تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:سلامت
دسته:بهداشت و سلامت-سیاسی-اجتماعی()
کد خبر:16851612
۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۱۰:۴۰

وقتی سلبریتی‌ها از درک دردهای تلخ زلزله زدگان مردود می‌شوند

سلامت نیوز:زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب را دریابید. برای انسانیت، با درک نیازهای اولیه، آنها را از خطرهای در کمین و خودتان را از مردودی برهانید. نام سرپل‌ذهاب را با عبارات و واژگان بیماری پوستی، خزندگان، عقرب و کودکان در اینترنت جست‌وجو کنید و به تصاویر خیره شوید تا قانع شوید که الان زمان نگه‌داشتن پول در حساب برای انجام کارهای نمادین نیست، کاری واقعی بکنید.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه شرق با مرور اتفاقاتی که پیشتر و در جریان تلاش ناکام محمدرضا شجریان برای راه اندازی «باغ هنر بم» بعد از زلزله به گلایه از سلبریتی هایی پرداخته که به جای کمک به رفع نیازهای اساسی مردمان زلزله زده درگیر اموری غیر شده اند.


متن گزارش «شرق» را بخوانید:

اول) اگر در گوگل نام محمدرضا شجریان را همراه عبارت «باغ هنر بم» جست‌وجو کنید، تیترهایی مثل «کنارکشیدن شجریان از باغ هنر بم» و «باغ هنر بدون شجریان» پیش چشمانتان قطار می‌شوند. گزارش‌های فراوانی هم درباره چرایی به‌نتیجه‌نرسیدن پروژه و انصراف استاد آواز ایران پیدا می‌کنید که گزارش خبرگزاری ایسنا مفصل‌ترینشان است و در آن به فراهم‌نشدن بودجه و خلف وعده برخی سازمان‌ها به‌عنوان دلایل اصلی این رخداد اشاره شده است. در این گزارش آمده که استاد شجریان می‌خواست «برای مردم این شهر یک آکادمی احداث کند که در آن نه تنها موسیقی و هنرهای دیگر تدریس شود، بلکه مرهمی باشد برای زخم عمیق بمی‌ها». خب نشد. حالا صادق زیباکلام هم در پاسخ به چرایی هزینه‌نشدن مبالغی که مردم پس از زلزله سرپل‌ذهاب به حسابش ریختند، از مخالفت فرماندار این شهر برای آغاز ساخت «دهکده امید» خبر می‌دهد.

مهدی اصلانی هم به‌عنوان نماینده نیکی کریمی، افتتاح قریب‌الوقوع خانه فرهنگ سرپل‌ذهاب را اعلام کرده است. غرض نیت‌خوانی نیست. قطعا هر کسی با هر کسوت و در هر مقامی می‌خواهد به زلزله‌زدگان کمک کند و اهل فرهنگ خود را موظف به ایجاد رونق فضای هنری و فرهنگی مناطق آسیب‌دیده می‌دانند، ولی دمی بیندیشیم که باغ هنر و خانه فرهنگ و دهکده امید در فهرست نیازهای مردمی که سقف بر سرشان آوار شده و در کمتر از یک‌دقیقه خانه و زندگی و نزدیکانشان را ازدست‌رفته دیده‌اند، چه اولویتی دارد؟

فراموش نکنیم دلیل تحریک احساسات ما پس از شنیدن خبر وقوع زلزله در نقطه‌ای از سرزمینمان چیست؟ فیلم‌ها و تصاویر بازماندگان فاجعه و بلایای طبیعی چرا اشک به چشمانمان می‌آورند؟ ما مردمی را می‌بینیم که ناگهان امکانات اولیه زندگی هم از آنها دریغ شده؛ مردمی چه‌بسا دارا و قطعا آبرودار که یک‌شبه خیابان‌خواب شده‌‌اند و نیازمند سرپناهی در حد چادر و زیراندازی برای برخاک‌نخفتن. خبرهایی می‌شنویم از مرگ کودکان بر اثر سرما یا نیش مار و عقرب.

مصاحبه‌هایی می‌بینیم با مردمی که برای کانکس و زیرانداز و پتو التماس می‌کنند. در چنین شرایطی سرعت‌عمل حرف اول را می‌زند، چون باید نیازهای نخستین ملت را برطرف کرد. باید به فکر خواب و خوراک آنها بود. وقتی فیلمی در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌چرخد که در آن مردی روی چادر همسر و فرزندش نفت می‌ریزد تا به آتششان بکشد، درک وخامت وضعیت روانی زلزله‌زدگان دشوار نیست و رسیدن به این واقعیت که کمبود امکانات اولیه و خلف وعده‌های دائم چه تأثیر ترسناکی بر این روان‌های از‌هم‌گسیخته می‌گذارد، هوش چندانی نمی‌خواهد.

دوم) نگارنده مدتی کوتاه از دوران سربازی‌اش را در سرپل‌ذهاب گذراند. یادم هست که روزی در اسفند ۸۶ تعدادی سرباز در اختیارم قرار دادند تا برای تبدیل بخشی از حیاط به باغچه زمین را بکنند. سربازان بیل‌وکلنگ‌به‌دست هنوز به اندازه یک وجب خاک را زیرورو نکرده بودند که انبوهی عقرب که زمستان را زیر خاک می‌گذراندند، بیرون آمدند. شانس آوردیم که از سردی هوا کرخت و کم‌توان بودند و سرعتشان کند بود. آن منظره این روزها و هم‌زمان با گرم‌شدن هوای سرپل‌ذهاب دوباره در ذهنم زنده شده و بر نگرانی‌ام می‌افزاید. آرزو می‌کنم کاش کاری جز نوشتن از من برمی‌آمد و نگرانم که خبرهای خزیدن مار در چادرها و گزیدن‌های عقرب و… در روزهای آینده آن‌قدر زیاد شود که حساسیتمان را به آنها از دست بدهیم.

به خفته در چادری که شاید ساعتی بعد قربانی زهر عقرب شود، نمی‌توان وعده آموختن پیانو در خانه فرهنگ یا تمرین آواز در دهکده امید داد. از قدیم گفته‌‌اند شکم گرسنه ایمان ندارد. چگونه انتظار داریم مردمی گرسنه و آسیب‌دیده زیر هرم آفتاب و آگاه از هزار خطر در کمین و در رنج از بیماری‌های پوستی، ناگهان هوس هنرآموزی به سرشان بزند؟ با نهایت احترامی که برای هنرمندان و فعالان اجتماعی قائلم، فکر نمی‌کنم درک این نکته نیازمند نبوغ باشد. کافی است یک‌بار و یک لحظه خود را جای زلزله‌زدگان بگذاریم. دهکده امید و خانه فرهنگ و باغ هنر همان‌قدر می‌توانند مشکل زلزله‌زدگان را حل کنند که دیوار مهربانی توانست از پس واقعیت فقر در دیارمان بربیاید. زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب را دریابید. تا اینجا نمره سلبریتی‌ها و هنرمندان و استاد علوم سیاسی دانشگاه که در روزهای فاجعه با کارت بانکی‌شان عکس گرفتند و در صفحه‌هایشان گذاشتند، بالا نیست.

دوباره می‌نویسم؛ زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب را دریابید. برای انسانیت، با درک نیازهای اولیه، آنها را از خطرهای در کمین و خودتان را از مردودی برهانید. نام سرپل‌ذهاب را با عبارات و واژگان بیماری پوستی، خزندگان، عقرب و کودکان در اینترنت جست‌وجو کنید و به تصاویر خیره شوید تا قانع شوید که الان زمان نگه‌داشتن پول در حساب برای انجام کارهای نمادین نیست، کاری واقعی بکنید.

#زلزله غرب کشور #زلزله کرمانشاه #زلزله سر پل‌ذهاب #زمین لرزه #اسکان موقت #کمک های مردمی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


طرح فرانسه برای نیروی دفاعی اتحادیه اروپا / بریتانیا حمایت می‌کند پرداختن به نقش های اجتماعی نباید نقش مادری را تحت الشعاع قرار دهد تبریک روحانی به دولت و ملت کرواسی کاش آقای دادستان کاری کند یک ایران علیه رونالدو؛ حمله به هتل و پیج اینستاگرام قیمت نفت را تحت کنترل نگه می دارم فیلم | واکنش رونالدو به سر و صدای طرفداران ایرانی زیر پنجره هتل گسترش ناتو، مرگبارترین اشتباه آمریکا در قبال روسیه بود چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم؟ ضرورت تغییر در تیم اقتصادی دولت؛داوود سلیمانی:دولت و حاکمیت باید تصمیمی سخت بگیرند/ این بار کلید در دست ملت است فرانسه ۱۰ مظنون به حمله به مسلمانان را بازداشت کرد ۳۰ روستای استان خراسان‌شمالی به منطقه "هدف گردشگری" تبدیل می‌شود موشک اژد‌های اسپیس ایکس رقیب کپسول فضایی روس‌ها می‌شود+ تصاویر کسب ۵ نشان رنگارنگ در آخرین روز مسابقات/ پرونده رقابت ها با کسب ۲۳ مدال برای کاروان ایران بسته شد واکنش رسانه معتبر انگلیسی به صحبت‌های انتقادی کی‌روش+ عکس لاریجانی از پروژه آزاد راه تهران- شمال بازدید کرد رییس‌جمهور به کارشناسان اقتصادی فراخوان دهد تیکه اندازی گوینده خبر به رئیس جمهور + عکس شرکت ۱۴هزار یزدی در برنامه های قرآنی سال ۹۶ ۵ نکته مهم درباره روند اعلام نتایج انتخابات ترکیه برنامه های افشانی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری تهران اکران فیلم خارجی «کمینگاه دزدان» در فرهنگسرای اندیشه آخرین جزئیات پرونده استاد هتاک دانشگاه آزاد/ این پرونده عنوان مجرمانه اهانت به مقدسات را دارد کره جنوبی رزمایش'کی-9 ' را متوقف می کند آمایش افغان‌های ساکن بوشهر آغاز شد درخواست نوبخت: ریال‌هایتان را به دلار تبدیل نکنید روحانی پیروزی مجدد اردوغان را تبریک گفت معدوم سازی ۶۹۶تن موادغذایی فاسد/تعطیلی ۳۵۰۰مرکز متخلف بهداشتی ممنوعیت تدریس افراد با مدرک ارشد معادل در دانشگاه های غیردولتی دستگیری ۱۷ نفر مدعی نفوذ در دستگاه قضایی استان هرمزگان شبکه گردشگری سمنهای جوانان اففتاح شد ایران نیاز به دفاعی مستحکم و مهار رونالدو دارد بررسی معامله قرن در دیدار پادشاه اردن با ترامپ جلسه شوراي قرآني در خورموج برگزار شد مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل گفت: معرفي مفاخر و مشاهير استان، براي جوانان و نسل امروز كه دچار نوعي بحران هويتي هستند الگوسازي و تعريف هويتي است. آزادی ۱۱۴ تن از اسرای درگیری‌های ساحل غربی یمن/اعلام آمار تلفات ائتلاف سعودی طی ۳ هفته درگیری چند نکته درباره چگونگی تشخیص "لوسمی" کارخانه اسید سولفوریک در اسدآباد احداث می‌شود دیدار با رهبری اتفاقی مثال‌زدنی در زندگی شاعران/ نگاه رهبری به ابزار هنر صرفاً تشریفاتی نیست فراماسون‌ها پایه‌گذاران هالیوود / رواج ابرقهرمان در هالیوود سیاستی در جهت ترویج بی‌خدایی است آخرین خبر‌ها از ساخت سریال «تلگرام» رکورد تماشاگران بازی ایران - اسپانیا شکسته شد انصارالله: حملات موشکی ما به جایی می‌رسد که دشمن فکرش را هم نمی‌کند / رشوه 30 میلیون دلاری ائتلاف سعودی به ماهواره‌ها فعالیت های قرآنی به صورت منسجم و هماهنگ برنامه ریزی و اجرا شود با حذف یک فایل سرعت رایانه را افزایش دهید راه آهن اردبیل؛ زمینه ای بر شکوفایی پهنه های معدنی عامل فروش گوشت 90 قطعه گنجشک در قزوین دستگیر شد ورود کامیون به میان جمعیت در چین/۱۱ نفر کشته و زخمی شدند لاریجانی از پروژه آزادراه تهران - شمال بازدید کرد
لباس‌های نامتعارف پلیس‌های زن لبنان اسامی برندگان مسابقه «پا به پای آفتاب» اعلام شد واردات لباس رییس جمهور ممنوع شد فوت خواننده مشهور بختیاری بخاطر بیماری قلبی حضور پر رنگ مردم ترکیه پای صندوق‌های رای روحانی در توچال +عکس آغاز جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی گرانی‌ها با حضور جهانگیری تصاویری از بازدید روحانی از تله‌کابین توچال دانلود؛واکنش کریستیانو رونالدو به سر و صدای هواداران ایرانی مقابل هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی پرتغال زمین لرزه در زنگی آباد وداع با پیکر مطهر سردار شهید دایی‌پور در معراج شهدا+فیلم و عکس واکنش‌های توییتری به توچال رفتن روحانی +تصاویر خودکشی هوادار لیونل مسی در هند اولین تصاویر از عروسی بازیگران «بازی تاج و تخت» واکنش رونالدو به سروصدای ایرانی ها مقابل هتل پرتغالی ها! +فیلم نمایش بازی ایران - پرتغال در ورزشگاه آزادی روحانی با لباس ورزشی در توچال+ تصاویر انتقام گیری سیاسی از حریف در جام جهانی/ مهاجمان کوزوو نشان ارتش آزاد را به نمایش گذاشتند (+ عکس) بلیت تماشای بازی ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی ارزان شد کریمی: برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی نقش اصلی را وزارت ورزش داشت/ نواقص استادیوم آزادی در پخش بازی پرتغال رفع می‌شود سکه بازهم گران شد/ قیمت سکه امروز 3 تیر 97 وداع با شهید مدافع حرم "شاهرخ دایی پور" استاد ایرج اسدی چهره ماندگار ادبی دشتی درگذشت زلزله در بازار طلا و سکه/ دلار 8800 تومان شد + جدول عکس‌های متفاوت روحانی در تله کابین توچال هشدار مدافع سابق تیم ملی درمورد رونالدو دو پیام حضور روحانی در توچال +عکس رییس جمهوری که دغدغه اقتصادی دارد/بازدید روحانی از تله‌کابین توچال + عکس شروع جنگ اقتصادی توسط آمریکا لباس آمریکایی روحانی در «توچال» +عکس ظریف در اتاق بازرگانی تمجید کونته از مجید حسینی پیروزی اردوغان در نظرسنجی آنلاین انتخابات ترکیه بازدید رئیس جمهور از تله‌کابین توچال+ تصاویر نظر شما درباره این عکس چیست؟ فینال مسابقات تنیس 500 امتیازی هاله 2018؛ پایان شکست ناپذیری فدرر در چمن با شکست مقابل کوریچ لحظات ترور رئیس جمهور زیمباوه سرلشکر باقری انتصاب حجت الاسلام و المسلمین ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا را تبریک گفت نگاهی به مراسم عروسی جان اسنو و ایگریت دادستان کل کشور: شرمم می‌آید بگویم آن شب در استادیوم آزادی چه گذشت واکنش طنز به توچال رفتن روحانی +عکس جلوگیری از خروج 10 میلیارد دلار ارز از کشور قلعه نویی: آزمون کار 2 بازیکن را برای ما انجام می‌دهد؛ تفکر کی روش این است که از یک سوم تیمش دفاع کند طبق گزارش رسمی ما آسیب‌دیده‌های حادثه ایرانشهر تنها 4 مورد است/قوه قضائیه موضوع را دقیق و سریع پیگیری کند پبش فروش بلیط‌های استادیوم آزادی امروز عصر آغاز خواهد شد فهرست 1339 کالای ممنوعه وارداتی/از خودرو تا پوشاک واکنش رئیس مجلس به سوالی درباره تدبیر دولت در زمینه کنترل گرانی؛ «امیدوارم خدا به همه شما صبر بدهد» تشییع پیکر شهید مرزبان جلال بهبودی طرقی "قبیله گرایی در اتاق اصناف رواج پیدا کرده است" لیست 1339 کالای ممنوعه وارداتی +سند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me