تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:بین الملل()
کد خبر:16334949
۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۲۲:۰۸

شوک پیونگ‌یانگ به مذاکره

مذاکره یکجانبه با امریکا را لغو می‌کنیم

در شرایطی ‌که برخی افراد در داخل ایران با استناد به آمادگی كره شمالی برای مذاكره با امریكا سعی داشتند نشان دهند كه هیچ راهی جز مذاكره با امریكا وجود ندارد، روز سه‌‌‌‌شنبه کره‌شمالی با انتقاد از رویکردهای دولت امریکا مبنی بر توسل جستن به مدل لیبی برای نابودی یكجانبه تمام تسلیحات اتمی پیونگ‌یانگ، ضمن تهدید به لغو دیدار برنامه‌ریزی ‌شده بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون اعلام كرد كه عقب‌نشینی یكجانبه را نمی‌پذیرد و اگر ترامپ راه اسلاف خود را ادامه دهد، رئیس‌جمهور شكست خورده باقی می‌ماند. كره شمالی با این اقدام نشان داد كه حاضر نیست در مسیر یكسویه‌ای كه از سوی امریکایی‌‌‌‌ها تعیین شده و حاصل آن بازی برد- باخت است، قدم بگذارد.
به گزارش «جوان» درحالی كه تنها چند هفته تا دیدار برنامه‌ریزی شده بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا و كیم جونگ اون، رهبر كره شمالی باقی مانده است، پیونگ‌یانگ در واكنش به اقدامات خصمانه امریکا تهدید كرده كه این دیدار را لغو می‌كند. به گزارش اسپوتنیك، کیم کی گوان، معاون اول وزیر امور خارجه کره‌شمالی سه‌‌‌‌شنبه شب گفت كه اگر قرار است ملاقات و توافقات صورت گرفته میان امریکا و کره‌شمالی کاملاً یک‌طرفه و مبتنی بر فشار بر کره‌شمالی برای از بین بردن تأسیسات و تسلیحات اتمی باشد، کشورش هیچ علاقه‌ای به ادامه این مذاکرات با امریکا ندارد. وی همچنین به انتقاد شدید از گفته‌های اخیر مقامات امریکایی مبنی بر لزوم از میان بردن نه‌تنها تسلیحات اتمی، بلکه تمامی سلاح‌های بیولوژیک و شیمیایی کره‌شمالی، پرداخته است. گوان تأكید كرد:«تنها در صورتی پاسخی درخور و مناسب به دولت ترامپ خواهیم داد که این دولت با نیت صادقانه برای بهبود روابط در دیدار دوجانبه میان مقامات دو کشور حضور یابد». وی افزود:«اما بیش از این به مذاکراتی که هدف از آن راندن ما به گوشه رینگ و درخواست‌های مداوم یک‌طرفه برای از بین بردن تسلیحات اتمی باشد، علاقه‌ای نداریم. این امر ما را مجبور به تجدیدنظر در موضوع دیدار برنامه‌ریزی‌شده میان مقامات امریکایی و کره‌ای خواهد کرد». به گفته وی، «ترامپ اگر دنباله‌رو اسلاف خود باشد، رئیس‌جمهور شکست‌خورده تلقی خواهد شد». دیدار برنامه‌ریزی شده رهبر کره‌شمالی با ترامپ برای 12 ژوئن در سنگاپور تنظیم شده است. این اقدام كره شمالی یك روز پس از آن انجام شد كه جان بولتون، مشاور امنیت ملی كاخ سفید در سخنانی گفته بود كه كره شمالی تأسیسات اتمی خود را به داخل امریکا منتقل كند و الگوی لیبی را در پیش بگیرد. مقامات امریکایی، خلع سلاح كامل اتمی كره شمالی را پیش‌شرط مذاكرات آتی اعلام كرده‌اند، اما پیونگ‌یانگ گفته است كه هیچ پیش‌شرطی را برای ازسرگیری مذاكرات نمی‌پذیرد و در شرایط برابر حاضر به مذاكره است.
کره‌شمالی همچنین در اعتراض به برگزاری رزمایش امریکا و کره‌جنوبی مذاکرات هیئت بلندپایه سیاسی با کره‌جنوبی را که قرار بود روز چهار‌‌‌شنبه در سطح وزیران برگزار شود لغو کرد. کره‌شمالی تأكید كرد:«این رزمایش که در سراسر کره‌جنوبی برگزار می‌شود، ما را هدف قرار داده است، این یک چالش جدی برای تحقق اعلامیه پانمونجوم و یک تحریک نظامی عمدی در برابر پیشرفت سیاسی مثبت در شبه‌جزیره کره است». به گزارش رویترز، وزارت امور خارجه امریکا در واکنش به این تهدید اعلام كرد كه اطلاعی از تهدید به لغو دیدار کره‌شمالی و امریکا ندارد و طبق برنامه این دیدار در دستور کار قرار دارد. سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز بیان کرده که امریکا این تهدید را ارزیابی کرده و با متحدان خود از نزدیک همکاری و مشارکت خواهد داشت.
به نظر می‌رسد، سخنان جان بولتون و دیگر مقامات امریکایی مبنی بر لزوم کاربرد مدل لیبی برای کره‌شمالی که مبتنی بر خلع سلاح تمام و کامل در قبال برداشته شدن تحریم‌‌‌‌ها بوده، به تهدید جدی برای مذاکرات هسته‌ای کره‌شمالی تبدیل شده است. تهدید كره شمالی برای لغو دیدار با ترامپ در حالی است كه ترامپ هفته گذشته از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و مسئله بی‌اعتمادی به امریکایی‌ها، سبب شده مقامات پیونگ‌یانگ از موضع قدرت و در شرایطی برابر با امریکایی‌‌‌‌ها وارد مذاكرات شوند. در حالی که کره‌شمالی با انعطاف در مواضع خود درصدد است زمینه تفاهم و همکاری را با کره‌جنوبی فراهم کند، امریکا با اختلال در این روند می‌کوشد همچنان وضعیت امنیتی شبه‌جزیره کره را در شرایط بحران نگه دارد تا برنامه‌های خود را به کره‌شمالی تحمیل کند. تجربه یك دهه اخیر نشان داده كه فشارهای امریکا به كره شمالی نتیجه‌ای جز تشدید تنش‌‌‌ها به همراه ندارد و تنها راه‌حل بحران شبه‌جزیره كره، گفت‌وگو و مفاهمه است. ترامپ اخیراً در سخنانی گفته است كه مثل دولت باراك اوباما كه با ایران به توافق رسید، با كره شمالی مذاكره نخواهد كرد، یعنی ترامپ می‌خواهد مذاكراتی انجام دهد كه نتیجه آن برد- باخت باشد. این اظهارات ترامپ درحالی است كه کره‌شمالی زمانی حاضر به مذاکره با امریکا شد که آخرین سلاح هسته‌ای خود را آزمایش کرد که شدت انفجار آن نسبت به آزمایش‌های قبلی 10 برابر بود. این کشور همچنین اعلام کرد که به موشک قاره‌پیما دست یافته است كه می‌تواند سراسر خاک امریکا را هدف قرار دهد. بنابراین، كره شمالی در مذاكره با امریکا دست بسته نخواهد بود و كارت‌‌‌هایی برای رو كردن دارد. تحلیلگران معتقدند که تهدید کره‌شمالی برای لغو این نشست احتمالاً تلاش برای تقویت اهرمش در مقابل واشنگتن است، درحالی که واشنگتن خواهان اقدام فوری و غیرقابل بازگشت کره‌شمالی در متوقف کردن برنامه سلاح‌های هسته‌ای‌اش شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


خلع ید سهام دار شرکت هپکو/تعیین تکلیف مدیریت جدیددر نشست استاندار مرکزی با وزیر اصفهان| تفاوت‌های آموزش قرآن در ایران و مصر/ مصری‌ها با "نوشتن"، قرآن را حفظ می‌کنند عجز شیطان بزرگ در برابر اراده مردم ایران مردان مقاومت در پارلمان عراق تروریسم چیست و تامین مالی آن کدام است؟ روند کاهش سطح کشت و تولید 10 محصول اساسی کشاورزی طی 5 سال بهترین فواید روزه داری در ماه رمضان برای بدن انسان چیست؟ افزایش قیمت انواع چیپس و پفک تلویزیون ابزار قدرتمند فرهنگ‌سازی وضعیت جوی 31 اردیبهشت شیراز+ فیلم نمایی از درون «اتاق جنگ» اقتصادی آمریکا/ معمار تحریم‌های هوشمند علیه ایران کیست؟ مقایسه دانش آموزان با خوشه‌های مختلف عاطفه تحصیلی از لحاظ فرسودگی تحصیلی ماموریت ترامپ به سناتور جمهوریخواه زمان پخش سریال­های رادیویی در ماه رمضان اهمیت رفتار حرفه‌ای در محل کار سرمازدگی اخیر بهانه‌ای برای قاچاق میوه شد نگاه عجیب آقای بازیگر به همکارش/عکس مشارکت برخی از کشورهای منطقه، دلیل اصلی انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی نقوی حسینی: برجام دیگر پایان یافته است خاموشی «شهاب» 90 میلیارد در حساب بچه 7 ساله/ تراکنش مالی 120 میلیاردی زنی که فوت کرده! علائم هشدار دهنده که از سکته قلبی و مغزی خبر می‌دهند ابعاد تازه‌ای از سرنوشت ولیعهد عربستان/محمد بن سلمان کجاست؟ شهرکرد| چرا بام ایران هنوز استانی محروم شناخته می‌شود/وقتی از آقایان مسئول خبری نیست واکنش متفاوت ضرغامی به جایزه جعفر پناهی تحلیل منطقی نظم شبکه‌ای قرآن نقد تطبیقی حکایت‌های بهارستان جامی با داستان‌های مینیمالیستی آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو در آورد نانسی پلوسی: نباید اجازه داد توهم توطئه ترامپ عملکرد ما را تضعیف کند بهار و کوچ زنبورها به کندوی جدید بهزیستی ظرفیتی برای پذیرش مجدد معتادان متجاهر در مراکز را ندارد شرایط وام دوم مسکن برای متاهل‌ها ابلاغ شد حقوق کارگران دوباره افزایش می‌یابد؟ جنب و جوش اصلاح‌طلبان استان بوشهر برای عبور از نمایندگان کنونی استان در مجلس در «کارواش‌های» پایتخت چه می‌گذرد؟ یاسوج|وزارت راه و شهرسازی با ساخت پل پنجم بشار یاسوج موافقت کرد فرصت که دهی زدست … ترامپ ماه آینده «معامله قرن» را اعلام می‌کند دغدغه «سائرون»؛ تسویه حساب با برخی ائتلاف‌ها یا تشکیل دولت؟ اثربخشی آموزش مهارت‌های زندگی از منظر اسلام و روان‌شناسی بر بهزیستی روان‌شناختی اشتباه استراتژیک خروج آمریکا از برجام ملزومات محتوایی در سامانه ملی اطلاعات تحقیقاتی جاری برای پاسخ به نیازهای اطلاعاتی پژوهشگران داورزنی: هر 23 عضو تیم ملی فوتبال سرداران وطن هستند / امروز در تالار وحدت شاهد وحدت واقعی بودیم عربستان برای محاصره مقاومت در پی تشکیل یک جبهه در پارلمان لبنان است ارکستر سمفونیک نواخت، کی‌روش خواند! برگزاری انتخابات 4 فدراسیون ورزشی نیمه دوم سال تهیه طرح آمایش شهری اصفهان با همکاری بخش خصوصی مادر با شرفی که اشک‌های امیرحسین آرمان را سرازیر کرد
8 شرکت اروپایی ایران را ترک کردند جشن قهرمانی گالاتاسرای با پرچم تراکتور (عکس) اراده شما از هر عاملی قوی‌تر است؛ خیلی فکر نکنید به اینکه مقابل چه تیمی هستید تمام حواشی «عروسی سلطنتی» پرنس هری و مگان مارکل جزئیات قتل خانم وکیل مقابل دادگستری لنگرود سلفی گلشیفته فراهانی در کنار برادرش/عکس تهران| فرماندار ری: اصل 109 قانون تقسیمات کشوری را در مورد شهرری پیگیری می‌کنیم کتاب‌های خواندنی اورهان پاموک (ویدئو) راز قرمز شدن ناگهانی آسمان عراق چه بود؟ جزئیات دریافت 2 بار تسهیلات مسکن توسط زوجین جزئیات دستگیری مشهورترین شرور تهران در مرز ترکیه + فیلم دندان هیتلر راز مرگش را فاش کرد! مدیر یوونتوس مقصد بعدی بوفون را لو داد رشت| قتل وکیل دادگستری با سلاح گرم در لنگرود قتل وکیل زن دادگستری در لنگرود ­معاون دادستان کل کشور: مسدود سازی تلگرام با موفقیت پیش می‌رود علی مطهری: مذاکره با دفتر رهبری درباره fatf برگزاری مراسم عروسی شاهزاده هری و مگان مرکل ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود کیت بلانشت؛ ملکه استرالیایی هالیوود قاتل وکیل لنگرودی دستگیر شد+ عکس اظهارات امروز شمخانی در مجلس قاتل وکیل لنگرودی دستگیر شد امیرآباد به منطقه آزاد تجاری نزدیک می‌شود آنچه در "ماه عسل" دیشب گذشت/ادعای کشف داروی سرطان شلیک مرگبار به خانم وکیل در لنگرود دوئل بزرگ؛ ماه عسل و خندوانه در آغاز ماه رمضان چه کردند؟ قیمت طلا و سکه امروز 30 اردیبهشت 97 +جدول دادستان تهران: ارسال پرونده قاتل مأمورین ناجا به اجرای احکام دادسرا /در مورد حصر برخی اخباری منتشر می‌شود که واقعی نیست چرا نرخ دقیق موالید 2 سال اعلام نمی‌شود؟ دادستان تهران: در مورد حصر برخی اخباری منتشر می‌شود که واقعی نیست/ ارسال پرونده محمد ثلاث به اجرای احکام دادسرا روحانی: اولین توطئه بزرگ را پشت سر گذاشتیم/به عقب بازنمی‌گردیم/محدودیت در ارتباطات مردم را نمی‌پسندیم/نمی‌توان همه بارها را برعهده دولت گذاشت تحریک مردم از تریبون نماز جمعه صورت گرفت/ جدایی کازرون و کوه چنار از 25 سال پیش مطرح است/ این جدایی تصمیم مسئولان وزارت کشور بود مطهری: برخی فکر می‌کنند اگر لوایح مرتبط با fatf تصویب شود، آینده حزب‌الله و حماس به خطر می‌افتد که اینطور نیست/ مذاکره با دفتر رهبری درباره fatf باهنر: نمازجمعه‌ها، سران قوا و نمایندگان مجلس پمپاژ ناامیدی و ناکارآمدی می‌کنند/درصدد القای این هستند که گویا همه ارکان قوای سه‌گانه فاسدند/ تیم مذاکره هسته‌ای مورد تایید نظام است جنجال بر سر استیکرهای جام‌جهانی تلگرام روحانی: آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت/ مهمترین پیام انتخابات 96 این بود که به عقب بر نمی‌گردیم وزارت اطلاعات دوتابعیتی‌ها را 210 نفر اعلام کرد/ از حضور 47 دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی تا فعالیت 25 نفر در مراکز دانشگاهی و نظامی اعلام فهرست 24 نفره تیم ملی برای اردوی استانبول معرفی و احیای جاذبه‌ها و فرصت‌های گردشگری آستارا در اولویت برنامه‌ریزی‌ها قرار دارد شهرری می‌تواند برای سال 2019 به عنوان مقصد گردشگری درنظر گرفته شود درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی‌کنیم آیت‌الله مکارم شیرازی: بعد از انقلاب، تفاوت چندانی در وضعیت طلاب به وجود نیامده/ وضعیت مردم بهبود یافته، به طوری که درگذشته کمتر کسی وسیله نقلیه داشت ردپای کم رنگ نظارت بر بازار عمل زیبایی پاسخ وزیر اطلاعات به کریمی قدوسی: مدیر دوتابعیتی دولتی نداریم/ در برخورد با فعالان اقتصادی افراط شده 24 بازیکن تیم ملی برای بازی با ترکیه قتل خانم وکیل، مقابل دادگستری در گیلان عکس/ تشییع پیکر "حسین شهاب" مناجات‌خوانی حسن عبدی در حضور مقام معظم رهبری +فیلم گزارش تسنیم: انتشار اسناد جدید از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ وزیر اطلاعات چه چیزی را تکذیب می‌کند؟

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me