تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:الف
دسته:دسته بندی نشده
کد خبر:17467134
۱۳۹۷/۰۴/۱۶ ۱۵:۲۰

کارنامه سیاه و سفید کی‌روش در هفت سال مربیگری تیم ملی

فوتبال ایران با استخدام پیرمرد پرتغالی امیدوار بود بتواند خلاءهایی که در آسیا و جام‌جهانی دارد را پر کند اما بعد از هفت سال حضور وی در تیم ملی هنوز هیچ هدفی محقق نشده است.

مهر نوشت: بعد از آنکه تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام ملت های آسیا (۲۰۱۱ - قطر) با افشین قطبی راه به جایی نبرد و با شکست برابر کره جنوبی حذف شد، فدراسیون فوتبال مذاکرات برای حضور یک مربی بزرگ را آغاز کرد تا شاید بتواند طلسم قهرمان نشدن ایران در آسیا را بشکند. 

اواخر سال ۱۳۸۹ فدراسیون فوتبال از بین گزینه های خود به کارلوس کی روش رسید و درحالی که او بازی تیم ملی ایران برابر روسیه در امارات را هم زیر نظر گرفت و به توافقات اولیه هم دست پیدا کرده بود اما در پیامی برای فدراسیون اعلام کرد به دلیل مشکلات خانوادگی قادر به حضور در ایران نیست. با این حال مذاکرات ادامه یافت و در نهایت کی روش روز ۱۵ فروردین ۱۳۹۰ به طور رسمی هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت. 

اهداف فدراسیون فوتبال
زمانی که فدراسیون فوتبال مذاکره با مربیان خارجی برای هدایت تیم ملی را آغاز کرد، طبیعتا به دنبال دو هدف بزرگ برای فوتبال ایران بود. اول اینکه تیم ملی بتواند پس از سالها عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دهد. دوم اینکه ملی پوشان فوتبال ایران با راهیابی به جام جهانی از مرحله مقدماتی صعود کنند. 

ورود به جام جهانی برزیل با یک خطر جدی
مهمترین رویدادی که تیم ملی با حضور کی روش پیش رو داشت مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود. کار با روال خوبی شروع شد و تیم ملی ایران مرحله مقدماتی را با  نتایج خوب به پایان برد و به مرحله نهایی مقدماتی رسید. در این مرحله ایران با کره جنوبی، ازبکستان، قطر و لبنان همگروه بود. شاگردان کی روش هر چند در این مرحله به عنوان تیم اول راهی جام جهانی شدند اما زمانی که به لبنان و ازبکستان باختند در خطر حذف هم قرار گرفتند اما با پیروزی در سه دیدار پایانی با اقتدار راهی جام جهانی شدند. 

یک امتیاز و یک نتیجه آبرومند
کارلوس کی روش به همراه تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی برزیل رفت. جایی که علاقمندان به فوتبال امیدوار بودند یکی از اهدافی که از قبل در نظر گرفته شده بود محقق شود. ایران با نیجریه، آرژانتین و بوسنی همگروه بود و با تساوی برابر نیجریه یک امتیاز کسب کرد تا امیدها برای صعود زنده شود. شکست برابر آرژانتین با گل دقایق پایانی مسی هر چند قابل پیش بینی بود اما یک نتیجه آبرومند برای فوتبال ایران محسوب می شد. با این حال در سومین دیدار و در حالی که ایران برای صعود به پیروزی نیاز داشت، تیم ملی ۳ بر یک مغلوب بوسنی شد و از دور مسابقات کنار رفت. درست مثل سه دوره قبلی جام جهانی.

کش و قوس های ماندن یا رفتن کی روش
بعد از جام جهانی اظهارات متفاوت و متناقضی در مورد رفتن یا ماندن کی روش از سوی کارشناسان و اهالی فوتبال مطرح شد. با این حال در نهایت فدراسیون فوتبال با این هدف که تیم ملی بتواند در جام ملت های آسیا که سال ۲۰۱۵ به میزبانی استرالیا برگزار می شد به عنوان قهرمانی دست پیدا کند، قرارداد کی روش را تمدید کرد. قراردادی که رقم آن بسیار بالا بود و پرداخت کردنش کمر فدراسیون را خم می کرد.

منتقدان همچنان می تاختند
هر چند فدراسیون فوتبال قرارداد کی روش را تا تمدید کرد و او باید کارش را آغاز می کرد اما منتقدان همچنان اعتقاد داشتند با توجه به رقم بالایی که کی روش و دستیارانش دریافت می کنند، آورده آنها برای فوتبال ایران به همین اندازه نیست و او نباید به کارش ادامه دهد. همین انتقادات باعث ایجاد درگیری های رسانه ای بین موافقان و مخالفان شد و البته خود کی روش هم در به راه انداختن این جنگ ها بی همتا بود.

یک ناکامی تکراری این بار با کی روش
تیم ملی ایران راهی استرالیا شد به این امید که بتواند طلسم سالها قهرمان نشدن در آسیا را با مرد پرتغالی بشکند. تیم ملی مرحله مقدماتی را پشت سر گذاشت و به جایی رسید که قبل از این بارها تیم ملی با مربیان داخلی و خارجی رسیده بود اما نتوانسته بود از آن عبور کند. کی روش هم در همان مرحله متوقف شود. شکست برابر عراق در ضربات پنالتی و حذف ایران از جام ملت های آسیا بازهم بر باد رفتن رویای ایرانی ها تاکید مجدد کرد.

بازهم کش و قوس ماندن یا رفتن
بعد از اینکه تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل نتوانست از گروهش صعود کند و در جام ملت های آسیا هم نتوانست به عنوان قهرمانی دست پیدا کند، کفه ترازو به سود منتقدان کی روش سنگینی کرد چرا که این مرد پرتغالی هم نتوانسته بود کاری را انجام دهد که مد نظر فدراسیون و علاقمندان به فوتبال بود. ما نه از گروه همان در جام جهانی صعود کرده بودیم و نه در آسیا قهرمان شده بودیم. با این حال کی روش باید برای چه اتفاقی در ایران می ماند؟

خواست مردم کی روش را ماندگار کرد
بعد از کش و قوس هایی که این بار دیگر تکراری شده بود، بازهم فدراسیون فوتبال قرارداد کی روش را تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تمدید کرد به این امید که این بار طلسم صعود نکردن از مرحله مقدماتی شکسته شود. تیم ملی مرحله مقدماتی را با اقتدار پشت سرگذاشت و با اینکه تدارک خوبی نداشت اما حریفانش را در حسرت پیروزی گذاشت و با کسب نتایج قابل قبول بازهم به عنوان تیم اول گروه و دومین تیم راه یافته به جام جهانی، جواز سفر به روسیه را گرفت.

اتفاقی که تحقق رویا را سخت کرد
با صعود مقتدرانه ایران به جام جهانی امیدواری ها برای محقق شدن رویایی صعود به مرحله بعدی پررنگ تر از قبل شد اما زمانی که قرعه کشی انجام شد و تیم های اسپانیا و پرتغال در گروه ایران قرار گرفتند و مراکش هم به عنوان قهرمان آفریقا قدعلم کرد، کار برای کی روش و شاگردانش سخت تر از قبل شد و رویا رنگ باخت. اما امیدواری ها همچنان ادامه داشت و فوتبال ایران به دنبال معجزه صعود بود.

ضعیف ترین تدارکات برای تیم ملی ایران
ملی‌پوشان کشورمان در شرایطی راهی روسیه شدند که یکی از ضعیف‌ترین تیم ها از نظر آماده سازی بودند و نتوانستند بازیهای تدارکاتی مهمی برگزار کنند. همین امر بارها با انتقاد کی روش مواجه شد اما در نهایت تیم ملی با لغو چند بازی تدارکاتی اش و با برگزاری یکی دو دیدار با تیم های درجه دوم و سوم گام در روسیه گذاشت تا خود را برای حضور در جام بیست و یکم آماده کند.

رویای صعود با یک شوت رنگ باخت!
شروع ایران در جام جهانی رویایی بود. تیمی که در طول ۹۰ دقیقه زیر فشار مراکش قرار داشت و خیلی ها برای به پایان رسیدن بازی لحظه شماری می کردند، با گل به خودی دقایق پایانی بازیکن حریف به سه امتیاز ارزشمند دست پیدا کرد تا امیدها برای صعود زنده شود. نمایش خوب برابر اسپانیا با وجود شکست یک بر صفر تحسین بسیاری از علاقمندان و کارشناسان فوتبال را به همراه داشت. 

تیم ملی ایران در صورت پیروزی برابر پرتغال می توانست به مرحله بعدی جام جهانی صعود کند و طلسم را بشکند اما بازهم رویا رنگ باخت و با وجود تساوی یک به یک برابر این تیم مقتدر اروپایی، شوتی که مهدی طارمی در وقت های اضافه به کنار تور دروازه زد سند حذف ایران را امضا کرد تا مثل چهار دوره گذشته ایران در همان مرحله مقدماتی به کارش پایان دهد و به خانه برگردد. 

سوال تکراری در مورد کی روش
با پایان جام جهانی ۲۰۱۸ برای ایران، حالا بازهم بحث تمدید قرارداد یا قطع همکاری با کی روش به سوژه اول فوتبال کشور تبدیل شده است. برخی اعتقاد دارند که باید او را حفظ کرد تا در جام ملت های ۲۰۱۹ امارات به عنوان قهرمانی برسیم. برخی هم اعتقاد دارند با روشی که کی روش در پیش گرفته و حریفانی که تیم ملی دارد رسیدن به این مهم دور از دسترس است. 

فدراسیون فوتبال به کی روش پیشنهاد تمدید قرارداد شش ماهه داده است اما پیرمرد پرتغالی نمی خواهد این قرارداد را بپذیرد. او مثل سالهای گذشته حرف هایش را زد و رفت. فدراسیون فوتبال حالا باید انتخاب کند که قرارداد کارلوس را تمدید کند یا با مربی دیگری وارد مذاکره شود. 

آنچه مسلم است، فوتبال ایران با کی روش هر چند به ثبات خوبی در نتیجه گیری - در آسیا - رسیده است، اما هیچکدام از اهدافی که مد نظر فدراسیون بود محقق نشده است. نه از مرحله مقدماتی جام جهانی صعود کردیم و نه در آسیا قهرمان شدیم. اتفاقی که با مربیان ایرانی و ارزان قیمت هم رخ نداده بود و با کی روش گرانقیمت هم رقم نخورد.

#تمدید قرارداد کی‌روش #تیم ملی فوتبال ایران #کارلوس کی‌روش
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image related-image related-image


گیاهانی برای درمان بیش فعالی مصر قانون نژادپرستانه رژیم صهیونیستی را محکوم کرد مرمت خانه تاریخی قصاب نژاد شوشتر شروع شد توصیه‌های طلایی برای درمان خشکی پوست توضیح کدخدایی درباره عکس بی‌ربط حاشیه مجمع رضا درویش، مدیر عامل سایپا: در انتظار جریمه و محرومیت استقلال و تراکتورسازی هستم یک تکنولوژی برای حفاظت از آثار تاریخی مقابل سرقت ترور امام جماعت مسجدی در جنوب یمن دختران شین‌آباد به آرزوی خود رسیدند عطرافشانی حرم لاله زهرایی با حضور خادمان امام مهربانی کشف 1200‌جسد در گورهای‌جمعی در الرقه تجدید بیعت مقامات‌وزارت‌خارجه با آرمان‌های‌امام (ره) پیش‌فروش خودروهای وارداتی غیرقانونی اعلام شد مصوبه مجمع تشخیص مصلحت یعنی بن‌بستی در جمهوری اسلامی وجود ندارد سفر رئیس جمهور چین به آفریقا برای بازدید از چهار کشور عناوین روزنامه‌های سیاسی 31 تیر 97/ معطل بسته اروپایی هم نمانید +تصاویر دشمن از باب اقتصادی و امنیتی دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی است درخواست لاوروف از پمپئو: ماریا بوتینا را آزاد کنید رای دادگاه لاهه می‌تواند جلوی تحریم‌ها را بگیرد؟ اصغر فرهادی پشت صحنه یک سریال قدیمی +عکس درخواست لاوروف پمپئو: ماریا بوتینا را آزاد کنید قیمت خودروهای کره‌ای در بازار تهران تولید باتری سیال با فلز مایع باورهای نادرست درباره خاموشی‌ها سلفی علیرضا بیرانوند با بهاره افشاری +عکس روزنامه‌های اقتصادی یکشنبه 31 تیرماه 97 نگاهی به بازار قراضه شرق آسیا عکس/صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه 31 تیر در شرایط بحرانی ترکیه فردی مثل «اینجه» در سودای مقام است دیدگاه رهبر انقلاب درباره تفاوت نظام جمهوری اسلامی با دیگر نظام‌ها برنز علیاری در تورنمنت کشتی فرنگی ترکیه با شکست حسینی گریگوری دفرل در آستانه انتقال به سمپدوریا توضیح سخنگوی شورای نگهبان درباره جلسه شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام فاز جدید روابط نظامی ایران و پاکستان شهر هجین از کنترل داعش خارج شد دعوت afc از 3 بانوی ایرانی برای قضاوت در بازی‌های آسیایی رژیم صهیونیستی درصدد به چالش کشیدن جهان اسلام است دستگیری 2 ضارب اصلی درگیری نهاوند آتش زدن مزارع، تهدیدی برای جنگل‌های گلستان توضیح بطحایی درباره حجاب برخی دختران در المپیاد برگزاری جشن دهه کرامت در کراچی پاکستان توماس توخل: با این بازیکنان کم تجربه، مقابل بایرن مونیخ عالی بودیم؛ مهاجمان ما خارق العاده هستند وزیر و سازگاری با کم‌آبی پیامدهای نارضایتی فرهنگیان ترس از بمب جمعیت مفاسد اقتصادی سوهان روح مردم
جزئیات شهادت 11 نفر در مرز مریوان اسامی شهدای حمله تروریستی به پاسگاه مرزی سپاه درگیری خونبار «سپاه» با تروریست‌های پژاک در مریوان / 19 شهید و مجروح تصاویر/ تشییع پیکر شهید «محمدحسین فنایی» در مشهد فرهاد مجیدی در روز تلخ وداع با پدر/عکس تشییع پیکر شهدای پاسگاه روستای دری مریوان ساعت 14 امروز هویت 11 شهید حادثه تروریستی مریوان + جزئیات و اسامی درگیری در مرز مریوان، 11 شهید و 8 زخمی برجای گذاشت ویدیو| صحبت‌های جنجالی احسان علیخانی در برنامه حالا خورشید (تصاویر) مراسم خاکسپاری پدر فرهاد مجیدی در قاضی کلا حجاب دختران جنجالی المپیاد در تهران +عکس تشییع شهدای مریوان/تصاویر تروریست‌های پژاک عامل حمله به پایگاه بسیج روستایی از توابع مریوان هستند «14 مرداد گزارش‌های مربوط به حقوق شهروندی به مردم ارائه خواهد شد» کدام اعضای مجمع به بازگشت سپنتا رای دادند غریب آبادی: آژانس هیچ دسترسی فراتر از تعهدات کشور ندارد علت جمع‌آوری والزارتان تولیدی برخی شرکت‌ها از بازار دارویی کشور پول درآوردن با انتشار تصاویر (18+) +عکس واکنش afc به تولد هلی کوپتر فوتبال ایران فوری/ شهادت 11 بسیجی در درگیری با تروریست‌ها مهلت 30 روزه گمرک برای ثبت و اظهار تلفن همراه مسافری روی خط خبر حضور نهادهایی از جنس شورای نگهبان تنها به ایران پس از انقلاب ختم می‌شود؟ تغییر تیم اقتصادی دولت در 2 هفته آینده جدی است برنده جایزه بنیاد پرنتس چویس به ایران رسید رونمایی از کتاب جواهر و لئالی در تاریخ عمان شمالی خطر در کمین 176 هزار بیمار مبتلا به هپاتیت c/ وقتی مسئولان خواب‌اند فقط گوشی‌های کمتر از 300 دلار ارز 4200 تومانی می‌گیرند رای مجمع تشخیص به بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد/چه کسانی مخالف بودند؟ +تصاویر رای‌گیری قیمت امروز خودرو/ گرانی 900 هزار تومانی "پژو 405" رودخانه پسیخان رشت 2 جوان را بلعید گروگان‌گیری 9 کلاه‌سبز تیپ نوهد ارتش جدیدترین پوستر دنباله فیلم the predator ارسال 1150 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره فیلم ایثار ترامپ: آماده‌ام که تعرفه‌ی کالاهای چین را به 500 میلیارد برسانم وقف یک وقف به ارز 400 میلیون تومانی در قشم ضرورت تغییر تیم اقتصادی که 60 تن طلا را هدر داد برانکو: شرایط پرسپولیس عالی است اخبار تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه شکایت از شوهر به اتهام قتل نوزاد 2 ماهه آیین 26 عیدماه در سوادکوه چرا وزارت صنعت رأساً با قاچاق 6 هزار خودرو برخورد نکرد؟! با روحیه انقلابی، روابط خارجی را گسترش دهید کاهش 20 درصدی تولید تخم مرغ هر مددکار اجتماعی در اصفهان 800 پرونده را بررسی می‌کند تکمیل مطالعات بالینی درباره داروهای شیمی درمانی تولید داخل افزایش قیمت 9 گروه کالایی حضور وزنه‌برداری در المپیک 2024 همچنان غیرقطعی افتضاح مدیریتی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ اقدام جهانی طلا رو به پایین؛ قیمت سکه از مرز 3 میلیون تومان گذشت / حباب سکه به 700 هزار تومان رسید

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me