تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینکما را مطلع کنید.
منبع:جهان
دسته:()
کد خبر:17480159
۱۳۹۷/۰۴/۱۷ ۰۹:۰۲

دغدغه حجاب اجباری اینبار برای گردشگران خارجی

سوزی گریگ گردشگر استرالیایی نیز در سفر خود به ایران به مشکلات، دیگری اشاره کرده است که در این بین لزوم تسهیل هرچه بیشتر روند صدور ویزا و همچنین لزوم اتصال شبکه بانکی ایران به جهان برای استفاده از کارت‌های اعتباری از سوی گردشگران را از جمله دغدغه‌های روزمره توریست‌هایی دانست که به ایران می‌آیند که باید مرتفع شود.
گروه سیاسی جهان نيوز: در حاشیه نشست اعضای هیأت‌مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با نمایندگان شورای شهر تهران و رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی(ره) بازدید کردند. این بازدید آنقدر برای نمایندگان شهر تهران در شورا جذاب بوده که مشکلات موجود در مدیریت شهری و اجرای پروژه‌های مهم درون شهری را فراموش کنند و برای بهره‌برداری پیش از موعد و روش‌های آن هم تصمیم بگیرد.
 
آقای فتاحی، عضو هیأت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) که در این بازدید حضور داشت، با اشاره به اینکه تم ترمینال سلام، هنری است، گفته بود: «در دنیا ۱۲ ترمینال داریم که تم هنری دارند و امیدواریم با تکمیل ترمینال سلام این ترمینال نیز به ترمینال‌های هنری دنیا افزوده شود.»

او با اشاره به اینکه از ۲۰ هنرمند صاحب نام کشور برای انجام فعالیت هنری در ۲۰ لوکیشن دعوت شده است و فعالیت آنها در ترمینال در حال انجام است، اضافه کرد: «این پروژه با همکاری یکی از شرکت‌های ساختمانی بنیاد مستضعفان در حال انجام است. پیشرفت فیزیکی این پروژه به بالای ۹۰ درصد رسیده است.»

پست‌های عجولانه 
به گزراش صبح نو، روز بعد اعضای حاضر در این بازدید، تصمیم می‌گیرند درباره بازدیدی که از فرودگاه امام(ره) داشتند، در فضای مجازی اعلام نظر کنند. یکی از اعلام نظرهایی که توجه خیلی‌ها از جمله ما را به خود جلب کرد پیامی بود که خانم ناهید خداکرمی یکی از اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران پس از بازدید از پروژه شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در توییتر منتشر کرده بود. او نوشته است: «دیروز در حاشیه بازدید از شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) رفع موانعی مانند حجاب اجباری در بخش ترانزیت و مناطق آزاد، به عنوان راهی برای گسترش صنعت توریسم و عدم خروج سرمایه و ارز از کشور مطرح شد، در شرایط فعلی توجه به این پیشنهاد می‌تواند تحول بسیار مثبتی باشد.»

آقای حسین ایمانی جاجرمی یک جامعه‌شناس شهری در توصیف بررسی شورای شهر پنجم با بیان اینکه بیشتر وقت شورا به بوروکراسی اداری و کاغذبازی گذشت، با بیان اینکه مهم‌ترین کار شورا انتخاب شهردار است گفته است: «شورا بایستی در این زمینه دقت بسیاری داشته و شهرداری را برگزیند که ثبات کابینه داشته باشد، زیرا در تحقیقات مربوط به عملکرد نهادهای دموکراتیک، یکی از شروط موفقیت آنها ثبات کابینه عنوان شده است. به عبارت دیگر پایداری مقامات اجرایی برای عملیاتی کردن سیاست‌ها و برنامه‌های شورا نقش مهمی در بهبود عملکرد این نهاد دموکراتیک دارد.»

مصائب گردشگران
یک گردشگر کانادایی در بازدید از ایران به مشکلاتی برخورد کرد که بیشتر از حجاب اجباری برایش دردسر درست کرده بود، او درباره سفرش به ایران و مشکلاتش گفته است: «پول اصلی ایران ریال است، اما در زندگی روزانه همه تومان را به کار می‌برند. هر 10 ریال معادل یک تومان است. شما در رستوران‌های ایران، حداقل 300 هزار ریال یعنی 30 هزار تومان برای یک وعده غذایی باید بپردازید. آنچه باعث پیچیده‌تر شدن مسأله می‌شود این است که مردم ایران قیمت‌ها را به تومان بیان می‌کنند. از آن بدتر این که گاهی به هر هزار تومان می‌گویند یک تومان. مثلاً اگر جایی غذایی خوردید و طرف گفت 30 تومان باید بدهید، منظورش 30 هزار تومان یا همان 300 هزار ریال است. تلاش کردم این مسأله را به برخی از جهانگردان یاد بدهم، اما نتوانستم.»

این گردشگر کانادایی به کمبود سرویس بهداشتی نیز اشاره کرده و ادامه داده است: «اغلب سرویس‌های بهداشتی در ایران به سبک ایرانی است. توالت فرنگی در این کشور کمتر متداول است. دستمال توالت هم به ندرت در دستشویی‌های عمومی ایران پیدا می‌شود. بنابراین خودتان را آماده هر دوی این وضعیت کنید. خدمات مشتری در ایران پدیده جدیدی است و در بیشتر مکان‌ها وجود ندارد.» 

جای خالی کتاب‌های تبلیغاتی درباره ایران
گردشگران چینی نیز با شرکت در یک نظرسنجی گفته‌اند که اخبار و تبلیغات منفی رسانه‌های غربی، ناراضی بودن دوستان و اقوامی‌که قبلاً به ایران سفر کرده‌اند بیشترین جلوگیری از سفر به ایران را در پی دارد. آنچه از فرهنگ و تاریخ و سفر به ایران تاکنون در تلویزیون چین نشان داده شده یا کتاب‌های تاریخی و توریستی موجود، اکثراً توسط نویسندگان و تهیه‌کنندگان چینی منتشر شده است و جای کتاب‌های توریستی و منابع تبلیغاتی به زبان چینی که توسط متخصصان صنعت توریسم ایرانی تهیه شده باشد بسیار خالی است.

سوزی گریگ گردشگر استرالیایی نیز در سفر خود به ایران به مشکلات، دیگری اشاره کرده است که در این بین لزوم تسهیل هرچه بیشتر روند صدور ویزا و همچنین لزوم اتصال شبکه بانکی ایران به جهان برای استفاده از کارت‌های اعتباری از سوی گردشگران را از جمله دغدغه‌های روزمره توریست‌هایی دانست که به ایران می‌آیند که باید مرتفع شود.

توسعه در همه جای دنیا نیازمند زمینه‌سازی و آماده‌سازی است، یعنی اگر پروژه‌ای مانند شهر آفتاب در کنار فرودگاه امام(ره) احداث می‌شود، زمانی می‌تواند موفق باشد که بتواند اهداف تعیین شده را به خوبی پیش ببرد. یکی از اهدافی که برای شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در نظر گرفته شده ارتقاء وضعیت کیفی ترمینال فعال در فرودگاه امام خمینی(ره) است.

با توجه به اهمیت بسیار زیادی که نحوه فعالیت این ترمینال دارد باید تلاش شود تا در کوتاه‌ترین زمان وضعیت کیفی عملیات پرواز در این ترمینال ارتقاء یابد، اما مشکلات توریست‌هایی که به ایران می‌آیند تنها حجاب اجباری نیست، خیلی از زمینه‌ها برای بروز مشکل برای توریست و صنعت توریسم وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. حجاب جزو قوانین این کشور است و چه در منطقه آزاد و چه در منطقه فرودگاهی اجرای قانون الزامی است البته در صورتی که بتواند مشکلات پیش روی توریست‌ها را به صورت کامل برطرف کرد مسلماً حجاب دیگر مشکلی برای ممانعت از ورود آ‌نها به کشور ما نخواهد بود.
این خبر را به اشتراک بگذارید
related-image


اعدام یک نفر در ایالت تگزاس اوج انزوای آمریکای ترامپ مظنه واحدهای 100 متری در تهران تاثیر برنامه‌های پرورشی بر جامعه پذیری دانش آموزان دوره ابتدایی نقش صبرِ مربی در فرایند تربیت دینی و راهکارهای تقویت آن رأی موافق مجلس عوام به برنامه برگزیت دولت انگلیس طالبان برای مذاکره با آمریکا پیش‌شرط تعیین کرد اتهام دخالت روسیه درانتخابات‌آمریکا مضحک است پادشاه پیشین اسپانیا متهم به پولشویی شد کلسترول بالا، علل و درمان بیشتر بد انیم خواص ماهی خواص گوجه‌فرنگی برای سلامت اقدامات عملیاتی گروه 1+4 شروع شده است اظهار اعتماد و اعلام حمایت پیام دیدار هیأت دولت با رهبری اگر وزیر بودم و مشکلی را حل نمی‌کردم استعفا می‌دادم! تئاتر برخی خوانندگان تاریخ مصرف دارند عوامل فیلم «دشمن زن» تجمع کردند تلاشمان بر شفاف‌سازی است رضا عطاران بازیگر اولین فیلم مجید صالحی شد مشکل تجارت، قاچاق است نه کارت‌های بازرگانی گزارش نوسان قیمت طلای‌سیاه بین 70 تا 80 دلار پرداخت ارز دولتی متوقف نمی‌شود «شفافیت» فضای اقتصاد را امن می‌کند صادرات برق ایران به عراق متوقف شد چهره‌ها ‌ باشگاه اقتصادی تهاتر در زمان تحریم اجتناب‌ناپذیر است رشد نقدینگی خطرناکتر از ارز مقاومت در برابر حذف مجوزهای زائد افزایش قیمت کالاهای وارداتی حداکثر 17 درصد چرا پوتین، ایران را با ترامپ معامله نمی‌کند؟ تعارف در تغییر سهم زنان در دولت بیشتر شده است؟ اختیار برای توریست‌های خارجی را محترم بشمارید تشکیل پارلمان اصلاحات با 290 نفر از نمایندگان ادوار امتناع در رونمایی از «خیلی محرمانه» بایدها و نبایدهای تصویب fatf کار منتقدان نقد است اما از رفقا حمایت کنند دشمن روی بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاری می‌کند ارتش در اوج آمادگی است لزوم آمایش سرزمین برای ساخت پروژه‌های‌عمرانی اقدامات برای مهار آلودگی خزر مشخص شود تالاب‌های کشور در آستانه نابودی بهره‌برداری از فولادسبا در اوج خشکی زاینده‌رود آب به چشمه علی برگشت دولت لایحه شفافیت را تقدیم مجلس می‌کند الو آرمان
اعتراف تکان دهنده قاتل مریم فرجی+جزئیات فغانی داور فوتبال و همسرش تشکیل شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان‌ها/ انتصاب رؤسای دانشگاه‌های بزرگ به عنوان مدیران شبکه‌های استانی واکنش عادل فردوسی‌پور به شایعه منتشرشده در فضای مجازی دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در پوشش اعزام دانشجو به خارج از کشور در یاسوج واکنش کی‌روش به خداحافظی آزمون از تیم ملی مستمری و مابه التفاوت افزایش سه ماه مستمری مددجویان امشب پرداخت می‌شود ایمن‌سازی تاور کج شده در محدوده چهارراه طالقانی کرج؛ ساختمان مجاور تخلیه شد تشییع مادر شهیدان ردانی پور پرسپولیس به عنوان قهرمان سوپر جام معرفی شد فروش پیتزای 38 میلیون تومانی در میدان ونک فرزند علم الهدی دستگیر شده است؟! /ماجرای شایعه ارتباط پسر علم الهدی با سلطان سکه بیانیه سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره اظهارات وزیر ارتباطات: سازمان پدافند غیرعامل از برگزاری شوهای رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد/منافع ملی را پای اهداف سیاسی ذبح نکنیم وزیر نیرو عذرخواهی کرد برگزیدگان آزمون دستیاری تقدیر شدند پیشنهاد مضحک اروپایی‌ها برای خرید نفت از ایران برنامه مدیریت اضطراری برق شهرستان‌های آذربایجان غربی / 27 تیرماه احتمال قطعی آب تبریز برنامه قطع برق تهران در 26 تیر اعلام شد فیلم: مردی که با چاقو جواب درخواست طلاق همسرش را داد! حسام‌الدین آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت‌وگو کنیم/ ترامپ به پوتین که می‌رسد پاهایش شل می‌شود اعلام برنامه قطع احتمالی برق شهر تهران برای روز 26 تیرماه+جدول عکس/ مار کبرا شعبده بازی ایرانی را گزید ابراهیم فیاض: دورهمی کثیف‌ترین برنامه از لحاظ اخلاقی است/ مهران مدیری روابط جنسی خارج از خانواده را ترویج می‌کند/ او در حضور فردوسی پور تبلغ همجنس بازی کرد (+فیلم) برنامه قطعی برق امروز 26 تیرماه تهران اعلام شد+جدول پوتین برنده دیدار با ترامپ بود؛ او یک توپ فوتبال هدیه داد و معلوم نیست چه هدیه بزرگتری گرفت که مدام لبخند می‌زد / ترامپ به قواعد پیش از دوران هیتلر بازگشته واکنش رسول جعفریان به رزومه عجیب خالق ایده «تکه‌تکه کردن کره زمین» سلطانی‌فر: مقام معظم رهبری فرمودند تیم اقتصادی دولت مثل تیم ملی فوتبال تلاش کند/ برخی فکر می‌کردند در جام جهانی زنگ تفریح می‌شویم واکنش سازمان پدافند غیرعامل به اظهارات وزیر ارتباطات مستمری و یارانه مددجویان کمیته امداد به همراه افزایش 14 درصدی امشب واریز می‌شود راهکارهای گسترش و ترویج فر هنگ مطالعه و کتابخوانی و رفع مشکلات صنعت چاپ بررسی شد/ تاکید بر مشوق‌های مادی و معنوی و ایجاد فضای رقابتی و جذاب برای ترویج فرهنگ کتابخوانی جزئیات قتل مریم فرجی دانشجوی بازداشتی حوادث دی ماه+ اعترافات نامزدش تشییع و خاکسپاری مادر شهید حجت الاسلام ردّانی پور مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی امشب واریز می‌شود آتش سوزی مجتمع کامپیوتر در خیابان ولیعصر (عج) / سوختگی دو تن در حادثه آخرین وضعیت تخصیص ارز مسافرتی اسراییل برای جنگ جدید غزهآماده می‌شود جان کری: ترامپ کاملا از پوتین فریب خورد استقلال انصراف داد، پرسپولیس برنده سوپرجام اعلام شد نقل قول وزیر از رهبر انقلاب: تیم اقتصادی مانند تیم ملی فوتبال باشد تجلیل از برترین‌های آزمون دستیاری رئیس کمیته امداد: مستمری مددجویان به همراه یارانه امشب واریز می‌شود فیلم/ هکر صفحه اینستا گرام مریم رجوی و سلطنت طلبان از اهدافش می‌گوید جزئیات پرداخت مستمری به مددجویان/فروش سوهانک و دلخوری وزیر بهداشت زلزله 4.9 دهم ریشتری سنخواست را لرزاند/2 تیم فوریت‌های پزشکی برای ارزیابی به مناطق زلزله زده اعزام شدند/ برخی از خانه‌های روستایی خسارت دیدند پرسپولیس 3 بر 0 برنده بازی مقابل استقلال و قهرمان سوپرجام شد وزارت اطلاعات: دروغ زاکانی بی شرمانه بود! راهکار دولت برای کمک به بنگاه‌های اقتصادی/ نوبخت: افراد طلبکار از دولت و بدهکار به بانک‌ها اسناد تسویه بگیرند فروریختن ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 به دلیل بارندگی + فیلم چهارماه حقوق سال 97 کارگران عمران پرداخت شده است/ معوقات حقوق مربوط به سالهای گذشته است

تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید می توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.
message
near_me