تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:نود tv
دسته:ورزشی()
کد خبر:17464610
۱۳۹۷/۰۴/۱۶ ۱۳:۵۶

برزیل را حذف کن و فینالیست شو/ تاریخ از ناکامی تیم‌های همیشه پیروز می‌گوید

بلژیکی‌ها در حالی با حذف برزیل راهی نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه شدند که با توجه به آمار جام‌های جهانی، شانس زیادی برای فینالیست شدن در روسیه دارند.

وبسایت رسمی برنامه نود - شب گذشته مرحله‌ی یک چهارم نهایی جام جهانی 2018 روسیه با حذف یکی از مدعیان عنوان قهرمانی جام، برزیل همراه بود.

به گزارش وب‌سایت نود، برزیلی‌ها که پرافتخارترین تیم تاریخ جام جهانی هستند و در تمامی بیست و یک دوره‌ی برگزاری این رقابت‌ها حاضر بوده‌اند، برای سومین بار در چهار دوره‌ی گذشته از رسیدن به مرحله‌ی نیمه نهایی بازماندند. با حذف برزیل و صعود بلژیک به مرحله‌ی نیمه نهایی، برای پنجمین بار در تاریخ این رقابت‌ها است که 4 تیم حاضر در مرحله‌ی نیمه نهایی جام جهانی از قاره‌ی اروپا هستند. بعد از جام جهانی 2002، دیگر اروپایی‌ها مجالی به 2 تیم بزرگ آمریکای جنوبی؛ برزیل و آرژانتین ندادند تا بتوانند قهرمان جام شوند. تا قبل از جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی بین اروپایی‌ها و این 2 تیم از قاره‌ی آمریکا در 12 دوره‌ی پیاپی توازنی وجود داشت و یک دوره اروپایی‌ها قهرمان می‌شدند و یک دوره هم یکی از این دو تیم به مقام قهرمانی می‌رسیدند. به بهانه‌ی نیمه نهایی‌هایی کاملا اروپایی جام جهانی 2018 روسیه، جام‌های جهانی 2006 آلمان، 1982 اسپانیا، 1966 انگلستان و 1934 ایتالیا که در آن‌ها 4 تیم پایانی از قاره‌ی اروپا بوده‌اند را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

برزیل را حذف کن و فینالیست شو
برزیلی‌ها در حالی شب گذشته با شکست مقابل بلژیک از دور رقابت‌های جام جهانی کنار رفتند که در 4 دوره‌ی گذشته‌ای که تیم‌های اروپایی به مرحله‌ی نیمه نهایی جام جهانی رسیدند، در 2 دوره تیم‌هایی که موفق به حذف برزیل شده بودند، راهی فینال شدند. در جام جهانی 2006 آلمان، فرانسوی‌ها در مرحله یک چهارم نهایی در روزی که با درخشش زیدان کاپبتان سرشناس آن‌ها همراه بود، موفق شدند با یک گل از سد برزیل بگذرند و در نهایت هم نایب قهرمان جام جهانی 2006 آلمان شدند. ایتالیا هم دیگری تیمی بود که در جام جهانی 1982 اسپانیا در مرحله‌ی گروهی دوم توانست برزیل را حذف کند. ایتالیایی‌ها بعد از حذف برزیل در نهایت قهرمان جام جهانی 1982 اسپانیا شدند. علاوه بر این 2 دوره که تیم‌های حاضر در نیمه نهایی اروپایی بودند، در 3 دوره هم برزیلی‌ها در مرحله‌ی یک چهارم نهایی جام جهانی حذف شدند. نکته‌ی جالب در مورد این 3 دوره این است که در 2 دوره از این 3 دوره، تیم‌هایی که موفق شده‌اند برزیل را از یک چهارم نهایی حذف کنند، در نهایت نایب قهرمان جام جهانی شده‌اند. مجارستان و هلند در یک چهارم نهایی جام‌های جهانی 1954 و 2010 بعد از حذف برزیل نایب قهرمان شدند و فرانسه هم در جام جهانی 1986 مکزیک بعد از حذف برزیل در یک چهارم نهایی در نهایت به مقام سوم جام رسید. آمار می‌گوید که تیمی که برزیل را در یک چهارم نهایی جام جهانی حذف کرده، شانس زیادی برای فینالیست شدن جام جهانی دارد.

فینالی که طلسم شده است
بلژیکی‌ها تنها تیم جام جهانی 2018 روسیه هستند که تمام بازی‌ها خود را در در 90 دقیقه پیروز شده‌اند و به فینال جام جهانی رسیده‌اند. در 4 دوره‌ی گذشته‌ی جام جهانی که 4 تیم اروپایی به نیمه نهایی آن صعود کرده‌اند، در 3 دوره‌ی آن، بازی‌ها ابتدا در مرحله‌ی گروهی برگزار شده و بعد از آن تیم‌ها به مراحل بالاتر رسیده‌اند. از بین 12 تیمی که در آن 3 دوره به مرحله‌ی نیمه نهایی رسیده‌اند، 2 تیم پرتغال و شوروی موفق شده بودند که تا قبل از نیمه نهایی جام جهانی 1966 انگلستان، همه بازی‌های خود را در 90 دقیقه با پیروزی پشت سر بگذارند. این دو تیم که شرایطی مشابه با بلژیک داشتند، در نهایت در نیمه نهایی ناکام بودند و راهی بازی رده بندی جام جهانی شدند. در جام جهانی 2006 آلمان، دو تیم آلمان و پرتغال هم با با پیروزی در تمام بازی‌ها به نیمه نهایی رسیدند. البته این دو تیم در بازی یک چهارم نهایی خود در ضربات پنالتی مقابل حریفان خود به پیروزی رسیده بودند و تمام پیروزی‌های آن‌ها مانند بلژیک در 90 دقیقه نبوده است. آلمان و پرتغال هم در جام جهانی 2006 مانند پرتغال و شوروی جام جهانی 1966 در نهایت از رسیدن به فینال بازماندند و راهی رده بندی جام جهانی شدند.

داورهایی از دو قاره
تیم داوری ایران با عملکرد قابل قبولی که در سه بازی گذشته خود داشته همچنان در جام جهانی حاضر است و این شانس را دارد که بتواند فینال این رقابت‌ها را قضاوت کند. در 4 دوره‌ی گذشته‌ی جام جهانی که 4 تیم اروپایی موفق شده بودند به جمع 4 تیم برتر جام جهانی صعود کنند در 2 جام جهانی 1966 انگلستان و 1934 ایتالیا، داور فینال جام اروپایی بوده است و در 2 جام جهانی 2006 آلمان و 1982 اسپانیا هم داورهایی از آمریکای جنوبی جنوبی فینال را سوت زده‌اند. 
حالا با حضور 4 تیم اروپایی در نیمه نهایی، فینال کاملا اروپایی خواهیم داشت. در بیست دوره‌ی گذشته‌ی جام جهانی 8 بار فینال اروپایی در این رقابت‌ها داشته‌ایم که این 8 فینال را 6 بار داورهای اروپایی سوت زده‌اند و فقط 2 داور غیر اروپایی بوده‌اند که فینال‌های تمام اروپایی تاریخ جام جهانی را سوت زده‌اند.

1870

#خارجی #اختصاصی #جام جهانی 2018 #علیرضا فغانی #تیم ملی برزیل
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image


شهرصنعتی مرزی پرویزخان با مشارکت ایران ساخته می‌شود ووشوکار سیستان و بلوچستان با مدال جهانی به زاهدان بازگشت برنامه 5 میلیون دلاری کی‌روش تقدیر ویژه استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیرعامل آب منطقه‌ای استان برگزاری جشنواره‌های فرهنگی در روستاهای اطراف تهران باعث همدلی شهروندان می‌شود بیماری‌هایی که ریشه در کودکی تان دارد مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی بلاتکلیف است علائم شایع سرطان خونِ کودکان برتری تیم بانوان ایران مقابل روآندا/ امروز، جدال با ژاپن برای حفظ جایگاه نهم اکران مردمی فیلم «دلم میخواد» در پردیس ملت قتل عروس باردار و خواهر شوهرش در یک شب + عکس جسد عروس ماجرای جانبازی که نور بالا می‌زد/ از قول من به خواهرانم بگو حجاب‌شان را رعایت کنند دشمنان اسلام را مزاحم منافع نامشروع خود می‌دانند/لزوم پاسخگویی به شبهات با ادبیات صحیح پیگیری ارائه آموزش‌های لازم در زمینه پیشگیری از اعتیاد گمرک مانع ترخیص 155 دستگاه خودروی قاچاق شد آلیسون بکر، گران‌ترین دروازه بان دنیا شد مذاکرات رم با نمایندگان مالکوم آغاز شده است؛ جالوروسی آماده ارائه اولین پیشنهاد رسمی به بوردو راننده در اتاقک متلاشی شده دوو " سی ال او "گرفتار شد+عکس مطالبه از قوه قضائیه چه زمانی محقق می‌شود؟ / سران قوا جنگ دشمن را باور کنند/مطالبه اصلی مردم و کشور با انتقال 85 میلیون یورویی به لیورپول/ آلیسون بکر گران‌ترین دروازه بان دنیا شد بازداشت مرد دو زنه به اتهام قتل همسر تجلیل از برگزیدگان آزمون تفسیر سوره نور در دانشگاه آزاد اسلامی بوکان آلیسون: پیوستن به لیورپول گام بزرگی در زندگی من است؛ خوشحالم که دوباره کنار صلاح بازی می‌کنم در دیدار هیأت دولت با رهبر انقلاب چه گذشت؟ حضور پرشور نسل امروز در مساجد سبب ناامیدی بدخواهان نظام می‌شود حضور علی لاریجانی در کمیسیون اجتماعی برای بررسی نیازهای تقنینی کشور در حوزه آسیب‌های اجتماعی دکتر واعظی درگذشت پدر معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری را تسلیت گفت دبیر شورای عالی امنیت درباره بازدید نمایندگان آژانس از دانشگاه‌ها روشنگری کند پزشکیان: پیگیر مشکل ارزی تولیدکنندگان هستیم مدیریت اقتصاد حج نیازمند صداقت در عمل مسئولان است/ سر حجاج کلاه نگذاریم شیعیان در زیارت موضع سیاسی خود را مشخص می‌کنند عاقبت به خیری با اطاعت از، ولی فقیه حاصل می‌شود/سپاه و بسیج مکمل یکدیگر هستند عبور پروازهای بین المللی از آسمان بلژیک تا اطلاع‌ثانوی ممنوع شد هوش مصنوعی برای حل مشکلات لاینحل انسان‌ها آموزش می‌بیند آخرین گروه اتوبوس‌های ساکنان فوعه و کفریا به حومه حلب رسید مهار حریق در نیزارهای حاشیه رودخانه کارون مردم سیستان و بلوچستان از بوی بد و متعفن آب گلایه دارند دعوت ترامپ از پوتین برای سفر به آمریکا دانلود؛ تشکر باشگاه آاس رم از آلیسون بکر 794 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات قم ارسال شد وضعیت اقتصادی کشور مانعی برای تولید کننگان ایجاد نمی‌کند اختصاص وام به تنهایی منجر به اشتغالزایی نمی‌شود رسمی؛ «بکر» راهی لیورپول شد نسخه مردانه نظرسنجی جنجالی آمد پروانه سلحشوری: اگر نهادهای متفاوت با یک متهم همکاری نکنند، او نمی‌تواند بگریزد/ خاوری را نشان می‌دهند درحال خریدن گوشت درکانادا است! حضور کاروان زیرسایه خورشید در کردستان استفاده انگلیس از «کودکان جاسوس» در عملیات‌های محرمانه
خودروی جدید سایپا با نام "رهام" رونمایی شد/تصاویر من از ویکی شیعه خبر نداشتم/شبهه حالت تخریبی دارد خودروی جدید شرکت سایپا رونمایی شد رشد مصرف 8 درصدی برق در البرز؛ احتمال تعطیلی شنبه (30 تیر) خواننده پاپ به یک دختر تجاوز و از او اخاذی کرد سیگار، عمر را کوتاه می‌کند بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهید مفتح ورامین افتتاح می‌شود. رسمی؛ آنتونیو استوکس، مهاجم ایرلندی به تراکتورسازی تبریز پیوست همراه اول تنها روابط عمومی 8 ستاره سرآمدی ایران نجات کودک 4 ساله پس از غرق شدگی از کام مرگ کشف بیش از 170 هزار نخ سیگار قاچاق در قزوین پایان 6 سال رابطه عاشقانه زوج معروف هالیوود استاندار خراسان شمالی در آیین اختتامیه سومین جشنواره موسیقی مقامی مطرح کرد: لزوم توجه وسعت در مفاهیم ارزشمند موسیقی مقامی خراسان شمالی آغاز طرح پیشگیری از معلولیت در خانواده‌های دارای دو فرزند معلول در میبد تماشاخانه هودی پر از خوابگرد شد ورود 10 دستگاه اتوبوس به حومه قنیطره برای انتقال تروریست‌های مسلح مشارکت و همکاری 25 هزار تشکل غیر دولتی با سازمان بهزیستی در سطح کشور پزشکان سرشناس تمایلی به بیمه‌شدن ویزیت ندارند روغن گران نمی‌شود همراه اول تنها روابط عمومی 8 ستاره سرآمدی ایران افتخارآفرینی بانوان فارس در مسابقات قهرمانی هندبال امیدهای کشور یک فروند هواپیمای f14 در پایگاه شهید بابایی بازآماد شد معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: ضرورت برنامه ریزی برای شناساندن جایگاه موسیقی مقامی خراسان شمالی دمای هوای تهران 40 درجه می‌شود 5 مصدوم در پی تصادف 2 موتور سیکلت استقبال از 41 اتوبوس حامل شهروندان محاصره‌شده الفوعه و کفریا در حومه حلب/پهپادهای ایرانی مسئولیت حفاظت و تأمین امنیت اتوبوس‌ها را دارند+تصا درخواست 13 میلیاردی تیام از استقلال طی سه ماهه اول 97 پرداخت تسهیلات 200 میلیون ریالی اشتغال به مددجویان کمیته امداد تحصیل دانشجویان 85 کشور دنیا در دانشگاه‌های ایران تعریف جدیدی از اقتدار نود و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان/ سفر قریب الوقوع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان زنجان سیاست موازنه مثبت یا منفی؟ سیل در «رمشک» 2 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است تاکید نماینده سبزوار درمجلس و تکذیب مدیرعامل شرکت غله منطقه 5 کشور زندگی 7 هزار معلول تهرانی با مشکلات معیشتی/ وجود 2841 نفر مجهول‌الهویه برنامه قطع برق تهران در روزهای پنجشنبه و شنبه ‌برنامه امروز قطع برق تبریز در 5 منطقه منتشر شد +جدول قطعی حمله پهپادهای یمنی به نشست فرماندهان مزدوران سعودی در مارب واریز 1800 تومان از هر دلار دولتی در جیب عده‌ای خاص! بوئینگ 18 میلیارد دلار تیتانیوم از روسیه خریداری می‌کند برنده جایزه ادبی «آرتور سی. کلارک» معرفی شد بازگشت همه سفرای ایران به تهران واکنش م. م و ح. ص به وام گرفتن از ثامن الحجج با حضور 82/49 درصد سهامداران صورت‌های مالی بیمه آسیا به تصویب رسید جزئیات تازه از اقدامات «س. ح» / زورگیری، تعرض و اخاذی شاهکارهای آقای خواننده پاپ+تصاویر پای دلار 7500 تومانی به نیما باز شد فعالیت 9 کمپ ترک اعتیاد در اردبیل «ملک عبداللَّه» اولین پادشاه اردن هاشمی ترور شد جزئیات کشف 5 تن مواد افیونی در استان البرز

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me