تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جماران
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16942364
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۱:۳۷

120 میلیارد ریال برای طرح‌های عمرانی شهر تبریز هزینه شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، این طرح ها شامل احداث باندهای کندرو ورودی شمالغرب با هزینه 30 میلیارد ریال به طول 3 کیلومتر با 25 هزار متر مکعب خاکبرداری، 12 هزار متر مکعب زیرسازی، 5 کیلومتر جدول گذاری، 3 هزار و 100 تن آسفالت ریزی و 770 متر دیوار بتنی پیش ساخته است که برای بهره برداری از آن ها 30 میلیارد ریال هزینه شده است.
طرح بازارچه خودرو نیز به مساحت 22 هزار مترمربع و ظرفیت 800 خودرو با اجرای 30 هزار مترمکعب عملیات خاکی و 3 هزار تن آسفالت ریزی با مشارکت سازمان میادین و مشاغل شهری با صرف 10 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
پد هلیکوپتر شمالغرب تبریز با هزینه یک میلیارد ریال و طرح سپتیک آب خام پارک حجاج با هزینه 4 میلیارد ریال از دیگر طرح های مورد بهره برداری است.
بوستان کوی اتحاد به مساحت 1.5 هکتار با حجم کف سازی و پیاده روسازی یک هزار و 600 مترمربع و جدول گذاری و احداث آبرو به مساحت 2 هزار و 800 مترمربع و یک هزار تن آسفالت ریزی پارکینگ با هزینه 8 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
آماده سازی معابر شهرک صنفی صنعتی مایان با هزینه 10 میلیارد ریال و نیرورسانی خط 20 کیلوولت شهرک مایان با هزینه 30 میلیارد ریال از دیگر طرح های مورد بهره برداری این منطقه بود.
در این آیین خدمات عمومی عمرانی شامل جدول گذاری، آسفالت و میادین ورزشی با هزینه 27 میلیارد ریال شامل 13 هزار تن آسفالت اساسی و لکه گیری، 5 هزار متر جدول گذاری و احداث آبرو و 2 هزار مترمربع احداث میادین ورزشی به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا، معاون سابق فنی و عمرانی استانداری آذربایجان شرقی در این آیین با قدردانی از شهرداری تبریز برای ساماندهی ورودی غرب شهر بر لزوم مدرن‌سازی بازارچه خودرو تاکید کرد.
محمدصادق پورمهدی افزود: باند کندرو و ورودی تبریز از طرح های تاثیرگذار در عرصه های اقتصادی، گردشگری، اجتماعی و عمرانی این شهر است که هم اکنون یک باند آن اجرا شده و امید است باند دوم آن هم هر چه سریع تر احداث شود.
وی با اشاره به احداث شهرک خودرو اظهار داشت: اداره این بازارچه باید به دور از شیوه‌های سنتی باشد و باید تمام مراحل خرید خودرو از جمله دیدن خودرو تا قیمت توافقی، اعلام نظر بازرس فنی، شماره‌گذاری، ثبت سند و خرید در این شهرک انجام شود و زیرساخت های لازم برای این منظور فراهم شود.
پورمهدی یادآوری کرد: در این شهر حدود 20 یا 30 طرح بزرگ وجود دارد که باید مشکلات سرمایه‌گذاران این طرح ها حل شود.
شهردار تبریز نیز در این آیین گفت: با بهره برداری کامل از شهرک مبل و خوردو در کنار توسعه منابع درآمدهای پایدار، شهرداری می تواند در افزایش رضایتمندی شهروندان و کاهش معضلات بار ترافیک سبزه میدان تاثیر گذار باشد.
ایرج شهین باهر افزود: شهرداری برای اجرای طرح های اساسی مورد نیاز این شهر و تکمیل طرح های نیمه تمام عزم جدی دارد.
وی با اشاره به محدودیت منابع و اعتبارهای شهرداری ها، اظهار داشت: توسعه فضای سبز با احداث چندین بوستان تازه تاسیس در سال جاری و فضاهای ورزشی و فرهنگی از مهمترین عملکردهای شهرداری تا پایان سال جاری است.
شهردار تبریز با تاکید بر افزایش میزان جذابیت شهرک مبل و خودرو یادآوری کرد: برنامه ریزی های اولیه برای افزایش بوستان شهر بازی و فضاهای ورزشی در این شهرک انجام می شود تا این شهرک علاوه بر کاربری تجاری به محیطی با نشاط برای حضور خانواده ها تبدیل شود.
شهین باهر ادامه داد: تلاش می شود مسیر ورودی از کنارگذر غربی شهرک مبل و خودرو نیز تا یک ماه آینده تکمیل شود.
وی با اشاره به طرح نیمه تمام این شهر گفت: از سال 84 طرح پل کابلی افتتاح شده است ولی هنوز بخش مهم رمپ و لوپ های اتصالی این پل ناقص است و سعی می شود با تخصیص اعتبار این طرح و سایر طرح های نیمه تمام تکمیل شود.
شهردار منطقه 6 تبریز نیز در این آیین توسعه غرب این شهر را از اولویت برنامه های شهرداری اعلام کرد و گفت: خدمات رسانی به شهروندان و تامین رفاه اهالی و ساکنان غرب تبریز از وظایف شهرداری است.
سامان احمدزاده افزود: شهرک مبل و خودرو با مشارکت شهرداری منطقه 6 و بخش خصوصی راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: این شهرک به منظور انتقال بازارچه خودرو سبزه میدان و سامان دهی این بازارچه برای کاهش ترافیک و بهبود منظر شهری احداث شده و برای ساماندهی شهرک ها و نمایشگاه های خودرو در سطح شهر به صورت روزانه برای خرید و فروش خودرو فعالیت می کند.
احمدزاده یادآوری کرد: باندهای کندرو ورودی شمالغرب شهر به دلیل قرار گرفتن منطقه در ورودی غرب تبریز، مسیر دروازه اروپا و محل رفت و آمد گردشگران خارجی و داخلی احداث شده است.
مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز نیز در این آیین گفت: از سال 82 که جمعه بازار در محل سبزه میدان قرار داشت موجب مشکلاتی از جمله ترافیک و معضلات دیگری برای اهالی ایجاد کرده بود که تلاش شد تا با انتقال بازار خودرو به این محل این مشکلات رفع شود.
ابراهیم محمدی، افزود: بهره‌برداری از بازارچه دایمی خودرو در زمینی به مساحت 22 هزار مترمربع با صرف بیش از 12 میلیارد ریال اجرا شده و در آینده به صورت نمایشگاه های خودرو به بهره‌برداری می رسد.
وی یادآوری کرد: این بازارچه با ظرفیت 981 خودرو طراحی و به صورت ارایه خدمات بر مبنای تکنولوژی IT اجرا شده که در این مجموعه امور مربوط به کارشناس فنی خودرو، تشخیص رنگ، احراز اصالت خودرو و تنظیم قولنامه انجام می شود.
محمدی، صدور بیمه نامه، تنظیم اسناد، تعویض پلاک، کارواش و حصول عوارض را از دیگر خدمات مورد ارایه در این مرکز اعلام کرد.
وی نبود راه دسترسی مناسب به بازار را از جمله مشکلات این مجموعه اعلام کرد و گفت: امید است با همکاری استانداری و شهرداری به زودی راه دسترسی مناسب ایجاد و ترافیک جاده رفع شود.
کلانشهر 1.8 میلیون نفری تبریز دارای 10 منطقه شهرداری است.
8023/6183
انتهای پیام
این خبر را به اشتراک بگذارید


حمله ائتلاف به سوریه هشت کشته برجای گذاشت چمران، شخصیت مستقلی داشت و دغدغه‌اش پیشرفت ایران بود چمران، الگویی برای نسل جوان در تحصیل علم و بندگی خداوند است با شاعری زبده، ماهر و قوی روبه‌رو هستی نه با شخص اول کشور چه زیباست با خدا ماندن و از همه عالم بریدن فرهنگ قرآنی به برکت انقلاب اسلامی در حال گسترش است کارگاهی که چرخ‌هایش با همت و طعم رزق حلال می‌چرخد احقاق حقوق عامه؛ مهم‌ترین هدف قوه قضائیه در سال 97 گلایه نسبت به عدم همکاری مؤسسه‌های قرآنی با صداوسیمای خراسان رضوی پیکر شهید موسوی امین تشییع و به خاک سپرده شد نذری برای ایران کشته شدن یک مقام عالی نظامی ائتلاف سعودی سازمان ملل: گزارش هایی مبنی بر غرق شدن 220 مهاجر در سواحل لیبی داریم صادرات غیرنفتی با 21 درصد رشد به 11.2 میلیارد دلار رسید تلاش دو جانبه وزارت نیرو و سپاه برای ترویج فرهنگ صحیح استفاده از انرژی ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد (ویدئو) خلاصه بازی فرانسه 1 - پرو 0 هنرمند لاهیجانی بهترین بازیگر فستیوال فیلم توکیو شد کی‌روش: بازی با پرتغال ربطی به وطن‌پرستی ندارد/ اسکورسیزی هم نمی‌توانست چنین فیلمنامه‌ای بنویسد مراسم چهلمین روز درگذشت حجت الاسلام طباطبایی در قم برگزار شد نتیجه بازی آرژانتین و کرواسی در جام جهانی/ آرژانتین در آستانه حذف قرار گرفت فال روزانه 01/ 04/ 1397 قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت ثبت بدترین عملکرد اقتصادی 10 سال اخیر انگلیس پرداخت با کارت اعتباری از وجه نقد در انگلیس پیشی گرفت شکست سنگین آرژانتیین برابر کرواسی رئیس سازمان صدا و سیما با مراجع و علما دیدار کرد کشته شدن 19 پلیس در حملات گسترده طالبان کوتاه شدن دست دلالان از پرونده‌های قضایی تمرین امروز تیم ملی پشت درهای بسته برگزار می‌شود مودریچ بهترین بازیکن دیدار آرژانتین - کرواسی شد مایکروسافت در برنامه‌های مهاجرتی با دولت آمریکا همکاری نمی‌کند آلبوم تصاویر هشتمین روز جام جهانی روسیه از شیطنت‌های نمادین باکو در خصومت‌ورزی علیه ایران تا تحریک قومیت‌گرایی ضدایرانی مودریچ بهترین بازیکن دیدار کرواسی و آرژانتین شد مدیریت واردات برای 16 قلم کالای اساسی در کشور رشد مصرف نفت حلزونی می‌شود فیلم سینمایی «خجالت نکش» در صومعه سرا اکران می‌شود نیازهای کارکنان حوزه فرهنگ فارس برسی شد خبرسازی تازه رسانه‌های سعودی و مصری ضد دوحه؛ «قطر آبستن یک کودتاست» حمله جنگنده‌های آمریکا به مناطق مسکونی در شرق سوریه 8 کشته برجای گذاشت یا پول دیوارکشی با مکزیک را می‌دهید یا دولت را تعطیل می‌کنم! نامه مذاکره با آمریکا نامه اصلاح طلبان نیست درباره جنگ روانی آب مصرفی آبادان و خرمشهر به علت شوری بالا، رایگان شد رخت چرک را درون خانه می‌شوئیم اعلام حکم قطعی پرونده کیارستمی‌تا دو هفته آینده وزیر بهداشت: دفترچه بیمه، چک سفید امضا نیست ادامه واکنش‌ها به ماجرای ایرانشهر
لایی دیدنی وحید امیری به پیکه +فیلم حمله ایرانی‌ها به صفحه شکیرا! بازتاب جهانی بازی دلاورانه ایران مقابل اسپانیا (عکس) اشک سردار آزمون از ناسپاسی هواداران: مردم فکر می‌کنند من تلاش نمی‌کنم +صوت دانلود؛ گل مردود ایران مقابل اسپانیا با گزارش عربی رئوف خلیف تصاویری از حضور همزمان مردان و زنان در استادیوم آزادی بازتاب لایی تاریخی امیری به پیکه در آاس (عکس) دانلود؛ لحظه لایی زیبای وحید امیری به پیکه با گزارش رئوف خلیف بازتاب لایی تاریخی امیری به پیکه قیمت طلا و سکه امروز 31 خرداد 97 +جدول واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه تیم ملی فوتبال ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر ماجرای قهر ناگهانی فردوسی پور از تلویزیون به شهادت رسیدن 2 مرزبان نیروی انتظامی در هیاهوی بازی دیشب + عکس لایی امیری به پیکه و ابراهیمی به سیلوا فردوسی پور: نمی‌دانم به پویول چه بگویم لایی زیبای امیری در بازی دیشب و بازتابش قیافه جرارد پیکه پس از لایی خوردن از وحید امیری! (عکس) بازتاب بازی تحسین‌برانگیز تیم ملی ایران برابر اسپانیا فردوسی‌پور بازگشت/ جزئیات ماجرای ناراحتی وی نامه یا خیانت نامه فیلم/ واکنش فردوسی پور به عدم حضور پویول در برنامه: چی بگم به پویول؟ این همه راه اومد آخرش اینجوری … ای خدا کارلوس پویول نیامد / فردوسی پور آشتی کرد! حواشی پس از بازی با اسپانیا: گریه ملی‌پوشان و تشویق شدید شاگردان کی‌روش در کازان بازتاب باخت تیم ملی فوتبال ایران مقابل اسپانیا 4 لایی ایران به ستارگان اسپانیا (فیلم) کارلوس پویول نیامد / فردوسی پور آشتی کرد! تلگراف: ایران شجاعانه در مقابل اسپانیا بازی کرد واکنش رویترز به برد اسپانیا مقابل ایران/ کاستا با گل شانسی خود به برد ماتادورها کمک کرد خلاصه بازی ایران - اسپانیا + فیلم تصاویر رویترز از بازی خوب ایران مقابل اسپانیا بازی ایران و اسپانیا به روایت آمار همایش روز جهانی یوگا در بام تهران برگزار شد سایت afc: ایران مقابل اسپانیا جنگنده بازی کرد ظریف فهرست جنایات آمریکا را منتشر کرد به شهادت رسیدن 2 مرزبان در هیاهوی بازی دیشب + عکس عکس/ قیافه پیکه بعد از لایی خوردن از امیری! شهادت دو مرزبان ایرانی در هیاهوی بازی دیشب اگر به خودباوری رسیده بودیم برنده این میدان بودیم علت پرش قیمت مسکن دبیرکل سازمان ملل با «پوتین» دیدار کرد ­مهدی چمران: شهید چمران اعتقاد داشت که ما می‌توانیم پیش بازی نیجریه-ایسلند؛ زمانی برای رویاپردازی پیام رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال: «بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت» / صفحه اینستاگرام وحید رهبری، تصویر لحظه لایی زدن امیری به بازیکن اسپانیا را منتشر کرد لایی خوردن از امیری کار دست مدافع اسپانیا داد؛ / از آزادی تا ایفل؛ هدیه ایرانی به پیکه در بازی شماره 100! آمار فنی دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و اسپانیا شکست در عین شایستگی عکس/ قیافه پیکه بعد از لایی خوردن از امیری! شهادت 2 مرزبان در زابل هنگام پخش بازی ایران- اسپانیا فردوسی‌پور: حالا من به پویول چی بگم؟ 2 مرزبان هنگ مرزی زابل شهید شدند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me