تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جماران
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16355696
۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۲۰:۰۸

رئیس کمیسیون اروپا: کار را برای اصلاح «قوانین مقابله‌ای» علیه تحریم‌های ایران آغاز کرده‌ایم /لازم است از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌ها محافظت شود

«یونکر» با تأکید بر اینکه اتحادیه اروپا تا زمانی که ایران به برجام پایبند بماند به این توافق پایبند خواهد ماند گفت: «همزمان، باید این را بدانیم که اثرات تحریم‌های آمریکا احساس خواهند شد. بنابراین، محافظت از شرکت‌های اروپایی، وظیفه اتحادیه اروپا است.»

به گزارش جماران؛ یک  مقام ارشد اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گفت این اتحادیه قصد دارد در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران، قوانین موسوم به «قوانین مقابله‌ای» یا «قوانین مسدودساز» را فعال کند. 

«ژان کلود یانکر»، رئیس کمیسیون اروپا پس از پایان نشست سران اتحادیه اروپا در «صوفیه»، پایتخت بلغارستان گفت همه اعضا توافق کرده‌اند تا زمان پایبندی ایران به برجام به این توافق هسته‌ای پایبند بمانند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه لازم است از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا محافظت شود گفت: «از فردا کار را برای اصلاح قوانین مقابله‌ای، به نحوی که تحریم‌های ایران را شامل شود، شروع می‌کنیم.»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه این کشور را از توافق «برجام» خارج و اعلام کرد تحریم‌های رفع‌شده به موجب این توافق هسته‌ای علیه ایران از سر گرفته خواهند شد.

آثار فراسرزمینی تحریم‌های آمریکا  به این کشور اجازه می‌دهد شرکت‌های کشورهای ثالث را که در حال تجارت با یک کشور تحت تحریم هستند، تحریم کند. آمریکا با استفاده از همین اصل سال ۲۰۱۴ بانک فرانسوی «بی‌ان‌پی پاریبا» را با رقم بی‌سابقه ۹ میلیارد دلار جریمه کرد.  

دولت‌های کشورهای اروپایی که از پیش بر ضرورت حفظ برجام تأکید کرده بودند گفته‌اند در جستجوی راه‌هایی برای محافظت از شرکت‌های اروپایی در حال تجارت با ایران در برابر آثار فراسرزمینی تحریم‌های آمریکا هستند. 

یکی از گزینه‌های پیش روی دولت‌های اروپایی استفاده از قوانینی موسوم به «قوانین مقابله‌ای» یا «قوانین مسدودساز» است که پارلمان اروپا آن را سال ۱۹۹۶ برای محافظت از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا به تصویب رساند. 

در همان سال، بعد از تصویب «قانون تحریم‌های ایران و لیبی» در کنگره آمریکا که شرکت‌های سرمایه‌گذار در بخش انرژی ایران را در معرض تهدید تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار می‌داد اتحادیه اروپا با تهدید به استفاده از مفاد قانون مقابله‌ای و همچنین شکایت از آمریکا در «سازمان تجارت جهانی» موفق شد واشنگتن را به عقب‌نشینی وادار کند.

«یونکر» با تأکید بر اینکه اتحادیه اروپا تا زمانی که ایران به برجام پایبند بماند به این توافق پایبند خواهد ماند گفت: «همزمان، باید این را بدانیم که اثرات تحریم‌های آمریکا احساس خواهند شد. بنابراین، محافظت از شرکت‌های اروپایی، وظیفه اتحادیه اروپا است.»

رئیس کمیسیون اروپا گفت: «به همین دلیل است که ما داریم فرایند استفاده از قوانین مقابله‌ای مصوب سال ۱۹۹۶ را آغاز می‌کنیم که هدف آن مقابله با آثار فراسرزمینی تحریم‌ها، هنگام اثرگذاری آنها بر اتحادیه اروپا است. ما فردا صبح این کار را انجام خواهیم داد.»

او گفت: «ما همچنین تصمیم گرفتیم به بانک سرمایه‌گذاری اروپا اجازه دهیم سرمایه‌گذاری شرکت‌های اروپایی در ایران را تسهیل کند. خود کمیسیون هم همکاری‌های خود با ایران را ادامه خواهد داد.» 

«یونکر» در پاسخ به سوال یک خبرنگار که فرایند فعال‌سازی قوانین مسدودساز را پیچیده توصیف کرد و خواستار توضیح درباره آن شد گفت: «درباره تصمیمی که دیشب برای آغاز فرایند قوانین مسدودساز گرفته‌ایم می‌توانم شما را به کاری که در سال ۱۹۹۶ انجام داده‌ایم ارجاع بدهم. برخی از شرکت‌های ما در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند نباید آنها را تنها بگذاریم.»

«دونالد تاسک»، رئیس شورای اروپا هم که در این کنفرانس خبری حضور داشت در پاسخ به سوال یک خبرنگار که  حکومت ایران را «پیش‌بینی‌ناپذیر» خواند و خواستار توضیح درباره ماهیت همکاری اروپا با ایران شد، گفت: «درباره مشکلات مربوط به ایران در گذشته، امروز و شاید فردا و پیش‌بینی‌ناپذیری آن صحبت کردید. فکر می‌کنم اینکه شما رقیب یا دشمنی غیرقابل پیش‌بینی داشته باشید، مسئله ژئوپولتیک نیست، مسئله وقتی است که نزدیک‌ترین دوست شما غیرقابل پیش‌بینی باشد. این جوک نیست، امروز اصل مشکل ما با دوستانمان در آن سوی آتلانتیک همین است. »

وی اضافه کرد: «من با رئیس‌جمهور ترامپ که می‌گوید پیش‌بینی‌ناپذیری می‌تواند ابزار بسیار سودمندی در سیاست باشد، موافقم اما فقط علیه دشمنان و رقبا اینطور است. از نظر من وقتی که ما دوست و عضو یک خانواده‌ایم، پیش‌بینی‌ناپذیری، آخرین چیزی است که به آن نیاز داریم.»

انتهای پیام
#تحریم ایران #بلغارستان #پارس #کمیسیون اتحادیه اروپا #تحریم #خروج آمریکا از توافق هسته ای
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


فریبا: کی‌روش باید فنی صحبت‌ کند نه از روی لجبازی/ او باید پاسخگو باشد کارآفرینی زن و مرد نمیشناسد! کتابی صریح و باجرأت در بیان خاطره‌ها + عکس واکنش استقلال به درخواست جدایی اسماعیلی تحریم رئیس کل بانک مرکزی بی‌احترامی به هنجارهای بین المللی است هیچ مورد مسمومیت با قارچ در قم مشاهده نشده است مهدکودک‌های پرداستان و خانواده‌های پرمشغله چگونه نشستن خبر می‌دهد از سر درون! آتش‌سوزی منزل مسکونی به دلیل اتصالی در شارژر موبایل حیدریان: تجاری‌سازی محصولات سینمای ایران باید مورد توجه قرار گیرد گردشگری جزو مأموریت رایزن‌های فرهنگی قرار گیرد/ لزوم معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشورمان توسط سفارتخانه‌ها آغاز فصل برداشت بومادران در کهگیلویه و بویراحمد/گیاهی که خواص بسیاری در دنیای پزشکی دارد+تصاویر 2 ساعت و نیم پشت درهای اتاق عمل/ نگرانی «دکتر ظریف» درباره بیمارش فتاحی: مربیانی که در جلسه حاضر نشوند حق اعتراض درباره برنامه‌ریزی را ندارند/ مگر می‌شود دربی در خارج برگزار شود؟! عمل امینانه به نیات واقفان کمک بزرگی به دولت و مردم دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در بوئین‌زهرا تحریم حزب‌الله؛ تحریم لبنانی‌ها پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان با حقوق ماه آینده/ واریز حقوق اردیبهشت‌ماه؛ امروز درمان رایگان کودکان دارای ناهنجاری‌های مادرزاد در هرمزگان/بیشترین موارد ناهنجاری در بیمارستان خلیج فارس است 20 بازیکن به اردوی تیم ملی کبدی دعوت شدند نارضایتی آمریکا از عملکرد مبارزه با تروریسم روسیه سرقت دو برادر در پوشش دستفروش +عکس زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق کارواخال: زیدان سردرد بزرگی برای انتخاب ترکیب فینال کیف خواهد داشت دستگاه قضایی حامی تولیدکنندگان قتل خانم 41 ساله به خاطر اختلافات شخصی در لنگرود مشهد|واریز میلیاردی بانک رفاه به حساب برخی مشتریان/ حساب‌ها مسدود شد+ سند بسیاری از واحدهای صنعتی قم گرفتار مشکلات اقتصادی ناشی از سودهای بانکی هستند
تصاویر: ازدواج سلطنتی شاهزاده هری بریتانیا و مگان مارکل علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ چیست؟ (ویدئو) آهنگ «بارو بارو» با صدای زنده یاد فرجی چگونگی بازداشت یکی از معروف‌ترین اراذل و اوباش سطح یک تهران و کشور، حین فرار به ترکیه (تصاویر) حاشیه‌های مراسم ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل ابعاد تازه‌ای از ماجرای اعتراضات کازرون پیشنهاد 30 میلیاردی به ستاره استقلال 8 شرکت اروپایی ایران را ترک کردند لحظه دستگیری یکی از معروفترین اراذل و اوباش کشور +فیلم دیوید بکام در مراسم عروسی شاهزاده انگلیس /تصاویر مراسم ختم مرحوم قاسم افشار در مسجد الغدیر چالش «بنی آدم» روی اسکناس و پاسخ صریح به جناب خان «سه رخ» جعفر پناهی برنده بهترین فیلمنامه کن 2018 جشن قهرمانی گالاتاسرای با پرچم تراکتور (عکس) از نماد تیم ملی فوتبال با نام «یوپا» رونمایی شد (عکس) اعلام ساعت اجرای طرح ترافیک در ماه مبارک رمضان دستگیری گنده لات تهران در مرز ترکیه تصویری از مراسم عقد پرنس هری و مگان مارکل عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 اردیبهشت 97/ بدرقه یوزها با گل ازبکی! +تصاویر کاشف داروی سرطان باز هم در بلاتکلیفی/ برنامه ماه عسل تلاش خود را کرد عروسی پرنس هری ادعاهای جدید وزیر اماراتی علیه ایران هکرهای کره شمالی موبایل اندرویدی فراریان را به بدافزارآلوده می‌کنند مراسم ازدواج سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل از سیر تا پیاز "درگیری در کازرون" احتمال ریزش تگرگ در تهران و 12 استان کشور چهره بی آرایش ومتفاوت ملکه انگلیس (عکس) اظهارات امروز شمخانی در مجلس ­معاون دادستان کل کشور: مسدود سازی تلگرام با موفقیت پیش می‌رود نامه نمایندگان مجلس به لاریجانی؛ «کمیته ویژه در اصل 90 برای دوتابعیتی‌ها تشکیل شود» دستگیری گنده لات تهران در مرز ترکیه +عکس دستگیری گنده لات تهران در مرز ترکیه (عکس) گزارش افشاگرانه نیویورک‌تایمز از دیدار مخفی فرستاده امارات و عربستان با نماینده ترامپ/طرح خرابکارانه ابوظبی علیه ایران دستگیری شرور قاتل در مرز ترکیه روحانی در دیدار صمیمی جمعی از زنان، جوانان و دانشجویان: راه ما به سمت پیروزی، استقامت و امید است تصاویر / بازداشت قاتل فراری در 500 متری مرز ترکیه سلفی گلشیفته فراهانی در کنار برادرش/عکس جزئیات قتل خانم وکیل مقابل دادگستری لنگرود علی مطهری: مذاکره با دفتر رهبری درباره fatf نخل طلای کن برای دزدان فروشگاه | یک جایزه برای سینمای ایران افتتاح نمایشگاه عکس "دوباره ایران" قتل وکیل زن دادگستری در لنگرود خداحافظی احساسی بوفون همراه با تشویق هواداران تلاش اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم نفتی/ اروپا پرداخت مستقیم پول به بانک مرکزی ایران را بررسی می‌کند در جلسه افشانی با معاونان نجفی چه گذشت؟ اوسیانو: کریمی به تیم ملی پشت کرد! قارچ سمی کبد 2 نفر را در آذربایجان غربی از بین برد بازار مناسب قزاقستان برای کالا و خدمات ایرانی / پیش بینی افزایش 2 برابری سطح روابط اقتصادی ایران و قزاقستان چهره‌های مشهور هالیوودی در مراسم ازدواج نوه ملکه انگلیس+ تصاویر اوسیانو: کریمی مراقب اتهاماتی که بدون اثبات می‌زند باشد/ او گذشته فوق‌العاده‌اش را از بین می‌برد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me