تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16259231
۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ۱۲:۳۹

باید و نبایدهای ایران در مذاکرات برجامی با اروپا

تهران- ایرنا- روزنامه‌های امروز به بهانه سفر وزیر خارجه به چین، روسیه و بلژیک برای رایزنی‌های برجامی با کشورهای اروپایی، باید و نباید هایی را در خصوص رویکرد ایران در مذاکره با اروپا مطرح کردند.

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، سفر «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان به چین، روسیه و بلژیک برای دور جدید رایزنی های برجامی با مقامات و هیات ‌های کارشناسی اروپایی یکی از مهمترین محورهای تحلیلی در روزنامه های امروز بود. انتخاب «محمدعلی افشانی» به عنوان شهردار پایتخت و بیانیه مجلس خبرگان رهبری در واکنش به خروج آمریکا از برجام نیز از دیگر محورهای خبری و تحلیلی پرشمار در روزنامه های امروز دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 بود.

** دورنمایی مذاکرات برجامی با اروپا از نگاه روزنامه ها
سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به چین، روسیه و بلژیک برای رایزنی های برجامی، شرکت در نشست هیات ‌های کارشناسی و جلسه روز سه‌ شنبه وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان به همراه رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دستمایه بسیاری از یادداشت ها و تحلیل ها درباره رویدادهای مربوط به برجام و باید و نبایدهای برجامی شد. برخی روزنامه ها بر لزوم حفظ برجام تاکید کردند و برخی روزنامه ها مانند «کیهان» نیز بر اهمیت خروج از آن.
روزنامه «اعتماد» در یادداشتی با عنوان «مذاکرات جدید برجامی » با اشاره به سفر ظریف و آغاز دور دوم رایزنی های دستگاه دیپلماسی ایران درباره برجام، نوشت: تب و تاب در دستگاه دیپلماسی ایران دوباره و این‌ بار برای حفظ برجام بالا گرفته است. در شرایط جدید، ایران باید حداکثر تلاش خود را در این مرحله به کار بندد تا برجام را حفظ کند و حتی در صورت امکان به اثربخش‌تر کردن آن برای ایران نسبت به زمانی که امریکا در آن بود، کمک کند. حفظ برجام برای ایران در شرایط حاضر بسیار اهمیت دارد. برجام سند اعتبار بین‌المللی ایران است که به پشتوانه آن ایران می‌تواند زمینه حل بسیاری از چالش‌های بین ‌المللی خود را فراهم سازد.
روزنامه «شرق» هم در یادداشتی با عنوان «محک زدن اروپا» به مقاومت اروپا در برابر خواست های برجامی ترامپ تاکید کرد و نوشت: به نظر نمی‌ رسد قدرت‌ های بزرگ و به‌ویژه اروپا ولو در ظاهر به تبعیت بدون چون ‌وچرا از سلطه آمریکا رضایت دهند چه اینکه اروپا به‌خوبی می‌داند چنانچه هم‌اکنون در این مهم ناتوان ظاهر شود، بازی آمریکا در خروج از برجام در واقع شروع دومینویی است که انتهای آن برای اروپا معلوم نیست. البته اظهارات اخیر برخی مقامات اروپایی و ازجمله وزیر دارایی فرانسه ظاهرا نشان از عزم اروپا در تن ‌ندادن به این ذلت دارد.
«حرف تا عمل برجام اروپایی» هم عنوان گزارشی در روزنامه «ابتکار» است که در آن با اشاره به سفر ظریف برای رایزنی‌ های برجامی به چین، روسیه و بلژیک، آمده است:
مساله اروپا و آمریکا به واسطه روابط گسترده فراآتلانتیکی اصولا در قالب غرب تعریف شده و حجم پیوستگی‌های سیاسی و اقتصادی آنها به میزانی است که در نهایت چسبندگی و اشتراک منافع زیادی میان آنها وجود دارد. به همین دلیل است که هر چند امکان مذاکره و توافق برای مقابله با راهبردهای آمریکا در فضای کنونی میان سایر شرکای برجام وجود دارد، اما پیچیدگی سطوح مختلف در پیوندهای میان این کشورها سبب می‌شود که استراتژی ایران در این میان دارای زوایای مختلف و همه جانبه‌نگر باشد.
این روزنامه افزود: در همین رابطه است که در این فضای ایجاد شده، لزوم صبر استراتژیک و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها به دور از هیجانات سیاسی که می‌تواند اهرم اجماع علیه کشورمان را تقویت کند، بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
رونامه «خراسان» هم در یادداشت روز خود با عنوان «اروپا و پیچ تاریخی نظام بین الملل»، نوشت: خروج ترامپ از برجام یک توهین آشکار به اروپا به شمار می آید. کشورهای اروپایی در این پیچ تاریخی می توانند خودرا به سطح کشورهایی معمولی در درون «نظام تک قطبی» به رهبری آمریکا تنزل دهند یا به عنوان اتحادیه اروپا وبه عنوان یک «قطب» قدرت در «نظام چندقطبی » ایفای نقش کنند .چنین تصمیمی می تواند راه را برای ارائه تضمین لازم برای اجرای برجام –که اروپا آن را یک پیمان خوب برای امنیت وصلح جهانی والگوی موفقی برای حل مناقشات بین المللی می داند- هموار سازد .
روزنامه «جوان» اما در گزارشی با عنوان «لحن ترامپی برلین برای پشت کردن به برجام»، با اشاره به اظهارات «هایکو ماس‌» وزیر خارجه آلمان، درباره دشواری حفاظت از برخی قراردادهای پسا برجامی شرکت‌های آلمانی با ایران، رویکرد آلمان نسبت به حفظ برجام را منفی توصیف کرد و نوشت: اینکه دونالد ترامپ رگ و ریشه آلمانی دارد، به کنار، آلمانی‌‌‌‌‌ها در جای‌جای تاریخ معاصرشان ثابت کرده‌اند که مانند ترامپ صرفاً منافع مادی را می‌بینند و از هویت مستقل سیاسی برخوردار نیستند. برای همین است که برلین حتی زودتر از کشورهای تازه به استقلال رسیده اروپایی که به شدت وابسته به حمایت امریکا هستند، گوی سبقت را در بیان حرف‌‌‌‌هایی با لحن دلخواه دونالد ترامپ ربوده است. هم از این بابت که محافظت از شرکت‌های آلمانی در برابر تحریم‌های امریکا علیه ایران را دشوار خوانده و هم از این جهت که ایران را به تن دادن به توافقی جامع‌تر درباره موضوع منطقه و موشک‌های بالستیک فرا می‌خواند.
روزنامه «کیهان» هم در یادداشت روز خود با عنوان «خروج از برجام و آنچه نباید!»
با رویکردی منفی در خصوص اقدامات و اهداف اروپایی ها در مذاکرات برجامی، بر لزوم خروج ایران از برجام تاکید کرد و نوشت: قبلا با تاکید بر پیشدستی ایران در خروج از برجام، هشدار داده بودیم هدف هرگونه تاخیر در اعلام خروج ایران از برجام در حقیقت هموار کردن مسیر میز مذاکره برجام2 خواهد بود. لذا اکنون نیز اگر همچون گذشته به تذکر و هشدار رهبری توجه نشود، نتیجه‌ ای بهتر از آنچه که در مقابل آمریکا حاصل شد، در مقابل اروپایی‌ها هم به‌دست نخواهد آمد.
کیهان در ادامه آورد: مواضع کنونی سه کشور اروپایی نشان می‌دهد قبل از اینکه به فکر برداشتن تحریم‌های ایران و دادن تضمین‌های واقعی باشند، همزمان نگران خروج ایران از برجام و خواهان مذاکره در‌باره قدرت دفاعی ایران هستند و در سخنانی توهین آمیز خطرات خروج از برجام را به ایران گوشزد می‌کنند! دولت و آقای ظریف باید بدانند ملت ایران و رهبرمعظم انقلاب هیچ اجازه‌ای به آنها برای مذاکره در‌باره قدرت دفاعی و موشکی و نقش ایران در منطقه در این مذاکرات چند هفته‌ای و عقب‌نشینی از خطوط قرمز نظام آن‌گونه که در مذاکرات هسته‌ای صورت گرفت، نداده‌اند و شخص آقای ظریف باید از موضع مقتدرانه ملت و رهبری با اروپایی‌ها برخورد کند چرا که وقت امتیاز‌دهی پشت پرده و دوران قاجاری گذشته است.
در این میان و در حالی که برخی روزنامه ها چون کیهان بر لزوم خروج ایران از برجام تاکید می ورزند، «صادق زیباکلام» استاد دانشگاه، در یادداشتی در روزنامه «آرمان» با عنوان «شکست برجام آرزوی دیرین دلواپسان»، آورد: با نگاهی ‌به روند پرونده هسته‌ای در کشور به این نتیجه خواهیم رسید که دلواپسان از آغاز ماجرا آن را بیشتر دستاویزی در جهت رسیدن به اهداف جناحی خود قرار داده‌اند. در نتیجه دستاوردهای هسته‌ای که می‌توانست با حداقل هزینه کسب شود به دلیل رفتارهای دلواپسانه هزینه‌ زیادی را به کشور تحمیل کرد. بزرگ ‌ترین نگرانی دلواپسان این بوده که مبادا مذاکرات ایران و غرب موجب تنش‌زدایی شود.
زیبا کلام افزود: در شرایط فعلی و پس از آنکه ترامپ خروج آمریکا را از برجام اعلام کرد، به جای آنکه نگران منافع ملی و بازگشت تحریم‌ها و در نهایت افزایش فشار بر جامعه باشند، به‌جای اینکه مانند همه بزرگان و دلسوزان نظام به اروپاییان هشدار بدهند که باید تضمین‌ کننده خواست‌های ایران باشند، همراه با دیگر دشمنان کشور اظهار شادی و خوشحالی کردند. بر همین اساس جریان دلواپس پیرامون خروج ترامپ از برجام نه تنها ناراحت و یا عصبانی نیست بلکه بسیار هم خوشحال است زیرا نقض برجام توسط آمریکا یک فرصت طلایی برای آنان به وجود آورده تا حملات خود را نسبت به اصلاح‌طلبان افزایش دهند.

** نگاه ها به انتخاب شهردار جدید تهران
انتخاب «محمدعلی افشانی» به عنوان شهردار پایتخت، یکی از محورهای مهم در روزنامه های امروز بود. روزنامه ها به همین بهانه نگاهی به الزامات شهرداری آتی تهران انداختند.
روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «تفاوت مدیریت و توانایی»، با اشاره به انتخاب افشانی به عنوان شهردار تهران از سوی اعضای شورای شهر، آورد: اجماع حداکثری شورای شهر تهران، نشان ‌دهنده عقلانیت، رشد یافتگی و بالندگی جریان اصلاحات است. با وجود اختلاف سلیقه موجود در گروه‌های تشکیل‌دهنده شورای پنجم شاهد هستیم وقتی مصلحت کلی کشور و اصلاحات حکم کند، می‌توانند از خواسته‌های شخصی و گروهی خود عدول کرده و بر گزینه مطلوب برای حل مشکلات جامعه و شهر تهران اجماع کنند. اگر این نگاه بر کلیت کشور در شرایط کنونی حاکم شود، می‌توانیم با استفاده از این الگو شاهد اجماع ملی باشیم.
این روزنامه افزود: مدیریت شهری با مدیریت‌های متعارف و موجود در کشور متفاوت است. مدیریت شهری یک مدیریت چندبعدی است. به‌طور قطع در مدیریت شهری علاوه بر تولید منابع ثروت باید جسارت، شجاعت و ریسک‌پذیری لازم را داشت. امیدوارم آقای افشانی با شجاعت، جسارت و برنامه درستی که مورد توجه اعضای شورا شهر نیز واقع شده، بتواند شهر بحران‌زده تهران را که در ١٤ سال گذشته اکثر مجراهای تنفسی و مالی آن در جهت‌های غیرمنطقی و علمی مصرف شده است، در یک مدیریت توام با برنامه و تدبیر و با حداقل امکانات بیشترین بهره را برده و کارایی خوبی از خود نشان دهد.
«شهردارجدید و گره ‌های مدیریتی تهران» هم عنوان یادداشتی در روزنامه آرمان است که در آن می خوانیم: شهردار کلانشهر تهران انتخاب شد. مهندس محمدعلی افشانی به سبب پیشینه کاری که از آن برخوردارند، انتخاب بجایی برای پایتخت بود. ضمن اینکه ضروری است به فرایند شفاف و دموکراتیک انتخاب نیز اشاره شود. جلسات شورا هم چنان که همه می‌دانیم به‌صورت علنی برگزار شد. مهندس محمد علی افشانی با توجه به ریل‌گذاری‌هایی که در برنامه‌های ایشان به چشم می‌آید، تلاش دارد با هم‌افزایی نیروهای درون سازمان و برون سازمانی و تعامل با سایر نهادها، خون تازه‌ای در رگ‌های شهرداری به جریان اندازند و امید است که انتخاب ایشان منشأ خیر و خدمت برای شهروندان عزیز تهرانی باشد.
روزنامه «شهروند» نیز در گزارشی، انتخاب شهردار تهران را «پایان ماراتن انتخاب شهردار» نامید و نوشت: «شهر زیست ‌پذیر، شهروند مشارکت ‌پذیر»شعار فردی بود که به‌زودی کار خود را به‌عنوان شهردار تهران آغاز خواهد کرد. افشانی در برنامه 150صفحه‌ای پیشنهادی خود، بیشتر به کلیات و راهبردها پرداخت و کمتر از استراتژی و راه‌ های رسیدن به این برنامه‌ها سخن گفت. او حالا کلیددار پایتخت است و باید منتظر عملکرد و میزان پایبندی‌اش به این برنامه ماند.
روزنامه «مردم سالاری» هم در گزارشی در همین زمینه به سوابق افشانی اشاره کرد و آورد: بعد از چندین هفته بلاتکلیفی بالاخره روز گذشته تهران شهردار خود را شناخت و اعضای شورای شهر، افشانی را با 19 رأی به‌ عنوان شهردار جدید تهران انتخاب کردند. سیدمحمدعلی افشانی متولد استان کهگیلویه و بویراحمد عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و استاندار فارس در دولت یازدهم است. وی پیش از این به‌عنوان معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در دولت دوازدهم مشغول بود.
او همچنین معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و رئیس سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده است. در سابقه افشانی معاونت استانداری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان نیز به‌چشم می‌خورد.

** واکنش ها به بیانیه مجلس خبرگان
بیانیه مجلس خبرگان رهبری در واکنش به خروج آمریکا از برجام که روز گذشته 23 اردیبهشت، با امضای آیت‌ الله «احمد جنتی» رییس این مجلس منتشر شد، بازتاب هایی در روزنامه های امروز داشت.
روزنامه «ایران» این بیانیه را «بحث ‌برانگیز» توصیف کرد و با اشاره به اینکه رئیس مجلس خبرگان در این بیانیه رییس جمهوری را مسوول خسارت‌ های برجام و موظف به عذرخواهی دانسته، آورد: بیانیه آیت‌الله جنتی در حالی تیم مذاکره کننده هسته‌ای را مسبب خروج امریکا از برجام خوانده است که همزمان حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان هم دیروز در یادداشتی، سخنان رئیس جمهوری در مشهد و اشاره وی مبنی بر اینکه اگر اروپایی‌ها تأمین منافع ایران را تضمین کنند، می‌توان برجام را ادامه داد علت خروج ترامپ از توافق هسته‌ای خوانده است.
این روزنامه افزود: با این حال از زمان انتشار این بیانیه این سؤال مطرح شده که آیا مفاد آن مورد تأیید کلیت خبرگان رهبری است؟ در چند روز گذشته آیت‌الله مقتدایی و آیت‌الله بطحایی از اعضای خبرگان رهبری مواضعی اتخاذ کرده‌اند که هیچ سنخیتی با مفاد بیانیه مورد نظر ندارد. علاوه بر این برخی کارشناسان منتقد بیانیه آیت‌الله جنتی، برخلاف مواضع وی، معتقدند که برجام تصمیم نظام بوده چنانکه شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی بر آن مهر تأیید زده‌اند و بنا بر اظهارات اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای، جزئیات مذاکرات هم با مقامات عالیه کشور هماهنگ می ‌شده است.
به نوشته ایران، این کارشناسان، تأکید دارند اگر بنا به عذرخواهی مسئولان بابت عملکردهای خود باشد، افراد دیگری هستند که در اولویت قرار دارند. مجموعه سیاسی که مورد حمایت مطلق آیت‌الله جنتی و همفکران او بوده و با بی ‌تدبیری‌های خود قطعنامه‌های مختلف و خسارات زیادی را بر ملت ایران تحمیل کرده، برای جبران آن خسارات‌ و البته آن حمایت کنندگان برای عذرخواهی از ملت اولی‌تر هستند.
روزنامه «همدلی» هم در گزارشی با عنوان «دولتِ آماج»، با اشاره به انتقادات مجلس خبرگان از دولت دوازدهم به دلیل سرانجام برجام، آورد: آیا مجلس محترم خبرگان تاکنون سایر مسئولان اجرایی نظام را به دلیل کوتاهی ملزم به عذرخواهی کرده است؟ پرسش بعدی اینجاست که چرا در شرایط کنونی که دستگاه دیپلماسی و شخص وزیر امور خارجه در حال چانه‌زنی و گفت‌وگو با مقام‌های اروپایی و آمریکایی است؛ طرح مسائل این چنینی در داخل کشور، دردی از دردها و مشکلات پرشمار ملت را دوا می‌کند؟
این روزنامه افزود: به صراحت باید گفت این کار نه‌تنها مشکلی از مردم ایران حل نمی‌کند بلکه در کنار به وجود آوردن مشکلات پرشمار در راه مذاکرات پیش‌رو، چهره‌ای بر خلاف اکثریت ایرانیان را به جهانیان می‌نمایاند و شاهد این مدعا، عدم حضور نمایندگان فراکسیون اکثریت در این مراسم پرچم‌ سوزی بود.
همدلی اضافه کرد: آنچه مسلم است نزدیک به 3 سال به پایان دوره ریاست جمهوری حسن روحانی باقیمانده است و کشور با مشکلات بسیار خطیر داخلی و خارجی روبروست. بهتر است معترضان به دولت روحانی سعه‌صدر و آستانه تحمل خود را تا سقف دوره دوم ریاست جمهوری رئیس جمهور پیشین، بالا ببرند چرا که با نگاهی کوتاه به آن دوران تاسف‌بار، تحمل دوران حسن روحانی برایشان بسیار راحت‌تر می‌شود. از سویی ممکن است وجدان‌های بیدار برخود خرده بگیرند که چرا چنین اعتراض‌هایی را در دوران دولت قبلی پیگیری نکرده و در آن دوران سکوت اختیار کردند.

پژوهشم**9282**1601**

باید و نبایدهای ایران در مذاکرات برجامی با اروپا #سياسي #بررسي روزنامه ها #مذاكره برجامي با اروپا #24 ارديبهشت 97
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


رهبر معظم انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام «غلامرضا حسنی» راتسلیت گفتند تست فنی 22 یاسوج|حکایت شهیدی که تقاص شهدای جاده "آبان ماهشهر" را گرفت 7 متهم اصلی پیر شدن پوستتان را بشناسید 12 نکته برای مقابله با مسمومیت قارچ‌های سمی وندی شرمن: به ایرانی‌ها گفته بودیم برای ماندن در توافق هسته‌ای تضمین نمی‌دهیم/ پس چطور امضای کری تضمین شد؟! جلسه سرنوشت ساز نزدیکان ساری با مسئولان چلسی؛ آینده کونته در لندن، مبهم‌تر از همیشه هشتگ هفته برخورد مرگبار پیکان با نیسان مشهد| قدیمی‌ترین هیئت‌های مذهبی فعال در مشهد کدامند؟ فوری/ حمله جنگنده‌های آمریکایی به دو مقر ارتش سوریه بانک‌ها چقدر وام دادند؟ راه اندازی 5 پایگاه جدید اورژانس هوایی در کشور تجمع اعتراض آمیز جمعی از رانندگان کامیون در قم مغفول ماندن آریزونای لرستان با اما و اگرها کریم باقری: در بازی برگشت الدحیل را حذف می‌کنیم بررسی میزان رضایت شهروندان از کیفیت خدمات الکترونیکی پلیس راهور ناجا توسعه از دیدگاه جریان اسلامگرای شریعتمدار پس از انقلاب اسلامی کشته و زخمی شدن چهار نفر در حمله انتحاری در عراق دختربچه‌ای که انیشتین لقب گرفت +عکس 73 فرانسوی مخالف سیاست‌های مکرون دادگاهی شدند افتتاحیه دومین دوره رقابت‌های جهانی ورزشی کارگران در فرانسه تکذیب کشف آثار باستانی مصری در یک کانتینر دیپلماتیک مصری در رم اسطوره لیورپول در آستانه رئالی شدن بود! سفر نخست‌وزیر فرانسه به سرزمین‌های اشغالی لغو شد «گوزن در کافی شاپ» خواندنی شد تبریز|بازیکنان تراکتورسازی در رادار سپاهان؛ آندو دوباره به تبریز برمی‌گردد؟ شهادت چهار عراقی در حمله انتحاری در شمال غرب بغداد درخواست یک وکیل برای لغو مصونیت پارلمانی رئیس حزب چپ فرانسه کره شمالی: آینده نشست ترامپ و اون به آمریکا بستگی دارد روابط دو کشور در مسائل امنیتی، انتظامی و نظامی در سطح خوبی است/نیروهای پاکستانی برای آزادی مرزبان ربوده شده ایرانی همکاری کنند کبوتر بازی "لیلا بلوکات" /عکس 28 میلیون و 700 هزار ایرانی پزشک خانواده دارند خرمشهر شهری که آزاد شد اما آباد نشد صوت/ دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان آخرین وضعیت پرونده نازنین زاغری نشست شورای امنیت درباره فلسطین نمایش کمدی «لس آنجلس_تهران» در تورنتو جزئیات مراسم تشییع پیکر «سیدمصطفی موسوی» بررسی رابطه ترس از جرم و افکار پارانویایی با احساس امنیت عمومی تحلیل حقوقی و جرم شناختی قاچاق انسان: از تدابیر پیشگیرانه تا سیاست‌های کیفری اجرای نمایش "گور به‌گور بشی الهی" در بجنورد حملات هوایی ائتلاف متجاوز آمریکایی به سوریه اهواز|سریال بی‌بی مریم بختیاری با نام " بانوی سردار" روی آنتن می‌رود فلسطینی‌ها امیدشان به راه حل سیاسی را از دست داده‌اند
مسدود شدن جاده اوشان فشم میگون براثر سیل­ ساعتی پیش تیراندازی در وروردی منطقه کیانپارس اهواز + فیلم سیدمصطفی موسوی؛ مجری و تهیه‌کننده تلویزیون درگذشت جعفر سمیعی مدیر کل حراست شهرداری تهران شد/ قالیباف رفت + حکم رفع مشکل کمبود سوخت جایگاه‌های بنزین تا ساعاتی دیگر بنزین در شیراز کمیاب شد/ صف‌های کیلومتری خودرو نماز میت مرحوم حجت الاسلام حسنی را چه کسی اقامه کرد؟ تیراندازی خونین بین 2 طایفه در اهواز روزه داران از «خواب مرگ» پرهیز کنند پیکر حجت الاسلام حسنی تشییع شد تصاویر/ آیین تشییع پیکر حجت الاسلام و المسلمین حسنی مجری و مدیحه سرای صدا وسیما درگذشت +عکس تصاویر | واژگونی قطار باری ایران به ترکیه بازگشایی محورهای مواصلاتی لواسان/سیل در لواسان 2 مصدوم داشت مراسم ختم محمدرضا علیزاده قائم مقام دبیر شورای نگهبان سرلشگر باقری: نیروهای مسلح در توسعه قدرت دفاعی منتظر لبخند و مجوز هیچ کشوری نمی‌ماند /آمریکا تلاشی برای جنگ نظامی ندارد اما …/بد عهدان امروز نیز به سرنوشت صدام مبتلا می‌شوند عذرخواهی کارگردان «ساخت ایران 2» بابت اشتباه در یکی از سکانس‌ها/ عکس چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (692) سوالات درس "دینی" امتحان نهایی دیروز، لو رفته بود؟ سرقت نافرجام 2600 میلیارد ریال از شبکه بانکی/ دستگیری هکر حرفه‌ای در عملیات پیچیده پلیس فتای اصفهان وزیر علوم: زیباکلام هنوز بازنشسته نشده/ اسم زیباکلام در لیست واجدین شرایط بازنشستگی وجود دارد سیل و ریزش کوه در جاده فشم حاشیه‌های تخریب قسمتی از ویلای وزیر کشور در ساوجبلاغ مراسم ترحیم مرحوم «محمدرضا علیزاده» برگزار شد بارش باران باز شهرداری کرج را غافلگیر کرد/شهر را آب بُرد عکس/ سنگ تمام آذری زبان‌ها برای حجت الاسلام حسنی 12 پاسخ موسویان به 12 شرط وزیر خارجه آمریکا تیراندازی مقابل دادگاه انقلاب اهواز +فیلم خاکسپاری پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی مجری سرشناس تلویزیون درگذشت/ عکس افزایش قیمت دلار/ کاهش 102 ریالی قیمت یورو چرا «کلانتری» در پرونده‌ها دخالت می‌کند؟ / مطالبی نظیر «متهمان باید بزودی آزاد شوند» در حد این افراد نیست گفتمان اصلاحات باید خود را در بوته نقد بگذارد/ به بسیاری از مطالبات برحق جریان دوم خرداد به موقع بها داده نشد سلطانی‌فر: ورزشی‌ها دولت را تنها نخواهند گذاشت/ روند تاریخ‌سازی ورزش ایران ادامه پیدا خواهد کرد از ناطق نوری تا خاتمی در افطاری عارف/تصاویر پرسپولیس آن‌قدر بدبخت نشده که برای تمدید قرارداد بازیکنان التماس کند/ اگر نیایند با نفرات دیگر جای‌شان را پر می‌کنیم انتقاد نماینده عربستان در سازمان ملل از اظهارات خوشرو / ایران بیشترین سهم را در مشکلات مردم یمن دارد تشییع پیکر مرحوم حجت الاسلام غلامرضا حسنی در ارومیه بلاتکلیفی طرح ترافیک با گذشت دو ماه از سال/ وعده‌های شورای شهر و شهرداری یکی پس از دیگری منتفی می‌شود سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی نظر این فراکسیون درباره انتخابات هیئت رئیسه مجلس را اعلام کرد؛ لاریجانی، پزشکیان و مطهری آغاز مراسم تشییع پیکر امام جمعه فقید ارومیه سلطانی‌فر: جامعه ورزش دولت را تنها نخواهند گذاشت/ صالحی امیری: ورزش برگ برنده دولت مردان و رییس جمهور است وزیر ارتباطات: مذاکره با تلگرام مخفیانه نبوده است /پهنای باند ویژه‌ای در اختیار تلگرام قرار داده نشده است بررسی و تصویب تعدادی از آیین‌نامه‌های قانون بودجه سال 1397 کل کشور / درخواست از مجلس برای ادامه بررسی لایحه «اصلاح بخشی از ساختار دولت» مسکو: تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران غیرقانونی است/سرنوشت برجام در جلسه کمیسیون مشترک مشخص می‌شود صفحه اول روزنامه‌های 4 شنبه 2 خرداد 97 احترام به رییس جمهور به سبک دختر ووشوکار (عکس) الدحیل لخویا هست یا نیست؟ تشییع پیکر «سعید محقق» در اصفهان منتظری: اعتماد و امید مردم به تیم ملی باعث افتخار همه ماست/ انتقاد بی‌جا فقط به بازیکنان استرس وارد می‌کند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me