تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
دسته:سیاسی()
کد خبر:17459824
۱۳۹۷/۰۴/۱۶ ۱۱:۳۰

موضوع مشکلات اقتصادی ایران را بزرگ نکنیم/ مسئولان به دنبال قدرت برای خدمت باشند

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر این‌که «نباید موضوع مشکلات اقتصادی ایران را بیشتر از آنچه که هست بزرگ کنیم» گفت: دولت‌های جمهوری اسلامی همواره با مشکلات اقتصادی مواجه بودند و هیچ دولتی نبوده که مشکلاتی که امروز دولت روحانی با آن مواجه است را نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محسن هاشمی رفسنجانی درباره طرح موضوع استیضاح و کناره‌گیری حسن روحانی از ریاست‌جمهوری از سوی برخی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان با بیان این‌که «موضوع استیضاح روحانی موضوعی قدیمی و مربوط به قبل از سخنرانی اخیر او در نشست مدیران ارشد دولت بود»، اظهار کرد: بعد از صحبت‌هایی که رئیس‌جمهوری درباره ضعف در بعد اقتصاد و موضوع ارز در نشست هم‌اندیشی با مدیران دولت انجام داد، موضوع استیضاح روحانی منتفی شد.

وی با اشاره به نیت مطرح کنندگان این موضوع، خاطرنشان کرد: امیدواریم نیت سیاسیون از طرح این موضوعات مثبت باشد، اما عده‌ای فعالیت سیاسی را اینگونه تعریف می‌کنند که باید به دنبال به دست آوردن قدرت و حفظ آن باشند. این افراد با اظهارنظرهایی نظیر طرح موضوع استیضاح رئیس‌جمهوری وقت، از هر ضعفی که پیش می‌آید تلاش می‌کنند تا قدرت را از دیگری به خود منتقل نمایند.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: در این زمینه نیز مقام معظم رهبری در صحبت‌های خود فرموده‌اند که «در حزب‌داری و فعالیت‌های سیاسی، نباید به فکر فقط قدرت بود»؛ در این راستا افراد باید به دنبال قدرت برای خدمت باشند. اگر این احساس به دست دهد که افراد قدرت را برای قدرت می‌خواهند، به نظر کار درستی نیست؛ بنابراین به نظر می‌آید صحبت از استیضاح دولت و رئیس‌جمهوری قانونی که امروز مطرح می‌شود، از همان نوع قدرت برای قدرت است نه قدرت برای خدمت.

هاشمی رفسنجانی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره فشارها به دولت برای ترمیم و اصلاح کابینه با تاکید بر این‌که» مشکلات اقتصادی کشور را نباید بیشتر از آنچه که هست بزرگ کنیم»، گفت: دولت‌های جمهوری اسلامی همواره با مشکلات اقتصادی مواجه بودند و هیچ دولتی نبوده که با مشکلاتی که امروز دولت روحانی با آن روبرو است، مواجه نبوده باشد.

وی با بیان این‌که «اولین افزایش نرخ ارز مربوط به زمان پیروزی انقلاب اسلامی بود»، افزود: وقتی که انقلاب به پیروزی رسید نرخ ارز از هفت تومان، چهار برابر افزایش یافت و به 30 تومان رسید. در آن زمان ما به سمت سیستم‌های کوپنی و مراکز تهیه و توزیع کالا و کنترل قیمت‌ها حرکت کردیم، همچنین در آن زمان در کنار بازارهای عادی، بازارهای سیاه نیز ایجاد شد.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: پس از آن‌که جنگ پایان یافت، دولت آیت‌آلله هاشمی رفسنجانی ارز را با نرخ تقریبی ۱۲۰ الی ۱۴۰ تومان تحویل گرفت اما با نرخ ۴۰۰ تومان آن را به دولت بعد تحویل داد؛ یعنی چیزی حدود سه برابر افزایش نرخ ارز در این دولت اتفاق افتاد. دولت آقای خاتمی نیز دلار را با قیمت حدود ۴۰۰ تومان تحویل گرفت و باوجود افزایش مناسب قیمت نفت و وضعیت مثبت سیاست خارجی در دولت دوم اصلاحات، دو برابر افزایش نرخ ارز به قیمت ۹۰۰ تومان صورت گرفت و در دولت آقای احمدی‌نژاد نیز ارز با وجود آنکه درامد نفتی به رقمی بی سابقه در تاریخ رسید، قیمت ارز ۹۰۰ تومان را پس از حدود چهار برابر افزایش قیمت با نرخ ۳۶۰۰ تومان تحویل دولت بعد از خود شد، اگر منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم در دولت فعلی درامد نفتی نه تنها افزایش نداشته، بلکه کاهش نیز داشته است، بنابراین با توجه به شرایط تحریم و خروج ارز از کشور توسط بخش خصوصی از اواخر سال گذشته، افزایش قیمت ارز تا حدی قابل درک بوده است، اما دولت نباید اجازه این افزایش افسار گسیخته شده وبه نوسانات هیجانی وروانی تبدیل گردد .

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این‌که «هنوز وضعیتی که در دوره‌های قبل اتفاق افتاده، در این دوره رخ نداده است»، اظهار کرد: تفاوت امروز با گذشته در بالا بودن میزان نارضایتی‌هاست؛ در دوران قبل نارضایتی‌ها به اندازه‌ای که الان وجود دارد، نبود. از سوی دیگر نیز امروز نارضایتی از عدم کارآمدی افزیش یافته و امید به آینده ضعیف شده است. در این راستا باید تلاش کنیم تا اولا کارآمدی نظام را به شدت بالا ببریم که دیگر در مواجهه با مشکلاتی نظیر آن‌چه که امروز رخ داده نارضایتی در بین مردم آنقدر زیاد نشود.

وی گفت: در مرحله دوم باید امید به آینده را در مردم افزایش دهیم. در این زمینه هیات دولت و نیروهای کارآمد دولت و سازمان‌های مختلف باید اقداماتی انجام دهند، اما متاسفانه به دلیل سن بالایی که این افراد دارند تحول و فعالیت مورد انتظار، از سوی آن‌ها انجام نمی‌شود. امروز به نوعی یک انسداد مدیریتی در سن پیدا کرده‌ایم و باید برای افزایش امید مردم به آینده از جوان‌ها استفاده بیشتری شود. که خوشبختانه سرمایه کافی در حوزه منابع انسانی از جوانان متعهد ومتخصص در کشور وجود دارد.

به گزارش ایسنا؛ رییس شورای شهر تهران، در پایان با بیان این‌که «توصیه کردن برای اعمال تغییر و تحول در سازمان‌های دیگر از وظایف شورای شهر نیست»، خاطر نشان کرد: من هیچ توصیه‌ای درباره ترمیم یا اصلاح کابینه دولت نمی‌کنم، اما می‌دانم که برای خروج از انسداد مدیریتی در کشور، در استفاده از زیر ۵۰ ساله‌ها، که البته خودم با 57 سال سن شاملش نمی شوم، باید سرعت عمل بیشتری به کار برده شود، همانگونه که دیدیم در موضوع ارز ، جوانترین وزیر کابینه عملکردی بهتر از مسن ترها داشت./

پایان پیام

#رئیس شورای شهر تهران #محسن هاشمی رفسنجانی
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


پذیرش یک هزار و 393 نفر در اورژانس اجتماعی زنجان نابودی 150 هکتار از مراتع و جنگل‌های فیروزآباد برگزاری اولین جشنواره مردمی دهه کرامت در بوستان‌های قم افزایش مراکز سیار روستایی کانون پرورش فکری در گیلان مهاجم پارس جنوبی به دیدار با فولاد می‌رسد از هر دری 2 نرخی شدن قیمت بنزین در دولت تصویب نشده است امداد و نجات در یال‌های صعب‌العبور توبیخ و تجلیل پس از امدادرسانی آوارگی برای 480‌هزار تومان نزدیک شدن 890 هزار خانوار به خط فقر ظهور هلال در آمریکای لاتین غیر رسمی خاک ایران فقط برای ایرانی کجای دنیا یک میلیارد وام بدون سود و وثیقه می‌دهند؟ دوران بازسازی درونی اقتصاد رسیده است تریبون از اظهارات رئیس‌جمهوری تشکر می‌کنیم تحقیق از عملکرد بانک مرکزی به کجا رسید؟ خبرسازانی برای تمام فصول با دُم شیر بازی نکنید خرید بهترین خانه در بنگاه مجازی 42 هزار بازدید برای فیلم اعدام کدام بازنشسته‌ها به خانه برنمی‌گردند؟ لرستان| 122 مقاله به نهمین دوره همایش سیره علوی ارسال شد بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد نگاه حمایتی به حوزه تولید داشته باشند فتوتیتر| توزیع 54 هزار و 368 سری جهیزیه میان محرومان توسط سپاه پاسداران دومین جشنواره آلبالو و فرآورده‌های آن در طزرجان سازمان تعزیرات: آغاز به کار شعب تجدید نظر تعزیرات حکومتی استانها از امروز سازمان زمین‌شناسی محدوده‌های دارای گواهی کشف خود را به مزایده می‌گذارد فراخوان پنجمین کنفرانس رشد بلور ایران بازنشستگان نمونه تقدیر می‌شوند/ 31 مرداد آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار آغاز دور جدید اردوی تیم‌های رزمی دیدار هیات رئیسه فراکسیون امید با روحانی هند و چین می‌توانند آسیب تحریم را برای ایران کاهش دهند هانت: امکان دارد که توافق برگزیت با اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد اولین فروشگاه کاراکترمحور ایرانی اسلامی افتتاح شد +عکس بازگشت آقای مجری با برنامه پرطرفدارش به تلویزیون صالحی در دیدار با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها: هوشمند سازی مدیریت فرهنگی از اولویت‌های کاری است پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می‌کند: مدیریت تبلیغات رسانه‌ای داعش تربیت نیروهای متعهد به کشور، نیاز به مربیان متدین و متخصص دارد کودکان حاشیه جنوب شهر تهران، میهمان "فرهنگسرای سیار" چرایی انحلال خانه شهریاران جوان تا اردوهای دانش‌آموزی دستگیری زنِ سارق کیف‌های زائران حرم حضرت عبدالعظیم (ع) فتحی: پنجره نقل و انتقالاتی ترابوزان را می‌بیندیم/ واکنش تند باشگاه استقلال به قرارداد حسینی با ترابوزان! پرسنل منابع طبیعی به جد با قاچاق چوب در منطقه برخورد خواهند کرد مسئولان کردستان به شهدای حمله تروریستی مریوان ادای احترام کردند مباشری در یک‌قدمی حضور در استقلال واکنش قاسمی به سخنان وزیر خارجه آمریکا عراقچی: امیدواریم به نقطه‌ای نرسیم که اجازه ندهیم دیگران نفت صادر کنند
عروسی لاکچری پسر آقای سفیر و ادعای بی خبری پدر! / عروس خانم مشغول تبدیل چادر به پوشش راحت‌تر! / فرزند سفیر باش و هر چه خواهی کن! + تصاویر ماجرای عروسی پسر سفیر ایران در دانمارک عکس/ مراسم ختم پدر "وحید حقانیان" میهمانان مراسم ختم پدر «وحید حقانیان» مراسم ترحیم پدر وحید حقانیان یا حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد + تصاویر (تصاویر) آتش‌سوزی در برج پارامیس منطقه 22 تهران آتش سوزی مجتمع پارامیس در شهرک راه آهن + فیلم پیکر مطهر شهدای شهرستان قروه تشییع شد+ تصاویر پسر حسن خمینی در مراسم ختم پدر وحید حقانیان+عکس مراسم ترحیم پدر «سید وحید حقانیان» آغاز شد + چه کسانی حضور دارند؟ + عکس عناصر بوکوحرام 18 مرد را سر بریده و 10 زن را ربودند جزئیات حمله تروریستی به پایگاه بسیج «دری روی» مریوان مراسم ترحیم پدر سید وحید حقانیان با حضور اهالی ورزش اورژانس: هفته گذشته 19 نفر غرق شدند غرق شدن 19 نفر طی هفته گذشته آتش سوزی گسترده در برج 20 طبقه آرامیس چیتگر 9 ترانسفر گرانقیمت‌ترین یووه از فصل 2011 تاکنون +تصاویر تعطیلی 70 شرکت حمل و نقلی در رابطه با مشکل رانندگان دنزل واشنگتن با فیلم «اکولایزر 2» به سینما آمد «جنگ جهانی غذا» |ژن‌های خوب «راکفلر» ی فاجعه مدیریتی ادامه دارد / سکه باز هم گران شد؛ 3 میلیون و 181 هزار تومان قیمت طلا و سکه امروز 1 مرداد 97 +جدول تغییر ساعت کاری ادارات آذربایجان غربی تا 15 مرداد ماه ادامه خواهد داشت افزایش مصدومان زلزله تازه‌آباد به 287 نفر اعتراض باشگاه استقلال به مذاکره حسینی با باشگاه ترابوزن ترکیه 3 هشدار اقتصادی که در سرخوشی تورم پایین جدی گرفته نشد آزادکاران جوان ایران با 9 مدال طلا و برنز قهرمان شدند ارائه 8 راهکار برای کامیون‌داران شهادت 2 دانشمند فلسطینی در الجزایر شناسایی 2500 فراری مالیاتی و 3000 شرکت صوری اعتراض باشگاه استقلال به مذاکره حسینی باباشگاه ترابزون ترکیه 70 شرکت متخلف مرتبط با مشکل کامیون‌داران تعطیل شد برای حمایت از محصولات بومی استان 11 استاندارد بومی تدوین و اجرا شده است قیمت مسکن 104 برابر شد مهم‌ترین رویدادهای امروز دنیای it و تکنولوژی؛ از سیستم نظارت بر قلب هوشمند نقشه گوگل ویژه موتورسوارها جهانبخش با 23 میلیون یورو به برایتون می‌رود تصادف اتوبوس مسافربری خرم آباد- تهران در محور اراک -قم/ 28 سرنشین به مراکز درمانی منتقل شدند فشار سناتورهای جمهوریخواه برای تحریم روسیه پایان ماجرای کودک ربایی پسربچه 5 ساله شکایت مادر از فرزندان طمعکار برای مطالبه مهریه! 20 مصدوم در تصادف اتوبوس با کامیون در محور قم - اراک محرومان فصل 98-97 لیگ برتر و دسته یک فوتبال انتخاب 26 اثر به عنوان آثار برگزیده یازدهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی غرق شدن پسر 16 ساله در رودخانه بشار افزایش 16 هزار تومانی قیمت طلا در بازار کرمانشاه روی نوار زلزله؛ تازه‌آباد 15 بار دیگر لرزید/ یک بالگرد و 4 تیم امداد و نجات اعزام شدند کشته شدن 8 نیروی امنیتی در مرکز افغانستان اطلاعات متقنی از تهدید نظامی آمریکا علیه ایران وجود دارد زلزله 3.2 ریشتری فاریاب کرمان را لرزاند زلزله 5/9 ریشتری در تازه آباد کرمانشاه/ حادثه 16 مصدوم بر جای گذاشت

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me