تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:ایکنا
دسته:استان ها()
کد خبر:16947165
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۴:۵۰

تکریم زائران قرآنی، رویکرد مسابقات قرآن است

گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش با بیان اینکه برای متسابقان فوق برنامه‌هایی نیز در نظر گرفته شده است، تشریح کرد: رویکردی که ما در برگزاری این مسابقات داریم تکریم زائران قرآنی است، یعنی ما این شرکت‌کنندگان را به عنوان زائر امام رضا (ع) قلمداد می‌کنیم.

سرمایه‌گزاری در بخش قرآن و عترت آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، جلسه ستاد عالی سی‌ وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان کشور و سومین دوره مسابقات قرآن فرهنگیان سراسر کشور امروز، 24 خردادماه در دفتر مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد.
در آغاز این مراسم علی مهدوی‌خواه، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در رابطه با سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور، گفت: به فضل الهی بعد از ماه مبارک رمضان در مشهد میزبان ۴۰۰ متسابق این دوره از رقابت‌ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در قالب چهار رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت، عنوان کرد: ۴۰۰ آقا و خانم در رشته‌های قرائت، حفظ ۱۰ جزء، نهج البلاغه و روش تدریس احکام رقابت خواهند کرد.
مهدوی‌خواه با اشاره به اینکه سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور از چهارم تیرماه سال جاری با برگزاری مراسم افتتاحیه و تشرف شرکت‌کنندگان به حرم مطهر رضوی آغاز خواهد شد، ابراز کرد: متسابقان در روزهای پنجم و ۶ تیرماه سال جاری با یکدیگر رقابت خواهند کرد و هفتم تیرماه در مراسم اختتامیه از نفرات برگزیده تجلیل خواهد شد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه در این دوره از مسابقات ۲۳ داور برجسته ملی و بین‌المللی حضور خواهند داشت، تشریح کرد: تیم‌های اعزامی از استان‌ها ۹ نفره هستند که شامل یک سرپرست، چهار آقا و خانم هستند.

وی ادامه داد: به دلیل وجود مضجع شریف امام رضا(ع) در دو سال گذشته مشهد میزبان این رقابت‌ها بود که خراسان رضوی در دوره‌های قبل حائز رتبه اول در سطح کشور شده است و خروجی آن حضور مختار دهقان در مسابقات بین‌المللی مالزی و کسب رتبه دوم این رقابت‌ها بود.

مهدوی‌خواه با تأکید بر اینکه این امر نشان از سطح بالای مسابقات قرآن فرهنگیان دارد، تصریح کرد: مسابقات فرهنگیان در سطحی برگزار می‌شود که برگزیدگان آن می‌توانند در سطوح ملی و بین‌المللی حائز رتبه باشند.

وی با بیان اینکه برای شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات علاوه‌ بر بحث مسابقات، فوق برنامه‌هایی مانند بازدید از موزه، نمایشگاه‌ها و ... در نظر گرفته شده است، تشریح کرد: همچنین جهت برگزاری سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور هشت سالن مسابقاتی در نزدیکی حرم مطهر رضوی جهت سهولت‌بخشی زیارت شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است.
میزبانی مشهد از مسابقات قرآن دانش‌آموزان کشور در بخش پژوهشی
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش همچنین در ادامه در رابطه با سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور که بخش پژوهشی آن به میزبانی مشهد برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در همه استان‌ها مرحله آموزشگاهی، شهرستانی و استانی برگزار شده است که نفرات اول هر استان به مرحله کشوری راه خواهند یافت.
وی با بیان اینکه از ۱۲ تا ۲۰ تیرماه میزبان 1200 دانش‌آموز دختر و پسر برگزیده سراسر کشور هستیم، ابراز کرد: به تفکیک 600 دانش‌آموز دختر و 600 دانش‌آموز پسر در قالب پنج رشته نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، مفاهیم، انشای نماز و احکام با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
مهدی‌خواه با اشاره به اینکه 50 دارو ملی و بین‌المللی قضاوت این دوره از رقابت‌ها را برعهده دارند، تصریح کرد: به تفکیک 25 داور در بخش دختران و 25 داور در بخش پسران قضاوت خواهند کرد و این مسابقات طبق تجربیات سنوات گذشته از سطح بالایی برخوردار است.
رویکرد برگزاری مسابقات قرآن، تکریم زائران قرآنی است
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش با بیان اینکه برای متسابقان فوق برنامه‌هایی نیز در نظر گرفته شده است، تشریح کرد: رویکردی که ما در برگزاری این مسابقات داریم تکریم زائران قرآنی است، یعنی ما این شرکت‌کنندگان را به عنوان زائر امام رضا(ع) قلمداد می‌کنیم.
وی با بیان اینکه ۱۱ سالن برای برگزاری مسابقات در اردوگاه ثامن‌الحجج و مدارس اطراف در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: ۱۲ تیرماه در بخش پسران و 17 تیرماه در بخش دختران افتتاحیه این مسابقات در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.
مهدی‌خواه در پایان گفت: 80 نفر در 10 کمیته مالی و پشتیبانی، نقلیه و تغذیه، اردویی و اسکان، ارزشیابی، پذیرش و استقبال، حراست، فنی و دبیرخانه، فرهنگی فوق‌برنامه، روابط عمومی و تبلیغات فعالیت خواهند کرد.
هچنین در ادامه قاسم‌علی خدابنده، مدیرکل آموزش و پروش خراسان رضوی با بیان اینکه ماه رمضان، ماه نزول قرآن است و برگزاری این جلسه درخصوص میزبانی از مسابقات قرآن امری مبارک و پسندیده‌ای است، عنوان کرد: ما به نیابت از وزارت آموزش و پروش برگزارکننده این مسابقات هستیم.
وی با بیان اینکه سطح این دوره از رقابت‌ها باید از سطح استانی بالاتر باشد، تشریح کرد: قطعا فعالیت ما باید در سطح وزارت باشد و این امر، کار ما را سخت‌تر می‌کند اما خوشبختانه جو عمومی خراسان رضوی، جو دیدنی است که سرمنشأ آن وجود امام رضا(ع) است.
خدابنده با تأکید بر اینکه جو عمومی استان اعتقادی و قرآنی است که از طرفی کار را برای ما راحت‌تر می‌کند، ابراز کرد: به دلیل جو حاکم، خانواده‌ها و مردم با ما همگام خواهند بود و از طرفی مسئولیت ما را دو چندان می‌کند زیرا باید پاسخگو تمام نیازهای آنان به نحواحسن باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه آنچه در حوزه قرآن، عترت و نماز هزینه کنیم یک سرمایه‌گذاری برای آینده جامعه است، اضافه کرد: هرچه در زمینه اخلاق قرآنی تلاش کنیم آسیب‌های اجتماعی را در آینده کاهش می‌دهد.
کبود منابع مالی موجب نمی‌شود از میزبانی مسابقات صرف نظر کنیم
وی در پایان گفت: آموزش و پرورش در زمینه قرآنی کوتاهی نخواهد نکرد و کمبود منابع مالی باعث نمی‌شود از برگزاری مسابقات و قبول میزبانی صرف نظر کنیم و شاهد این امر هستیم که سال گذشته در بخش مسابقات فرهنگیان مختار دهقان مقام اول را کسب و به مسابقات بین‌المللی مالزی راه یافت که با به دست آوردن مقام دوم برای جامعه فرهنگیان، خراسان رضوی و ایران افتخار آفرینی کرد.
گفتنی است، در پایان این جلسه از دو پوستر سی‌ وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان و سومین دوره مسابقات قرآن فرهنگیان رونمایی شد.

 

انتهای پیام

 

#خراسان رضوی #فرهنگیان #سومین دوره #دانش آموزان #سی و ششمین دوره
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


تیم فوتسال بانوان شهرداری رشت میزبان شیراز شد سارق حرفه‌ای منزل در دام پلیس آمل 10 پیچ جاده‌ای در نقاط پرتصادف استان اصلاح شد کشف 140 قلم لوازم خانگی قاچاق در جوانرود بازداشت شماری از عناصر تکفیری در شهر «الرمادی» عراق مشارکت نخبگان و سرمایه گذاران برای توسعه سیستان وبلوچستان خبر خوش وریا برای استقلالی‌ها رئیس مجمع نمایندگان اصفهان ابقا شد برنامه‌های صدا و سیمای مرکز قزوین برای حمایت از کالای ایرانی آغاز توزیع کارت ورود به آزمون سراسری 97 از امروز آیا بی بی سی فارسی قصد فعالیت در ایران را دارد؟ حمله وحشیانه مامور سد معبر به یک پیرمرد دستفروش +فیلم پرداخت وام کارگشایی به مددجویان تنکابنی توصیه آیت الله العظمی سیستانی به حفظ اراضی آزاد شده محاکمه سرکرده داعش در اندونزی (عکس) زندگی در «قلعه‌گنج» (عکس) اس ام اس تبریک قدم نو رسیده سه شرط در قبولی اعمال قریه صاحب‌الزمان؛ یادمانی در جغرافیای ایثار و شهادت لزوم تعیین سهم آذربایجان‌شرقی در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن مردم آذربایجان همواره اهل قرآن و حب اهل بیت (ع) هستند بی‌عدالتی؛ از بین برنده وفاق ملی/ تفرقه، ریختن آب به آسیاب دشمن است الگوی تربیتی خوبی برای کودکان باشیم همدان 2018؛ فرصتی برای ابلاغ ارزش‌های اسلامی نخستین دوره علمی آموزشی صهیونیسم‌شناسی برگزار می‌شود خویشتن خویش/ایمان و تقوا؛ سامان‌دهنده هویت انسان‌ها مستند «پدر معنوی» در قزوین ساخته شد رهبر جوان کره‌شمالی چگونه الگوی اصلاح‌طلبان ایران شد؟ ویدئوی شاهزاده میلیاردر عربستانی از نخستین تجربه رانندگی دخترش تهرانی‌های دارای گروه‌های خونی منفی برای اهدای خون فراخوانده شدند صحن علنی مجلس شورای اسلامی افزایش سرعت و دقت با صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه مشهد توافق پمپئو و گوترش بر سر یمن و سوریه سوءقصد نافرجام علیه رئیس‌جمهوری زیمبابوه / دو معاون منانگاگوا زخمی شدند برپایی تظاهرات گسترده علیه برگزیت در انگلیس استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در بنیاد حفظ آثار گیلان دنبال می‌شود برنامه اجرای تئاتر مستقل تهران اعلام شد وضعیت ترافیکی تهران؛ الان پیش بینی برداشت 800 تن آلبالو در مهاباد تشکر صدراعظم نوری از عدم شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری ضرورت تغییر راهکارهای حمایت از داوطلبان ایثارگر وحشت تماشاگران از دیدن هزارپا در سینما ملی پوشان نوجوان راهی اردن شدند محرمی سه‌شنبه در تست پزشکی دیناموزاگرب شرکت می‌کند ممنوعیت استقرار پلیس راه در مکان‌های خارج از دید رانندگان/ پلیس مماشاتی با دور دور خودروهای خارجی ندارد موتورهای کاربراتوری آلودگی هوا را تشدید می‌کند/وزیر کشور اجازه شماره‌گداری ندهد هشدار پلیس درباره تغییر ساعت سرقت از منازل تبدیل کارمندان شرکت به افرادی شایسته رهبری همایش بزرگ ورزش صبحگاهی در بوستان الغدیر برگزار می‌شود شکایت‌های حادثه ایرانشهر در دست بررسی است/دستگاه‌های مربوط از وقوع چنین اتفاق‌هایی پیشگیری کنند
خواننده مشهور بختیاری درگذشت فهرست 1339 قلم کالای ممنوعه وارداتی+ جدول واردات بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد+ اسامی عکس/ مراسم تشییع پیکر صدرالدین شجره مراسم تشییع پیکر صدرالدین شجره+ تصاویر لیست 1400 قلم کالای ممنوعه وارداتی ثبت سفارش 1339 ردیف کالا ممنوع شد واردات 1339 کالا ممنوع شد+ سند وزیر صنعت واردات 1339 قلم کالا به کشور را ممنوع کرد + سند واردات 1339 قلم کالا ممنوع شد + سند «اخراج 5 هزار آقازاده ایرانی» سورپرایز تیر است، نه خبر جعلی اولین تصاویر از عروسی بازیگران «بازی تاج و تخت» واردات 1339 قلم کالا ممنوع شد + سند واردات بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها واردات بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها لیست 1339 کالای ممنوعه وارداتی +سند واردات بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها واردات بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد انریکه کاسرس داور دیدار ایران و پرتغال شد قیمت طلا و سکه امروز 3 تیر 97 +جدول لیست 1400 کالایی که وارداتشان ممنوع شد لیست 1339 کالای ممنوعه وارداتی +سند واکنش نوبخت به طرح سه ادعا علیه او فهرست 1339 کالای ممنوعه وارداتی لباس‌های نامتعارف پلیس‌های زن لبنان ممنوعیت واردات خودرو بازار را از کنترل خارج می‌کند فهرست 1339 قلم کالای ممنوعه وارداتی+ جدول درگذشت خواننده مشهور بختیاری + فیلم واردات بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها مراسم تودیع و معارفه رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی واردات 1339 کالا به کشور ممنوع شد +لیست کالاهای ممنوعه واردات 1400 قلم کالا ممنوع فهرست کالاهای وارداتی ممنوعه اعلام شد+جدول اثرات عجیب بیماری بر چهره آیت الله شاهرودی + عکس واردات 1400 قلم کالا ممنوع شد احداث یک‌کیلومتر خط یعنی از بین رفتن 2/5 هکتار از مناطق جنگلی/ نابودی محیط زیست یعنی نابودی نسل بشر نامه شریعتمداری به رئیس سازمان توسعه تجارت درباره ممنوعیت واردات 1339 قلم کالا روزنامه جمهوری اسلامی: بالاخره پیروزی تیم فوتبال، پیروزی اسلام و نظام است، یا توطئه علیه امام زمان؟ نقش بازار را در کمک به انقلاب و جنگ تحمیلی نمی‌توان نادیده گرفت/ عدم توفیق در استقلال اقتصادی تراز انقلاب مسئله پول و پویول واردات 1339 قلم کالا ممنوع شد لیست سیاه واردات اعلام شد؛ ورود خودرو ممنوع! درسایه اعتماد و نگاه امیدوارکننده رهبری با روحیه‌ای جهادی در مسیر تحقق ارزش‌های متعالی انقلاب تلاشی دوچندان را بکار می‌بندیم بودن یا نبودن اردوغان واردات 1400 کالا ممنوع شد وزیر صنعت واردات 1339 قلم کالا به کشور را ممنوع کرد + سند نظارت سازمان بازرسی بر نحوه فروش اینترنتی خودروسازها/دست دلالان را از بازار خودرو قطع می‌کنیم پیکر «صدرالدین شجره» تشییع شد اصرارکی‌روش به تصمیمات دوگانه داور اروگوئه بعداز 500 بار تماشای گل عزت‌اللهی فهرست 1339 قلم کالای ممنوعه وارداتی+ جدول

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me