تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایکنا
دسته:مذهبی-فرهنگی()
کد خبر:16888243
۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۱۲:۱۱

تقویت جنبه‌های پژوهشی و ارتباط با مجامع دانشگاهی؛ اولویت کاری گروه هنرهای نمایشی روایت فتح

گروه هنر نیازی که امروزه روز بیشتر از هر مبحث دیگری در حوزه تئاتر مقاومت و موضوعات ارزشی مرتبط با آن احساس می‌شود پرداختن به موضوعات پژوهشی و آسیب‌شناسی فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه است که سعی داریم در ارتباط با مجامع دانشگاهی به این مهم بپردازیم.

تقویت جنبه‌های پژوهشی و ارتباط با مجامع دانشگاهی؛ اولویت کاری گروه هنرهای نمایشی روایت فتح

به گزارش ایکنا؛ با انتصاب امیر نصیربیگی به ریاست سازمان بسج هنرمندان کشور، محمد حبیبی به سمت مدیر گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح، جایگزین وی شد. به همین بهانه با محمد حبیبی در مورد برنامه‌های پیش روی گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح  گفت‌و‌گویی ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

ـ آیا برنامه‌های ویژه‌ای در دوران کاری جدید گروه هنرهای نمایشی بنیاد روایت فتح در دستور کار دارید و یا بیشتر تمرکز شما معطوف به برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «تئاتر مقاومت» است؟

البته برگزاری این جشنواره که یکی از برنامه‌های مهم ما در سال جاری است و همچنان امیر نصیربیگی که اکنون ریاست سازمان بسیج هنرمندان کشور را به عهده دارد، در سمت دبیری این جشنواره باقی خواهد ماند اما ما به ویژه در سال جاری مجموعه برنامه‌‎هایی را در نظر داریم و در دستور کار قرار داده‌ایم که مهمترین آن تغییراتی است که در وب‌سایت گروه ایجاد خواهد شد.

تاکنون وب‌سایت گروه هنرهای نمایش روایت فتح جنبه خبری و اطلاع‌رسانی داشت که قصد داریم امسال در دو فاز مجزا یکی مقارن با ایام سالروز دفاع مقدس و دیگری در دهه فجر انقلاب اسلامی تغییراتی بنیادین به ویژه در تولید محتوای این سایت ایجاد کنیم و به جنبه‌های پژوهشی حول موضوع تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و نقد آثار نمایشی اجرا شده نیز بپردازیم.

ـ تولید و بازتولید آثار نمایشی با موضوع مقاومت از جمله موضوعات مهمی است که طی سال‌های اخیر تحقق آن به شکل شایسته و درخور صورت نگرفته و دستخوش جریاناتی بوده است، برنامه‌ای برای انتظام این عرصه دارید؟

بله، به امید خدا با تشکیل شورای سیاستگذاری که تصور می‌کنم هفته آینده پس از مدت‌های مدید برگزاری جلسات آن از سر گرفته خواهد شد سعی در ورود جدی و البته منضبط به این حوزه و حمایت از تولید و بازتولید آثار نمایشی دفاع مقدس به منظور اجرای عمومی خواهیم داشت.

نیازی که همواره در عرصه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس مشهود است بحث آسیب‌شناسی و نقد و نظر و بررسی عملکردی است که در این حوزه وجود دارد، پیرامون این موضوع اقدام مؤثر و جدی دیگری که قصد داریم آن را به انجام برسانیم ارتباط با مجامع دانشگاهی است که منجر به برگزاری نشست‌های علمی و پژوهشی با حضور اساتید و دانشجویان در تهران و شهرستان‌ها شود، ما پس از بحث و بررسی نخستین نشست از این سلسله نشست‌های پژوهشی را تیرماه سال جاری برگزار خواهیم کرد اما در مرداد و شهریور به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها برنامه‌ای نخواهیم داشت و همزمان با بازگشایی مراکز آموزش عالی در مهرماه این روند از سر گرفته خواهد شد اما به طور مشخص برگزاری ماهی یک نشست را در دستور کار داریم.

ـ ممکن است در حوزه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس جریانات و اقدامات ارزشمندی صورت گیرد که متأسفانه با وجود قابلیت آنگونه که باید و شاید دیده نشده و مورد حمایت و توجه قرار نگیرد، به این منظور چه اقدامی را به انجام خواهید رساند؟

برگزاری دومین جشنواره پایان‌نامه‌های دانشگاهی یعنی رسالاتی دانشجویی که به موضوع کلی نمایش مقاومت بپردازند از جمله سازوکارهای ما برای حمایت و توجه به مجموعه کارهای درخوری است که در این حوزه به انجام می‌رسد اما کمتر مورد توجه و اهتمام قرار می‌گیرد. نخستین دوره این جشنواره سال 85 برگزار شد و اساس بر این است که این جشنواره در هر مقطع برگزاری یک گردش ده ساله داشته باشد و لذا امسال با بررسی و ارزیابی پایان‌نامه‌های دانشجویی در خلال یک دهه گذشته، درصدد برگزاری دومین دوره آن هستیم.

ـ در مورد تعامل با سایر نهادهای فعال در حوزه تئاتر مقاومت و ارزشی نیز توضیح دهید؟ اینکه با مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و مهنا(مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی) چه همکاری خواهید داشت؟

حدود سه هفته ای است که این مسئولیت خطیر به من واگذار شده است، در طول این مدت برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست تعاملی با سایر نهادهای فرهنگی و انقلابی صورت گرفته است که در نخستین آنها دیداری با کوروش زارعی؛ مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری داشتم و این روند در ملاقات با مسئولان مهنا و حتی مسئولان نمایشی وزارت ارشاد نیز ادامه خواهد یافت تا ضمن بررسی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های متقابل زمینه برای ایجاد همکاری و مشارکت بیشتر در تولید و اجرای آثار درخور و فاخر نمایشی با موضوع مقاومت فراهم شود.

ـ سال گذشته مهنا، اثر نمایشی را در جریان اجتماع بزرگ و پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی تولید و اجرا کرد، گروه هنرهای نمایشی بنیاد روایت فتح برنامه‌ای برای اربعین امسال در دستور کار دارد؟

نمایش سال گذشته مهنا در جریان اربعین نیز کار مشترک ایشان با روایت فتح بود؛ امسال هم برای این ایام به دنبال فراهم‌آوری مقدماتی به منظور تولید و اجرای نمایشی هستیم که در مسیر راهپیمایی اربعین در کشور عراق برای زوار به زبان عربی تولید و اجرا شود.

در پایان باید به این نکته اشاره کنم آنچه که به شکل گزیده در مورد برنامه‌های این گروه ذکر شد به قطعیت رسیده و لازم‌الاجراست اما مختصات و نحوه چگونگی برگزاری آن منوط به برگزاری نشست‌های شورای سیاست‌گذاری است.

گفت‌و‌گو از امیر سجاد دبیریان

انتهای پیام    

  

#روایت فتح
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


دشمن به دنبال سرکوب روحیه شهادت طلبی ملت است دهن‌کجی پاریس!/ فرانسه نمی‌خواهد ننگ «گروهک تروریستی منافقین» را از خود بزداید؟ «وصیت نامه شهدا» در مدارس و مراکز دانشگاهی تدریس شود نامه مذاکره با آمریکا محصول یک پروژه توافقی میان بازیگران داخلی و خارجی است نخست وزیر ترکیه انتخابات را یک نقطه عطف دانست کلانتری: از صدور مجوز شکار برای آمریکایی‌ها بی‌اطلاعم/ مهم این است که سلامت گله حفظ شود جمهوری‌خواهان در انتخابات محلی قبرس شمالی پیروز شدند زلزله شدید یونان را تکان داد تجمع جمعی از معلمان حق التدریس مقابل مجلس بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان موثرترین اقدام تامین اجتماعی در جهت حمایت از تولید است فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی شد پیش بینی مسابقات جام جهانی 2018 و جوایز نفیس و متنوع ریحون «کاتیوشا» بعد از «دلم می‌خواد» روی پرده می رود تجاوز به زنان و تهیه فیلم سیاه برای اخاذی کرباسیان: تبادلات اطلاعات اقتصادی با گرجستان الکترونیکی شود/ فعال‌سازی کارت‌های بانکی سامانه «نیما» تولیدکنندگان و واردکنندگان را سرگردان کرده است گلستان به زودی شاهد فرونشست زمین خواهد بود/ پایان عمر سد وشمگیر مراسم تشییع پیکر شهید «دایی‌پور» در تهران برگزار شد بنگاه‌های املاک یک پای گرانی اخیر مسکن هستند شاید امیری مامور مهار رونالدو شد راه حل یک نماینده برای کاهش ۳۰۰۰ تومانی دلار پشت پرده زلزله و حمله به سازمانها و نهادها پکرمن:مقابل لهستان، حق تکرار اشتباه نداشتیم معامله توافقی ارز آزاد شد بازار ارز ثانویه درحال تعیین تکلیف/ مصون سازی اقتصاد از التهابات اخیر با مدل جدید ارزی فولاد مبارکه در همۀ حوزه‌ها، به ویژه در بخش سلامت، یک سازمان متعالی است بهبود سیستم احراز هویت و امنیت سایبری اندروید عرضه ۳۰ هزار تُن نفتا در بورس انرژی حضور ایران در عراق و سوریه مشروع است/شهید دایی‌پور الگوی دانشگاه و عرصه جهاد است اعضای پنجم شورای شهر تهران لیست املاک و دارایی خود را منتشر می کنند؟ آیت الله عیسی قاسم راهی بیمارستان شد حاج صفی در تیم منتخب هفته دوم جام جهانی+عکس مزار پیامبر اکرم (ص) چگونه از تخریب وهابیون در امان مانده است؟ دستور دادستان کل کشور درباره پوشاندن جرایم ایرانشهر متهم هنگام بازسازی صحنه جنایت غش‌کرد! آتش سوزی خودرو در بزرگراه اصفهان - تهران نقشه خاص موبایل قاپ‌ها برای گوشی‌های خاص خروج بیشتر شرکت‌های بزرگ اروپایی از انگلیس پس از برکسیت تورنمنت مجارستان کیفیت مناسبی داشت/برخی از کشتی گیران در حد انتظار نبودند گویش های محلی با بی توجهی مسئولان در حال نابودی است بازداشت ۴ حفار غیرمجاز در بردسیر رهاسازی زنبور تریکو گراما در مزارع شهرستان صحنه لزوم صرفه جویی در مصرف برق طی روز‌های آینده ۶۵۰۰ نوآموز بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار می‌گیرند برگزاری مراسم تودیع معارفه مدیر کل اداره ورزش و جوانان
لباس‌های نامتعارف پلیس‌های زن لبنان اسامی برندگان مسابقه «پا به پای آفتاب» اعلام شد واردات لباس رییس جمهور ممنوع شد فوت خواننده مشهور بختیاری بخاطر بیماری قلبی حضور پر رنگ مردم ترکیه پای صندوق‌های رای روحانی در توچال +عکس آغاز جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی گرانی‌ها با حضور جهانگیری تصاویری از بازدید روحانی از تله‌کابین توچال دانلود؛واکنش کریستیانو رونالدو به سر و صدای هواداران ایرانی مقابل هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی پرتغال زمین لرزه در زنگی آباد وداع با پیکر مطهر سردار شهید دایی‌پور در معراج شهدا+فیلم و عکس واکنش‌های توییتری به توچال رفتن روحانی +تصاویر خودکشی هوادار لیونل مسی در هند اولین تصاویر از عروسی بازیگران «بازی تاج و تخت» واکنش رونالدو به سروصدای ایرانی ها مقابل هتل پرتغالی ها! +فیلم نمایش بازی ایران - پرتغال در ورزشگاه آزادی روحانی با لباس ورزشی در توچال+ تصاویر انتقام گیری سیاسی از حریف در جام جهانی/ مهاجمان کوزوو نشان ارتش آزاد را به نمایش گذاشتند (+ عکس) بلیت تماشای بازی ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی ارزان شد کریمی: برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی نقش اصلی را وزارت ورزش داشت/ نواقص استادیوم آزادی در پخش بازی پرتغال رفع می‌شود سکه بازهم گران شد/ قیمت سکه امروز 3 تیر 97 وداع با شهید مدافع حرم "شاهرخ دایی پور" استاد ایرج اسدی چهره ماندگار ادبی دشتی درگذشت زلزله در بازار طلا و سکه/ دلار 8800 تومان شد + جدول عکس‌های متفاوت روحانی در تله کابین توچال هشدار مدافع سابق تیم ملی درمورد رونالدو دو پیام حضور روحانی در توچال +عکس رییس جمهوری که دغدغه اقتصادی دارد/بازدید روحانی از تله‌کابین توچال + عکس شروع جنگ اقتصادی توسط آمریکا لباس آمریکایی روحانی در «توچال» +عکس ظریف در اتاق بازرگانی تمجید کونته از مجید حسینی پیروزی اردوغان در نظرسنجی آنلاین انتخابات ترکیه بازدید رئیس جمهور از تله‌کابین توچال+ تصاویر نظر شما درباره این عکس چیست؟ فینال مسابقات تنیس 500 امتیازی هاله 2018؛ پایان شکست ناپذیری فدرر در چمن با شکست مقابل کوریچ لحظات ترور رئیس جمهور زیمباوه سرلشکر باقری انتصاب حجت الاسلام و المسلمین ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا را تبریک گفت نگاهی به مراسم عروسی جان اسنو و ایگریت دادستان کل کشور: شرمم می‌آید بگویم آن شب در استادیوم آزادی چه گذشت واکنش طنز به توچال رفتن روحانی +عکس جلوگیری از خروج 10 میلیارد دلار ارز از کشور قلعه نویی: آزمون کار 2 بازیکن را برای ما انجام می‌دهد؛ تفکر کی روش این است که از یک سوم تیمش دفاع کند طبق گزارش رسمی ما آسیب‌دیده‌های حادثه ایرانشهر تنها 4 مورد است/قوه قضائیه موضوع را دقیق و سریع پیگیری کند پبش فروش بلیط‌های استادیوم آزادی امروز عصر آغاز خواهد شد فهرست 1339 کالای ممنوعه وارداتی/از خودرو تا پوشاک واکنش رئیس مجلس به سوالی درباره تدبیر دولت در زمینه کنترل گرانی؛ «امیدوارم خدا به همه شما صبر بدهد» تشییع پیکر شهید مرزبان جلال بهبودی طرقی "قبیله گرایی در اتاق اصناف رواج پیدا کرده است" لیست 1339 کالای ممنوعه وارداتی +سند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me