تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:اجتماعی-سیاسی()
کد خبر:16934692
۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۲۲:۲۸

جایی که فرهنگ حق مردم را ضایع کرد

در پی جنجالی شدن یکی از قسمت‌های برنامه تلویزیونی ماه عسل درباره تبلیغ نوعی واکسن برای زنان، دادستان تهران روز گذشته قول پیگیری این موضوع را داد. بررسی پول‌های واریزی مردم به حساب سلبریتی‌ها در جریان زلزله کرمانشاه …

 
در پي جنجالي شدن يكي از قسمت‌هاي برنامه تلویزيوني ماه عسل درباره تبليغ نوعي واكسن براي زنان، دادستان تهران روز گذشته قول پيگيري اين موضوع را داد. بررسي پول‌هاي واريزي مردم به حساب سلبريتي‌ها در جريان زلزله كرمانشاه نيز ديگر مسئله‌اي است كه حجت‌الاسلام منتظري وعده پيگيري‌اش را داده است. اگر فرهنگ در اين دو ماجرا عقب نمي‌ماند شايد كار به قوه قضائيه نمي‌کشید.
ماجراي يكي از مهمانان برنامه ماه رمضاني ماه عسل به قدري ابعاد امنيتي پيدا كرده كه پاي قوه قضائيه نيز به ماجرا باز شده است. در هفته جاري البته موضوع پول‌هاي واريزي مردم به سلبريتي‌ها هم بازتاب‌هاي زيادي در رسانه‌ها و فضاي مجازي داشت. اين موضوع دومي است كه دادستاني تهران درباره‌اش اظهار نظر كرده است.
چه كسي فكر مي‌كرد يكي از قسمت‌هاي برنامه ماه عسل تا اين اندازه جنجال برانگيز شود كه پس از رسانه‌ها و فضاي مجازي پاي قوه قضائيه را نيز به ماجرا باز كند. برنامه‌اي كه پيش از اين اغلب از افراد و شهروندان معمولي دعوت مي‌كرد اين بار ميزبان فردي بود كه اگرچه به نظر مي‌آمد شهروندي عادي است كه دچار يك بيماري شبيه ايدز شده اما ظاهراً ياسمين اشكي آنقدرها هم كه ماه عسلي‌ها فكر مي‌كردند بي‌حاشيه نبوده است. او البته از سوي وزارت بهداشت به برنامه ماه عسل توصيه شده است. دادستان كل كشور، دادستان عمومي و انقلاب تهران را موظف كرده ادعاهاي مطرح شده در برنامه ماه عسل از سوي يك فرد مبتلا به نوعي بيماري كمتر شناخته شده را در اسرع وقت پيگيري و نتيجه را گزارش كند. اين دادستاني اعلام كرده: در پي پخش برنامه‌اي در تاريخ
۸/۳/ ۹۷ در يكي از شبكه‌هاي سيماي جمهوري اسلامي ايران و طرح ادعاهايي درباره نوعي بيماري، معاونت حقوق عامه دادستاني كل كشور پس از انجام بررسي‌هاي لازم و اعمال اعلام نظر كارشناسان و متخصصان ذي ربط درخصوص كذب بودن مطالب و ادعاهاي مطرح شده در آن برنامه، گزارشي به دادستان كل كشور ارائه داده است. به دنبال اين بررسي‌هاي اوليه، دادستان عمومي و انقلاب تهران از سوي دادستان كل كشور مأمور شد برابر با مقررات، در اسرع وقت و با توجه به آثار و تبعات ادعاهاي مطرح شده در آن برنامه در جامعه، موضوع را پيگيري و تعقيب كند و نتيجه نيز براي عموم اعلام شود.
ابهام در ماجرا
برنامه پرمخاطب ماه رمضاني ماه عسل در دهه اول اين ماه ميزبان فردي به نام ياسمين اشكي مي‌شود؛ دختر جواني كه اعلام مي‌كند در حال آموزش به كودكان ايراني در زمينه آشنايي با موضوعات جنسي (آشنايي با بدن و... ) براي پيشگيري از آسيب‌هاي اخلاقي است اما اين همه ماجرا نيست، او لزوم تزريق يك واكسن را نيز تبليغ مي‌كند و البته خواهان عزم ملي و همكاري ملي هم مي‌شود. ياسمين مبتلا به يك بيماري خودايمني بسيار نادر است كه نشانه‌هايش شبيه ايدز است. او بيماري‌اش را ژنتيكي مطرح مي‌كند ولي اساس حرف او آموزش براي پيشگيري انتقال از طريق رابطه جنسي است. او در ادامه از خطر بيماري دستگاه تناسلي مي‌گويد كه بعضي از انواعش عامل سرطان است و مدعي مي‌شود يك سونامي خطرناك طي ۱۰ سال آينده زنان و مادران ايراني را تهديد مي‌كند، لذا بايد كودكان ايراني واكسن پيشگيري از ويروس آن بيماري تناسلي را دريافت كنند. به همين منظور و با همراهي برنامه ماه عسل، به‌عنوان يك سلبريتي در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي معرفي و از مردم تقاضاي كمك مالي مي‌كند. اطلاعاتي كه ويكي پديا درباره ياسمين اشكي مي‌دهد ناچيز است و البته مبهم. به اين جمله دقت كنيد«او وقتي تصميم گرفت اطلاعاتي راجع به بيماري‌اش جمع‌آوري كند، متوجه شد كه اطلاعات درباره بيماري‌هاي آميزشي مثل ايدز بسيار اندك است، سپس به همراه دوستانش درصدد راه‌اندازي وب‌سايتي برآمد كه اطلاعاتي راجع به سلامت جنسي ارائه دهد.»
برخي در فضاي مجازي به اين مسئله دامن مي‌زدند كه حالا ماجراي اين خانم و اين واكسني كه تبليغ آن را انجام داده مورد نقد جدي محافل علمي و مردم قرار گرفته و پاي ميزان زيادي پول در ميان است و بهتر است قوه قضائيه به آن ورود كند، اين ماجرا مشكوك است، محتمل است پاي منافع شخصي درميان باشد. برخي هم موضوع را امنيتي مي‌بينند و پاي اسرائيل را در ميان مي‌دانند.
باز شدن پاي وزير بهداشت
احسان عليخاني چند روز پس از اينكه ماجرا در رسانه‌ها جنجالي شد، توضيحاتي درباره آن برنامه داد و گفت: ماجراي ياسمين اشكي و واكسنHPV پيشنهاد وزارت بهداشت به برنامه ماه عسل بوده. اما پس از حواشي به وجود آمده در برنامه ماه عسل و سكوت شبكه سوم سيما و عوامل اين برنامه درباره تناقضات مهمان برنامه خانم ياسمین اشكي (ياسي اشكي) و بازي با سلامت زنان و دختران ايراني، شخص وزير بهداشت براي توجيه اظهارات ياسمین اشكي، وارد گود شد.
قاضي زاده هاشمي درباره حواشي به وجود آمده گفت: اينجانب ضمن تشكر از سازمان صداوسيما و برنامه ماه عسل كه به سلامت مردم توجه كرده‌اند، تنها به اين نكته بسنده مي‌كنم كه امروزه بيماري ناشي از ويروسHPV از جمله بيماري‌هايي است كه عده بسياري در سراسر جهان به آن مبتلا هستند و واكسن پيشگيري از اين بيماري نيز با كمترين عارضه در دنيا استفاده مي‌شود. بر اساس نيازسنجي‌هاي انجام شده در كشور نيز توليد و ساخت واكسن اين بيماري در ايران هم پيگيري مي‌شود و دانشمندان ايراني در مورد ساخت اين واكسن، به پيشرفت‌هاي خوبي دست يافته‌اند. اگرچه حوزه بهداشت در زمينه توليد واكسن با چالش‌هايي مانند هزينه‌بر بودن آنها مواجه است، اما اين موانع موجب توقف فعاليت دانشمندان عرصه سلامت نشده و تلاش براي توليد داروها و واكسن‌هاي مورد نياز مردم و از جمله واكسن HPV به طور جدي در حال انجام است.
با توجه به اظهارات فوق مشخص مي‌شود كه نهاد پشت پرده براي دعوت از مهمان برنامه به احتمال بسيار بالا، وزارت بهداشت بوده است. در شرايطي كه انتظار مي‌رفت مسئولان برنامه ماه عسل يا حتي مقامات شبكه سوم سيما و رسانه ملي براي روشن شدن ابعاد اين داستان مشكوك پاسخگو باشند، شخص وزير بهداشت براي دفاع از تناقض‌هاي آشكار مهمان برنامه ماه عسل وارد گود شد و تمام قد از «ياسمین اشكي» دفاع كرد كه شهرت او سبب جمع آوري يك شبه ۶۰۰ ميليون پول شده بود. وزير بهداشت هيچ اشاره‌اي به اظهارات پرتناقض و تخيل‌گونه مهمان برنامه هم نكرد.
تحقيق درباره پول‌هاي واريزي به حساب سلبريتي‌ها
حجت الاسلام والمسلمين منتظري همچنين روز گذشته دستور داد نسبت به وجوه جمع آوري شده سلبريتي‌ها به بهانه زلزله كرمانشاه برابر مقررات اقدام و از تضييع حقوق عامه جلوگيري شود.
اينكه در اين ماجرا چقدر فرهنگ عامه و ضعف رسانه‌هاي رسمي نقش دارد خود موضوع مهمي است. سلبريتي‌ها در سكوت رسانه‌هاي رسمي كشور وجوه ميلياردي از سوي مردم را به حساب‌هاي خود روانه كرده‌اند درحالي كه هيچ حسابرسي مشخصي درباره آن وجود ندارد. اين دو موضوع حالا جنبه حقوقي و قضايي پيدا كرده است اما واقعيت ماجرا اين است كه ابعاد فرهنگي اين ماجرا اهميت زيادي دارد. اگر رسانه‌ها و مديران آنها پيش از قوه قضائيه هوشيارتر عمل مي‌كردند و به عبارتي ديگر فرهنگ جلوتر از بخش‌هاي ديگر گام برمي‌داشت به احتمال زياد پاي قوه قضائيه به ماجرا باز نمي‌شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


بازیکن پرسپولیس به اردوی پیکان رفت سیب از آذربایجان غربی صادر و کاغذ وارد می‌شود تشکیل کارگروه ویژه برخورد با سوداگران ارز، سکه، خودرو و مسکن/ ایجاد پرونده مالیات برای متقاضیان سکه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و لغو قانون تمرکز در راستای منافع ملی نیست در دولت کریمه مهدوی سوء استفاده صورت می‌گیرد؟ اوپک مدل پیشنهادی ایران را پذیرفت مراسم بزرگداشت آیت‌الله بروجردی برگزار می‌شود بمنظور تکریم ارباب رجوع/ راه اندازی میز خدمت در اداره کل تعاون و کار هرمزگان تیراندازی افراد ناشناس به مشاوران نظامی آمریکا گورباچف: پوتین و ترامپ روی کنترل تسلیحات تمرکز کنند انتخابات ترکیه و آینده سیاسی اردوغان لاتزیو در آستانه جذب فرانچسکو آچربی پتکوویچ: کسی فکر نمی‌کرد سوئیس نتیجه را مقابل صربستان برگرداند پخش صوت گریه کودکان مهاجر مقابل منزل وزیر آمریکایی+فیلم بزودی؛ ساخت سریال حضرت موسی (ع) و حضرت سلمان افزایش تدریجی دما در بیشتر نقاط کشور سکه و طلا 150 هزار تومان حباب دارد کنترل سلامت با حسگرهای پلاستیکی وضعیت اردوی آرژانتینی‌ها چگونه است؟ پاسخ جهرمی به گران شدن موبایل بعد از طرح رجیستری برخورد مالیاتی با سوداگران ارز، سکه، خودرو و مسکن اسدالله مشایخی درگذشت / پیام تسلیت معاونت مطبوعاتی دانشمندان می‌گویند پول همه‌چیز نیست و پول زیاد منجر به قضاوت اشتباه می‌شود کسب رتبه برتر تولید محصولات کشاورزی توسط چهارمحال و بختیاری طراحی وتولید کنتور هوشمند آب با قابلیت ذخیره سازی اطلاعات مشترکان دراستان چهارمحال وبختیاری 1400 زائر لرستانی به حج تمتع اعزام می‌شوند کمپین نخریدن برخی کالاها برای سرگرمی مردم است/ طراحان متعلق به طبقه‌ای خاص هستند سی‌وسومین جلسه محفل ماهانه فرزندان شهدای اسلام برگزار شد سانسور وقایع ناهنجار، استراتژی نادرستی است داروهایی که در لیست ممنوعه عربستان برای حجاج قرار دارند/ مجازات حمل داروها چیست؟ دهمین نشست «شنبه‌های انقلاب» در حال برگزاری است 38 حکم قصاص طی هفت سال گذشته به صلح و سازش ختم شد/ آزادی 277 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد/ اعتماد مردم به معتمدین باعث توفیق فرهنگ صبر می‌شود عرضه موسیقی 15 قوم ایرانی در جشنواره فرهنگ و هنر ضرورت تسریع در اتمام عملیات احداث متروی پرند از سوی شهرداری پیام‌آوران ایثار مروجان فرهنگ ایثار و شهادت هستند داستان غم بار شاهوار مجلس به نیرنگ‌های دشمن به دیده اعتماد و احترام نگاه نکند تعداد مبتلایان به دیابت در کشور/ دیابت عامل 9 درصد مرگ و میرها در جهان تشییع پیکر مادر شهیدان قاسمی در بهشهر افزایش قیمت برخی محصولات ایران خودرو + جدول سکونت 64 درصد مددجویان سیستان و بلوچستان در ضرایب محرومیت بالا راه‌اندازی قطار محلی سمنان تهران کشت چغندر قند در بویین زهرا کلینتون، پوتین را به اقدام برای فروپاشی اتحادیه اروپا متهم کرد اقرار قدرت‌های بزرگ دنیا به پیشرفت داروسازی در ایران + فیلم اجرای طرح نجات ماهیان گرفتار در زاینده رود رونمایی وزارت دفاع از موتور‌های پرسرعت دریایی تا پایان سال ساعت بازی دانمارک و فرانسه در جام جهانی دولت برای ارتقای روند خرید تضمینی گندم تلاش می‌کند مسابقات تنیس پیشکوستان در تبریز برگزار شد
تصاویر/ مراسم تشییع پیکر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی‌اکبر حسینی "شاهرخ دایی پور" به قافله شهدای مدافع حرم پیوست تشییع پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی برگزاری جشنواره ملی کباب گلپایگان+ فیلم توقیف ثروت نجومی و اخراج آقازاده‌های ایرانی از آمریکا دانلود؛ خوشحالی جالب تیته بعد از به ثمر رسیدن گل اول برزیل به کاستاریکا (جام جهانی 2018) تشییع پیکر مجری معروف «اخلاق در خانواده» تلویزیون حرکت زشت برخی از منتقدان؛ پاره کردن تصویر سردار آزمون از بیلیبوردهای تهران (عکس) پیش بازی بلژیک-تونس؛ یکی برای صدرنشینی می‌جنگد دیگری برای بقا! میراث نهایی نشست کیم-ترامپ ممکن است جنگ در منطقه باشد توقیف 148 میلیارد دلار پول آقازاد ه‌ها در آمریکا / بیش از 5 هزار آقازاده در آمریکا زندگی می‌کنند تصاویر/ مراسم تشییع حجت الاسلام حسینی پیشنهاد برخی از اعضای اوپک علیه ایران تشییع پیکر حجت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر حسینی + عکس سردار «شاهرخ دایی پور» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 تیر 97/ سردار، سرباز وظیفه شناس کی‌روش +تصاویر نامه چند سناتور برای بازگرداندن نام ایران به لیست سیاه fatf ژاپن خرید نفت ایران را مشروط به معافیت آمریکا کرد ماجرای خبر اخراج آقازاده‌ها از آمریکا و بلوکه کردن 148 میلیارد دلار راموس: کی‌روش مثل مارادونا حرف می‌زند! قیمت گاز طبیعی 15 درصد گران شد+سند جام جهانی 2018| آشیل برنده نبرد برزیل - کاستاریکا را پیش‌بینی کرد 21 هزار نفرزیر پوشش بیمه کشاورزان و عشایر استان یزدهستند فیلم | گل‌های برزیل به کاستاریکا را در 40 ثانیه ببینید چهره‌های حاضر در تشییع معلم اخلاق از برادر روحانی تا فرزند رهبر انقلاب مراسم تشییع پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی برگزار شد امام جمعه تهران: موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است/ ما امیدواریم آمریکای قلدر امروز به دست علی زمان ما نابود شود پرواز حجاج از 27 تیر به سمت سرزمین وحی ترامپ اروپا را تهدید به وضع تعرفه 20 درصدی خودرو کرد معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران: احتمال خروج ایران از برجام در هفته‌های آینده وجود دارد پیکر «حسینی برنامه اخلاق در خانواده» در تهران تشییع شد عکس/ تشییع حجت‌الاسلام حسینی استاد اخلاق از شایعه تا واقعیت خبر اخراج آقازاده‌ها از آمریکا+ تصاویر عکس/ مراسم تشییع حجت الاسلام حسینی رضایت تیم مذاکره کننده ایران از نتایج نشست اوپک: توانستیم سهم تهران را در بازار حفظ کنیم / زنگنه: نتیجه نشست 174 اوپک همان بود که در روز اول ورود به وین گفته بودم+ ویدیو عراقچی: برجام در آی‌سی‌یو است/ مردم می‌گویند اروپا پلیس خوب است/ حاضریم برای یافتن راه حل به اروپا کمک کنیم موحدی کرمانی در نمار جمعه امروز تاکید کرد: استفاده دشمن از امکانت حداکثری خود علیه ایران و لزوم پیروی از رهنمودهای رهبری/ظلم به مردم فلسطین … آیت‌الله علم‌الهدی: امروز مشکل داریم/ هرکس بی‌پروایانه درخط دفاع ازرهبری باشد به او فحش وتهمت می‌زنند زنگنه: تصمیم امروز اوپک حفظ توافق قبلی بود/توافق پیشین اوپک با تاکید بر پایبندی 100 درصدی اعضا حفظ شد 20 هزارهمدانی از نمایشگر عباس آباد به تشویق تیم ملی پرداختند برزیل 2 - کاستاریکا صفر/ پیروزی شیرین سلسائو در وقت تلف شده وقتی "طارمی" اینگونه دل ایتالیایی‌ها را می‌برد+عکس چه کسانی fatf را در داخل «پخت و پز» می‌کنند؟ / سوءاستفاده از فوتبال برای تبلیغ fatf آموزش بانوان زائر اعزامی به حج تمتع اصفهان انتقال آب از دریای عمان به استان‌های مرکزی بسیار پر هزینه است/ راهکارهای جایگزین تامین آب در ایران برقراری 970 هزار ارتباط با مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه و صدور 20 میلیون ابلاغیه الکترونیکی در سال گذشته/دست‌هایی قصد دارند با تضعیف قوه قضاییه، اقتدار آن را از بین ببرند/ ابزار و امکانات دستگاه قضا متناسب با کثرت و سنگینی کار نیست قیمت گاز طبیعی 15 درصد گران شد+سند قیمت طلا و سکه امروز 1 تیر 97 +جدول ربوده شدن 33 کارمند در قندهار افغانستان پانزدهمین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه تقدیم اسلام شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me