تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایرنا
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16355729
۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۲۰:۱۰

دولت دست فعالیت‌های مخرب ارزی را کوتاه کرد

زنجان – ایرنا – فرماندار شهرستان زنجان گفت: دولت با راه اندازی سامانه رصد مبادلات ارزی در کشور، دست کسانی که فعالیت اقتصادی مخرب در بازار ارز داشتند را کوتاه کرد.

به گزارش ایرنا، رضا عسگری روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان زنجان افزود: هر زمانی که ارز دچار نوسان می شد، نرخ اقلام اساسی در بازار دچار افزایش قابل توجه می شود.
وی یادآور شد: این دوره هم نرخ ارز افزایش یافت اما نرخ ارزاق عومی و کالاهای اساسی کمتر دچار نوسان شد.
عسگری اظهار کرد: دولت سامانه یکپارچه معاملات ارزی را فعال ساخت، به این معنا که هر اقدامی در حوزه ارزی انجام می شود، به صورت قانون مند رصد شود که منشا این ارز کجا بوده است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: دست مجموعه کسانی که تقاضای ارزی در کشور داشتند و تقاضا را در جهت قاچاق کالا و اقدامات ممنوعه ای که مخرب اقتصاد بود، از سیستم ارزی کشور کوتاه شد و نمی توانند از بازار رسمی ارز ارتزاق کنند.
وی خاطر نشان کرد: برآوردی اقتصاددانان در حوزه این بخش از نیاز ارزی کشور که مخرب هم بوده، بیش از 20 میلیارد دلار بوده که 11 میلیارد دلار آن فقط در بحث قاچاق هزینه می شد.
عسگری ادامه داد: برآوردی که در حوزه قاچاق انجام می شود، این عدد از 25 میلیارد دلار در پایان برنامه چهارم توسعه به 11 میلیارد دلار طی سال گذشته رسیده است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: دولت با راه اندازی این سامانه مجموعه مبادلات ارزی در کشور را کنترل می کند، امروز کسانی که نیاز ارزی در چارچوب ضوابط و مقررات و سیاست های اصلی کشور داشتند، در قالب نظام رسمی ارزی پاسخ تقاضای خود را دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: به حتم اگر صبور باشیم و به درستی از این مقطع عبور کنیم، شرایط رو به بهبود خواهد بود و باید تلاش کرد که این شرایط و جو ناامیدی به که وخامت اوضاع دامن می زند، به درستی مدیریت شود.
عسگری تاکید کرد: کارکرد احزاب در زمان خارج از انتخابات هم مطرح شود، پیگیری کنند، مشارکت داشته باشند و در حوزه های مختلف به عنوان مشاوران قابل اعتمادی که در جامعه حضور دارند نقش ایفا کنند.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: چه احزاب همسو و چه منتقد دولت، شاید مباحثی که مطرح می کنند، اگر انتقاد از سر دلسوزی باشد، به حتم به عنوان ساز و کار موثری می تواند مطرح شود.
وی افزود: امروز به نظر می رسد که هدف دشمن، نا امید کردن مردم است برای مقابله با این هدف، باید از همه توان برای اقناع سازی افکار عمومی مبنی بر توجه به آنان در سیاست گذاری ها و اجرای برنامه ها، بهره گرفت.
عسگری یادآورشد: احزاب، سازمان های مردم نهاد و رسانه ها می توانند این مباحث را به خوبی منتقل کنند و باید از ظرفیت آنان به درستی بهره گرفت.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: یکی از چالش های جدی موضوع با است که دستگاه های متولی این حوزه، باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشند و با توجه به شرایطی که شهرستان دارد، بتوان کارهای اثرگذاری انجام داد.
وی اظهار کرد: شرایطی که دشمن ما ایجاد کرده و تلاش می کند که برنامه های خود را با قلدری پیش ببرد و ایران را به عنوان سدی در برابر خود می بیند، ما باید به حتم از این مقطع عبور کنیم.
عسگری خاطر نشان کرد: نخست باید باور داشته باشیم که می توانیم روی پای خود بایستیم و با این نگاه هم، اقدامات بسیار خوبی طی سال های گذشته به ویژه پس از طرح مباحث اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب انجام گرفته است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: شرایط مروز کشور نیازمند توجه ویژه به مسائل معنوی است و باید تلاش کرد و در جهت رفع مشکلات جامعه دست در دست هم قدم برداشت.
وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان به حتم میزان جرم و جنایت در سراسر کشور کاهش می یابد و اختلافات کمتر و دادگاه ها و دستگاه های قضایی خلوت تر می شوند.
عسگری اضافه کرد: این روزها مجموعه بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی، در تلاش هستند تا مردم را نا امید کنند و تلاش خود را معطوف به این می کنند که در صفوف به هم فشرده مردم اخلال ایجاد کنند و تفرقه را جایگزین همدلی سازند.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: در چنین شرایطی باید از فضای معنوی موجود در ماه مبارک رمضان حداکثر بهره برداری را برای کمک به افزایش این همدلی و وحدت موجود در جامعه استفاده کنم.
وی تاکید کرد: نظام اسلامی همه تلاش خود را به کار گرفته تا به همه آحاد جامعه خدمت رسانی کند و در نگاه منصفانه هم طی 40 سال گذشته اقدامات اثر گذار و گسترده خوبی انجام گرفته است.
عسگری تصریح کرد: نیازهای مختلفی هم همچنان هست و ما باید تلاش کنیم که در عین ارائه گزارش شرایطی را فراهم کنیم که امیدواری روز به روز افزایش یابد.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: بر همین اساس هم به تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد و گروه هایی که در اقناع افکار عمومی موثر هستند باید نقش پررنگی تری داده شود.
وی افزود: از دستگاه ها هم انتظار دارم که از مجموعه اقدامات خود علاوه بر ارائه گزارش های دقیقتر، پیگیری مستمری داشته باشند.
عسگری یادآورشد: باید بابت این بارندگی های اردیبهشت خداوند را شاکر بود اما در کنار هم جاری شدن سیل و آبگرفتگی هم به 42 واحد مسکونی روستایی خسارت زد.
فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه اگر به اندازه مردم به مباحث حساسیت داشتیم هیچ خدشه ای به نظام وارد نمی شود، به اقدام یک کشاورز زنجانی در جلوگیری از واژگونی قطار تبریز – زنجان اشاره کرد.
وی اظهار کرد: این کشاورز در مسیر حرکت به زمین خود، مشاهده می کند که بخشی از ریل راه آهن خسارت دیده است، منتظر می ششود تا در صورت تردد قطار، آن را متوقف سازد و لکوموتیوران را از حادثه مطلع سازد.
عسگری خاطر نشان کرد: با همین اقدام کشاورز از یک فاجعه بزرگ انسانی جلوگیری می شود و پس از آن هم شرکت راه آهن طی پنج ساعت در کنار انتقال مسافران با اتوبوس، اقدام به اصلاح، بازسازی و بازگشایی مسیر می کنند.
3001/8068

دولت دست فعالیت های مخرب ارزی را کوتاه کرد #اقتصاد #دولت #نرخ ارز #اميد
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


رستورانی که از پذیرش افراد محجبه جلوگیری می‌کند سمنان| طرح بخشودگی جرائم مالیاتی در استان سمنان اجرایی می‌شود خوزستان| میانرود از توابع شهرستان دزفول لرزید مذاکرات «پرتامینا» اندونزی با ایران ادامه دارد با برد مقابل مراکش در روز عید فطر می‌توانیم بهترین هدیه را به همه مردم ایران ارائه دهیم مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال استعفا کرد سینما به مثابه چکاپ اجتماعی با جعفر پناهی واکنش استقلال به درخواست جدایی اسماعیلی جلوگیری از سرقت احشام وظیفه مشترک مردم و مسئولان است شرک به خدا بدترین هوای نفسانی و خوف خدا همان هوای متعالی است می‌توانیم با حمایت از کالای ایرانی در جنگ اقتصادی نیز پیروز شویم تعویق حقوق کارگران شهرداری به صحن علنی شورای شهر رسید/ «ممنوعیت تردد» در محدوده مرکزی جایگزین طرح «زوج و فرد» شد به 80 درصد باغات پسته شهرستان کرمان خسارت وارد شده است یکی از پیروزی‌های بزرگ ملت ایران بر اجماع جهانی، فتح خرمشهر بود کوههای رنگی گلباف، جاذبه‌ای که هنوز به آن پرداخته نشده است شفر: به نظر مربی تیم ملی احترام می‌گذارم اما دعوت نشدن غفوری سورپرایز بزرگی بود/ او هیچوقت تسلیم نشود برتری خفاش‌ها مقابل لاکرونیا/والنسیا در رتبه چهارم آرام گرفت افزایش قیمت انواع چیپس و پفک سقوط مرگبار زن میانسال هنگام توت‌خوری آرمان، ایلنا و تدبیر 24 مجرم شناخته شدند زمین لرزه 4، 2 ریشتری شهر میانرود دزفول را لرزاند ارسال پرونده محمد ثلاث به اجرای احکام دادسرا بوی fatf در لوایح چهارقلوی به مشام می‌رسد برگزاری جلسات در روز شنبه ممنوع است/ اشتغال جوانان مهمترین دغدغه ملاقات کنندگان واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف چه بود؟ مدیرعامل صندوق بازنشستگی: پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ظرف ماه آینده عکس/ جاسازی تریاک در هندوانه! واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف توسط آمریکا گزارش روز؛ بدترین عملکرد رئال مادرید در یک دهه اخیر لالیگا اعتراض الجبوری به عدم راهیابی به پارلمان جدید عراق/ "توطئه‌هایی علیه من در جریان بود" بازگشت لک لک‌ها به دشت «بیلو» واکنش بانک مرکزی به تحریم «سیف» بیایید لیست تیم‌ملی را از نگاه کی‌روش بخوانیم گلستان فردا به خانواده مطبوعات اضافه شد 5 میلیارد ریال تجهیزات ورزشی به مدرسه‌های هرمزگان تحویل شد شفر: باید به نظر کی‌روش احترام بگذاریم/ حسینی گلر اول آسیا است 42 درصد طلاق‌ها بین سنین 15 تا 29 سال است/ 63 درصد معتادان موادمخدر را جوانان تشکیل می‌دهند وقوع زلزله 4.2 ریشتری در میانرود دزفول/نیروهای امدادی آماده باش هستند مرگ 11 نفر بر اثر مصرف قارچ سمی/ زمان بروز اولین نشانه مسمومیت کمیته‌های ستاد بازسازی بافت‌های فرسوده تشکیل شده است دعوت 20 بازیکن به اردوی تیم ملی کبدی ایران برگزاری دوره‌های آموزشی mba در دانشگاه تهران همه‌پرسی استقلال اسکاتلند پاییز امسال دوباره کلید می‌خورد فتاحی: مگر می‌شود دربی در خارج برگزار شود؟! مفتی مصر تروریست‌ها را خوارج زمان توصیف کرد کم گویی یکی از مسائل مهم در سیر و سلوک ماه رمضان است کمک رهبر انقلاب به آزادی زندانیان غیرعمد «سید جلال» به درد بازی‌های باشگاهی می‌خورد نه تیم ملی! انتخاب طعم نوشابه از طریق بلوتوث
تصاویر: ازدواج سلطنتی شاهزاده هری بریتانیا و مگان مارکل علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ چیست؟ (ویدئو) آهنگ «بارو بارو» با صدای زنده یاد فرجی چگونگی بازداشت یکی از معروف‌ترین اراذل و اوباش سطح یک تهران و کشور، حین فرار به ترکیه (تصاویر) حاشیه‌های مراسم ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل ابعاد تازه‌ای از ماجرای اعتراضات کازرون پیشنهاد 30 میلیاردی به ستاره استقلال 8 شرکت اروپایی ایران را ترک کردند لحظه دستگیری یکی از معروفترین اراذل و اوباش کشور +فیلم دیوید بکام در مراسم عروسی شاهزاده انگلیس /تصاویر مراسم ختم مرحوم قاسم افشار در مسجد الغدیر چالش «بنی آدم» روی اسکناس و پاسخ صریح به جناب خان «سه رخ» جعفر پناهی برنده بهترین فیلمنامه کن 2018 جشن قهرمانی گالاتاسرای با پرچم تراکتور (عکس) از نماد تیم ملی فوتبال با نام «یوپا» رونمایی شد (عکس) اعلام ساعت اجرای طرح ترافیک در ماه مبارک رمضان دستگیری گنده لات تهران در مرز ترکیه تصویری از مراسم عقد پرنس هری و مگان مارکل عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 اردیبهشت 97/ بدرقه یوزها با گل ازبکی! +تصاویر کاشف داروی سرطان باز هم در بلاتکلیفی/ برنامه ماه عسل تلاش خود را کرد عروسی پرنس هری ادعاهای جدید وزیر اماراتی علیه ایران هکرهای کره شمالی موبایل اندرویدی فراریان را به بدافزارآلوده می‌کنند مراسم ازدواج سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل از سیر تا پیاز "درگیری در کازرون" احتمال ریزش تگرگ در تهران و 12 استان کشور چهره بی آرایش ومتفاوت ملکه انگلیس (عکس) اظهارات امروز شمخانی در مجلس ­معاون دادستان کل کشور: مسدود سازی تلگرام با موفقیت پیش می‌رود نامه نمایندگان مجلس به لاریجانی؛ «کمیته ویژه در اصل 90 برای دوتابعیتی‌ها تشکیل شود» دستگیری گنده لات تهران در مرز ترکیه +عکس دستگیری گنده لات تهران در مرز ترکیه (عکس) گزارش افشاگرانه نیویورک‌تایمز از دیدار مخفی فرستاده امارات و عربستان با نماینده ترامپ/طرح خرابکارانه ابوظبی علیه ایران دستگیری شرور قاتل در مرز ترکیه روحانی در دیدار صمیمی جمعی از زنان، جوانان و دانشجویان: راه ما به سمت پیروزی، استقامت و امید است تصاویر / بازداشت قاتل فراری در 500 متری مرز ترکیه سلفی گلشیفته فراهانی در کنار برادرش/عکس جزئیات قتل خانم وکیل مقابل دادگستری لنگرود علی مطهری: مذاکره با دفتر رهبری درباره fatf نخل طلای کن برای دزدان فروشگاه | یک جایزه برای سینمای ایران افتتاح نمایشگاه عکس "دوباره ایران" قتل وکیل زن دادگستری در لنگرود خداحافظی احساسی بوفون همراه با تشویق هواداران تلاش اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم نفتی/ اروپا پرداخت مستقیم پول به بانک مرکزی ایران را بررسی می‌کند در جلسه افشانی با معاونان نجفی چه گذشت؟ اوسیانو: کریمی به تیم ملی پشت کرد! قارچ سمی کبد 2 نفر را در آذربایجان غربی از بین برد بازار مناسب قزاقستان برای کالا و خدمات ایرانی / پیش بینی افزایش 2 برابری سطح روابط اقتصادی ایران و قزاقستان چهره‌های مشهور هالیوودی در مراسم ازدواج نوه ملکه انگلیس+ تصاویر اوسیانو: کریمی مراقب اتهاماتی که بدون اثبات می‌زند باشد/ او گذشته فوق‌العاده‌اش را از بین می‌برد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me