تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ابتکار
دسته:اقتصادی()
کد خبر:16357559
۱۳۹۷/۰۲/۲۸ ۰۰:۰۵

تقدیر اساتید ارتباطات از مدیران روابط عمومی نهادهای مالی

نخستین گردهمایی تبیین جایگاه روابط عمومی در بازار سرمایه به همت سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس برگزار شد.
به گزارش «ابتکار» نخستین گردهمایی تبیین جایگاه روابط عمومی در بازار سرمایه با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، مدیران عامل و مدیران روابط عمومی ارکان بازار سرمایه، شرکت های تامین سرمایه، کارگزاری، مشاور سرمایه گزاری و نهاد های مالی برگزار شد.
یاسر فلاح مشاور رئیس و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در ابتدای این گردهمایی، ضمن خوش آمد گویی به حاضرین گفت: در فضای اقتصادی فعلی و همچنین در شرایطی که رسانه‏ها الگوهای جدیدی را برای اطلاع رسانی به وجود می آورند توجه به مقوله روابط عمومی از اهمیت دو چندانی برخوردار است.
وی در این باره ادامه داد: انتظار می رود مدیران و مسئولان دستگاه ها و نهادها جایگاه خاصی را برای این بخش سازمانی در نظر بگیرند چون مقوله روابط عمومی قطعاً در ظرف زمانی فعلی از اهمیت بسیار زیاد و حتی خارق‏العاده ای برخوردار است.
فلاح ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با تعامل هر چه بیشتر فعالین بازار سرمایه با نهاد روابط عمومی شاهد توسعه هر چه بیشتر بازار سرمایه باشیم.
دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوارق بهادار در این گردهمایی ضمن تقدیر و تشکر از فعالان عرصه روابط عمومی گفت: در جایی مانند بازار سرمایه، نقش روابط عمومی‌ها پررنگتر دیده می شود. چون روابط عمومی‌های بازار سرمایه می‌توانند بر طبل رونق بازار بکوبند یا در مواقع طوفان، بازار را به ساحل آرامش هدایت کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه روابط عمومی ها می‌توانند با انعکاس به‌موقع و دقیق شایعات و نگرانی‌های موجود در بازار، موجب تصمیم گیری‌های به‌هنگام مدیران و سیاستگذاران شوند، اظهار داشت: همکاران روابط عمومی‌ هم می‌توانند از انتشار شایعه ها جلوگیری کنند هم به آن دامن بزنند. همانطور که می‌توانند چراغ امید را در دل مخاطبان بازار و صاحبان سرمایه روشن یا خاموش کنند و  می‌توانند به دانش و سواد عمومی جامعه از بازار سرمایه بیفزایند.
سخنگوی سازمان بورس خاطر نشان کرد: البته انتظار از روابط عمومی‌های بازار سرمایه از این موضوعات فراتر است. روابط عمومی‌های بازار سرمایه باید بر ارتباط موثر خود با سهامداران بیفزایند و به همگانی‌سازی ادبیات بورس و افزایش فرهنگ سهامداری در جامعه دامن بزنند. وی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: تاثیر مثبت و منفی عملکرد روابط عمومی‌ها در بازار سرمایه، بیش از هر سازمان دیگر است چون شاید هیچ سازمان و ارگانی به قدر بازار سرمایه، به «ثانیه»‌ها وابسته نباشد.
دکتر محمدی در پایان افزود: جایگاه روابط عمومی‌ها آن نیست که سالی یک بار بر زبان و قلم بیاید و بعد از آن به فراموشی یا مسامحه سپرده شود. بیست و هفتم اردیبهشت فقط بهانه خوبی برای یادآوری است. یادآوری اینکه روابط عمومی‌ها دیگر پوشاننده خطاها، توجیه‌گر ناکارآمدی‌ها و مجیزگوی مدیران بالادستی خود نیستند؛ یک نهاد حداقلی برای پر کردن اوقات فراغت کارکنان و یا شنیدن حرف‏های مخاطبان هم نیستند؛ روابط عمومی‌ها حالا یک ابزار تحلیل و شناخت برای مدیرانند و یک مرجع اطلاعات برای مخاطبان اند.
محمد سلطانی فر، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این گردهمایی به ورود جوامع توسعه یافته به فضای web 2"" اشاره کرد و گفت: در فضای web 2"" تولید کنندگان محتوا دیگر رسانه ها و روابط عمومی ها نیستند بلکه این مردم هستند که به تولید محتوا می پردازند. به عبارتی مردم رسانه ای شدند پس رسانه ها و روابط عمومی ها ناگزیر از حرکت به سمت مردم اند.
وی در ادامه توضیح داد: همین رسانه ای شدن مردم و مردمی شدن رسانه باعث شده شکافی که تا پیش از این بین مردم و رسانه ها و روابط عمومی ها وجود داشته به طور کامل از بین برود. در این گردهمایی سید غلامرضا کاظمی دینان مشاور رئیس کل بانک مرکزی نیز به اهمیت روابط عمومی مثبت نگر پرداخت و گفت: مثبت اندیشی لازمه دست یابی به اهداف سازمانی است چون مثبت نگری می تواند زمینه ارتباط موثر درون سازمان و برون سازمانی را فراهم کند. نقدپذیری مدیران یکی دیگر از نکاتی بود که کاظمی دینان به آن اشاره کرد و گفت: نقد پذیر بودن مدیران وظیفه مدیران روابط عمومی است که مشکلات سازمانی را به مدیران ارشد سازمان ها منتقل کنند تا با کمترین هزینه زمینه رفع مشکلات و اصلاح امور فراهم شود.
وی با بیان اینکه مدیر روابط عمومی، مدیر استراتژیست، اظهار داشت: مدیران روابط عمومی استراتژی های کلان سازمان را طراحی و تدوین می کنند و مدیران ارشد سازمان ها و نهادها می بایست بر اساس همین خط برای تامین اهداف سازمانی حرکت کنند.
در ادامه این گرد همایی سید مالک حسینی مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن قدردانی از رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و اقدامات روابط عمومی این سازمان گفت: هیچ بخش اقتصاد به قدر سازمان بورس شفاف نیست. هر کسی هر اطلاعاتی را از هر شرکتی در هر زمانی بخواهد با مراجعه به کدال به دست می آورد پس این حجم از شفافیت اطلاعاتی یک روابط عمومی شفاف را مطالبه می کند که انصافاً از سال های گذشته تا کنون روابط عمومی سازمان بورس یکی از شفاف‏ترین روابط عمومی های نهادهای اقتصادی کشور بوده است.
مالک حسینی با اشاره به جایگاه شبکه های اجتماعی گفت: در شرایط کنونی باید برای همیشه استراتژی سکوت و کتمان را فراموش کرد چون هیچ خبری نیست که خیلی سریع تر از آنچه شما فکر می کنید در اختیار مردم و جامعه قرار نگیرد پس من از همه همکارانم درخواست می کنم شفافیت را در دستور کار خود قرار دهند. وی تصریح کرد: فرآیند اطلاع رسانی اکنون به کمک شبکه های اجتماعی با یک تحول بزرگ مواجه شده است بطوریکه شفافیت بیشتر، اصلاح امور و دیده بانی جامعه را رقم زده اند. در حالیکه در گذشته تعداد روزنامه و رسانه ها محدود بود در نتیجه خروجی اطلاعات محدود و قابل کنترل بود.
مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: اکنون مدیران نمی‏توانند حریم و مرز خبری ایجاد کنند چون اطلاعات به سرعت توزیع می شود. خاطر نشان می شود، در پایان این مراسم از اعضای شورای اطلاع رسانی بورس و مدیران روابط عمومی برگزاری ارکان و نهادهای مالی تقدیر شد.
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


سقوط یک دستگاه جرثقیل در محوطه مسجد الحرام با دستور قضایی اینستاگرام چند «مربی رقص» مسدود شد کفاشیان: کی روش استرس زیادی دارد ماموریت ترامپ به سناتور جمهوریخواه پای کارآفرین اسرائیلی تبار به پرونده تخلف انتخاباتی ترامپ باز شد / لابی گری‌های پنهانی فرزند ارشد ترامپ برای دستکاری افکار عمومی و نقض حریم خصوصی کاربران شبکه‌های اجتماعی / ماجرای «تله افکار» عمومی چیست؟ تهران در شب‌های رمضان رضایت کامل از افتتاحیه نمایشگاه قرآن / آمادگی صددرصدی از روز دوم توخل رسما سرمربی پاری سن ژرمن شد +عکس پست توهین آمیز و زشت میناوند علیه کی روش استاندار تهران فردا (دوشنبه) در جمع تولیدکنندگان و صاحبان صنایع شمیرانات حضور می‌یابد علت ریش ریش شدن گوشه‌های ناخن چیست؟ طرحی جالب به بهانه پایان کار اینیستا در بارسلونا+عکس سقوط دوباره جرثقیل در مسجدالحرام (+عکس) / یک نفر زخمی شد اداره‌ها برای خدمات رسانی در ساحل آستارا آماده هستند 7 مجروح در تصادف رانندگی شهرک گلستان کشف 3 میلیارد ریال کالای قاچاق در خرمشهر ضرب و شتم شهردار دومین شهر بزرگ یونان +عکس ترکیب بارسلونا در مقابل رئال سوسیداد دیدار مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس هرمزگان با فرمانده منطقه یکم دریایی ارتش در بندرعباس جاده کهنوج به بندر عباس برای دقایقی بسته شد سقوط دوباره جرثقیل در مسجدالحرام قاسمی: درباره هیچ موضوعی فراتر از برجام مذاکره نمی‌کنیم یاران عزت‌اللهی در لیگ برتر ماندنی شدند آزادی 113 هزار زندانی جرایم غیرعمد روحانی به اعضای تیم ملی فوتبال چه گفت؟ تعلیق جنگ تجاری آمریکا و چین بقای یاران عزت‌اللهی در لیگ برتر روسیه رژیم صهیونیستی لیست ترور فرماندهان حماس را اعلام کرد رونمایی از همسر خانم بازیگر + عکس آیین بدرقه تیم ملی فوتبال با رونمایی از سرود تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه راموس: مقابل لیورپول باید تمرکز کامل داشته باشیم زیرا جزئیات ریز، نتیجه را تعیین می‌کنند بررسی بازی‌های به یاد ماندنی جام جهانی 2014 برزیل (بخش سوم)؛ ایران 0-1 ارژانتین، مسی بی رحم! گل جاکومو بوناونتورا به فیورنتینا (میلان 5-1 فیورنتینا) ترامپ ماه آینده «معامله قرن» را اعلام می‌کند روحانی: راه نجات ما صبر، مقاومت و ایستادگی است مقتدا صدر خواهان مشارکت در کابینه جدید شد کاپیتان بارسا به رکورد فوق‌العاده آرین روبن نرسید رای جالب یک قاضی برای عامل قطع درختان دلیل تمایل عربستان برای نزدیک شدن به روسیه چیست؟ مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران سقوط دوباره جرثقیل در مسجدالحرام+عکس قیمت مرغ افزایش می‌یابد!؟ کفاره روزه سال 97 چگونه محاسبه می‌شود؟ کشف 500 متر لوله انتقال سوخت قاچاق در روستای ساحلی بندرعباس آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو در آورد/ راه نجات ما صبر، مقاومت و ایستادگی است بازگشت ماتادور به صدر رنکینگ جهانی /قهرمانی نادال با غلبه بر زِورف آلمانی بیش از 1000 افراطی از آلمان به عراق و سوریه رفته‌اند افطار یک سرباز داعش مسوولیت حمله به یک کلیسا در چچن را بر عهده گرفت
چالش «بنی آدم» روی اسکناس و پاسخ صریح به جناب خان هکرهای کره شمالی موبایل اندرویدی فراریان را به بدافزارآلوده می‌کنند 8 شرکت اروپایی ایران را ترک کردند جشن قهرمانی گالاتاسرای با پرچم تراکتور (عکس) «سه رخ» جعفر پناهی برنده بهترین فیلمنامه کن 2018 اعلام ساعت اجرای طرح ترافیک در ماه مبارک رمضان عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 اردیبهشت 97/ بدرقه یوزها با گل ازبکی! +تصاویر جزئیات قتل خانم وکیل مقابل دادگستری لنگرود عروسی پرنس هری احتمال ریزش تگرگ در تهران و 12 استان کشور ­معاون دادستان کل کشور: مسدود سازی تلگرام با موفقیت پیش می‌رود سلفی گلشیفته فراهانی در کنار برادرش/عکس گزارش افشاگرانه نیویورک‌تایمز از دیدار مخفی فرستاده امارات و عربستان با نماینده ترامپ/طرح خرابکارانه ابوظبی علیه ایران دندان هیتلر راز مرگش را فاش کرد! دستگیری گنده لات تهران در مرز ترکیه (عکس) قتل وکیل زن دادگستری در لنگرود دستگیری شرور قاتل در مرز ترکیه علی مطهری: مذاکره با دفتر رهبری درباره fatf نخل طلای کن برای دزدان فروشگاه | یک جایزه برای سینمای ایران اظهارات امروز شمخانی در مجلس جزئیات دستگیری مشهورترین شرور تهران در مرز ترکیه + فیلم برگزاری مراسم عروسی شاهزاده هری و مگان مرکل امیرآباد به منطقه آزاد تجاری نزدیک می‌شود هنرمندی که قدرش را ندانستیم+ عکس‌های قدیمی جزئیات دریافت 2 بار تسهیلات مسکن توسط زوجین تلاش اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم نفتی/ اروپا پرداخت مستقیم پول به بانک مرکزی ایران را بررسی می‌کند آنچه در "ماه عسل" دیشب گذشت/ادعای کشف داروی سرطان قیمت طلا و سکه امروز 30 اردیبهشت 97 +جدول وزارت اطلاعات دوتابعیتی‌ها را 210 نفر اعلام کرد/ از حضور 47 دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی تا فعالیت 25 نفر در مراکز دانشگاهی و نظامی کیت بلانشت؛ ملکه استرالیایی هالیوود خلاصه بازی ایران 1_0 ازبکستان در تاریخ 29 اردیبهشت 97 + فیلم مراسم ازدواج شاهزاده بریتانیا و بازیگر زن هالیوود+ عکس دادستان تهران: در مورد حصر برخی اخباری منتشر می‌شود که واقعی نیست/ ارسال پرونده محمد ثلاث به اجرای احکام دادسرا دوئل بزرگ؛ ماه عسل و خندوانه در آغاز ماه رمضان چه کردند؟ روحانی: اولین توطئه بزرگ را پشت سر گذاشتیم/به عقب بازنمی‌گردیم/محدودیت در ارتباطات مردم را نمی‌پسندیم/نمی‌توان همه بارها را برعهده دولت گذاشت تحریک مردم از تریبون نماز جمعه صورت گرفت/ جدایی کازرون و کوه چنار از 25 سال پیش مطرح است/ این جدایی تصمیم مسئولان وزارت کشور بود مطهری: برخی فکر می‌کنند اگر لوایح مرتبط با fatf تصویب شود، آینده حزب‌الله و حماس به خطر می‌افتد که اینطور نیست/ مذاکره با دفتر رهبری درباره fatf شلیک مرگبار به خانم وکیل در لنگرود پاسخ وزیر اطلاعات به کریمی قدوسی: مدیر دوتابعیتی دولتی نداریم/ در برخورد با فعالان اقتصادی افراط شده 24 بازیکن تیم ملی برای بازی با ترکیه روحانی: آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت/ مهمترین پیام انتخابات 96 این بود که به عقب بر نمی‌گردیم چرا نرخ دقیق موالید 2 سال اعلام نمی‌شود؟ دادستان تهران: ارسال پرونده قاتل مأمورین ناجا به اجرای احکام دادسرا /در مورد حصر برخی اخباری منتشر می‌شود که واقعی نیست کتاب‌های خواندنی اورهان پاموک رونمایی از نماد فوتبال ایران+ تصاویر " جعفر پناهی" بهترین فیلمنامه/ نخل طلا به ژاپن/ برندگان جشنواره کن 2018 (+عکس) گاهی حس می‌کنیم رئیس مجلس نمی‌خواهد برخی طرح‌ها رای بیاورد/ در مجلس به افرادی که فریاد می‌زنند بهتر فرصت داده می‌شود تهران| فرماندار ری: اصل 109 قانون تقسیمات کشوری را در مورد شهرری پیگیری می‌کنیم قاتل وکیل لنگرودی دستگیر شد گزارش تسنیم: انتشار اسناد جدید از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ وزیر اطلاعات چه چیزی را تکذیب می‌کند؟

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me