تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:بولتن
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16942004
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۱:۲۵

چرا نباید سخنان ترامپ را بعد از نشست سنگاپور باور کرد؟!

ترامپ در صحبت‌های خود با ارجاع حاضرین در این کنفرانس به تاریخ تنش آلود میان دو طرف، مذاکرات خود با کیم را آغاز فصل جدیدی از روابط میان آنها اعلام کرد

چرا نباید سخنان ترامپ را بعد از نشست سنگاپور باور کرد؟!گروه بین الملل: مصطفی مطهری* در یادداشت پیش رو که پیرامون دیدار ترامپ و کیم جونگ اون نگاشته شده، نویسنده معتقد است: نشست مذاکراتی دو طرف آمریکایی – کره ای، نشستی با مزه پیروزی تبلیغاتی برای آنها به شمار آمد که با امضای سند مشترک میان آنها به پایان رسید.

به گزارش بولتن نیوز، متن این یادداشت که به صورت اختصاصی در اختیار خبرنگار ما قرار گرفته به شرح زیر می باشد: اگرچه در میزان سودی که هر کدام از دو طرف از این نشست در آینده خواهند برد جای بحث و تحلیل ویژه وجود دارد که در مجال این یادداشت نیست و دغدغه اصلی نوشتار پیش رو محسوب نمی گردد اما باید توجه داشت که بعد تبلیغاتی این نشست به تثبیت، مقبولیت و ادامه اقبال عمومی از رهبران دو کشور جوامع داخلی این متبوعشان کمک فراوانی خواهد کرد. با حال این نکته مهم در این باره که دلیل اصلی به نگارش در آمدن این یادداشت است پرداختن به سخنان دونالد ترامپ در کنفرانس خبری بعد از پایان نشست وی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است.
با گذشت ساعاتی بعد از امضای سند مشترک میان دو رهبر آمریکا و کره شمالی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای تشریح فضای مذاکره، پاسخ گوی به سوالات رسانه ها و امضای آنچه که میان وی با کیم جونگ اون گذشت در یک کنفرانس خبری چند ساعته حضور پیدا کرد. ترامپ در ابتدای صحبت های خود با این عنوان که نشست وی با رهبر کره شمالی یک نشستی تاریخی بوده است با ارجاع حاضرین در این کنفرانس به گذشته و تاریخ تنش آلود میان دو طرف آمریکایی و کره ای، مذاکرات خود با کیم را آغاز فصل جدیدی از روابط میان آنها اعلام کرد. وی در ادامه سخنانش مدعی شد که کره شمالی در آینده نزدیک به سمت خلع سلاح هسته ای خواهد رفت، گفت تا آغاز فعالیت های نابود سازی سلاح هسته ای کره شمالی که رهبر این کشور متعهد به انجام آن شده است تحریم های ایالات متحده آمریکا بر علیه این کشور باقی خواهند ماند. ترامپ در ادامه گفت که با آغاز فرآیند راستی آزمایی پیونگ یانگ، آمریکا نیز مانورهای نظامی‌ اش را در شبه جزیره کره در راستای توافقات و تعهدات آنها به پیونگ یانگ متوقف خواهد کرد.
اما نکته مهم و اساسی درباره آنچه که ترامپ از آنها سخن گفت سندی است که به امضای آنها رسید. سندی که در آن هیچی اشاره ای به مطالبات واشنگتن مبنی بر «خلع سلاح کامل و بی بازگشت» کره شمالی نشده است که پیش از این بطور مداوم و مکرر از سوی مقامات ایالات متحده آمریکا بیان می شد و مورد اشاره قرار می گرفت؛ در واقع علیرغم همه آنچه که ترامپ با امضای این سند از آن با نام موفقیت، پیروزی، آینده ای روشن و ... سخن گفت، بیشتر نمایشی تبلیغاتی برای پر محتوا نشان دادن این نشست بود چرا که عدول از مواضع تند ماه های گذشته کاخ سفید که بر محور خلع سلاح کامل و بدون برگشت پیونگ یانگ می چرخید ناقص بودن این سند را آشکار می سازد؛ نقیصه که شاید عامداً بر حسب عدم اعتماد طرفین مذاکره کننده به یکدیگر اعمال شده باشد؛ بطوریکه در صورت عدم پایبندی هرکدام از آنها به مواضع اتخاذی و مذاکراتی در آینده، دست آنها را برای بازگشت مواضع تنشی و خصمانه بر علیه یکدیگر باز خواهد گذاشت. از سوی دیگر نیز این نقص فنی در قید مطالبات مشهود ایالات متحده آمریکا از کره شمالی در امضای سند مذکور، شاید حکایت از این دارد که ایالات متحده آمریکا و شخص ترامپ درصدد جلب اعتماد کیم جونگ اون باشد که در شرایط فعلی در پی پیله افکنی از خود و فضای بسته ای است که بر کره شمالی حادث شده است.

چرا نباید سخنان ترامپ را بعد از نشست سنگاپور باور کرد؟!
از بعد دیگر نیز گمانه زنی درباره وجود نقیصه ذکر شده در سند مذکور می تواند این چنین باشد که دو طرف علیرغم مذاکره با یکدیگر آنهم در سطح روسای دو کشور، هم چنان با یکدیگر در مواردی اختلاف نظر دارند و اتفاق و اشتراک دیدگاه هنوز حاصل نشده است و نیازمند زمان بیشتری هستند؛ و این بدان معنا است سخنان ترامپ و تمجید وی از رهبر کره شمالی و عالی عنوان کردن نشست مذکور، تنها خوراک رسانه ای و خبری دارد نه ارزش راهبردی و فنی.
با این حال با توجه به آنچه که از نتیجه این مذاکرات رسانه ای شد و در این یادداشت مورد بررسی اجمالی قرار گرفت می توان ادعا کرد که این نشست علیرغم دستاوردهای ناچیزش، با بزرگ نمایی بی وصف ترامپ مواجه شد. چرا که محتوای سند امضا شده مشترک میان دو طرف، سخنان رسانه ای ترامپ را تنها یک ادعا تبلیغاتی از این نشست معرفی می کند.

*دکترای علوم سیاسی

#ترامپ #کره شمالی #مذاکرات
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد واکنش بازار به اجلاس امروز اوپک اجرای به‌موقع «بشارت 1452» و پخش مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان تلاش مسکو برای ثبات در بازار نفت همه چیز درباره نقشه خائنانه وهابیان آل‌سعود برای نابودی تاریخ اسلام! +تصاویر رکورد خودروی الکتریکی فولکس در مسابقات تپه نوردی توییت جچت الاسلام زائری: حضور خانواده‌ها در استادیوم آزادی موقعیت استثنایی است؛ از آن استفاده کنیم پمپئو برای دیدار با رهبر کره‌شمالی برنامه‌ریزی می‌کند نخست وزیر ژاپن به تهران سفر می‌کند اتهام‌زنی دادگاه آمریکایی علیه یک «تاجر ایرانی» زید بن رعد به آل سعود حمله کرد بازگشت 17 ملوان ایرانی از سومالی به کشور باورهای رایج اشتباه درباره شارژ و باتری گوشی آثار مخرب و طولانی‌مدت بدحجابی که شاید ندانیم! +فیلم وضعیت جوی 1 تیر ماه 97 سمنان روستایی که برای مقابله با دشمنان ساخته شد + تصاویر توقیف دو کشتی متعلق به سازمان‌های غیردولتی در مدیترانه توسط ایتالیا نامه‌ای که «عقل سیاسی» نویسندگان آن کم است/ حضور 5 میلیون پناهنده در ایران/ اتمام اقدامات عمرانی در آبگیر تصفیه‌خانه شماره دو اهواز تا یک هفته آینده/ روحانی به اروپا می‌رود هافبک استقلالی تیم ملی در انتظار پیشنهادهای اروپایی کشف ژن‌های مرتبط با سرطان لوزالمعده کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی آشنایی با سریع‌ترین بازیکنان حاضر در جام جهانی روسیه مجید صالحی در کنار همسر و دو قلوهایش /عکس وقتی جمع سلبریتی‌ها در روسیه جمع است/عکس فواید باور نکردنی طالبی سردار سلامی: نفوذ ایران غیرقابل حذف است مهمترین دغدغه سرمربی تیم ملی پرتغال در رابطه با ایران! احتمال بازگشت اقتصاد ایران به سال 91 رئیس صداوسیما: دشمن می‌خواهد در جامعه ایحاد یاس کند، اما ما در مقابل آن ایستاده‌ایم بازی ایران باعث افتخار و سربلندی بود/ به تیم ملی مقابل پرتغال امیدوار هستم/ اسپانیا را به معنای واقعی اذیت کردیم تاثیر منفی کمبود ویتامین دی بر جنین افزایش سهم پالم در مصارف روغن ایران شکستن قفل صندوق توقیف با «عصبانی نیستم» این افراد بیشتر از دیگران در معرض عفونت‌های ویروسی قرار دارند جام جهانی فوتبال به موزه پیوست +عکس ممنوعیت آمد وشد انواع کشنده‌های سنگین در دو جاده هراز و چالوس رسانه‌ها ناامیدی پمپاژ می‌کنند؟! ایران، امروز پیشنهاد نفتی عربستان و روسیه را وتو می‌کند؟ توجه ویژه به زبان آموزی، لازمه توفیق حوزویان در تبلیغ بین الملل است توضیح رئیس پلیس آگاهی درباره تجاوز در ایرانشهر استفاده از پهپادها برای نظارت بر ترافیک بزرگراه‌ها تصاویر | ساخت خانه لاکچری از اتوبوس قراضه! آخرین قیمت نهاده‌های دامی چقدر است؟ قدرت باروری از چه سنی کاهش می‌یابد؟ ژاپن تمرینات مقابله با حملات موشکی کره شمالی را متوقف کرد انصارالله: اتهام عربستان علیه ایران برای توجیه شکست‌ها است آتش در 3 کارگاه و انبار چوب‌ومبل در بزرگراه آزادگان شناسایی 900 پلاک خطرناک در بازار
حمله ایرانی‌ها به صفحه شکیرا! پیش بازی نیجریه-ایسلند؛ زمانی برای رویاپردازی اشک سردار آزمون از ناسپاسی هواداران: مردم فکر می‌کنند من تلاش نمی‌کنم +صوت بازتاب لایی تاریخی امیری به پیکه قیمت طلا و سکه امروز 31 خرداد 97 +جدول به شهادت رسیدن 2 مرزبان نیروی انتظامی در هیاهوی بازی دیشب + عکس قیافه جرارد پیکه پس از لایی خوردن از وحید امیری! (عکس) لایی زیبای امیری در بازی دیشب و بازتابش فردوسی‌پور بازگشت/ جزئیات ماجرای ناراحتی وی فیلم/ واکنش فردوسی پور به عدم حضور پویول در برنامه: چی بگم به پویول؟ این همه راه اومد آخرش اینجوری … ای خدا نامه یا خیانت نامه آخرین روز بهار با جشنواره نقش بهار تهران تلگراف: ایران شجاعانه در مقابل اسپانیا بازی کرد تصاویر رویترز از بازی خوب ایران مقابل اسپانیا همایش روز جهانی یوگا در بام تهران برگزار شد 4 لایی ایران به ستارگان اسپانیا (فیلم) دبیرکل سازمان ملل با «پوتین» دیدار کرد عکس/ قیافه پیکه بعد از لایی خوردن از امیری! به شهادت رسیدن 2 مرزبان در هیاهوی بازی دیشب + عکس علت پرش قیمت مسکن آبروریزی برای ایران؛ پویول دلیل غیبتش در برنامه فردوسی‌پور را گفت اگر به خودباوری رسیده بودیم برنده این میدان بودیم ظریف فهرست جنایات آمریکا را منتشر کرد دانلود؛ 4 لایی بازیکنان تیم ملی ایران به اسپانیا (جام جهانی 2018) شهادت دو مرزبان ایرانی در هیاهوی بازی دیشب لایی امیری به «پیکه» سوژه توییتری‌ها شد! شهادت 2 مرزبان در زابل هنگام پخش بازی ایران- اسپانیا عکس/ قیافه پیکه بعد از لایی خوردن از امیری! 2 مرزبان هنگ مرزی زابل شهید شدند فردوسی‌پور: حالا من به پویول چی بگم؟ حجت‌الاسلام سیدعلی اکبر حسینی، استاد اخلاق درگذشت + زمان تشییع چند خمپاره …/ از «حفظ پاوه» تا «اهدای حکم فرماندهی به سیدحسن نصرالله» پیام رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال: «بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت» / صفحه اینستاگرام وحید رهبری، تصویر لحظه لایی زدن امیری به بازیکن اسپانیا را منتشر کرد سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران (عکس) آه عادل در برنامه 2018/ فردوسی‌پور: حالا من به پویول چی بگم؟ خبر مهمی که به صالحی در مورد برجام دادند شهادت 2 مرزبان ایرانی لحظه دیدار فوتبال ایران و اسپانیا شهادت دو مرزبان ایرانی در زمان بازی دیشب حضور شرکت‌های ایرانی در طرح‌های راه‌سازی تاجیکستان/ اجرای فاز دوم تونل استقلال با حضور شرکت‌های ایرانی لحظه لایی زدن وحید امیری در صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب+ عکس شهادت 2 مرزبان هنگ مرزی زابل در درگیری با اشرار +عکس واکنش احساسی پسربچه انگلیسی به مردود اعلام شدن گل ایران مقابل اسپانیا+فیلم عکس/ تماشای دیدار ایران و اسپانیا در پردیس چارسو شهردار تهران: اجازه ساخت ساختمان‌های دودکش مانند را در شهر نمی‌دهیم/دولت باید در اداره امور پایتخت کمک کند از ;دلار; غیررسمی چه خبر؟ برنده‌ترین بازنده تاریخ! / لایی ماندگار +تصاویر ستایش روزنامه‌های عربی از ایران پایان‌نامه‌های دانشجویان هیچ مشکلی را حل نمی‌کند/ نه روزنامه می‌خوانم و نه فیلم می‌بینم؛ فقط خلاصه اخبار حجت الاسلام حسینی درگذشت شهادت 2 مرزبان در سیستان بدست اشرار مسلح

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me