تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جماران
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:16942483
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۱:۴۱

نخبگان در دوایر دولتی استخدام نمی‌شوند

به گزارش ایرنا علیرضا رشیدیان سه شنبه شب در نشست فرهنگی - معنوی نخبگان و استعدادهای برتر استان افزود: اگر مراکز پژوهشی از حیث وجود نخبگان خالی و همه آنان جذب دستگاه های دولتی شوند، مراکز پژوهشی از بین خواهند رفت.
وی اظهار کرد: در 2 برنامه پنجم و ششم توسعه بر کوچک سازی دولت تاکید شده است لذا دانشگاه نباید دانش آموختگانی تربیت کند که تنها جذب دستگاه های دولتی شوند بلکه باید هسته های اشتغال را تربیت کند تا فعالیت های دانش بنیان برای اشتغال افزایی انجام دهند.
وی بیان کرد: هر سال در حوزه پژوهش ردیف مستقلی در بودجه سالانه استان اختصاص می یابد و با حمایت مالی و دولتی رشد علمی و ابتکارات و ابداعات استان طی سال های قبل رشد قابل ملاحظه ای بویژه در حوزه پزشکی داشته است.
استاندار خراسان رضوی گفت: شبکه دانشگاهی استان در چند سال اخیر شکل گرفته و در این راستا هر دانشگاه مسئولیت بررسی و ارائه راهکار در خصوص یکی از مشکلات و مسائل جدی استان را برعهده گرفته که به عنوان مثال دانشگاه فردوسی مسئولیت مسائل مربوط به آب و کارگروه این حوزه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط را برعهده دارد.
رشیدیان اظهار کرد: برای رسیدن به رشد و پیشرفت باید سه حوزه بخش خصوصی، بخش مدنی و بخش دولتی استان در کنار یکدیگر تعامل نظام مندی داشته باشند تا بتوانند جامعه را به سوی پیشرفت سوق دهند.
وی با بیان اینکه شبکه مدنی نخبگان جوان در استان شکل گرفته، افزود: مجمع مشورتی جوانان در 28 شهرستان خراسان رضوی شکل گرفته که در کنار آن میزگردهای گفتمانی قرار می گیرد تا با بهره گیری از نخبگان ظرفیت های بالقوه استان به فعلیت درآیند.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: نخبگان باید بتوانند در موضوعات آینده پژوهی، ارائه راهکار برای حل مشکلات و ایجاد ظرفیت برای بهره گیری از مزیت های استان کارساز باشند، لذا دولت نیز در این راستا تلاش نموده از ظرفیت های نخبگان برای افزایش بهره وری سود ببرد.
وی بهره گیری از نخبگان برای جذب حداکثری اعتبارات 12 هزار میلیارد تومانی طرحهای اقتصاد روستایی و مناطق محروم به منظور شکل گیری زنجیره های ارزش افزوده متناسب با مزیت های اقتصادی استان، بازآفرینی بافت های فرسوده و افزایش بهره وری گیاهان دارویی را مورد تاکید قرار داد.
رئیس مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان نیز در این نشست گفت: در گذشته برخی افراد تلاش کردند علم سکولار را اصل قرار داده و دین را با آن منطبق کنند و پس از گذشت سالها از انقلاب، هنوز سایه سنگین علم سکولار بر حوزه علوم انسانی مراکز علمی کشور سنگینی می کند.
حجت الاسلام علی اکبر نوایی افزود: پارسال شورای علمی تطبیق- نخبگانی در حوزه علمیه خراسان رضوی ایجاد شد و مساله انطباق علم سکولار را در دستور کار خود قرار داد و تاکنون موفق شده ایم اساس نامه این شورا را تهیه کنیم.
مشاور استاندار خراسان رضوی در امور جوانان نیز در این نشست گفت: 9 ماه است که مجمع مشورتی جوانان استان در حال تدوین اساسنامه ای است تا میزهای نخبگانی گفتمانی شکل گیرد که کلیات این اساسنامه تا ماه آینده به اتمام می رسد.
علی باغدار دلگشا، با اشاره به وجود پنج کمیته آموزشی و توانمندسازی، علمی و پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی، اجرایی و ایده پردازی ذیل میزگرد نخبگانی گفتمانی، خواستار حمایت استاندار از این طرح شد.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اقدامات خوبی در سال گذشته در حوزه رسیدگی به نخبگان استان رخ داد که شکل گیری شبکه دانشگاهی استان برای افزایش جذب نخبگان در دانشگاه ها از جمله این اقدامات بود.
سیدسعیدرضا احمدی زاده اظهار کرد: بی تردید راه توسعه خراسان رضوی از مسیر نخبگان می گذرد و مدیران ارشد این استان نیز به واقع نخبه باور هستند و برای رسیدگی به حوزه کاری نخبگان و جذب آنان در دانشگاه ها تلاش زیادی می کنند.
وی با اشاره به اقدامات بنیاد نخبگان خراسان رضوی طی یک سال گذشته گفت: خوشبختانه در این مدت جوایز نخبگان حوزوی نیز تعریف شد و در کنار جوایزی که برای نخبگان دانشگاهی تعریف شده است، بستر لازم برای ارتباط بیشتر حوزه و دانشگاه شکل گرفت.
وی بیان کرد: طی یک سال و سه ماه گذشته 581 نشست توسط بنیاد نخبگان خراسان رضوی برای احصای توانمندی های استان برگزار شد که این نشست ها 2دستاورد مهم داشت که یکی از این دستاوردها جذب 10 نفر از نخبگان در دانشگاه های خراسان رضوی بود.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی گفت: دومین دستاورد حوزه نخبگان خراسان رضوی بررسی 15 درخواست بنگاه اقتصادی برای جذب 50 نفر از نخبگان در طرحهای تولیدی این بنیاد و فراهم شدن زمینه حضور نخبگان برای به نتیجه رسیدن طرحهای اقتصادی بوده است.
احمدی زاه اظهار کرد: طی یک سال گذشته طرح شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی در مدارس استان تحت عنوان طرح 'شهاب' کلید خورد تا دانش آموزان دارای استعداد برتر توسط معلمان آموزش دیده ، شناسایی شده و مورد هدایت قرار گیرند.
وی اضافه کرد: تاکنون 105 دانش آموز زیر پوشش طرح شهاب قرار گرفته و 9 هزار و 686 معلم در 12 منطقه آموزش و پرورش برای استعدادیابی این دانش آموزان از سوی بنیاد نخبگان استان آموزش های لازم را فرا گرفته اند.
وی اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی انجام گرفته، بتوان طی 2 سال آینده کل مدارس خراسان رضوی را زیر پوشش طرح شهاب قرار داد.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی گفت: طی یک سال گذشته 43 برنامه برای نخبگان استان در قالب برگزاری کارگاه های آموزشی و تربیتی برگزار شد، استارتاپ های مختلف در حوزه های اقتصادی بویژه سوغات به وجود آمد، طرح شهر ریاضی مورد حمایت این بنیاد قرار گرفت، اساتید برتر و نخبه دانشگاهی به نخبگان استان معرفی شدند، بانک اطلاعاتی نخبگان استان به روزرسانی شد.
احمدی زاده برگزاری اردوهای جهادی توسط نخبگان، برگزاری جشنواره فناوری آب و بازچرخانی با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و به روزرسانی و تکمیل بانک اطلاعاتی نخبگان خراسان رضوی را از دیگر برنامه های این بنیاد طی یک سال گذشته برشمرد.
وی آغاز اجرای طرح 'شهید احمدی روشن' را از برنامه های مهم امسال بنیاد نخبگان خراسان رضوی ذکر و بیان کرد: در این طرح 120 نفر از دانشجویان نخبه شناسایی و به اساتید دانشگاه که علاقه مند به اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی هستند، معرفی می شوند.
وی افزود: در این طرح، چند پروژه تحقیقاتی با اعتبار لازم از سوی استاد به دانشجویان نخبه ارائه می شود تا دانشجویان با اجرای هدفمند آن بتوانند ضمن مهارت آموزی، خود را توانمند سازند.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی گفت: در طرح 'شهید احمدی روشن' به هر استاد 50 تا 100 میلیون تومان اعتبار داده می شود تا با عرضه آنها به دانشجویان نخبه برای اجرای پروژه های تحقیقاتی بتوان شبکه سازی در حوزه کار اقتصادی را با حضور نخبگان شکل داد.
7489/5132
انتهای پیام
این خبر را به اشتراک بگذارید


مجلس واکنش اروپا به بد عهدی آمریکا را رصد می‌کند معرفی نامزدهای داستان کودک و نوجوان «قلم زرین» توافق با یانگوم برای بازی در یک فیلم ایرانی! اجرای طرح نشاط معنوی در 30 بقعه متبرکه همدان جورج کلونی کارگردان یک فیلم تخیلی شد برگزاری دوره «تربیت جنسی کودکان و نوجوانان» به همت فعالان علوم انسانی پای درس شهید قرآنی|نوری که از صورت شهید به آسمان می‌تابید/ شهیدی که روز تولدش آسمانی شد توضیحات مدیرعامل سایپا در مورد وضعیت ترابی، صیادمنش و اخباری پیرهادی: تعطیلی خط 7 مترو از طرف شهرداری و شورای شهر سیاسی است سفر فرمانده مرزبانی ایران به افغانستان به دنبال شهادت 2 نفر در حمله اخیر اشرار سفر وزیر دفاع آمریکا به چین، ژاپن و کره جنوبی استفاده از راهنمای بالینی در درمان سرطان/ایمنوتراپی انقلابی در درمان سرطان پنج نفر در برخورد زنجیره‌ای خودرو مجروح شدند متخصص تغذیه: غنی سازی روغن نباتی با ویتامین d هیچ مزیتی ندارد جزییاتی از ماجرای بازگشایی ورزشگاه آزادی روی خانواده‌ها بمب خبری قرمزها خنثی شد یورش وحشیانه نیروهای نیجریه به حامیان شیخ زکزاکی یک سریال محبوب و استقبال 80 درصدی مخاطب و رتبه اول افزایش 6 درصدی ازدواج در دو ماهه سال جاری شادی بعد از گل آقای مربی خبرساز شد/ برزیل برخاست تا تیته روی چمن بیفتد! وقتی صدای زنان در سالن 12 هزار نفری پیچید/ احیای والیبال در شب نشینی خانوادگی آزادی مأموریت سه تخریب‌چی در دل دشمن خداحافظ صدری! برگزاری جلسات «تلاوت معنامحور» در شهر ری انتشار آیین‌نامه برگزاری جشنواره «موسیقی فجر» پس از تأیید وزیر ارشاد نرخ تورم خرداد ماه اعلام شد ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود برداشت جو از اراضی کشاورزی شهرستان البرز امدادرسانی به 874 حادثه دیده در اردبیل استقبال از قهرمانان کشتی گیر ناشنوای استان همدان لغو 8 پرواز در مسیرهای بیرجند- تهران و بیرجند- مشهد بارش جانوران دریایی از آسمان چین + تصاویر تصادف دودستگاه پراید درمحور خلجستان دو کشته برجای گذاشت هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران 3 کره جنوبی 1 2 بانک و یک موسسه جدید وام ازدواج می‌دهند زندانی‌های ده نمکی کلید خورد (+عکس) واعظی: برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم/ پشت‌پرده رانمی‌دانند، طرح مطالبات می‌کنند ششمین محفل خاطره‌گویی با محوریت حجت الاسلام حسنی در ارومیه برگزار می‌شود دستاوردهای مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین قابل توجه است فرماندهان هوانیروز ارتش و سپاه دیدار کردند+ عکس تجمع اعتراضی متقاضیان‌مسکن مهر در پردیس به دلیل عدم تحویل واحدها راهکار دولت برای کنترل قیمت مسکن چیست؟ مجسمه‌های گران‌قیمت از تیم‌های جام‌جهانی پاشازاده: ایران و پرتغال یک فرق اساسی دارند کانتونا: رونالدو بهتر از مسی بوده است گرانیت ژاکا: با شایستگی پیروز شدیم زخم معده چه زمانی سرطان می‌شود؟ نکاتی که درباره آبشار طلایی باید بدانید روزنامه رسمی صداوسیما علیه فردوسی‌پور و برنامه‌اش
تصاویر/ مراسم تشییع پیکر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی‌اکبر حسینی "شاهرخ دایی پور" به قافله شهدای مدافع حرم پیوست تشییع پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی برگزاری جشنواره ملی کباب گلپایگان+ فیلم توقیف ثروت نجومی و اخراج آقازاده‌های ایرانی از آمریکا دانلود؛ خوشحالی جالب تیته بعد از به ثمر رسیدن گل اول برزیل به کاستاریکا (جام جهانی 2018) تشییع پیکر مجری معروف «اخلاق در خانواده» تلویزیون حرکت زشت برخی از منتقدان؛ پاره کردن تصویر سردار آزمون از بیلیبوردهای تهران (عکس) پیش بازی بلژیک-تونس؛ یکی برای صدرنشینی می‌جنگد دیگری برای بقا! میراث نهایی نشست کیم-ترامپ ممکن است جنگ در منطقه باشد توقیف 148 میلیارد دلار پول آقازاد ه‌ها در آمریکا / بیش از 5 هزار آقازاده در آمریکا زندگی می‌کنند تصاویر/ مراسم تشییع حجت الاسلام حسینی پیشنهاد برخی از اعضای اوپک علیه ایران تشییع پیکر حجت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر حسینی + عکس سردار «شاهرخ دایی پور» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست عناوین روزنامه‌های ورزشی 2 تیر 97/ سردار، سرباز وظیفه شناس کی‌روش +تصاویر نامه چند سناتور برای بازگرداندن نام ایران به لیست سیاه fatf ژاپن خرید نفت ایران را مشروط به معافیت آمریکا کرد ماجرای خبر اخراج آقازاده‌ها از آمریکا و بلوکه کردن 148 میلیارد دلار راموس: کی‌روش مثل مارادونا حرف می‌زند! قیمت گاز طبیعی 15 درصد گران شد+سند جام جهانی 2018| آشیل برنده نبرد برزیل - کاستاریکا را پیش‌بینی کرد 21 هزار نفرزیر پوشش بیمه کشاورزان و عشایر استان یزدهستند فیلم | گل‌های برزیل به کاستاریکا را در 40 ثانیه ببینید چهره‌های حاضر در تشییع معلم اخلاق از برادر روحانی تا فرزند رهبر انقلاب مراسم تشییع پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی برگزار شد امام جمعه تهران: موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است/ ما امیدواریم آمریکای قلدر امروز به دست علی زمان ما نابود شود پرواز حجاج از 27 تیر به سمت سرزمین وحی ترامپ اروپا را تهدید به وضع تعرفه 20 درصدی خودرو کرد معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران: احتمال خروج ایران از برجام در هفته‌های آینده وجود دارد پیکر «حسینی برنامه اخلاق در خانواده» در تهران تشییع شد عکس/ تشییع حجت‌الاسلام حسینی استاد اخلاق از شایعه تا واقعیت خبر اخراج آقازاده‌ها از آمریکا+ تصاویر عکس/ مراسم تشییع حجت الاسلام حسینی رضایت تیم مذاکره کننده ایران از نتایج نشست اوپک: توانستیم سهم تهران را در بازار حفظ کنیم / زنگنه: نتیجه نشست 174 اوپک همان بود که در روز اول ورود به وین گفته بودم+ ویدیو عراقچی: برجام در آی‌سی‌یو است/ مردم می‌گویند اروپا پلیس خوب است/ حاضریم برای یافتن راه حل به اروپا کمک کنیم موحدی کرمانی در نمار جمعه امروز تاکید کرد: استفاده دشمن از امکانت حداکثری خود علیه ایران و لزوم پیروی از رهنمودهای رهبری/ظلم به مردم فلسطین … آیت‌الله علم‌الهدی: امروز مشکل داریم/ هرکس بی‌پروایانه درخط دفاع ازرهبری باشد به او فحش وتهمت می‌زنند زنگنه: تصمیم امروز اوپک حفظ توافق قبلی بود/توافق پیشین اوپک با تاکید بر پایبندی 100 درصدی اعضا حفظ شد 20 هزارهمدانی از نمایشگر عباس آباد به تشویق تیم ملی پرداختند برزیل 2 - کاستاریکا صفر/ پیروزی شیرین سلسائو در وقت تلف شده وقتی "طارمی" اینگونه دل ایتالیایی‌ها را می‌برد+عکس چه کسانی fatf را در داخل «پخت و پز» می‌کنند؟ / سوءاستفاده از فوتبال برای تبلیغ fatf آموزش بانوان زائر اعزامی به حج تمتع اصفهان انتقال آب از دریای عمان به استان‌های مرکزی بسیار پر هزینه است/ راهکارهای جایگزین تامین آب در ایران برقراری 970 هزار ارتباط با مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه و صدور 20 میلیون ابلاغیه الکترونیکی در سال گذشته/دست‌هایی قصد دارند با تضعیف قوه قضاییه، اقتدار آن را از بین ببرند/ ابزار و امکانات دستگاه قضا متناسب با کثرت و سنگینی کار نیست قیمت گاز طبیعی 15 درصد گران شد+سند قیمت طلا و سکه امروز 1 تیر 97 +جدول ربوده شدن 33 کارمند در قندهار افغانستان پانزدهمین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه تقدیم اسلام شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me