تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نامه
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16184995
۱۳۹۷/۰۲/۲۱ ۱۱:۰۵

مجید انصاری: مسئولان تجربه همدلی دوران جنگ را تکرار کنند/ امروز باید منفعت‌طلبی جای خود را به منافع ملی بدهد/ قوه قضائیه عوامل تفرقه‌انگیز را شناسایی و دفع کند/اکرمی: 22 بهمن شعار مرگ بر آمریکا می‌دهیم و با افزایش قیمت ارز، انتقادها را شروع کنیم

یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره خروج ترامپ از برجام گفت: امروز منفعت‌طلبی باید جایش را به منافع ملی دهد. امروز روزی نیست که افراد با تاثیرپذیری از فضاسازی دشمنان دنبال خودشان باشند.
حجت‌الاسلام مجید انصاری درباره خروج آمریکا و سخنان رئیس‌جمهور این کشور گفت: خروج آمریکا از برجام در دوره ریاست جمهوری ترامپ قابل پیش‌بینی بود. موضع‌گیری‌هایی که در تبلیغات ریاست جمهوری داشت و گروه همکارانی که از ابتدای دولتش تا به امروز انتخاب کرده این را نشان می‌داد که او دیر یا زود از برجام خارج می‌شد. 

به گزارش نامه نیوز، معاون حقوقی سابق نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ترامپ از اشخاصی در کاخ سفید، وزارت خارجه، وزارت دفاع و سایر مراکز تصمیم‌گیری مهم آمریکا استفاده کرد که بسیار افراطی و تندرو هستند. 

وی با اشاره به نقش کدورت و دشمنی شدید و دیرینه‌ آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: این دشمنی از یک سو و لابی رژیم صهیونیستی که از روزگار قدیم با آمریکا برقرار بوده و نیز به کارگیری عناصر مزدور و جاسوس‌های روسیاه منافقین که کارنامه بسیار سنگین و خفت‌باری دارند از سوی دیگر باعث شد آمریکا دست به این کار بزند. 

انصاری با بیان اینکه سازمان منافقین از بنیانگذاران تروریسم جدید در منطقه و دنیا است، ادامه داد: سازمان منافقین به نوعی راهنمایان اولیه اقدامات داعشی و طالبانیسم در دنیا بوده‌اند. زمانی که آنان در عملیات انتحاری افراد بیگناه را می‌کشتند و یا در بمب‌گذاری‌ها مردم عادی، مسئولان و ائمه جمعه را ترور می‌کردند هنوز خبری از این اقدامات وحشیانه و خشونت‌بار در منطقه نبود. 

وی تاکید کرد: این تروریست‌های روسیاه با وقاحت در دوران هشت ساله جنگ ایران در خدمت دشمنان ملت و متجاوزین به خاک ایران یعنی صدام قرار گرفتند و جاسوس‌هایشان با نشان دادن مراکز خاص ما به دشمن بعثی برای بمباران و موشکباران‌ کمک کردند. 

این عضو مجمع روحانیون مبارز تاکید کرد: دست منافقان مانند صدام به خون هزار نفر هم‌وطنان بیگناه ما آغشته است. 

وی با اشاره به عملیات مرصاد گفت: منافقین روسیاه در عملیات مرصاد کنار دشمنان ایستادند و به عنوان دستیاران جاسوس و عملیاتی به کار گرفته شدند و رویکردی که در منطقه داشتند مورد تشویق و ترغیب جریان تندرو و افراطی عربستان شد. 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: نشانه‌های بارزی از برخوردهای غیرعقلانی و مغایر با تمام موازین حقوق بین‌الملل، معاهدات جهانی وجود داشت که بی‌خردی و ماجراجویی توأم با سوداگری پول‌پرستی در آمریکا شروع شده است بنابراین خروج آمریکا از برجام قابل پیش‌بینی بود. 

وی عنوان کرد: به لحاظ شرایط، تحریم‌های آمریکا نه چیز جدیدی است و نه تاثیر گسترده‌ای خواهد داشت. مردم ما ۳۸ سال است که تحت تحریم‌های ظالمانه و فشارهای این کشور بوده‌اند. 

معاون پارلمانی دولت یازدهم تاکید کرد: آنچه که اتفاق افتاده است بسیار ناموجه و غیرمتمدنانه بود. به تعبیر بهتر باید بگویم که این اقدام وحشیانه بود، آن هم توسط دولتی که داعیه رهبری جهان، پیشتازی در حقوق بشر و نظم جهانی را دارد اما نشان داد که به هیچ تعهدی پایبند نیست. 

وی تاکید کرد: قطعا وجهه آمریکا نزد برخی از کشور‌ها که به ظاهر به این ابرقدرت اعتماد داشتند به شدت آسیب خواهد دید. دنیا در شب لغو برجام شاهد بود که یک کشور رسما امضای خودش را زیر پا می‌گذارد، کاری که دولت پیشین او برای آن ۱۸ ماه مذاکره انجام داد. آن زمان آمریکا محور مذاکرات ۱+۵ بود. آنان امضای رئیس جمهور را نادیده گرفتند. 

انصاری ادامه داد: از امروز آمریکا با چهره دیگری در حقوق بین‌الملل نشان داده خواهد شد؛ چهره‌ای پیمان‌شکن و غیرقابل اعتماد که صرفا با منطق تجارت یک‌جانبه و سودجویانه به موضوعات می‌نگرد و هر جا که منفعت تجاری ایجاب می‌کند هر پیمان و تعهدی را زیر پا می‌گذارد لذا به نظر من برای کشور و مردم آمریکا امروز، ‌روز نکبت و ننگ باید به حساب گذاشته شود. 

معاون حقوقی دولت یازدهم در پاسخ به این سوال که واکنش ایران در برابر اظهارات رئیس جمهور آمریکا و خروج آن از توافق برجام را چگونه ارزیابی می‌کنید، ‌گفت: این خروج روشن بود، ‌مقام معظم رهبری در این باره اظهارنظر کردند و خطی مشی کلیت نظام را در مواجهه با این اقدام احتمالی‌ را نیز معین فرمودند. 

این عضو تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: صحبت‌های رئیس جمهور هم در راستای منافع ملی از موضع اقتدار و وحدت مردم ایران بیان شد که منطق حقوقی و متمدنانه‌ انقلاب اسلامی و ملت را به نمایش گذاشت. 

وی تاکید کرد: ما در جریان مذاکرات و بعد از امضای برجام برتعهدات خودمان پایبند بودیم. آژانس بین‌المللی هسته‌ای ۱۱ بار این نکته را تاکید کرد. امروز ما با یک چهره منطقی حقوقی و در عین حال پرصلابت و مصمم نظرات ملت ایران را به نمایش گذاشتیم. اظهارات رئیس جمهور و مقام معظم رهبری نشان‌دهنده این راه است. 

انصاری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در این شرایط اتحاد و انسجام چقدر لازم و ضروری است، گفت: اتحاد یک ضرورت قطعی برای حیات سیاسی هر جامعه به خصوص کشور بزرگی مثل ایران است. 

وی تاکید کرد: ما چه دشمن داشته باشیم و چه نداشته باشیم، چه شرایطمان عادی باشد و چه نباشد باید اتحاد، انسجام، همدلی و هماهنگی داشته باشیم که این شرط موفقیت در همه عرصه‌هاست. وقتی که دشمنان ما آشکار می‌شوند. زمانی که پای مثلث شوم و قسم خورده اسرائیل، آمریکا و ارتجاع با منافقین و مزدوران مواجه درمیان است ضرورت حفظ وحدت و همدلی صدچندان می‌شود. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: باید تمام دستگا‌ه‌های ذی‌ربط به خصوص دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی قوه قضائیه بیش از پیش عواملی که موجب تفرقه، جدایی و دلخوری می‌شوند را شناسایی و دفع کنند. همه مردم باید بیش از گذشته در کنار هم قرار بگیرند. اقوام، گروه‌ها، مذاهب با کنار گذاشتن دلخوری‌ها و نفرت‌ها باید دست به دست هم دهند. 

وی تاکید کرد: مسئولان ذی‌ربط برای زمینه سازی وحدت بیشتر انسجام و همدلی باید تلاش کنند. جریان‌های سیاسی هم باید محلی برای تبادل نظر و همفکری باشند. زمان، زمانی است که همه کنار یکدیگر قرار بگیریم. 

انصاری افزود: ما تجربه همدلی را در دوران جنگ و دفاع مقدس و همچنین روزهای آغازین انقلاب اسلامی داشتیم. روزهایی که همه مردم این احساس را داشتند که اعضای یک خانواده‌اند. در غم و شادی یکدیگر شریک می‌شدند و باید این تجربه را تکرار کنیم.

وی تاکید کرد: منفعت‌طلبی باید جایش را به منافع ملی دهد. امروز روزی نیست که افراد با تاثیرپذیری از فضاسازی دشمنان دنبال خودشان باشند. در اقتصاد، بازار ارز و همه عرصه‌های سیاسی باید تلاش مضاعفی صورت گیرد که هم رونق اقتصادی به وجود بیاید و هم اینکه اقشار آسیب‌پذیر این احساس را نداشته باشند که زندگیشان دچار اشکال شده است همه باید احساس کنند فضای بهتری از همکاری ملی صورت گرفته، همه باید دست در دست هم دهیم و توطئه دشمنان را خنثی کنیم. 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی ما بسیار زحمت کشیده است و این تلاش‌ها باید بیشتر از گذشته باشد. دستگاه دیپلماسی ما باید سعی کند با کشورهایی که از این اتفاق ناخشنود هستند رابطه بر قرار کند. ما نباید از قطع روابط و تیره شدن آن استقبال کنیم. 

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران دنبال تعامل سازنده با جهان و مخصوصا همسایگان است. مطمئنا از امروز شیطنت‌های عوامل صهیونیست، ‌اسرائیل و آمریکا برای تشدید اختلاف در منطقه و ایجاد بحران برای جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه تلاش مضاعف خواهد کرد لذا ما باید هوشیار‌تر از گذشته عمل کنیم.


همچنین سیدرضا اکرمی درباره تاثیرات خروج آمریکا از برجام برای ایران، گفت: ما تجربه‌ای ۴۰ ساله درباره جنگ، ترور، تحریم، تهدید و سایر فشارها داریم که از سال ۵۷ تا ۹۷ ادامه داشت و این رویکرد‌های ترامپ که برخلاف قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل است برای ما تازگی ندارد و باعث شده که ترامپ آبروی آمریکا را ببرد و متحدان اروپایی خود را از آن کشور دور کند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه آمریکا و ترامپ به نصیحت و خیرخواهی‌های دیگران توجه نکردند، اظهار کرد:‌ خداوند گاهی شری را می‌رساند که در آن خیری نهفته است. تاکنون آمریکا نشان داده که در رفع تحریم‌ها تلاشی نداشته و این باعث می‌شود که ما از آمریکا مثل گذشته دل بکنیم و بر امکانات داخلی خودمان تکیه کنیم. دیگران نه تنها دست ما را نمی‌گیرند بلکه می‌خواهند پای ما را ببندند و ما هم باید پای خود را از همه وابستگی‌ها حتی از اروپا جدا کنیم و روی پای خود بایستیم.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه ما در داخل ظرفیت‌هایی بسیار داریم، یادآور شد: ما می‌خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم اما باید روی پای خود بایستیم و با دیگران فقط کار کنیم و در این راستا باید انسجام داخلی خودمان را حفظ کنیم و همه جریان‌ها و نهادها و بزرگان کشور باید روی مسائل اصلی جامعه که بیکاری، نقدینگی، صادرات، واردات و قاچاق از جمله آنهاست، کار کند.

اکرمی تصریح کرد: اگر این موضوع بتواند باعث هوشیاری، اعتماد و بیداری ما بشود باید نسبت به خروج یک مزاحم از برجام خوشحال بود. اما اگر فقط اهل شعار دادن باشیم و بخواهیم در ۲۲ بهمن با شعار مرگ بر آمریکا به خیابان‌ها بیاییم و با یک افزایش قیمت ارز، انتقادهایمان را شروع کنیم موفق نخواهیم شد.

این فعال سیاسی درباره لزوم حفظ اتحاد و انسجام در کشور گفت: درباره اتحاد و انسجام بارها صحبت کرده‌ایم اما باید به طور عملی به این موضوع وارد شویم اینکه هر کس به تنهایی حرف بزند کاری را حل نمی‌کند بلکه باید در کنار هم صحبت کنیم ما باید بپذیریم که یک کشور، یک نظام، یک رهبر و یک قانون اساسی داریم هرچند که اختلاف بین اشخاص و جریان‌ها مسلم است اما مشترکاتی داریم که باید به آنها توجه کنیم.

#برجام #آمریکا #ترامپ
این خبر را به اشتراک بگذارید


مرحله استانی همایش پژوهش‌های قرآنی در اصفهان برگزار می‌شود حال و هوای بهار در نصف جهان جلد پنجم مجموعه مقالات فرهنگ و پژوهش منتشر شد وضعیت آب شرب و کشاورزی در اصفهان نگران کننده است/ ناامید نیستیم اجرای نمایش بچه‌های مسجد در هفته هنر انقلاب برپایی نمایشگاه عکس «دیوار نوشته‌های قدیم اصفهان» در پاریس خبر را از زبان که باید شنید کم‌آبی نتیجه کفران نعمت و سوء مدیریت‌ها است شهید صیاد شیرازی جبهه انقلاب را متحد کرد استفاده از کالای ایرانی به فرهنگ غالب در میان مردم تبدیل شود نمایشگاه کتاب اصفهان در مهرماه سال جاری برگزار می‌شود هنر انقلاب اسلامی به بازخوانی جدی و دقیق نیاز دارد برنامه‌های صدا وسیما برای آحاد جامعه تولید شود مراسم ترحیم استاد محمدباقر کتابی جای خالی آب شماره 49 فصلنامه اخلاق منتشر شد پیام تسلیت استاندار اصفهان درپی درگذشت استاد محمدباقر کتابی اجرای نمایش «این ره که میروی» در اصفهان مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم در شهرضا برگزار می‌شود کیفیت برنامه‌های قرآنی در خمینی‌شهر افزایش پیدا کند ماه شعبان، مقدمه بهره‌گیری از برکات شب قدر است قدرت‌نمایی در مقابل دشمن، لازمه دنیای امروز است حضور در سوریه را وظیفه اسلامی خود می‌دانیم ویژه برنامه‌های بقعه زینبیه اصفهان در دهه مهدویت تشریح شد ترسِ علی! جانباز هر روز شهید می‌شود میلاد حضرت ابوالفضل و امام سجاد (ع) در اصفهان همایش «طرح‌های ارتقای کیفی محلات شهر اصفهان» برگزار می‌شود آغوش خدا آمادگی دانشگاه اصفهان برای پذیرش دانشجویان روسی شیخ بهایی، عالمی تمدن ساز بود بیمارستان ساعی؛ نماد مشارکت خیران خمینی‌شهری جامعه خریدار علم و آگاهی نیست انسان عامل نیکبختی یا بدبختی خودش است/ باور به شانس ریشه در جهل و ناآگاهی دارد نرم افزار طنین وحی رونمایی می‌شود نکات قرآن و نهج‌البلاغه قابل ترجمه نیست ثبت اولین وقف شهرستان شهرضا در سال جدید تقدیر فرمانده نیروی انتظامی از سرباز مدافع وطن برگزاری ویژه برنامه «فرمانده دل‌ها» در گلستان شهدای اصفهان عقده‌های فکری انسان را به شرک می‌کشاند/ ایمان راه غلبه بر عقده و شرک است جوانان انقلابی، دیگران را به انقلاب دعوت کنند فضای مجازی و سلب محبت از نهاد خانواده برپایی نمایشگاه‌های هنری در موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزاری ویژه برنامه اجتماع منتظران در 60 امامزاده شاخص استان اصفهان ارسال 400 اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری شعر نهج‌البلاغه آز و نیاز اندیشه مهدویت، مبتنی بر امر به معروف و نهی از منکر است رییس جمهور درگذشت مادر شهیدان سبکتکین را تسلیت گفت شرکت 1100 نفر کاشانی در مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم پیام تسلیت امام‌جمعه اصفهان درپی درگذشت مادر شهیدان سبکتکین
جعفر سمیعی مدیر کل حراست شهرداری تهران شد/ قالیباف رفت + حکم سیدمصطفی موسوی؛ مجری و تهیه‌کننده تلویزیون درگذشت سیل در لواسان / تصاویر مراسم ختم محمدرضا علیزاده قائم مقام دبیر شورای نگهبان عناوین روزنامه‌های ورزشی 3 خرداد 97/ بفرمایید والیبال! +تصاویر سیدمصطفی موسوی مجری تلویزیون درگذشت مجری و مدیحه سرای صدا وسیما درگذشت +عکس تیراندازی مقابل دادگاه انقلاب اهواز +فیلم حاشیه‌های تخریب قسمتی از ویلای وزیر کشور در ساوجبلاغ عذرخواهی کارگردان «ساخت ایران 2» بابت اشتباه در یکی از سکانس‌ها/ عکس خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان «سیدمصطفی موسوی» مجری صدا وسیما درگذشت سرقت نافرجام 2600 میلیارد ریال از شبکه بانکی/ دستگیری هکر حرفه‌ای در عملیات پیچیده پلیس فتای اصفهان مراسم تشییع پیکر سید مصطفی موسوی مشخص شد حبس در انتظار متهمان پرونده‌های تلگرامی مجری سرشناس تلویزیون درگذشت/ عکس مراسم ترحیم حجت الاسلام حسنی در ارومیه مجری برنامه‌های مذهبی صدا وسیما درگذشت بازتاب نقشه راه رهبری در قبال برجام در رسانه‌های بین المللی طرح عجیب تامین اجتماعی برای محاسبه مستمری بازنشستگان ماجرای رهایی کودک یزدی گزارش تصویری: دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر انقلاب شهادت نوجوان فلسطینی؛ افزایش شمار شهدای "بازگشت" به 118 تن بر اثر ایست قلبی، مجری سابق تلویزیون درگذشت حجوم مردم بوشهر به سمت پمپ بنزین/ ارائه خدمات سه برابری پمپ بنزینن‌های استان بوشهر به توسعه توانمندی دفاعی خود ادامه خواهیم داد/آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد رفع 2 چالش بزرگ بازار زعفران از طریق بورس کالا مراسم ترحیم محمد رضا علیزاده مجری و مدیحه سرای برنامه‌های معارف صدا وسیما درگذشت 3 تن در سیلاب شمیران حبس شدند دشمنی آمریکا بر محور مسئله‌ای مثل اتمی نیست، بحث فراتر است / نباید مسائل کشورمان را به امری که از اختیارمان خارج است گره بزنیم پیکر سید مصطفی موسوی تشییع می‌شود شرایط توزیع بنزین امشب در شیراز عادی می‌شود پرسپولیس؛ آخرین تیمی که الدحیل را شکست داده اولین حکم افشانی شهردار جدید تهران کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ ملت متحد ایران پشت سر رهبر انقلاب قرار گرفته و هیچ قدرتی نمی‌تواند این ملت بزرگ را به زانو در آورد کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/تحریم‌ها و فشارها تأثیری در برنامه‌ریزی‌های سال 97 و سال‌های بعد نخواهد داشت روحانی: در همه تصمیمات، رهبر انقلاب راهنمای دولت بوده اند/ اگر 5 کشور منافع ما را تامین کنند برجام را بدون آمریکا ادامه میدهیم قطار باری ایران - ترکیه در خوی واژگون شد چرا «کلانتری» در پرونده‌ها دخالت می‌کند؟ / مطالبی نظیر «متهمان باید بزودی آزاد شوند» در حد این افراد نیست قیمت مرغ هفته‌ای دوبار تغییر می‌کند/ مرغداری‌ها قادر به جوجه‌ریزی مجدد نیستند/70 درصد خوراک مرغ از خارج تامین می‌شود/ نگران تامین ارز دولتی هستیم گران‌فروشی دارو و تجهیزات پزشکی گزارش شود روحانی ماه جاری به شانگهای می‌رود؛ دیدار با پوتین در چین/ برنامه ریزی برای سفر به سوئیس و اتریش، پس از ماه رمضان سید مصطفی موسوی دار فانی را وداع گفت مرکل: پکن و برلین از برجام، «به شکل فعلی آن» حمایت می‌کنند / توافق هسته‌ای ایده‌آل نیست، اما گزینه‌های دیگر پایدار نخواهند بود نیوشا ضیغمی پس از زایمان خط‌ونشان سپاه برای مقامات آمریکایی: در صورت تعدی و تجاوز به ایران سرنوشتی مانند صدام خواهید داشت (عکس) مجری سرشناس تلویزیون درگذشت (تصاویر) از حیاتی تا نوباوه در ختم قاسم افشار ارومیه| مراسم ختم آیت‌الله حسنی در ارومیه برگزار شد+تصاویر

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me