تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:ورزشی()
کد خبر:16878791
۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۰۷:۰۵

جدال انگلیس و بلژیک برای سرگروهی

دو تیم ملی انگلیس و بلژیک رقابت دو جانبه‌ای در گروه g جام جهانی روسیه خواهند داشت.

در ادامه معرفی تیم‌های حاضر در جام جهانی به گروه G می‌پردازیم؛ جایی که دو قدرت اروپا یعنی انگلیس و بلژیک در کنار تونس و پاناما قرار گرفتند.

* انگلیس

تیم ملی فوتبال انگلیس برای جبران ناکامی‌های چند سال اخیر خود کار دشواری برای موفقیت در جام جهانی روسیه خواهد داشت. تیم ملی فوتبال انگلیس و یک تورنمنت دیگر. بعد از افتضاحی که در جام جهانی برزیل رخ داد و انگلیس در همان دور نخست حذف شد، در یورو ۲۰۱۶ نیز تیم روی هاجسون در دور دوم به مصاف ایسلند رفت و با شکست ۲ بر یک برابر این تیم از رقابت‌ها کنار رفت. ناکامی پشت ناکامی برای تیم پرستاره انگلیس باعث شده تا هواداران این کشور نیز نسبت به موفقیت آن‌ها ناامید باشند.

انگلیس در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ با ستارگانی چون هری کین، دلی الی و رحیم استرلینگ عملکرد خوبی از خود نشان داد و صعودی مقتدرانه به جام جهانی داشت ولی هنوز هم این انتقاد وجود دارد که انگلیس تیم تورنمنت‌ها نیست. باید ببینیم تیم جوان شده ساوت‌گیت که امید زیادی هم به آن می‌رود می‌تواند در جام جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد یا خیر. این تیم در سید دو جام جهانی قرار خواهد گرفت و برای رسیدن به موفقیت و پاک کردن خاطرات تلخ کار دشواری خواهد داشت.

ستاره:

هری کین

بی‌شک مهاجم تاتنهام را باید ستاره تیم ملی انگلیس دانست که در سال ۲۰۱۷ آمار گلزنی بسیار خوبی داشته که با بزرگانی چون رونالدو و مسی برابری می‌کند. بعد از خداحافظی وین رونی از تیم ملی انگلیس سرمربی این تیم در تصمیمی عجیب هری کین جوان را به عنوان کاپیتان انتخاب کرد تا وظیفه او دشوارتر از قبل شود. امید اول گلزنی سه شیر در جام جهانی محسوب می‌شود و اگر آماده باشد انگلیس را باید مدعی جام دانست.

سرمربی:

گرت ساوت‌گیت

سرمربی جوان بعد از رسوایی سم آلردایس ابتدا به عنوان مربی موقت و سپس دائمی هدایت انگلیس را به عهده گرفت و توانست با این تیم به جام جهانی راه یابد. عدم تجربه ممکن است پاشنه آشیل او و تیم ملی انگلیس شود ولی همه در اتحادیه موافق این هستند که به این مربی جوان فرصت حضور در جام جهانی داده شود.

* تیم ملی انگلیس در یک نگاه

افتخارات: قهرمانی در جام جهانی ۱۹۶۶

بهترین گلزن: وین رونی (۳۵ گل زده)

بیشترین بازی: پیتر شیلتون (۱۲۵ بازی)

نحوه صعود: تیم اول گروه

عملکرد دوره قبل: حذف در مرحله گروهی

* بلژیک

نسل طلایی تیم ملی بلژیک به دنبال کسب افتخاری بزرگ‌تر در جام جهانی روسیه است. نوبت آن رسیده است که بلژیک با ستارگانی که دارد، برای رسیدن به افتخاری بزرگ در جام جهانی تلاش کند. شیاطین سرخ فوتبال جهان که در دوره قبل توانستند به جمع هشت تیم برتر جهان راه یابند، نسبت به قبل تیم خیلی بهتری شده‌اند و الان انتظار مردم بلژیک این است که تیم ملی‌شان به مراحل پایانی جام برسد.

بلژیکی‌ها توانستند به عنوان تیم سرگروه خیلی زود جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورند. حالا دیگر کسی تیم دهه ۸۰ بلژیک را تنها تیم ستاره این تیم نمی‌داند. هر چند بازی‌های زیبای انزو شیفو در یاد علاقه مندان به فوتبال مانده است ولی اکنون بازیکنان زیادی توانستند به تیم ملی برسند که در تیم‌های باشگاهی‌شان ستاره هستند. بلژیک تیمی است که ستاره‌های زیادی در خود دارد و هر مربی آرزو دارد هدایت این تیم را بر عهده داشته باشد.

* ستاره

کوین دی بروین

نسل طلایی تیم ملی بلژیک با بازیکنان بزرگ و پخته‌ای که دارد حالا به عنوان مدعی وارد جام جهانی می‌شود. سال قبل هم بازیکنان جوان این تیم در جام جهانی درخشش نسبی خوبی داشتند ولی حالا ستاره‌های بلژیکی پخته‌تر از قبل شدند. دریس مرتنس در ناپولی، روملو لوکاکو در یونایتد و ادن هازارد در چلسی ستاره‌های تیمشان هستند و یان فرتونگن در تاتنهام نیز مدافعی با کلاس جهانی است ولی بهتر از همه این‌ها کوین دی بروین است که همه کاره منچسترسیتی محسوب می‌شود و شاید اگر همین روند را ادامه دهد سال آینده در کنار مسی و رونالدو برای توپ طلا بجنگد.

* سرمربی

روبرتو مارتینس

روبرتو مارتینس در اورتون توانست عملکرد خوبی داشته باشد و بعد از یورو ۲۰۱۶ بود که سران فدراسیون فوتبال بلژیک این مربی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردند. مارتینس در تیم ملی عملکرد خیلی خوبی داشته است و در انتخابی جام جهانی روسیه توانست با قدرت این تیم را به جام جهانی رساند. شاید نکته نگران کننده برای این تئوریسین اسپانیایی این باشد که افتخارات مهمی در عرصه مربیگری ندارد و تجربه کم بازی‌های بزرگ ممکن است در مواقع مهم به ضرر شیاطین سرخ بلژیک باشد.

* تیم ملی بلژیک در یک نگاه

افتخارات: نایب قهرمان جام ملت‌های اروپا ۱۹۸۰ و چهارمی جام جهانی ۱۹۸۶

بهترین گلزن: روملو لوکاکو (۳۴ گل زده)

بیشترین بازی: یان فرتونگن (۱۰۱بازی)

نحوه صعود: تیم نخست گروه

عملکرد دوره قبل: حذف در مرحله یک هشتم نهایی برابر آرژانتین

* تونس

تیم ملی تونس امیدوار است عملکرد آبرومندانه‌ای در جام جهانی داشته باشد. تیم ملی تونس بعد از حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ توانست بالاخره حضور در این رقابت‌ها را برای یک بار دیگر تجربه کند. تونس در ادامه پیشرفت‌های چند سال اخیر خود توانست با شایستگی به عنوان تیم نخست گروه جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد.

تونس تاکنون پنج بار در جام جهانی حاضر بوده و برای ششمین بار باید در تابستان در روسیه به میدان برود. تونسی‌ها اولین بار در سال ۱۹۷۸ یعنی همان سالی که ایران اولین حضور در جام جهانی را به دست آورد در این رقابت‌ها شرکت کرد. تونس مانند ایران تا سال ۱۹۹۸ صبر کرد تا در این رقابت‌ها حاضر باشد. در سومین حضور در جام جهانی ۲۰۰۲ حاضر بود و در جام جهانی ۲۰۰۶ نیز یکی از ۳۲ تیم این رقابت‌ها بود و در هیچ دوره نتوانسته است از مرحله گروهی به دور حذفی راه یابد.

بیشتر بازیکنان این تیم در حال حاضر در تیم‌های عربی توپ می‌زنند و چند بازیکن نیز در تیم‌های اروپایی فعالیت می‌کنند.

* ستاره

وحبی خضری

کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال تونس با سابقه بازی در تیم رن فرانسه، از ستاره های تیم ملی این کشور محسوب می شود. او طی ۳۵ بازی ملی موفق شده است ۱۲ گل به ثمر برساند و با توجه به مصدومیت یوسف المساکنی و غیبت این بازیکن در جام جهانی، همه نگاه‌ها به خضری دوخته شده است.

* سرمربی

نبیل ملعول

نبیل ملعول تونسی بعد از سه سال حضور روی نیمکت کویت به تیم ملی کشورش رفت و از سال ۲۰۱۷ عهده دار مسئولیت تیم ملی تونس بوده است. ملعول در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ سرمربی تیم ملی کویت بود. او سابقه مربیگری در چند تیم باشگاهی در حوزه خلیج فارس را در کارنامه خود دارد و اکنون روی نیمکت تونس برای جام جهانی خواهد نشست.

* تیم ملی تونس در یک نگاه

افتخارات: قهرمانی در جام ملت های آفریقا ۲۰۰۴

بهترین گلزن: عصام جمعه (۳۶ گل زده)

بیشترین بازی: سعدوک ساسی (۱۱۶ بازی)

نحوه صعود: تیم اول گروه

عملکرد دوره قبل: -

* پاناما

تیم ملی پاناما در اولین حضور خود در جام جهانی امیدوار است چهره مثبتی از فوتبال خود را به جهانیان نشان دهد. پاناما همراه ایسلند، تیمی است که برای اولین بار جواز حضور در جام جهانی را به دست می‌آورد. صعود دراماتیک پانامایی‌ها در این جام یکی از نکات ویژه انتخابی جام جهانی بود. برتری دقایق پایانی این تیم برابر کاستاریکا باعث شد تا آمریکا به جام جهانی نرسد و تیم گمنام پاناما که مسن‌ترین تیم انتخابی جام جهانی با میانگین سنی بیش از ۲۹ سال راهی روسیه شود. تنها افتخار این تیم نایب قهرمانی در جام ملت‌های آمریکای شمالی در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۳ بوده است و در سال‌های دیگر این تیم به طور کامل زیر سایه تیم‌های بزرگی چون مکزیک و آمریکا بوده است.

* ستاره

لوئیس تخادا

مهاجم گلزن تیم ملی پاناما که برترین گلزن تیم ملی کشورش است، در ۳۵ سالگی فرصت حضور در جام جهانی را دارد. هر چند او یکی از مسن‌ترین بایکنان جام جهانی محسوب می‌شود ولی آن قدر تجربه دارد که گومس سرمربی پاناما نمی‌تواند روی نام او خط قرمز بکشد. او این فصل در یونیورسیاد در ۳۰ بازی ۱۶ گل به ثمر رساند تا نشان دهد در اوج آمادگی به سر می‌برد. گل‌های زیبای این بازیکن در بازی با کاستاریکا بود که باعث شد پاناما راهی جام جهانی شود.

* سرمربی

هرنان داریو گومس

سرمربی کلمبیایی از سال ۲۰۱۴ هدایت تیم ملی پاناما را در اختیار دارد و الان به یکی از محبوب‌ترین افراد در کشور پاناما تبدیل شده است چرا که توانست بزرگ‌ترین افتخار این کشور یعنی راه‌یابی به جام جهانی را به ارمغان بیاورد. این مربی ۶۱ ساله قبلا هدایت تیم ملی اکوادور و کلمبیا را بر عهده داشت و در جام جهانی ۹۸ فرانسه روی نیمکت کلمبیا نشست. او همچنین در جام جهانی ۲۰۰۲ نیز سرمربی تیم ملی اکوادور بود.

* تیم ملی پاناما در یک نگاه:

افتخارات: -

بیشترین گل: لوئیس تخادا (۴۳ گل)

بیشترین بازی: گابریل گومس (۱۴۰)

نحوه صعود: تیم چهارم منطقه آمریکای شمالی

عملکرد دوره قبلی: -

این خبر را به اشتراک بگذارید


ترامپ خواستار اصلاح و تصویب قوانین مهاجرتی شد فرایند مهاجرت قانونی به کشور تسهیل می‌شود/ همکاری‌های مستحکم مرزی میان ایران و ترکیه از «توقف سفارش خرید سکه آتی پس از جهش سکه نقدی» تا «وام ۴۰۰ میلیون دلاری بانک جهانی به چین» واعظی سکوت کرد؛ محتوای نامه محرمانه روحانی به اتحادیه اروپا چیست؟ اپل کیبوردهای خراب مک‌بوک‌ها را مجانی تعمیر می‌کند ۱۱ نکته کلیدی در خرید لوستر نیایش های سجاد سامانی با خداوند در" سالیان" پیش بازی مراکش - اسپانیا؛ ماتادور ها در اندیشه صدرنشینی، مراکشی ها پی اعاده حیثیت رمز پیروزی سپاه اسلام در جنگ احزاب چه بود؟ رقیب اردوغان: پیروزی او را می پذیرم واکنش رونالدو به سروصدای ایرانی ها مقابل هتل پرتغالی ها! +فیلم ژست متفاوت خانم بازیگر کم پیدا/عکس بازار خودروهای وارداتی به کدام سو می‌رود؟/در ۱۳ سال گذشته چقدر خودرو وارد ایران شد؟ عدالتخواهی بین‌المللی راهبرد جمهوری اسلامی در سیاست خارجی اصلاحات چیزی که نیست! امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و کمیته ملی پارالمپیک مجارستان بازداشت پسر و داماد آیت الله عیسی قاسم طرح معنادار بهرنگ نامداری؛ ایران یا ویران! مروری بر نتایج روز یازدهم جام جهانی ۲۰۱۸ اردوغان دوباره رئیس جمهور ترکیه شد «زندگی» خاک می‌خورد قاطعانه و شفاف با قاچاق کالا برخورد شود صدور مجوز ۱۶۳ مورد سقط جنین در سال ۹۶ در قم کاش «دلار» جای تیم ملی با پرتغال بازی کند/ این بار هت‌تریک نکنید! ۱2 نسخه خانگی فوق‌العاده برای مبارزه با آکنه و جوش جزئیات تشییع پیکر سردار دایی پور دانلود؛واکنش کریستیانو رونالدو به سر و صدای هواداران ایرانی مقابل هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی پرتغال علت عصبانیت آمریکا از دستگاه قضا /سرگیجه در بازار سکه و ارز/تلاش برای نجات ریال رقابت بیش از 800 داوطلب بردسیری در گروه‌های پنج‌گانه کنکور سراسری کمیسیون‌امنیت‌ملی پیگیر شکارفروشی به خارجی‌ها حمایت مرکز پژوهش‌ها از اصلاح قانون صدور چک ایران حمله تروریستی در آدیس آبابا را محکوم کرد خشونت ها در نیجریه جان 86 نفر را گرفت پیش بازی مراکش - اسپانیا؛ ماتادور ها در اندیشه صدرنشینی، مراکشی ها پی اعاده حیثیت رفتار عجیب ناینگولان در اولین برخورد با طرفداران اینتر؛ از جویدن آدامس تا نینداختن شال اینتر دور گردن! کاهش بی سابقه محبوبیت مکرون در فرانسه انصارالله: توان موشکی یمن رو به افزایش است خلاصه دیدار لهستان و کلمبیا در جام جهانی روسیه +فیلم کسانی که موبایل گران خریده‌اند خسارت بگیرند فرمانده عراقی: آمریکایی‌ها همراه ما در موصل نجنگیدند رسوایی برنامه 2018 صداوسیما در استفاده از مطالب طرفداری بدون ذکر منبع! سوریه تصمیم آمریکا در حمایت از کلاه سفیدها را محکوم کرد ترامپ با پوتین دیدار می کند با خدا معامله کردم/ شهادت در راه اهل بیت آرزو و حق فرزندم بود جزئیات نسبت اشتغال زنان و مردان اخاذی پسر جوان با تهیه فیلم سیاه از دختران جوا تاریخ ملاقات پوتین و ترامپ اعلام شد قطری‌ها هرگز نگفتند میزبانی مشترک با ایران ۸۶ کشته در خشونت‌های مرکز نیجریه
تصویری از عروسی دو بازیگر سریال تاج و تخت لباس‌های نامتعارف پلیس‌های زن لبنان اسامی برندگان مسابقه «پا به پای آفتاب» اعلام شد قیمت طلا و سکه امروز 3 تیر 97 +جدول فوت خواننده مشهور بختیاری بخاطر بیماری قلبی واژگونی خودروی حامل ورزشکاران در یاسوج روحانی در توچال +عکس خودکشی هوادار لیونل مسی در هند زمین لرزه در زنگی آباد نمایش بازی ایران - پرتغال در ورزشگاه آزادی کریمی: برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی نقش اصلی را وزارت ورزش داشت/ نواقص استادیوم آزادی در پخش بازی پرتغال رفع می‌شود وداع با پیکر مطهر سردار شهید دایی‌پور در معراج شهدا+فیلم و عکس روحانی با لباس ورزشی در توچال+ تصاویر انتقام گیری سیاسی از حریف در جام جهانی/ مهاجمان کوزوو نشان ارتش آزاد را به نمایش گذاشتند (+ عکس) اولین تصاویر از عروسی بازیگران «بازی تاج و تخت» زلزله در بازار طلا و سکه/ دلار 8800 تومان شد + جدول بلیت تماشای بازی ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی ارزان شد تصاویری از بازدید روحانی از تله‌کابین توچال سوتی وحشتناک در یک برنامه ورزشی/فیلم سکه بازهم گران شد/ قیمت سکه امروز 3 تیر 97 رییس جمهوری که دغدغه اقتصادی دارد/بازدید روحانی از تله‌کابین توچال + عکس وداع با شهید مدافع حرم "شاهرخ دایی پور" استاد ایرج اسدی چهره ماندگار ادبی دشتی درگذشت واردات لباس رییس جمهور ممنوع شد عکس‌های متفاوت روحانی در تله کابین توچال لحظات ترور رئیس جمهور زیمباوه دو پیام حضور روحانی در توچال +عکس بازدید رئیس جمهور از تله‌کابین توچال+ تصاویر شروع جنگ اقتصادی توسط آمریکا خشم پوتین از شادی 2 بازیکن سوییس قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 3 تیر 97 + جدول هشدار مدافع سابق تیم ملی درمورد رونالدو پیروزی اردوغان در نظرسنجی آنلاین انتخابات ترکیه نگاهی به مراسم عروسی جان اسنو و ایگریت حضور پر رنگ مردم ترکیه پای صندوق‌های رای دادستان کل کشور: شرمم می‌آید بگویم آن شب در استادیوم آزادی چه گذشت واردات 1339 کالا به کشور ممنوع شد +لیست کالاهای ممنوعه طبق گزارش رسمی ما آسیب‌دیده‌های حادثه ایرانشهر تنها 4 مورد است/قوه قضائیه موضوع را دقیق و سریع پیگیری کند واکنش‌های توییتری به توچال رفتن روحانی +تصاویر لباس آمریکایی روحانی در «توچال» +عکس تمجید کونته از مجید حسینی سرلشکر باقری انتصاب حجت الاسلام و المسلمین ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا را تبریک گفت فهرست 1339 قلم کالای ممنوعه وارداتی +جدول تشییع پیکر شهید مرزبان جلال بهبودی طرقی هیچ موتورسیکلت کاربراتوری شماره‌گذاری نمی‌شود/ سهم 80 درصدی عابران پیاده و موتورسواران از تلفات شهری قلعه نویی: آزمون کار 2 بازیکن را برای ما انجام می‌دهد؛ تفکر کی روش این است که از یک سوم تیمش دفاع کند "قبیله گرایی در اتاق اصناف رواج پیدا کرده است" فهرست 1339 کالای ممنوعه وارداتی/از خودرو تا پوشاک خبری که لرزه بر اندام آقازاده‌ها انداخت! /ممنوعیت واردات 1400 کالا وشبهه رانت اطلاعاتی/کلاف بی اعتمادی بر سر اقتصاد /شوخی مسئولین با اقتصاد فینال مسابقات تنیس 500 امتیازی هاله 2018؛ پایان شکست ناپذیری فدرر در چمن با شکست مقابل کوریچ

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me