تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:ورزشی()
کد خبر:16935309
۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۲۳:۱۴

فوتبال ایران آماده بهترین نمایش در برابر مراکش

* یک روز تا روز سرنوشت برای تیم ملی ایران باقی مانده است. ایران فردا ساعت 19: 30 در نخستین بازی خود در جام جهانی 2018 روسیه به مصاف مراکش می‌رود. کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی ایران، دیدار با مراکش را مهم‌ترین بازی ایران در روسیه می‌داند. نتیجه گرفتن در این دیدار می‌تواند ایران را به تاریخ‌سازی مقابل اسپانیا و پرتغال، دو غول فوتبال جهان، امیدوار کند. مهم‌ترین دغدغه کارلوس کی‌روش فردا انتخاب ترکیب اصلی است. «کی‌روش در دو سال اخیر نشان داده در هر بازی می‌تواند حریف را غافلگیر کند […]
 

* یک روز تا روز سرنوشت برای تیم ملی ایران باقی مانده است. ایران فردا ساعت ۱۹:۳۰ در نخستین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف مراکش می‌رود. کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی ایران، دیدار با مراکش را مهم‌ترین بازی ایران در روسیه می‌داند. نتیجه‌ گرفتن در این دیدار می‌تواند ایران را به تاریخ‌سازی مقابل اسپانیا و پرتغال، دو غول فوتبال جهان، امیدوار کند. مهم‌ترین دغدغه کارلوس کی‌روش فردا انتخاب ترکیب اصلی است.

«کی‌روش در دو سال اخیر نشان داده در هر بازی می‌تواند حریف را غافلگیر کند و حدس‌ زدن ترکیب اصلی ایران کار ساده‌ای نیست. با وجود این می‌توان با توجه به بازی دوستانه تیم ملی مقابل ترکیه ولیتوانی وبررسی وضع اردوی تیم ملی پس از تمرین امروز در سن پترزبورگ، درباره ترکیب ایران در بازی با مراکش به جمع بندی برسد.

بیرانوند مرد شماره یک

کارلوس کی‌روش بر خلاف چهار سال پیش این‌بار درباره دروازه‌بان ابهامی ندارد. او دروازه‌بان خود را از ماه‌ها قبل انتخاب کرد. علیرضا بیرانوند قطعا شماره‌ یک ایران در بازی فردا خواهد بود.

انتخاب مشکل زوج دفاعی

در قلب دفاع خط‌ خوردن سیدجلال حسینی معادلات قبلی را به‌ هم زد. مرتضی پورعلی‌گنجی نفر اصلی این پست خواهد بود. از بین پژمان منتظری، مجید حسینی، روزبه چشمی و محمد خانزاده، یک بازیکن با پورعلی‌گنجی یک زوج تشکیل می‌دهد. ترکیب بازی با ترکیه و تمجید درخور ‌توجه کی‌روش از روزبه چشمی که او را مدرن‌ترین مدافع ۱۰ سال اخیر خواند، نشان می‌دهد باید منتظر زوج پورعلی‌گنجی – چشمی بود.

در دفاع راست هم احتمالا رامین رضاییان بازیکن ثابت ایران در بازی با مراکش خواهد بود. خط‌ خوردن وریا غفوری شانس رضاییان را بالا برد. پژمان منتظری و محمد خانزاده دیگر بازیکنانی هستند که توان بازی در پست دفاع راست را دارند. در دفاع چپ، اما‌ و‌ اگری وجود ندارد و میلاد محمدی بازیکن ثابت است. در صورتی‌ که برای میلاد مشکلی پیش بیاید، گزینه دوم حاج‌صفی است.

حاج صفی – ابراهیمی یا …

ایران فردا به احتمال زیاد با دو هافبک دفاعی بازی می‌کند. محرومیت سعید عزت‌اللهی در بازی نخست، کمی دست کی‌روش را بسته است. به احتمال فراوان، زوج احسان حاج‌صفی – امید ابراهیمی در میانه میدان قرار بگیرد. احتمال استفاده از زوج حاج‌صفی – شجاعی هم وجود دارد. در دو بازی بعدی با پایان محرومیت عزت‌اللهی شاید تغییراتی در این پست ایجاد شود.

دستان باز کارلوس

یکی از مشکلات کی‌روش این پست است. او چهار گزینه پیش‌روی خود می‌بیند؛ اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، کریم انصاری‌فرد و سامان قدوس٫ دژاگه با توجه به مصدومیت قبلی‌ خود، صد درصد آماده نیست. شجاعی و قدوس هم شاید گزینه‌های اول کی‌روش نباشند. به همین دلیل در چند بازی از انصاری‌فرد که یک مهاجم است، در این پست استفاده شد. دژاگه اگر از نظر بدنی مشکل نداشته باشد، در ترکیب بازی با مراکش قرار می‌گیرد.

جهانبخش مهره ثابت

چهره شاخص تیم ملی ایران در سمت راست خط میانی توپ می‌زند؛ علیرضا جهانبخش، آقای گل لیگ هلند. درباره ثابت‌ بازی‌کردن جهانبخش هیچ بحثی وجود ندارد. در سمت چپ هم گزینه اصلی مهدی طارمی است. با این‌ حال طارمی در بازی دوستانه با لیتوانی کمی آسیب دید و درباره رسیدنش به بازی فردا با مراکش کمی تردید وجود دارد. اگر مصدومیت طارمی جدی نباشد، او و جهانبخش دو هافبک کناری ایران در بازی با مراکش خواهند بود. وحید امیری، مهدی ترابی و سامان قدوس هم نفرات ذخیره این پست‌اند.

سردار تک مهاجم ایران

ایران با یک مهاجم بازی خواهد کرد و شانس سردار آزمون از رضا قوچان‌نژاد و کریم انصاری‌فرد کمی بیشتر است.

احتمالات و اتفاقات

برای بازی با مراکش می‌توان از بازی علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاج‌صفی و علیرضا جهانبخش صددرصد مطمئن بود. رامین رضاییان، روزبه چشمی، امید ابراهیمی و سردار آزمون هم به ترکیب اصلی خیلی نزدیک‌اند. مهدی طارمی و اشکان دژاگه اگر آسیب‌دیده نباشند، دیگر نفرات اصلی خواهند بود. پژمان منتظری، کریم انصاری‌فرد و مسعود شجاعی نفراتی‌اند که در صورت تغییر در این ترکیب ۱۱نفره، بیشترین شانس را برای بازی دارند. کی‌روش در دیدارهای انتخابی به صورت مرتب ترکیب اصلی ایران را تغییر می‌داد و نشان داد که فقط به ۱۱ بازیکن اعتقاد ندارد. او عنوان کرد در آسیا فقط یک تیم می‌تواند ایران را شکست دهد و آن هم نفرات ذخیره تیم ملی‌اند. در فوتبال نباید از احتمالات و اتفاقات غافل بود امیدواریم مانند همیشه منتظر بهترین نمایش از یوزهای ایران باشیم.

مراکش تلفیقی از فوتبال آفریقا و اروپا

در مقابل تیم مراکش با بازیکنانی شاغل در لیگ های اروپا فوتبال را مبتنی بر قدرت بدنی وسپس تکنیک اروپایی بازی می کنند آنان هم اهمیت این بازی را می دانند شاگردان هرورنارد فرانسوی مانند بن عطیه ، زیخ و…. آگر آماده و سر حال باشند برای هر حریفی درد سر ساز خواهند بود.

آخرین تمرین تیم ملی پیش از سفر به سن پترزبورگ

تیم ملی فوتبال ایران آخرین تمرین خود را پیش از سفر به سن پترزبورگ برگزار کرد.‌بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران صبح دیروز آخرین جلسه تمرینی خود را پیش از سفر به سن پترزبورگ برگزار کردند.این تمرین از ساعت ۱۰:۴۵ در زمین کمپ باشگاه لوکوموتیو برگزار شد و ملی پوشان فوتبال ایران پیش از عزیمت به محل نخستین بازی خود در جام جهانی به تمرین پرداختند.‌بازیکنان تیم ملی پس از صرف ناهار، ساعت ۱۶ برای سفر به سن پترزبورگ عازم فرودگاه شدند.‌آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار برابر مراکش ساعت ۱۵:۳۰ امروزبرگزار می‌شود که بر اساس قوانین مسابقات ۱۵ دقیقه ابتدایی این تمرین به روی خبرنگاران باز است.نشست خبری سرمربی تیم ملی ایران هم امروز از ساعت ۱۵ آغاز می‌شود.

«چاکر» داور دیدار ایران و مراکش

«جونیت چاکر» داور مطرح ترکیه ای، قضاوت دیدار ایران و مراکش را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برعهده گرفت.‌دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و مراکش از گروه دوم جام جهانی ۲۰۱۸، فرداشب در شهر

«سن پترزبورگ» برگزار می شود.بر این اساس، کمیته داوران فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) قضاوت این بازی را به چاکر ترکیه ای سپرد.‌این داور ۴۱ ساله، سابقه بارها قضاوت در دیدارهای مهم لیگ قهرمانان اروپا را دارد و در دو سال گذشته یکی از بهترین داوران اروپا بوده است.‌بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از امشب با دیدار روسیه میزبان برابر عربستان آغاز می شود.

عزت‌اللهی تنها محروم دور نخست

سعید عزت اللهی تنها بازیکنی است که در دور اول مرحله گروهی جام جهانی غایب خواهد بود.

به‌ گزارش آس، جام جهانی روسیه از امروز با دیدار کشور میزبان و عربستان آغاز می‌شود و تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران هم فردا باید برابر مراکش به میدان برود.‌روزنامه‌ آس ‌اسپانیا نوشت: سعید عزت اللهی که به پوگبای ایرانی معروف است، تنها بازیکن حاضر در جام جهانی است که در دور نخست مرحله گروهی غایب است و نمی‌تواند تیمش را همراهی کند.

اظهار نظر سرمربی مراکش درباره ایران

هرور رنارد سرمربی تیم مراکش به تمجید از کارلوس کی روش پرداخت.‌هرور رنارد سرمربی تیم مراکش در حالی باید تیمش را فردا برای دیدار با تیم ملی ایران آماده کند که روز قبل روبروی دوربین فیفا نشست و به سئوالات آنها پاسخ داد. رنارد با تمجید از تیم ملی و سرمربی ایران گفته است: بازی بسیار سختی برابر ایران خواهیم داشت و حریف قدرتمندی برای ما هستند و به هیچ عنوان آنهارا دست کم نمی گیریم.آنها از یک مربی مشهور و باتجربه بهره می برند که قدرتشان را بیش تر می کند.ما از قدرت دفاعی خوب ایران خبر داریم همینطور از خط حمله این تیم که مهره های خوبی دارد ما وایران هر دو به دنبال برد دراین بازی حساس هستیم .

حضور بیش از ۲۰ رهبر جهان در افتتاحیه

«آلکسی سوروکین» مدیر کل کمیته برگزاری جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ هم دیروز اعلام کرد، سران بیش از ۲۰ کشور در مراسم افتتاحیه جام جهانی در مسکو حضور خواهند داشت.‌به گزارش تاس، سوروکین در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به حضور سران بیش از ۲۰ کشور در مراسم افتتاحیه جام جهانی در ورزشگاه لوژنیکی گفت: این موضوعی عادی است زیرا رهبران کشورها همواره علاقه زیادی به حضور در چنین مراسمی و بازی نخست و فینال جام جهانی دارند.‌«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین هم با اعلام اینکه از رئیس جمهوری آمریکا برای حضور در مراسم جام جهانی ۲۰۱۸ دعوت شده است، گفت: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه گفته است که از پذیرفتن همه مهمانان خارجی (رهبران کشورهای مختلف) در مسکو خرسند خواهد بود و بدیهی است این شامل مهمانانی از ایالات متحده در عالی ترین سطح می شود.بیست و یکمین جام جهانی فوتبال امشب طی مراسمی در مسکو افتتاح و مسابقات جام جهانی به میزبانی روسیه از ۲۴ خرداد در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر آغاز می شود.

برنامه بازی‌های جام جهانی

گروه A امروز: روسیه ـ عربستان ۱۹:۳۰ ‌ فردا: مصر ـ اروگوئه ۱۶:۳۰

گروه B فردا: مراکش ـ ایران ۱۹:۳۰

پرتغال ـ اسپانیا ۲۲:۳۰

گروه C شنبه: فرانسه ـ استرالیا ۱۴:۳۰

پرو ـ دانمارک ۲۰:۳۰

گروه D شنبه: آرژانتین ـ ایسلند ۱۷:۳۰

کرواسی ـ نیجریه ۲۳:۳۰

این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


وزیر دارایی آلمان: واحد پول یورو غیر قابل بازگشت است و باقی خواهد ماند نقش دانشگاه در ناکارآمدی نظام عراقچی: ماندن ایران در برجام به اروپا بستگی دارد تغییر سیستم و تغییر ترکیب ایران مقابل پرتغال سجایای رفتاری شهید چمران الگوی استادان دانشگاه قرار گیرد برای ما کریستیانو رونالدو بهترین است زمان مجلس ترحیم مرحوم‌حجت‌الاسلام‌حسینی جزئیات تازه از دستگیری قاتلان طلافروش یاسوجی سفیر امارات 3 ماه قبل از عزل تیلرسون خبر داشت ائتلاف سعودی را وارد جنگ فرسایشی کرده‌ایم میلینکوویچ ساویچ: انتقال به یوونتوس؟ اکنون فقط به جام جهانی فکر می‌کنم هواپیمای نیروی هوایی آمریکا سقوط کرد آلمان در پی آزمایش تاکسی پرنده آئودی پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت درگذشت صدرالدین شجره چهل‌ویکمین شماره فصلنامه «مطالعات فرهنگ- ارتباطات» منتشر شد شهید چمران «ما می‌توانیم» را اثبات کرد/ آزمایش اولین موشک‌های ایران توسط چمران تعویض مجدد دیوارنگاره پرحاشیه میدان ولی‌عصر (عج) / هزینه فراوان طی یک هفته داستان زندگی حسین رفیعی در «فقط غلامِ حسین باش» تسهیلات دانشگاه بجنورد برای نهادینه‌سازی کارآفرینی دانش بنیان / گشایش انتشارات دانشگاه در سال 97 زخم‌ها و تاول‌هایی شیمیایی که با دیدار گلزار شهدا آرام می‌شد/حسین مرتب درخواست رفتن به جبهه را می‌کرد آیا ته دیگ سرطانزا است؟ تهدید مقامات صهیونیست به «مشت آهنین» علیه مردم غزه این بدترین آرژانتین تاریخ است رشد مهاجرت از روستاها به شهرها متوقف شد/شناسایی 3 هزار روستای در معرض تخریب تلاش دشمن و اپوزیسیون تضعیف دستگاه قضاست /اولین گام اروپا در جنگ تجاری با ترامپ /اوپک پیشنهاد تهران را پذیرفت رسمی: جاستین کلایورت به آ اس رم پیوست (عکس) کاپیتان نیجریه و درخواست از کرواسی ایران به شناور چینی مجوز صید ماهی داده است؟ از «پیشنهاد خودروسازان آلمانی به ترامپ» تا «خروج بیش از 9 میلیون دلار برای واردات آب پرتقال به کشور» 18 مصدوم در واژگونی مینی بوس در جاده ساوه انتقاد کی روش به شیوه برگزاری مسابقات جام جهانی؛ همه چیز به سود اروپایی‌هاست! حمله موش‌ها به دستگاه خودپرداز! بازی دینی با فوتبال؟! /در قبال آمریکا، چانه زنی دیپلماتیک یا دهان به دهان شدن رسانه‌ای؟ /مذاکره با آمریکا آری یا خیر؟ ساری خواهان حضور ستاره‌های ناپولی در چلسی حواس پرت‌کن‌ها افزایش سه درصدی بهای نفت بانک مرکزی دنیا هم نمی‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد! حضور 54 درصدی زنان در آموزش و پرورش رسمی: آندری لونین به رئال مادرید پیوست (عکس) استنت هوشمند در مورد بیماری‌های قلبی هشدار می‌دهد حسین سلیمانی به سردار: تو شریف بمون تصمیم سرنوشت ساز هند درباره تحریم‌های ایران تحریم‌های آمریکا یعنی هیچ شرکت بزرگ نفتی برای معامله با ایران ریسک نمی‌کند انتقاد کی‌روش به شیوه برگزاری جام جهانی
تصاویر/ مراسم تشییع پیکر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی‌اکبر حسینی تشییع پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی برگزاری جشنواره ملی کباب گلپایگان+ فیلم توقیف 148 میلیارد دلار از حساب بانکی آقازاده‌های ایرانی در آمریکا "شاهرخ دایی پور" به قافله شهدای مدافع حرم پیوست توقیف 148 میلیارد دلار پول از حساب بانکی آقازاده‌های ایرانی در آمریکا توقیف ثروت نجومی و اخراج آقازاده‌های ایرانی از آمریکا دانلود؛ خوشحالی جالب تیته بعد از به ثمر رسیدن گل اول برزیل به کاستاریکا (جام جهانی 2018) تشییع پیکر مجری معروف «اخلاق در خانواده» تلویزیون میراث نهایی نشست کیم-ترامپ ممکن است جنگ در منطقه باشد پیشنهاد برخی از اعضای اوپک علیه ایران حرکت زشت برخی از منتقدان؛ پاره کردن تصویر سردار آزمون از بیلیبوردهای تهران (عکس) تصاویر/ مراسم تشییع حجت الاسلام حسینی پیش بازی بلژیک-تونس؛ یکی برای صدرنشینی می‌جنگد دیگری برای بقا! توقیف 148 میلیارد دلار پول آقازاد ه‌ها در آمریکا / بیش از 5 هزار آقازاده در آمریکا زندگی می‌کنند قیمت طلا و سکه امروز 1 تیر 97 +جدول ژاپن خرید نفت ایران را مشروط به معافیت آمریکا کرد تشییع پیکر حجت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر حسینی + عکس راموس: کی‌روش مثل مارادونا حرف می‌زند! جام جهانی 2018| آشیل برنده نبرد برزیل - کاستاریکا را پیش‌بینی کرد قیمت گاز طبیعی 15 درصد گران شد+سند نصیحت کیروش به مربی پرتغال چه بود؟ نماز خواندن دختران و پسران در استادیوم آزادی! /عکس اوپک علیه ایران / توافق سعودی و روسیه در مسیر تحریم نفت ایران چهره‌های حاضر در تشییع معلم اخلاق از برادر روحانی تا فرزند رهبر انقلاب معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران: احتمال خروج ایران از برجام در هفته‌های آینده وجود دارد حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی استاد اخلاق درگذشت پیکر «حسینی برنامه اخلاق در خانواده» در تهران تشییع شد امام جمعه تهران: موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است/ ما امیدواریم آمریکای قلدر امروز به دست علی زمان ما نابود شود عکس/ تشییع حجت‌الاسلام حسینی استاد اخلاق چرا نتانیاهو ناگهان پای «بحران آب» ایران را وسط کشید؟ / آیا این سخنان با هماهنگی جان بولتون و عربستان بیان شد؟ هواداران آرژانتین، به سمت سمپائولی بطری پرتاب کردند وقتی "طارمی" اینگونه دل ایتالیایی‌ها را می‌برد+عکس هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد که فضای مجازی‌اش این گونه رها باشد/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی عراقچی: برجام در آی‌سی‌یو است/ مردم می‌گویند اروپا پلیس خوب است/ حاضریم برای یافتن راه حل به اروپا کمک کنیم کلاهبردار 52 میلیاردی: عکس سنگ قبر همسرم را طراحی کردم تا دخترجوان برای ازدواج به من اعتماد کند/ 6 خودروی bmw ثبت نام کردم و 5 خانه در فرمانیه و سعادت آباد خریدم آیت‌الله علم‌الهدی: امروز مشکل داریم/ هرکس بی‌پروایانه درخط دفاع ازرهبری باشد به او فحش وتهمت می‌زنند وزیر نفت: آمریکا به شریکان ما حمله خواهد کرد قیمت دلار و نرخ ارز امروز 1 تیر 97 +جدول زنگنه: تصمیم امروز اوپک حفظ توافق قبلی بود/توافق پیشین اوپک با تاکید بر پایبندی 100 درصدی اعضا حفظ شد آموزش بانوان زائر اعزامی به حج تمتع اصفهان چه کسانی fatf را در داخل «پخت و پز» می‌کنند؟ / سوءاستفاده از فوتبال برای تبلیغ fatf رضایت تیم مذاکره کننده ایران از نتایج نشست اوپک: توانستیم سهم تهران را در بازار حفظ کنیم / زنگنه: نتیجه نشست 174 اوپک همان بود که در روز اول ورود به وین گفته بودم+ ویدیو برقراری 970 هزار ارتباط با مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه و صدور 20 میلیون ابلاغیه الکترونیکی در سال گذشته/دست‌هایی قصد دارند با تضعیف قوه قضاییه، اقتدار آن را از بین ببرند/ ابزار و امکانات دستگاه قضا متناسب با کثرت و سنگینی کار نیست فیلم اینستاگرام رهبرانقلاب برای بازی ایران مقابل اسپانیا +فیلم از شایعه تا واقعیت خبر اخراج آقازاده‌ها از آمریکا+ تصاویر قیمت گاز طبیعی 15 درصد گران شد+سند موحدی کرمانی در نمار جمعه امروز تاکید کرد: استفاده دشمن از امکانت حداکثری خود علیه ایران و لزوم پیروی از رهنمودهای رهبری/ظلم به مردم فلسطین … برجام در آی‌سی‌یو است/ احتمال خروج ایران در هفته‌های آینده وجود دارد جام‌جهانی/ جهانبخش: فقط به رونالدو فکر نمی‌کنیم/ می‌توانیم سه امتیاز را بگیریم؛ امیدوار به صعود هستیم

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me