تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:استان ها()
کد خبر:16948341
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۵:۵۸

20 درصد البرزی‌ها ورزش می‌کنند/پیش بینی حضور 100 هزار کرجی در همایش پیاده روی 22 تیرماه

کرج- رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان البرز با بیان اینکه بیش از 20 درصد مردم این استان به شکل مستمر در ورزش همگانی مشارکت دارند از میزبانی دوباره کلانشهر کرج از همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی صبح ونشاط در 22 تیرماه خبرداد.

قدس آنلاین- گروه استان ها: توسعه ورزش شهروندی و ترغیب مردم به فعالیت در ورزش همگانی به یک رویکرد جدی در زندگی شهری امروز تبدیل شده است.

اینکه شهروندان به شکل منظم در طول هفته زمانی را برای فعالیت بدنی اختصاص دهند و با انجام حرکت ورزشی و پیاده وری میزان تحرک وپویایی خود را در زندگی ماشینی امروز بالا ببرند.

در این راستا فدراسیون ورزش های همگانی و به تبع آن هیئت های استانی متولی توسعه وترویج ورزش در بعد همگانی شده اند و سیاست های کلان کشور در این بخش را پیگیری می کنند.

در البرز خوشبختانه با توجه به مجموع اقدامات و تلاش های صورت گرفته فضا وبستر مناسبی برای رونق ورزش همگانی ونهادینه شدن آن در میان مردم در شهرهای مختلف فراهم شده و روند مشارکت مردم در فعالیت های بدنی شکل فزاینده ای پیدا کرده است.

«مهدی محبی» رئیس هیئت ورزش های همگانی استان البرز به بهانه میزبانی کرج از همایش بزرگ پیاده روی صبح ونشاط که قرار است نیمه دوم تیرماه برگزار شود با خبرنگار قدس آنلاین به گفتگو نشسته که در ادامه می خوانید:

*در آغاز علاقمندیم تعریفی از ورزش همگانی داشته باشید؟

ورزش همگانی  یعنی ورزش برای همه وشامل فعالیت‌های جسمی وتمرین‌های بدنی منظم می شود. ورزش صبحگاهی وعصرگاهی در پارک‌ها و فضاهای باز شهری را در برمی گیرد وعموماً به ورزش‌های گروهی غیررقابتی و بدون هزینه اطلاق می‌شود.

*از دید شما چه میزان فعالیت می تواند در چارچوب این تعریف قرار بگیرد؟

شاخص ترین نوع وشکل ورزش همگانی پیاده روی است. شما برای انجام این ورزش نیاز به یک کفش مناسب و یک لباس راحت دارید و فضای پیرامونی شما اعم از معابر و پارک ها در اختیارتان است تا به آن بپردازید.

با توجه به سبک زندگی امروز ۳ نوبت فعالیت ورزشی ۲۰ تا ۴۵ دقیقه ای در هفته می تواند به عنوان یک استاندارد و حداقل برای ورزش همگانی مطرح باشد.

البته نکته ای که نباید فراموش شود این است که این تحرک بدنی باید ضربان قلب فرد را به ۱۲۰ بار در دقیقه برساند.

*با توجه به این تعریف در حال حاضر آیا آماری از فعالیت مردم این استان در ورزش همگانی داریم؟

فضای اجتماعی حاکم بر هر شهر و اقلیمی متفاوت است و همین تفاوت در برخی متغیر ها چون فعالیت ورزشی نیز اثرگذار است.

خوشبختانه در استان البرز و مشخصا کلانشهر کرج با همه مشغله ها ودغدغه های موجود نگاه ورویکرد مردم به فعالیت ورزشی مثبت است.

در بعد ورزش قهرمانی و حرفه ای استان البرز در جمع ۵ استان برتر کشور است و ورزشکاران سازمان یافته آن در سطح بسیار خوبی است.

در بخش همگانی نیز با توجه به مجموع تلاشها و اقدامات صورت گرفته در یک دهه اخیر سال اخیر توانسته ایم به سطحی قابل قبول برسیم وآینده ای روشن ومثبت پیش روی خود ترسیم کنیم.

براساس بررسی های این هیئت و با توجه به پایش مستمری که از سوی این هیئت و کمیته های مختلف صورت گرفته در حال حاضر حدود ۲۰ درصد مردم استان به ورزش همگانی می پردازند و به عبارت درست تر آن را در سبد فعالیت روزانه خود قرار داده اند.

*از نظر شما آیا این میزان مشارکت مردم در ورزش همگانی راضی کننده است؟

از نگاه ما زمانی که همه مردم به ورزش بپردازند رضایت حاصل می شود اما باید با واقعیت ها جلو رفت و پذیرفت که در شرایط کنونی رساندن این نرخ به سطح کشورهای پیشرو دنیا کاری بس دشوارو زمان بر است.

واقعیت آن است که در طول یک دهه گذشته ما در مسیر رو به رشدی حرکت کرده ایم و فارغ از اینکه آهنگ جذب مردم به ورزش همگانی و ضرورت فعالیت بدنی در آنها کم بوده یا زیاد سیر حرکتی مان امیدوار کننده بوده است.

در حال حاضر بخش زیادی از خانواده ها به خصوص پدران ومادران به ضرورت فعالیت ورزشی پی برده اند و تایید این مدعا افزایش برنامه ورزش صبحگاهی در پارک های سطح شهرها در این سالها بوده است.

تا چند سال پیش خیلی ها پوشیدن لباس ورزشی وآمدن به محیط بیرون برای پیاده روی و ورزش را برای خود امری دشوار وغیر منتظره می دانستند اما خوشبختانه این رویکرد به شکل پررنگی تغییر کرده و امروز مردم با ورزش همگانی قرابت و همراهی خوبی دارند.

*به نظر شما برای تقویت این میزان مشارکت چه باید کرد؟

ما مجری سیاست های فدراسیون ورزش های همگانی در استان هستیم و همواره تلاش کرده ایم با به کارگیری ظرفیت های موجود به سمت جلب بیشتر مردم به ورزش گام برداریم.

خوشبختانه اگر امروز توفیقی حاصل شده و توانسته ایم گامی برای فعالیت طیف بیشتری از مردم برداریم ماحصل همین همکاری بوده است.

شهرداری ها، شوراهای شهرها وبسیاری از نهادهاو ارگان ها در کنار ما بوده اند و از همه مهمتر اداره کل ورزش وجوانان البرز پشتیبان ما در اجرایی شدن اهداف مان بوده است.

در سایه همین همکاری ما در سال گذشته توانستیم ۷۵۰ همایش و برنامه ورزشی با رویکرد ورزش همگانی را در زیر مجموعه خود و بالبته همراهی کمیته های همگانی سایر هیئت ها برگزار کنیم که در سطح کشور یک رکورد کم نظیر محسوب می شود.

قطعا برای بهتر شدن و رسیدن به جایی که همه مردم به ضرورت ورزش همگانی پی ببرند کار زیادی باید انجام شود واین مسیر طولانی باید با همکاری همه متولیان امر در سطح استان باشد.

*گزارشی از بوستان های فعال در ورزش صبحگاهی بدهید؟

در حال حاضر ۱۵ پارک در نقاط مختلف کرج به فعالیت ورزش صبحگاهی مشغول اند و مربیان ما نیز حضور دارند، در دیگر شهرهای استان نیز این برنامه در پارک های اصلی شهر در حال اجرا است و خوشبختانه در این خصوص توانسته ایم فضای مساعد و خوبی را برای جلب مردم به ورزش ایجاد کنیم.

درهمین جا لازم می دانم عنوان کنم که اگر تعداد شهروندان در بوستان های محلی برای فعالیت در ورزش صبحگاهی به ۱۵ نفر برسد این هیئت آمادگی دارد تا مربی برای آنها اعزام کندتا فعالیت ورزشی ونرمش ها را به شکل اصولی انجام دهند.

*از همایش پیاده روی بزرگ تیرماه بگویید، گویا قرار است به شکل زنده از شبکه ۳ سیما نیز پخش شود؟

خوشبختانه با حمایت های بی دریغ امیر غفرانی مدیرکل ورزش وجوانان استان که الحق همیشه پای کار هستند درخواست برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی را به فدراسیون دادیم و در نهایت تاریخ ۲۲ تیرماه برای برگزاری آن تعیین شد.

این همایش قرار است به شکل زنده و مستقیم در قالب برنامه صبح ونشاط از شبکه ۳ سیما پخش شود و فرصت مناسبی است تا علاقمندی مردم کرج به ورزش را به معرض نمایش بگذاریم.

ما در سال ۹۲ نیز میزبان این همایش بودیم و حضور پررنگ مردم را رقم زدیم و حال پس از ۵ سال نیز این اتفاق باید به شکل بهتری رخ بدهد.

برای برگزاری این همایش میدان جمهوری کرج برای مقصد مردم ورزش دوست تعیین شده و جوایز خوبی هم برای این مشارکت مردم در نظر گرفته شده تا میزان مشارکت و حضور آنها شکل بهتری داشته باشد.

*پیش بینی شما از میزان مشارکت با توجه به شناختی که از فضای ورزش استان دارید چقدر است؟

به نظرم اگر در موضوع اطلاع رسانی خوب عمل کنیم می توانیم مشارکت حداقل ۱۰۰ هزار نفری مردم را شاهد باشیم.

قطعا همکاری و مشارکت سایر دستگاه ها تعیین کننده است و باید بتوانیم با هم افزایی بستر حضور حداکثری مردم را در این گردهمایی ورزشی که مردم نقاط مختلف کشور نظاره گر آن هستند فراهم کنیم.

*از جوایز در نظر گرفته شده بگویید؟

یک دستگاه خودرو به عنوان جایزه ویژه برای این همایش در نظر گرفته شده است. ، همچنین دوچرخه و جوایز متنوع دیگری در نظر گرفته شده تا در نهایت به شکل قرعه کشی در میان مردم توزیع شود.

*خیلی این تصور را دارند که حوزه فعالیت شما محدود به برگزاری همایش ها و بعد همگانی ورزش است، اما گویا در بخش قهرمانی و آموزش نیز فعال هستید؟

محور فعالیت هیئت ورزش های همگانی فراگیرکردن ورزش است و محدود به پیاده روی و ورزش صبحگاهی نمی شود. ما کمیته هایی داریم که فعالیت قهرمانی دارند و در مسابقات کشوری باید شرکت کنند وگاها حجم این مسابقات با فعالیت چند هیئت ورزشی دیگر برابری می کند.

ما در سال گذشته میزبانی چند مسابقه کشوری را برعهده داشتیم و در تمامی رویدادهای کشوری نیز شرکت کردیم. در عین حال بیش از ۱۰۰ دوره مربیگری و کلاس آموزشی را برگزار کردیم که در سطح کشور البرز را در جمع ۳ استان برتر قرار داده است.

* وصحبت پایانی شما؟

همیشه در تمام جلسات وگردهمایی ها مردم را ترغیب به ورزش کرده ام. معتقدم اگر ورزش در سبد روزانه فعالیت هر یک از ما قرار بگیرد بستری می شود برای ارتقا سلامتی و دچار نشدن به بیماری ها، بنابراین با ورزش به پارک ها برویم تا اینکه یک روز کیسه دارو را به دستمان بدهند و روز تخت بیماری فرصتی برای ساده ترین حرکات نداشته باشیم.

مجموعه هیئت ورزش های همگانی البرز همواره تلاش کرده ضرورت فعالیت ورزشی را برای یکایک مردم تبیین کند و افزایش حتی یک نفر به جمع خانواده بزرگ ورزش برای ما مسرت بخش و شادی آفرین است.

 مردم البرز ورزش دوست هستند و قهرمان پروری این استان موید آن است اما زمانی می توانیم براین خوشنودی بیفزاییم که همه مردم اعم از پیر وجوان ورزش کنند وبرای فعالیت های بدنی وقت بگذارند.

#استان البرز #فدراسیون ورزش های همگانی #کرج #ورزش شهروندی #ورزش همگانی #همایش پیاده روی خانوادگی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


بیرجند| اعزام بیش از 760 هزار زائر اولی به مشهد مقدس توسط بنیاد زائر طغیان بیماری در مناطق زلزله زده کرمانشاه نداریم تایید اختلاس 3هزار میلیاردی در شهرداری ساری+جزئیات پیش‌فروش خودروهای وارداتی ممنوع شد واکنش منفی سخنگوی وزارت خارجه به مذاکره با آمریکا بسته پیشنهادی اروپا را باید با منافع ملی تطبیق داد بازتاب اقدام تماشاگران ایران مقابل هتل پرتغال در رسانه‌های جهانی هنرمند بادگیرها رخ در نقاب خاک کشید دو کره آماده مذاکرات دوجانبه اقتصادی سکه 400 هزار تومان حباب دارد!؟ افزایش تولید، بحران بیکاری را رفع کرد دستورالعمل‌های ایمنی به اماکن ناایمن شمال تهران ابلاغ می شود آشنا: نامه ظریف به پمپئو اعلام مواضع جمهوری اسلامی ایران بود نه اعلام آمادگی برای مذاکره سکه طرح جدید ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد بلژیک: ویزای شنگن باید محدود شود بحران مسلمانان روهینگیا؛ اروپا ۷ مقام میانماری را به لیست تحریم‌های خود می‌افزاید باید افرادی از حوزه های علمیه قیام کنند و درمان کننده دردهای مردم و جامعه باشند؛ آیت الله هاشم زاده هریسی در گفت وگو با شفقنا زمان ورود جان توشاک به تبریز اعلام شد ۶ فعالیت برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در شادگان اجرا شد نصب و راه اندازی ۱۰۰ سایت تلفن همراه در استان کرمان جام جهانی 2018| شفر: ایران همچنان شانس صعود دارد/ روی تیم ملی فشاری نیست فائزه هاشمی: تا دیر نشده با آمریکا مذاکره کنید امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ولیعهد بحرین با اعضای هیات اسرائیلی در بحرین دست داد درگیری فرقه‌ای کشاورزان و دامداران در نیجریه تصاویر اجساد مهاجران در سواحل لیبی (+13) به‌روزرسانی مایکروسافت برای ایمیل ارایه شد برنامه حذف تبلیغات مزاحم اندروید بازدید وزیر اطلاعات از تاسیسات هسته‌ای فردو (عکس) آزاد راه تهران- شمال نیازمند سرمایه گذاری مردمی است پوتین به اردوغان تبریک گفت سکه و طلا امروز در بازار رشت گران شد روزنامه گازتا دلواسپورت ترکیب احتمالی ایران و پرتغال را اعلام کرد نیروهای امنیتی افغانستان 6 داعشی را به هلاکت رساندند آغاز اعزام 1500 زوج دانشجو به مشهد مهم ترین قطب فرهنگی وتفریحی در قم سوال از «روحانی» دوباره در مجلس به جریان افتاد چرا تولید نفت اوپک پلاس باید افزایش یابد؟ خروج داروهای بدون نسخه از شمول بیمه ایران ۵۰ میلیارد دلار نفت‌خام صادر کرد بازار تهران در آرامش و فعال است واکنش آشنا به حواشی توچال: روحانی باید تخریب می شد حتی اگر به جای توچال به چاله میدان رفته بود ۱۸ میلیون دلار برای تامین کالاهای ضروری مردم تخصیص می‌یابد کی‌روش یکی از ۳ گزینه اصلی جانشینی رباح ماجر در الجزایر راه‌اندازی سامانه خدمات الکترونیک قضایی در دیوان عدالت اداری دانشگاه آزاد اسلامی خود را متعهد به حل مسأله و تمدن‌سازی می‌داند شهروندان مزاحمت‌های ساخت و ساز را به ۱۳۷ و ۱۸۸۸ اطلاع دهند/قانون باید نسبت به تردد ماشین‌های سنگین در شب تغییر کند جهانگیری: تعطیلی کارخانه‌ها در ماه‌های آینده!!
آخرین جزئیات از پیکر جانباختگان ATR "تهران-یاسوج" واردات لباس رییس جمهور ممنوع شد حضور پر رنگ مردم ترکیه پای صندوق‌های رای دانلود؛ واکنش کریستیانو رونالدو به سر و صدای هواداران ایرانی مقابل هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی پرتغال واکنش رونالدو به سروصدای ایرانی‌ها مقابل هتل پرتغالی‌ها! +فیلم شیراز| "تحریم‌های بانکی" صادرات و تولید بخش خصوصی را تعطیل می‌کند فلاحتپیشه رئیس کمیسیون امنیتملی مجلس شد براساس توافق اوپک کشورها باید کاهش تولید نفت خود را جبران کنند واکنش‌های توییتری به توچال رفتن روحانی +تصاویر وداع با پیکر مطهر سردار شهید دایی‌پور در معراج شهدا+فیلم و عکس خودکشی هوادار لیونل مسی در هند زمین لرزه در زنگی آباد زلزله در بازار طلا و سکه/ دلار 8800 تومان شد + جدول وداع با شهید مدافع حرم "شاهرخ دایی پور" هشدار مدافع سابق تیم ملی درمورد رونالدو سکه بازهم گران شد/ قیمت سکه امروز 3 تیر 97 لباس آمریکایی روحانی در «توچال» +عکس نظر شما درباره این عکس چیست؟ برخورد شدید خودروی 206 با گاردریل در اتوبان باکری + فیلم فهرست 1339 کالای ممنوعه وارداتی/از خودرو تا پوشاک فینال مسابقات تنیس 500 امتیازی هاله 2018؛ پایان شکست ناپذیری فدرر در چمن با شکست مقابل کوریچ دادستان کل کشور: شرمم می‌آید بگویم آن شب در استادیوم آزادی چه گذشت توزیع آب بسته بندی شده در خوزستان! تشییع پیکر شهید مرزبان جلال بهبودی طرقی واکنش طنز به توچال رفتن روحانی +عکس نگاهی به مراسم عروسی جان اسنو و ایگریت برخی مدیران به شکارچی آمریکایی اجازه ورود دادند/ به بهانه پخش فوتبال در استادیوم اتفاقاتی افتاد که شرم داریم بیان کنیم معاملات آتی سکه در بورس کالا، محدود شد اعتصاب کسبه بازار موبایل: دلار 10 تومانی نمی‌خوایم! +فیلم پیکر سردار شاهرخ دایی‌پور شهید مدافع حرم سپاه 4 تیر تشییع می‌شود تشییع پیکر مرزبان شهید در مشهد ضابطین بسیجی میتوانند به جرم مشهود ورود کنند انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه /تدابیر شدید امنیتی در شهرهای ترکیه/مخالفان اردوغان معترض شدند/اردوغان رای خود را به صندوق انداخت چالش‌های پیش روی اردوغان در انتخابات امروز ترکیه موسویان: شاید بهتر باشد روحانی استعفا دهد! محرومیت دو بازیکن تیم ملی سوئیس به جای افزایش مزد به کارگران سبد کالا بدهید طائب: مشایی نه کتک خورده و نه غذایش کم شده انفجار قیمت سکه تمامی ندارد/ سکه مرز 2.800 میلیونی را رد کرد دلار در اوج و روحانی و تیمش در توچال/ کسگم توچال چه مشکلی براش پیش آمده؟ / رفتن به توچال برای امید به مردم/ کاخ نشین چه میفهمد درد کوخ نشین را؟ +تصاویر طلا 252 هزار تومان شد، سکه 2 میلیون و 820 هزار تومان ادامه مخالفت ایران با فرصت طلبی عربستان مردم اسیر مشکلات، روحانی مشغول تفریح در توچال +عکس شاخص بورس به کانال 112 هزار واحد رسید کارآفرینان از ظریف و عراقچی قدردانی کردند پیش بازی اسپانیا-مراکش؛ شایسته‌های صفر امتیازی در پی اعاده حیثیت؛ لاروخا پیروزی پرگل می‌خواهد گمانه‌ها از جلسه ویژه ارزی در نهاد ریاست جمهوری ترکیب احتمالی ایران مقابل پرتغال+عکس واردات بیش از 1400 قلم کالا ممنوع شد افزایش سرسام‌آور قیمت سکه ادامه دارد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me