تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:پارس
دسته:سیاسی()
کد خبر:16949417
۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۶:۴۷

قربان‌زاده: بازنگری و تغییر نگرش موضوعی به نفع بدنه اصولگرایی است

عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت گفت: بازنگری و تغییر نگرش به نفع بدنه اصولگرایی است.
به گزارش پارس نیوز، 

در جریان‌شناسی تحولات سیاسی کشور می‌توان به دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب توجه کرد، جریان‌هایی که در دو دهه اخیر در انتخابات‌های متعدد با یکدیگر رقابت داشته و سعی کردند با توجه به گفتمان سیاسی خاصی، جامعه را جذب خود کنند.

 در این بین در چند انتخابات اخیر اصلاح‌طلبان توانسته‌اند با ایجاد دوقطبی‌های کاذب به ویژه  در حوزه‌های اجتماعی و سیاسی، اصولگرایان را در قطب مخالف و منفی قرار دهند و با همین روش در کسب قدرت در قوای مختلف موفق عمل کنند. بر همین اساس برخی از شخصیت‌ها و گروه‌های اصولگرا برای ارائه زاویه دید روشن‌تری از اصولگرایی به جامعه، پیشنهاد تغییرات ساختاری در این جریان را  دادند و تا به امروز نیز این بازتعریف‌ها در مرحله رفت و برگشت میان اصولگرایان جهت تعیین مصادیق جدید در جریان بوده است.

در همین زمینه حسین قربانزاده عضو جبهه پیشرفت و عدالت و فعال سیاسی در گفت‌وگو مشروح  با خبرنگار حوزه احزاب تسنیم، با تاکید بر اهمیت آسیب شناسی عملکردی جریان‌های سیاسی کشور گفت: طبیعتا تحولات سیاسی داخلی در سال‌های گذشته ایجاب می‌کند، مسائل از منظر متفاوتی مورد بررسی و توجه قرار داده شود.

وی افزود: مسئله مورد نیاز دو جریان سیاسی اصلی کشور آسیب‌شناسی شیوه‌های رفتاری و عملکردی آنهاست؛ اما در رابطه با جریان اصولگرا باید گفت این جریان بعد از پایان یافتن جنگ تحمیلی در حوزه رقابت سیاسی با حوادثی مواجه بوده که گاهی موفق و گاهی نیز ناموفق بوده است. مسلما آسیب‌شناسی افق‌های پیش رو منجر به پیشرفت و کاهش نقاط ضعف در موارد گوناگون می‌شود که مصادیق آن به نحو روشنی خود را در رقابت‌های انتخاباتی نشان می‌دهد.

به گفته قربانزاده، بی‌شک جریان اصولگرایی نیازمند تغییر نگرش است. به این معنا که شاخصین و تاثیرگذاران این جریان باید در نگرش‌های خود تغییراتی ایجاد کنند. بدیهی است اگر این تغییر نگرش در سطح کلان و اساسی ایجاد شود در سایر موارد کوچک شاهد رفع مشکلات و مسائل پیشروی اصولگرایان خواهیم بود چرا که مشکلات کوچک و بزرگ پشت سر هم به جریان اصولگرا تحمیل می‌شود؛ از این رو باید مانع افزایش آفت‌ها در مصادیق مختلف بر روی جریان اصولگرا بود.

هدف جریان اصولگرایی نباید دستیابی به پیروزی‌های مقطعی در انتخابات‌ها باشد

عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت گفت: اگر جریان اصولگرا با آفت‌ها برخورد سطحی داشته باشد یعنی همانند بیماری که مبتلا به درد مزمنی است اما درد خود را تنها به واسطه مصرف قرص مسکن تسکین می‌دهد رفتار کند, این درد شاید به صورت موقتی ساکت شود اما درمان نشده و روز به روز بر دامنه آن افزوده می‌شود, از این رو نتیجه موقتی است که فایده‌ای برای فرد به دنبال ندارد.

وی ادامه داد: مثلا می‌توان گفت در انتخابات آینده اصولگرایان صاحب بیشترین کرسی در مجلس شورای اسلامی شوند حال این سوال مطرح می‌شود که آیا به دست آوردن اکثریت کرسی‌های مجلس به منزله انجام آسیب شناسی است و جریان اصولگرا  دچار تحول شده و حرکت رو به جلویی را آغاز کرده است؟ آیا پیروزی در انتخابات آتی مجلس گواه چنین موضوعی است که جریان اصولگرا تجدید بنا داشته است؟ بنده معقتدم حتی اگر رای حداکثری را در انتخابات مجلس شورای اسلامی آتی به دست آوریم اما همچنان در نگرش‌هایمان تغییری ایجاد نکرده باشیم و پایش و پیرایشی را مورد توجه قرار نداده باشیم نتیجه به دست آمده مقطعی و زودگذر خواهد بود و مسلما یک بار دیگر به صورت سخت‌تری در مقطع دیگری گرفتار خواهیم شد.

قربانزاده با تاکید بر پررنگ دیدن نقش مردم و پاسخگویی به مطالبات آنها از سوی جریان اصولگرا خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که جریان اصولگرایی باید بدان توجه ویژه‌ای داشته باشد، ارتباط با قاطبه مردم است، چرا که متاسفانه نسبت جریان اصولگرایی با قاطبه و عموم مردم نسبت درستی نیست؛ به نحوی که مصادیق این مساله در موضوعات مختلف مشهود است.

وی افزود: در صورتی که این رابطه ترمیم نشود و در بزرگان اصولگرا تغییر نگرشی ایجاد نشود، اصولگرایان همچنان در آینده با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد و چرخ سیاست‌ورزی جریان اصولگرا  لنگ خواهد زد. یکی از مصادیق برقراری ارتباط با مردم توجه به مطالبات اجتماعی و اقتصادی روشنی است که مردم خواهان پاسخگویی به آن هستند. مشخص است اگر پاسخگویی به مطالبات یاد شده صرفا در حد کلی‌گویی، سخنرانی، بیان و لقلقه زبان باشد اما اصلی‌ترین دغدغه بزرگان جریان اصولگرا موضوعات سیاسی باشد و به  دردهای مردم توجهی صورت نگیرد، جریان اصولگرا مورد حمایت و توجه مردم قرار نمی‌گیرد.

 شخصیت‌های اصولگرا به آلام مردم در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی توجه ویژه داشته باشند

قربانزاده گفت: اگر شاخصین و شخصیت‌های جریان اصولگرایی توجه ویژه‌ای به آلام مردم در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی داشته باشند مسلما مردم احساس می‌کنند که رهبران جریان اصولگرا در میان آنها هستند و در حد بضاعت و توان خود مطالبات را پیگیری می‌کنند به نحوی که این مطالبات دغدغه روزانه آنهاست مسلما با این جریان همراه و همنوا خواهند شد البته به شرطی که پرداختن به دغدغه مردم به صورت ساعتی، مقطعی و نمایشی نباشد.

این عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت خاطر نشان کرد: بی‌شک دست‌یابی به چنین جایگاهی نیازمند تغییر نگرش ریشه‌ای در بزرگان اصولگرایی است به این نحو که مردم کاملا احساس کنند که مدعیان این جریان همه حیات خود را وقف خدمت به مردم کرده نه اینکه در مقطعی مثلا در رقابت‌های انتخاباتی و برای اینکه در فضای رسانه‌ای شوند به مردم روی کنند. مردم حقیقت یا عدم حقیقت رفتارها را به خوبی احساس می‌کنند، بنابراین اینگونه نیست که تصور شود اگر دوره‌ای خود را به صورت مقطعی در خدمت مردم نشان دهیم مردم باور می‌کنند.

وی افزود: بی شک سلول‌های افکار عمومی  از آگاهی بالایی برخوردار است که چه کسی یا کسانی به صورت مستمر مطالبات آنها را پیگیری می‌کنند و چه کسانی در بین آنها زندگی کرده و درد آنها را احساس می‌کنند. اعتراضات اقتصادی مردم در دی ماه سال گذشته در عرصه اجتماع نشان داد اقشار مختلفی از مردم نیازمند توجه و رسیدگی‌های ویژه هستند. پاسخگویی به مطالبات به حق مردم موضوع روشنی است که  اگر جریان اصولگرایی خواهان ترمیم رابطه خود با مردم است باید به این حوزه به صورت قابل توجهی ورود پیدا کند و با تغییر نگرش به سمتی حرکت کند که بتواند به عنوان یک جریان سیاسی فعال پاسخگوی اولویت های اجتماعی و دغدغه های اقتصادی مردم باشد.

رهبر معظم انقلاب، رهبر کلیت نظام و تمامی گروه‌های سیاسی فعال در کشور است

قربانزاده در انتقاد از اشاعه دیدگاه غلط در میان اصولگرایان گفت: سرفصل دوم که اتفاقا موضوع مهمی است و آسیب شناسی و تغییر رویکرد در آن بسیار مهم و الزامی است نسبت این جریان با شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی است. متاسفانه برخی رفتارها منجر به جا افتادن برداشت غلطی شده مبنی بر اینکه رهبر معظم انقلاب فقط رهبر جریان اصولگرایی است و توجه و عنایت ایشان فقط به این جریان است و راهبردها و رویکردهای خود را تنها خطاب به این جریان عنوان می‌کنند, به نحوی که برای برخی باور شده که رهبر معظم انقلاب اسلامی دبیر کل جریان اصولگراست و همانند دبیر حزبی عمل می‌کند از این رو توقع دارند که رهبر فرزانه انقلاب تنها برای خوشایند این جریان  سخن بگویند و رهنمود داشته باشند. متاسفانه این نگرش تا بدنه و بخشی از افرادی که جان فدای این جریان هستند رسوخ کرده غافل از اینکه توسعه چنین دیدگاهی آسیب بزرگی به ساختار نظام جمهوری اسلامی وارد می‌کند و  شان و جایگاه والای رهبر فرزانه انقلاب را زیر سؤال می‌برد.

قربانزاده با بیان اینکه بی شک مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب, رهبر کلیت نظام و سپهر حمایت هدایت ایشان همه کشور را در برمی‌گیرد، تصریح کرد:  نمی‌توان هیچ ساحتی را از این موارد استثنا کرد و نباید ایشان را به صورت انحصاری به یک جریان اختصاص داد که گویی حمایت و هدایت رهبر صرفا این جریان را در بر می‌گیرد. طبیعتا عدم فهم چنین موضوع مهمی منجر به سردرگمی جریان سیاسی مقابل می‌شود. مسلما اگر این نکته اینگونه تلقین شود این نگرش به صورت سلسله مراتبی به سطحی می‌رسد که افرادی که در کف این جامعه به عنوان حزب اللهی و جریان انقلابی معتمد و دلسوز شناخته می شوند این‌گونه احساس می‌کنند که در جریانی حضور دارند که کلیت آن توسط رهبر معظم انقلاب هدایت می‌شود.

در صورت عدم آسیب شناسی مشکلات گذشته، نتایج انتخابات‌های اخیر تکرار می‌شود

حسین قربانزاده با تاکید بر اهتمام به موضوع آسیب شناسی جریان اصولگرا در موضوع انتخابات یادآور شد: موضوع دیگری که باید مورد توجه شخصیت‌های اصولگرا قرار بگیرد آسیب شناسی مشی و نوع رویکرد سیاست ورزی جریان اصولگرا در موارد انتخاباتی است. تغییر نگرش در سازوکارهای سیاسی که در دو سه انتخابات اخیر اتفاق افتاده  متاسفانه نتیجه مطلوبی برای این جریان در انتخابات ریاست جمهوری, مجلس شورای اسلامی و در شهر تهران، در شورای اسلامی شهر نداشته است. هر چند عده‌ای معتقدند دلیل این مساله رویکرد و اقبال جامعه به سمت جریان اصلاح طلب بوده و این اقبال لزوما به معنای ایراد داشتن ما نیست.

وی افزود: به هر حال می‌توان اینگونه عنوان نمود که فضای حاکم بر جامعه و نوع تبلیغات کمپین سیاسی و هیجاناتی که درهفته‌های آخر انتخابات اتفاق افتاده منجر به رقم زدن چنین موقعیتی شده، بنابراین ما مسیر اشتباهی را پشت سر نگذاشته‌ایم که نسب به آن نادم یا از آن پشیمان باشیم. این عده براین تاکید می‌کنند که به هر حال در دوره دیگری جامعه به سمت ما اقبال نشان می‌دهد. بنده با این نظر مخالفم و معتقدم اگر قائل به آسیب شناسی نباشیم و در رویکردهای انتخاباتی همان شیوه‌های قدیم را تکرار کنیم نتیجه‌ای بهتر از نتایج قبلی نخواهیم گرفت. اگر افراد احساس نکنند مسیرشان به این آسیب شناسی نیاز دارد و سازوکار سیاسی‌شان نیاز به بازنگری ندارد حتما شاهد تکرار نتایج گذشته خواهند بود.

ابزارهای تکنولوژی و فناوری روز به روز بر تنگ‌تر شدن دایره رقابت‌های انتخاباتی می افزاید

عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت  در پایان گفت: صحبت‌ها و اظهار نظرهای جوانان فعال اصولگرا و انقلابی در محافل گوناگون بیانگر دغدغه مشترکی است که نشان از نقد و اعتراض به فرآیند خروجی و ارائه فهرست و لیست‌های انتخاباتی دارند. این جوانان معتقدند بخشی از مشکلات با نگاه سنتی حاکم بر جریان اصولگرا که از دهه‌های گذشته به ارث گذاشته شده در ارتباط است. به هر حال مشی سیاسی بزرگان اصولگرا در دوره‌ای پاسخگوی نیازها بوده به نحوی که دوره‌ای رئیس‌جمهور بدون هیچ رقابت سیاسی 90 درصد رای را از آن خود کرده است.

وی افزود: در دوره جدید و در انتخابات پیش رو در سال 1400 مردم با آگاهی بیشتری رای می‌دهند و ابزارهای تکنولوژی و فناوری روز به روز بر تنگ‌تر شدن دایره رقابت‌ها می افزاید. طبیعتا دراین حوزه ابزار رسانه در حوزه عملیات روانی به شیوه‌های مختلف بهره برداری خواهد کرد. بنابراین نمی‌توان با توسل به شیوه سه دهه پیش وارد رقابت‌های انتخاباتی شد از این رو اصلاح و تغییر نگرش ضرروی است. بی‌شک بازنگری و تغییر نگرش موضوعی است که به نفع بدنه اصولگرایی خواهد بود و گفتمان نواصولگرایی می‌تواند در کلیت به نفع مردم و کشور مسیرهای پیش روی اصولگرایان را روشن کند.

 

منبع خبر : تسنیم
#تبلیغات #درمان #شهر تهران #مجلس شورای اسلامی #مقام معظم رهبری
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


صعود کرواسی با شکست آرژانتین/ یاران مسی در خطر حذف! سومین گل کرواسی به آرژانتین + فیلم جام جهانی 1990 و داستان تلخ زلزله رودبار کشته شدن یک مقام عالی نظامی ائتلاف سعودی در یمن تمرین امروز تیم ملی پشت درهای بسته برگزار می‌شود حمله ائتلاف به سوریه هشت کشته برجای گذاشت چمران، شخصیت مستقلی داشت و دغدغه‌اش پیشرفت ایران بود چمران، الگویی برای نسل جوان در تحصیل علم و بندگی خداوند است با شاعری زبده، ماهر و قوی روبه‌رو هستی نه با شخص اول کشور چه زیباست با خدا ماندن و از همه عالم بریدن فرهنگ قرآنی به برکت انقلاب اسلامی در حال گسترش است کارگاهی که چرخ‌هایش با همت و طعم رزق حلال می‌چرخد احقاق حقوق عامه؛ مهم‌ترین هدف قوه قضائیه در سال 97 گلایه نسبت به عدم همکاری مؤسسه‌های قرآنی با صداوسیمای خراسان رضوی پیکر شهید موسوی امین تشییع و به خاک سپرده شد نذری برای ایران کشته شدن یک مقام عالی نظامی ائتلاف سعودی سازمان ملل: گزارش هایی مبنی بر غرق شدن 220 مهاجر در سواحل لیبی داریم صادرات غیرنفتی با 21 درصد رشد به 11.2 میلیارد دلار رسید تلاش دو جانبه وزارت نیرو و سپاه برای ترویج فرهنگ صحیح استفاده از انرژی ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد (ویدئو) خلاصه بازی فرانسه 1 - پرو 0 هنرمند لاهیجانی بهترین بازیگر فستیوال فیلم توکیو شد کی‌روش: بازی با پرتغال ربطی به وطن‌پرستی ندارد/ اسکورسیزی هم نمی‌توانست چنین فیلمنامه‌ای بنویسد مراسم چهلمین روز درگذشت حجت الاسلام طباطبایی در قم برگزار شد نتیجه بازی آرژانتین و کرواسی در جام جهانی/ آرژانتین در آستانه حذف قرار گرفت فال روزانه 01/ 04/ 1397 قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت ثبت بدترین عملکرد اقتصادی 10 سال اخیر انگلیس پرداخت با کارت اعتباری از وجه نقد در انگلیس پیشی گرفت شکست سنگین آرژانتیین برابر کرواسی رئیس سازمان صدا و سیما با مراجع و علما دیدار کرد کشته شدن 19 پلیس در حملات گسترده طالبان کوتاه شدن دست دلالان از پرونده‌های قضایی تمرین امروز تیم ملی پشت درهای بسته برگزار می‌شود مودریچ بهترین بازیکن دیدار آرژانتین - کرواسی شد مایکروسافت در برنامه‌های مهاجرتی با دولت آمریکا همکاری نمی‌کند آلبوم تصاویر هشتمین روز جام جهانی روسیه از شیطنت‌های نمادین باکو در خصومت‌ورزی علیه ایران تا تحریک قومیت‌گرایی ضدایرانی مودریچ بهترین بازیکن دیدار کرواسی و آرژانتین شد مدیریت واردات برای 16 قلم کالای اساسی در کشور رشد مصرف نفت حلزونی می‌شود فیلم سینمایی «خجالت نکش» در صومعه سرا اکران می‌شود نیازهای کارکنان حوزه فرهنگ فارس برسی شد خبرسازی تازه رسانه‌های سعودی و مصری ضد دوحه؛ «قطر آبستن یک کودتاست» حمله جنگنده‌های آمریکا به مناطق مسکونی در شرق سوریه 8 کشته برجای گذاشت یا پول دیوارکشی با مکزیک را می‌دهید یا دولت را تعطیل می‌کنم! نامه مذاکره با آمریکا نامه اصلاح طلبان نیست درباره جنگ روانی
لایی دیدنی وحید امیری به پیکه +فیلم حمله ایرانی‌ها به صفحه شکیرا! بازتاب جهانی بازی دلاورانه ایران مقابل اسپانیا (عکس) اشک سردار آزمون از ناسپاسی هواداران: مردم فکر می‌کنند من تلاش نمی‌کنم +صوت دانلود؛ گل مردود ایران مقابل اسپانیا با گزارش عربی رئوف خلیف تصاویری از حضور همزمان مردان و زنان در استادیوم آزادی بازتاب لایی تاریخی امیری به پیکه در آاس (عکس) دانلود؛ لحظه لایی زیبای وحید امیری به پیکه با گزارش رئوف خلیف بازتاب لایی تاریخی امیری به پیکه قیمت طلا و سکه امروز 31 خرداد 97 +جدول واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه تیم ملی فوتبال ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر ماجرای قهر ناگهانی فردوسی پور از تلویزیون به شهادت رسیدن 2 مرزبان نیروی انتظامی در هیاهوی بازی دیشب + عکس لایی امیری به پیکه و ابراهیمی به سیلوا فردوسی پور: نمی‌دانم به پویول چه بگویم لایی زیبای امیری در بازی دیشب و بازتابش قیافه جرارد پیکه پس از لایی خوردن از وحید امیری! (عکس) بازتاب بازی تحسین‌برانگیز تیم ملی ایران برابر اسپانیا فردوسی‌پور بازگشت/ جزئیات ماجرای ناراحتی وی نامه یا خیانت نامه فیلم/ واکنش فردوسی پور به عدم حضور پویول در برنامه: چی بگم به پویول؟ این همه راه اومد آخرش اینجوری … ای خدا کارلوس پویول نیامد / فردوسی پور آشتی کرد! حواشی پس از بازی با اسپانیا: گریه ملی‌پوشان و تشویق شدید شاگردان کی‌روش در کازان بازتاب باخت تیم ملی فوتبال ایران مقابل اسپانیا 4 لایی ایران به ستارگان اسپانیا (فیلم) کارلوس پویول نیامد / فردوسی پور آشتی کرد! تلگراف: ایران شجاعانه در مقابل اسپانیا بازی کرد واکنش رویترز به برد اسپانیا مقابل ایران/ کاستا با گل شانسی خود به برد ماتادورها کمک کرد خلاصه بازی ایران - اسپانیا + فیلم تصاویر رویترز از بازی خوب ایران مقابل اسپانیا بازی ایران و اسپانیا به روایت آمار همایش روز جهانی یوگا در بام تهران برگزار شد سایت afc: ایران مقابل اسپانیا جنگنده بازی کرد ظریف فهرست جنایات آمریکا را منتشر کرد به شهادت رسیدن 2 مرزبان در هیاهوی بازی دیشب + عکس عکس/ قیافه پیکه بعد از لایی خوردن از امیری! شهادت دو مرزبان ایرانی در هیاهوی بازی دیشب اگر به خودباوری رسیده بودیم برنده این میدان بودیم علت پرش قیمت مسکن دبیرکل سازمان ملل با «پوتین» دیدار کرد ­مهدی چمران: شهید چمران اعتقاد داشت که ما می‌توانیم پیش بازی نیجریه-ایسلند؛ زمانی برای رویاپردازی پیام رهبر معظم انقلاب به تیم ملی فوتبال: «بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت» / صفحه اینستاگرام وحید رهبری، تصویر لحظه لایی زدن امیری به بازیکن اسپانیا را منتشر کرد لایی خوردن از امیری کار دست مدافع اسپانیا داد؛ / از آزادی تا ایفل؛ هدیه ایرانی به پیکه در بازی شماره 100! آمار فنی دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و اسپانیا شکست در عین شایستگی عکس/ قیافه پیکه بعد از لایی خوردن از امیری! شهادت 2 مرزبان در زابل هنگام پخش بازی ایران- اسپانیا فردوسی‌پور: حالا من به پویول چی بگم؟ 2 مرزبان هنگ مرزی زابل شهید شدند

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me