تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:فارس
دسته:استان ها()
کد خبر:17444480
۱۳۹۷/۰۴/۱۵ ۱۶:۱۶

طرح سراسری تربیت معلم و مربی آثار شهید مطهری آغاز شد

آیین افتتاحیه طرح سراسری تربیت معلم و مربی آثارشهید مطهری و سیر مطالعاتی بینش مطهر برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مراسم افتتاحیه طرح سراسری تربیت معلم و مربی آثار شهید مطهری و سیر مطالعاتی بینش مطهر با همکاری مشترک مؤسسه بینش مطهر و مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی، دانشگاه فرهنگیان، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان و حوزه علمیه قم  در سالن اجتماعات پردیس نسیبه دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین دادگر مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: تأکید اخیر رهبرمعظم انقلاب اسلامی در مورد آثار شهید مطهری در دانشگاه فرهنگیان درباره انس اساتید و دانشجومعلمان این دانشگاه با آثار شهید مطهری، باعث این توفیق شد تا با برنامه‌ریزی و همکاری مناسب و ایجاد فرصت جدیدی در دانشگاه، بتوانیم شاهد حضور و شرکت جمعیت زیادی از دانشجومعلمان از سراسر کشور در این طرح باشیم.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان گفت: پرسشگری و جستجوگری در روح انسان و متن فطرت است و تحقیق، مطالعه و تفکر برای انسان خصوصاً جوان حقیقت جو بسیار مهم و اساسی است. چنانچه امیرالمومنین علی (ع) می فرماید«لاعمل کالتحقیق» لذا ما باید اصول دین را با تحقیق، فکر و شناخت که مقدمه عمل است، دنبال کنیم تا به استقلال فکری و استقلال شخصیت دست یابیم. 

وی با تأکید بر اهمیت فرصت جوانی و ضرورت توجه به استقلال فکری (جهان بینی) به عنوان مقدمه استقلال شخصیت در انسان، افزود: اسلام یک حقیقت و مجموعه‌ای واحد و یک سیستم مانند فیزیولوژی بدن است و نظام فکری به انسان می‌دهد و تا انسان احساس نیاز به یک فکر بنیادی نکند و روش‌های مطالعه و مباحثه را فرا نگیرد چندان توفیق مناسبی را کسب نخواهد نمود، چرا که دشمنان اسلام و مسلمین و دشمنان انقلاب اسلامی با ابزارهای متعدد و گسترده و قدرت رسانه‌ای خود، فکر و دل جوانان مسلمان و این مرز و بوم را نشانه گرفته‌اند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین دادگر ادامه داد: راه مقابله، مبارزه و واکسینه شدن در مقابل این هجمه‌ها، انگیزه، اراده، مطالعه و تحقیق، عمیق شدن و دستیابی به یک بنیان فکری قابل تکیه و الگوست که قطعاً با توکل به خدا و توسل به اهل بیت(ع) این توفیق حاصل خواهد شد.  

وی در ادامه بیان داشت: برای شناخت اسلام یا باید مستقیم و با استفاده از منابع اسلامی و اجتهاد به آن دست یافت و یا غیر مستقیم یعنی با کمک و استفاده از ظرفیت یک اسلام‌شناس، انسان به این مهم دست یابد. تردیدی نیست که اسلام‌شناس‌ها را هم می‌توان به سه گروه تقسیم کرد؛ گروه اول افرادی که متخصصند اما غیر قابل اعتمادند، یعنی دین را خوب می شناسند و می‌دانند ولی نیت و انگیزه آنها الهی نیست و تزکیه نفس  ننموده‌اند. اینها افراد خطرناکی هستند.

 مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان افزود: البته غفلت نکنیم که بعضاً با افرادی نیز روبه‌رو می شویم که نه متعهد و نه متخصصند و بخشی از افراد جامعه هم به سمت آنها تمایل پیدا می‌کنند و افراد را گرفتار مشکلات و انحرافات فکری و رفتاری متعددی کردند مثل عرفان‌های کاذب، فرقه‌های نوظهور، جن‌گیرها و رمال‌ها یا شیطان پرستی که بیش از 2500 یا بیشتر گروه‌های شیطان پرستی در همین تهران ، بخشی از جامعه و جوانان را گرفتار کرده است.

وی ادامه داد: گروه دوم افرادی هستند که متعهد و خیلی خوب هستند اما در مباحث اسلامی غیر متخصصند؛ گروه سوم افرادی هستند که متعهد و متخصصند اما چگونه باید آنها را شناخت. گاهی مستقیم می‌توان آنها را شناخت مانند علامه طباطبایی، علامه شهید مطهری، حضرت امام خمینی(ره)، رهبرمعظم انقلاب اسلامی، علامه جعفری، علامه حسن زاده، علامه مصباح یزدی و آیت الله جوادی آملی و به آنها که در قید حیاتند دسترسی یافت که این دسترسی مشکل است و یا بهره گیری مستقیم از تألیفات آنها که این نوع استفاده امکان پذیر است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان گفت: گاهی غیر مستقیم است منتها یک واسطه قابل اعتماد لازم دارد چون همه ما در قابل اعتماد بودن امام (ره) و رهبرمعظم انقلاب اسلامی و علامه طباطبایی تردیدی نداریم، دیدگاه آنها را بررسی می نماییم که راهنمایی آنها در این زمینه چیست؟

حجت الاسلام والمسلمین دادگر افزود: امام فرموده آثار قلم و زبان او (شهید مطهری ) بی استثناء آموزنده و روانبخش است و از شهید مطهری به عنوان حاصل عمر خود یاد نموده است. علامه طباطبایی فرموده آقای مطهری توانایی فکری بالایی در اسلام شناسی داشت. رهبرمعظم انقلاب اسلامی بیان فرموده کتب او مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ یا فرموده اگر کسی یک سطح راقی از معارف اسلامی را می خواهد آثار شهید مطهری مناسب است  و یا اینکه در اهمیت و تاثیر گذاری و جذابیت و اتقان آثار این شهید بزرگوار نکات متعدد دیگری نیز  فرموده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان در ادامه با اشاره به ویژگی های آثار شهید مطهری گفت: جامعیت، مستدل بودن، مطمئن بودن، سادگی، آموزش گام به گام، جمع تعبد و تعقل، رویکرد تطبیقی، شفافیت و صراحت، رشد در ابعاد فردی و اجتماعی، کارآمدی و کاربردی بودن، مبنای فکری و بنیان قابل تکیه، از جمله مهم‌ترین ویژگی های آثار شهید مطهری است.

حجت الاسلام والمسلمین دادگر با اشاره به نقش تربیتی آثار شهید مطهری، برخوردار شدن از دید وسیع، ارائه شیوه اندیشیدن، قدرت تجزیه و تحلیل فکری، روحیه نقادی عمیق، عدم تقلید کورکورانه، تحلیل منطقی، علم آموزی، تعلیم و تربیت، تعبد و تعقل، اخلاص و طهارت روحی را از جمله مهم‌ترین این آثار تربیتی برشمرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان در پایان سخنان خود با اشاره آغاز بررسی و امکان سنجی ایجاد مدارس علمیه تخصصی تعلیم و تربیت اسلامی شهید مطهری در پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان، گفت: ظرفیت‌های مناسبی در تفاهم نامه های مشترک همکاری با دانشگاه فرهنگیان پیش بینی شده و امیدواریم با درک اهمینت و نقش آثار شهید مطهری بتوانیم حتی شاهد گنجانیدن و جایگزینی تعدادی از آثار شهید مطهری در برنامه رسمی درسی دانشگاه فرهنگیان باشیم.

درادامه دکتر هاشمی گلپایگانی رئیس موسسه بینش مطهر و مرکز مطالعات راهبردی به توضیح و تبیین طرح بینش مطهر پرداخت و سیرمطالعاتی بینش استاد مطهری در پرداختن به شبهات روزجامعه را بیان نمود و اضافه کرد: تلاش بر این است که دوره های مرتبط را در سیزده مرکز در استان تهران برگزار کنند.

همچنین استاد هاشمی به تدریس محتوای دو کتاب بینش و رفتار قرآنی و آزادی  انسان  پرداخت. 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید


پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 28 تیرماه مناظره بر سر افشای فساد اقتصادی/ عبدی: اسم این حرکت شفافیت نیست اعلام مشکل اصلی آموزش و پرورش از زبان وزیر «اون» همه سفرای کره شمالی را فراخواند امضا توافق نامه همکاری با وزارت بهداشت برای رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری فولاد و نفت آبادان مساوی شدند پوتین: رابطه با آمریکا بدتر از دوره جنگ سرد است تاکید «مقتدی صدر» بر لزوم محقق ساختن مطالبات مشروع مردم عراق ثبت 4 مورد نقض آتش بس در مناطق کاهش تنش در «لاذقیه» سوریه پوتین: وظیفه ما حفظ برجام و ممانعت از بالاگرفتن تنش است ابراهیم متقی: برجام هیچگونه پشتوانه حقوقی ندارد گفت‌وگو با دانشمندی که هدف ترور است + فیلم راه اندازی بانک اطلاعاتی فرزندان بازنشستگان پرواز به سوی حرم ولایت امین جدول پخش برنامه‌های صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری امید به آینده با افزایش تبدیل نفت به کالاهای سرمایه‌ای و تولیدی هفته اول لیگ جودو امیدهای کشور دلیل رد پیشنهاد شیاطین سرخ توسط بونوچی روزشمار دفاع مقدس (29 تیر) تصویر زیبایی که فضانورد آلمانی از دریای خزر مخابره کرد گرمای عجیب در راه خوزستان پیش‌بینی «سوروس» درباره کناره رفتن «ترامپ» از قدرت پایان رنج سه ساله «فوعه و کفریا»؛ نتیجه «مقاومت» اسطوره‌ای مقابل تکفیری‌ها، «آزادی» شد شهریورماه؛ برگزاری کنگره سراسری حزب مردم‌سالاری حمله پهپادهای یمنی به نشست فرماندهان مزدوران سعودی در مارب قهرمان المپیک قزاقستان عصر پنج شنبه به قتل رسید رژیم غذایی مناسب بعد از عمل جراحی تیغ دو لبه مذاکره سیاست موازنه مثبت یا منفی؟ تعریف جدیدی از اقتدار سردار شریف: مقابله با تهاجم رسانه‌ای ماموریت قرارگاه جنگ نرم سپاه است مذاکره یا عقب‌نشینی؛ مسئله این است! در نشست دولت بحث ترمیم کابینه مطرح نشد ظرف 48 ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود حرکت موش‌ها در شهر برشی از عمق فاجعه زیرزمین پایتخت «ابتکار» از فراموشی هویت هر شهر در معماری ساختمان‌ها و نمای عمومی گذرها گزارش می‌دهد مطب پزشکان به سامانه سلامت و ارتقاء خدمات بهداشتی متصل می‌شوند عدم تولید لباس متناسب با ذائقه مردم از نقاط ضعف است رویکرد انضباطی در اجرای «طرح عاری از دخانیات» نداریم ترکیب فلفل تند خاصیت ضد چاقی دارد تحصیل دانشجویان 85 کشور دنیا در دانشگاه‌های ایران تابش مستقیم آفتاب موادغذایی را سرطان زا می‌کند احتمال کاهش نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی ابهام در فروش ارز پتروشیمی‌ها چه زمانی پایان می‌یابد؟ واریز 1800 تومان از هر دلار دولتی در جیب عده‌ای خاص! گمانه‌زنی‌ها درباره مقدار سود سهام عدالت در دور جدید پرداخت‌ها صدور ماهانه نیم میلیون «سپهر کارت» جدید در شعب بانک صادرات ایران بانک صنعت و معدن مورد تقدیر گرافت گرفت خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای و فناوری نمایشگاه اینوتکس با حمایت بانک انصار
خودروی جدید سایپا با نام "رهام" رونمایی شد/تصاویر عناوین روزنامه‌های ورزشی 28 تیر 97/ سوپرجام به کمیته انضباطی رفت +تصاویر رسمی؛ هری فورستر، بازیکن فصل پیش گلاسکورنجرز به تراکتورسازی پیوست من از ویکی شیعه خبر نداشتم/شبهه حالت تخریبی دارد ● 4 طلا و یک برنز دیگر در انتظار فرنگی‌کاران جوان ایران رشد مصرف 8 درصدی برق در البرز؛ احتمال تعطیلی شنبه (30 تیر) خودروی جدید شرکت سایپا رونمایی شد خواننده پاپ به یک دختر تجاوز و از او اخاذی کرد سیگار، عمر را کوتاه می‌کند همراه اول تنها روابط عمومی 8 ستاره سرآمدی ایران همراه اول تنها روابط عمومی 8 ستاره سرآمدی ایران ورود 10 دستگاه اتوبوس به حومه قنیطره برای انتقال تروریست‌های مسلح مشارکت و همکاری 25 هزار تشکل غیر دولتی با سازمان بهزیستی در سطح کشور کشف بیش از 170 هزار نخ سیگار قاچاق در قزوین پزشکان سرشناس تمایلی به بیمه‌شدن ویزیت ندارند یک فروند هواپیمای f14 در پایگاه شهید بابایی بازآماد شد گزارش شرق از جزئیات تخلفات درموسسه ثامن الحجج بوئینگ 18 میلیارد دلار تیتانیوم از روسیه خریداری می‌کند استقبال از 41 اتوبوس حامل شهروندان محاصره‌شده الفوعه و کفریا در حومه حلب/پهپادهای ایرانی مسئولیت حفاظت و تأمین امنیت اتوبوس‌ها را دارند+تصا معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: ضرورت برنامه ریزی برای شناساندن جایگاه موسیقی مقامی خراسان شمالی زندگی 7 هزار معلول تهرانی با مشکلات معیشتی/ وجود 2841 نفر مجهول‌الهویه نود و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان/ سفر قریب الوقوع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان زنجان برنامه قطع برق تهران در روزهای پنجشنبه و شنبه بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهید مفتح ورامین افتتاح می‌شود. افتخارآفرینی بانوان فارس در مسابقات قهرمانی هندبال امیدهای کشور تاکید نماینده سبزوار درمجلس و تکذیب مدیرعامل شرکت غله منطقه 5 کشور روغن گران نمی‌شود برنده جایزه ادبی «آرتور سی. کلارک» معرفی شد ‌برنامه امروز قطع برق تبریز در 5 منطقه منتشر شد +جدول قطعی دمای هوای تهران 40 درجه می‌شود 5 مصدوم در پی تصادف 2 موتور سیکلت نجات کودک 4 ساله پس از غرق شدگی از کام مرگ پایان 6 سال رابطه عاشقانه زوج معروف هالیوود استاندار خراسان شمالی در آیین اختتامیه سومین جشنواره موسیقی مقامی مطرح کرد: لزوم توجه وسعت در مفاهیم ارزشمند موسیقی مقامی خراسان شمالی آغاز طرح پیشگیری از معلولیت در خانواده‌های دارای دو فرزند معلول در میبد رسمی؛ آنتونیو استوکس، مهاجم ایرلندی به تراکتورسازی تبریز پیوست واکنش م. م و ح. ص به وام گرفتن از ثامن الحجج بازگشت همه سفرای ایران به تهران جزئیات تازه از اقدامات «س. ح» / زورگیری، تعرض و اخاذی شاهکارهای آقای خواننده پاپ+تصاویر واکنش منوچهرمتکی و "ح. ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج/متکی: شکایت می‌کنم توزیع ارز مسافری متوقف شد سردار وحید حقانیان عزادار پدر شد واکنش به گزارش‌ها درباره موسسه ثامن الحجج / «ح. ص»: 880 میلیون تسهیلات گرفتم، 1.2 میلیارد برگرداندم؛ یک ریال هم بدهی ندارم / حقوق دخترم 700 هزار تومان بود برق کدام مناطق قم امروز پنجشنبه قطع می‌شود؟ اسم دو سلبریتی در لیست بدهکاران میلیاردی ثامن الحجج جزییات دستگیری خواننده پاپ به اتهام آزار و اذیت جنسی/تحقیقات پلیسی برای شناسایی شاکیان ادامه دارد واکنش منوچهرمتکی و «ح. ص» به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن‌الحجج جزئیات پرونده تعرض و اخاذی خواننده پاپ حاشیه‌های فایل صوتی گفتگوی یک نماینده مجلس با یک زن خودروی جدید سایپا در شیراز رونمایی شد

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me