تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جماران
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16355896
۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۲۰:۳۳

دولت دست فعالیت‌های مخرب ارزی را کوتاه کرد

به گزارش ایرنا، رضا عسگری روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان زنجان افزود: هر زمانی که ارز دچار نوسان می شد، نرخ اقلام اساسی در بازار دچار افزایش قابل توجه می شود.
وی یادآور شد: این دوره هم نرخ ارز افزایش یافت اما نرخ ارزاق عومی و کالاهای اساسی کمتر دچار نوسان شد.
عسگری اظهار کرد: دولت سامانه یکپارچه معاملات ارزی را فعال ساخت، به این معنا که هر اقدامی در حوزه ارزی انجام می شود، به صورت قانون مند رصد شود که منشا این ارز کجا بوده است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: دست مجموعه کسانی که تقاضای ارزی در کشور داشتند و تقاضا را در جهت قاچاق کالا و اقدامات ممنوعه ای که مخرب اقتصاد بود، از سیستم ارزی کشور کوتاه شد و نمی توانند از بازار رسمی ارز ارتزاق کنند.
وی خاطر نشان کرد: برآوردی اقتصاددانان در حوزه این بخش از نیاز ارزی کشور که مخرب هم بوده، بیش از 20 میلیارد دلار بوده که 11 میلیارد دلار آن فقط در بحث قاچاق هزینه می شد.
عسگری ادامه داد: برآوردی که در حوزه قاچاق انجام می شود، این عدد از 25 میلیارد دلار در پایان برنامه چهارم توسعه به 11 میلیارد دلار طی سال گذشته رسیده است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: دولت با راه اندازی این سامانه مجموعه مبادلات ارزی در کشور را کنترل می کند، امروز کسانی که نیاز ارزی در چارچوب ضوابط و مقررات و سیاست های اصلی کشور داشتند، در قالب نظام رسمی ارزی پاسخ تقاضای خود را دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: به حتم اگر صبور باشیم و به درستی از این مقطع عبور کنیم، شرایط رو به بهبود خواهد بود و باید تلاش کرد که این شرایط و جو ناامیدی به که وخامت اوضاع دامن می زند، به درستی مدیریت شود.
عسگری تاکید کرد: کارکرد احزاب در زمان خارج از انتخابات هم مطرح شود، پیگیری کنند، مشارکت داشته باشند و در حوزه های مختلف به عنوان مشاوران قابل اعتمادی که در جامعه حضور دارند نقش ایفا کنند.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: چه احزاب همسو و چه منتقد دولت، شاید مباحثی که مطرح می کنند، اگر انتقاد از سر دلسوزی باشد، به حتم به عنوان ساز و کار موثری می تواند مطرح شود.
وی افزود: امروز به نظر می رسد که هدف دشمن، نا امید کردن مردم است برای مقابله با این هدف، باید از همه توان برای اقناع سازی افکار عمومی مبنی بر توجه به آنان در سیاست گذاری ها و اجرای برنامه ها، بهره گرفت.
عسگری یادآورشد: احزاب، سازمان های مردم نهاد و رسانه ها می توانند این مباحث را به خوبی منتقل کنند و باید از ظرفیت آنان به درستی بهره گرفت.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: یکی از چالش های جدی موضوع با است که دستگاه های متولی این حوزه، باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشند و با توجه به شرایطی که شهرستان دارد، بتوان کارهای اثرگذاری انجام داد.
وی اظهار کرد: شرایطی که دشمن ما ایجاد کرده و تلاش می کند که برنامه های خود را با قلدری پیش ببرد و ایران را به عنوان سدی در برابر خود می بیند، ما باید به حتم از این مقطع عبور کنیم.
عسگری خاطر نشان کرد: نخست باید باور داشته باشیم که می توانیم روی پای خود بایستیم و با این نگاه هم، اقدامات بسیار خوبی طی سال های گذشته به ویژه پس از طرح مباحث اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب انجام گرفته است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: شرایط مروز کشور نیازمند توجه ویژه به مسائل معنوی است و باید تلاش کرد و در جهت رفع مشکلات جامعه دست در دست هم قدم برداشت.
وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان به حتم میزان جرم و جنایت در سراسر کشور کاهش می یابد و اختلافات کمتر و دادگاه ها و دستگاه های قضایی خلوت تر می شوند.
عسگری اضافه کرد: این روزها مجموعه بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی، در تلاش هستند تا مردم را نا امید کنند و تلاش خود را معطوف به این می کنند که در صفوف به هم فشرده مردم اخلال ایجاد کنند و تفرقه را جایگزین همدلی سازند.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: در چنین شرایطی باید از فضای معنوی موجود در ماه مبارک رمضان حداکثر بهره برداری را برای کمک به افزایش این همدلی و وحدت موجود در جامعه استفاده کنم.
وی تاکید کرد: نظام اسلامی همه تلاش خود را به کار گرفته تا به همه آحاد جامعه خدمت رسانی کند و در نگاه منصفانه هم طی 40 سال گذشته اقدامات اثر گذار و گسترده خوبی انجام گرفته است.
عسگری تصریح کرد: نیازهای مختلفی هم همچنان هست و ما باید تلاش کنیم که در عین ارائه گزارش شرایطی را فراهم کنیم که امیدواری روز به روز افزایش یابد.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: بر همین اساس هم به تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد و گروه هایی که در اقناع افکار عمومی موثر هستند باید نقش پررنگی تری داده شود.
وی افزود: از دستگاه ها هم انتظار دارم که از مجموعه اقدامات خود علاوه بر ارائه گزارش های دقیقتر، پیگیری مستمری داشته باشند.
عسگری یادآورشد: باید بابت این بارندگی های اردیبهشت خداوند را شاکر بود اما در کنار هم جاری شدن سیل و آبگرفتگی هم به 42 واحد مسکونی روستایی خسارت زد.
فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه اگر به اندازه مردم به مباحث حساسیت داشتیم هیچ خدشه ای به نظام وارد نمی شود، به اقدام یک کشاورز زنجانی در جلوگیری از واژگونی قطار تبریز – زنجان اشاره کرد.
وی اظهار کرد: این کشاورز در مسیر حرکت به زمین خود، مشاهده می کند که بخشی از ریل راه آهن خسارت دیده است، منتظر می ششود تا در صورت تردد قطار، آن را متوقف سازد و لکوموتیوران را از حادثه مطلع سازد.
عسگری خاطر نشان کرد: با همین اقدام کشاورز از یک فاجعه بزرگ انسانی جلوگیری می شود و پس از آن هم شرکت راه آهن طی پنج ساعت در کنار انتقال مسافران با اتوبوس، اقدام به اصلاح، بازسازی و بازگشایی مسیر می کنند.
3001/8068
انتهای پیام
این خبر را به اشتراک بگذارید


رگبار باران و و وزش تندباد لحظه‌ای در استان‌های شمالی کلاهبرداری در پوشش رسانه‌ای در دهلران کشف شد اعتراف مک‌کین به اشتباه بودن جنگ عراق چرا مهناز افشار به سر دسته امضا کنندگان نامه تحریم ایران تبریک گفت؟ «شمشادی» تحت تعقیب قرار گرفت کاپیتان تیم ملی تعیین شد اردبیل| پروژه راه آهن اردبیل میانه سال 99 افتتاح می‌شود 16 گامی که برای دریافت ارز باید طی کرد حرف‌وحدیث‌ها درباره چگونه مجروح شدن بن سلمان رونالدو 178 برابر محمد صلاح ارزش دارد! جان باختن 48 نفر بر اثر تصادف در اوگاندا واکنش بهرام قاسمی به اظهارات پمپئو مرغ دوباره گران شد معاون وزیر جهاد کشاورزی هشدار داد: مردم از برداشت، خرید و مصرف قارچ‌های خودرو (وحشی) خودداری کنند دانلود؛ 19 روز تا جام جهانی پیام جعفر پناهی از بیمارستان گران‌ترین لباس آدیداس بر تن تیم ملی ایران! انفجار در ادلب سوریه پنج کشته برجا گذاشت اروپا قصد پیروی از رویکرد ضدایرانی ترامپ را ندارد 850 سبد غذایی در دیر توزیع شد روادید خانواری اتباع خارجی تا پایان خرداد تمدید می‌شود صندوق سرمایه گذاری جسورانه یکم محفل انس با قرآن در یزد اهدا عضو پنجمین بیمارمرگ مغزی سال جاری دریاسوج حداد عادل: دشمن از جوانان ایرانی می‌ترسد نه سلاح هسته‌ای حال ناخوش مراتع استان اردبیل یک جانبه گرایی و پاییز احتمالی دولت ترامپ بهبود بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در لار نوید بهره برداری از خط دوم انتقال آب درودزن تا پایان سال گرفتاری 4 کاروان ایرانی در هتل‌های عراق سرداری که پس از بازنشستگی به آرزویش رسید امارات اداره کننده 18 زندان سرّی در جنوب یمن است فعالیت بازار نصف جهان در روزهای گرم رمضان/ تصاویر پیام‌های تسلیت برای درگذشت ملک مطیعی کریس سومین جام متوالی را کسب می‌کند+عکس داستانک رمضان 10/ سنگ بزرگ* لوچسکو: تیم ملی ایران حریفی جدی برای ترکیه هستند مستثنی شدن بازگشت ارز صادراتی محصولات کشاورزی به سامانه نیما ارسال پرونده عوامل داعش به دیوان عالی کشور چگونه از زایمان زودرس جلوگیری کنیم؟ آخرین تیر ترکش افتخاری برای حفظ الماس آبی/ بسته پیشنهادی برای ستاره استقلال اطلاع‌نگاشت از 6 تجربه درباره رفتار نسبت به آمریکا و برجام اصفهان| گروه‌های "جهاد اجتماعی" بسیج دانشجویی در اصفهان راه‌اندازی می‌شوند رسالت سنگین رسانه‌ها در مبارزه با مافیای گندم و آرد در گلستان ترویج فرنگ قرآنی در خانواده حافظ امنیت روحی و روانی جامعه است توضیحات رئیس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال درباره دیدار دوستانه با یونان نیمار به دیدار زاگالو رفت+عکس پیروزی قاطعانه والیبالیست‌های چینی مقابل آرژانتین رفع مشکل ضعف فشار آب آشامیدنی روستای چلوند آستارا
پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت همسر دکتر مهرپور، رییس بیمارستان شریعتی تشییع پیکر پاک و مطهر شهید زورقی در زاهدان تصاویر/ مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر سرباز شهید «حامد محمدی» در تبریز مهمان خاص احسان علیخانی/ آنچه در "ماه عسل" دیشب گذشت عناوین روزنامه‌های ورزشی 5 خرداد 97/ کی‌روش می‌رود، دایی می‌آید +تصاویر تشییع پیکر سرباز شهید مرزبانی حامد محمدی- تبریز مهمان خاص احسان علیخانی/ آنچه در "ماه عسل" دیشب گذشت مراسم ختم سید علی صدر نقشه لرزه‌ای 354 محله تهران مراسم ترحیم سید علی صدر/تصاویر تشییع پیکر پاک و مطهر شهید ذورقی در زاهدان+گزارش زخمی شدن «بن سلمان» تائید شد سالروز وفات ام المومنین حضرت خدیجه کبری (س) تسلیت باد عکس/مراسم ترحیم سید علی صدر حمایت از سینمای قرآنی جزء اولویت‌های ویژه وزارت ارشاد است/ قسمت دوم «ملک سلیمان (ع)» حمایت خواهد شد سعید عبدولی بوکسور شد! حضور پررنگ اصلاح طلبان در مراسم ترحیم برادر امام موسی صدر/تصاویر اجتماع بزرگ یاوران حضرت خدیجه (س) در قم درگیری شدید میان اعضای حزب اعتماد ملی | کنگره ناتمام ماند! /فیلم روزنامه اصولگرا: اظهارات احسان علیخانی درباره فیلترینگ و حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، از حد و اندازه «ماه عسل» بزرگتر است / او در درشت‌گویی حتی دست فرمان خوبی هم ندارد تشییع پیکر شهید حامد محمدی در تبریز سیلاب در روستای پسوه پیرانشهر قربانی گرفت اظهارنظر تازه ترامپ درباره مذاکره با کره شمالی طوفان "میکونو" به یمن و عمان رسید سیدمصطفی موسوی در بهشت‌زهرا آرام گرفت ناصر ملک مطیعی درگذشت اسرائیل از خطر نُجَباء وحشت دارد/ آن‌ها به آیت‌الله خامنه‌ای وفادارند کار سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران به اگر و، اما رسید/ علیخانی: شهرداری لایحه در خصوص افزایش سهمیه‌ها بدهد آن را تصویب می‌کنیم رشتی‌ها «فراری» را فراری دادند مراسم ترحیم برادر امام موسی صدر برگزار شد رادیو ایران تلاوت قرآن و فرهنگ خدمتگزاری در مساجد را ترویج می‌دهد فرمول شفابخش مهمان خاص ماه عسل +عکس ظاهر جدید "پریناز ایزدیار" در کنار رفیق قدیمی اش/عکس قرار بازداشت «حمید صفت» لغو شد جهان بدون آمریکا حیثیت خود را در برجام می‌بیند جنجال بزرگ ازدواج همزمان فوتبالیست مشهور با 2 زن دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران - یونان لغو شد قانون افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان ابلاغ شد سومین همایش بزرگ قرآنیان گلستان + فیلم ناصر ملک مطیعی درگذشت پوتین قهرمان جام‌جهانی 2018 روسیه را پیش‌بینی کرد سهند توانایی ورزشکار کردستانی، قهرمان دو 200 متر جهان شد سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) تسلیت پیکر شهید حامد محمدی در تبریز تشییع شد درگیری شدید 2 جریان حزب «اعتماد ملی» در کنگره شب گذشته عکس‌های نامعلوم کارت ملی صدای احسان علیخانی را هم درآورد دستور رئیس دانشگاه آزاد جهت برخورد با استاد هتاک واحد زاهدان نوبخت: کسری بودجه 8 میلیارد دلاری ایران صحت ندارد / شاید منظور صندوق بین المللی پول تحقق نیافتن منابع دولت باشد / در سال 96 حدود 26 هزار میلیارد تومان از رقم بودجه محقق نشد قیمت طلا و سکه امروز 5 خرداد 97 +جدول نوبخت کسری بودجه 8 میلیارد دلاری ایران را تکذیب کرد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me