تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16907739
۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۱:۴۹

قطاری که می‌تواند بر ریل خودباوری حرکت کند

قطاری که می‌تواند بر ریل خودباوری حرکت کند

دنیای توپ گرد و مستطیل سبز برای خود دنیایی عجیب دارد و هرچه از زمان می‌گذرد و به پیش می‌رویم، اقبال عمومی در چهارگوشه کره خاکی به فوتبال به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. حتی در دورافتاده‌ترین نقاط دنیا نیز توده‌های وسیعی از مردم با ولع و اشتهای بی‌مانند اخبار و حواشی فوتبال را دنبال می‌کنند و چهارچشمی مسابقات مختلف را شاهد و ناظر می‌شوند. به‌خصوص در دنیای فعلی که سیطره تکنولوژی و دنیا مجازی، راه را برای دستیابی انسان‌ها به خبر آسان کرده است و می‌توان با فشار یک دکمه وارد دهکده جهانی شد و مثل آب خوردن به تازه‌ترین رویدادها دست یافت. طبعا در این رهگذر جام جهانی به‌عنوان معظم‌ترین فستیوال ورزشی دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است و از صبح علی‌الطلوع و تا پاسی از شب، شیفتگان به دنیای توپ گرد اخبار رنگارنگ و حواشی آن را دنبال می‌کنند. می‌رسیم به فوتبال خودمان که با پنج‌بار حضور در جام جهانی توانسته قوت قلب عمیق جامعه ما باشد و این‌بار قرار است در سرزمین تزار توپچیان، مقابل حریفان نام آشنا و مقتدر ظاهر شوند. از نخستین‌بار که در سال 1978 تیم ملی ما گام به آرژانتین گذاشت و سپس در سال‌های 1998، 2006، 2014 و 2018 به رویارویی با رقبای اروپایی، آمریکای‌جنوبی و آفریقایی پرداخت، چهار دهه می‌گذرد و بالطبع از این رقابت‌های معتبر تجربه و دانش گرانسنگی آموخته است.
   انرژی مثبت
  تا دیروز دست به آسمان برده بودیم و آرزو می‌کردیم که تیم ملی فوتبال ما به جام جهانی برود و برای رسیدن به این آمال، اما و اگر می‌کردیم و خواب‌های طلایی می‌دیدیم. خوشبختانه تیم ملی با بهترین نتایج و حتی بدون یک باخت، بلیت حضور در سرزمین تزار را گرفت و باد در غبغب انداختیم و بی‌رقیب به جام جهانی 2018 رسیدیم. البته صرف رفتن به جام جهانی طبعا نمی‌تواند مدینه فاضله باشد ولی به هر حال راهیابی به این رقابت‌های معتبر برای فوتبال ما اعتبار آورده است، اما از اینها گذشته باید طوری رفتار کنیم که خدای ناکرده فردا احساس سرافکندگی و حقارت نکنیم. هیچ‌کس توقع ندارد که تیم ملی در روسیه شق‌القمر کند، آن هم در گروهی که رقبای سختی داریم که هر کدام وزنه‌ای قابل به‌شمار می‌روند. از سوی دیگر نباید هم آن‌قدر منتظر این باشیم که فردا به حریفی تمرینی تبدیل شویم. اصلا بنا نیست در این مقال از فرد خاصی حمایت تمام‌قد یا اینکه فرد دیگری بایکوت شود، بلکه باید چارچوبی اتخاذ و به‌گونه‌ای رفتار کنیم که فضا برای ایجاد‌ انگیزه در نزد ملی‌پوشان حاکم شود. ناگفته پیداست که «کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بی‌عیب نیست و انتقادهایی نیز به او رواست اما نکته‌ای که از نان شب هم برای ما واجب است این است که باید از امروز با اراده‌ای مصمم به پیش برویم. نه‌تنها علاقه‌مندان بلکه رسانه‌ها و مسئولان نیز باید در مسیری حرکت کنند که «انسجام فراگیر» در جامعه حکمفرما و راه برای گشودن کانال موفقیت تسطیح شود. این فرآیند قطعا می‌تواند فردایی امید‌آفرین را رقم بزند و چه بسا شاید بتوانیم با نسل برومند‌مان برابر رقبای دندان‌گرد قد علم کنیم و از حریفان مقتدر خود زهر‌چشم بگیریم. الان دیگر وقت آن نیست که حذف این بازیکن یا آن بازیکن «تیتر یک» شود، این مهم را ملکه ذهنمان کنیم که دیگر زمان پرسش‌های چالش‌برانگیز نیست و چه خوب است با حمایت بی‌بدیل خود، خون خودباوری را در رگ‌های بچه‌های ملی‌پوش به‌جوش آوریم و ردای موفقیت را بر قامت آنها بدوزیم، حال می‌خواهد سکان هدایت تیم ملی ما برعهده کی‌روش باشد یا مربی وطنی. مخلص کلام اینکه از امروز شاخ و برگ‌های مزاحم را کنار بزنیم و برای اینکه ارکستر تیم ملی سمفونی موفقیت بنوازد، همه برای نماینده کشورمان یکی شویم و در راه بالندگی این تیم کمر همت ببندیم.
   عجیب ولی واقعی
از سال 1930 که سنگ‌بنای جام جهانی چیده شد تا به‌حال طلایه‌داران فوتبال حرفه‌ای یکی پس از دیگری بر بلندای قهرمانی دنیا تکیه زده‌اند، اما بعضا هم نتایج غیرقابل پیش‌بینی باعث شد تا بسیاری از معادلات و فرضیه‌ها به‌هم بریزد. در‌واقع در فوتبال امکان هر حادثه غیر مترقبه‌ای می‌رود و به همین دلیل دنیای توپ گرد از مرتبه رفیعی در نزد جوامع امروزی برخوردار است. شاید برتری عجیب کره‌شمالی مقابل ایتالیای پرستاره درجام جهانی 1966 یا پیروزی الهام بخش الجزایر مقابل آلمان در جام جهانی 1982 و... از‌جمله این حوادث نادر باشد. از کره‌شمالی یا همان توفان زرد یاد کردیم که توانست ایتالیای کبیر را با آن همه کبکبه و دبدبه نقره‌داغ کند و بر این نظریه مهر تایید بزند که نترسیدن مساوی است با رسیدن به جاده موفقیت. «پاک دوک ایک» ملی‌پوش کره‌شمالی در جام جهانی 1966 و دندان‌پزشکی که پس از گلزنی به ایتالیا حرفی کوتاه بر زبان آورد که یک دنیا معنا داشت. توجه کنید: «ما نترسیدیم، همین.» این پاسخ سوالی بود که از این بازیکن کره‌ای کرده بودند و او در‌واقع با این جمله بسیار کوتاه اما پرمعنا به اصحاب رسانه قصد داشت بگوید که خودباوری چشم بادامی‌ها، نه‌تنها آنها را نهراسانده بلکه زمینه را برای برتری بر یاران «فاکتی» فراهم کرده بود. امید می‌رود ملی‌پوشان ما نیز از نام و نشان حریفان واهمه‌ای به دل راه ندهند و بدون ترس مقابل مراکش، پرتغال و اسپانیا قرار گیرند.
   فراموش نشدنی
در چهار دهه اخیر که در جام‌های جهانی حضور یافته‌ایم بی‌گمان مصاف تاریخ با آمریکا که به بازی قرن شهره شد و با برتری بچه‌های دلاور ایران‌زمین همراه گشت، ماندگار‌ترین خاطره شیرینی بود که هیچ‌گاه از اذهان جامعه ما محو نخواهد شد. انصافا تیم ما در جام جهانی 98 فرانسه، کامل‌ترین و آماده‌ترین تیم طی این سال‌ها بود که ویترینی از ملی‌پوشان هوشمند را در اختیار داشت. از احمد‌رضا عابدزاده گرفته تا جواد زرینچه، حمید استیلی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی، علیرضا منصوریان، علی دایی و... عمق و ژرفای فوتبال را به‌خوبی بلد بودند و توانستند در استادیوم ژرلان شهر لیون ردای موفقیت را بر قامت خود بدوزند و قوت قلب عمیق میلیون‌ها هموطن شوند. امید است که بچه‌های ما در سرزمین تزار، خون خودباوری را در رگ‌های خود به‌جوش آورند و با بازی‌های ستایش‌آمیز خود، اسباب خوشحالی هموطنان شوند. هیچ‌کس توقع شق‌القمر ندارد اما این تفکر در تمامی لایه‌ها و قشرهای جامعه ما ریشه دوانیده که توقع ارائه بازی‌های حساب شده دارند، کما اینکه در دوره قبل مقابل آرژانتین اصلا در قواره یک تیم بازنده ظاهر نشدیم و مغلوبی سربلند بودیم. دست آخر اینکه یادمان باشد حضور در این مسابقات معتبر خود افتخاری بزرگ است و از یاد نبریم تیم‌هایی همچون هلند، ایتالیا، شیلی، یونان، ترکیه، اسکاتلند به جام جهانی 2018 نرسیده و ناکام ماندند، لذا راهیابی به جام جهانی روسیه می‌تواند برای فوتبال ما پارامترهای موفقیت‌باری در بر داشته باشد. ولی این دلیل نمی‌شود که از پیش بازنده باشیم و خدای ناکرده احساس سرافکندگی کنیم. آرزو داریم تیم ملی بتواند در پرتو اندیشه‌های خوب کی‌روش، اهتمام بچه‌ها و حمایت تمام‌قد هواداران، گلیم خود را تا مرز موفقیت بیرون بکشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید


کی‌روش: هیچ بازیکنی صاحب پیراهن تیم ملی نیست! آمریکا مقر یک گروه مقاومت عراقی در البوکمال را بمباران کرد تصادف خودروی حامل مهاجران فراری 5 کشته برجا گذاشت شهر ری میزبان برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم گفت‌وگوی منتشرنشده مادر رهبر انقلاب درباره حضرت امام (ره) الیکا عبدالرزاقی: کسی در استادیوم منقلب نشد! اقدام برای رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام بیماری که بدون علامت کور می‌کند! برنامه روز پنجم جام جهانی/ مصاف نسبتا آسان در انتظار انگلیس و بلژیک پول‌های سرگردان در بازار خودرو /استقبال اتحادیه اروپا از آتش بس تاریخی افغانستان /بورس تهران 6 رقمی شد دعوت بحرین از اسرائیل برای شرکت در یک نشست تیم منتخب روز چهارم؛ غیبت ستاره‌های آلمان و برزیل +عکس امیدواری وزیر ورزش به صعود تیم ملی در جام جهانی تلفنی صحبت کردن جناب‌خان با عزیز بوهادوز ادامه بارش هادر گیلان تیته: گل سوئیس قطعا خطا بود؛ به هیچ وجه از نتیجه راضی نیستم بازیگر «آشپزباشی» ازدواج کرد ارتش سوریه تروریست‌ها را در حومه شرقی درعا هدف قرار داد روز پدر؛ فرصتی برای نقد سیاست‌های مهاجرتی ترامپ! روزنامه استقلال - 28 خرداد روزنامه گل - 28 خرداد روزنامه پیروزی - 28 خرداد روزنامه هدف - 28 خرداد سلیمانی: استارت فغانی شبیه رونالدو بود سرقت اسناد محرمانه از داخل خودرو فرمانده صهیونیست روزنامه‌های ورزشی دوشنبه دیگر پس از خوردن غذا چای ننوشید! ساماندهی اتوبوس‌ها و کامیون‌های فرسوده تهران خاطرات جالب هواداری که با تراکتور به روسیه رفت داماد ترامپ باعث دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی شد پاریسی‌ها هم خواهان جذب ستاره ناراضی منچستریونایتد شدند آشنایی با روش تهیه گرانیتای نعنا و توت فرنگی پیتون غول‌پیکر زن اندونزیایی را بلعید چگونه نفخ معده را مهار کنیم؟ تقویت سیمان با ریشه هویج و چغندر! مادر شهیدان برزگر آسمانی شد خروج «تسه»‌ها از حبس بازه‌ای نرخ بالای فقر اقتصادی و تحصیلی در میان خانواده‌های پرجمعیت رژیم صهیونیستی هلاکت تعدادی از نیروهای مزدور سعودی در منطقه مریس استان ضالع یمن دستور افزایش حمایت ازاورژانس‌های اجتماعی به استانداری‌ها ابلاغ شد تیم عربستان مقابل اروگوئه هم شکست سنگین می‌خورد پُست فوتبالی جالب "محسن تنابنده" /عکس چرا رغبت زنان ایرانی برای اهدای خون کمتر است؟ نیویورک‌تایمز: تاجر آمریکایی و داماد ترامپ باعث دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی شدند کروس: به خاطر این شکست، تحت‌فشار هستیم شگفتی بزرگ با قضاوت فغانی/ پازل کی‌روش عوض می‌شود/ ملی پوشان غیرممکن نمی‌شناسند جنگنده‌های سعودی به اشتباه نیروهای خود را در الحدیده هدف قرار دادند عناوین روزنامه‌های سیاسی 28 خرداد 97/ خروج از پروتکل الحاقی و npt +تصاویر
اولین کمک داور زن تاریخ جام‌های جهانی آیا مردم به کمپین #من_نمیخرم، می‌پیوندند؟ / طلا و خودرو و هر کالای گرانی را نمی‌خریم / کمپین #من_نمیخرم در حال «ترند» شدن است مراسم تشییع پیکر دکتر محمدامین قانعی راد، استاد برجسته جامعه شناسی در حال برگزاری است قیمت طلا و سکه امروز 27 خرداد 97 +جدول تشییع پیکر سید محمدامین قانعی راد جامعه شناس بلعیده شدن یک زن توسط یک مار + فیلم تجاوز گروهی به دختران جوان در ایرانشهر بازیکن مراکش ضربه مغزی شد؟ آخرین جزییات پرونده تجاوز به 41 زن در ایرانشهر/ 4 متهم دستگیر شدند گزارش تصویری: مراسم تشییع دکتر قانعی راد در دانشکده علوم اجتماعی مار پیتون یک زن را خورد! +عکس دانلود؛ برخورد قاطع علیرضا فغانی با تونی کروس در جریان بازی آلمان و مکزیک نزاع در «چهاردانگه» منجر به فوت جوان 20 ساله شد بازدید آنجلینا جولی از مرکز خلافت داعش کمپین نه به گرانی؛ با حضور علی کریمی و مهدی رحمتی! کرباسچی درباره امضای نامه مذاکره با امریکا: هدف، حل مشکلات کشور و حفظ کیان نظام است تجاوز به دختران ایرانشهر/ استقبال از افشاگری امام جمعه/ نماینده ایرانشهر: مردم احساس ناامنی اجتماعی می‌کنند/ فرماندار: اثبات تجاوز مستلزم آزمایشات و پیگیری‌های ویژه است/ ریش سفیدان و متنفذین استان با جدیت حادثه را پیگیری می‌کنند/ کاربران فضای مجازی: قربانیان تجاوز سکوت نکنند در خواست پلیس برای شناسایی متهم پشت صحنه گزارش فردوسی پور از گل ایران به مراکش + فیلم برگزاری جلسه مهم درخصوص 4 بازار متلاطم/ 50 نفر مجموعاً 3.8 میلیون قطعه سکه خریده‌اند طلا و خودرو و هر کالای گرانی را نمی‌خریم/آیا مردم به کمپین علی کریمی، می‌پیوندند؟ فیلم/برخورد قاطع فغانی، کروس را به عقب راند آیا معتمدین مردم، به این کمپین می‌پیوندند؟ / #تا_یک_ماه_طلا_و_خودرو_و_هر_کالای_گرانی_را_نمی‌خریم تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر/ فرماندار: هنوز تعداد قربانیان قطعی نیست / عامل اصلی دستگیر شد خبرجنجالی فضای مجازی تکذیب شد/ جام جهانی داور زن ندارد قیمت رسمی ارز 3 نرخی می‌شود؟ مدل موی عجیب و خاص نیمار در جام جهانی 2018+ عکس گل و لای عملیات جستجوی مفقودان اشکورات را مختل کرد/ احتمال افزایش مفقودان سیل دونالدترامپ تهدید به مرگ شد سردار وحیدی در گفتگو با تسنیم: روابط آمریکا و کره‌شمالی آینده مثبتی ندارد/ اسرائیل هیچ‌گاه نمی‌تواند احساس امنیت کند امکان پخش نشدن بازی ایران و اسپانیا / 20 میلیون دلار نیاز است! تصویب آیین نامه اجرایی نحوه پرداخت یارانه‌ها پیش بازی کاستاریکا - صربستان قیمت دلار و نرخ ارز امروز 27 خرداد 97 +جدول کمپین علی کریمی برای تحریم خودرو و طلا ماجرای ربودن و آزار دادن 41 دختر جوان در ایرانشهر چه بود؟! / تایید فاجعه بزرگ مراسم تشییع پیکر استاد قانعی راد اختلال سایت ایران‌خودرو در آغاز پیش‌فروش مشکل عجیب فغانی در نیمه اول آلمان - مکزیک فغانی نمره قبولی داوری را گرفت؟ تجاوز به 41 دختر از زبان امام‌جمعه ایرانشهر+ فیلم نماینده مجلس: بیش از آنکه از خدا حساب ببریم از شورای نگهبان، اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات می‌ترسیم/ بر مظلومیت نظارت مجلس باید خون گریه کرد/ لاریجانی به داد مجلس برسد پاسخ ایران خودرو به یک سوال؛ چرا سایت فروش باز نمی‌شود؟ دروغ 120 گیگ اینترنت رایگان عید فطر، مشترکان را عضو سرویس 200 هزار تومانی کرد/ دستور وزیر برای شناسایی منتشرکننده پیغام و مالباختگان نخستین نمایشگاه عکس گروهی پرنده‌نگری بختگان در شیراز برگزار می‌شود رهایی 3 متهم پرونده مه‌آفرید از اعدام روزنامه پیروزی - 27 خرداد خسارات سیل در اشکورات رودسر - گیلان (عکس) دستور صریح وزیر ارتباطات برای پیگیری پیام دروغ اینترنت رایگان تجمع مقابل فرمانداری ایرانشهر در اعتراضِ تعرض به دختران

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me