تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:رسا
دسته:بین الملل-متفرقه()
کد خبر:16215576
۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ۱۹:۱۳

گزارشی از رسانه‌های رژیم صهیونیستی

به‌دلیل حوادث رخ‌داده در منطقه، موضوع ایران بیش از هر زمان دیگری مورد توجه رسانه‌های صهیونیستی قرار دارد، از نقض برجام توسط ترامپ گرفته تا پاسخ موشکی به مواضع ارتش صهیونیستی در جولان اشغالی مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رسا، مهمترین نکاتی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره ایران مطرح کرده و به آن پرداخته‌اند، به‌شرح زیر است: 

روزنامه یدیعوت آحارانوت

آخرین خبر این روزنامه عبری‌زبان رژیم صهیونیستی درمورد ایران مربوط به سخنرانی آیت الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در رابطه با محو کامل حیفا و تل‌آویو در صورت دست زدن رژیم صهیونیستی به ماجراجویی است، در حالی که این روزنامه به‌نقل از آنچه منابع آگاه در روسیه خواند، مدعی شد که خبری از انتقال سامانه‌های پدافندی اس300 به سوریه نخواهد بود.

آحارانوت همچنین به‌نقل از منابع آگاه آمریکایی نوشت: آمریکا برنامه‌هایی برای افزایش فشار بر ایران از طریق همراه کردن کشورهای متحد خود در منطقه دارد. موضع دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران در رابطه با اینکه تهران قصدی برای افزایش تنش‌های جدید در منطقه ندارد و نیز بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه اشخاص و مؤسسات ایرانی نیز بخشی از اخبار آن را به خود اختصاص داده است.

این روزنامه صهیونیستی پس از پرداختن گسترده به تجاوز پنجشنبه‌شب رژیم اشغالگر قدس به سوریه و پاسخ موشکی به این تجاوز، دست آخر مجبور به اعتراف به خسارت‌ها و پیامدهای آن شده و تأکید می‌کند این رویارویی کوچک، اقتصاد شمال فلسطین اشغالی را به‌طور کامل فلج کرده است.

آحارانوت در تحلیلی در این رابطه به‌سراغ تحلیلگران اقتصادی و بازار سرمایه رفته است تا میزان تأثیرپذیری اقتصاد رژیم صهیونیستی را در صورت وقوع جنگ فراگیر مورد بررسی قرار دهد و پاسخ می‌شنود که به‌طور حتم سبب سقوط بازار بورس و بروز مشکلات فراوانی در ساختار اقتصادی رژیم صهیونیستی خواهد شد.

این روزنامه عبری‌زبان در ادامه گزارش خود به احتمال سرایت جنگ به مناطق مرکزی فلسطین اشغالی پرداخته و تأکید می‌کند: اگر وارد جنگ طولانی شویم فرار سرمایه‌ها، تورم شدید و توقف اقتصاد را به‌همراه خواهیم داشت.

گزارشگر روزنامه هم از شمال فلسطین اشغالی خبر داد، فعالیت‌های گردشگری در شرایطی صفر شده است که سال‌های گذشته در این دوره فراتر از میزان گنجایش درخواست رزرو هتل و اماکن گردشگری وجود داشت.

یسرائیل هیوم

«هفته پرتنش» این توصیفی است که روزنامه یسرائیل هیوم که به‌نوعی ارگان بنیامین نتانیاهو محسوب می‌شود، برای هفته گذشته، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و به‌طور کلی این رژیم به‌کار گرفت.

یسرائیل هیوم در توصیف این امر نوشت این هفته با خروج ترامپ از توافق هسته‌ای آغاز شد و با درگیری موشکی در بلندی‌های جولان به پایان رسید.

این روزنامه عبری‌زبان در عین حال با اشاره به موضع وزیر امور خارجه بحرین نوشت در شرایطی که کشورهای غربی چندان عجله‌ای برای اعلام حمایت خود از اسرائیل نداشتند، این شیخ‌نشین کوچک حاشیه خلیج فارس از میان صف خارج شد و با قاطعیت حمایت خود را از اسرائیل اعلام کرد.

یسرائیل هیوم این هفته تحلیلی در رابطه با اقتصاد ایران داشته و پرده از توطئه‌های موجود برای وارد کردن ضربه‌های اقتصادی به جمهوری اسلامی ایران برمی‌دارد و خبر می‌دهد که تحریم‌ها قرار است علیه خرید دلار، طلا، فلزات، معاملات مالی، بانک، شرکت‌های بیمه و فرش ایران اعمال شود.

هاآرتص

روزنامه هاآرتص هم در گزارش‌های هفته گذشته خود به ضربات موشکی جولان اشاره و به‌نقل از لیبرمن اعتراف می‌کند: گرچه این دور به پایان رسیده، اما به‌معنای آن نیست که باید خیالمان درباره همه چیز راحت باشد.

هاآرتص در سرمقاله روز جمعه خود هم با اشاره به این مسئله تأکید می‌کند در چنین شرایطی هرگز نباید اجازه داد مسائل به‌سوی یک جنگ فراگیر با ایران پیش رود.

این روزنامه عبری‌زبان همچنین در تحلیلی با اشاره به تحریم‌های جدید اعمال‌شده از سوی دولت آمریکا علیه اشخاص و مؤسسات ایرانی اعلام کرد دولت ترامپ حتی یک لحظه را هم برای وارد کردن فشار بر ایران از دست نمی‌دهد.

تسفی بارئیل تحلیلگر ارشد این روزنامه هم مدعی شد احتمالاً ایران برای حفظ توافق هسته‌ای از واکنش انتقام‌جویانه علیه اسرائیل سر باز زند.

در تحلیل دیگری در این روزنامه با توصیف رویکرد نتانیاهو علیه ایران به‌عنوان یک جنون ادعا شده است با این درگیری این جنون هم اشباع شده است.

در گیرودار اخبار مربوط به درگیری موشکی هم این روزنامه بیوگرافی سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه را برای خوانندگان خود منتشر کرد.

هاآرتص به‌نقل از آوی گابای رهبر حزب کار رژیم صهیونیستی پیشنهاد می‌کند این بار تل‌آویو باید خود در تدوین توافقنامه جدید هسته‌ای ایران مشارکت بالفعل داشته باشد تا به‌تعبیر این عضو کنیست رژیم صهیونیستی، به مشکلات قبلی دچار نگردد.

این روزنامه در تحلیلی درباره خروج ترامپ از برجام به تشریح موضع اروپا در این زمینه پرداخت و در تیتر خود،‌ دوراهی مقاومت یا تسلیم را برای کشورهای اروپایی مطرح می‌کند.

در بخشی از این مقاله آمده است با وجود افزایش احتمال تنش با رئیس جمهور ترامپ، اروپایی‌ها راهکار نجات توافقنامه هسته‌ای با ایران را انتخاب کرده‌اند.

به‌اعتقاد نویسنده مقاله، اروپا برای باقی‌ماندن و باقی نگه‌داشتن ایران در توافق، نیازمند ابقای مزایای اقتصادی برای تهران است، اما باید منتظر ماند و دید که آیا شرایط به‌وجودآمده بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، به شرکت‌های اروپایی اجازه تعامل را با ایران می‌دهد یا اهرم اعمال تحریم علیه شرکت‌های دارای دادوستد با ایران، پای آنها را هم از ایران خواهد برید.


معاریو

روزنامه معاریو در تیتر قابل تأملی نوشت: این هفته مشخص شد که بنیامین نتانیاهو وزیر امور خارجه آمریکا است.

در این تحلیل آمده است این روزها پرسش‌های زیاد و مکرری درباره اینکه آیا جنگی بین ما رخ خواهد داد یا خیر، وجود دارد، در واقع باید پاسخ داد ما به‌طور بالفعل در جنگ هستیم، حمله به بلندی‌های جولان تنها بخشی از جنگی است که چندین سال است بین اسرائیل و ایران در حال انجام است جنگی که برخی، تاریخ آن را سه دهه عنوان می‌کنند.

به‌زعم این روزنامه عبری‌زبان، اقدامات تل‌آویو در متقاعد کردن آمریکا به خروج از برجام، قواعد بازی در این جنگ را کمی دستخوش تغییر کرده است.

این روزنامه همچنین در تحلیلی درباره ضربات موشکی اعتراف کرد ضربات موشکی شکستی برای ساختار اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است، زیرا نتوانست چنین اقدامی را پیش‌بینی کند.

این روزنامه در خبر دیگری به‌نقل از سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران خبر داد «دشمنان ایران به‌دنبال رویارویی نظامی با ما نیستند بلکه خواهان انزوای اقتصادی و دیپلماتیک ما هستند، پس تنها ابزاری که می‌تواند برای تعامل با دشمنان کارساز باشد، مقاومت است»./۸۴۷/ب۱۰۲/ف

منبع: تسنیم

#رژیم صهیونیستی #جولان
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image


واکنش اردوغان تشدید دوباره بحران حل‌شده ایران مرگ دلخراش آتش‌نشان فداکار در حوضچه آب جوش منادی: دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش عالی را از انحصار دولتی خارج کرد رویترز: تحریم‌های آمریکا علیه ایران تهدیدی برای "اقتصاد افغانستان" است عناوین روزنامه‌های امروز 01 / 03 / 97 صندلی سپنتا نیکنام در شورای شهر همچنان بلاتکلیف /مجمع تشخیص تکلیف نماینده زرتشتی را چه زمانی مشخص خواهد کرد؟ /محمد صدر: نظرمجمع تشخیص فوق شورای نگهبان و مجلس است /کمیسیون سیاسی مجمع معتقد است قانونی که براساس آن سپنتا انتخاب شده باید ملاک قرار بگیرد/پرونده سپنتا نیکنام یک‌بار به صحن مجمع آمد و نتیجه‌ای از آن حاصل نشد رژه دوچرخه‌ها در مسکو/تصاویر سرمربی سابق شیلی درپی خلق شگفتی در جام جهانی استایل جدید "الناز حبیبی" در یک مراسم/عکس راهکارهای طلایی طب سنتی برای روزه داران در صحنه می‌درخشیم با یازده ستاره سرانه بدهی هر ایرانی چقدر است؟ عکس/روزنامه‌های ورزشی سه‌شنبه 1 خرداد نزدیک افطار از ورزش کردن پرهیز کنید! روایتی از شهادت قهرمان میدان مین چرا ولیعهد آل‌سعود در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود؟ / سه سناریو از غیبت بن‌سلمان تحلیل سعید حجاریان از وضعیت سیاسی کشور/ چهارراه اصلاح‌طلبی حاشیه‌ای بر نشست غیرعلنی مجلس آیا می‌توان با همسر معتاد زندگی کرد؟ قارچ "کوهستان و ارگانیک" نخورید! مسکن مهر نود و هشتی می‌شود؟! معرفی دانشمند ایرانی بعنوان چهره پیشرو در "درمان‌های میکروسکوپی ایمپلنت" عمار حکیم: دور هیچ کاندیدایی خط قرمز نمی‌کشیم 23 روز تا جام جهانی شرح دعای روز ششم ماه مبارک رمضان حمایت گسترده ایران از مقاومت در غزه دختر 18 ساله؛ جوان‌ترین نامزد انتخابات پارلمانی ترکیه +عکس افرادی خاص که در لیست ترور اسرائیل قرار دارند+اسامی انهدام یک پهپاد ناشناس در لاذقیه به جای برجام / کج کلاه خان ترسناک +تصاویر فیلم | رکوردهای فوتبالی که هیچ‌وقت شکسته نمی‌شود بررسی رابطه‌ی جهانی شدن با سبک زندگی راهبرد سبک ایرانی یک بال انسانیت شکسته است! پیش‌شرط‌هایی برای بهبود فضای کسب‌وکار و تولید در ایران بررسی سبک زندگی اسلامی از منظر «حیات طیبه» در قرآن بررسی برخی عوامل و روند‌های سیاسی موثر بر ساخت یابی هویت اسلامی- ایرانی‌ رویکرد ترامپ در مورد ایران، بی‌نتیجه است ارتباط سایز کمر با کمبود ویتامین d تروریست‌ها سر دو موذن را در الجزایر از تن جدا کردند انتصاب مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان بازدید مدیرعامل گاز استان از روند گازرسانی به روستاههای الیگودرز انتقاد از قیمت نان سنگک در دلفان امور فرهنگی باید محور کارها و برنامه‌های بندرامیرآباد قرار گیرد پاسخ ایران به ترامپ نه عجولانه ولی دردناک خواهد بود سخنرانی پمپئو در مورد ایران، کاملا خیالی بود چگونه تبریز با تکدی گری خداحافظی کرد؟ 16 مورد تیراندازی در مدارس آمریکا فقط در 5 ماه «ژن خوب» هم کشف شد!
سعید محقق بازیگر تئاتر و سینمای اصفهان درگذشت تصاویر | چهره‌ها در مراسم ختم حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی فیلمی از لحظه ربودن دختر 18 ساله در تبریز دیپلماتی که سوژه شد +فیلم فیلم/وقوع پدیده‌ای عجیب در عراق موجب تغییر رنگ ناگهانی آسمان شد اسمانی شدن آتش نشان مجروح حادثه حریق در شهرک توس مشهد مراسم ختم حجت‌الاسلام سید مهدی طباطبایی اهدای عضو جانباز علی زلفی علت اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنتی چیست؟ اولین حکم انتصاب در اولین روز کاری شهردار تهران اتفاق زیبا در روز ملی اهدای عضو اظهارات متناقض شمخانی و عراقچی/افزایش نگرانی نمایندگان/پشت پرده اصرار برای تصویب آخرین درخواست fatf لحظه ربوده شدن دختر 18 ساله در تبریز /فیلم حجت الاسلام حسنی امام جمعه سابق ارومیه درگذشت قیمت پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی دلیل بی‌اعتنایی به فروش غیرقانونی گوشت‌های 900 هزار تومانی فیلم طنز/ دکتر سلام 163 هم اندیشی حمایت از کالای ایرانی رفتارهای عجیب دیپلمات پاکستانی هنگام سخنرانی روحانی بلوکه شدن حساب ایرانیان در گرجستان روزنامه نگار انگلیسی: آن لحظه‌ای که قرآن را در دست گرفتم، دانستم که زندگی‌ام دیگر به خودم تعلق ندارد قیمت دلار و نرخ ارز امروز 31 اردیبهشت 97 +جدول بیانیه وزارت خارجه در پاسخ به اظهارات سخیف پمپئو معاون اول رییس جمهور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطرح کرد: اقتصاد ایران بزرگتر می‌شود ربوده شدن دختر 18 ساله تبریزی توسط خواستگارش (تصاویر) جینا هاسپل؛ زن شکنجه‌گری که رئیس سیا شد تکذیب برخی اظهارنظرهای منتسب به شمخانی درباره fatf/ تصمیمی مبنی بر پیوستن ایران به fatf اتخاذ نشده است/ ابراز تاسف از بی‌توجهی به حیطه‌بندی جلسات غیرعلنی حمید بقایی روز گذشته زیر سرم بوده است عابدزاده: باعث افتخارم است که اولین بازیکن تاریخ ماریتیمو در جام جهانی شدم/تلاش می‌کنم پاسخ اعتماد کی روش را بدهم تصمیمی مبنی بر پیوستن ایران به fatf اتخاذ نشده است/ ابراز تاسف نسبت به بی‌توجهی برخی نمایندگان به رعایت حیطه‌بندی جلسات غیرعلنی روحانی به پمپئو: شما چه کاره هستی؟ ایثار و تدبیر جوانان، حماسه آزادی خرمشهر را رقم زد/ جهان غرب نمی‌تواند معنای ایمان و شهادت را درک کند 4 کشته و زخمی در انفجار باکو واکنش وزارت خارجه به اظهارات مقامات روس: کسی نمی‌تواند ایران را مجبور به کاری کند / تا زمانی که دولت سوریه بخواهد در این کشور می‌مانیم ارتش و سپاه در عملیات بیت‌المقدس یکسان نقش داشتند/ تشریح ویژه برنامه‌های مختلف بمناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر یک آتش نشان شهید شد دستگاه قضا با افزایش نامتعارف قیمت‌ها برخورد قاطع می‌کند/ مقابل سوء استفاده کنندگان از فضای اقتصادی کشور می‌ایستیم مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور: دستور اصلاح طرح تقسیم کازرون داده شده بود/اطلاع رسانی درست می‌توانست مانع سوءبرداشت شود/مردم تحریک شدند گرشاسبی: سیدجلال به الجزیره که گل زد حس کردم از تیم ملی خط می‌خورد/ به عنوان مدیر پرسپولیس صحبت‌های زیادی درباره کی‌روش دارم واشنگتن درپی تسلیم شدن ایران و براندازی است نامه 6 وزیر و 2 نماینده مجلس به دادستان کل؛ درخواست رفع فیلتر توئیتر / در صورت طرح این موضوع در کمیته تعیین مصادیق، توئیتر رفع فیلتر خواهد شد واکنش ظریف به سخنرانی وزیر خارجه آمریکا: دیپلماسی قلابی آمریکا چیزی جز تنزل به عادات قدیمی نیست پنه لوپه کروز: دیگر در فیلم فرهادی بازی نمی‌کنم تشدید بارش در برخی استان‌ها از امشب آتش نشان مجروح در بیمارستان جان باخت واشنگتن‌پست: درخواست‌های ترامپ از ایران غیرواقع‌بینانه است/ ایران کره شمالی نیست اگر جنگی صورت گیرد نیروهای مسلح ما طومار دشمن را در هم می‌پیچند/ هدف دشمن ناامید سازی مردم از نظام است در مقابل کسانی که از فضای اقتصادی کشور سوءاستفاده کنند، می‌ایستیم/ برنامه‌های دولت، مانع انجام وظایف دستگاه قضایی نیست از بازیکن خاصی که کِی‌روش را عاشق فوتبالیست‌های ایران کرد تا انتقال شبانه دو استقلالی به تیم پرسپولیس! وزیر کشور دستور اصلاح طرح تقسیم کازرون را داده بود/اخبار به درستی منتقل نمی‌شد، مردم تحریک شدند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me