تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:مهر
دسته:استان ها()
کد خبر:16941803
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۱:۲۰

پتانسیل خاموش شده اسکیت در عباس‌آباد/پیست نیازمند بازسازی است

همدان- پیست اسکیت منطقه عباس‌آباد که به‌نوعی نوستالژی این رشته ورزشی در همدان محسوب می‌شود این روزها حال و روز خوشی ندارد و نیازمند بازسازی است.

خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها: از زمان کودکی عشق و علاقه بیشتر کودکان این بوده که با پس از پایان کلاس های مدرسه و با کسب موفقیت در امتحانات و یا اطاعت از پدر و مادر یک جفت کفش اسکیت برای آن‌ها خریداری شود و پدران و مادران نیز کمو بیش این قول را به فرزندان خود داده‌اند.

در این میان نگاه جامعه به ورزش اسکیت و دید خانواده‌ها به این تفریح سرگرم کننده یک دید مثبت بوده به طوری که از آن به‌عنوان یک ورزش کامل شاداب و بانشاط یاد می کنند که جنبه تفریحی و سلامت جسمانی را برای فرزندان به همراه دارد.

کم‌تر شدن فضاهای اسکیت در بوستان‌ها

نگاهی به وضعیت پارک ها و بوستان ها نشان دهنده آن است که عموماً از قدیم در پارک‌ها فضاهایی برای ورزش اسکیت توسط شهرداری فراهم شده تا علاقمندان از این ورزش مفرح لذت ببرند اما طی سال های اخیر با کم و کم‌تر شدن فضاهای اسکیت تاحدی شاهد عقب‌نشینی مردم از این رشته ورزشی مفرح هستیم.

به نظر می رسد در امر همگانی کردن ورزش اسکیت طی سال های اخیر عقب‌ماندگی بزرگی را در تمام کشور شاهد  بودیم که یکی از دلایل مهم آن عدم ورود شهرداری‌ها به ایجاد فضای اسکیت در پارک‌ها بوده است که متأسفانه در حال حاضر در استان‌همدان نیز شاید انگشت‌شمار و به‌ندرت پارکی را پیدا کنید که فضای بازی اسکیت را داشته باشد.

تنها فضای اسکیت همدان که به‌نوعی نوستالژی این رشته ورزشی در همدان محسوب می‌شود تپه عباس‌آباد همدان است تنها فضای اسکیت همدان که به‌نوعی نوستالژی این رشته ورزشی در همدان محسوب می‌شود تپه عباس‌آباد همدان است که در آن پیستی وجود داشت که باعث شد علاقه‌مندان زیادی جذب این رشته ورزشی در استان‌همدان شوند.

اما متاسفانه طی سال های اخیر شاهد عدم فعالیت این پیست به دلیل اینکه نیاز به آسفالت مناسب دارد هستیم به طوری که مناسب سازی آن حداقل ۵۰ میلیون تومان هزینه دارد و این هزینه از توان هیئت اسکیت استان‌همدان خارج است.

متأسفانه در حال حاضر در همدان پیست سرعت اسکیت وجود ندارد که این موضوع نیازمند حمایت دستگاه ورزش و مسئولان ارشد استان و نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی است تا فضای مناسب برای این رشته ورزشی در همدان ساخته شود.

رئیس هیئت اسکیت استان‌همدان در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه نبود پیست سرعت یکی از دغدغه‌های ما است، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌ها و مشکلات هیئت اسکیت استان‌همدان که با تمام مسئولان اعم از دفتر نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی و اداره کل ورزش و جوانان در جریان گذاشته‌ایم نبود پیست سرعت در همدان است.

آسفالت پیست عباس‌آباد همدان هزینه چند ده میلیون تومانی دارد

مهدی مجیدی افزود: برای فعال شدن پیست اسکیت عباس‌آباد نیز با مسئولان شرکت سیاحتی علیصدر همدان صحبت‌هایی انجام داده‌ایم که در حال حاضر به نتیجه‌ای نرسیده ایم چراکه آسفالت پیست عباس‌آباد همدان هزینه چند ده میلیون تومانی دارد که باید این هزینه تأمین شود.

وی با اشاره به سایر مشکلات هیئت اسکیت استان‌همدان گفت: برای برگزاری مسابقات کشوری و اردوهای تیم ملی در همدان با مشکلات فرهنگی زیادی مواجهیم که باعث می‌شود قید برگزاری چنین مسابقات و اردوهایی را بزنیم.

مجیدی عنوان کرد: در این امر نیازمند همفکری و تلاش مسئولان هستیم چراکه در تمامی کشور به‌راحتی این مسابقات در حال برگزاری است.

رئیس هیئت اسکیت استان‌همدان عنوان کرد: برای خرید لوازمی که به‌نوعی ابزار کار اسکیت‌بازان است همچون سنسور سرعت که هزینه معقولی نیز دارد دچار مشکل هستیم که امیدواریم این مشکل نیز حل شود.

مجیدی بابیان اینکه در ۳ سال مدیریت خود در اسکیت استان‌همدان سعی کرده‌ام از هیچ تلاشی فروگذار نباشم، بیان کرد: ۳ سال پیش هیئت اسکیت استان‌همدان در رتبه ۴۱ هیئت‌های ورزشی استان‌همدان قرار داشت اما بعد از گذشت ۳ سال خوشبختانه در سال ۹۶ هیئت اسکیت استان‌همدان در رتبه هفتم هیئت‌های ورزشی استان قرار گرفت.

فعالیت خانه تخصصی اسکیت در همدان

رئیس هیئت اسکیت استان‌همدان با اشاره به فعالیت خانه تخصصی اسکیت همدان نیز گفت: با نصب کف‌پوش تخصصی اسکیت بعد از تبریز و تهران سومین شهری هستیم که از این نوع کف‌پوش استاندارد استفاده می‌کنیم.

مجیدی یادآور شد: به‌طورقطع رشد و گسترش زیرساخت‌ها و فضاهای اسکیت می‌تواند به رشد این رشته ورزشی در استان‌همدان و جذب علاقه‌مندان کمک بسیار بزرگی بکند.

وی با اشاره به فعالیت مدرسه اسکیت همدان بیان کرد: قبل از آغاز فصل تابستان تبلیغاتی برای جذب علاقه‌مندان به این رشته ورزشی انجام  خواهد شد.

رئیس هیئت اسکیت استان‌همدان افزود: امسال در طرح مدرسه اسکیت از مربیان کاملاً باتجربه و تحصیل‌کرده استفاده خواهیم کرد و بحث ساختار قامتی و پیکرسنجی را نیز در دستور کار داریم تا بهترین نفرات را جذب هیئت کنیم و با استعدادیابی مناسب آینده درخشانی را برای اسکیت استان‌همدان رقم بزنیم.

مجیدی با دعوت از خانواده‌ها به ثبت‌نام در مدرسه اسکیت همدان گفت: ورزش اسکیت یکی مفرح‌ترین رشته‌های ورزشی بوده که علاوه بر اینکه یک فعالیت بدنی بسیار خوب در سنین کودکان و نوجوانان است می‌تواند به روحیه و شادابی آن‌ها نیز کمک بسیار بزرگی بکند.

رئیس هیئت اسکیت استان‌همدان با اشاره به طرح همگانی کردن اسکیت بیان کرد: فدراسیون اسکیت در راستای گسترش این رشته ورزشی طرح همگانی اسکیت را با شعار «ورزش، خانواده، سلامتی، تندرستی، نشاط و شادابی» در سراسر کشور و با همکاری هیئت‌های استانها اجرا کرده است.

اجرای طرح همگانی کردن اسکیت در همدان

مجیدی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها و جلسات متعددی که در استان‌همدان برگزار کردیم این طرح در همدان یکم خردادماه اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم برگزاری خوب طرح همگانی اسکیت در همدان گفت: برای اجرای هرچه مطلوب‌تر این طرح آن را با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان برگزار می‌کنیم.

رئیس هیئت اسکیت استان‌همدان یادآور شد: طرح همگانی اسکیت در همدان روز جمعه یکم تیرماه از ساعت ۹ صبح در منطقه بلوار ارم همدان و پشت شهربازی رنگین‌کمان و با اهدای جوایز به‌قیدقرعه برگزار خواهد شد که از همین‌جا از علاقه‌مندان به شرکت در این طرح دعوت می‌کنم.

مجیدی با اشاره به لزوم تقویت شهرستان‌های استان‌همدان بیان کرد: شهرستان‌ها بازوان اصلی هر هیئتی هستند و باید از پتانسیل همه آن‌ها استفاده کنیم که بر همین اساس در سال ۹۷ یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین سیاست‌های هیئت اسکیت استان‌همدان توجه و تقویت شهرستان‌ها است.

وی یادآور شد: طبق برنامه نایب‌رئیس هیئت اسکیت استان‌همدان در آینده نزدیک به تمام شهرستان‌های استان سفر می کند تا مشکلات شهرستان‌ها را به‌طور مستقیم بررسی و با کمک مسئولان و حمایت دستگاه ورزش و مدیران شهرستان‌ها رفع کنیم.

بوستان‌های همدان باید فضایی برای اسکیت داشته باشند

یکی از علاقمندان رشته ورزشی اسکیت نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ضعف زیرساخت‌های اسکیت در همدان اظهار داشت: اسکیت ورزشی است که باید در تمامی پارک‌ها فضایی برای فعالیت داشته باشد کمااینکه معمولاً در بسیاری از استان‌ها بدین گونه است اما متأسفانه در استان‌همدان در این زمینه ما بسیار عقب هستیم.

محمدرضا الیاسی افزود: وقتی در بزرگ‌ترین پارک همدان یک پیست اسکیت وجود ندارد چه انتظاری از پارک‌های حاشیه‌ای استان داریم بنابراین متأسفانه شهرداری در این زمینه کم‌کاری داشته است.

تنها پیست اسکیت همدان تعطیل است

وی بابیان اینکه تنها پیست اسکیت همدان نیز تعطیل است، گفت: روزگاری پیست اسکیت عباس‌آباد نماد اسکیت شهر همدان بود اما با بی‌توجهی مسئولان این پیست تخریب شد و به‌طور کامل تعطیل‌شده است.

الیاسی عنوان کرد: وجود پیست اسکیت در عباس‌آباد به رشد گردشگر در این منطقه نیز کمک خواهد کرد چراکه روزگاری همه به عشق اسکیت به بالای تپه عباس‌آباد می‌رفتند اما این عشق نیز از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی گرفته شد.

وی بابیان اینکه فضای خیابان‌ها برای اسکیت کودکان بسیار خطرناک است، بیان کرد: من به فرزندانم اجازه اسکیت در خیابان را نمی‌دهیم چون واقعاً این شرایط خطرناک است اما متأسفانه فضای جایگزینی هم وجود ندارد.

وی عنوان کرد: در بوستان ارم و بلوار همدان که به‌نوعی از پرترددترین فضاهای گردشگری مردم همدان هستند می‌تواند یک فضای اسکیت ساخته شود خصوصاً در فاز دوم بوستان ارم؛ همچنین در تغییراتی که در این بلوار قرار است انجام شود و پیاده‌رو ایجاد شود می‌توان فضایی هم برای اسکیت طراحی کرد.

در پایان گفتنی است؛ رشته اسکیت می‌تواند به رشد فضای بانشاط در جامعه کمک بسیاری کند و این امر محقق نخواهد شد مگر با ایجاد فضاهای همگانی اسکیت در پارک‌های استان و وجود یک پیست سرعت در همدان ازاین‌رو باید مسئولان استان زیرساخت‌های این رشته ورزشی را در استان‌همدان گسترش دهند.

در استان‌همدان با گسترش فضاهای اسکیت در مناطقی که خانواده‌ها برای تفریح تردد زیادی به آنجا دارند می‌توان به همگانی کردن این رشته ورزشی و جذب کودکان و نوجوانان کمک شایانی کرد.

همچنین می‌توانیم در تغییراتی که در منطقه بلوار ارم همدان ایجاد می‌شود لاینی برای اسکیت سواران طراحی کرد که می‌تواند در نوع خود در کشور نیز بی‌نظیر باشد.

#اداره کل ورزش و جوانان همدان #فدراسیون اسکیت #مهدی مجیدی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت ثبت بدترین عملکرد اقتصادی 10 سال اخیر انگلیس پرداخت با کارت اعتباری از وجه نقد در انگلیس پیشی گرفت شکست سنگین آرژانتیین برابر کرواسی رئیس سازمان صدا و سیما با مراجع و علما دیدار کرد کشته شدن 19 پلیس در حملات گسترده طالبان کوتاه شدن دست دلالان از پرونده‌های قضایی تمرین امروز تیم ملی پشت درهای بسته برگزار می‌شود مودریچ بهترین بازیکن دیدار آرژانتین - کرواسی شد مایکروسافت در برنامه‌های مهاجرتی با دولت آمریکا همکاری نمی‌کند آلبوم تصاویر هشتمین روز جام جهانی روسیه از شیطنت‌های نمادین باکو در خصومت‌ورزی علیه ایران تا تحریک قومیت‌گرایی ضدایرانی مودریچ بهترین بازیکن دیدار کرواسی و آرژانتین شد مدیریت واردات برای 16 قلم کالای اساسی در کشور رشد مصرف نفت حلزونی می‌شود فیلم سینمایی «خجالت نکش» در صومعه سرا اکران می‌شود نیازهای کارکنان حوزه فرهنگ فارس برسی شد خبرسازی تازه رسانه‌های سعودی و مصری ضد دوحه؛ «قطر آبستن یک کودتاست» حمله جنگنده‌های آمریکا به مناطق مسکونی در شرق سوریه 8 کشته برجای گذاشت یا پول دیوارکشی با مکزیک را می‌دهید یا دولت را تعطیل می‌کنم! نامه مذاکره با آمریکا نامه اصلاح طلبان نیست درباره جنگ روانی آب مصرفی آبادان و خرمشهر به علت شوری بالا، رایگان شد رخت چرک را درون خانه می‌شوئیم اعلام حکم قطعی پرونده کیارستمی‌تا دو هفته آینده وزیر بهداشت: دفترچه بیمه، چک سفید امضا نیست ادامه واکنش‌ها به ماجرای ایرانشهر لغو پخش بازی ایران - اسپانیا در ورزشگاه آزادی در دقیقه 90 فردوسی‌پور قهر کرد؟ جام جهانی 2018| جدال آرژانتین و کرواسی از نگاه آمار کرواسی 3 - آرژانتین 0؛ صعود رویایی، تحقیر تاریخی امره چان به یوونتوس پیوست ستاره رئال مادرید، برترین بازیکن دیدار آرژانتین-کرواسی وجود بیش از 400 هزار سپرده‌گذار صندوق یکم دولت از ظرفیت‌های مهندسان در کشور استفاده نمی‌کند/ با فرهنگ سازی می‌توانیم مدیریت انرژی را اصلاح کنیم ادامه شگفتی‌های جام جهانی؛ آرژانتین مقابل کرواسی تحقیر شد کی‌روش: بازی با پرتغال ربطی به وطن‌پرستی ندارد/ اسکورسیزی هم نمی‌توانست چنین فیلمنامه‌ای بنویسد اشتباه عجیب کابایرو روی گل اول کرواسی اتهام‌زنی دادگاه آمریکایی علیه یک تاجر ایرانی مدیریت واردات برای 16 قلم کالای اساسی در ایران صعود کرواسی با تحقیر آرژانتین/ مسی و یارانش در آستانه حذف! تفریحات عجیب بازیکنان تیم ملی انگلیس در روسیه نخست‌وزیر ترکیه: ایران با عملیات قندیل مشکلی ندارد کرواسی 3 - آرژانتین صفر/ کابوس آرژانتین در نیژنی متقاضیان وام‌اشتغال که چک‌برگشتی دارند بخوانند! مودریچ بهترین بازیکن دیدار آرژانتین - کرواسی شد خانه موسیقی در چنبره مشکلات گرفتار است
لایی دیدنی وحید امیری به پیکه +فیلم حمله ایرانی‌ها به صفحه شکیرا! بازتاب جهانی بازی دلاورانه ایران مقابل اسپانیا (عکس) اشک سردار آزمون از ناسپاسی هواداران: مردم فکر می‌کنند من تلاش نمی‌کنم +صوت دانلود؛ گل مردود ایران مقابل اسپانیا با گزارش عربی رئوف خلیف تصاویری از حضور همزمان مردان و زنان در استادیوم آزادی بازتاب لایی تاریخی امیری به پیکه در آاس (عکس) دانلود؛ لحظه لایی زیبای وحید امیری به پیکه با گزارش رئوف خلیف بازتاب لایی تاریخی امیری به پیکه قیمت طلا و سکه امروز 31 خرداد 97 +جدول واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه تیم ملی فوتبال ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر ماجرای قهر ناگهانی فردوسی پور از تلویزیون به شهادت رسیدن 2 مرزبان نیروی انتظامی در هیاهوی بازی دیشب + عکس لایی امیری به پیکه و ابراهیمی به سیلوا فردوسی پور: نمی‌دانم به پویول چه بگویم لایی زیبای امیری در بازی دیشب و بازتابش قیافه جرارد پیکه پس از لایی خوردن از وحید امیری! (عکس) بازتاب بازی تحسین‌برانگیز تیم ملی ایران برابر اسپانیا فردوسی‌پور بازگشت/ جزئیات ماجرای ناراحتی وی نامه یا خیانت نامه فیلم/ واکنش فردوسی پور به عدم حضور پویول در برنامه: چی بگم به پویول؟ این همه راه اومد آخرش اینجوری … ای خدا کارلوس پویول نیامد / فردوسی پور آشتی کرد! حواشی پس از بازی با اسپانیا: گریه ملی‌پوشان و تشویق شدید شاگردان کی‌روش در کازان بازتاب باخت تیم ملی فوتبال ایران مقابل اسپانیا 4 لایی ایران به ستارگان اسپانیا (فیلم) کارلوس پویول نیامد / فردوسی پور آشتی کرد! تلگراف: ایران شجاعانه در مقابل اسپانیا بازی کرد واکنش رویترز به برد اسپانیا مقابل ایران/ کاستا با گل شانسی خود به برد ماتادورها کمک کرد خلاصه بازی ایران - اسپانیا + فیلم تصاویر رویترز از بازی خوب ایران مقابل اسپانیا بازی ایران و اسپانیا به روایت آمار همایش روز جهانی یوگا در بام تهران برگزار شد سایت afc: ایران مقابل اسپانیا جنگنده بازی کرد ظریف فهرست جنایات آمریکا را منتشر کرد به شهادت رسیدن 2 مرزبان در هیاهوی بازی دیشب + عکس عکس/ قیافه پیکه بعد از لایی خوردن از امیری! شهادت دو مرزبان ایرانی در هیاهوی بازی دیشب اگر به خودباوری رسیده بودیم برنده این میدان بودیم علت پرش قیمت مسکن دبیرکل سازمان ملل با «پوتین» دیدار کرد ­مهدی چمران: شهید چمران اعتقاد داشت که ما می‌توانیم پیش بازی نیجریه-ایسلند؛ زمانی برای رویاپردازی پیام رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال: «بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت» / صفحه اینستاگرام وحید رهبری، تصویر لحظه لایی زدن امیری به بازیکن اسپانیا را منتشر کرد لایی خوردن از امیری کار دست مدافع اسپانیا داد؛ / از آزادی تا ایفل؛ هدیه ایرانی به پیکه در بازی شماره 100! آمار فنی دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و اسپانیا شکست در عین شایستگی عکس/ قیافه پیکه بعد از لایی خوردن از امیری! شهادت 2 مرزبان در زابل هنگام پخش بازی ایران- اسپانیا فردوسی‌پور: حالا من به پویول چی بگم؟ 2 مرزبان هنگ مرزی زابل شهید شدند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me