تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:صراط
دسته:اجتماعی()
کد خبر:16234294
۱۳۹۷/۰۲/۲۳ ۱۴:۵۸

تمدید کارتهای ملی قدیمی تا پایان سال 97

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با تأکید براینکه مهلت استفاده از کارت‌های ملی قدیمی تا پایان سال 97 تمدید شده است، گفت: در حال حاضر تنها 20 میلیون نفر از افراد واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام نکرده‌اند.
صراط:

سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در نشست خبری اظهار کرد: سال 96 شاهد فعالیت‌های ارزشمند و خدمات خوبی از سوی سازمان ثبت احوال و هموطنان بودیم که در این زمینه رضایتمندی شهروندان نیز در پی داشت.

به گزارش تسنیم سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در جامعه و در سال‌های اخیر به عنوان یک معضل جدی مطرح می شد اخذ کپی مدارک از متقاضیان بود که خوشبختانه سال گذشته معاون رئیس جمهور و همچنین رئیس سازمان امور استخدامی کشور بخشنامه‌ای را به سه استان قم، سمنان و خوزستان ابلاغ کرد مبنی بر حذف کپی مدارک که خوشبختانه این طرح در سه استان اشاره شده انجام گرفت.

ابوترابی گفت: در حال حاضر نیز تمام زیرساخت‌ها برای این طرح در سازمان ثبت احوال کشور فراهم شده و در صورتی که سایر دستگاه‌های اداری این زیرساخت‌ها را فراهم کنند ما می‌توانیم حذف کپی مدارک را در سایر استان‌ها اجرایی کنیم. با حذف اخذ کپی مدارک، احراز هویت از طریق سامانه انجام می‌شود. هم اکنون نیز بیش از 120 نهاد و سازمان و دستگاه با سازمان ثبت احوال تفاهم نامه امضا کردند تا طرح حذف کپی مدارک را اجرایی کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در ادامه نشست خبری با اشاره به اینکه بیش از 115 میلیون اسناد فوت شده و زنده در مجموعه سازمان ثبت احوال کشور وجود دارد، گفت: سازمان ثبت احوال یکی از مهمترین پایگاه‌های داده‌های کشور محسوب می‌شود و اطلاعات بروز در این سازمان وجود دارد.

وی با تأکید براینکه مدارکی که توسط سازمان ثبت احوال کشور صادر می‌شود 100 درصد قابل جعل نیست، بیان کرد: سازمان ثبت احوال اقدامات موثری را نیز از ابتدای صدور کارت هوشمند انجام داده است و در حال حاضر بیش از 60 درصد از احاد جامعه اقدام به ثبت‌نام یا دریافت کارت هوشمند خود کرده اند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اضافه کرد: تا پایان سال 96 بیش از 43 میلیون نفر از هموطنان برای دریافت کارت هوشمند ثبت نام کردند که براساس آمار بیش از 42 میلیون نفر از این افراد ثبت نام خود را تکمیل کردند و قریب به 40 میلیون کارت از سوی سازمان ثبت احوال کشور صادر شده و بخش اعظمی از آنها تحویل شده است.

ابوترابی در ادامه نشست خبری با تأکید براینکه مرجع رسمی انتشار آمار جمعیتی کشور، سازمان ثبت احوال کشور است بیان کرد: تمامی ولادت‌ها و فوتی‌ها به طور آنلاین در این سازمان ثبت و ضبط می شود.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت ثبت ولادتدر سال 96 گفت: یک میلیون و 487 هزار و 908 ولادت در سال 96 به ثبت رسیده است که از این تعداد 766 هزار و 139 پسر، 721 هزار و 769 دختر به ثبت رسیده است که نسبت جنسیت به ازای هر 100 دختر، 106.1 دختر به ثبت رسید است که البته این موضوع در غالب سایر کشورها نیز به همین شکل است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: براساس همین آمار 77 درصد از ولادت‌ها در شهرها و 23 درصد در روستاها به ثبت رسیده است و میزان عمومی ولادت‌ها در کشور 18.8 به ازای هر هزار نفر بوده است.

ابوترابی در خصوص 5 استانی که بیشترین ولادت را داشته اند گفت: سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان رضوی، هرمزگان، خراسان جنوبی و 5 استان گیلان، مازندران، مرکزی، البرز و سمنان کمترین ولادت را به نام خود ثبت کرده‌اند.

وی بیان کرد: در زمینه ثبت فوتت درسال 96، 376 هزار و 808 نفر به ثبت رسیده که از این تعداد 164 هزار و 966 زن و 209 هزار و 481 مرد بوده‌اند. به طوری که به ازای هر 100 زن، 127 مرد فوت کرده‌اند و براساس آمار ساکنین شهرها بیشترین فوت را با 73.8 درصد در مقابل 26.2 درصد ساکنین روستایی داشته‌اند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در خصوص علل مرگ و میرها در سال 96 بیان کرد: به ترتیب بیماری‌های قلبی و عروقی با 39.6 درصد، بیماری‌های دستگاه‌های تنفسی 9.3 درصد و سرطان و تومورها تا 10.5 درصد مهمترین علل مرگ و میر در سال 96 محسوب می‌شوند.

ابوترابی در ادامه نشست خبری بیان کرد: کل ازدواج و طلاق رخ داده از سال 96 تا 15 اردیبهشت 97 عبارتند از ازدواج 605 هزار و404 هزار و طلاق 176 هزار و 924 مورد بوده است.

وی بیان کرد: میانگین سن مردان در نخستین ازدواج 27.3 سال، میانگین سن زنان در نخستین ازدواج 22.8 سال، میانگین سن مردان در طلاق 36.5 سال، میانگین سن زنان در طلاق‌های ثبت شده 36.6 بوده است ضمن اینکه میانگین عمومی ازدواج در کشور به ازای هر هزار نفر 7.6 نفر است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در ادامه به 5 استانی که بیشترین میزان عمومی ازدواج را داشته‌اند اشاره کرد و گفت: خراسان شمالی، اردبیل، کردستان، لرستان و خوزستان بیشترین ازدواج و استانهای سمنان، البرز، بوشهر و اصفهان کمترین ازدواج، میزان عمومی طلاق در کشور 2.2 به ازای هر هزار نفر جمعیت کشور ثبت شده است.

ابوترابی تصریح کرد: 5 استانی که بالاترین میزان عمومی را طلاق دارند عبارتند از تهران، کرمانشاه، کردستان، قم و گیلان و کمترین استان‌ها نیز مربوط به سیستان و بلوچستان، چهارمحال بختیاری، ایلام، خراسان جنوبی و هرمزگان است.

وی با تأکید براینکه صدور کارت ملی ملی هوشمند تا پایان سال 97 تمدید شده است، گفت: در سال گذشته در رسانه‌های عمومی اعلام کردیم که دارندگان کارت ملی قدیمی به تاریخ 96.12.29 باید هرچه سریعتر اقدام به تعویض کارت خود کنند که دراین زمینه با حجم قابل توجهی از متقاضیان برای ثبت‌نام مواجه شدیم به طوری که در سه ماهه دی، بهمن و اسفند بیش از 11 میلیون نفر از طریق سامانه برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کردند که با توجه به این شرایط از طریق وزیر کشور ا هیئت دولت خواسته شد تا این زمان را تا پایان سال 97 تمدید کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: برهمین اساس تا پایان سال 97 استفاده از کارتهای ملی قدیمی تمدید شده است البته انتظار داریم که مردم برای دریافت کارت جدید خود زودتر اقدام کنند.

ابوترابی افزود: تلاش ما این است که در سال 97 پروژه صدور کارت ملی هوشمند را به پایان برسانیم که البته این موضوع نیاز به مساعدت دولت و تأمین اعتبارات دارد که در همین زمینه امیدواریم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیازهای اعتباری ما را در این بخش تأمین کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته 230 هزار مورد نام‌خانوادگی را مورد بررسی قرار دادیم که از این 230 هزار مورد 46 مورد مغایر با دستورالعمل و مابقی مورد تأیید ما قرار گرفت.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اضافه کرد: راه اندازی ایستگاه‌های سیار برای ارائه خدمات به شهروندان در خصوص فرآیند صدور کارت ملی هوشمند یکی از اقداماتی بوده که از طریق سازمان ثبت احوال انجام گرفته به طوری که در حال حاضر با 110 ایستگاه سیار در سطح کشور راه اندازی شده است.

ابوترابی افزود: ارائه خدمات به سالمندان و معلولان جانبازان در مراکز نگهداری و خانواده‌هایی که والدین آنها مشکل تردد دارند بخشی از خدماتی است که از طریق ایستگاه‌های سیار انجام می‌پذیرد.

وی در خصوص مبلغ دریافتی برای صدور کارت هوشمند گفت: این رقم براساس تعرفه دولت است که 20 هزار تومان بابت خزانه و حداکثر 9 هزار تومان بابت تکمیل ثبت‌نام و دو هزار تومان بابت تحویل کارت دریافت می شود.

#ثبت احوال #کارت ملی
این خبر را به اشتراک بگذارید


آزادراه قزوین - زنجان به دولت تحویل داده شد پولی که سالانه خرج بیماران خاص می‌شود/برنامه‌ای که هموفیلی‌ها را از رنج تایید نسخه رها می‌کند تعاریف «فناوری نانو» در مرکز آمار ایران درج شد بازی خداحافظی آندره پیرلو با حضور ستارگان دنیای فوتبال +فیلم نسل جدید دستکش‌های دروازه‌بانی یک کارشناس اقتصادی: تصویب برجام با وعده‌های اقتصادی نسیه احسان علیخانی پا روی خط قرمزها گذاشت! فضاسازی دانشگاه فرهنگیان قم در سالروز سوم خرداد استقبال دانشجویان یزدی از ویژه برنامه هفته خوابگاه‌ها مجروح شدن «حاج قاسم سلیمانی» قبل از فتح خرمشهر هوشیاری پلیس خوزستان سوداگران مرگ را غافلگیر کرد ثبت نام سراسری خادمین شهدا آغاز شد زمان بازگشت برانکو به ایران مشخص شد روی کین: فوتبال به صنعتی دیوانه وار بدل شده ولی دوست دارم به عرصه باشگاهی بازگردم بررسی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ict)، توسعه مالی و مصرف انرژی بر رابطه بین گردشگری بین الملل و رشد اقتصادی پوتین شروط برجامی ایران را به ماکرون گوشزد کرد آتش‌سوزی مرگبار در خیابان جمهوری تهران مجلس نمایندگان آمریکا: اعلام جنگ با ایران بدون مجوز کنگره ممنوع است 90 درصد موانع استان ریف دمشق به زودی برچیده می‌شود برنده «آمریکن آیدل» معرفی شد آغاز ساخت واحد‌های مسکونی برای شهرک نشینان صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن بنگاه‌های اقتصادی بزرگ دولتی دردی را دوا نمی‌کنند/ فتح خرمشهر معادلات را تغییر داد/ بنی‌صدر دائماً در کشور تخم اختلاف می‌پاشید آغاز تهدید نظامی ترامپ علیه کره شمالی! 12 درخواست آمریکا از ایران جرو ماموریت‌های وزارت خارجه است/ آماده اعمال تحریم‌های بیشتری هستیم! دشمن با هدف تفکیک قرآن و عترت به میدان آمده است مصرف ترافیک داخلی اینترنت به چند گیگ رسید؟ پوتین: عواقب لغو برجام ناگوار است/ ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرد سوزاندن اعضای "فرقه داودیه" توسط fbi + عکس الیسون: هرگونه اعلام جنگ علیه ایران بدون مجوز کنگره ممنوع شد دفاع پایگاه هوایی سوریه از فرودگاه نظامی صعود معجزه آسای تیم ورشکسته ایتالیا به سری آ +فیلم اردوی استقلال در ترکیه یا ارمنستان برگزار می‌شود هر دو شاخص نفت بیش از 1 دلار سقوط کردند آخرین وضعیت بهداشتی مناطق زلزله‌زده قزوین|بیابان‌زدایی دشت قزوین 10 سال کار جهادی می‌خواهد تکنیک‌های دیدنی هفته گذشته فوتبال اروپا دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه نسل سوم تبدیل شده است «امری» و بودجه 60 میلیون یورویی برای تقویت آرسنال! گجتی برای خلاصی از شر همسایه‌های پر سروصدا عذرخواهی مجری سابق از بازیگر پرکار نامه قاتل زنجیره‌ای قبل از هر قتل به کارآگاه جمله امیدبخش رهبر انقلاب/ عکس معرفی 13 بازیکن اعزامی تیم ملی بسکتبال به چین/ غیبت حدادی و کاظمی استارت استقلال و پرسپولیس با پیکان در آشفته بازار نقل و انتقالات! حمله موشکی به فرودگاه نظامی حمص سوریه دریافت اپلیکیشن «همراه قرآن من» در غرفه جامعةالقرآن ابهام درباره دلایل لغو سفر نخست وزیر فرانسه به فلسطین اشغالی بارسلونا و ماموریت غیرممکن برای جذب «گریزمن»
مستند آریاسب خسارات سیلاب ویرانگر در لواسان حبس در انتظار متهمان پرونده‌های تلگرامی بازتاب نقشه راه رهبری در قبال برجام در رسانه‌های بین المللی یک راننده کامیون در چهارمحال و بختیاری کشته شد اگر دوباره به عقب بگردم، بازهم دانشگاه آزاد را انتخاب می‌کنم سیدمصطفی موسوی؛ مجری و تهیه‌کننده تلویزیون درگذشت طرح عجیب تامین اجتماعی برای محاسبه مستمری بازنشستگان ماجرای رهایی کودک یزدی آقا چرا برای مسئولان مثال تام و جری زدند +عکس 3 تن در سیلاب شمیران حبس شدند حجوم مردم بوشهر به سمت پمپ بنزین/ ارائه خدمات سه برابری پمپ بنزینن‌های استان بوشهر سوالات امتحان نهایی «دین و زندگی» لو رفت! حضور یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در حرم امام + عکس کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/تحریم‌ها و فشارها تأثیری در برنامه‌ریزی‌های سال 97 و سال‌های بعد نخواهد داشت چرا «کلانتری» در پرونده‌ها دخالت می‌کند؟ / مطالبی نظیر «متهمان باید بزودی آزاد شوند» در حد این افراد نیست گران‌فروشی دارو و تجهیزات پزشکی گزارش شود قیمت مرغ هفته‌ای دوبار تغییر می‌کند/ مرغداری‌ها قادر به جوجه‌ریزی مجدد نیستند/70 درصد خوراک مرغ از خارج تامین می‌شود/ نگران تامین ارز دولتی هستیم مرکل: پکن و برلین از برجام، «به شکل فعلی آن» حمایت می‌کنند / توافق هسته‌ای ایده‌آل نیست، اما گزینه‌های دیگر پایدار نخواهند بود روحانی ماه جاری به شانگهای می‌رود؛ دیدار با پوتین در چین/ برنامه ریزی برای سفر به سوئیس و اتریش، پس از ماه رمضان حل مشکل سوخت رسانی چند پمپ بنزین اصفهان با واکنش کاربران گیلانی اکران «فراری» در سینما میرزا کوچک رشت به پایان رسید + تصاویر رهبر انقلاب: دولت نمی‌تواند با آمریکا تعامل بکند/ترامپ سرنوشتی بهتر از بوش و ریگان نخواهد داشت/اگر می‌خواهید کاری کنید که دشمنی کم شود، انجام بدهید ولی راهش نرمش و انعطاف نیست/بنای دعوا با اروپا نداریم/شروط ادامه برجام با اروپا+فیلم امیری: حسی که الان در تیم ملی دارم، هیچ وقت نداشتم/ مردم می‌خواهند مانند قهرمان از جام جهانی برگردیم نیوشا ضیغمی پس از زایمان چهل حدیث شیخ بهایی به خط شاگردش ملاصدرا/تصاویر پرداخت مطالبات تا یک میلیارد تومان از هفته آینده تصویر فسخ قرارداد خرید استقلال با سایپا معاون فرماندار خرمشهر: شایعه کمبود بنزین باعث هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت خرمشهر شد/هیچ مشکلی در تأمین بنزین نداریم صحنه هایی از تشییع مرحوم غلامرضا حسنی در ارومیه شایعه کمبود بنزین باعث هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت خرمشهر شد/ هیچ مشکلی در تأمین بنزین نداریم مجری برنامه‌های مذهبی سیما درگذشت نجات 20 نفر درپی وقع سیل در شمیرانات تصاویر/ حضور یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در حرم امام سرقت دلار و ارز از اتباع کشورهای خارجی در پوشش مأمور وزارتخانه‌های دولتی /متهم را شناسایی کنید انتشار اولین تصویر رسمی از بن‌سلمان پس از غیبتی طولانی 4 کشته در حادثه رانندگی محور کرمانشاه گشایش نمایشگاه عکس و پوستر ایثار و مقاومت در سربیشه جدول/ ماه رمضان کجا هیات برویم؟ نظارت شفر روی تیم‌های پایه استقلال نمایش "مصاحبه" در آستانه اشرفیه به روی صحنه است کرایه کامیون افزایش یافت سیلاب در لواسان (عکس) وحید امیری: مردم انتظار دارند قهرمان گونه به کشور برگردیم؛ دیدار با ترکیه، محک خوبی برای تیم ملی است دختر "مهناز افشار" در آغوش آقای مجری/عکس پسری خانواده خود را در کلیبر سوزاند/ مصدومان فوت کردند دسته گلی برای قهرمانان آزادسازی خرمشهر دادستان: چرا معاون روحانی در پرونده‌ها دخالت می‌کند؟ سلطانی: قاسم افشار در خبر صاحب سبک بود مصاف با فرانسه در پاریس؛ نخستین آزمون ایران در لیگ ملت‌های والیبال

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me