تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فارس
دسته:استان ها()
کد خبر:16944909
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۳:۰۶

مشکلات کشور با کمک اروپا حل نمی‌شود

نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: اگر انتظار داریم مشکلات با ارتباط و کمک اروپا و یا ارتباطات بین‌اللملی حل شود، دیگر نباید به خداوند امید داشته باشیم، باید موضع خود را مشخص کنیم که با خدا یا با غیر خدا هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی پیش از ظهر امروز در جمع سپاهیان عاشورا در حسینیه سپاه عاشورا اظهار کرد: ماه رمضان امسال نیز تمام شد که باید هر رمضانی که چشیده‌ایم شاکر خداوند باشیم چراکه "شکرتم" بیانیه خداوند بعد از ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: امشب یکی از کارها بعد از افطار باید شکرگزاری به درگاه الهی باشد چراکه خداوند این فرصت را به ما داده تا یکبار دیگر طعم رمضان را بچشیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به اینکه ماه رمضان با همه زیبایی‌هایش مقدمه و زمینه‌ای برای رسیدن انسان به مرتبه‌ای از انسانیت است که فوق آن مرتبه دیگر مرتبه‌ای نیست، گفت: خداوند روزه را برای روزه نخواسته است بلکه همه اینها زمینه‌ساز رسیدن انسان به مقام عبودیت و بندگی خداوند است.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی افزود: هرقدر روح عبودیت در انسان تقویت شود، عبادت‌هایش اثرگذارتر است چراکه احتمال دارد فردی چند هزار سال عبادت کند ولی به مقام عبد نرسد.

وی با تاکید به اینکه رمضان برای همه فرصت است ولی فرصتی گرانبها برای مومنان زیرک جهت رسیدن به عبودیت است، تصریح کرد: کسب روحیه بندگی تفاوت دارد و هرکسی به اندازه خود به این مقام دست می‌یابد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: بندگی خدا یعنی آزادی، پیروزی در جهاد اکبر و اصغر است و خوشا به حال آنانی که خودی ندارند که نشان دهند بلکه تلاش می‌کنند خدا را نشان دهند.

وی ادامه داد: شهیدحججی‌ها نمونه‌ای از بندگانی هستند که خداوند خواست او را نشان دهد و الگو قرار دهد.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با بیان اینکه خداوند امشب برابر با کل رمضان مغفرت عطا می‌فرماید، گفت: باید خود را بسنجیم و ببینیم تا چه میزان به روح بندگی دست یافته‌ایم.

وی متذکر شد: خوشا به حال آنانی که در این ماه مبارک کارهایشان بالا رفت و نمازشان معراج‌آفرینی و اثر داشته است.نمازها باید زنده باشد گویی که در پیشگاه الهی رسیدی و در محضر خداوند هستی. خوشا به حال آنانی که در شب‌های قدر علاوه بر پاکسازی گذشته خود، توانستند کاری برای آینده‌شان کنند چراکه در شب قدر باید علاوه بر طلب مغفرت بتوان تقدیر آینده خود را با بندگی خود رقم زد.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با تاکید به اینکه دنیای سختی برای دینداری شده و باید از خداوند گدایی بندگی کنیم، گفت: امشب از خداوند بخواهیم بندگی‌اش را به ما عطا کند و فرماندهی دست و زبان و چشم خود را به او بسپاریم.

وی ابراز کرد: اگر کسی با نبوت به معراج می‌رسد شرط اول آن عبودیت است چراکه مبنای رسالت پیامبر اکرم(ص) هم عبودیت ایشان بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) فرموده‌اند، "مرا این عزت بس که عبد خدا باشم،"،اضافه کرد: معنای عبودیت یعنی خداگونه شدن است و اگر کسی به این مقام عالی برسد قطعاً زور شیطان به او نخواهد رسید.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی اذعان داشت: فضای مجازی یکی از گناه‌های آشوبی شیطان است که جوانان با آن درگیر هستند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: خداوند در سوره فرقان فرموده‌اند، "که اگر کسی به مقام عبودیت برسد خودم کمک خواهم کرد تا نلغزد".

وی با اشاره به آیه‌ای که در آن خداوند فرموده است، "آیا خدایت برای تو بس نیست"، تصریح کرد: اگر امروز برخی‌ در برابر دشمن منفعل می‌شوند و به نصرت دست نمی‌یابند؛ به خاطر این است که به خدا توکل نکرده و به قدرت ایشان اطمینان ندارند و به عبودیت نرسیده‌اند.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با بیان اینکه همه خواهیم مرد و در آن دنیا از ما نخواهند پرسید چه کردی، بلکه می‌پرسند چه آوردی، ادامه داد: فریب شیطان را نخوریم و این حس و حال کسب شده در رمضان را حفظ کنیم.

وی، راهکارهای رسیدن به عبودیت را ارتقاء سطح معنویت و بینش دینی دانست و افزود: زندگی بدون خداوند هیچ لذتی ندارد و خداوند صراحتاً در قرآن کریم به این موضوع اشاره کرده است.

نماینده‌ولی فقیه در سپاه، زندگی مدرن امروزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در زمان‌های گذشته زندگی مدرنی وجود نداشت ولی صفا و صمیمیت وجود داشت از این‌رو نباید گمشده‌های حال و روز را در زندگی مدرن و ماشین مدل بالا یافت بلکه گمشده ما خداوند متعال است.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی اذعان داشت: بصیرت دینی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را در اولویت قرار دهیم تا به عبودیت برسیم.

وی دومین راه عبودیت را تکلیف‌محوری بیان کرد و گفت: تکلیف‌محوری و تکلیف‌گرایی یک روحیه قبل از اقدام است و باید دید خداوند از ما چه می‌خواهد.

نماینده‌ولی فقیه در سپاه، ولایت‌مداری را یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین راه برای عبودیت عنوان کرد و گفت: ولایت فقیه تجلی‌بخش حاکمیت و ربوبیت خداوند و یگانه راه دستیابی به فرمان خداست به طوری که تبعیت از ولایت فقیه تبعیت از یک فرد نیست بلکه تبعیت از حکم‌الله است چراکه ولی‌فقیه از خود هیچ حکمی ندارد و همه احکام برای خداوند است.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی در ادامه ابراز کرد: اُنس با قرآن و آشتی با پروردگار از طریق کلام‌الله را باید راه دیگر عبودیت دانست.

وی افزود: در روز به هر چه میزان که می‌توان باید قرآن خواند و صواب آن را به امام زمان(عج) تقدیم کرد.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی، خطاب به جوانان ابراز کرد: لازمه لذت بردن از نعمات خداوند و دست یافتن به آرامش عبودیت خداوند است و یقین داشته باشید بدون عبودیت هیچ لذتی را نخواهید چشید.

وی افزود: خداوند اکیداً فرموده‌اند که اگر بنده‌ای جز من به دیگری تکیه کند، دیگر از من امیدی نداشته باشد و حتی فرموده‌اند به ظالمان تکیه نکنید چراکه آتش خواهید گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: اگر انتظار داریم مشکلات با ارتباط و کمک اروپا و یا ارتباطات بین‌اللملی حل شود، دیگر نباید به خداوند امید داشته باشیم و باید موضع خود را مشخص کرد که با خدا یا با غیر خدا هستیم.

وی تاکید کرد: تاریخ مصرف پاسداری تمام شدنی نیست چون انقلاب همچنان زنده بوده و حیات دارد و در حال حرکت است از این‌رو دشمن هم وجود خواهد داشت.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی ادامه داد: دشمنی دشمن تمام شدنی نیست و مطمئناً امکان ندارد روزی جنگ جبهه حق و انقلاب و اسلامی با جبهه استکبار تمام شود؛ شاید شیوه و رویه جنگ عوض شود ولی هیچ‌گاه این جنگ تمام نخواهد شد و همیشه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از دشمن نباید انتظاری جز دشمنی داشت چراکه آمریکا حاضر است سر به تن ما نباسد و البته حق هم دارد، تصریح کرد: آمریکا حق دارد زیرا خودشان اذعان کرده‌اند که انقلاب اسلامی مرگ تدریجی آمریکا  را رقم زده‌است و حتی رژیم صهیونیستی نیز چنان یاد می‌کند که  سنگ در دست فلسطینی را تبدیل به موشک کرده است و کاری کرده که ارتش رژیم صهیونیستی که ظرف 6 روز همه را شکست می‌داد ،الان آن ارتش در برابر گروه حزب الله و حماس با شکست روبه‌رو شده است.
 
حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با احیای دین، جوانان را زنده کرده و شاخص‌های ابرقدرتی را از آمریکا گرفته است.

وی با بیان اینکه طبق ارزیابی‌های آمریکا، انقلاب اسلامی ایران پر از فراز و نشیب بوده ولی در مجموع انقلاب در حال پیشروی است و هیچ‌گاه درجا نزده، گفت: طبق بررسی آمریکاها، دلیل این پیشروی را تدبیر رهبری، پیوند و اتحاد ملت با رهبری می‌دانند که دشمن هم به این روح در انقلاب پی برده است.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از دین وظیفه همه بوده ولی برای برخی‌ وظیفه مضاعف است، ادامه داد: برای رسیدن به این حفاظت مد نظر رهبری باید به عبودیت رسید.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ابراز کرد: محوری‌ترین عامل که حضرت عباس(ع) را سردار بی‌نظیر کرده است؛ این بود که ایشان در برابر امام حسین(ع) اهل چون و چرا نبود و تبعیت از امام داشت چراکه می‌دانست تبعیت از او تبعیت محض از احکام خداوند است.

وی متذکر شد: ما امروز بیش از همه نیاز داریم تا نسبت به ولایت‌فقیه گیرنده‌های خود را تقویت کنیم و تبعیت از ایشان داشته باشیم.

انتهای پیام/خ

#سپاه #رمضان 97 #صادقی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image


موشک هدایت شونده "زوبین" + عکس این هفته بازار سهام طلایی شد کیهان: توقع داشتید مدیران بانکی نجومی‌بگیر اقتصاد را آباد کنند؟! واکنش‌ها به نبرد قهرمانانه یوزهای ایرانی +عکس دفاع مقدس تیم ملی فوتبال ایران تصاویری از حضور دختران، پسران و خانواده‌ها در استادیوم آزادی و تماشای فوتبال از اوپک زیر سایه سیاست تا فعالیت‌های رانتی بستر زندگی اشرافی‌ ارتقای جایگاه چهارمحال و بختیاری اولویت مسئولان باشد مرد ساندویچ فروش 20 سال قبل بعد از آزار برادرم، او را خفه کرد/به قصد انتقام او را کتک زدم اما قتل نکردم نشست درس گفتارهایی درباره سنایی کارواخال: ایرانی‌ها وقت تلف می‌کردند لشگر اینستاگرامی‌ها 1 میلیاردی شد / درآمد 5.5 میلیارد دلاری اینستاگرام از بازار آمریکا وضعیت جوی استان فارس در روز پنج شنبه 31 خردادماه 1397 لزوم توجه به مناطق کمتر برخودار و حاشیه‌ای در اجرای برنامه‌های فراغت/مهارت‌آموزی بهترین گزینه در جهت اشتغال است اسپانیا مُرد تا بُرد/برنده‌ترین بازنده تاریخ! کشته شدن 4 نظامی لیبی در انفجار تروریستی تغییر الگوی مصرف، راه مقابله با بحران کم آبی سازمان ملل با حمایت از برجام علیه یکجانبه گرایی ترامپ بایستد تأملی بر قوانین جابه‌جایی پناهندگان افغانستانی در ایران دولت برای رفع نابسامانی‌های اقتصادی نیاز به مدیریت جهادی و انقلابی دارد واکاوی ابعاد جدید پروژه عادی‌سازی روابط میان اعراب و صهیونیسم شمارش معکوسِ بطلان آخرین کارت ایالات متحده برای بازی در سوریه برای ارزیابی رفتارهای آمریکا، رفتار nike با ایران کافی است کی‌روش: با صعود به مرحله دوم باید به بازیکن‌های ایران تعظیم کرد اینفوگرافیک | افزایش صادرات کالا در 2 ماهه نخست سال 97 جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی برگزار می‌شود نامه اصلاح طلبان برای مذاکره مستقیم با آمریکا برخلاف خواستگاه عمومی است/ 22 بهمن و روز قدس رفراندوم سالانه جمهوری اسلامی است اتحادیه اروپا علیه آمریکا وارد عمل شد نفقه زنان شاغل چگونه محاسبه می‌شود؟ از تصویب لایحه اخذ وام از آمریکا تا ریاست مجدد کاظم جلالی بر مرکز پژوهش‌های مجلس مربی لبنانی فوتبال: تیم ایران یک تیم با شخصیت و آینده روشن است برای خرید پژو 405 چقدر باید هزینه کرد؟ شلوغی در «کُنج اقامه» / آمریکا، فرانسه و انگلیس در حال کشتار مردم یمن/ نگاهی به 4 شهید موتلفه پس از 53 سال/ رژیم صهیونیستی چگونه «محو» می‌شود؟ بخاطر اختلافی که با خواهرمان داشتیم با روسری خفه‌اش کردیم مرد عقیم، برای دریافت دیه فرزندش به دادگاه مراجعه کرد! توئیت راموس برای زنان ایران چالش بخش کشاورزی گلستان/ کشت شالی خطری جدی برای آب استان گلستان است ترزا می: از دیدن تصاویر جداسازی کودکان مهاجر از والدینشان در آمریکا شوکه شدم فرانسه درصدد پیروزی مقابل پرو/ تقابل جذاب یاران مسی و کروات‌ها در جام جهانی راز جذابیت جام جهانی چیست؟ گلایه آیت‌الله معلمی به ترویج تفکر شاهنشاهی در قائم‌شهر تصاویری از شادی مردم تهران پس از بازی دیدنی تیم ملی ایران و اسپانیا کدام اعضای اقتصادی دولت در معرض تغییر هستند؟ مرد عقیم، برای دریافت دیه فرزندش به دادگاه مراجعه کرد! حجت‌الاسلام قرائتی: خاک حوزه و دانشگاه را باید عوض کرد/ هیچ‌گاه روزنامه نمی‌خوانم و فیلم نمی‌بینم شوخی با سبک بازی ایران مقابل اسپانیا عکسی قدیمی و بامزه از خانم بازیگر پرحاشیه همه ما زمانی مهاجر بوده‌ایم واکنش قائم‌مقام شبکه 3 به قهر فردوسی‌پور از برنامه
پول؛ دلیل لغو حضور کارلوس پویول در برنامه فردوسی پور حضور پویول در برنامه 2018 لغو شد لادن طباطبایی در شبکه «من و تو» بدون حجاب لایی دیدنی وحید امیری به پیکه +فیلم عادل قهر کرد؛ پویول آواره شد! گلایه‌های فردوسی پور بخاطر جلوگیری از حضور کارلوس پویول در رسانه ملی +فیلم غیبت عجیب عادل فردوسی پور در بخش اول برنامه 2018 پویول نشد، عادل قهر کرد، درب آزادی باز شد؟ بازتاب جهانی بازی دلاورانه ایران مقابل اسپانیا (عکس) کارلوس پویول در تهران /عکس گربه روسی برنده دیدار ایران - اسپانیا را پیش بینی کرد حضور پویول در برنامه فردوسی‌پور لغو شد بازتاب لایی تاریخی امیری به پیکه در آاس (عکس) چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (706) مرگ سه عضو یک خانواده در حادثه رانندگی اولین سؤالی که بد از مرگ از انسان پرسیده می‌شود/راه حلی برای رفع تنگدستی ماجرای قهر ناگهانی فردوسی پور از تلویزیون واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه تیم ملی فوتبال ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر فردوسی پور: نمی‌دانم به پویول چه بگویم غیبت مشکوک عادل فردوسی‌پور در استودیو 2018 گربه پیشگو روسی برنده دیدار ایران و اسپانیا را معرفی کرد حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی+فیلم حمایت مالی اروپا از ارتقای سه محصول کشاورزی ایران ارقام پیشنهادی افزایش تولید نفت اوپک نمی‌تواند واقعی باشد کمتر سه ساعت تا بازی اسپانیا و ایران/ استقبال خوب هواداران+تصاویر دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) منقش به «با هم قهرمانیم» شد+ عکس پاسخ منفی استقلال به درخواست جپاروف دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء: � مستشاران آمریکایی از ابتدای جنگ سوریه در کنار تروریست‌ها بودند حواشی 2018 ادامه دارد/غیبت عجیب عادل فردوسی پور در بخش اول برنامه حضور پویول در برنامه فردوسی پور بعلت نامعلوم لغو شد پیش بازی فرانسه - پرو؛ بازی مرگ و زندگی برای پرو ماجرای قهر عادل فردوسی پور از برنامه "2018" چه بود؟ پویول نشد، عادل قهر کرد، استادیوم آزادی باز شد حضور پویول در برنامه فردوسی‌پور لغو شد؟ غیبت مشکوک عادل فردوسی‌پور در استودیو 2018 رسانه‌های اسرائیلی مطرح کردند: پیروزی اطلاعاتی ایران علیه اسرائیل با استفاده از یک وزیر اسرائیلی حضور پویول در برنامه فردوسی‌پور لغو شد عکس دسته جمعی چهره‌ها در جام جهانی روسیه دانلود؛ گل مردود ایران مقابل اسپانیا با گزارش عربی رئوف خلیف بازگشت عادل به برنامه 2018/ فردوسی پور: متاسفم و عذرخواهی می‌کنم با رئیس قوه قضائیه برای رفع مشکلات دانشجویان اغتشاشات اخیر مذاکره کرده‌ام پرتغال با چاشنی شانس 3 امتیاز گرفت/ بعد از مصر مراکش هم خداحافظی کرد استوری فیفا برای بازی ایران و اسپانیا+عکس دستور رئیس جمهور برای توقف گرانی‌ها رونالدو: از گلزنی خوشحالم اما مهم پیروزی بود مجری خبرساز این روزهای تلویزیون کیست؟ نقض یکی از شروط قبولی در دوره دکتری توسط دانشگاه‌ها/ افرادی وارد دوره دکتری می‌شوند که صلاحیت علمی ندارند زینب طاهری بازداشت شد واقعه تکان دهنده پیرانشهر و ناگفته‌های 3 مقام آگاه قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 30 خرداد 97 + جدول

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me