تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جماران
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16230959
۱۳۹۷/۰۲/۲۳ ۱۳:۱۰

حقوق هسته‌ای مطالبه ملی و مورد حمایت مردم و مسئولان است

به گزارش ایرنا، توافق جامع و نهایی هسته‌ای وین با عنوان برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) به دنبال تفاهم هسته‌ای لوزان، در تیر 1394 در وین اتریش بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 (شامل چین، فرانسه، روسیه، انگلیس، آمریکا و آلمان) منعقد شد و اجرای آن از دی ماه همان سال کلید خورد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام تاکنون بارها پایبندی کامل ایران را به این توافق هسته ‌ای تائید و اعلام کرده که هیچ نشانه ای از فعالیت های هسته ای مرتبط با جنبه های غیرصلح آمیز را در ایران شاهد نبوده است.
این توافق رویکرد جهانی را نسبت به ایران تحت تاثیر قرار داد و فرصتی ایجاد کرد تا کشورهای و ملت های جهان بتوانند واقعیت های جمهوری اسلامی را درک کنند و تحت تاثیر تبلیغات سوء قرار نگیرند.
پس از انعقاد این قرارداد بود که از یکسو، صدها هیات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از نقاط مختلف جهان بویژه اروپا برای همکاری و تعامل با ایران روانه کشورمان شدند و از سوی دیگر با افزایش ورود جهانگردان خارجی، صنعت گردشگری کشور و به تبع آن بازار صنایع دستی در مسیر رونق و توسعه قرار گرفت.
توافق هسته ای از نگاهی دیگر با رفع تحریم ها راه را برای گشایش دوباره مناسبات اقتصادی و حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور هموار کرد و نه تنها سایه تهدید و تحریم علیه کشورمان را کنار زد، بلکه رویکرد بین المللی را به سمت همکاری با ایران هدایت کرد.
لغو 6 قطعنامه شورای امنیت، متلاشی شدن ائتلاف جهانی علیه ایران، برافراشته شدن دوباره پرچم میهنمان بر فراز کشتیهای بزرگترین ناوگان خاورمیانه، کاهش چشمگیر هزینه های انتقال ارز، از بین رفتن شرکتهای دور زننده تحریم، جمع شدن بساط کاسبی تحریم، افزایش سه برابری تولید نفت، بازگشت قدرت ایران در اوپک و افزایش قدرت چانه زنی ایران در مسائل بین المللی از جمله دستاوردهای این رخداد مهم جهانی بوده است، به همین جهت رژیم صهیونیستی از همان ابتدا مخالفت خود را با برجام نشان داد و ترامپ نیز تلاش دارد تا این معاهده بین المللی را بی اعتبار و درنهایت تعلیق کند.
مردم و مسئولان که همواره نسبت به موضع گیری های خصمانه آمریکا و تحریم های ناعادلانه علیه ایران انتقاد و اعتراض داشتند از برجام استقبال کردند و به این پیمان بین المللی اعتماد کردند، اما سیاست های رئیس جمهور آمریکا باز هم ثابت کرد که دیوار بی اعتمادی نسبت به آمریکا همچنان پابر جاست.
هدف سیاست ها و موضوع گیری ترامپ نسبت به معاهده برجام از یکسو نادیده گرفتن جایگاه امضا کنندگان این پیمان است و از دیگر سوی محروم کردن یک ملت از حقوق و دانش هسته ای محسوب می شود، حقوقی که مورد تاکید آحاد مردم و مسئولان بوده و هم اکنون به عنوان یک مطالبه عمومی مطرح است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این ارتباط در گفت و گو با ایرنا، اظهارکرد: دانش هسته ای در حال حاضر به عنوان دانش بومی ما به شمار می رود و دانشمندان و متخصصان کشورمان با تلاش خود به این علم دست یافته اند.
حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک اضافه کرد: تقویت و توسعه دانش هسته ای بطور مستقیم و غیر مستقیم، پیشرفت سایر علوم را رقم می زند و سرعت این پیشرفت را نیز دو چندان می کند، بنابراین حمایت از این علم و در ابعادی وسیع تر از توافق هسته ای، کاملا منطقی و عقلانی است.
این نماینده مردم در مجلس با اشاره به حمایت هر ایرانی از دانش بومی و توسعه همه جانبه آن خاطرنشان کرد: خوشبختانه ایرانیان مردمی آگاه هستند، از همین رو از هر آنچه که به توسعه و پیشرفت جامعه بیانجامد، حمایت و نسبت به ادامه آن تاکید می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سالک با بیان اینکه اصلی ترین رمز موفقیت ایران در عرصه های گوناگون، یکپارچگی و انسجام اقشار مختلف مردم با یکدیگر بوده است، گفت: تحقق پیروزی در جنگ تحمیلی و دیگر عرصه های داخلی و خارجی با وحدت کلمه مردم رقم خورده و بی شک هموطنان در زمینه انرژی هسته ای نیز متفق القول نسبت به توسعه این علم تاکید می کنند.
وی وحدت سران سه قوه و دیگر مسئولان در پرونده هسته ای ایران را نیز با اهمیت برشمرد و تصریح کرد: وحدت مسئولان اقتدار ایران در منطقه و مجامع بین المللی را افزایش داده است.
همچنین دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان در گفتگو با ایرنا با اشاره به حمایت همه جانبه از حقوق هسته ای ایران، گفت: این دانش از جمله مقوله هایی به شمار می رود که بطور مستقیم در تولید و صنعت موثر است، به همین دلیل در استفاده از آن هیچگونه چشم پوشی مجاز نیست.
اصغر بُرشان افزود: جامعه کارگری و بازنشستگان کشورمان همچون سایر اقشار، حامی استفاده صلح آمیز و علمی از دانش هسته ای هستند، زیرا کاربرد علوم نوین در چرخه تولید را به خوبی درک می کنند.
وی با بیان اینکه پیشبرد اهداف هسته ای ایران بیش از هر چیز نیازمند عقل گرایی و دیپلماسی است، گفت: موفقیت در هر نوع مذاکرات بین المللی با تدبیر، خردورزی و گفت و گو سازنده محقق می شود.
دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان اضافه کرد: برای افزایش تولید و اشتغال ناگزیریم که با جهان ارتباط مفید برقرار کنیم و تعامل سازنده داشته باشیم و این موضوع مورد تاکید جامعه کارگری است.
برشان تصریح کرد: شعار قدیمی 'انرژی هسته ای، حق مسلم ماست'، هم اکنون نیز ارزش خود را حفظ کرده است، اما احقاق آن جز در سایه دیپلماسی و خردگرایی امکانپذیر نیست.
دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان افزود: جامعه کارگری همچون سایر آحاد ملت بر این دستیابی به علوم نوین و دانش هسته ای استوار است.
همچنین رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی استان اصفهان در ارتباط با اینکه جامعه روستایی چه میزان مدافع پرونده هسته ای و این دانش نوین است، گفت: روستاییان همواره نسبت به کاهش وابستگی ها به خارج کشور و افزایش تولید ایرانی تاکید و در همین راستا استفاده از دانش های نوین را نیز ضروری عنوان می کنند.
مهدی اسدی با بیان اینکه دانش هسته ای بطور مستقیم در صنعت کشاورزی و زندگی روستایی تاثیرگذار است، اظهارکرد: روستاییان در پرونده هسته ای کشورمان همچون سایر موضوع ها، حامی و با سایر اقشار جامعه همدل هستند.
وی ادامه داد: استفاده از علوم نوین و انرژی های نو، حقی است که همگان باید از آن بهره گیرند.
گ / 6020 / 1339
انتهای پیام
این خبر را به اشتراک بگذارید


فضاسازی دانشگاه فرهنگیان قم در سالروز سوم خرداد استقبال دانشجویان یزدی از ویژه برنامه هفته خوابگاه‌ها مجروح شدن «حاج قاسم سلیمانی» قبل از فتح خرمشهر هوشیاری پلیس خوزستان سوداگران مرگ را غافلگیر کرد ثبت نام سراسری خادمین شهدا آغاز شد زمان بازگشت برانکو به ایران مشخص شد روی کین: فوتبال به صنعتی دیوانه وار بدل شده ولی دوست دارم به عرصه باشگاهی بازگردم بررسی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ict)، توسعه مالی و مصرف انرژی بر رابطه بین گردشگری بین الملل و رشد اقتصادی پوتین شروط برجامی ایران را به ماکرون گوشزد کرد آتش‌سوزی مرگبار در خیابان جمهوری تهران مجلس نمایندگان آمریکا: اعلام جنگ با ایران بدون مجوز کنگره ممنوع است 90 درصد موانع استان ریف دمشق به زودی برچیده می‌شود برنده «آمریکن آیدل» معرفی شد آغاز ساخت واحد‌های مسکونی برای شهرک نشینان صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن بنگاه‌های اقتصادی بزرگ دولتی دردی را دوا نمی‌کنند/ فتح خرمشهر معادلات را تغییر داد/ بنی‌صدر دائماً در کشور تخم اختلاف می‌پاشید آغاز تهدید نظامی ترامپ علیه کره شمالی! 12 درخواست آمریکا از ایران جرو ماموریت‌های وزارت خارجه است/ آماده اعمال تحریم‌های بیشتری هستیم! دشمن با هدف تفکیک قرآن و عترت به میدان آمده است مصرف ترافیک داخلی اینترنت به چند گیگ رسید؟ پوتین: عواقب لغو برجام ناگوار است/ ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرد سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط fbi + عکس الیسون: هرگونه اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره ممنوع شد دفاع پایگاه هوایی سوریه از فرودگاه نظامی صعود معجزه آسای تیم ورشکسته ایتالیا به سری آ +فیلم اردوی استقلال در ترکیه یا ارمنستان برگزار می‌شود هر دو شاخص نفت بیش از 1 دلار سقوط کردند آخرین وضعیت بهداشتی مناطق زلزله‌زده قزوین|بیابان‌زدایی دشت قزوین 10 سال کار جهادی می‌خواهد تکنیک‌های دیدنی هفته گذشته فوتبال اروپا دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه نسل سوم تبدیل شده است «امری» و بودجه 60 میلیون یورویی برای تقویت آرسنال! گجتی برای خلاصی از شر همسایه‌های پر سروصدا عذرخواهی مجری سابق از بازیگر پرکار نامه قاتل زنجیره‌ای قبل از هر قتل به کارآگاه جمله امیدبخش رهبر انقلاب/ عکس معرفی 13 بازیکن اعزامی تیم ملی بسکتبال به چین/ غیبت حدادی و کاظمی استارت استقلال و پرسپولیس با پیکان در آشفته بازار نقل و انتقالات! حمله موشکی به فرودگاه نظامی حمص سوریه دریافت اپلیکیشن «همراه قرآن من» در غرفه جامعةالقرآن ابهام درباره دلایل لغو سفر نخست وزیر فرانسه به فلسطین اشغالی بارسلونا و ماموریت غیرممکن برای جذب «گریزمن» برخی قهرمانان کشتی را در اختیار نداریم/ کار ما سخت‌تر از قبل است حمایت احسان علیخانی از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها نورافکن با جدایی از استقلال به شارلوا می‌پیوندد خوب شداستقلال و پرسپولیس بهم نخوردند/شانس قهرمانی آبیها بیشتر است برنامه و نتایج لیگ ملت‌های والیبال 2018 +جدول تیپ «مگان مارکل» در مراسم تولد پرنس چارلز+عکس مهم‌ترین فایده روزه از نگاه رهبر معظم انقلاب
مستند آریاسب خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان حبس در انتظار متهمان پرونده‌های تلگرامی بازتاب نقشه راه رهبری در قبال برجام در رسانه‌های بین المللی یک راننده کامیون در چهارمحال و بختیاری کشته شد اگر دوباره به عقب بگردم، بازهم دانشگاه آزاد را انتخاب می‌کنم سیدمصطفی موسوی؛ مجری و تهیه‌کننده تلویزیون درگذشت طرح عجیب تامین اجتماعی برای محاسبه مستمری بازنشستگان ماجرای رهایی کودک یزدی آقا چرا برای مسئولان مثال تام و جری زدند +عکس 3 تن در سیلاب شمیران حبس شدند حجوم مردم بوشهر به سمت پمپ بنزین/ ارائه خدمات سه برابری پمپ بنزینن‌های استان بوشهر سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت! حضور یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در حرم امام + عکس کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/تحریم‌ها و فشارها تأثیری در برنامه‌ریزی‌های سال 97 و سال‌های بعد نخواهد داشت چرا «کلانتری» در پرونده‌ها دخالت می‌کند؟ / مطالبی نظیر «متهمان باید بزودی آزاد شوند» در حد این افراد نیست گران‌فروشی دارو و تجهیزات پزشکی گزارش شود قیمت مرغ هفته‌ای دوبار تغییر می‌کند/ مرغداری‌ها قادر به جوجه‌ریزی مجدد نیستند/70 درصد خوراک مرغ از خارج تامین می‌شود/ نگران تامین ارز دولتی هستیم مرکل: پکن و برلین از برجام، «به شکل فعلی آن» حمایت می‌کنند / توافق هسته‌ای ایده‌آل نیست، اما گزینه‌های دیگر پایدار نخواهند بود روحانی ماه جاری به شانگهای می‌رود؛ دیدار با پوتین در چین/ برنامه ریزی برای سفر به سوئیس و اتریش، پس از ماه رمضان حل مشکل سوخت رسانی چند پمپ بنزین اصفهان با واکنش کاربران گیلانی اکران «فراری» در سینما میرزا کوچک رشت به پایان رسید + تصاویر رهبر انقلاب: دولت نمی‌تواند با آمریکا تعامل بکند/ترامپ سرنوشتی بهتر از بوش و ریگان نخواهد داشت/اگر می‌خواهید کاری کنید که دشمنی کم شود، انجام بدهید ولی راهش نرمش و انعطاف نیست/بنای دعوا با اروپا نداریم/شروط ادامه برجام با اروپا+فیلم امیری: حسی که الان در تیم ملی دارم، هیچ وقت نداشتم/ مردم می‌خواهند مانند قهرمان از جام جهانی برگردیم نیوشا ضیغمی پس از زایمان چهل حدیث شیخ بهایی به خط شاگردش ملاصدرا/تصاویر پرداخت مطالبات تا یک میلیارد تومان از هفته آینده تصویر فسخ قرارداد خرید استقلال با سایپا معاون فرماندار خرمشهر: شایعه کمبود بنزین باعث هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت خرمشهر شد/هیچ مشکلی در تأمین بنزین نداریم صحنه هایی از تشییع مرحوم غلامرضا حسنی در ارومیه شایعه کمبود بنزین باعث هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت خرمشهر شد/ هیچ مشکلی در تأمین بنزین نداریم مجری برنامه‌های مذهبی سیما درگذشت نجات 20 نفر درپی وقع سیل در شمیرانات تصاویر/ حضور یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در حرم امام سرقت دلار و ارز از اتباع کشورهای خارجی در پوشش مأمور وزارتخانه‌های دولتی /متهم را شناسایی کنید انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی 4 کشته در حادثه رانندگی محور کرمانشاه گشایش نمایشگاه عکس و پوستر ایثار و مقاومت در سربیشه جدول/ ماه رمضان کجا هیات برویم؟ نظارت شفر روی تیم‌های پایه استقلال نمایش "مصاحبه" در آستانه اشرفیه به روی صحنه است کرایه کامیون افزایش یافت سیلاب در لواسان (عکس) وحید امیری: مردم انتظار دارند قهرمان گونه به کشور برگردیم؛ دیدار با ترکیه، محک خوبی برای تیم ملی است دختر "مهناز افشار" در آغوش آقای مجری/عکس پسری خانواده خود را در کلیبر سوزاند/ مصدومان فوت کردند دسته گلی برای قهرمانان آزادسازی خرمشهر دادستان: چرا معاون روحانی در پرونده‌ها دخالت می‌کند؟ سلطانی: قاسم افشار در خبر صاحب سبک بود مصاف با فرانسه در پاریس؛ نخستین آزمون ایران در لیگ ملت‌های والیبال

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me