تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16905757
۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۰:۰۱

تفاهم ترامپ و اون در هتل انگلیسی

رهبر کره‌شمالی و رییس جمهوری آمریکا برای نخستین بار چشم در چشم با هم دست دادند. «کیم جونگ اون» با لبخندی بر لب خطاب به ترامپ گفت: «از دیدن شما خوشوقتم، آقای رییس‌جمهور.» ترامپ نیز در مقابل با چهره‌ای جدی روی شانه اون زده و با او دست داد.
کارشناسان تحلیل زبان بدن معتقدند که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی در اولین دقایق دیدار تاریخی خود با یکدیگر هر دو به دنبال نشان دادن حس تسلط و کنترل بر اوضاع بودند، اما در ابتدای این نشست در سنگاپور مقداری اضطراب را نیز نشان دادند.
روزنامه ایندیپندنت در گزارشی هتل محل برگزاری نشست تاریخی رهبران کره شمالی و آمریکا را هتل لوکسی طراحی شده به دست معمار بریتانیایی توصیف کرد و نوشت: جزیره دیدار اون و ترامپ در گذشته مخفیگاه دزدان دریایی بوده است.
 «دونالد ترامپ» در حاشیه مذاکرات با «کیم جونگ اون» گفت که «رابطه خیلی خوبی» با رهبر کره شمالی برقرار کرده است و اون نیز این دیدار را «مقدمه‌ای برای صلح» توصیف کرد. در نهایت «سند تفاهمی» امضاء شد. تا این مرحله دست‌یابی به آین تفاهم یک پیروزی بزرگ برای ترامپ محسوب می‌شود. رهبر کره شمالی این سند مشترک را «تاریخی» خواند و گفت تصمیم گرفته گذشته را به گذشته بسپارد.
به گزارش «مردم‌سالاری آنلاین»، «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» ساعت نه صبح روز گذشته (سه‌شنبه) به وقت سنگاپور با هم دیدار کردند. رئیس‌جمهور آمریکا در مدت ۱۳ ثانیه‌ای با اون دست داد، طبق معمول با اول دراز کردن دست خود و همچنین لمس شانه رهبر کره شمالی حس تسلط و کنترل را نشان داد. «کیم جونگ اون» نیز که نمی‌خواست عقب بماند با قدرت دست ترامپ را تکان می‌داد و مستقیم به چشمان او در این مدت نگاه می‌کرد.
پیش از آغاز گفت‌وگوی محرمانه ترامپ و اون، رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت: احساس فوق‌العاده‌ای دارم. ما گفت‌وگوهای مهمی خواهیم داشت که فوق‌العاده موفق خواهد بود. این باعث افتخار من است و شکی ندارم که ما روابط فوق‌العاده‌ای پیش‌ رو داریم.
پاسخ اون به خبرنگاران اما محتاطانه‌تر بود و او حتی به صورت تلویحی به گذشته سیاه روابط واشنگتن-پیونگ یانگ هم اشاره کرد. رهبر کره شمالی در حالی که سخنانش توسط مترجم، برای خبرنگاران غربی ترجمه می‌شد، گفت: رسیدن به این نقطه آسان نبود. برای ما، [رفتارهای] گذشته ما را عقب نگه می‌داشت و شیوه‌ها و قضاوت‌های پیشین، چشم و گوش ما را می‌پوشاند؛ با این حال ما توانستیم بر همه این‌ها غلبه کنیم [و به اینجا بیاییم[.
 ترامپ و کیم؛ تنها پشت درهای بسته
«دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» پس از خوش و بش با یکدیگر در مقابل دوربین‌ها، به اتاق گفتگوی محرمانه رفتند؛ جایی که در آن هیچ کدام از مشاوران و دستیاران این دو حضور نداشتند و جلسه تنها در حضور مترجمان ترامپ و کیم برگزار شد. گفتگوی محرمانه ترامپ و کیم 48 دقیقه طول کشید و بعد از این گفتگوی محرمانه ترامپ به خبرنگاران گفت که رابطه بسیار خوبی با اون شکل داده است. هیچ‌کس نمی‌داند در این جلسه محرمانه چه گذشته است. 
ترامپ پیش از این در اوایل هفته گفته بود که در همان یک دقیقه نخست مذاکره با رهبر کرده شمالی خواهد فهمید که آیا معامله بزرگ بین آمریکا و کره شمالی حاصل خواهد شد یا نه. شاید چینی‌ها هم نگران این باشند که در این گفتگوی محرمانه، مقدمه ساخت و پاختِ پیونگ یانگ و واشنگتن شکل گرفته باشد و هیأت حاکمه کره شمالی پس از به دست آوردن تضمین‌های امنیتی، به سمت غرب چرخش کند. 
با این حال، بعید به‌نظر می‌رسد که کره شمالی بتواند پس از دهه‌ها تقابل و رابطه خصمانه، به واشنگتن اعتماد کرده و متحد قدیمی خود یعنی پکن را کنار بگذارد. اون دیدار خود با ترامپ را «مقدمه صلح» خوانده است؛ باید دید واقعاً این دیدارها به مقدمه‌ای برای پایان تنش‌ها در شبه جزیره کره تبدیل خواهند شد یا خیر.
 دیدارهای بعدی ترامپ و اون
پس از پایان دیدار محرمانه رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی به اتاقی رفتند که مقامات ارشد این دو کشور در آن مشغول مذاکره بودند. بدین ترتیب برای بار دوم، ترامپ و اون در یک فضای گروهی به مذاکره با هم پرداختند. در این مذاکرات، مایک پمپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید که اظهارات وی خشم پیونگ را برانگیخته بود نیز حضور داشتند. بولتون گفته بود که کره شمالی باید مدل خلع سلاح لیبی را بپذیرد. معمر قذافی در سال 2004 تمام تأسیسات هسته‌ای خود را برچید، بار کشتی کرد و به آمریکا فرستاد. بعد از مذاکرات سران ارشد دو کشور کره شمالی و آمریکا، دیدار سوم در مراسم نهار کاری مشترک صورت گرفت. منوی غذای منتشر شده برای نهار کاری مشترک، بیشتر الهام گرفته از آشپزی کره بود. پیش غذا سالاد میگو و آووکادو بود و همین‌طور سالاد کرابو با هشت‌پای تازه. غذای اصلی آن‌ها نیز گوشت گاو، گوشت خوک و ماهی با سبزیجات بود و دسر نیز شیرینی شکلاتی و بستنی وانیلی بود.
ترامپ پس از نهاری کاری مشترک با رهبر کره شمالی گفت: خیلی پیشرفت کردیم؛ واقعاً مذاکره با «کیم جونگ اون» خیلی مثبت بود؛ واقعاً خیلی بهتر از آن چیزی بود که هر کسی ممکن است تصور کند. ما داریم می‌رویم امضا کنیم! خبرنگاری از او پرسیده، چه چیزی امضا خواهد شد؟ و ترامپ که عاشق غافل‌گیری است مثل همیشه پاسخ داد که ظرف چند دقیقه خواهید دید!
 امضای سند تفاهم
ترامپ و کیم جونگ بالاخره پس از پیاده‌روی پس از نهار وارد اتاق امضای متن مشترک شدند. ترامپ در مراسم امضای این متن مشترک گفت: «یک متن بسیار مهم و یک متن جامع را امضا می‌کنیم. من و کیم چیزهای زیادی در مورد هم یاد گرفتیم. فهمیدم کیم جونگ اون مرد بااستعدادی است و کشورش را خیلی دوست دارد. ما دفعات بسیار زیادی با هم دیدار خواهیم کرد.»  کیم جونگ اون نیز گفت: «ما یک دیدار تاریخی داشتیم؛ ما تصمیم گرفتیم که گذشته را پشت سر بگذاریم». دونالد ترامپ گفت هر دو بسیار مفتخر هستند که بعد از مذاکرات موفقیت آمیز، «سند تفاهم» را به طور مشترک امضا می‌کنند. کیم جونگ اون هم گفت بسیار خوشحال است که «سندی تاریخی» را امضا می‌کند. او از رئیس جمهوری آمریکا به خاطر برگزاری این نشست تشکر کرد.
ترامپ گفت که از این پس روابط دو کشور «بسیار متفاوت‌تر از گذشته» خواهد بود. او رهبر کره شمالی را «کیم» نامید و از او تشکر کرد و بار دیگر گفت که این مذاکرات از هرآنچه دیگران پیش‌بینی می‌کردند، بهتر بوده است. وقتی خبرنگاران از آقای ترامپ درباره مساله تسلیحات هسته‌ای کره شمالی و خلع سلاح این کشور پرسیدند، ترامپ پاسخ داد: «ما این فرآیند را بسیار بسیار زود شروع خواهیم کرد.» ترامپ همچنین به خبرنگاران گفت که رهبر کره شمالی را به کاخ سفید دعوت خواهد کرد.
اما محتوای سند تفاهم امضا شده چه بود؟ آمریکا و جمهوری دموکراتیک خلق کره متعهد به ایجاد روابط جدیدی میان آمریکا – جمهوری دموکراتیک خلق کره مطابق با میل مردم دو کشور برای صلح و موفقیت می‌شوند.  آمریکا و جمهوری دموکراتیک خلق کره تلاش‌های مشترکی را برای ایجاد یک نظام صلح پایدار و باثبات در شبه جزیره کره آغاز می‌کنند. جمهوری دموکراتیک خلق کره با تاکید مجدد بر بیانیه ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ پانمونجوم متعهد به تلاش در جهت خلع سلاح هسته‌ای کامل شبه جزیره کره می‌شود.  آمریکا و جمهوری دموکراتیک خلق کره متعهد می‌شوند که اجساد باقی مانده سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ کره را از جمله با استرداد گروهی که تاکنون شناسایی شده‌اند، حل و فصل کنند. 
همه آنچه که از این سند برمی‌آید این است که توافق امضا شده برخلاف همه جنجال‌های تبلیغاتی ترامپ و تیم‌اش تنها آغاز یک پروسه دشوار است و این مذاکرات آتی وزیر خارجه و دیگر مقامات آمریکایی با طرف کره‌ای خواهد بود که مشخص می‌کند سند امضا شده تا چه حد می‌تواند موفق باشد.
نشست خبری ترامپ در سنگاپور
ترامپ چند ساعت بعد از دیدار با کیم جونگ اون در نشست خبری گفت که تحریم‌ها علیه کره شمالی فعلا به قوت خود باقی خواهد ماند. وی گفت که این کشور مانورهای نظامی در منطقه را که به گفته او هزینه بسیار بالایی داشته و بسیار تحریک کننده بوده، متوقف می‌کند. اون همچنین گفت که تعهدی برای کاهش تعداد پرسنل نظامی آمریکا در کره جنوبی ندارد.
رئیس جمهوری آمریکا گفت که «کیم جونگ اون» بر تعهد خود به عاری‌ کردن کامل شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای تأکید کرده است. ترامپ گفت که کیم جونگ اون به صورت شفاهی به او گفته است که کره شمالی در حال نابود کردن یک سایت آزمایشی بزرگ مربوط به موتورهای موشک است. وی در پاسخ به پرسشی در مورد زمان دقیق آغاز نابود کردن سایت‌های هسته‌ای کره شمالی گفت: «این کار زمان می‌برد، خیلی زمان می‌برد، ولی تخریب آن قرار است خیلی زود آغاز شود.»
«دونالد ترامپ» گفت «کیم جونگ اون» دعوت او را برای بازدید از کاخ سفید پذیرفته است. او پیش از این گفته بود از رهبر کره شمالی برای دیدار از کشورش دعوت کرده است. هنگامی که از ترامپ سؤال شد که آیا درباره وضعیت حقوق بشر در کره شمالی نیز با کیم جونگ اون صحبت کرده است، گفت: «درباره حقوق بشر هم صحبت کردیم و رهبر کره شمالی در این زمینه هم کارهایی خواهند کرد.»
واکنش‌ها به دیدار سنگاپور
پس از اتمام دیدار تاریخی اون و ترامپ «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه برگزاری نشست رئیس‌جمهوری آمریکا و رهبر کره‌شمالی امری مثبت دانسته است. 
«بوریس جانسون»، وزیر خارجه انگلیس نیز تعهد کره شمالی به خلع سلاح هسته‌ای را نشانه‌ای دانسته از اینکه رهبر این کشور در نهایت پس از دیدار با ترامپ  پیام را دریافت کرده است.
سخنگوی «ترزا می»، نخست وزیر انگلیس نیز گفته است که ما از نشست سازنده ترامپ و اون استقبال می‌کنیم. برداشتن گام‌هایی در جهت ثبات منطقه برای رشد اقتصادی جهان اساسی است. کارهای زیادی باید انجام شود و ما امیدورایم اون به مذاکرات با حسن نیت و در جهت تایید کامل خلع سلاح هسته‌ای برگشت ناپذیر ادامه دهد.
«یوکیا آمانو»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آماده انجام هرگونه فعالیت‌های بررسی و راستی آزمایی در جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) در صورت درخواست کشورهای مربوطه و تایید شورای حکام این آژانس است. در همین حال «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن نیز تاکید کرده است که توکیو از امضای سند پس از نشست آمریکا - کره شمالی حمایت می‌کند و آن را گامی به سوی راه‌حل جامع مسائل مختلف می‌داند.
شینزو آبه در جمع خبرنگاران تاکید کرده است که این حقیقت که «اون» تعهدش را از طریق امضای سندی برای خلع سلاح هسته‌ای کامل تایید کرده، گامی رو به جلو برای راه‌حل جامع درباره مسائل مختلف است و ما از آن استقبال می‌کنیم.
نخست وزیر ژاپن همچنین گفته است که با رئیس‌جمهوری آمریکا درباره این نشست تلفنی گفت‌وگو خواهد کرد و از او بابت مطرح کردن مساله ربایش اتباع ژاپنی در کره شمالی تشکر می‌کند.
آبه اعلام کرده است که مایلم تا هر تلاشی که از دستم برمی‌آید با همکاری نزدیک با ایالت متحده آمریکا،‌ کره‌ جنوبی، چین، روسیه و جامعه بین‌المللی در راستای حل مسائل مختلف کنونی درباره کره شمالی از جمله مساله ربایش شهروندان ژاپنی و مسائل هسته‌ای و موشکی انجام دهم.
از سوی دیگر «مون جائه این»، رئیس‌جمهوری کره‌ جنوبی تاکید کرد: کشورش قصد دارد از اجرای کامل آخرین توافقات که اون و ترامپ اطمینان حاصل کند.
او مدعی شده است که سئول در مسیر صلح و همکاری پیونگ یانگ را همراهی خواهد کرد و متعهد شد تا تاریخ جدیدی با کره شمالی بنویسد.
آیا دیدار ترامپ و کیم موفق خواهد بود؟
«کریستوفر هیل»، دیپلمات آمریکایی و سفیر سابق این کشور در کره جنوبی در مورد مذاکرات رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی گفت: «تمام روسای جمهوری قبلی آمریکا می‌توانستند با رهبران کره شمالی ملاقات کنند. اما این کار را نکردند چون کره شمالی حاضر به عقب‌نشینی از جاه‌طلبی‌های هسته‌ای خود نشده بود. ترامپ کاری متفاوت انجام داد. من فکر می‌کنم آخر کار، کره شمالی می‌گوید از تسلیحات هسته‌ای خود دست خواهد کشید اما زمانی برای آن مشخص نخواهد کرد. در این صورت بازهم همان‌جایی خواهیم بود که در مذاکرات پیشین با این کشور رسیدیم. سوال اصلی اینجاست که آیا ترامپ خواهد توانست این گفتگوها را جلوتر ببرد؟»
چینی‌ها هم نسبت به مذاکرات آمریکا و کره شمالی خیلی خوش‌بین نبوده‌اند. خبرگزاری دولتی چین در واکنش به نشست سنگاپور اعلام کرد که هیچکس انتظار ندارد که یک دیدار نیم‌روزه «تمام اختلاف‌ها را از بین ببرد و بی‌اعتمادی عمیقی که میان دو دشمن قدیمی وجود دارد را برطرف کند.» 
چین هشدار داده که به جای مسابقه برای رسیدن به نتایج، بهتر است مسیری دقیق و مستمر برای مذاکره انتخاب شود. در گزارش خبرگزاری شین‌هوا آمده است: «طی کردنِ مسیر رسیدن به هدف غیرهسته‌ای کردن شبه جزیره و برقراری صلح و رفاه در منطقه، نیاز به صبر و درایت دارد.» با این حال، پس از برگزاری دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی، واکنش چین به این دیدار مثبت بود و پکن این رویداد را ستود. وزیر خارجه چین گفت این که سران دو کشور «می‌توانند با هم بنشینند و گفت‌وگوهای دوسویه داشته باشند معنی خوب و مهمی دارد و تاریخ جدید را می‌سازد.»
خبرگزاری رسمی کره شمالی هنوز به نتایج دیدار ترامپ و کیم جونگ اون واکنش نشان نداده است. این خبرگزاری گزارش زنده از دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی پخش نکرد. با این حال، خبرگزاری رسمی کره شمالی روز گذشته اعلام کرد که هدف کیم جونگ اون از مذاکره با ترامپ ایجاد «ساز و کاری دائم و پایدار برای رسیدن به صلح» و عاری شدن شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای است. این خبرگزاری دیدار اون و ترامپ را بخش مهمی از «دوره تغییر» توصیف کرده بود. با این حال، خبرگزاری کره شمالی گفته که منظور کره شمالی از خلع سلاح هسته‌ای در شبه‌جزیره کره این است که آمریکا چتر حمایتی هسته‌اش از ژاپن و کره جنوبی را بردارد. این خبرگزاری اعلام کرده که کره شمالی به خلع سلاح یکجانبه تن نمی‌دهد. این امر ممکن است در ادامه در روند مذاکرات آمریکا و کره شمالی اخلال ایجاد کند. باید دید آیا طرفین در اجرایی کردن «سند تفاهم» امضاشده موفق خواهند بود یا خیر. آمریکا و کره شمالی بارها تا چنین مرحله‌ای پیش رفته‌اند، اما هر بار پس از چند سال دوباره تنش‌ها بین این دو بالا گرفته است. باید دید آیا این بار ترامپ و اون می‌توانند کار تمام نشده رهبران قبلی دو کشور را تمام کنند یا خیر؟
 

#سیاست #کره شمالی #آمریکا #ترامپ #کیم جونگ اون #سنگاپور
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


صالحی برای علی شریعتی نوشت: می‌توان او را نپسندید، اما نمی‌توان او را ندید ادامه عملیات لکه‌گیری در پاساژ قدیمی خیابان امیرکبیر تا شفر باشد، خبری از فرهاد مجیدی نیست ادامه مذاکرات ناپولی برای جذب آرئولا و الکس مرت؛ توافق کامل برای انتقال فابین رویز انجام شده است تحریف تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) از اهداف اصلی دشمنان است/انقلاب اسلامی مقدمه ظهور حضرت مهدی (عج) خوابگاه‌های دانشجویی علوم پزشکی مشهد در تابستان بهسازی می‌شود روحانی یک قانون مصوب مجلس را ابلاغ کرد تجربه تلخ زمین فروشی شرکت‌های بزرگ در گیلان تکرار نشود چرا مردم تکاب از مزایای معدن طلای زره‌شوران بهره نمی‌برند+تصاویر آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد برنامه روز هفتم جام جهانی 2018/ نگاه 80 میلیون ایرانی به کازان پلیس انگلیس علت انفجار خفیف در ایستگاه مترو شمال لندن را بررسی می‌کند خلاصه و نتیجه دیدار روسیه و مصر خروج آمریکا از شورای حقوق بشر لایحه جدید مهاجرتی آمریکا از جدایی اعضای خانواده ممانعت می‌کند ترکیه به انهدام پایگاه‌های «پ ک. ک» در قندیل ادامه می‌دهد وزیر سابق اسرائیلی در زندان: می‌خواستم ایران را گول بزنم انتصاب رئیس دانشکده تغذیه و مشاور بانوان دانشگاه علوم پزشکی تهران فضای مجازی | مسبب مشکلات اقتصادی کشور ایران برای مردم قطر شایسته‌تر از عربستان و امارات است اجلاس معاونان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود نمایندگان خواستار ارجاع تخلفات بانک مرکزی به قوه قضائیه شدند + متن نامه سفر به روستای متروکه/ عکس سید جوادی از نگاه اهالی رسانه و مطبوعات شیخ علی سلمان باید فورا آزاد شود دلایل فقر آهن در بدن را بشناسید بیرانوند: ما هم نمی‌دانیم کی‌روش چه نقشه‌ای کشیده! تاثیر تغییر اقلیم بر کاهش بارش در ایران، افغانستان، سوریه و عراق آمریکا از شورای حقوق بشر خارج شد آمریکا از شورای حقوق بشار سازمان ملل متحد خارج شد نشست ژنو به ثبات و امنیت سیاسی سوریه کمک می‌کند گزارش: پالرمو در ایستگاه آخر؛ شورای نگهبان "لایحه جنجالی" را تایید می‌کند؟ تعطیلی هر واحد تولیدی به هر بهانه‌ای خیانت به تولید در کشور است دو میلیارد تومان هزینه دعوت سه مهمان برای کارشناسی بازیهای تیم ملی ایران! در حمله اسرائیل به یکی از پایگاه‌های مقاومت در نوار غزه دو تن زخمی شدند رژیم صهیونیستی از خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل استقبال کرد صفحه اول روزنامه همشهری سه شنبه 29 خرداد 4 نکته مهم سایبری برای طرفداران جام‌جهانی 2018 آموزش فوتبال جناب خان و انصاریان به رامبد توافق اینتر و بوردو بر سر انتقال مالکوم کشف پویایی‌های رابطه‌ی علّی بین نقدینگی و اجزای تشکیل‌دهنده‌ی آن با تورم بیش از نیمی از سلاح‌های گرم جهان در دست شهروندان یک کشور لندن: پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام، حساب‌شده بوده/شاید آنهایی که تابع تحریم‌های آمریکا باشند را جریمه کنیم جرزنی سیاسی اصلاح‌طلبان در انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی آمریکا از شورای حقوق بشر خارج شد
محاصره تمام عیار یمن ادعای ارسال هر نوع سلاح را رد می‌کند/ سلاح اصلی مردم یمن مقاومت، رشادت و شهادت است کلیات طرح ساماندهی سهمیه ایثارگران در کنکور تصویب شد خط تولید موتور دیزل ملی افتتاح شد 170 میلیون تومان زکات‌فطره توسط بهزیستی استان مرکزی جمع‌آوری شد خبر خوش برای بازنشستگان؛ افزایش 400 هزار تومانی حقوق تولید و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، اولویت دولت است/سودجویان اقتصادی آماده برخورد قاطع مالیاتی باشند از هیچ مرجعی حکم تخلیه نگرفتم/این ویلا هیچ امکاناتی ندارد سودجویان اقتصادی آماده برخورد قاطع مالیاتی باشند/ تولید و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، اولویت دولت است سودجویان آماده برخورد قاطع مالیاتی باشند تولید و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، اولویت دولت است وعده روحانی درباره برخورد با گرانفروشان استخدام در یک شرکت معتبر در پروژه‌های نفت و گاز آتش‌سوزی در خیابان امیرکبیر تهران کلیات طرح افزایش سهمیه پذیرش ایثارگران در کنکور تصویب شد ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی اما و اگرهای سهمیه پزشکی فرزندان ایثارگران عکس/ دورهمی قناری بازها در تهران مسئول سازمان بسیج علمی استان تهران معرفی شد آتش سوزی گسترده در خیابان امیرکبیر تهران ستاره تیم ملی اسپانیا: دقیقه یک به ایران گل می‌زنیم پیش بازی لهستان - سنگال ورق الحدیده برگشت/ هلاکت 100 نظامی درغرب یمن به دلیل حمل مواد مخدر، بازیکن تیم پُرهوادار لیگ برتری دستگیر شد! عربستان و روسیه در مقابل ایران؟ / 8 نکته در مورد بازار نفت/ کشورهای عضو اوپک باید به تعهدات خود پایبند باشند/ افزایش تولید نفت نمی‌تواند روی ایران و بازار آن تاثیر بگذارد تابستان امسال شاهد «گزارش وضع هوا» باشید تدوین برنامه پنج‌ساله حوزه‌های علمیه با آموزش‌وپرورش/ اشتغال سه هزار طلبه و روحانی در آموزش‌وپرورش مجلس با کلیات طرح افزایش سهمیه پذیرش ایثارگران در کنکور موافقت کرد؟ فیلم/ آیا تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر صحت دارد؟ آتش گرفتن بال هواپیمای حامل بازیکنان عربستان سعودی + فیلم بدعهدی آمریکا فرصت تکیه به امکانات و نیروی کار جوان و مردم را فراهم کرد/ راه اندازی پرواز مستقیم اصفهان-سن‌پترزبورگ در اصفهان ملی پوش فوتبال ایران با پرسپولیس تمدید کرد+عکس دولت آمریکا در جایگاهی نیست که علیه اقدامات قانونی داخلی دیگر کشورهای مستقل و قلب حقایق بپردازد روزانه هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می‌شود/ اعلام ایرادهای نظام ارزی در نامه به رئیس جمهور ستاد اجرایی فرمان امام درباره ویلای لواسان شفاف‌سازی کند پامپئو با اظهاراتش نمی‌تواند خود و دولت تروریست پرور آمریکا را تطهیر کند/در کل آمریکا هیچ دادگاهی به این دقت وجود ندارد ژاپنی‌ها در آمار هم کلمبیا را جا گذاشتند+عکس سایت انگلیسی نتیجه دیدار ایران و اسپانیا را پیش بینی کرد بازداشت بازیکن تیم پرهوادار لیگ برتری به جرم حمل مواد مخدر صنعتی! بهره برداری از موتور دیزل ملی فرمانده سپاه: درباره نامه مذاکره با ترامپ، نمی‌دانیم به اینها دیوانه بگوییم یا چیز دیگر / رهبر کره شمالی، انقلابی بود، اما انقلاب کمونیستی نه اسلامی؛ آخر سر هم سازش کرد؛ ما دستور سازش نداریم / سیاست ما افزایش برد موشک‌ها بیشتر از 2 هزار کیلومتر نیست برخورد ضدورزشی آمریکا با والیبالیست‌های ایران طرح افزایش سهمیه ایثارگران در کنکور تصویب شد مراسم ختم دکتر محمد امین قانعی‌راد زیر و بم جنجال تصرف ویلای سرلشکر فیروآبادی خط تولید دیزل ملی افتتاح شد تغییر صف‌بندی‌ها در اوپک موفقیت‌های ورزشی موجب تقویت غرور، انسجام ملی و نشاط اجتماعی است/ انتخاب روسای جدید 16 دانشگاه کشور دستگیری دومین متهم پرونده ایرانشهر موافقت مجلس با کلیات طرح افزایش سهمیه پذیرش ایثارگران در کنکور نشست خبری فرناندو هیرو و آندرس اینیستا پیش از بازی با ایران

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me