تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اقتصادی()
کد خبر:16792435
۱۳۹۷/۰۳/۱۸ ۲۰:۴۲

رسانه‌ها ابزار صیانت از حقوق سرمایه گذاران هستند

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در توسعه اقتصادی گفت: رسانه‌ها می‌توانند در همه حوزه‌ها از جمله اقتصاد و همچنین بازار سرمایه سطح تحلیل مخاطبین را ارتقا دهند. اعضای هیات مدیره انجمن صنفی خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه با دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان دیدار و گفتگو کردند. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در ابتدای این دیدار رئیس سازمان بورس و […]
 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها در توسعه اقتصادی گفت: رسانه ها می توانند در همه حوزه ها از جمله اقتصاد و همچنین بازار سرمایه سطح تحلیل مخاطبین را ارتقا دهند.

اعضای هیات مدیره انجمن صنفی خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه با دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در ابتدای این دیدار رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها در توسعه اقتصادی گفت: رسانه ها می توانند در همه حوزه ها از جمله اقتصاد و همچنین بازار سرمایه سطح تحلیل مخاطبین را ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه انجمن های صنفی از جمله تشکل خبرنگاران بازار سرمایه ظرفیت گسترده ای برای آموزش و فرهنگ سازی در اختیار دارند گفت: سازمان بورس از همه فرصت های پیش روی مسیر آموزش و فرهنگ سازی بهره برداری می کند و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

دکتر محمدی با بیان اینکه فرهنگ سازی و آموزش دغدغه اصلی سازمان بورس است، ابراز امیدواری کرد جامعه از طریق رسانه به دانش تخصصی بازار سرمایه مجهز شود.

دبیر شورایعالی بورس ادامه داد: اگر پایه داد و ستد در بازار سرمایه بر اساس تحلیل های عقلانی، علمی و منطقی باشد بی شک این بازار سود آور خواهد بود و از منابع مردم صیانت می شود.

رئیس سازمان بورس تاکید کرد: آنچه امروز باید مورد توجه ارکان بازار سرمایه باشد فرهنگ سازی داد و ستد بر اساس تحلیل تخصصی است و این امر با تکیه بر رسانه های جمعی محقق می شود. خرید و فروش در بازار سرمایه باید بر اساس تحلیل صورت گیرد و مسئولیت فرهنگ سازی آن بر دوش رسانه ها است.

سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه رسانه ها با انتشار اخبار صحیح در واقع اعتماد تولید می کنند، گفت: تولید اعتماد، یک سرمایه اجتماعی گرانبها برای بازار سرمایه است.

دکتر محمدی با تاکید بر اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار از تعامل هرچه بیشتر رسانه ها با ارکان بازار سرمایه استقبال می کند و با ذکر این نکته که در دنیای امروز حتی بازی های رایانه ای نیز نقش رسانه بازی می کنند، گفت: توسعه اقتصادی کشور و رشد بازار سرمایه با تلاش رسانه ها تسهیل می شود.

همچنین در این نشست یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار تولد انجمن صنفی خبرنگاران بازار سرمایه را یکی از رویدادهای مهم و مثبت دو سال اخیر بازار سرمایه دانست و ابراز امیدواری کرد اهداف این تشکل رسانه ای به صورت کامل محقق شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار به تاثیر دو سویه این انجمن اشاره کرد و گفت: انجمن صنفی از یک سو رشد و توسعه حوزه تخصصی را رقم می زند و از سوی دیگر جایگاه خبرنگاران و رسانه ها را ارتقا می دهد.

یاسر فلاح با تاکید بر اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار با تمام توان از رسانه های فعال در بازار سرمایه حمایت می کند، گفت: امروز بازار سرمایه بیش از هر زمان دیگری به رسانه های تاثیرگذار نیاز دارد و توسعه رسانه های فعال حوزه بورس دغدغه بازار سرمایه است.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: گسترش فعالیت رسانه ها در بازار سرمایه ضریب نفوذ این بازار در میان آحاد جامعه را افزایش می دهد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس از برنامه های این سازمان برای توسعه فضای رسانه ای بازار سرمایه خبر داد و اضافه کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی با محور بازار سرمایه برای خبرنگاران اقتصادی از جمله برنامه های آتی روابط عمومی سازمان بورس است.

در پایان یاسر فلاح افزود: شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار از هیچ امکانی برای توسعه و حمایت رسانه های فعال بازار سرمایه دریغ نمی کند و ابراز امیدواری کرد، با کمک رسانه ها شاهد ارتقای سواد مالی و بسط مفاهیم بازار سرمایه در جامعه باشیم.

خبر دیگر اینکه معاون ناشران و اعضاء بورس تهران هدف از کنفرانس اطلاع رسانی ناشران را شفاف سازی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیان کرد و افزود: خروجی این داده‌ها از طریق سامانه تدان و کدال در حالی منتشر خواهد شد که چنانچه به درستی فرایندها مدیریت شود می‌توان از حضور رسانه‌ها در این کنفرانس‌ها به منظور ارتقای کیفیت اطلاع رسانی بهره برد.

معاون ناشران و اعضاء بورس تهران با اشاره به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی ناشران برخوردار از نوسان ۵۰ درصدی قیمت سهام در بورس ، دلیل عدم اجرای این فرایند برای ناشرانی همچون آلومینیوم ایران را شفاف سازی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، روح الله حسینی مقدم معاون ناشران و اعضاء با اشاره به برگزاری نخستین کنفرانس اطلاع رسانی ناشران برخوردار از بازدهی بیش از ۵۰ درصدی در بورس تهران گفت: بر اساس تغییراتی که در دستورالعمل نحوه انجام معاملات بورس ایجاد شد، وظایفی برای ناشرانی که قیمت سهام آن‌ها در تابلوی معاملات با نوسان ۲۰ درصدی یا ۵۰ درصدی روبرو شده، تعریف شد. بر این اساس برای ناشرانی که قیمت سهام آن‌ها به طور متوسط با نوسان ۲۰ درصدی روبرو می‌شود، ابتدا نماد معاملاتی متوقف و طی مدت زمان مشخصی باید در زمینه آخرین رخدادهای شرکت شفاف سازی شود.

حسینی مقدم در ادامه از برگزاری نخستین کنفرانس اطلاع رسانی ناشران برخوردار از نوسان بالای ۵۰ درصدی قیمت سهام سخن گفت و افزود: سهام گروه صنعتی سپاهان طی ۱۵ روز متوالی با نوسان ۵۰ درصدی قیمت سهام روبرو بوده که بر اساس دستور العمل جدید نحوه انجام معاملات باید نماد معاملاتی متوقف و ناشر نسبت به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی اقدام کند.

به گفته وی این کنفرانس فرصتی خواهد بود، تا ابهام‌ها و یا پرسش‌های مطرح شده در بازار سهام پیرامون پیش بینی‌ها و متغیرهای تأثیر گذار بر روی سهم، برطرف و پاسخ‌های ناشر طی مدت ۴۸ ساعت دریافت شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه به محض توقف نماد معاملاتی ناشر از پایان ساعت معاملاتی زمینه طرح پرسش برای سهامداران و تحلیل‌گران از طریق سامانه تدان فراهم خواهد بود، افزود: این سامانه تحت نظارت کانون نهادهای سرمایه گذاری است و دسترسی به آن هم اکنون فقط برای کارگزاری‌ها، مشاوران سرمایه‌گذاری و برخی تحلیلگران تحت نظارت سازمان بورس فراهم است.

بنابراین سایر تحلیلگران و یا سهامداران می‌توانند با انتقال پرسش‌های خود به اشخاصی که به سامانه تدان دسترسی دارند، شاهد پاسخ ناشر به آن‌ها پس از ۴۸ ساعت به صورت صوتی، تصویری یا مکتوب باشند.

معاون ناشران و اعضاء شرکت بورس بازگشایی نماد معاملاتی ناشر را منوط به پاسخگویی به پرسش‌های مطرح شده دانست و گفت: هدف از این فرایند شفاف سازی و رفع ابهام‌ها یا اخبار جدیدی است که در دسترس عموم فعالان بازار قرار می‌گیرد.

وی در برابر این پرسش که در صورت تداوم ابهام‌ها پس از پاسخگویی ناشر به پرسش‌های مطرح شده چه اقدام‌ها و تمهیداتی اندیشیده شده است، پاسخ داد: وظیفه ناظران بورس تلاش برای دریافت پاسخ‌های شفاف و رفع همه ابهام‌ها از ناشر با استفاده از مکانیزم های نظارتی است. حسینی مقدم درباره اینکه چرا با وجود نوسان‌های ۵۰ درصدی قیمت سهام از جمله برای سهام شرکت آلومینیوم ایران، تا کنون هیچ اقدامی برای برگزاری کنفرانس مطبوعاتی صورت نگرفته، بیان کرد: به نظر می‌رسد سامانه معاملات برای سهم‌هایی که با نوسان ۲۰ درصدی قیمت سهام روبرو شده، با وقفه ای دوباره بر مبنای صفر شروع به سنجش بازدهی می‌ کند، بر همین اساس در “فایرا” و چند سهم دیگر با وجود رشد بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام اما ادامه محاسبه نوسان قیمت سهام بر مبنای صفر در سامانه معاملاتی ارزیابی شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر از سازمان بورس درخواست شده مجوز برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی برای هر ناشری که با افزایش قیمت ۵۰ درصدی قیمت سهام روبرو بوده را صادر و ابهام‌های موجود اطلاع رسانی شود. این مقام مسئول هدف از کنفرانس اطلاع رسانی ناشران را شفاف سازی در کوتاه‌ترین زمان ممکن عنوان کرد و افزود: خروجی این داده‌ها از طریق سامانه تدان و کدال در حالی منتشر خواهد شد که چنانچه به درستی فرایندها مدیریت شود می‌توان از حضور رسانه‌ها در این کنفرانس‌ها به منظور ارتقای کیفیت اطلاع رسانی بهره برد.

همچنین قربان ادبی کارشناس مسئول مدیریت ناشران و اعضای بورس تهران، پیرامون جزییات برگزاری نخستین کنفرانس اطلاع‌ رسانی ناشر پس از نوسان ۵۰ درصدی گفت: بر اساس ماده ۱۷ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران در صورتی که قیمت پایانی سهم طی ۱۵ روز معاملاتی متوالی در دامنه عادی نوسان قیمت، بیش از ۵۰ درصد افزایش یا کاهش داشته باشد، بورس موظف است، نماد معاملاتی را متوقف کرده و از ناشر درخواست برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی کند. وی افزود: باتوجه به نوسان بیش از ۵۰ درصد در قیمت سهام شرکت گروه صنعتی سپاهان با نماد معاملاتی “فسپا” طی ۱۵ روز، نخستین کنفرانس اطلاع رسانی در بورس از طریق سامانه تدان برای اشخاصی که دسترسی به این سامانه دارند برگزار می‌شود. بر این اساس این اشخاص می‌توانند نسبت به طرح سؤال در مورد وضعیت این شرکت اقدام کنند. ادبی تاکید کرد: سهامداران و سایر فعالانی که دسترسی به این سامانه ندارند، می‌توانند سؤالات خود را از طریق کارگزار خود یا شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و سبدگردان به این سامانه منتقل کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


تیکه اندازی گوینده خبر به رئیس جمهور + عکس تعطیلی باورنکردنی چند واحد صنفی رایانه به خاطر ارز 4200 تومانی اخلالگران در نظام اقتصادی کشور چگونه مجازات می شوند؟+جزئیات خدمت رسانی بیمارستان رضوی به گردشگران سلامت در حوزه پزشکی هسته ای کشت طلای سرخ با چاشنی اراده/جوانان نگویند کار نیست وقتی سیاوش برای گردشگران خارجی روایت می شود وجود بیش از ۳۵۰۰ دستگاه دیالیز فعال در بیمارستان‌های کشور/ تولید داروهای وارداتی در داخل کشور هدف اصلی هلال احمر انتشار اولین فیلم بازی ایران و پرتغال در سال ۱۳۵۱ نگاهی به جدول گلزنان جام جهانی ۲۰۱۸ بعد از پایان دیدار‌های دوم مبارزه با آفت سن گندم در مزارع قوچان بیش از ۵۰ خانه ورزش روستائی در کردستان تجهیز می‌شود حزب‌الله خواستار تشکیل سریع دولت شد انتشار 4 اثر از طرح‌های پژوهشی مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام 250 نفر در مسابقات قرآنی صنعت آب و برق لرستان دوره‌های تربیت داور قرآن در خراسان جنوبی برگزار می شود فیلم: حجیم کردن لب‌ها بدون تزریق و با آرایش مطمئنا اجازه ملاقات با زنان درویش زندانی را خواهندداد / بحث‌های داخلی کشور خیلی مهمتر از خارجی است دشمن به دنبال سرکوب شهادت طلبی ملت ماست قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه به دنبال حمله تروریستی امروز در مرز پیرانشهر اطلاعیه ای صادر کرد . برخورداری از آمار دقیق جمعیت، نیاز برنامه ریزی برای توسعه و آینده نگری است نشست خبری ششمین المپیاد ورزشی بسیج و محلات برگزار می‌شود مراسم تشییع پیکر سردار دایی‌پور برگزار شد سم پاشی ۱۰۰ کیلومتر از شبکه های فاضلاب خراسان شمالی چاره اندیشی سازمان آب و برق خوزستان برای رفع مشکل شوری آب آبادان و خرمشهر والیبال ایران ۳ برد کم داشت/ کدام تی‌ها به فینال لیگ ملت‌ها رسیدند؟ نقاشي با موضوع خانواده و اعتياد در سوادكوه عکس/ جشن پیروزی اردوغان درمیان هوادارانش چشمانی که در بصره جاماند... مفسده‌های ارز 3800 تومانی در بازار کاغذ/ ترانسفر مالی با مشکل مواجه شد پیش‌بینی سایت انگلیسی از بازی ایران با پرتغال و توصیه به آزمون سکان ترکیه دست سیاستمدار کهنه‌کار دستور رهبر ایران درباره حق تحصیل پناهجویان فوق العاده بود دکتر فرهاد رهبر از مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان بازدید کرد افزایش ۱۳۰۰۰ واحدی شاخص بورس در خرداد ماه قشری نوظهور در اقتصاد ایران! حاج صفی در تیم منتخب دور دوم جام جهانی از دید بلیچر رپورت+عکس تغییر الگوی ترافیک تابستانی در تهران/ترافیک در محورهای بزرگراهی شبکه گردشگری سمن های جوانان افتتاح شد این بیماری انیشتین را نابغه کرده بود! طرح فرانسه برای نیروی دفاعی اتحادیه اروپا / بریتانیا حمایت می‌کند پرداختن به نقش های اجتماعی نباید نقش مادری را تحت الشعاع قرار دهد تبریک روحانی به دولت و ملت کرواسی کاش آقای دادستان کاری کند یک ایران علیه رونالدو؛ حمله به هتل و پیج اینستاگرام قیمت نفت را تحت کنترل نگه می دارم فیلم | واکنش رونالدو به سر و صدای طرفداران ایرانی زیر پنجره هتل گسترش ناتو، مرگبارترین اشتباه آمریکا در قبال روسیه بود چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم؟ ضرورت تغییر در تیم اقتصادی دولت؛داوود سلیمانی:دولت و حاکمیت باید تصمیمی سخت بگیرند/ این بار کلید در دست ملت است
لباس‌های نامتعارف پلیس‌های زن لبنان اسامی برندگان مسابقه «پا به پای آفتاب» اعلام شد واردات لباس رییس جمهور ممنوع شد فوت خواننده مشهور بختیاری بخاطر بیماری قلبی حضور پر رنگ مردم ترکیه پای صندوق‌های رای روحانی در توچال +عکس آغاز جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی گرانی‌ها با حضور جهانگیری تصاویری از بازدید روحانی از تله‌کابین توچال دانلود؛واکنش کریستیانو رونالدو به سر و صدای هواداران ایرانی مقابل هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی پرتغال زمین لرزه در زنگی آباد وداع با پیکر مطهر سردار شهید دایی‌پور در معراج شهدا+فیلم و عکس واکنش‌های توییتری به توچال رفتن روحانی +تصاویر خودکشی هوادار لیونل مسی در هند اولین تصاویر از عروسی بازیگران «بازی تاج و تخت» واکنش رونالدو به سروصدای ایرانی ها مقابل هتل پرتغالی ها! +فیلم نمایش بازی ایران - پرتغال در ورزشگاه آزادی روحانی با لباس ورزشی در توچال+ تصاویر انتقام گیری سیاسی از حریف در جام جهانی/ مهاجمان کوزوو نشان ارتش آزاد را به نمایش گذاشتند (+ عکس) بلیت تماشای بازی ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی ارزان شد کریمی: برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی نقش اصلی را وزارت ورزش داشت/ نواقص استادیوم آزادی در پخش بازی پرتغال رفع می‌شود سکه بازهم گران شد/ قیمت سکه امروز 3 تیر 97 وداع با شهید مدافع حرم "شاهرخ دایی پور" استاد ایرج اسدی چهره ماندگار ادبی دشتی درگذشت زلزله در بازار طلا و سکه/ دلار 8800 تومان شد + جدول عکس‌های متفاوت روحانی در تله کابین توچال هشدار مدافع سابق تیم ملی درمورد رونالدو دو پیام حضور روحانی در توچال +عکس رییس جمهوری که دغدغه اقتصادی دارد/بازدید روحانی از تله‌کابین توچال + عکس شروع جنگ اقتصادی توسط آمریکا لباس آمریکایی روحانی در «توچال» +عکس ظریف در اتاق بازرگانی تمجید کونته از مجید حسینی پیروزی اردوغان در نظرسنجی آنلاین انتخابات ترکیه بازدید رئیس جمهور از تله‌کابین توچال+ تصاویر نظر شما درباره این عکس چیست؟ فینال مسابقات تنیس 500 امتیازی هاله 2018؛ پایان شکست ناپذیری فدرر در چمن با شکست مقابل کوریچ لحظات ترور رئیس جمهور زیمباوه سرلشکر باقری انتصاب حجت الاسلام و المسلمین ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا را تبریک گفت نگاهی به مراسم عروسی جان اسنو و ایگریت دادستان کل کشور: شرمم می‌آید بگویم آن شب در استادیوم آزادی چه گذشت واکنش طنز به توچال رفتن روحانی +عکس جلوگیری از خروج 10 میلیارد دلار ارز از کشور قلعه نویی: آزمون کار 2 بازیکن را برای ما انجام می‌دهد؛ تفکر کی روش این است که از یک سوم تیمش دفاع کند طبق گزارش رسمی ما آسیب‌دیده‌های حادثه ایرانشهر تنها 4 مورد است/قوه قضائیه موضوع را دقیق و سریع پیگیری کند پبش فروش بلیط‌های استادیوم آزادی امروز عصر آغاز خواهد شد فهرست 1339 کالای ممنوعه وارداتی/از خودرو تا پوشاک واکنش رئیس مجلس به سوالی درباره تدبیر دولت در زمینه کنترل گرانی؛ «امیدوارم خدا به همه شما صبر بدهد» تشییع پیکر شهید مرزبان جلال بهبودی طرقی "قبیله گرایی در اتاق اصناف رواج پیدا کرده است" لیست 1339 کالای ممنوعه وارداتی +سند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me