تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فارس
دسته:سیاسی-اجتماعی()
کد خبر:16833895
۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۱۵:۱۹

تصویب تکالیف اصلاح تفریغ بودجه شهرداری تهران / اعلام انحراف 30 درصدی در عملکرد بودجه سال 95 شهرداری

با رای اعضای شورای شهر تهران تکالیف شهرداری تهران در خصوص اصلاحات تفریغ بودجه شهرداری به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، پس از استماع گزارش تفریغ بودجه سال 1395 شهرداری تهران نخستین دستور جلسه شصت و هشتم شورای شهر تهران بود که توسط حسابرس قانونی در صحن شورا ارائه شد.

انحراف 30 درصدی در عملکرد بودجه سال 95

مرتضی الویری، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در تشریح این گزارش گفت: گزارش تفریغ بودجه سال 95 در زمان شهرداری آقای قالیباف به شورا ارائه شد و متعاقب آن این گزارش به کمیسیون های شورا ارائه شد تا نظرات خود را به شورا اعلام کنند.

وی با بیان اینکه روال گذشته در تفریغ بودجه ارسال عین گزارش به شهرداری جهت اصلاح موضوعات بود گفت: پس از بحث های کارشناسی قرار شد در این دوره برای اولین بار شورای شهر تکالیفی را نیز برای اصلاح ایرادات، رفع انحرافات و کنترل آن با هدف ارتقا نظم و انضباط مالی برای شهرداری مشخص کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در قالب گزارشی اظهار داشت: جمع کل منابع و درآمدها به صورت مصوب در سال 95 در حدود 17 هزار و 800 میلیارد تومان تعیین شده بود این درحالی است که مجموع میزان منابع و درآمد کسب شده در این سال با حدود 22 درصد انحراف به رقم 22 هزار و 790 میلیارد تومان رسیده است که بیشترین درآمد مازاد در  درآمدهای سرمایه ای و مالی بوده است.

الویری همچنین به انحراف 30 درصدی در عملکرد بودجه مصوب اشاره کرد و گفت: این تفاوت در بین درآمد مصوب و عملکرد حدود 5 هزار میلیارد تومان است که عمدتا از طریق منابع بانکی تهیه شده است.

ضرورت ایجاد دیوان محاسبات شهر

ابراهیم امینی، عضو شورای شهر تهران در جریان بررسی این موضوع بر ضرورت ایجاد دیوان محاسبات شهر تاکید کرد و گفت: تهیه چنین گزارش هایی بیشتر رفع تکلیف است این در حالی است که با تشکیل دیوان محاسبات شهر انسجام لازم نسبت به همه مباحث مالی شهرداری ایجاد شده و به عنوان بازوی نظارتی عمل می کند.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران پس از اظهار نظر اعضای شورای شهر تهران در این خصوص گفت: باتوجه به اینکه گزارش بودجه سال 96 شهرداری هنوز به شورا ارائه نشده است از شهرداری می خواهیم تا این گزارش را هرچه سریعتر به شورا ارسال کند.

وی همچنین به نظرات برخی از اعضای شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت: توقع ما از تفریغ بودجه باید همان باشد که تفریغ بر اساس آن تهیه می شود.

رئیس شورا اظهار داشت: زمانی که ما تکلیفی برای حسابرس مشخص نکرده ایم ، حسابرس وظیفه ندارد که عملکرد مالی را با عملکرد کاری مقایسه کند.

رئیس شورای شهر تهران همچنین تاکید کرد: اینکه افزایش درآمدی ایجاد شود تخلف فرض نمی شود چرا که شهرداری اجازه داشته است که درآمد اضافه داشته باشد و اختلاف حساب ایجاد شده را در لوایح بعدی جبران کرده است.

وی تاکید کرد: در حالی باید موضوع تخلف را از این مبحث جداکنیم که ممکن است عملکرد انجام شده به نفع شهرداری نبوده و یا مثبت ارزیابی نشده است که آن موضوع دیگری است.

مرتضی الویری، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در تشریح تفریغ بودجه اظهار داشت: گزارش های حسابرسی و تفریغ بودجه در واقع یک نوع عکس برداری از وضعیت مالی موجود است که به مانند آینه همه چیز را نشان می دهد حال اگر در آئینه نازیبایی مشخص شد این وظیفه دیگری است که باید اصلاحات لازم در خصوص آن صورت گیرد.

وی اظهار داشت: هرچند که درآمدشهرداری در سال 95 افزایش یافته است اما توازن در خصوص آن دیده نمی شود به نظر می رسد که مناسب در خصوص آن انجام نگرفته اما باید توجه داشت که کار خلاف قانون در خصوص آن صورت نگرفته است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا تصریح کرد: علی رغم اینکه در این سال  5 هزار میلیارد تومان افزایش درآمد وجود داشته است اما در برخی بخش ها هزینه ها به صورت کامل تخصیص داده نشده و در برخی از بخش ها بیشتر تخصیص صورت گرفته است.

محمد علی افشانی شهردار تهران، پس از  استماع این گزارش از برنامه اصلاحی برای حل اشکالات موجود در تفریغ بودجه خبر داد و از اعضای شورای شهر تهران خواست تا در جریان بررسی ماده واحده مرتبط تکالیفی را برای شهرداری مشخص کنند که شهرداری توان انجام آن را داشته باشد.

سید حسن رسولی، عضو شورای شهر تهران با تاکی بر اینکه انتظارات از نظارت مالی خوب است گفت: اما در این بررسی ها باید در نظر داشت که اساس تفریغ بودجه بر چه مبنایی شکل گرفته، بودجه عملیاتی پیش از بررسی عملکرد باید تنظیم شود و در نهایت تا زمانی که نوسانات نرخ های مسلط بر اقتصاد به ثبات نرسند عملا تعیین هزینه های عملکردی کاری غیر ممکن است.

در نهایت پس از بررسی و اصلاحات لازم کلیات ماده واحده و تبصره های مرتبط با تفریغ بودجه شهرداری تهران به تصویب رسید.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید


عامل آلودگی روزهای اخیر تهران چیست؟ تصمیم دولت درباره نرخ سود بانکی ارتباط نداشتن با آمریکا از اول اشتباه بود! / احساس می‌شود روحانی کشور را رها کرده است! افشای آموزش 8 هزار داعشی توسط آمریکا در عراق مجسمه‌های ترسناک + تصاویر مراسم سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می‌شود بیش از 10 درصد افراد جامعه فاقد بیمه هستند چگونه جهان کوانتومی تئاتر معاصر را دگرگون کرد؟ کاندیداهای دریافت جایزه قلم زرین در بخش شعر بزرگسال معرفی شدند چطور با گرمازدگی مبارزه کنیم؟ یک واحد تولید سیم وکابل در قزوین افتتاح شد خاویر دولان نقش محوری در فصل دوم it بازی می‌کند حرف‌های جالب کارگردان اسکاری درباره بازی امشب/ امید اصغرفرهادی به کی‌روش و تیم ملی مهار استرس کنکور ابداع نوعی پچ برای درمان زخم‌های داخل دهان مبارزه با تروریست و مبادلات تجاری 2 مولفه مهم برای افزایش همکاری بین ترکیه و ایران است 400 میلیون تومان، هزینه حضور در مسابقات لیگ برتر هندبال 3 گزینه درباره بحران مهاجران در نشست سران اتحادیه اروپا مطرح شد آشنا: نامه ظریف به پمپئو اعلام مواضع ایران بود نه اعلام آمادگی برای مذاکره/اکنون زمان مناسبی برای مذاکره با آمریکا نیست اتحادیه تجهیزات مخابراتی: تجمع کنندگان وارد بازار علاءالدین شدند و با تهدید فروشندگان را مجبور کردند مغازه‌های خود را ببندند خاطره روحانی معروف از حق الزحمه 700 میلیون تومانی! تماس تلفنی لاوروف با ظریف درباره برجام انتقاد از دخالت شهرداری و وزارت کشور در نحوه انتخاب مهندس ناظر/ بازرسی شهرداری تعطیل شده است! اختصاص 18 میلیارد دلار برای واردات کالاهای ضروری مراقب علائم هشدار دهنده گرمازدگی باشید مبارزه با فساد مهمترین رویکرد سازمان بازرسی/ مبنای همه کارها قانون است «مسجد دانشگاه امام صادق (ع)» سوگوار سالروز هتک حرمت قبور ائمه بقیع (ع) اروپا و نجات «برجام» با حذف هژمونی اقتصادی آمریکا گفت‌وگوهای حقوق بشری فرصت مهمی برای معرفی سیستم قضایی ایران است 9 قربانی در پی صاعقه در هندوستان آخرین وضعیت پرونده بورسیه‌ها و سند 2030 تشریح شد خطر در کمین رود دره‌های ساماندهی شده تهران اکران افتتاحیه خاله قورباغه با امید به ایجاد فضای جدید در سینمای کودک دستیابی به ظرفیت 190 هزار سو قابل تحقق است پست اینستاگرامی کی روش؛ امروز، روز افتخار دو ملت ایران و پرتغال است؛ بهترین عملکرد خود را برای پیروزی ارائه می‌دهیم لیونل مسی هم مانند بقیه ناامید است ثبت سفارش خرید سکه آتی در بورس کالا آزاد شد کاپیتانهای سابق استقلال و پرسپولیس بازی ایران وپرتغال را تحلیل می‌کنند +عکس مراسم رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) پایان هفته برگزار می‌شود شکست پرتغال دور از دسترس نیست حذف تصاویر حضور روحانی در تله کابین در سایت رسمی توچال +سند حجتی خواستار ممنوعیت مصرف چای خارجی شد ترویج نافرمانی مدنی در دستور کار مقامات آمریکا است شرکت بیمه پاسارگاد شفاف‌ترین شرکت فرابورس در کشور نمی‌توان از صلح سخن گفت و توافق‌های میلیاردی امضا کرد سخنگوی وزارت خارجه، سلام ظریف را به تیم ملی رساند گام بلند هند برای دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران مهمانان محبوب برنامه امشب 2018
آخرین جزئیات از پیکر جانباختگان atr "تهران-یاسوج" حضور پر رنگ مردم ترکیه پای صندوق‌های رای وقتی هواداران ایرانی رونالدو را عصبی کردند+فیلم و عکس دانلود؛ واکنش کریستیانو رونالدو به سر و صدای هواداران ایرانی مقابل هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی پرتغال واکنش رونالدو به سروصدای ایرانی‌ها مقابل هتل پرتغالی‌ها! +فیلم شیراز| "تحریم‌های بانکی" صادرات و تولید بخش خصوصی را تعطیل می‌کند براساس توافق اوپک کشورها باید کاهش تولید نفت خود را جبران کنند زمین لرزه در زنگی آباد لباس آمریکایی روحانی در «توچال» +عکس نظر شما درباره این عکس چیست؟ فینال مسابقات تنیس 500 امتیازی هاله 2018؛ پایان شکست ناپذیری فدرر در چمن با شکست مقابل کوریچ برخورد شدید خودروی 206 با گاردریل در اتوبان باکری + فیلم دادستان کل کشور: شرمم می‌آید بگویم آن شب در استادیوم آزادی چه گذشت برخی مدیران به شکارچی آمریکایی اجازه ورود دادند/ به بهانه پخش فوتبال در استادیوم اتفاقاتی افتاد که شرم داریم بیان کنیم پیکر سردار شاهرخ دایی‌پور شهید مدافع حرم سپاه 4 تیر تشییع می‌شود معاملات آتی سکه در بورس کالا، محدود شد اعتصاب کسبه بازار موبایل: دلار 10 تومانی نمی‌خوایم! +فیلم موسویان: شاید بهتر باشد روحانی استعفا دهد! معامله توافقی ارز آزاد شد طلا 252 هزار تومان شد، سکه 2 میلیون و 820 هزار تومان گمانه‌ها از جلسه ویژه ارزی در نهاد ریاست جمهوری افزایش سرسام‌آور قیمت سکه ادامه دارد نقش امگا 3 در پیشگیری از ابتلا به «روماتیسم مفصلی» پزشکی قانونی: پیکر همه جانباختگان سانحه هوایی یاسوج شناسایی شد / 61 پیکر به خانواده‌ها تحویل داده شده؛ 5 پیکر دیگر نیز آماده تحویل است پخش مسابقه ایران-پرتغال؛ امشب در کوه صفه پیش بازی اسپانیا-مراکش؛ شایسته‌های صفر امتیازی در پی اعاده حیثیت؛ لاروخا پیروزی پرگل می‌خواهد اردوغان رأی خود را به صندوق انداخت +تصاویر خشکسالی بیش از 50 درصد گندم زارها را نابود کرد شکایت‌های حادثه ایرانشهر در دست بررسی است/دستگاه‌های مربوط از وقوع چنین اتفاق‌هایی پیشگیری کنند توضیح سخنگوی ناجا درباره حواشی ملک لواسان یک اقتصاددان قیمت آینده ارز را پیش بینی کرد لاریجانی: دیداری با رهبری درباره fatf نداشته‌ام دولت برای مدیریت بازار سکه راهکاری ندارد عکس: حضور قالیباف در ختم استاد مشهور اخلاق espn مدعی شد: هدف نخست ایران متوقف کردن موتور گلزنی رونالدو است در استادیوم آزادی چه گذشت/ زنان در آزادی روسری درآوردند و رقصیدند شاخص بورس به کانال 112 هزار واحد رسید سیف: نمی‌دانم در شرایط فعلی ارزی چه کار کنم! / عضو اتاق بازرگانی: سیف و نهاوندیان نمی‌توانند برای اقتصاد کاری کنند/ به احتمال زیاد باید دوباره کوپن‌ها را در بیاوریم/ آقای ظریف! شما می‌توانید کشور را نجات دهید مجازات معاونین دولتی اخلالگران اقتصادی واردات چه چیزهایی ممنوع شد: از لباس زیر و کلاه‌گیس تا خودرو اعلام جزئیات تشییع پیکر سردار شهید شاهرخ دایی پور تجمع بازاریان تهران در اعتراض به رکود و گرانی صندلی خودم را آوردم این طرف تا به مردم نزدیک‌تر باشم باغچه‌لی: انتخابات سالمی در ترکیه خواهیم داشت دستگاه‌ها کار خودشان را انجام نمی‌دهند و از دستگاه قضایی انتظار دارند انصاری‌فرد: قول می‌دهم صعود کنیم دمای 40 درجه در پایتخت 85 درصد بیماری‌های نادر ریشه ژنتیکی دارند/ضرورت غربالگری در مدارس موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان اصفهان ماند زیبایی دریای ابرها در چین را ببینید +تصاویر

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me