تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:استان ها()
کد خبر:16948069
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۵:۴۰

افزایش 25 درصدی تولید گندم در همدان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان از پیش بینی 25 درصدی تولید گندم در این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ جواد رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با اشاره به اینکه سال زراعی گذشته ، 61 هزار تن گندم در 53 هزار هکتار از زمین های زراعی شهرستان همدان تولید شده است گفت: سال زراعی 95، 9 هزار تن محصول گندم از اراضی کشاورزی این شهرستان برداشت شد.

وی تصریح کرد: علی رغم خشکسالی و عدم بارش به هنگام که در همدان وجود داشت، پارسال افزون بر 37 هزار و 500 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تحویل مراکز خرید گندم شده و 43 هزار هکتار مبارزه با سن داشتیم.

افزایش 25 درصدی تولید گندم در همدان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان عنوان کرد: پیش بینی می شود امسال 25 درصد تولید گندم افزایش داشته باشد.

رشیدی با بیان اینکه سال گذشته 16 هزار500 تن جو از سطح 11 هزار هکتار اراضی استان برداشت شد، ادامه داد: برداشت جو در سال زراعی 95، 22 هزار تن بود.

وی تصریح کرد: پارسال حدود 2 هزار تن جو به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان درباره  افزایش کشت کلزا در شهرستان همدان نیز گفت : 253 هکتار از اراضی شهرستان همدان در سال زراعی جاری زیر کشت کلزا رفته است.

رشیدی با بیان اینکه از 6 هزار هکتار اراضی یونجه کاری همدان 90 هزار تن یونجه برداشت شده است، افزود: 19 هزار تن سیر از یک هزار و 600 هکتار و یک هزار و 500 تن حبوبات از اراضی همدان برداشت شد.

وی ادامه داد: در سال زراعی گذشته 190 هزار تن سیب‌زمینی از 4 هزار و 500 هکتار از اراضی همدان برداشت شد.

تولید یک میلیون و 680 هزار گُل رُز در همدان

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان از تولید یک میلیون و 680 هزار گُل شاخه بریده یا همان گُل رُز در همدان خبر داد.

جواد رشیدی با بیان اینکه تولید گل شاخه بریده یک میلیون و 680 هزار شاخه در سطح 14 هزار متر مربع بوده است افزود: بیشتر این گلها صادراتی هستند.

افزایش 25 درصدی تولید گندم در همدان

 وی با اشاره به اینکه بیش از 30 گلخانه  به مساحت 14 هزار متر مربع در همدان فعال است، تصریح کرد: در سال زراعی گذشته 9 هزار و 600 تن محصول از گلخانه‌های همدان برداشت شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه میزان سطح گلخانه های شهرستان در سال 95 حدود 29 هکتار بوده که امسال بیش از 30/5 هکتار در سال جاری رسیده است.

رشیدی ادامه داد در سال جاری 4 پروانه بهره برداری گلخانه به مساحت 53 هزار متر مربع صادر شده است.

افزایش 25 درصدی تولید گندم در همدان

سالانه بیش از 12 هزار تن گوشت سفید در همدان تولید می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه از خرداد سال گذشته تا کنون 11 هزار تن گوشت مرغ در شهرستان همدان تولید شده است، اظهار کرد: در این شهرستان 60 واحد فعال صنعتی و سنتی تولید این میزان گوشت را برعهده داشته اند.

رشیدی با بیان اینکه 42 واحد گوشتی و شیری و 7 واحد گوسفنداری در همدان فعال است ادامه داد: تولید سالانه گوشت قرمز در این شهرستان 2 هزار و 970 تن ، که سال 95،  2 هزار و 879 تن بوده است.

وی با اشاره به اینکه18هزار کلنی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد، گفت: 177 تن عسل  توسط 205  زنبوردار تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان ادامه داد: این شهرستان با داشتن شش واحد مرغ تخم گذار سالانه 3 هزارو 771 تن تخم مرغ تولید میکند.

رشیدی با بیان اینکه 52 واحد جمع‌آوری شیر در شهرستان همدان فعال است گفت: پارسال 38 هزار تن شیر در همدان تولید شد.

وی در زمینه تولید ماهیان زینتی و خوراکی در همدان گفت: 25 واحد سردآبی و 18 واحد ماهی گرم آبی سالانه 720 تن ماهی تولید می کنند.

افزایش 25 درصدی تولید گندم در همدان

تجهیز18 هزار و 114 هکتار از اراضی همدان به سیستم‌های نوین آبیاری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با اشاره به اینکه  با اجرای روش های نویین آبیاری می توان راندمان  را از 35درصد به بالای 50 درصد ارتقا بخشید، گفت: جهاد کشاورزی شهرستان همدان تا پایان سل 96 حدود 18 هزار و 114 هکتار ازاراضی مستمر آبیاری شهرستان را به سیتسم های نوین آبیاری تجهیزکرده است.

رشیدی ادامه داد: 26 هزار هکتار از اراضی آبی شهرستان مستعد اجرای این سیستم ها می باشد که حدود69 درصد اراضی به سیستم های نوین تجهیز شده اند.

وی تصریح کرد: به ازای هر هکتار اجرایی آبیاری تحت فشار به طور متوسط 4 هزار متر مکعب صرفه  جویی در مصرف آب در سال اتفاق می افتد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان هدف از اجرای طرح آبیاری تحت فشار را بهبود مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی، ارتقا بهره وری آب و افزایش راندمان آبیاری در سطح مزارع عنوان کرد.

رشیدی در درباره رفع مشکل کم آبی در همدان گفت: مسدود نمودن چاههای غیرمجاز،  نصب کنتور های حجمی و هوشمند بر روی چاههای آب کشاورزی، اجرای طرح های آبخیز داری و آبخوان داری و تغییر الگوی کشت می تواند راهگشا باشد.

افزایش 25 درصدی تولید گندم در همدان

فعالیت های انجام شده در راستای استفاده بهینه از منابع آبی: 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان درباره فعالیت های انجام شده در راستای استفاده بهینه از منابع آبی گفت: بازسازی و مرمت قنوات روستای سرخ آباد و سولان و انصار الامام، طرح پوشش انهار سنتی روستاهای هیزج ، سباه کمر و سولان و شروع عملیات تکمبل انهار سنتی روستاهای شورین سنگستان تفريجان ورکانه ودينگله کهریز بوده است.

رشیدی ادامه داد: برای اجرای این پروژه مبلغ 22 میلیارد و 145میلیون ریال از محل اعتبارات استانی متوازن نفت و گاز هزینه شده است.

وی با اشاره به پتانسیل های منابع آبی شهرستان همدان افزود: آبهای زیر زمینی ۴۱۵ میلیون متر مکعب ۶۷ درصد، آبهای سطحی ۸۰ میلیون متر مکعب ۱3 درصد و ريزشهای جوی ۱۲۵ میلیون متر مکعب، ۲۰ درصد از منابع آبی شهرستان را به خود اختصاص داده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان  ادامه داد: میزان آب مورد نیاز با توجه به میزان اراضی و سطح زیر کشت محصولات باغی و زراعی حدود ۷۸۰ میلیون متر مکعب است که ۱۶۰ میلیون متر مکعب کمبود دارد لازم است جبران شود.  

 تشکیل 30 فقره  پرونده تسهیلاتی با اعتبار 44 میلیارد 594 میلیون ریال

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با اشاره به اینکه تشکیل 30 فقره  پرونده تسهیلاتی با اعتبار 44 میلیارد 594 میلیون ریال تنها یکی از اقدامات اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی شهرستان همدان است، افزود: تشکیل پرونده تسهیلات از محل مکانیزاسیون به تعداد ۲۲فقره به مبلع ۲۶۰۲۰ میلیون ریال برای تامین و تجهیز واحدهای تولیدی از لحاظ به روز نمودن تجهیزات شامل، هیتر، هواکش مه پاش و دستگاه تولید پلت ودان در مرغداری ها و لوازم شیر دوشی، شیر سرد کن و سایر وسایل مورد نیاز در واحدهای صنعتی ازاقدامات این اداره است.

رشیدی ادامه داد: بازدید و پیگیری تولید نوغان ونوغانداری و تولید 5 کیلو پیله ی خشک توسط یکی از نوغانداران بخش مرکزی به منظور فرآوری و ارسال آن به کارخانجات تولید ابریشم، پیگیری امور ثبت و مشخصات رکورد گیری، شیر تولیدی در گاوداری های صنعتی و اجرای طرح (دی اچ ای) به منظور اصلاح نژاد انتخاب بهتردام، نظارت بر توزیع ۲۹۲۴ تن نهاده های دامی بین دامداران شامل جو، کنسانتره، ذرت و سویا از دیگر اقدامات است.

وی با بیان اینکه نظار ت بر امور بهبود تغذیه دام در کارخانجات تولید خوراک دام در سطح شهرستان همدان در ۳ واحد با تولید بیش از ۴۵۰۰۰نن در سال است گفت: برای انواع دام شامل مرغ گوشتی مرغ تخمگذار گاوشیری گوساله پرواری و بره پرواری، اجرای مرحله اول، دوم و سوم سنترنژادی برای سه گله ۵۰ راسی، ۷۵ راسی و ۱۰۰ راسی، توزیع ۳۰۰۰ قطعه بچه ماهیان کپور بین پرورش دهندگان ماهی به صورت ترویجی به منظور تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای تولید گوشت سفید، بازدید و  سرشماری سالیانه ۲۱۰مورد از زنبورستان های تحت پوشش شهرستان همدان، اجرای طرح نظارت بر بهبود تولید مرغدایها در ۱۵ واحد ، برگزاری دوره آموزشی طبخ ماهی به تعداد 16 جلسه با شرکت 400نفر در روز از اقدامات دیگر جهاد برای  باغداران و کشاورزان است.

افزایش 25 درصدی تولید گندم در همدان

توضیع 32 هزار فرمون بین باغداران همدانی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان گفت: برای اولین بار جهت کنترل پروانه فری و کرم خراط در باغات گردو بدون استفاده از سموم 32 هزار فرمون بین باغداران همدانی توضیع شد.

رشیدی تصریح کرد: 50 درصد این فرمون ها بصورت یارانه ای بوده که از ابتدای خرداماه توزیع شده و تا پایان ماه ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان همه ساله باید برای رسیدگی بیشتر به درختان علاوه بر هرس آنها، نسبت به سم‌پاشی و مراقبت در حین کوددهی و آبیاری از بروز هرگونه آفت‌زدگی به درختان ممانعت کنند و در صورت بروز آفت نیز اقدامات لازم را برای از بین بردن آن بکار گیرند.

 وی سطح باغات دانه دارشهرستان را یک هزار و 2هکتار ،هسته دار میوه های خشک 2 هزار و 864 همتار، دانه ریز  2 هزارو 737  هکتار و گلخانه های سبزی و صیفی ۳۰ هکتار عنوان و افزود: پیش بینی  می شود سال جاری 50 هزار تن تولید محصولات باغی باشد.

رشیدی به تشکیل پرونده تسهیلاتی در حوزه اشتغال اشاره کرد وگفت: تشکیل پرونده تسهیلاتی از محل رونق تولید (بهینه یاب) به تعداد 1 فقره به مبلغ 63646 میلیون ریال، تشکیل پرونده تسهیلاتی از محل اشتغال فراگیر به تعداد 41 فقره بخ مبلغ 576696 میلیون ریال و تشکیل پرونده تسهیلاتی از محل توسعه روستایی به تعداد 22 فقره به مبلغ 52334 میلیون ریال بوده است.

افزایش 25 درصدی تولید گندم در همدان

بیمه بیش از 25 هزار و 190هکتار از اراضی کلزا و غلات

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با اشاره به اینکه بیش از 25 هزار و 190هکتار از اراضی کلزا و غلات در سال 96-97 بیمه شده اند گفت: 25 هزار  1129 هکتار از این اراضی مربوط به غلات و 61 هکتار نیز مربوط به مزارع کلزا است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان به آمار پروانه های صادره در حوزه تولیدات دامی واحد های صنعتی در سنوات مختلف پرداخت و گفت: 39 واحد گوساله پرواری در سال 95 وقبل از آن با ظرفیت 3789 و بره پرواری با تعداد 12 واحد و ظرفیت 3005 از واحد های فعال به حساب می آیند.

وی در ادامه بیان کرد: واحد تولیدی گوساله پرواری  در سال 96 با یک پرونده و ظرفیت 50 راس و بره پروی بدون پروانه صادره و با ظرفیت 200راس در مراتب بعدی صدور پروانه قرار دارند.

رشیدی گفت: مرغ گوشتی در سال 96 با ظرفیت 764هزار و تشکیل یک پرونده و مرغ تخم گذار بدون صدور پروانه جدید با تعداد 9 پرونده و ظرفیت یک میلیون 432هزار و 700 عدد از دیگر ظرفیت های اداره تولیدات دامی است.

وی درباره ظرفیت های مرغ مادر گوشتی گفت: درحوزه مرغ مادر گوشتی نیزتعداد 2 پرونده با ظرفیت 110 مرغ تشکیل شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان به واحد های سنتی در حوزه تولیدات دامی اشاره کرد وگفت: 12 واحد گاو شیری با ظرفیت 147 راس و 19 واحد گوساله پرواری با ظرفیت 520 راس در سال 96  پروانه صادر شده است.

رشیدی با بیان اینکه  در سه ماه نخست سال جاری  در حوزه گاو شیری 2 پروانه صادر و 28 راس به ظرفیت واحد های گاوشیری اضافه شده است، ادامه داد: در همین مدت 4پروانه در واحد های گوساله پروی با ظرفیت 65 راس صادرشده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در حوزه بره پروری نیز 43پروانه با ظرفیت 6508 راس ایجا شده ، بیان کرد: در سه ماه نخست سال جاری 14 پرونده با ظرفیت 1240را ایجاد شده است.

ارسال 16 هزار و 200 پیامک هشداری و آموزشی بین کشاورزان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با اشاره به فعالیت های ترویجی سال 1397 گفت: آموزش بهره برداران در زمینه های کاشت و داشت غلات، کنترل درختان میوه، کنترل سن غلات، بیمه محصولات کشاورزی، پرورش دام سبک، پرورش زنبور عسل توسط صندوق مشاغل خانگی 1917 نفر در روز بوده است.

رشیدی در ادامه افزود: اجرای 10 سایت الگویی ترویجی با موضوعات کشاورزی و دامپروری و آموزش بهره وران، توضیع 1375 اطلاعیه های مختلف در زمینه بیمه کشاورزی تسهیلات بانکی،کنتر آفات و بیماری ها، هرس باغات، کاشت نهال و مخاطرات طبیعی از دیگر اقدامات ترویجی جهاد کشاورزان در سال 97 است.

انتهای پیام/ص.ف

افزایش برداشت گندم در همدان

 

 

 

#وزارت جهادکشاورزی #محصولات کشاورزی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image related-image related-image related-image related-image


تلاش ترامپ برای تغییر قانون مهاجرت ادامه دارد فلسطینی‌ها 7 پایگاه نظامی اسرائیل را هدف قرار دادند وزیر دفاع: حرف زدن نتانیاهو درباره تامین آب ایران خنده دار است امارات: کشف تسلیحات ایرانی در یمن اعدام در انتظار وزیراسراییلی بجرم جاسوسی قیمت نفت با کاهش ذخایر آمریکا افزایش یافت مدیر روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد شورای دانش آموزی چتر حمایتی برای آموزش و پرورش است /لزوم یادگیری مهارت آموزی همراه با دانش نظری امروز کینه‌توزترین دشمنان تندرو در برابر ملت ایران قرار گرفته‌اند/ تلاش کنیم تا نگرانی مردم را کاهش دهیم لزومی ندارد معاهداتی که نمی‌دانیم به کجا ختم می‌شود قبول کنیم/ مجلس خودش قانون مبارزه با پول‌شویی و تروریسم را تصویب کند پویول نشد، عادل قهر کرد، آزادی بسته ماند پنجمین دور گفتگوهای سیاسی ایران و فرانسه در تهران برگزار شد آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را «فاضلاب» خواند و از آن خارج شد! جراحت شماری از راهپیمایان حامی شیخ زکزاکی به دست پلیس نیجریه روز بد ائتلاف سعودی انصارالله 60 نظامی ائتلاف را کشت 130 نفر را اسیر کرد آمریکا و روسیه یکدیگر را به جنگ اتمی در فضا تهدید کردند رئیس جمهور آمریکا برنامه گفت‌وگوی تلفنی با رهبر کره‌شمالی را لغو کرد تحقیر وزیر دولت ترامپ از سوی مردم در رستوران واشنگتن جولان جنگنده‌های ترکیه در آسمان کردستان عراق نیروی انتظامی: پخش فوتبال در ورزشگاه آزادی بلامانع است موافقت با پخش بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی ساحل غربی یمن باتلاق متجاوزان اعلام ترکیب تیم ملی فوتبال اسپانیا برای بازی با ایران حادثه مرگبار برای دختر جوان در مترو تهران مطالبه اقتصادی، حق مردم است مداخله رئیس جمهور آمریکا در امور آلمان و واکنش‌ها به آن یکجانبه گرایی آمریکا تهدیدی برای نظام بین الملل پزشک در ردای نخست وزیر راه اندازی مجتمع تفریحات دریایی در رامسر ترمیم معابر داخلی فاز 2 شهرک صنعتی نکا فرماندار جدید ساری منصوب شد تحقق درآمدهای مالیاتی استان اصفهان کمتر از 90 درصد بوده است سالانه 15 هزار تن گیاهان دارویی در استان همدان تولید می‌شود برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان قدردانی فرمانداراسدآبادازخانواده اهداکننده 11 عضو پاکسازی مکانیزه ساحل بابلسر حال و هوای فوق العاده ورزشگاه کازان دراستانه بازی با اسپانیا (ویدیو) صدا و سیما در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن است تاکید مدیر عامل بانک کشاورزی بر حمایت از تولید کالای باکیفیت داخلی موافقت با پخش فوتبال در ورزشگاه آزادی برای صبحانه سراغ این ماده لبنی نروید موافقت با پخش فوتبال در ورزشگاه آزادی 5 خوراکی که دشمن استخوان‌هایتان است شیر را گرم بخوریم یا سرد؟ لغو پخش بازی ایران - اسپانیا در ورزشگاه آزادی/وزارت ورزش: نمی‌توانیم مسئولیت تامین امنیت ورزشگاه‌ها را برای حضور زنان در کنار مردان بر عهده بگیریم/واکنش دو عضو شورای شهر+تکمیلی/ پلیس: پخش فوتبال ایران-اسپانیا در ورزشگاه آزادی بلامانع است موافقت با پخش فوتبال ایران-اسپانیا در ورزشگاه آزادی تکذیب ممانعت دادستانی از پخش دیدار ایران - اسپانیا در ورزشگاه آزادی «گتوند؛ فاجعه یا افتخار ملی» 2 / توهم توطئه تصاویر/ مراسم بزرگداشت شهید دکتر مصطفی چمران بخش خصوصی 1200 میلیارد ریال درگناوه سرمایه گذاری می‌کند
حضور پویول در برنامه 2018 لغو شد عادل قهر کرد؛ پویول آواره شد! غیبت عجیب عادل فردوسی پور در بخش اول برنامه 2018 آتش‌سوزی در خیابان امیرکبیر تهران کارلوس پویول در تهران /عکس پیش بازی اروگوئه-عربستان؛ حتی تساوی هم برای به خانه فرستادن عربستان و مصر کافی است گربه روسی برنده دیدار ایران - اسپانیا را پیش بینی کرد کمپین «نه به خرید» نتایج نامطلوب دارد؟ پول؛ دلیل لغو حضور کارلوس پویول در برنامه فردوسی پور حضور پویول در برنامه فردوسی‌پور لغو شد عناوین روزنامه‌های ورزشی 30 خرداد 97/ استرس در اسپانیا +تصاویر گربه پیشگو روسی برنده دیدار ایران و اسپانیا را معرفی کرد دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) منقش به «با هم قهرمانیم» شد+ عکس دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء: � مستشاران آمریکایی از ابتدای جنگ سوریه در کنار تروریست‌ها بودند غیبت مشکوک عادل فردوسی‌پور در استودیو 2018 مرگ سه عضو یک خانواده در حادثه رانندگی آتش سوزی گسترده در خیابان امیرکبیر تهران اولین سؤالی که بد از مرگ از انسان پرسیده می‌شود/راه حلی برای رفع تنگدستی پاسخ منفی استقلال به درخواست جپاروف فیروزآبادی: ویلای لواسان دفتر فوق سری رئیس ستادکل بود/دادگستری تهران: دادخواست رفع تصرف از ملک فیروزآبادی به حوزه قضایی واصل شد صدای پارسینه بخش اول (1395/4/2) غیبت مشکوک عادل فردوسی‌پور در استودیو 2018 با رئیس قوه قضائیه برای رفع مشکلات دانشجویان اغتشاشات اخیر مذاکره کرده‌ام صدای پارسینه بخش اول (1395/4/9) صدای پارسینه بخش اول (1395/3/31) افت شنوایی بالاترین نقص مادرزادی است مجری خبرساز این روزهای تلویزیون کیست؟ نویسندگان نامه 100 نفره عقل سیاسی ندارند دستور رئیس جمهور برای توقف گرانی‌ها بهترین روش‌های برای کاهش وزن کودکان چاق صدای پارسینه بخش دوم (1395/3/30) نقض یکی از شروط قبولی در دوره دکتری توسط دانشگاه‌ها/ افرادی وارد دوره دکتری می‌شوند که صلاحیت علمی ندارند عروسک جام جهانی هم از تیم ملی ایران حمایت کرد+عکس نحوه خرید بلیت برای تماشای خانوادگی بازی ایران - اسپانیا در ورزشگاه آزادی رسانه‌های اسرائیلی مطرح کردند: پیروزی اطلاعاتی ایران علیه اسرائیل با استفاده از یک وزیر اسرائیلی از زمین‌گیر کردن کشتی فرانسوی‌ها تا اسارت 160 مزدور/بزرگترین حمله جهانی به یمن چگونه ناکام ماند؟ + فیلم پرتغال با چاشنی شانس 3 امتیاز گرفت/ بعد از مصر مراکش هم خداحافظی کرد قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 30 خرداد 97 + جدول آغاز تماشای خانوادگی جام جهانی 2018 در ورزشگاه آزادی با بازی ایران و اسپانیا جزئیات تهیه بلیت برای تماشای خانوادگی بازی ایران - اسپانیا در ورزشگاه آزادی استوری فیفا برای بازی ایران و اسپانیا+عکس زینب طاهری بازداشت شد نمایندگان ایران، روسیه، ترکیه و دی میستورا توافق کردند صدای پارسینه بخش اول (1395/4/13) تاکید رهبر معظم انقلاب بر انقلابی‌گری در مجلس/ فرمایشات امروز معظم‌له رسالت مجلس را سنگین‌تر می‌کند 9 روش برای کاهش مصرف غذاهای ناسالم تماشای خانوادگی جام جهانی در ورزشگاه آزادی صدای پارسینه بخش اول (1395/4/1) صدای پارسینه بخش دوم (1395/3/31) حضور پویول در برنامه فردوسی‌پور لغو شد؟

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me