تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:فرهنگی()
کد خبر:16215224
۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ۱۸:۴۳

جهانگیری: دولت از اقتصاد نشر حمایت می‌کند/صالحی: صنعت نشر یک اقتصاد مهجور است

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور طی ایراد سخنانی در اختتامیه سی ویکمین نمایشگاه بین المللی کتاب اظهار کرد: براساس گزارش‌هایی که وزیر فرهنگ و ارشاد و مسئولان نمایشگاه کتاب ارائه کردند این نمایشگاه جایگاه خوبی در سطح ملی و بین‌المللی کسب کرده است.

وی افزود: استقبال چشمگیر از این نمایشگاه از حضور مقام معظم رهبری تا آحاد مردم سندی بر ارتباط مردم ایران با فرهنگ است.

معاون اول رئیس جمهور ضمن تقدیر از برگزار‌گنندکان نمایشگاه کتاب گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور، حمایت از کتاب در اولویت قرار دارد در شرایطی که شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی فرهنگ کتابخو‌انی را به چالش کشیده اند، مسئولان فرهنگی باید بدانند که چه وظیفه سنگینی بر عهده آنهاست.

جهانگیری بابیان اینکه کتاب مظهر اندیشه است، گفت: رونق کتاب رونق اندیشه است در دولت سیاست گسترده‌ای برای کتاب در نظر گرفته‌ایم و به اندیشه رقیب هم فرصت فعالیت داده‌ایم.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: کار نشر یک کار جمعی و گروهی است و برای رونق نشر باید همه عوامل نشر و خانواده کتاب به میدان آمده و تلاش کنند.

وی ادامه داد: بعضی‌ها تصور می‌کنند در دورانی که فضای مجازی در صدر امور مردم قرار دارند، کتاب می‌میرد اما نظر کارشناسان و صاحب نظران خلاف این است ترویج کتاب موجب ترویج منطق، عقلانیت و مدیریت می‌شود و ما در جامعه به این عناصر نیاز داریم دین ما معجزه‌اش کتاب است پس باید با اصل اسلامی کتاب را تبلیغ کنیم.

جهانگیری درباره حمایت از نسل جوان و حوزه نشر اظهار داشت : میزان معرفت جویی، وضعیت مردم و میزان انس آنها با کتاب مسئله مهمی است و  باید به نو قلمان مانند پیشکسوتان توجه کنیم. نویسنده جوان و پیشکسوت هر دو باید مورد توجه قرار بگیرند.

معاون اول رئیس جمهور درباره اقتصاد نشر بیان کرد: هر کاری که منفعت اقتصادی نداشته باشد در ادامه با مشکل روبرو می‌َشود. دولت باید از ابزارهایی که در اختیار دارد از جمله مالیات، یارانه و ... به اقتصاد نشر کمک کند که این کار را حتما خواهیم کرد.

وی بیان کرد: دولت باید در عرصه حمایت از فرهنگ و آزادی قدم بردارد. شفافیت باید سرلوحه سیاتگذاری قرار بگیرد و کار نشر و  اهل قلم باید به اهل این حوزه واگذار شود. هنر ما مدیران این کشور این است که تلاش کنیم تا کشور از وضعیتی که در آن قرار گرفته است عبور کند.

جهانگیری در ادامه توضیحات خود درباره بر‌جام گفت: بعد از تشکیل دولت آقای روحانی  تحریم‌های ظالمانه، فضای نا اطمینان اقتصاد کشور و ایران هراسی در دنیا مهمترین مشکلات پیش روی دولت بود که دشمنان پیش آورده بودند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: در یک فضای مذاکره‌ای ایران موفق شد وارد برجام شود اما آمریکایی‌ها پس از آن هیچ کاری برای تحقق برجام انجام ندادند و ترامپ سعی دارد به گونه‌ای سخن بگوید که فضای ترسناکی را بر اقتصاد ایران حاکم کند.

وی با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام ، چهره خود را در سطح بین الملل تخریب کرده است، ادامه داد: آمریکا با عمل به خواسته صهیونیستها و رژیم آل سعود عهد خود را با هم پیمانانش نقض کرد همچنین به نظر مردم کشورش پایبند نشد زیرا فقط 30 درصد ملت آمریکا خواستار خروج از برجام بودند.

جهانگیری ضمن اشاره به نقش موثر نخبگان کشور برای کمک به شرایط فعلی اظهار داشت: ملت ایران باید با تفاهم ، انسجام و وحدت در مقابل آمریکایی‌ها بایستد. سرمایه‌های عظیم کشور باید تقویت شوند و یکی از مهمترین داشته‌های ایران دیپلماتهای ایرانی است.

معاون اول رئیس جمهور  تصریح کرد: آمریکا سعی دارد بحرانی در اقتصاد کشور به وجود آورد اما ما نگذاشتیم حتی یک مورد از شاخصه‌هایشان عملی شود.

وی بابیان اینکه  مقام معظم رهبری درباره برجام دستور نهایی را به رئیس جمهور داده‌اند که در صورت تضمین حقوق مردم ایران در برجام باقی می‌ماند، ادامه داد:در شرایط فعلی باید مدیران و نخبگان و اقتصاد دانان یکبار دیگر به میدان بیایند و سرو سامانی به وضعیت فعلی بدهند همه باید تلاش کنیم تا شرایطی که اکنون وجود دارد و از منظر دشمنان نقطه شکست ایران است به نقطه پیروزی تبدیل شود.

نمایشگاه کتاب تهران بر دیپلماسی فرهنگی تاثیر گذار است

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در مراسم اختتامیه سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به اینکه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از زاویه‌های متعددی قابل بررسی است، گفت: نمایشگاه کتاب مهمترین اتفاق فرهنگی کشور است هیج فضایی چنین تجمع انسانی را از شهرستان و تهران ندارد.

وی بابیان اینکه در دو روز گذشته براساس متد جمعیت شناسی ۶۰۰ هزار نفر فقط از نمایشگاه کتاب بازدید داشتند به عبارت دیگر در دو روز گذشته بیش از نیم میلیون نفر جمعیت بازدید کننده داشتیم، بیان کرد: چنین حضور مردمی با شرایط خاصی که در کشور داریم مایه مباهات است.

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی بابیان اینکه تاثیر نمایشگاه کتاب در اقتصاد نشر است، ادامه داد: نکته دیگر تاثیری است که این رویداد فرهنگی در دیپلماسی فرهنگی دارد.

صالحی باتاکید بر اینکه فرصت ارتباط با صد‌ها نویسنده و نشر خارجی در نمایشگاه کتاب داشتیم، گفت:گرچه نشر حوزه فرهنگی است اما ارتباط آن را با اشتغال زایی در کشور خواهید دید.

وی بابیان اینکه نشر با ۲۰ عنوان رسته شغلی در قبل، حین و بعد از چاپ مواجه است، گفت:حجم نشر ایران دربردارنده عناوین متکثر شغلی به طور مستقیم و غیر مستقیم است. وقتی کتاب، فیلم نامه یا نمایشنامه در کشور تولید می‌شود ، می توان فیلم و تئاتر نیز از آن تولید کرد.

صالحی گفت:دولت باید بیش از گذشته نشر را مورد توجه قرار دهد و تسهیلات بانکی و مواردی که می‌تواند به  حوزه نشر کمک کند را مورد توجه قرار دهد.

وی با بیان اینکه  صنعت نشر یک اقتصاد مهجور است، اما می‌تواند به طور جدی در حوزه اشتغال زایی تاثیر جدی‌ داشته باشد، بیان کرد: فضای کل کشور، تاکیدات رهبری و رئیس جمهور بر این مبنا است که جریان توسعه علمی را به عنوان جریان جدی مورد توجه قرار دهیم.

صالحی  بابیان اینکه یکی از اجزای قابل توجه حوزه توسعه علمی، تولیدات حوزه علم است که تا سال ۹۶ یک میلیون و ۲۳۰ هزار عنوان کتاب چاپ شده است، گفت: از این تعداد ۱۴ درصد علوم طبیعی و ریاضیات، ۱۳ درصد تاریخ و جغرافیا است.

وی ادامه داد:وقتی بحث انقلاب فرهنگی  شکل گرفت، تب و تابی در کشور  ایجاد شد که چه میزان کتاب علمی داریم؟

صالحی بابیان اینکه امروز تعداد قابل توجهی کتاب در حوزه تولید علم داریم، گفت: ناشران ما که به تولید علم تعلق دارند در کشور اندک نیستند. اگر می‌خواهیم جریان تولید علم در کشور قدرتمند‌تر از گذشته حرکت کند صنعت نشر محرک تولید علم است.

صالحی گفت:صنعت نشر را از زاویه دیپلماسی فرهنگی و عمومی باید دید چرا که این صنعت دریچه ارتباط ما با جهان است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه 22 و 9 دهم درصد کتاب های ما ترجمه است، بیان کرد: از طریق ترجمه با اقصی نقاط جهان در ارتباط هستیم.

وی  با بیان  اینکه با این 22و 9 دهم درصد ترجمه با کل جهان ارنباط فعال و خلاق داریم، بیان کرد:از طریق ترجمه  جهان در ذائقه ما می نشیند، کتاب می تواند فرصت قابل توجهی در ارتباطات اجتماعی و فرهنگی فراهم کند اگر در گذشته حافظ ها، خیام ها و فردوسی ها داشتیم امروز ظرفیت تکمیلی آن در کشور است.

رشد 20 درصدی علاقه مندان کتاب در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

در این مراسم محسن جوادی، رئیس سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به اینکه کتاب ارج و اعتبار زیادی دارد و ما به خاطر کتاب میزبان مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب بودیم، بیان کرد: شعار این دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران «نه به کتاب نخواندن»است.

جوادی دلیل انتخاب این شعار را  فواید کتاب خواندن ذکر کرد و گفت: این شعار برای این انتخاب شده تا درباره اینکه چرا کتاب نمی خوانیم بیندیشیم.

 رئیس سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت:امیدواریم موانع، تسهیل و از حمایت دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  برخوردار شویم.

جوادی بابیان اینکه قریب به 20 درصد رشد مشارکت و مخاطبان را در این دوره هم از لحاظ تراکنش مالی و هم استقبال شاهد هستیم، گفت: نمایشگاه کتاب در این دوره 500 هزار کتاب در بخش ناشران داخلی و خارجی عرضه کرده است فعالیت های مربوط به کتاب از جمله برگزاری نشست های مختلف با موضوع کتاب در این دوره انجام شده است.

فروش130 میلیارد تومان کتاب در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب

در این مراسم امیر مسعود شهرام نیا، قائم مقام سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به اینکه برگ دیگری از نمایشگاه کتاب تهران این بار در مصلای تهران ورق خورد و خوشحالیم قدم های رو به جلو در این دوره برداشتیم،بیان کرد:کتاب های بیش از 2100 ناشر در بخش داخلی و بیش از 550 ناشر خارجی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شد.

وی بابیان اینکه خوشحالیم جابجایی مکان نمایشگاه کتاب سبب شد فضای مسقف بیشتری در اختیار داشته باشیم، ادامه داد: امسال حدود 80 هزار مترمربع از  فضای ما در فضای مسقف قرار گرفت.

شهرام نیا بابیان اینکه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، پرمخاطب ترین نمایشگاه کتاب است، گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در بعد بین المللی، دست آوردهای خوبی داشت و 53 کشور مختلف در نمایشگاه کتاب تهران حضور داشتند.

وی بابیان اینکه سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در بعد فرهنگی و جنبه نمایشگاهی موفق بود، ادامه داد:بیش از 200 نشست در این دوره نمایشگاه کتاب برگزار شد.

شهرام نیا بابیان اینکه در بخش جنبی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اتفاقات ارزشمندی رخ داد، ادامه داد:برآوردهای مالی نشان می دهد که 130 میلیارد تومان فروش کتاب در این دوره داشته ایم.

معرفی غرفه های برتر نمایشگاه کتاب

در آیین اختتامیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غرفه‌های ناشران برگزیده در بخش‌های مختلف اعلام شدند.

در بخش ناشران عمومی انتشارات «بنگاه نشر و ترجمه کتاب پارسه» شایسته تقدیر شناخته شد و نشر «کارنامه» از تهران و انتشارات «مرسل» از کاشان به عنوان غرفه‌های برتر انتخاب شدند.

در بخش دانشگاهی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نشر «رویان پژوه» توانست به عنوان غرفه برتر شناخته شود.

انتشارات «واله» نیز در بخش ناشران آموزشی به عنوان غرفه برگزیده و انتشارات «تخته سیاه» به عنوان شایسته تقدیر در این بخش اعلام شد.
 

در بخش کودک و نوجوان نیز «انتشارات زعفران» به عنوان غرفه شایسته تقدیر و «طوطی» از نشر تهران و «حدیث نینوا» از شهرستان قم برگزیده شدند.

غرفه «ایده‌پردازان عصر نو» نیز در بخش ناشران دیجیتال سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان غرفه برتر انتخاب شد.

در بخش دیگری از این مراسم، از سفرای دو کشور صربستان و تونس در ایران نیز تقدیر به عمل آمد.

 لازم به ذکر است؛ سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که از 12 تا 22 در مصلی برگزار شده بود،امروز و با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان می دهد.

در این مراسم  اصحاب رسانه و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور دارند.

انتهای پیام/

صحبت های مهم معاون اول رئیس جمهور در اختتامیه سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب

#نمایشگاه کتاب #ادبیات
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


علی لاریجانی در گفتگو با اسماعیل هنیه بر حفظ همبستگی و وحدت بین کشورهای اسلامی تأکید کرد رسانه‌های ایتالیایی؛ چلسی چند قدم تا توافق با ساری مسیر رسیدن لیورپول به فینال لیگ قهرمانان +فیلم سردار گلستانی سوم خرداد طرح پیراهن اول تیم ملی برای جام جهانی 2018 لو رفت +عکس چالش بسکتبال بازیکن دورتموند +فیلم مارتین کیون: / امری باید وراتی را برای آرسنال بخرد لحظه رفتن مرد موتورسوار زیر خودرو شاسی‌بلند +فیلم زیباکلام امیدی به برجام ندارد! آذربایجان غربی| مهاجرپذیری مشکل بیکاری را در پیرانشهر دوچندان کرد در جلسه پوتین و ماکرون درباره «برجام» چه گذشت؟ آزادراه قزوین - زنجان به دولت تحویل داده شد پولی که سالانه خرج بیماران خاص می‌شود/برنامه‌ای که هموفیلی‌ها را از رنج تایید نسخه رها می‌کند تعاریف «فناوری نانو» در مرکز آمار ایران درج شد بازی خداحافظی آندره پیرلو با حضور ستارگان دنیای فوتبال +فیلم نسل جدید دستکش‌های دروازه‌بانی یک کارشناس اقتصادی: تصویب برجام با وعده‌های اقتصادی نسیه احسان علیخانی پا روی خط قرمزها گذاشت! فضاسازی دانشگاه فرهنگیان قم در سالروز سوم خرداد استقبال دانشجویان یزدی از ویژه برنامه هفته خوابگاه‌ها مجروح شدن «حاج قاسم سلیمانی» قبل از فتح خرمشهر هوشیاری پلیس خوزستان سوداگران مرگ را غافلگیر کرد ثبت نام سراسری خادمین شهدا آغاز شد زمان بازگشت برانکو به ایران مشخص شد روی کین: فوتبال به صنعتی دیوانه وار بدل شده ولی دوست دارم به عرصه باشگاهی بازگردم بررسی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ict)، توسعه مالی و مصرف انرژی بر رابطه بین گردشگری بین الملل و رشد اقتصادی پوتین شروط برجامی ایران را به ماکرون گوشزد کرد آتش‌سوزی مرگبار در خیابان جمهوری تهران مجلس نمایندگان آمریکا: اعلام جنگ با ایران بدون مجوز کنگره ممنوع است 90 درصد موانع استان ریف دمشق به زودی برچیده می‌شود برنده «آمریکن آیدل» معرفی شد آغاز ساخت واحد‌های مسکونی برای شهرک نشینان صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن بنگاه‌های اقتصادی بزرگ دولتی دردی را دوا نمی‌کنند/ فتح خرمشهر معادلات را تغییر داد/ بنی‌صدر دائماً در کشور تخم اختلاف می‌پاشید آغاز تهدید نظامی ترامپ علیه کره شمالی! 12 درخواست آمریکا از ایران جرو ماموریت‌های وزارت خارجه است/ آماده اعمال تحریم‌های بیشتری هستیم! دشمن با هدف تفکیک قرآن و عترت به میدان آمده است مصرف ترافیک داخلی اینترنت به چند گیگ رسید؟ پوتین: عواقب لغو برجام ناگوار است/ ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرد سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط fbi + عکس الیسون: هرگونه اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره ممنوع شد دفاع پایگاه هوایی سوریه از فرودگاه نظامی صعود معجزه آسای تیم ورشکسته ایتالیا به سری آ +فیلم اردوی استقلال در ترکیه یا ارمنستان برگزار می‌شود هر دو شاخص نفت بیش از 1 دلار سقوط کردند آخرین وضعیت بهداشتی مناطق زلزله‌زده قزوین|بیابان‌زدایی دشت قزوین 10 سال کار جهادی می‌خواهد
مستند آریاسب خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان حبس در انتظار متهمان پرونده‌های تلگرامی اگر دوباره به عقب بگردم، بازهم دانشگاه آزاد را انتخاب می‌کنم یک راننده کامیون در چهارمحال و بختیاری کشته شد بازتاب نقشه راه رهبری در قبال برجام در رسانه‌های بین المللی طرح عجیب تامین اجتماعی برای محاسبه مستمری بازنشستگان سیدمصطفی موسوی؛ مجری و تهیه‌کننده تلویزیون درگذشت ماجرای رهایی کودک یزدی 3 تن در سیلاب شمیران حبس شدند آقا چرا برای مسئولان مثال تام و جری زدند +عکس حجوم مردم بوشهر به سمت پمپ بنزین/ ارائه خدمات سه برابری پمپ بنزینن‌های استان بوشهر چرا «کلانتری» در پرونده‌ها دخالت می‌کند؟ / مطالبی نظیر «متهمان باید بزودی آزاد شوند» در حد این افراد نیست گران‌فروشی دارو و تجهیزات پزشکی گزارش شود کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/تحریم‌ها و فشارها تأثیری در برنامه‌ریزی‌های سال 97 و سال‌های بعد نخواهد داشت حضور یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در حرم امام + عکس حل مشکل سوخت رسانی چند پمپ بنزین اصفهان با واکنش کاربران گیلانی اکران «فراری» در سینما میرزا کوچک رشت به پایان رسید + تصاویر پرداخت مطالبات تا یک میلیارد تومان از هفته آینده امیری: حسی که الان در تیم ملی دارم، هیچ وقت نداشتم/ مردم می‌خواهند مانند قهرمان از جام جهانی برگردیم مرکل: پکن و برلین از برجام، «به شکل فعلی آن» حمایت می‌کنند / توافق هسته‌ای ایده‌آل نیست، اما گزینه‌های دیگر پایدار نخواهند بود رهبر انقلاب: دولت نمی‌تواند با آمریکا تعامل بکند/ترامپ سرنوشتی بهتر از بوش و ریگان نخواهد داشت/اگر می‌خواهید کاری کنید که دشمنی کم شود، انجام بدهید ولی راهش نرمش و انعطاف نیست/بنای دعوا با اروپا نداریم/شروط ادامه برجام با اروپا+فیلم روحانی ماه جاری به شانگهای می‌رود؛ دیدار با پوتین در چین/ برنامه ریزی برای سفر به سوئیس و اتریش، پس از ماه رمضان قیمت مرغ هفته‌ای دوبار تغییر می‌کند/ مرغداری‌ها قادر به جوجه‌ریزی مجدد نیستند/70 درصد خوراک مرغ از خارج تامین می‌شود/ نگران تامین ارز دولتی هستیم نیوشا ضیغمی پس از زایمان چهل حدیث شیخ بهایی به خط شاگردش ملاصدرا/تصاویر معاون فرماندار خرمشهر: شایعه کمبود بنزین باعث هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت خرمشهر شد/هیچ مشکلی در تأمین بنزین نداریم 4 کشته در حادثه رانندگی محور کرمانشاه شایعه کمبود بنزین باعث هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت خرمشهر شد/ هیچ مشکلی در تأمین بنزین نداریم تصویر فسخ قرارداد خرید استقلال با سایپا صحنه هایی از تشییع مرحوم غلامرضا حسنی در ارومیه انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی سرقت دلار و ارز از اتباع کشورهای خارجی در پوشش مأمور وزارتخانه‌های دولتی /متهم را شناسایی کنید تصاویر/ حضور یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در حرم امام سیل در بخش رودبار قصران+فیلم مجری برنامه‌های مذهبی سیما درگذشت نجات 20 نفر درپی وقع سیل در شمیرانات وحید امیری: مردم انتظار دارند قهرمان گونه به کشور برگردیم؛ دیدار با ترکیه، محک خوبی برای تیم ملی است 7 شرط جمهوری اسلامی برای مذاکره با اروپا پسری خانواده خود را در کلیبر سوزاند/ مصدومان فوت کردند دسته گلی برای قهرمانان آزادسازی خرمشهر زعفران بورسی شد جدول/ ماه رمضان کجا هیات برویم؟ نمایش "مصاحبه" در آستانه اشرفیه به روی صحنه است مصاف با فرانسه در پاریس؛ نخستین آزمون ایران در لیگ ملت‌های والیبال سیلاب در لواسان (عکس) خارجی‌ها زعفران را مستقیم از کشاورز می‌خرند/ خرده پا بودن کشاورز و رقابت منفی در افت قیمت دو چالش زعفران دختر "مهناز افشار" در آغوش آقای مجری/عکس کرایه کامیون افزایش یافت گشایش نمایشگاه عکس و پوستر ایثار و مقاومت در سربیشه

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me