داخلی ایجاد کرده اند. در حالیکه تولیدات آن‌ها هیچ یک در حد خودرو‌های روز کمپانی‌های معتبر مانند تویوتا، مزدا، فیات، میتسوبیشی و ... نیست و عمدتا به تولید محصولات چند دهه قبل برند‌های نامعتبر فرانسوی مشغولند، قیمت‌های زیادی را به مصرف کننده تحمیل می‌کنند که با خدمات بد پس از فروش، عدم گزینه‌های عادی مثل خرید اقساطی بدون بهره و عدم تحویل به موقع همراه است. مقایسه چند مدل متوسط بازار و نه ارزانترین ها، که کیفیت پژو ۴۰۵ و پراید با آن‌ها قابل مقایسه نیست نشان می‌دهد که چه اجحافی به مصرف کننده داخلی می‌رود. قیمت‌ها مربوط به مدل‌های ۲۰۱۸ که با دلار ۶۰۰۰ تومانی محاسبه شده است و نه دلار ۴۲۰۰ تومانی، می‌باشد.

تویوتا یاریس ۱۵.۹۵۰ هزار دلار - ۹۵ میلیون تومان.
نیسان ورسا ۱۱.۹۹۰ هزار دلار - ۷۱ میلیون تومان
شورولت اسپارک ۱۳.۰۰ دلار دلار - ۷۸ میلیون تومان
فورد فیستا ۱۴.۰۰ هزار دلار - ۸۴ میلیون تومان
هیوندای اکسنت ۱۵.۰۰ هزار دلار - ۹۰ میلیون تومان
میتسوبیشی میراژ ۱۴.۳۹ هزار دلار - ۸۶ میلیون تومان
فیات ۵۰۰، ۱۴.۹۹ هزار دلار - ۹۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ فول ۹.۳۰ هزار دلار - ۵۶ میلیون تومان

اگر فرض کنیم که خودروسازان داخلی در یک اقدام منطقی تصمیم بگیرند به جای کار مشترک با خودروسازان فرانسوی با برند‌های معتبری مانند تویوتا، نیسان و میتسوبیشی به صورت مونتاژ (عین وضعیت کنونی که به اسم تولید، مونتاژ می‌شود) کار کرده و برخی قطعات را هم در داخل تولید کنند در آنصورت از میانگین ۱۲.۵ درصد هزینه کارگر به دلیل کارگر ارزان در ایران ۷۵ درصد صرفه جویی می‌شود. اگر نیمی از قطعات را با استاندارد مدنظر شرکت مادر تولید کنند، به دلیل آنکه قیمت مواد اولیه در ایران ۳۰ درصد کشور‌های صنعتی است از ۲۵ درصد میانگین قیمت مواد اولیه بیش از ۱۵ درصد صرفه جویی می‌کنند. در مورد هزینه‌های سربار هم به دلیل انرژی ارزان در ایران صرفه جویی قابل توجهی اتفاق می‌افتاد که نیاز به محاسبات دقیق دارد، اما در کمتر بودن آن شکی نیست. یعنی اگر همین مدل‌های با کیفیت روز در داخل کشور مونتاژ شوند می‌توان با قیمت‌هایی تا ۲۵ درصد ارزانتر هم آن‌ها را تولید کرد.

ضمن اینکه در ایران عملا چیزی به اسم خرید اقساطی وجود ندارد. در حالیکه در سایر کشور‌ها اگر مشتری بخواهد قسطی ماشین خریداری کند که غالبا با همین شیوه خرید می‌شود و به ندرت کسی با پول نقد خرید می‌کند، می‌تواند از روزی ۲.۶ دلار تا ۳۵ دلار برای خرید خودرو روز بدون پیش پرداخت هزینه نماید؛ که با یک حساب سرانگشتی ماهی ۷۸ تا ۱۰۵۰ دلار می‌شود یعنی از ۴۶۸ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان که البته شامل خودرو‌های لوکس با تعریف جهانی مانند بوگاتی، لامبورگینی و امثالهم نمی‌شود که صد‌ها هزار دلار قیمت دارند. اگرچه با وضعیتی که خودروسازان داخلی ایجاد کرده اند یک خودرو ارزان مانند تویوتا کورولا و یا خودرویی ارزان و ضعیف مانند فیات ۵۰۰ از نظر مردم ایران خودروی لوکس محسوب می‌شوند. اقساط در بازه‌های زمانی ۳۶ ماه، ۴۸ ماه و ۶۰ ماه به خریداران عرضه می‌شود که باعث شده است خرید خودرو دغدغه مصرف کننده نباشد و هر شخصی با درآمد معمولی به راحتی بتواند گزینه‌های خوبی برای استفاده داشته باشد.

خودروسازان، شورای رقابت، لطفا بس کنید!

عزم دولت و خودروسازان برای افزایش مجدد قیمت‌ها جدی است. رضا شیوا رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه در مجوز افزایش قیمت‌ها شاخص کیفیت عامل مهمی محسوب می‌شود، افزود: هنوز بانک مرکزی نرخ تورم سال ۹۶ را ارسال نکرده تا براساس آن جلسات نهایی شدن قیمت خودرو در سال ۹۷ انجام شود. شاخص کیفیت عامل مهمی محسوب می‌شود دقیقا یعنی چه؟!

رئیس شورای رقابت اول باید پاسخ دهد که قیمت‌های کنونی با چه مکانیسمی انتخاب شده است که باید هر ساله به آن‌ها به میزان نرخ تورم اضافه شود. وقتی که صنعت خودرو در ایران در انحصار متولد شده و در انحصار پیر شده است، قیمت‌های قبلی خودرو هم انحصاری تعریف شده و با اضافه شدن به میزان نرخ تورم رقابت ایجاد نمی‌شود.

این سخنان رضا شیوا و معرکه جدید خودروسازان مثل همیشه به افزایش قیمت خودرو‌های داخلی می‌انجامد و رفاه مصرف کننده مانند گذشته کاهش می‌یابد. راهکار افزایش رفاه مصرف کننده در موضوع خودرو ایجاد نهاد‌های نمایشی مثل شورای رقابت با مسئولان ناآشنا به موضوع نیست، بلکه راهکار در کاهش دیوار تعرفه‌ها به اندازه سایر کالا‌ها و استفاده از مدیران سالم و توانمند همراه با راهبرد روشن و کارشناسی شده نهفته است تا خودروسازان داخلی خود را در یک بازار قابتی ثابت کنند.

#خودرو داخلی #خودرو سازان #بازار خودرو #خرید و فروش خودرو
این خبر را به اشتراک بگذارید


پرسپولیس با ترکیب اصلی مقابل سپیدرود فرماندهان‌نیروی‌زمینی‌ارتش‌وسپاه دیدار و گفتگو کردند زمین لرزه 3.5 ریشتری اسفراین را لرزاند توقف صدور کارت بازرگانی برای افراد غیر تاجر الحشد الشعبی عراق: ترور «الصماد» بر شعله آتش مقاومت ملی یمن خواهد افزود استقبال خوب از جشنواره جیگی جیگی در مشهد تکذیب اخذ عوارض از خودروها در «جاده چالوس» /چهارمین جاده زیبای دنیا «پولی» نمی‌شود برای اولین بار در گناباد آزمون کارشناسی ارشد برگزار می‌شود خسارت ناشی از سرمازدگی باغات چای گیلان پرداخت می‌شود 60 درصد بی‌سوادان زن هستند خراسان جنوبی| مهم‌ترین علت پایداری انقلاب اسلامی شناخت توطعه‌های دشمن است شکست پنجه عقاب نگاهی به نبردهای تاکتیکی دیدار بایرن و رئال/ هاینکس و زیدان چه سورپرایزهایی برای هم دارند؟ چه خال هایی به سرطان تبدیل می‌شوند؟ پرسپولیس و سنت عجیب و ابدی یک بازی/ داور، داور، داور '10 کشته و 15 زخمی' در اصابت خودرو به رهگذران +عکس برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان زلزله زده «بوم لرزه» در کرمانشاه لزوم بهره گیری از جوانان در پیشبرد اهداف قشر جوان پردیس جدیدترین راهبرد «بن سلمان» برای فرار از شکست در یمن اسامی داوران هفته پایانی لیگ برتر از سوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال اعلام شد ظاهر متفاوت بازیگر کم پیدای سینماو تلویزیون/عکس بازگشت به عقب با چوب حراج به اعتبار انتخابی/ سرگیجه در کشتی فرنگی با تصمیمات هیجانی طعم زندگی در شام یکشنبه شب بشقاب ویژه رییس جمهوری فرانسه در مراسم شام رسمی در کاخ سفید ملاقات رییس جمهور با بلند قدترین بازیکن جهان وزیر خارجه آلمان اسد را به "رفتار غیرانسانی" متهم کرد تونی بلر: اروپا شراکت با آمریکا را حفظ کند کاخ سفید اول بدهی‌های گذشته‌اش را جبران کند؛ تصمیم جدید پیشکش! / اگر برجام بد بود چرا امضا کردید؟ انسداد 7 محور مواصلاتی بهترین ارث برای فرزندان چیست؟ گردهمایی هنرمندان شمیرانی با موضوع انتظار برگزاری جلسه غنی سازی اوقات فراغت کانون‌های مساجد اسدآباد 30 میلیون مترمکعب روان‌آب در استان مرکزی کنترل شد مشهد| زمینه فعال‌سازی خانه جوان در شهرستان‌های خراسان‌رضوی فراهم می‌شود بازگشت بی سر و صدای گدایان به شهر پارسایی: پژمان‌فر به نام دین به بنده اتهام می‌زند/ مطهری: وی شما را متهم به ارتداد نکرده است واکنش بوفون به شایعه درگیری‌اش با بن‌عطیه راننده اتوبوس جنایتکار در یک قدمی چوبه دار چهار باند قاچاق طی یک ماه نخست سال جاری در کردستان متلاشی شد زیباترین‌عکس یک‌شهید برای مادرش 16 کشته درحمله به‌کلیسایی درنیجریه هدیه ویژه رونالدو به ستاره جوان یونایتد (عکس) طرح موزائیکی پرسپولیسی‌ها در جشن قهرمانی نامه دستیار افاضلی درباره اتفاقات این تیم پرسپولیس با ترکیب اصلی مقابل سپیدرود؛ مغضوبین همچنان روی نیمکت هدیه جالب انصاری‌فرد به دروازه‌بان استقلال + عکس بوندس لیگا در انتظار درخشش جهانبخش است رابطه برانکو و قلعه‌نویی شکرآب می‌شود؟ سیدعلی و اکبریان برای سرخابی‌ها قضاوت می‌کنند
درددل‌های یک نخبه که انبار شرکت نفت را جارو می‌زند! تصویر جنجالی مسی؛ اعجوبه 6 انگشتی است؟ + عکس همه چیز درباره "جسد مومیایی شده" شهر ری / رضا شاه یا دیگری؟! واکنش‌ها به ماجرای مومیایی منسوب به رضاخان خبر فوت "حمید بقایی" تکذیب شد چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (673) نامادری شکنجه گر در ماهشهر به دام افتاد درددل‌های یک نخبه که انبار شرکت نفت را جارو می‌زند! / آقای جهانگیری به من گفت اولین فردی هستم که شخصا با او تماس گرفته‌اند جزئیات شکنجه 3 کودک در ماهشهر با چکش و میله داغ / شکستگی بدن و دندان‌ها / پدر بازداشت شد +عکس و فیلم کودک آزاری دلخراش در ماهشهر/ تشریح وضعیت 3 کودکی که شکنجه شدند/ بازداشت پدر کودکان فیلم: محبوب هر ایرانی "تراختور تراختور" تشییع پیکر آیت الله مهمان نواز در بجنورد درددل‌های یک نخبه که انبار شرکت نفت را جارو می‌زند! / آقای جهانگیری به من گفت اولین فردی هستم که شخصا با او تماس گرفته‌اند گفتگو جذاب با شوماخر ایران در برنامه "وقتشه" + فیلم نامادری سنگدل در ماهشهر دستگیر شد ساعت دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر تغییر کرد بارش ماهی در آسمان گلپایگان! +فیلم جایزه ملی ایثار تجمع در ماهشهر برای برخورد با کودک آزاران تشییع پیکر آیت الله حبیب الله مهمان نواز بیانیه رضا پهلوی درباره مومیایی منتسب به رضاشاه حزب الله عراق: ترور "الصماد" سرآغاز مرحله جدیدی در مقابله با عربستان است تصاویر تلخ از نجات کودکان آزار دیده در ماهشهر خبرنگار هتاک حین فرار از کشور بازداشت شد حزب الله: "الصماد" مردی استثنائی بود که با شدیدترین تجاوز در منطقه مقابله کرد خلاصه بازی لیورپول و آ اس رم در 4 اردیبهشت 97 +فیلم حضور دختر امام (س) در جشنواره فیلم فجر + تصاویر حسن زاده: سرمربی تیم همسایه، داور بازی‌های ما را انتخاب می‌کند! / نکونام نمک خورد، اما نمکدان شکست وداع دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با پیکر مرحوم مهرداد ابروان اعتراض دانشجو معلمان گرگان به کیفیت پایین غذا +عکس و فیلم شایعه فوت بقایی تکذیب شد هفت گزینه شهرداری تهران انتخاب شدند تخریب 171 مورد ساخت وساز غیرمجاز عکس‌نوشت| نقشه‌ماهواه‌ای می‌گوید؛ مومیایی، رضاشاه است! دیدارهای امروز ظریف در نیویورک سخنگوی سپاه شهادت" صالح علی الصماد" را به عموم مردم یمن تبریک و تسلیت گفت خبرنگار اصلاح‌طلب هتاک دستگیر شد بیانیه 246 نماینده مجلس در حمایت از سپاه «مومیایی» منسوب به رضا شاه شیادی است +عکس تیم راگبی ایران قطر را با اقتدار شکست داد ادعای جدید درباره پیدا شدن جسد منسوب به رضا شاه در شهر ری برگزاری تجمع ارامنه مقابل سفارت ترکیه یک جسد و چند نشانه؛ آیا مومیایی کشف شده در نزدیکی حرم حضرت عبدالعظیم، رضا شاه است؟ (+فیلم) ترامپ برجام را با تعلل مواجه کند، خویشتن‌داری نمی‌کنیم خبرنگار هتاک بازداشت شد نامادری سنگدل در ماهشهر دستگیر شد کشف تریاک از دم کنی قابلمه! +عکس آهنگران: با پیکر رضاشاه با احترام برخورد کنید زنگنه: اگر کار "غیر قانونی" انجام می‌دهم خیانت کارم! 4 کشته و مصدوم در برخورد 2 خاور

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me