تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:متفرقه()
کد خبر:16356419
۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۲۱:۴۵

از رد پای ضدانقلاب در حوادث کازرون تا هشتگ «کازرون در خون» رضا پهلوی+تصاویر

 در حالی که معاون‌اول رئیس‌جمهور و استاندار فارس صراحتاً گفته‌اند دولت هیچ برنامه‌ای برای تقسیمات کشوری در کازرون ندارد و مردم نیز قریب به یک ماه است به تجمعات خود پایان داده‌اند، ناگهان شب گذشته مقر پلیس در کازرون به آتش کشیده شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگارن جوان؛داستان از انتخابات مجلس شروع شد؛ آن هنگام که حسین رضازاده نماینده فعلی کازرون در مجلس عزم حضور در خانه ملت کرد، گمانش را هم نمی‌کرد که هنوز دو سال از ورودش به مجلس نگذشته، این همه جنجال در حوزه انتخابیه‌اش به پا شود.

رضازاده که اصالتاً اهل یکی از بخش‌های کازرون بنام «چنارشاهیجان» است، از همان ابتدا با اعتراض مردم مرکز شهرستان مواجه شد که معتقد بودند اگر رضازاده نماینده شود، کازرون را تجزیه کرده و زادگاه خود را به شهرستانی جدید تبدیل می‌کند.

گذر روزگار پای رضازاده را به خانه ملت باز کرد و هنوز یک‌سال نگذشته، زمزمه ایجاد شهرستان جدید شنیده شد. نماینده کازرون که ترجیح می‌داد در پاسخ به سوالات دراین‌باره تنها سکوت اختیار کند، آرام‌آرام درخواست مردم زادگاه خود و کار ایجاد شهرستان «کوه‌چنار» را که قرار است از تلفیق دو بخش «کوهمرهنودان» و «چنارشاهیجان» تشکیل شود به جلو می‌بُرد و در سوی مقابل، مردم کازرون هم روزبه‌روز نسبت به این قضیه حساس‌تر می‌شدند.

درنهایت کار به تجمعات خیابانی و اعتراضات مردمی کشیده شد. در تمام این تجمعات که از ابتدای سال 97 کلید خورد، هزاران کازرونی اعتراض خود را نسبت به این تصمیم اعلام می‌کردند، اما هرچه که بود مسالمت‌آمیز و آرام بود. از یک‌سو مردم چنارشاهیجان معتقد بودند شهرستان شدن حق ماست و موجب رونق بیشتر این منطقه خواهد شد، چراکه هر شهرستان‌ ردیف مستقل بودجه‌ای دارد و این به نفع توسعه منطقه خواهد شد. از سوی مقابل مردم کازرون هم معتقد بودند اگر قرار است یکی از بخش‌های شهرستان کازرون ارتقاء یافته و به شهرستانی جدید تبدیل شود، نمادهای هویتی کازرون ازجمله «بیشابور»، «امام‌زاده حسین»، «دشت‌برم» و «تنگ‌چوگان» باید در حوزه استحفاظی کازرون باقی بماند؛ مضاف برآنکه در مقابل این امتیاز، باید فرمانداری کازرون هم به فرمانداری ویژه ارتقاء یابد.

در این بین حجت‌الاسلام خرسند امام‌جمعه کازرون که خود از مخالفان طرح انتزاع کازرون به شمار می‌رفت، هدایت تجمعات مسالمت‌آمیز را برعهده داشت و به‌عنوان شخصی دلسوز و مردمی، در وسط تجمعات ایفای نقش می‌کرد. 

تجمعات چندهزاری نفری بدون ریختن خون از بینی

نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی استان فارس هم در مقابل این مطالبه مردم کازرون، برخوردی بسیار مناسب و شایسته داشتند و با وجود آنکه در برخی تجمعات بیش از 5 هزار نفر در میدان اصلی کازرون حضور می‌یافتند، نه از بینی کسی یک قطره خون ریخته شد و نه کوچکترین درگیری در ده‌ها تجمع مردم کازرون گزارش شد.

 

با پیگیری‌های امام‌جمعه کازرون و ادامه تجمعات، صدای مردم به گوش مسئولان کشور رسید و معاون سیاسی استاندار فارس نخستین فردی بود که نسبت به تجمعات کازرون واکنش نشان داد.

هادی پژوهش در واپسین روزهای فروردین‌ماه در بین خبرنگاران حاضر شد و با بیان اینکه متأسفانه برخی افراد فرصت‌طلب از احساسات مردم کازرون سوءاستفاده کرده و به آنان آدرس غلط می‌دهند و می‌خواهند در این شهرستان به دلایل واهی اغتشاش ایجاد کنند، افزود: مردم کازرون دهستان انارستان و منطقه دشت‌برم که یک منطقه تفرجگاهی است را از آنِ خود می‌دانستند و ما نیز این مناطق را به بخش مرکزی کازرون واگذار کردیم؛ حتی درخواست ایجاد فرمانداری ویژه برای این شهرستان را باوجود نداشتن شرایط کافی موردبررسی قرار دادیم و پذیرفتیم؛ بنابراین هیچ‌گونه دلیلی برای آشوب و اعتراض وجود ندارد.

بیشابور، دشت‌برم و انارستان در کازرون می‌ماند

معاون سیاسی استاندار با تاکید بر آنکه متأسفانه در جریان اعتراضات کازرون با افراد خاصی روبه‌رو هستیم که با کتمان اطلاعات درست، به مردم دروغ می‌گویند و واقعیت‌ها را پنهان می‌کنند، تصریح کرد: ما واقعاً نمی‌دانیم که هدف عده‌ای که مردم را به آشوب فراخوانده و به کوچه و خیابان می‌کشند چیست؟ اما به مردم کازرون این نوید را می‌دهیم که خواسته آنان حتماً محقق خواهد شد.

با این اظهارنظر پژوهش جهرمی، فضا قدری آرام شد. موعد جمعه که رسید، امام‌جمعه کازرون پشت تریبون رفت و با دعوت از مردم این شهر برای حفظ آرامش گفت: اجازه دهید خواسته‌های شما را دنبال کنم، اگر نتوانستم استعفا می‌دهم و شما من را مواخذه کنید.

مردم کازرون که در تمام روزهای قبل صداقت و دلسوزی امام‌جمعه را دیده بودند، به حرف وی اعتماد کردند و از صبح شنبه اول اردیبهشت‌ماه دیگر خیابان‌های کازرون روی تجمع را به خود ندید.

خرسند هم به وعده‌ای که به مردم داده بود عمل کرد و در خطبه‌های نمازجمعه هفته بعد خود، گزارش پیگیری‌هایش را اینگونه ارائه داد: بنده طبق وعده‌ای که داده بودم، از صبح شنبه تا شب پنجشنبه که در تهران بودم، در بیش از بیست جلسه شرکت کردم و حرف‌ها و خواسته‌های به‌حق شما مردم را به گوش مسوولان رساندم که البته صدای شما به گوش مسوولان رسیده بود. با رییس مجلس شورای اسلامی پیرامون گلایه‎های مردم و لزوم توجه نماینده محترم به خواسته مردم حوزه انتخابیه صحبت کردم و علاوه بر آن با رییس کمیسیون امنیت ملی، وزیر محترم اطلاعات، معاونین محترم وزارت کشور، برخی از معاونین و مسوولان قوه قضاییه و دادستانی کل کشور نیز دیدار و گفتگو کردم.

توقف طرح تشکیل شهرستان جدید در کازرون

امام جمعه کازرون افزود: این طرح با توجه به اینکه کارشناسی دقیق نشده بود، از دستور کار دولت خارج و متوقف شده و مناطقی که مردم کازرون روی آن حساسیت دارند و به‌حق هم هست، مثل دهستان و منطقه دشت‌برم و دهستان و منطقه انارستان، چون این مناطق تاریخی و مذهبی از اول جزو طرح نبودند در آینده نیز در هر صورت جزو کازرون باقی خواهند ماند.

پای جهانگیری هم به داستان باز شد

موید این صحبت‌های امام‌جمعه کازرون، اظهارنظر معاون‌اول رئیس‌جمهور بود که تاکید کرد دولت درباره کازرون هیچ تصمیمی نگرفته است. اسحاق جهانگیری با اشاره به اعتراضات مردمی در کازرون، گفت: ما نباید اجازه بدهیم مشکلات به چالش‌های سیاسی، اجتماعی و امنیتی تبدیل شود. موضوع کازرون باید حل شود، نمی‌شود مردم هر روز به خیابان بیایند و عده‌ای هم بر این موج سوار شده و شعارهای خود را سر دهند. ما در دولت هیچ تصمیمی درباره کازرون نگرفته‌ایم.

علاوه بر معاون‌اول رئیس‌جمهور، استاندار فارس هم برای محکم‌کاری بیشتر عازم کازرون شد و در جمع مردم این شهرستان گفت: امروز حاضر شدم تا از متانت و وقار شما مردم که در اعتراضات و اجتماعات مسالمت‌آمیز شما کمترین آزاری به کسی نرسید، تشکر کنم.

شهرستان جدید در فارس ایجاد نمی‌شود

وی با بیان اینکه از دور و نزدیک صدای شما را شنیده و مطالب را از طریق دولت، معاون‌اول رئیس جمهور و وزیر کشور دنبال کردم، گفت: موضوع تشکیل شهرستان جدید از دولت عودت داده شده تا این طرح با درخواست شما اصلاح و به عنوان یک موضوع مهم در مورد فرمانداری ویژه پیگیری لازم انجام شود.

با این اتفاقات و قول‌های شفاف مسئولان، مردم کازرون به اعتراضات خود خاتمه دادند و از همان روز 7 اردیبهشت که حجت‌الاسلام خرسند در خطبه‌های نمازجمعه خود از توقف طرح تشکیل شهرستان جدید در کازرون خبر داد و گفت دیگر تجمعی نباید شکل بگیرد، هیچ اعتراض و تجمع جدیدی گزارش نشد، تا اینکه ناگهان صبح روز گذشته در اتفاقی مشکوک، فراخوان تجمعی در برخی گروه‌های تلگرامی دست‌به‌دست شد. این درحالی بود که هیچ اتفاق جدیدی در طی این 20 روز رقم نخورده و مسئله کازرون خاتمه‌یافته تلقی می‌شد.

فرزندان غیور دیار سلمان فارسی را تنها نگذارید!

در پی این فراخوان که علت و منشاء آن هنوز مشخص نیست، عده‌ای اندک جمع شده و شعارهای تندی سر دادند. پلیس که همواره در مقابل تجمعات مردم کازرون با سعه‌صدر رفتار کرده و آنقدر برخورد مناسبی داشت که مردم در تمام اعتراضات قبلی با سر دادن شعارهایی از نیروهای امنیتی و انتظامی تشکر می‌کردند، به ناچار تصمیم گرفت تعدادی از معترضان را در فضایی آرام بازداشت کرده تا بتواند سرنخ ماجرا را کشف کند. اما به محض دستگیری این افراد، پیام‌های تحریک‌آمیزی با ادبیاتی همچون «فرزندان غیور دیار سلمان فارسی را تنها نگذارید» و ... به‌صورت گسترده در میان مردم کازرون توزیع شد.

تجمع چندده نفری با آتش زدن ساختمان پلیس

جالب آنکه برخلاف تجمعات قبل که در میادین اصلی شهر برگزار می‌شد، در فراخوان این تجمع از مردم خواسته شد در مقابل مقرّ پلیس حضور یابند و باز هم برخلاف تمام تجمعاتِ قبل که علیرغم حضور چندین‌هزار نفری مردم، کوچکترین درگیری رخ نمی‌داد، این‌بار شعارهای رادیکالی سر داده شد که هیچ ربطی به موضوع انتزاع شهرستان نداشت و اعتراضات این تعداد اندک، به‌سرعت روی خشونت به خود گرفت؛ تا آنجا که با فاصله کوتاهی از آغاز تجمع، حتی ساختمان اطلاعات امنیت پلیس کازرون به آتش کشیده شد.

 

پلیس که همچون تمام نیروهای امنیتی جهان وظیفه برقراری نظم، تامین امنیت و برخورد با اغتشاش‌گران را برعهده دارد، ناچار به درگیری شد تا حداقل از مسلح شدن اغتشاش‌گران جلوگیری کند.

در این بین یک نفر کشته و 6 نفر هم زخمی شدند؛ اما فضای رسانه‌ای آن‌سوی آب‌ها با پروپاگاندای رسانه‌ای، هشتگ «کازرون در خون» را تِرَند کرده و به دروغ گفتند ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

ورود نیروهای امنیتی از طریق فرودگاه!

برخی افراد ضدانقلاب نیز که فضا را برای هر دروغی مهیا می‌دیدند، اقدام به انتشار اخباری سراسر کذب کردند تا فضای کازرون را بیش از پیش مشوّش و ناآرام جلوه دهند. تا آنجا که نوشتند نیروهای امنیتی که از طریق فرودگاه کازرون در حال ورود به شهرستان بودند، توسط مردم شناسایی و بازداشت شدند؛ این درحالی است که اساساً کازرون فرودگاهی ندارد!

رضا پهلوی فرزند شاه مخلوع نیز نیمه‌شب گذشته در اقدامی فوری توئیت کرد و با هشتگ «#کازرون_در_خون» نوشت: «در این ثانیه‌ها و دقایق، قلب من برای شما هم‌میهنان دلاورم در کازرون می‌تپد. یقین دارم که ایستادگی‌ و دلیری‌تان به بار خواهد نشست و ایران‌مان به زودی، آزادی و دموکراسی را به آغوش خواهد کشید.»

 

ماجرا وقتی مشکوک‌تر می‌شود که سازمان منافقین هم که به‌قول مسعود رجوی سرکرده این سازمان تنها در فاصله یک سال بین ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۱، ۱۲ هزار نفر از مردم و مسئولان ایران را ترور کرده است، به‌سرعت فراخوان داد و نوشت: از هموطنانمان در کازرون و شهرهای مجاور می‌خواهیم به کمک دستگیرشدگان بشتابند.

شهیدسازی به سبک سازمان منافقین

سازمان مجاهدین خلق ایران که علاوه بر بمب‌گذاری نقاط کلیدی کشور همچون دفتر ریاست‌جمهوری و ترور شهیدان رجایی و باهنر، بهشتی و...، حتی در بحبوبه جنگ ایران و عراق هم رسماً در کنار ارتش بعثی و صدام قرار گرفت و مسئولیت ریخته شدن خون هزاران نفر از مردم این مرزوبوم برعهده اوست، حالا ژست دلسوزی برای مردم کازرون گرفته و به دروغ از یک کشته حادثه دیشب، آمارسازی کرده و برای تحریک افکار عمومی آن‌ها را شهید لقب داد!

 

البته مردم کازرون که عملیات کور سازمان منافقین و ترور بزرگان استان فارس ازجمله شهید آیت‌الله دستغیب و شهید صیاد شیرازی را هرگز از یاد نمی‌بَرَند، به‌سرعت صف خود را از آشوبگران جدا کرده و براساس آنچه استاندار فارس ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفته است، هم‌اکنون اوضاع کازرون کاملاً تحت کنترل است و افرادی که بدنبال سوءاستفاده از احساسات پاک مردم هستند، راه بجایی نخواهند برد.

همچنین گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که مردم کازرون صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کرده و خواستار برخورد قاطع پلیس با مخّلان نظم و امنیت هستند. با این حال باید منتظر گزارش‌های تکمیلی نهادهای امنیتی ماند تا پشت‌پرده حوادث دیشب و امروز مشخص شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

#اعتراضات مردم کازرون #حادثه #حاشیه های سیاسی #نمایندگان مجلس #تقسیمات کشوری کازرون #ناآرامی های کازرون
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


لیست تیم ملی بلژیک برای جام جهانی روسیه اعلام شد برومند: سیدجلال، غفوری و حسینی لیاقت بازی در جام جهانی را دارند/ عابدزاده دروازه‌بان بااستعدادی است بازدید 8 هزار نفر از پارک فوتبال سن پترزبورگ و افتتاح 30 فروشگاه جام جهانی طرح/ بهترین نوشیدنی‌ها برای رفع عطش مذاکرات مثبت پرسپولیس با مدافع فصل قبل پیکان عکس/ انفجار مرگبار در باکو حمایت شهرداری تهران از بانوان قهرمان فوتسال آسیا پیاز در 2900 هکتار اراضی خراسان شمالی کشت شد اشتغال مهمترین دغدغه دولت است تعاون روستایی 240 تن خرما در کردستان توزیع می‌کند وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: برجام برای آمریکا و جهان بد بود /برنامه‌های موشکی ایران را نمی‌پذیریم /بزرگترین تحریم‌ها را علیه ایران وضع می‌کنیم | خشم آمریکایی‌ها از سردار سلیمانی و جبهه مقاومت زلزله 3.2 ریشتری دزفول را لرزاند نظر عجیب وزیر دانمارکی درباره ماه رمضان گزارش تسنیم| وزیر خارجه آمریکا و سخنانی از جنس «براندازی» شیوه‌های شناخت و اجرای"سیر مطالعاتی" بازدید وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی هندبال یک عمر خاطره -93 یار مهربان ماندنی‌ترین «مانده» در سرپل دزفول محبوب صالح علا -29 یک ایستگاه جلوتر از محل خشم خورشید و ناله‌های باد رازِ راز به پیوست درباره نمایشنامه رومئو و ژولیت ویژه برنامه‌های رمضان در 40 ایستگاه مترو تهران درحال برگزاری است امسال 900 هکتار گلخانه در استان تهران احداث می‌شود کوتاهی مسیر سرمایه‌گذاری و افتتاح ده‌ها پروژه در منطقه اقتصادی پیام مدیرکل امور اجتماعی استانداری: خوزستان فقر فضای تفریحی دارد عبور از مشکل کم آبی تنها با مدیریت مصرف امکان پذیر است هروی: بازیکنان تیم ملی کاراته سربازان زمان صلح هستند/ به فکر ارتقاء مدال‌های کاراته نسبت به دوره گذشته هستیم مهاجری: این همه هجمه روی بازیکنی که فصل موفقی را داشته برای چیست?! / کی‌روش دوست ندارد با آبروی خودش بازی کند زندان‌ها هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارند راه‌اندازی شعبه‌های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در سراسر کشور اولین رمضان آرام در رقه بدون داعش سازمان همکاری اسلامی بازگشایی سفارت پاراگوئه در قدس اشغالی را محکوم کرد هوای گرم و ازدواج سلطنتی هم حریف ددپول نشدند همه‌دان همدانی روحانی جان باختن جمعی از مردم کوبا در سانحه هواپیما را تسلیت گفت 6 وزیر و 2 نماینده مجلس خواستار رفع فیلتر توئیتر شدند واکنش ابوالغیط به افتتاح سفارت پاراگوئه در قدس کوچولوهای بی‌دفاع، قربانی والدین معتاد پورشیب: امسال 60 تا 70 درصد راه المپیک را همواره می‌کنیم سلطانی‌فر: نمی‌دانم چرا اتفاق خوبی که در والیبال افتاد در هندبال نمی‌افتد/ چند دوره‌ای در هندبال فراز و نشیب داشتیم صعود تیم عقیل اعتمادی به لیگ برتر هلند پای بانک وسط سرقت از عابربانک صعود بورس‌های آسیایی پس از توافق تجاری چین و آمریکا جوایز تونی به کدام تئاتری‌ها می‌رسد/ حضور یک ایرانی آمریکایی سرودۀ 33 بیتی دکتر جاسبی به مناسبت سالروز تأسیس دانشگاه آزاد روحانی سانحه سقوط هواپیما در کوبا را تسلیت گفت
سعید محقق بازیگر تئاتر و سینمای اصفهان درگذشت افول تدریجی یک رویا … تصاویر | چهره‌ها در مراسم ختم حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی اراده شما از هر عاملی قوی‌تر است؛ خیلی فکر نکنید به اینکه مقابل چه تیمی هستید فیلمی از لحظه ربودن دختر 18 ساله در تبریز مدیر یوونتوس مقصد بعدی بوفون را لو داد مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال (عکس) قاتل وکیل لنگرودی دستگیر شد قاتل وکیل لنگرودی دستگیر شد+ عکس اسمانی شدن آتش نشان مجروح حادثه حریق در شهرک توس مشهد دیپلماتی که سوژه شد +فیلم فیلم/وقوع پدیده‌ای عجیب در عراق موجب تغییر رنگ ناگهانی آسمان شد فتح‌الله گولن دلیل دشمنی اردوغان با خود را فاش کرد؛ "حسود است! " پشت پرده خط خوردن وریا غفوری مراسم ختم حجت‌الاسلام سید مهدی طباطبایی آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو در آورد/ بی‌تردید از این مشکلات عبور خواهیم کرد آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو در آورد بقایای "دندان هیتلر" راز مرگش را فاش کرد + عکس علت اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنتی چیست؟ جنجال بر سر استیکرهای جام‌جهانی تلگرام اولین حکم انتصاب در اولین روز کاری شهردار تهران نوای "یازده ستاره" در بدرقه تیم ملی لحظه ربوده شدن دختر 18 ساله در تبریز /فیلم قیمت پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی کفاره روزه سال 97 چگونه محاسبه می‌شود؟ آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو در آورد ردپای کم رنگ نظارت بر بازار عمل زیبایی درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی‌کنیم آیت‌الله مکارم شیرازی: بعد از انقلاب، تفاوت چندانی در وضعیت طلاب به وجود نیامده/ وضعیت مردم بهبود یافته، به طوری که درگذشته کمتر کسی وسیله نقلیه داشت دلیل بی‌اعتنایی به فروش غیرقانونی گوشت‌های 900 هزار تومانی ممنوعیت اجرت درصدی طلا درگیری‌ها در 'درنه' لیبی 35 کشته برجای گذاشت مناجات‌خوانی حسن عبدی در حضور مقام معظم رهبری +فیلم خاکسپاری غریبانه حسین فرجی اهدای عضو جانباز علی زلفی ‌عامل شهادت سرباز وظیفه در دلگان به هلاکت رسید وال استریت ژورنال: پای کارآفرین اسرائیلی تبار به پرونده تخلف انتخاباتی ترامپ باز شد / لابی گری‌های پنهانی فرزند ارشد ترامپ برای دستکاری افکار عمومی و نقض حریم خصوصی کاربران شبکه‌های اجتماعی / ماجرای «تله افکار» عمومی چیست؟ واکنش وزارت خارجه به اظهارات مقامات روس: کسی نمی‌تواند ایران را مجبور به کاری کند / تا زمانی که دولت سوریه بخواهد در این کشور می‌مانیم علی دایی را سفیر همیشگی فوتبال ایران کنید تصمیمی مبنی بر پیوستن ایران به fatf اتخاذ نشده است/ ابراز تاسف نسبت به بی‌توجهی برخی نمایندگان به رعایت حیطه‌بندی جلسات غیرعلنی خبر دستور لغو فیلتر تلگرام کذب است/ با بازپرس صحبت کرده‌ام 4 کشته و زخمی در انفجار باکو ماموریت محرمانه البغدادی که شنیدنش لرزه به اندام می‌اندازد گرشاسبی: سیدجلال به الجزیره که گل زد حس کردم از تیم ملی خط می‌خورد/ به عنوان مدیر پرسپولیس صحبت‌های زیادی درباره کی‌روش دارم کاپیتان تیم ملی به روحانی چه گفت؟ شمارمسموم شدگان قارچ از 800 نفر فراتر رفت 73 دلار و 79 سنت؛ میانگین قیمت نفت ایران دیدار "صدر" و "العامری" در بغداد/ تاکید بر ضرورت تشکیل سریع دولت عامل قتل وکیل در لنگرود دستگیر شد سیدجلال مرا عاشق بازیکنان ایرانی کرد/شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پست ووریا را تغییر داد/ شبانه 2 بازیکن استقلال را به پرسپولیس بردند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me