تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:بین الملل()
کد خبر:16336340
۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۲۲:۵۰

ادامه نیت‌های بدخواهانه آمریکا به معنی لغو مذاکرات آتی دو کشور است

عاون وزارت امور خارجه کره شمالی هشدار داد در صورتی که واشنگتن به نیت‌های بدخواهانه خود ادامه بدهد در گفتگوهای مشترک با رئیس جمهور آمریکا شرکت نخواهد کرد.

ادامه نيت هاي بدخواهانه آمريکا به معني لغو مذاکرات آتي دو کشور استببه گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از پايگاه اينترنتي تلويزيون بي بي سي؛ معاون وزارت امور خارجه کره شمالي در واکنش به رويکرد اخير دولت ترامپ و شروطي که براي کره شمالي تعيين شده است تاکيد کرد اين کشور هرگز حاضر نمي شود با تن دادن به درخواست هاي افراد منفوري همچون بولتون، سرنوشت عراق و ليبي را براي مردم خود رقم بزند و در صورت ادامه اين روند، در خصوص گفتگوهاي آتي بين دو کشور نيز بازنگري خواهد کرد.

بر اساس اين گزارش؛ کيم کايه گوان (Kim Kye-gwan) معاون وزارت امور خارجه کره شمالي هشدار داد در صورتي که واشنگتن به نيت هاي بدخواهانه خود ادامه بدهد در گفتگوهاي مشترک با دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا شرکت نخواهد کرد. 

وي در بيانيه اي  تصريح کرد: کيم جون اون رهبر کشور ما تصميمي راهبردي براي پايان دادن به سابقه ناخوشايند روابط کره شمالي و آمريکا گرفته و در دو نوبت که مايک پمپئو وزير امور خارجه آمريکا از کشورما ديدار داشت با وي گفتگو کرده و در عين حال گام هايي بسيار مهم و با ذهن باز براي صلح و ثبات در شبه جزيره کره و جهان برداشته است. در واکنش به نيت روشن رهبر، ترامپ موضع خود را براي پايان دادن به خصومت ريشه دار و ديرباز بين کره شمالي و آمريکا و بهبود روابط بين دو طرف بيان کرد.

با اين حال در آستانه برگزاري نشست، اظهارات نسنجيده و تحريک کننده اي از طرف مقابل گفتگو به شکلي خيره سرانه مطرح مي شود و در کمال نااميدي بايد گفت اين اظهارات رفتاري به شدت ناعادلانه را نشان مي دهد. مقامات ارشد کاخ سفيد و وزارت خارجه از جمله جان بولتون مشاور امنيت ملي کاخ سفيد ارزيابي هاي اشتباه موسوم به الگوي ليبي را  در" کنار گذاشتن کامل فعاليت هاي هسته اي و بعد گرفتن امتياز"  به ميان مي آورند: عاري سازي کامل، قابل راستي آزمايي و غير قابل بازگشت  هسته اي، از ميان بردن کامل تسليحات هسته اي، موشکي، تسليحات بيوشيميايي و غيره؛ و در عين حال کنار گذاشتن کامل فعاليت هاي هسته اي در گام اول و پاداش دهي در مرحله بعد از آن سخن به ميان مي آورند. 

سناريوي ليبي 

مي توان اين اظهارات را بيان حرکتي به شدت شرارت بار سرنوشت ليبي يا عراق به مردم بزرگوار ما دانست که بعد از کوتاه آمدن در برابر قدرت هاي بزرگ، به زير کشيده شدند. نمي توان خشم خود را از چنين حرکتي از سوي آمريکا فرو خورد و درباره حسن نيت آمريکا در بهبود روابط با کره شمالي از طريق گفتگوهايي درست و مذاکره ترديد نداشت. جهانيان به خوبي مي دانند که کشور ما نه ليبي است و نه عراق که چنين سرنوشت رقت باري را بپذيرد. بسيار مهمل است که کسي به خود جرأت دهد و کره شمالي که کشوري مسلح به سلاح اتمي است با ليبي مقايسه کند که فقط در مراحل ابتدايي توسعه هسته اي قرار داشت. ما در گذشته نيز درباره صلاحيت بولتون موضع خود را مشخص کرده ايم و نمي توانيم نفرت خود را از وي پنهان سازيم. 

معاون وزارت خارجه کره شمالي همچنين افزود: اگر دولت ترامپ نتواند از درس هاي گذشته در مذاکرات آمريکا و کره شمالي که به دليل وجود افرادي مانند بولتون با مشکل و عقب گرد همراه بود بياموزد و بخواهد به وطن پرست نماهايي که بر الگوي ليبي کردن کره شمالي اصرار دارند گوش فرا دهد؛ سرنوشت مذاکرات آتي و در مجموع آينده روابط آمريکا و کره شمالي روشن است. ما از پيش نيت خود را براي عاري سازي شبه جزيره کره از تسليحات اتمي بيان و در چند مورد نيز پيش شرط هاي خود را براي پايان دادن به سياست خصمانه عليه کره شمالي، تهديدهاي هسته اي و با خواهي هاي آمريکا مطرح کرده ايم. آمريکا مساله را به گونه اي وانمود مي کند که گوئي در ازاي اقدام ما براي کنار گذاشتن تسليحات اتمي، غرامت و مزاياي اقتصادي به ما پيشنهاد کرده است. اين در حالي است که ما هرگز براي بازسازي اقتصادي هيچ چشم  داشتي به آمريکا نداشته ايم و  در آينده نيز چنين معامله اي نخواهيم کرد.کمدي مضحکي است که مي بينيم دولت ترامپ مدعي مي شود راهي متفاوت از دولت هاي پيشين آمريکا گرفته است حال آنکه اين دولت نيز همچنان سياست هاي نخ نما شده درباره کره شمالي که دولت هاي پيشين نيز در زمان توسعه اتمي اين کشور به آن دست يازيده بودند، دنبال مي کند. 

وي همچنين خاطر نشان کرد در صورتي که  ترامپ بخواهد راه پيشينيان خود را ادامه بدهد، نام وي نيز به عنوان رئيس جمهوري ناموفق تر از پيشينيانش ثبت مي شود  که از خواست بلند پروازانه وي براي به دست آوردن موفقيتي بي سابقه به دور است. در صورتي که  ترامپ بخواهد با رويکردي صادقانه براي بهبود روابط کره شمالي و آمريکا در نشست آتي حاضر شود، با صداقتي در خور روبرو خواهد شد. ولي اگر آمريکا بخواهد کره شمالي را به حاشيه ببرد و مجبور به کنار گذاشتن يک جانبه تسليحات اتمي کند، ما چندان علاقه اي به اين گفتگوها نداريم و راهي جز بازنگري در رويه  نشست پيش رو بين آمريکا و کره شمالي نخواهيم داشت.

#کره شمالي #آمريکا #راهبردي #ترامپ #کاخ سفيد #تسليحات #هسته اي
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


سقوط وحشتناک بالابر در تهران پس از پاره شدن سیم بکسل +عکس پزشکان کره جنوبی علیه دولت تظاهرات کردند دانشگاه آزاد اسلامی خط مقدم جوان‌گرایی با خواندن این دعا در ماه رمضان تمام گناهانتان را پاک کنید خطیبی که تا آخرین لحظه عمرش مطالعه کرد نقض حقوق بشر در بحرین|ادامه سلب آزادی‌های دینی مردم در ماه مبارک رمضان اصلاح قانون استخدام معلمان حق‌التدریس پلیسی که زورگیران را غافلگیر کرد مدیریت سرمایه در گردش و سودآوری در ادوار تجاری استراتژی رژیم صهیونیستی برای ایجاد شکاف میان ایران و روسیه خطر ابتلا به آسم با قرارگیری کودکان در معرض ازون طوفان شن شمال غرب چین را درنوردید خلع ید سهام دار شرکت هپکو/تعیین تکلیف مدیریت جدیددر نشست استاندار مرکزی با وزیر اصفهان| تفاوت‌های آموزش قرآن در ایران و مصر/ مصری‌ها با "نوشتن"، قرآن را حفظ می‌کنند عجز شیطان بزرگ در برابر اراده مردم ایران مردان مقاومت در پارلمان عراق تروریسم چیست و تامین مالی آن کدام است؟ روند کاهش سطح کشت و تولید 10 محصول اساسی کشاورزی طی 5 سال بهترین فواید روزه داری در ماه رمضان برای بدن انسان چیست؟ افزایش قیمت انواع چیپس و پفک تلویزیون ابزار قدرتمند فرهنگ‌سازی وضعیت جوی 31 اردیبهشت شیراز+ فیلم نمایی از درون «اتاق جنگ» اقتصادی آمریکا/ معمار تحریم‌های هوشمند علیه ایران کیست؟ مقایسه دانش آموزان با خوشه‌های مختلف عاطفه تحصیلی از لحاظ فرسودگی تحصیلی ماموریت ترامپ به سناتور جمهوریخواه زمان پخش سریال­های رادیویی در ماه رمضان اهمیت رفتار حرفه‌ای در محل کار سرمازدگی اخیر بهانه‌ای برای قاچاق میوه شد نگاه عجیب آقای بازیگر به همکارش/عکس مشارکت برخی از کشورهای منطقه، دلیل اصلی انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی نقوی حسینی: برجام دیگر پایان یافته است خاموشی «شهاب» 90 میلیارد در حساب بچه 7 ساله/ تراکنش مالی 120 میلیاردی زنی که فوت کرده! علائم هشدار دهنده که از سکته قلبی و مغزی خبر می‌دهند ابعاد تازه‌ای از سرنوشت ولیعهد عربستان/محمد بن سلمان کجاست؟ شهرکرد| چرا بام ایران هنوز استانی محروم شناخته می‌شود/وقتی از آقایان مسئول خبری نیست واکنش متفاوت ضرغامی به جایزه جعفر پناهی تحلیل منطقی نظم شبکه‌ای قرآن نقد تطبیقی حکایت‌های بهارستان جامی با داستان‌های مینیمالیستی آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو در آورد نانسی پلوسی: نباید اجازه داد توهم توطئه ترامپ عملکرد ما را تضعیف کند بهار و کوچ زنبورها به کندوی جدید بهزیستی ظرفیتی برای پذیرش مجدد معتادان متجاهر در مراکز را ندارد شرایط وام دوم مسکن برای متاهل‌ها ابلاغ شد حقوق کارگران دوباره افزایش می‌یابد؟ جنب و جوش اصلاح‌طلبان استان بوشهر برای عبور از نمایندگان کنونی استان در مجلس در «کارواش‌های» پایتخت چه می‌گذرد؟ یاسوج|وزارت راه و شهرسازی با ساخت پل پنجم بشار یاسوج موافقت کرد فرصت که دهی زدست …
8 شرکت اروپایی ایران را ترک کردند جشن قهرمانی گالاتاسرای با پرچم تراکتور (عکس) تمام حواشی «عروسی سلطنتی» پرنس هری و مگان مارکل اراده شما از هر عاملی قوی‌تر است؛ خیلی فکر نکنید به اینکه مقابل چه تیمی هستید سلفی گلشیفته فراهانی در کنار برادرش/عکس جزئیات قتل خانم وکیل مقابل دادگستری لنگرود تهران| فرماندار ری: اصل 109 قانون تقسیمات کشوری را در مورد شهرری پیگیری می‌کنیم (ویدئو) راز قرمز شدن ناگهانی آسمان عراق چه بود؟ کتاب‌های خواندنی اورهان پاموک جزئیات دریافت 2 بار تسهیلات مسکن توسط زوجین دندان هیتلر راز مرگش را فاش کرد! جزئیات دستگیری مشهورترین شرور تهران در مرز ترکیه + فیلم مدیر یوونتوس مقصد بعدی بوفون را لو داد ­معاون دادستان کل کشور: مسدود سازی تلگرام با موفقیت پیش می‌رود قتل وکیل زن دادگستری در لنگرود رشت| قتل وکیل دادگستری با سلاح گرم در لنگرود کیت بلانشت؛ ملکه استرالیایی هالیوود ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود علی مطهری: مذاکره با دفتر رهبری درباره fatf برگزاری مراسم عروسی شاهزاده هری و مگان مرکل آنچه در "ماه عسل" دیشب گذشت/ادعای کشف داروی سرطان قاتل وکیل لنگرودی دستگیر شد امیرآباد به منطقه آزاد تجاری نزدیک می‌شود اظهارات امروز شمخانی در مجلس قاتل وکیل لنگرودی دستگیر شد+ عکس شلیک مرگبار به خانم وکیل در لنگرود روحانی: اولین توطئه بزرگ را پشت سر گذاشتیم/به عقب بازنمی‌گردیم/محدودیت در ارتباطات مردم را نمی‌پسندیم/نمی‌توان همه بارها را برعهده دولت گذاشت مطهری: برخی فکر می‌کنند اگر لوایح مرتبط با fatf تصویب شود، آینده حزب‌الله و حماس به خطر می‌افتد که اینطور نیست/ مذاکره با دفتر رهبری درباره fatf دادستان تهران: ارسال پرونده قاتل مأمورین ناجا به اجرای احکام دادسرا /در مورد حصر برخی اخباری منتشر می‌شود که واقعی نیست باهنر: نمازجمعه‌ها، سران قوا و نمایندگان مجلس پمپاژ ناامیدی و ناکارآمدی می‌کنند/درصدد القای این هستند که گویا همه ارکان قوای سه‌گانه فاسدند/ تیم مذاکره هسته‌ای مورد تایید نظام است چرا نرخ دقیق موالید 2 سال اعلام نمی‌شود؟ تحریک مردم از تریبون نماز جمعه صورت گرفت/ جدایی کازرون و کوه چنار از 25 سال پیش مطرح است/ این جدایی تصمیم مسئولان وزارت کشور بود دوئل بزرگ؛ ماه عسل و خندوانه در آغاز ماه رمضان چه کردند؟ دادستان تهران: در مورد حصر برخی اخباری منتشر می‌شود که واقعی نیست/ ارسال پرونده محمد ثلاث به اجرای احکام دادسرا قیمت طلا و سکه امروز 30 اردیبهشت 97 +جدول جنجال بر سر استیکرهای جام‌جهانی تلگرام وزارت اطلاعات دوتابعیتی‌ها را 210 نفر اعلام کرد/ از حضور 47 دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی تا فعالیت 25 نفر در مراکز دانشگاهی و نظامی اعلام فهرست 24 نفره تیم ملی برای اردوی استانبول روحانی: آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت/ مهمترین پیام انتخابات 96 این بود که به عقب بر نمی‌گردیم ردپای کم رنگ نظارت بر بازار عمل زیبایی معرفی و احیای جاذبه‌ها و فرصت‌های گردشگری آستارا در اولویت برنامه‌ریزی‌ها قرار دارد 24 بازیکن تیم ملی برای بازی با ترکیه درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی‌کنیم آیت‌الله مکارم شیرازی: بعد از انقلاب، تفاوت چندانی در وضعیت طلاب به وجود نیامده/ وضعیت مردم بهبود یافته، به طوری که درگذشته کمتر کسی وسیله نقلیه داشت پاسخ وزیر اطلاعات به کریمی قدوسی: مدیر دوتابعیتی دولتی نداریم/ در برخورد با فعالان اقتصادی افراط شده قتل خانم وکیل، مقابل دادگستری در گیلان شهرری می‌تواند برای سال 2019 به عنوان مقصد گردشگری درنظر گرفته شود مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال (عکس) قتل وکیل دادگستری در لنگرود عکس/ تشییع پیکر "حسین شهاب"

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me